>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich - Oberstdorf (17-21.01.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Poprzedni tydzień obfitował w dalekie skakanie. Nie inaczej będzie w ten weekend tym bardziej, że prestiż zawodów w Oberstdorfie wiele większy. Tytułu z przed dwóch lat indywidualnie bronić będzie Peter Prevc, natomiast w drużynie reprezentacja Norwegii. Skoki zaczynamy już w czwartek kiedy odbędą się kwalifikacje do czterech serii konkursowych. Niedziela to czas dla pojedynku drużynowego.
Mimo, że w poprzednim tygodniu nasza reprezentacja osiągnęła najgorszy rezultat od wielu miesięcy to liczę, że włączymy się w rywalizację medalową nie tylko drużynowo ale też indywidualnie. Mocno do tych zawodów przygotowują się Norwedzy, czego przedsmak widzieliśmy w Kulm. Niemcy na własnej ziemi także liczą na medale. Nie możemy zapominać o Słoweńcach, którzy latanie mają we krwi.
Jakie są wasze propozycję na ten weekend? Kogo upatrujecie jako zwycięzcę? Jak zaprezentuje się nasza reprezentacja?
Tradycyjnie zachęcam do wypowiadania się, komentowania, analizowania.

PROGRAM ZAWODÓW:
Środa, 17.01.2018
18:00 - Odprawa techniczna
Czwartek, 18.01.2018
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje
Piątek, 19.01.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza i druga seria konkursowa
Sobota, 20.01.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Trzecia i czwarta seria konkursowa
Niedziela, 21.01.2018
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego​
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
co myslicie o kursie 1,65 indywidualnie na Tande w top 3 i 1,4 na zwyciestwo Norwegów drużynowo?
Drużynowo pewnie wygrają, ale kurs mały. Co do Tande, za mały kurs według mnie. Stjernen i Johansson są stabilniejsi. Tande zdarzają się słabsze skoki, podobnie jak Fannemelowi i Forfangowi. Kraft może powalczyć o podium. Reasumując, dwaj Norwegowie wyżej wspomniani przeze mnie, są bardziej pewni do podium. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jeśli chodzi o drużynówkę to Norwegii jest w stanie zagrozić tylko Słowenia. Bracia Prevc bardzo dobrze zaprezentowali się tydzień temu. Zaskoczył pozytywnie Semenic. Jest jeszcze Damjan czy nawet Bartol. Przy dobrych wiatrach są w stanie powalczyć.
Mnie zastanawia typ na Polska na podium. Nigdy jeszcze drużynowo nie zdobyliśmy medalu, a to dobra okazja wpisać się na karty historii. Poprzedni tydzień nie napawa optymizmem ale jeśli spojrzymy na nasze konkursy drużynowe to zawsze podium było (prócz dyskwalifikacji Żyły). Jeśli nasi skoczkowie chociaż trochę się poprawią i będą skakać równo jak do tej pory widzę poprawę.
W Austrii jest ponad przeciętny Kraft ale dalej może być kłopot. Nikt mnie nie przekona, że Aigner i Poppinger to stabilni zawodnicy. Hayboeck potrafi latać ale formy to on nie ma. Na loty nie pojechał Schlierenzauer i trener wyciągnął młodego Altenburgera, który raczej nie ma szans na skakanie w drużynie.
Niemcy? Tydzień temu najlepszy Eisenbichler dopiero dziesiąty więc uczucia podobne do naszej reprezentacji przed rozpoczęciem lotów. Wellinger lotnikiem nie jest, Freitag podobnie. Nawet jeśli ten drugi wróci z formą może nie wiele dodać swojemu zespołowi. Czwarty kto w takim razie? Ani Leyhe ani Paschke nie przekonują na ten moment, a innych kandydatów nie widzę.
Japonia to jeden Kasai. Może do pomocy przyjdzie Takeuchi. Bracia Kobayashi latać nie potrafią. Widać to było tydzień temu ale także wcześniej po chociażby rekordach życiowych (w obu przypadkach 219m).
My mamy dość równą ekipę. Jeśli gorzej spisze się Kot zawsze go może zastąpić Hula. Jest w czym przebierać. Co Wy o tym myślicie? Nasi mają szansę powalczyć o medal?
Polska TOP3 2,15 Unibet
Podrzucam jeszcze artykuł nt. pogody i listy zawodników, którzy wezmą udział w lotach narciarskich.
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/24186/MSwL-w-Oberstdorfie-Czy-pogoda-pokrzyzuje-plany-organizatorow-lista-startowa-treningu/
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Moim zdaniem o medal w drużynówce będzie bardzo trudno. Norwegia powinna to wygrać z dużą przewagą nad Słowenią, a później raczej będzie przepaść. Uważam że jednak Niemcy i Austriacy na obecną chwilę są mocniejsi od naszych chłopaków. Tak to wyglądało w ubiegłym tygodniu i oczywiście tutaj mamy inną skocznię, pewnie będzie inna pogoda, ale jednak loty to loty i przez tydzień nie sądzę, żeby dużo mogło się zmienić. W ubiegłym tygodniu wyglądało to bardzo słabo, chłopacy skakali bez żadnego błysku. Jedynie Stefan był na plus, a reszta słabizna. Mógłbym mieć nadzieję, gdyby chociaż pojedyncze skoki były dobre, a tam był constans na przeciętnym poziomie. Tutaj pojedynczy zawodnicy tacy jak Kraft mogą zrobić ogromną różnicę odlatując 30 metrów dalej. Austriacy mają Haybecka, który w topowej formie nie jest, ale lotnikiem jest bardzo dobrym i ostatnio prezentował się bardzo przyzwoicie. Poppinger udowadnia, że o ile na skoczniach normalnych jest prawie niezauważalny, to na mamutach można na niego liczyć. Aigner to dla mnie zagadka, ale nie sądzę żeby mógł totalnie zepsuć skok i zawalić drużynie konkurs.
Niemcy, cóż będą u siebie więc powinno być dużo lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Wraca przede wszystkim Rysiek i to powinno być dużym plusem dla tej drużyny. Wiem, że lotnikiem nigdy wyśmienitym nie był, ale ma sezon życia i do tego coś do udowodnienia po nieudanym TCS. Moim zdaniem Freitag będzie stał na podium w tych mistrzostwach, o ile pogoda będzie w miarę łaskawa dla niego. Wellinger jest rekordzistą skoczni w Oberstdorfie i sądzę, że swoje dla drużyny wywalczy. Eisenbichler jest nieobliczalny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu jestem pewien, że on również będzie skakał na poziomie raczej nieosiągalnym dla większości z naszych chłopaków. Czwartym raczej będzie Leyhe, bo to co pokazał ostatnio Geiger było żenujące.
W naszym zespole, tak jak pisałem wcześniej, brakuje świeżości i odrobiny szaleństwa, a to na mamutach jest potrzebne. Liczyłem na to że Kamil, po wygraniu w takim stylu TCS, pójdzie za ciosem i zgarnie kolejny skalp. Choć u niego nigdy nic nie wiadomo, bo wystarczy jeden dobry skok żeby poczuł swoją szansę, a wtedy jest nie do zatrzymania. Mam nadzieję, że tak będzie, choć są to chyba tylko moje pobożne życzenia. Piotrek jest obecnie bez formy i skacze bardzo przeciętnie. Podobnie Maciek, który realizuje plan trenera i powoli(niby) idzie do przodu, choć ja tego za bardzo nie widzę. Dawid, cóż spodziewałem się po nim ostatnio dużo więcej, ale nie wyszło. Lotnikiem to on nie jest, choć w miarę przyzwoicie powinien skoczyć bo forma w tym sezonie jest dobra. Paradoksalnie liderem ostatnio był Stefanek i nie zdziwi mnie jeśli tak pozostanie. Hula jest również w życiowej formie, z życiowym celem jakim jest medal olimpijski i o jego skoki bym się nie martwił.
Podsumowując, uważam że medal dla Polski byłby dość miłą niespodzianką i życzyłbym sobie żeby właśnie w taki sposób chłopacy mnie zaskoczyli, choć rozum podpowiada - &quot;będzie bardzo trudno, oj bardzo!!!&quot;
Tyle co do drużynówki. Natomiast mam też na oku kilka fajnych zakładów na całe mistrzostwa, które moim zdaniem są bardzo prawdopodobne:
Kubacki D. - Kobayashi J.
1,57 STS
Już ostatnio grałem i opisywałem tą parę, choć wtedy kurs był dużo lepszy, ale dziś jestem jeszcze bardziej pewien tego niż poprzednio. Uważam, że kurs powinien oscylować na poziomie 1,25, jednak mamy promocję co mnie bardzo cieszy. Junshiro nie potrafi kompletnie latać!!! Jego skoki ostatnio wyglądały fatalnie i nie ma możliwości żeby wciągu tygodnia coś zmienił i dorównał poziomem do Dawida.Koniec, kropka nie ma się co tu więcej rozpisywać.
Johansson R. miejsca 1-3 końcowa klasyfikacja
2,50 Fortuna
Johansson to zawodnik stworzony do latania, coś w stylu Kranjca( nawet imiona mają takie same ???? ). Na zwykłych skoczniach coś tam skacze, ale kiedy wchodzi na mamuta to jest w swoim żywiole. Bardzo fajnie się ogląda z jaką łatwością potrafi lecieć nisko nad zeskokiem i wybierać idealną parabolę lotu. Ostatnio skakał chyba najrówniej z całej stawki i podium było bardzo blisko. Tym razem regularność będzie bardzo pożądana, bo skoków będzie więcej, więc szanse na podium rosną jeszcze bardziej. O ile pogoda nie zepsuje widowiska, bo prognozy na czwartek i piątek są fatalne, to jestem w stanie postawić na Roberta trochę grosiwa.

Zwycięzca kwalifikacji:
Freitag R.
9,00
forBET
Nie byłbym sobą gdybym tego nie zagrał! Rysiek wraca po upadku i jest wielką niewiadomą, ale nie dla mnie. Jestem pewien, że wróci podwójnie zmotywowany i będzie chciał sobie i innym udowodnić, iż nadal jest w wyśmienitej formie. Do momentu upadku był niekwestionowanym liderem Pucharu Świata i najrówniej skaczącym zawodnikiem w tym sezonie. Podobno lotnikiem nie jest, ale jak się jest w życiowej formie, to nie ma takiego stwierdzenia. W ubiegłym sezonie identycznie mówiono o Wellingerze, który później latał wyśmienicie i regularnie stawał na podium na mamutach. Niestety rządził wtedy Kraft, więc Andreasowi pozostawało przeważnie drugie miejsce. Wierzę, że Freitag od samego początku będzie chciał pokazać, iż ten sezon dla niego jeszcze się nie skończył. W przeciwieństwie do Kamila, w kwalifikacjach raczej nie odpuszcza i w tym sezonie wygrał już kilkakrotnie. Zatem zakład wart jest ryzyka i zamierzam z tego skorzystać.
Klasyfikacja końcowa:
Stoch K. - V
12,00 STS
Tu również żal nie zagrać! Kamil, tak jak pisałem wcześniej, jest zawodnikiem nieobliczalnym. Kiedy poczuje krew, to nigdy nie odpuszcza. Myślę, że wszystkiego się dowiemy już po treningach, bo jeżeli będzie blisko faworytów to może to wygrać. Jeden dobry skok i staje się zupełnie innym zawodnikiem. Zawsze mierzy w najwyższe cele i jest w tym prawdziwym mistrzem, więc skreślać go nie można. W ubiegłym sezonie stał tutaj na najniższym stopniu podium, a drugiego dnia, w jednoseryjnym konkursie, był dziewiąty. Skocznia więc w pewnym sensie powinna mu pasować. W Vikersund pierwszy konkurs wygrał, a w drugim był piąty, w Planicy dwa razy piąty. Zatem coś tam chłopak lata i choć w ubiegłym tygodniu słabo to wyglądało to mam cichą nadzieję, że jego perfekcjonizm i mistrzostwo w dążeniu do celu wezmą górę!!! Trzymam z niego kciuki i próbuję wykorzystać niedoszacowanie przez bukmacherów jego mistrzostwa.
Stoch K. - Hula S. końcowa klasyfikacja
2,90 STS
A to w kontrze do poprzedniego typu, bo tak jak pisałem Kamil zawsze mierzy w najwyższe cele i jeśli nie będzie miał szans na podium, to może najzwyczajniej odpuścić i skupić się na kolejnych ważnych zawodach w Zakopanem i Igrzyskach. Stefan natomiast ma o co walczyć i odpuszczał z pewnością nie będzie, co udowodnił już tydzień temu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Zgadzam się z typem Johannson TOP 3. Norweg ustabilizował formę na bardzo dobrym poziomie. On, w przeciwieństwie do Fannemela czy Tande, nie ma w zwyczaju psuć jakiegoś skoku. Skacze bardzo równo. Podczas ostatniego weekendu, w każdym skoku plasował się w Top 6. W konkursie do podium zabrakło mu bardzo niewiele. W Mistrzostwach Świata w Lotach potrzebne są 4 dalekie skoki. Ten aspekt, w moim odczuciu, stawia właśnie Johannsona w dobrej pozycji, żeby zaatakować podium całej imprezy.
Zgadzam się również z typem na medal dla Polaków. O ile, na papierze, Norwegowie i Słoweńcy wydają się nieco silniejsi od reszty, tak Polacy, Niemcy i Austriacy dysponują podobnym potencjałem. Polacy skaczą trochę słabiej, niż w zeszłym sezonie, ale dalej mamy bardzo wyrównaną kadrę. Plusem jest dojście do &quot;żelaznej czwórki&quot; Stefana Huli, który wydaje się być pewniakiem do występu w drużynówce. W Bad Mitterndorf zaprezentował się najlepiej z Biało-czerwonych i pytaniem nie powinno być, czy Stefan będzie skakał w konkursie drużynowym, ale kogo w nim zastąpi. Wydawać by się mogło, że albo Piotrka, albo Maćka, aczkolwiek ostatni konkurs nie wyszedł również Dawidowi. Bardzo ważne będą treningi, bo myślę, że one zadecydują o składzie naszej ekipy. Co do szans medalowych, naszym dużym atutem jest właśnie równy skład. Pokazał to chociażby poprzedni weekend, gdzie w kwalifikacjach nasi skoczkowie zajęli miejsca 14-21 (bez Wolnego). W Austrii jest Kraft, który trochę przewyższa naszych, Hayboeck skacze porównywalnie i Poppinger i Aigner, którzy, mimo, że nieźle zaprezentowali się ostatnio, to są niewiadomą. Niemcy, teoretycznie po powrocie Freitaga, powinni być bardzo silni. Ale ostatnio jedynie Eisenbichler był w 10 (właśnie na 10. miejscu). Wellinger skacze w miarę równo, ale nie tak, jak w poprzedni sezonie. A Leyhe, który pewnie będzie numerem 4, kręci się gdzieś w okolicach 20 miejsca.
Jeżeli warunki pozwolą (a prognozy najlepsze nie są), to powinniśmy spokojnie walczyć o podium. Na zwycięstwo raczej szans nie mamy, ale 3. miejsce jest w zasięgu Biało-czerwonych.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
stoch jeden zly weekend na mamucie bo zmęczenie + nie pasuje mu skocznia i już gnojony przez buki ? smiechu warte. w stocha panowie pakowac kase w h2h
 
lukas88 229,5K

lukas88

Forum VIP
Ja jakoś nie wierzę w wielkie latanie Kamila, który szykuje się na ZIO. Uważam że te mistrzostwa portaktuje nieco spokojniej. Owszem jest on nieobliczalnym i ambitnym zawodnikiem ale w stawce jest wielu znacznie lepszych lotników. Dziś pobieram typ H2H w parze z Fannemelem, który co prawda jest niestabilny ale mamuty to jego żywioł. Kurs: 1,67 na kwalifikacje i 1,70 na całe MŚ na Fortunie biorę do dubla.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
A moim zdaniem będzie wyglądać to tak... Stoch okolice pierwszej 10stki..a szkoda, że nie chce trener ani Stoch przyporządkować sezonu lotom bo tam Polacy nie mają osiągnieć zbytnio a Kamil parę razy pokazywał klase np pojedynek z Kraftem Planica 251.5 jak dobrze pamiętam... Stefan Hula to jest gość..gnojony przez lata nic sobie z tego nie robił i wybił sie..jest dla mnie takim najbardziej solidnym z Polaków nie licząć Stocha..zawsze skoczy swoje..wiadomo wygrywać nie będzie ale 4x skoczy 210 i okolice pierwszej 10stki.. Kubacki? tu nie oceniam bo nie mam pojęcia na co go stać.. Żyła wariat...może odlecieć a może spartaczyć skok..lecz ja na niego liczę..Maciej Kot ten sezon słaby w porównaniu do poprzedniego ale dalej jest solidny..Zza granicy tak jak inni liczę na Roberta Johansona..lecz to Niemcy...myślę, że Welinger może włączyć się spokojnie do walki o medale...Freitag? nie wiadoma..miał szanse na zwycięstwo w tcs ale tylko znikome bo Stoch niszczył..Domen Prevc na mamucie w tym sezonie zachowuje się jak kubacki...treningi lata, zawody skacze..Peter może odpalić za to..Ja osobiście liczę na Simiego...kurde tyle lat i nagle odpala pomału... Zobaczymy po treningach jak to będzie ale zobaczmy też ze warunki maja być cięzkie..mogą tylko być dwie serie i co wtedy? zobaczymy jutro jeszcze typy dam bo dziś nie zdążyłem
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
a szkoda, że nie chce trener ani Stoch przyporządkować sezonu lotom bo tam Polacy nie mają osiągnieć zbytnio
Sądzę, że tą wypowiedzą przechodzisz do historii działu skoki narciarskie.
Bez urazy ale w tym sezonie mamy najważniejszą imprezę czterolecia. Dla skoczka narciarskiego nie ma nic cenniejszego niż medal olimpijski. Loty odbywają się co dwa lata.
mogą tylko być dwie serie i co wtedy?
Wtedy wygrywa ten, który po dwóch seriach zdobył najwięcej punktów.

Kwalifikacje przełożone na piątek 14.30. Po nich od razu pierwsza seria konkursu indywidualnego.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Sądzę, że tą wypowiedzą przechodzisz do historii działu skoki narciarskie.
Bez urazy ale w tym sezonie mamy najważniejszą imprezę czterolecia. Dla skoczka narciarskiego nie ma nic cenniejszego niż medal olimpijski. Loty odbywają się co dwa lata.
Wtedy wygrywa ten, który po dwóch seriach zdobył najwięcej punktów.

Kwalifikacje przełożone na piątek 14.30. Po nich od razu pierwsza seria konkursu indywidualnego.
Kamil Stoch ma już dwa złota..ma tcs, ma puchar świata, ma mistrza świata i tego tylko mu brakuje..wygrał by mistrzostwo świata w lotach to byłby chyba jako jedyny co osiągnał wszystko(chyba ze o kimś/o czyms zapomniałem). A że dwie serie to wiem bardziej chodziło mi, że wtedy większe niespodzianki mogą być? warunki ktoś trafi odleci raz i jeb...juz nie raz było tak, że warunki decydowały np Rok Benković, Lars Bystoeol..
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Kamil Stoch ma już dwa złota..ma tcs, ma puchar świata, ma mistrza świata i tego tylko mu brakuje..wygrał by mistrzostwo świata w lotach to byłby chyba jako jedyny co osiągnał wszystko(chyba ze o kimś/o czyms zapomniałem). A że dwie serie to wiem bardziej chodziło mi, że wtedy większe niespodzianki mogą być? warunki ktoś trafi odleci raz i jeb...juz nie raz było tak, że warunki decydowały np Rok Benković, Lars Bystoeol..
Zapomniałeś o kimś, racja.
Igrzyska są raz na 4 lata, MŚ co dwa lata. Moim zdaniem bardziej Stochowi zależy na wygraniu kolejny raz mistrzostwa olimpijskiego aniżeli MŚ w lotach. Każdy wybrałby medal Olimpiady niż złoto MŚ w lotach. Nie mniej jednak, jeżeli pogoda pozwoli, Kamil jest w stanie zgarnąć i jedno i drugie. Na koniec przytoczę jeszcze jedną wypowiedź Małysza &quot;oddałbym wszystkie swoje medale mistrzostw świata za jedno złoto olimpijskie&quot;. To pokazuje co jest dla nich najważniejsze.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Kamil Stoch ma już dwa złota..ma tcs, ma puchar świata, ma mistrza świata i tego tylko mu brakuje..wygrał by mistrzostwo świata w lotach to byłby chyba jako jedyny co osiągnał wszystko(chyba ze o kimś/o czyms zapomniałem)
Tak zapomniałeś o Matti Nykanenie, genialnym skoczku, któremu Kamil może dorównać osiągnięciami, jeżeli wygra te mistrzostwa. Tak jak pisałem wczoraj Kamilowi wystarczy jeden dobry skok, bodziec i jeśli uwierzy to może wszystko! Jest w tym mistrzem i jestem pewien, że będzie walczył o całą pulę. Obawiam się jedynie nierównych warunków i tych przeliczników, które mogą wypaczyć wyniki zawodów. Zobaczymy jak to będzie, ale kto był odważny ten skorzystał wczoraj, bo dzisiaj kurs na Kamila poszedł z 12,00 na 3,50.
Jeszcze jedno moje spostrzeżenie po dzisiejszej serii próbnej. Dla mnie to jakieś szaleństwo żeby na tej podstawie tak radykalnie zmieniać niektóre kursy. Co do Kamila się zgodzę z bukami, ale np kurs na Johanssona w trójce poszedł na 3,25. Uważam, że to kolejna pomyłka bukmacherów bo przecież on nadal jest w czołówce i skacze cały czas bardzo równo i dobrze, niezależnie od warunków.
Również w drużynówce kurs na Austriaków TOP3(Unibet) poszybował na 4,50, a na Polaków i Niemców jest 1,40. To jest chore i trzeba to wykorzystać, bo jutro ten kurs może się radykalnie zmienić. Dzisiaj były fatalne warunki i tylko jedna seria, więc na tej podstawie nie ma co skreślać takiej drużyny jak Austria.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Tak zapomniałeś o Matti Nykanenie, genialnym skoczku, któremu Kamil może dorównać osiągnięciami, jeżeli wygra te mistrzostwa. Tak jak pisałem wczoraj Kamilowi wystarczy jeden dobry skok, bodziec i jeśli uwierzy to może wszystko! Jest w tym mistrzem i jestem pewien, że będzie walczył o całą pulę. Obawiam się jedynie nierównych warunków i tych przeliczników, które mogą wypaczyć wyniki zawodów. Zobaczymy jak to będzie, ale kto był odważny ten skorzystał wczoraj, bo dzisiaj kurs na Kamila poszedł z 12,00 na 3,50.
Jeszcze jedno moje spostrzeżenie po dzisiejszej serii próbnej. Dla mnie to jakieś szaleństwo żeby na tej podstawie tak radykalnie zmieniać niektóre kursy. Co do Kamila się zgodzę z bukami, ale np kurs na Johanssona w trójce poszedł na 3,25. Uważam, że to kolejna pomyłka bukmacherów bo przecież on nadal jest w czołówce i skacze cały czas bardzo równo i dobrze, niezależnie od warunków.
Również w drużynówce kurs na Austriaków TOP3(Unibet) poszybował na 4,50, a na Polaków i Niemców jest 1,40. To jest chore i trzeba to wykorzystać, bo jutro ten kurs może się radykalnie zmienić. Dzisiaj były fatalne warunki i tylko jedna seria, więc na tej podstawie nie ma co skreślać takiej drużyny jak Austria.
Ma ktoś może prognozy pogody na weekend? Jak ma wariować wiatr to za większą cenę nie ma się co pchać..a co do podium, że na Polaków 1.4 jest to jestem w szoku..Norwegia Słowenia chyba zapewnione pierwsze 2 miejsca.. na 3 ? Polacy Niemcy Austria i gdyby Junshiro ogarnał te mamuty to może i Japonia..
 
H 52

hadal

Użytkownik
Na Uni faworytem do zwyciestwa stał sie własnie Stoch z kursem 3.25 a Tande poleciał na 4 miejsce kurs 6,50 ok Tande miejsca 1-3 kurs 2,25 mnie zadowala pobieram
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQwNjg4NDE5NDcyNDIwMDps3Zc9jdmLhztiFug%3D&amp;amp;preview=hide_code&amp;amp;live=0
To są jaja 4 zawodników w formie dostało w plecy huragan i co? i puszczali ich kretyni.. po 1 serii lekko wchodzi a druga co? Kasai to już w ogóle sobie nie poradził...jak to wygląda 217.5 i 123.5? ...a co do wygrnaia to Stoch może jeszcze wygrać..tande potrafi spierniczyć skok kompletnie jak sie podpali...freitag podobnie jak Kamil,,będzie ciekawie jak wiatr nie przeszkodzi i sędziowie przemyślą..
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Ciekawy &#39;key&#39; w parze w STS-ie:

Colloredo wczoraj 159m i 184m
Nazarov wczoraj 160,5m i 161m
W punktach różnica: 25pkt
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Mistrzostwa Świata w Lotach
Godzina: 15:00
Spotkanie: 2 dzień Mistrzostw - zajęte miejsce
Typ: Simon Ammann 1-10 ⛔ 12 miejsce
Kurs: 2,2
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Drugi dzień Mistrzostw Świata w Lotach. Wczorajsze 2 serie, mimo nie najlepszych prognoz, zostały rozegrane bez większych problemów, chociaż przez chwilę, w drugiej serii, wiatr się wzmógł i przez to kilku zawodników straciło sporo metrów. Byli wśród nich m.in. Damjan, Kasai i właśnie Simon Ammann. Szwajcar po pierwszej serii zajmował 9. pozycję, ale w drugim skoku trafił na słabsze warunki i podobnie jak kilku skoczków spadł w klasyfikacji do drugiej dziesiątki. Myślę, że dzisiaj Simi będzie miał więcej szczęścia i akurat na jego skoki wiatr przymknie nieco oko. Simon lubi i potrafi latać. To były Mistrz Świata w Lotach. Zajął niedawno 3. miejsce właśnie na mamucie w Bad Mitterndorf. Tutaj w Oberstdorfie, w 3 skokach plasował się w czołowej 10. Jedynie ten ostatni skok był trochę słabszy, ale już o nim pisałem. Szwajcar może jeszcze powalczyć o czołową dziesiątkę całych Mistrzostw. Traci około 20 pkt do Kubackiego, a to nie jest dużo na skoczniach, gdzie różnice w osiąganych odległościach dochodzą nieraz do kilkudziesięciu metrów.
Uważam, że Simon w dzisiejszych 2 seriach znajdzie się w Top 10. Skacze dobrze, widać, że cieszy się z lotów poza 200 m, a nic dwa razy się nie zdarza. Wczoraj miał pecha, dzisiaj będą go mieć inni.
Pozdrawiam.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Colloredo wczoraj 159m i 184m
Nazarov wczoraj 160,5m i 161m
W punktach różnica: 25pkt
Kurs już został zmieniony ale mi się wydaje, że chodzi tu kto lepszy w 3.serii, a nie klasyfikacji końcowej.
Ode mnie dwa typy na klasyfikacje końcową.
S. Ammann - J. Damjan 1,70 Milenium ✅
Simon lata znakomicie. W kwalifikacjach 7. miejsce i skok na 214.5 metra. Pierwsza seria wczorajszego konkursu też dobra, bo zajmował miejsce w TOP10. Niestety był wśród zawodników skarconych przez warunki i jury. W drugim skoku nie wiele dało się wyciągnąć i ostatecznie 15 pozycja na półmetku zawodów.
Damjan w kwalifikacjach gorzej o pięć metrów od Ammanna. Po pierwszej serii byli koło siebie ale podobne warunki jak przy skoku Szwajcara jeszcze bardziej podziałały na doświadczonego Słoweńca. Na tą chwilę traci do Simona 6.2 punkta. Przewaga nie jest zbyt duża jednak moim zdaniem Ammann spisuje się lepiej na mamutach i potrafi odlecieć nawet w okolice 220 metra. Takie skoki nie zdarzają się Damjanowi. Spodziewam się, że Simon dziś będzie chciał pokazać jury jak bardzo go skarcili swoim postępowaniem.
R.Freitag - K. Stoch 2,15 forbet ✅
Rysio wczoraj bardzo dobre skoki. Zauważmy jednak, że w obu seriach to jemu sprzyjało szczęście. Pierwsza seria to wyższa belka, druga to lepsze warunki. Gdyby nie awaryjne lądowanie Stocha w pierwszej serii byliby naprawdę blisko siebie. Na tą chwilę Niemiec ma 6.9 punkta co spokojnie Kamil może odrobić w jednym skoku. Sądzę, że Stoch nie tyle patrzy na drugą pozycję co będzie chciał atakować Tandego. Jest w wielkiej formie, a pogoń za rywalami o wiele mocniej zachęca do rywalizacji. Sądzę, że po takim kursie warto zaryzykować tą parę. W kwalifikacjach Polak pokazał, że jest bardzo mocny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Kurs już został zmieniony ale mi się wydaje, że chodzi tu kto lepszy w 3.serii a nie klasyfikacji końcowej.
No tak, chodzi o to, kto będzie lepszy w 3.serii zgodnie z treścią zakładu. Przecież nie napisałem, że to na klasyfikację końcową.. podałem wyniki z wczoraj, żeby każdy ocenił czy warto grać Colloredo..
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom