>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2018 - Giro d'Italia (04.05-27.05)

Status
Zamknięty.
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
No to.po Giro i nie chcę ale.musze.podziekowac Chrisowi za.to.co.zrobil. Każdy z Nas ma mieszane uczucia. Ja byłem.pewien, że się wycofa a tutaj nagle takie coś. Albo przygotował mega formę na końcówkę albo znowu mu się choroba wzmocniła i musiał wziasc większe.dawki. Zresztą podobnie całe Sky. Do połowy ostatniego tygodnia byli.w cieniu a w piątek taki pociąg, który zrobił piękna trampolinę dla Froome&#39;a. Gość.dokonal.rzeczy wielkiej bo wygrał trzeci tour z rzędu ale nie oszukujemy się Jego tutaj być nie powinno. Niestety są równi i rowniejsi. Contadorowi złamali część kariery za byle gówno i stracił przez to kilka wygranych w wielkich tourach a tutaj ciągle samowolka. To co gość zrobił w.piatek to.dla mnie jest niewytłumaczalne i niemożliwe.do.zrobienia na czysto no chyba, że faktycznie pierwsze dwa tygodnie jechał.na 50procent. Dziwi to tym bardziej, że każdy Jego wygrany tour to była kontrola od pierwszych etapów. Nie wypowiem się dokładnie co.do.wyscigu bo niestety widzialem.w.calosci tylko 2etapy i 2tak troszkę bo nie było.czasu. Ogólnie obsada wyścigu była jednak słaba jeśli chodzi o generalkę i niestety boję się, że w lipcu Chris znowu stanie na polach elizejskich na najwyższym stopniu podium. Cała nadzieja w Nibalim bo Quintana to.ciagle taki chłopaczek a nie mężczyzna. Takiej posuchy jeśli chodzi o kolarzy co mają jaja i są w stanie wygrać wielki tour to.dawno nie było...
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Froomie mogl sciemniac ze jest pod forma.
Zgadza się, tego nie przewidział chyba nikt. A na pewno nie ja.
Nawet zakladajac ze w Sky koksują na potege, a to nie wychodzi ze względu na kase jaka pakuje Sky i to ze de facto Brytyjczycy rzadza w federacji - bo sa najbogatsi - to i tak ten doping Frooma w porównaniu z czasami Armstrongow to jest bulka z masłem.
Bez przesady, każdemu zdarzy się napic pepsi czy wziąć lyzke syropu na kaszel. Ludzie od tego nie gina. Nie jak za EPO era.
Nie można porownywac Sky do Teloekomu czy US Postal, Kelme, ON(u)CE czy Rabobanku. Owszem przeciagaja line do granic możliwości, ale to co robia to jest na granicy legalności, o ile nie zupełnie legalne.
Ja bym postawil ze Sky odpuści Tour już. Chrisowi wystarczy. Pojedzie, ale tylko ze wzgledow marketingowych. Drugi raz rywale już tak się nie dadza nabrać.
Kto największym rywalem? Oczywiście Movistar. Ich trzech asow odpuscilo Giro i szykują mega pake na Francje. Valverde, Quintana, Landa. Wszyscy mega wkurzeni na Sky. Siedza w Sierra Nevada jak Wiggins w 2012 i moim zdaniem nawiaza walke z &#39;krzyzakami&#39;. I to zwycieska. O reszcie typu Nibali, Aru to nawet nie ma o czym gadac. To nie ta liga. Jeszcze co się mogą liczyc to Dumoulin i jakiś Francuz typu Bardet. AG2R tez będzie bardzo mocne. I ewentualnie Kruijswijki. Reszta nie ma co wspominać, może Yatesowie, Richie Porte, tak to nikt spoza wymienionej listy nie ma zadnych szans
Chyba ze Rafal Majka....no dobra, zartowalem ????
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
No wiesz nie ublizaj rekinowi z Messyny bo.nalezy mu się wielki respekt. W końcu wygrał.TDF. Pomijam fakt, ze wtedy Contador wyglądał najmocniej i pokazał to nawet podczas.pierwszego małego gorskiego starcia w Geradmer le Mauselaine jednak Nibali był wtedy blisko i wszystko obserwował. A to.co się dalej wydarzyło czyli pech Alberto i Chrisa to.juz inna sprawa. Trzeba też dodać, że Astana była wtedy mocna.co pokazała na bruku nie to co obecna ekipa Vincenzo.
Ps: mam nadzieję, że movistar w.sierra Nevada nie bierze jak Wiggins ???? Bradley czyli fenomen naszych czasów. Tyle lat w.czolowce ale bez błysku i nagle nagle nam ożył wygrywając te parodie TDF 2012 ????
Tak po tych latach dochodzę do wniosku, że najbardziej to Cadela Evansa szanuje mimo, że na jego jazdę w górach się patrzeć nie dało. Oczywiście pomijam A. Schlecka który był moim bóstwem ;)
Czekam na TDF i w końcu po latach jest szansa zobaczyć zdominowane Sky pod górę bo na prawdę Movistar ma kim. Nie wiadomo jaki skład pojedzie ale Quintana, Landa, Valverde, Anacona, Amador i inni mają papiery żeby w końcu przejąć peleton.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Z tym Movistarem na TdF to bym uważał... Jazda na 3 liderów przy 8 osobowych składach, a tu przydałby się ktoś i na góry i na płaskie, drużynowa czasówka, a do tego trzeba jeszcze bruki przejechać- raczej średnio to widzę w ich wykonaniu. Bardet będzie musiał pewnie odrabiać minuty po drużynówce. Ciekawe co pokaże Tom jadąc drugi wielki tour z rzędu. Ale to wszystko to już kwestie na inny temat ;)
Kilka słów po Giro poza tym co już zostało napisane. Beznadziejna obsada sprinterska dała nam wbrew pozorom całkiem fajne pojedynki Viviani- Bennett i między resztą świata o podium. Przełamanie Irlandczyka i to od razu z 3 etapami powinno go podbudować. Ogólnie to bardzo fajny wynik osiągnęła Bora na tym wyścigu, Konrad i Formolo w 10tce, 3 etapy, a do tego w ostatnim tygodniu widoczni w ucieczkach.
Co się rzuca w oczy - mało etapów wygranych przez uciekinierów i tu kwestia czy to nie był błąd Mitcheltonu, że w pierwszych 2 tygodniach pilnowali odjazdów. Haig okropnie zajechany i już nie mógł pomagać Yatesowi. Inna sprawa, że o to też mi chodziło po pierwszym tygodniu w kontekście Simona, trzymanie koszulki lidera to zupełnie co innego niż walka o dychę i białą koszulkę w TDF.
Domenico na &#39;swoim&#39; 5tym miejscu. Trochę zawiódł Lopez, podium jest, ale tak niewyraźny wyścig jaki pojechał to trochę brakuje słów.
Wyścig bardzo fajny, trochę ofensywnej jazdy mieliśmy. Atak na Finestre był trochę jak z innej EPOki, ale nie ma (?) wpadki więc to tylko pozostanie w sferze ocen czy to było możliwe na czysto czy też nie. Fakt, że Chrisa nawet nie powinno tu być, może i naładowany został apteką przed 3 tygodniem, ale leki na astmę i inne specyfiki za niego nie zaatakowały, co najwyżej ułatwiły mu budowanie/utrzymywanie przewagi. A ciężko mieć pretensje do samego kolarza o to, że tu wystartował. To UCI jest nieudolne i pozwala, żeby ta sprawa się tyle ciągnęła i w razie (odpukać!) kolejnego skandalu to będzie przede wszystkim ich wina.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Undertaker a wiesz w jakich okolicznościach Rekin z Mesdsyny wygral TDF? Podpowiadam Froome i Contador się polanali inaczej by nie pierdnal
No sytuacja troche podobna do Telekomu z 2004 gdzie Ullrich Winokurow i Kloden szykowali pake na zdetronizowanie Arma. Jak się skonczylo, wszyscy wiemy, najwięcej ugral ten niedoceniany
Tu może być jeszcze gorzej, tak czuje. Froome będzie pilnowal tylko Quintany, Hiszpanie obstawiam się sa za goracoglowi żeby np Valverde zaskoczyl po cichu
Do tego jeden z nich zostanie ugotowany na brukach, albo się wylozy, albo na wiatrach i już jeden mniej do pilnowania w generalce. Hiszpanie nie umieja jezdzic na rowerze, a potem pretensje do wszystkich wokół ze ten nie czekal. Beloki, Ocana, Mayo, to nie jest przypadek ze akurat oni zaliczali gleby a nie ich najwięksi rywale. Żeby jezdzic potrzebna jest glowa. Tu Movistar ma jednego mniej na TDF.
No to będzie pojedynek druzyn, z tym ze wiadomo w Sky jazda na Froome, no chyba ze znowu cos wymysla żeby zaskoczyć i np Kwiatkowski wygra Tour. Pies wie, ale Brailsford i spolka to naprawdę sa mozgi
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Undertaker a wiesz w jakich okolicznościach Rekin z Mesdsyny wygral TDF? Podpowiadam Froome i Contador się polanali inaczej by nie pierdnal
A umiesz czytać ze zrozumieniem;)? Co ja niby napisałem w pierwszym akapicie;)?
A tak na boku. Ją zawsze byłem kibicem Alberto, Froome z kolei ma wyniki z kosmosu ale jest jedno ale. Nibali nigdy nie miał pozytywnego wyniku czy jakiś przekroczonych norm;)
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Ale to co bierze &#39;Chrome&#39; to ma taka sile jak napicie się szklanki pepsi. Może ktoś i padnie trupem po tym, ale to nie wina pepsi coli ze wypil i mu puls skoczyl.
Nie można porownywac &#39;dopingu&#39; sky z jakimiś mutantami typu Phelps czy EPO. to jest nic. To jest bardzo slaby doping jeśli już. Nie można ich stawiac w porównaniu z koksiarzami, którym az para buchała z uszu przed startem typu Oscar Sevilla, Mancebo, Mayo i czy choćby mój ulubiony Rysio &#39;wirokrwinka&#39;, czy choćby Jalabert.
Weź Jalaberta: koles od finiszow na płaskich etapach miał dość oglądania plecow Romingera i Zulle, pozazdroscil goralom i za rok wygrywa Vielte z 9 gorskimi etapami - rok po zdobyciu zielonej koszulki! Do tego w komplecie koszulka sprintera i gorala. Brawo on. A jakby tego było malo - za kolejne dwa lata dokłada tytul mistrza swiata w...jeździe na czas ????
https://en.wikipedia.org/wiki/Laurent_Jalabert
tak ze weź sobie porównaj to co jest teraz z tym co wcześniej, na pewno jest słabiej i zdrowiej
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Weź Jalaberta: koles od finiszow na płaskich etapach miał dość oglądania plecow Romingera i Zulle, pozazdroscil goralom i za rok wygrywa Vielte z 9 gorskimi etapami - rok po zdobyciu zielonej koszulki!
Weź Froome&#39;a, który wylatuje z Giro2010 za trzymanie klamki na podjeździe, bo by się w limicie nie zmieścił, a w 2011 na Vuelcie przegrywa wyścig o sekundy z Cobo.
Nie wiem czy to doping, może biomechanika czy jeszcze inne wynalazki medycyny. A może wyleczenie schistosomatozy daje lepsze turbodoładowanie niż pokonanie raka.
W sumie można chyba zakończyć tą dyskusję, każdy ma swoje zdanie na ten temat, a niekoniecznie to dotyczy tegorocznego Giro ????
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
No ale nawet zakladajac ze Chrome bierze to czym on się rozni od innych? Ze jest lepszy? Za czasów Armstronga jego najwięksi rywale Ullrich Virenque Beloki Mancebo Moreau wszyscy byli ubabrani po same pachy. Nawet się nie buntowali otwarcie bo tez mieli dużo do stracenia. No i nie potępiali po wyplynieciu Lancea.
Schemat jest ten sam. Mamy kase zrobimy z pokraki mistrza swiata. Kwestia pieniędzy, trenerow, lekarzy. Roznica ze doping Froma jest słabszy i nieszkodliwy. A ja protestuje przeciwko umieszczaniu go w jednym szeregu z kowbojem. Nie widze szans zeby Wlosi czy Hiszpanie dorównali Anglikom. Tu chodzi o mntalnosc, wyrachowanie, południowcom tego będzie brakowało.
My tu w Anglii wieksi cwaniacy jesteśmy ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
W sumie można chyba zakończyć tą dyskusję, każdy ma swoje zdanie na ten temat, a niekoniecznie to dotyczy tegorocznego Giro ????
Myślałem, że będę tu czytał tylko podsumowania wyścigu, a tu od dopingu, przez historię do Tour de France ???? Każda okazja dobra, żeby podyskutować, więc jest OK;) Na razie może jednak po kolei, czyli najpierw podsumowanie Giro.
Przed wyścigiem było dwóch największych faworytów czyli Froome i Dumoulin. Na koniec wszystko się zgadza ale po I tygodniu diametralnie się odmieniło, co dobrze pokazywał undertaker_tsw ze swoimi przemyśleniami nad typem na Froome&#39;a (przy okazji gratulacje????). Jeden z najciekawszych wyścigów od lat, mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że pod względem emocji Giro bije na głowę resztę Wielkich Tourów. Do tego to miejsce, gdzie sporo nowych twarzy się pojawia jako tych walczących o generalkę.
Warto może krótko podsumować poprzez pokazanie plusów dodatnich i ujemnych ???? Jestem też ciekawy Waszych ocen.
✅
-Reichenbach - dla mnie nr 1 wyścigu. Dobry góral ale co on tutaj robił, to przechodzi pojęcie. Wielka forma i kryminałem jest to, że FDJ swoją decyzją zniszczyło mu wyścig.
-Carapaz - przewidywałem, że będzie wysoko ale chyba mało kto przypuszczał, że już teraz będzie jeździł jak równy z najlepszymi.
-Bilbao i Konrad - kolarze bardziej na tygodniówki wydawało się, a tu miejsca w TOP10. Bardzo dobra jazda i równa przede wszystkim.
-Yates - mimo wszystko, bo styl jazdy przez dwa tygodnie musi być wyróżniony. Jako kibice na taką jazdę czekamy, bo to się dobrze ogląda.
-Viviani i Bennett - trzy poziomy wyżej od reszty ale się to dobrze oglądało. Ten sprint Bennetta na Imoli - to robi wrażenie.
⛔
-Lopez - człowiek o wielkich możliwościach i minimalnych ambicjach. Jedna z mocniejszych ekip ale nie wykorzystał potencjału ani swojego, ani ekipy.
-Pinot - wydawał się największym faworytem ale znowu nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Z drugiej strony powaliła go choroba, więc jest w części usprawiedliwiony.
-Pozzovivo - to nie przypadek, że nie może się załapać na podium wielkiego wyścigu. Zawsze blisko ale brakuje charyzmy.

Co do Tour de France i szans Froome - historia ostatnich lat pokazuje, że to jest mało prawdopodobne. Ekipę będzie miał mocną bo pojedzie Thomas, Kwiatkowski, w planach jest też świetny Bernal. Movistar się wydaje największym rywalem ale jak było wspomniane wcześniej - Quintana, Landa, Valverde, a też Soler ma jechać - za dużo grzybów w barszczu. To się może rozsypać samo, bez pomocy innych. Nibalego bym nie skreślał, bo to świetny góral, a do tego będzie miał najmocniejszą ekipę w ostatnich latach - do wiernego przybocznego Pelizottiego dojdzie duet Izagirre. Również Bardet zabierze fajną pakę - Latour, Vuillermoz czy Gallopin. Do Francji jeszcze jednak kawał czasu i w Delfinacie czy Szwajcarii sprawdzimy, kto jest w jakiej dyspozycji.
Dzięki wielkie wszystkim, którzy się udzielali w dziale, podawali świetne typy. Nie było możliwości utrzymać skuteczności z 1. tygodnia ale ok 70% mieliśmy, więc można powiedzieć, że bardzo dobry wynik. Szczególne podziękowania dla psotnick , muminiasty , grzesznik , zenekk82 , sasa_sa i undertaker_tsw za typy ale dziękuję wszystkim, którzy się udzielali w temacie. Oby na Tour de France było nas więcej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
sumada:
Miguel Angel Lopez jak na swój wiek i doświadczenie pojechal znakomicie. Slychac o nim dopiero od zeszłorocznej Vuelty.
Nibalego skreśl. On wygrywa tylko wtedy, gdy rywal się wykrzaczy albo nie wystartuje. A ze sporo tych tourow wygral - ma szczęście.
Tour 2014? już pisałem.
Giro 2016 - zameic Kruijswijka
Giro 2014? Wiggins kraksy
Vulta 2010? Katastrofal Rodrigueza na czasowce, brak innych rywali/doping
Dobry jeszcze bedzie Warren Barguil, kwestia czy skupi się na walce o generalke, czy o koszulke gorala. Jego druzyna. Daniel Martin tez, choc oczywiście nie wygra. Z tych Bahrainow, Emiratesow kolarze urządzili sobie dojne krowy, poszli tam za zasługi i nic nie przentuja
Sky z Kwiatkowskim urzadza sobie gotowanie Movistarow na brukach. I o ile można obstawiać, ze ktorys z Latino na bank sporo straci na brukach lub wiatrach, to choc nie pogrzebie to jego dobrej formy jako pomocnika, zmusi Movistar do jazdy na jednego/dwóch liderow.
Valverde można w każdej chwili odczepić, wodzu na czasowce dostnie baty i jest dość chimeryczny. Wlasciwie to tylko Landa tam jest grozny, także jako były zawodnik Sky i pokrzywdzony tam, będzie palil się żeby pokazac Chrisowi miejsce w szeregu. Ja typuje, ze Landa wygra Tour. Dobry będzie Bardet no i Richie Porte podium albo nie ukończy/zaliczy etap z 40 min straty.
Dla mnie podium:
1. Landa
2. Bardet
3. Zakarin/Yates/Porte/Quintana/Barguil/Martin
Chrome obstawiam ze nie ukończy. Nie wierze w wygrana, ani top 5 nawet
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom