>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

To nie kwestia szczęścia ...

Status
Zamknięty.
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
To nie kwestia szczęścia ... lecz wiedzy. Typy poparte analizami. Cenię osoby, które piszą analizy gdyż wiem czym się kierują przy wyborze typu. Tak będzie z moim tematem. Być może nie wszystkie typy będą obszernie analizowane ale zawsze kilka zdań odnośnie każdego napiszę. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której obstawiam mecz drużyn o których nie mam zielonego pojęcia. Oglądam mnóstwo meczów, skrótów a także magazynów piłkarskich. Ranek rozpoczynam od kawy i przejrzenia wszystkich ulubionych stron o tematyce piłkarskiej. Dzięki zgromadzonej wiedzy staram się dopasować odpowiedni typ na interesujące mnie spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 1
Piłka nożna - Polska Ekstraklasa
25.11.2017 sobota, godz. 20:30
Spotkanie: Korona Kielce - Legia Warszawa
Typ: over 2,5
Kurs: 1.85
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Piłkarze i trener Korony przed meczem z Legią wypowiadają się w jednym tonie:
Możdrzeń: „Uważam, że raczej nie mamy nic do stracenia. Tym meczem możemy wyłącznie zyskać”
Rymaniak: „Nie staniemy z tyłu, nie będziemy grali na remis, tylko tak jak przyzwyczailiśmy kibiców w meczach u siebie, od samego początku będziemy grali o pełną pulę”
Trener Letteri: „To jedno z dwóch spotkań w całym sezonie, do których możemy podejść z czystą głową. Nie mamy wiele do stracenia. To tak, jakbyśmy w Bundeslidze mierzyli się z Bayernem. Tam też moglibyśmy tylko zyskać”
Spośród wszystkich drużyn ekstraklasy w tym sezonie najwięcej meczów obejrzałem z udziałem Legii i właśnie Korony, więc kilka zdań o nic napiszę.
LEGIA WARSZAWA
Po wydarzeniach na parkingu po meczu z Lechem zawodnicy grali pod ogromną presją co widać było na boisku. Oddawali piłkę przeciwnikowi i starali się grać tak by w ich poczynaniach było jak najmniej ryzyka. Każde zagranie musiało być doprecyzowane. Strzelali bramkę i potem bronili do końca wyniku. Dopiero w ostatnim meczu przeciwko Górnikowi coś się w grze Legii zmieniło. Po ostatnim meczu wszyscy jednogłośnie powtarzają, że był to najlepszy mecz za trenera Jozaka i że gra niewiele się różniła od tej jaką preferował Magiera w zeszłym sezonie. W końcu po 4-rech zwycięstwach z rzędu nerwy, „głowa” i presja puściły i widać było na co tą Legię stać. Myślę, że teraz to Legia będzie chciała na boisku rządzić, posiadać piłkę i tworzyć groźne sytuacje. Jozak już na wstępnej konferencji podkreślał że będzie dążył do tego żeby to Legia miała pełną kontrole na boisku. Na razie tylko w jednym meczu tak było – właśnie z Górnikiem.
KORONA KIELCE
Trener Letteri bardzo wiele zmienił w poczynaniach piłkarzy. Potrafi nimi dyrygować zmieniając ustawienia w zależności od sytuacji na boisku. Najlepsze jest to że piłkarze bardzo łatwo dostosowują się do nowego ustawienia. Jak trzeba to szybko z 4-4-2 przechodzą na 5-3-2 albo na 3-4-3 i z powrotem.I to wszystko w przeciągu 90 minut. Odkąd oglądam ekstraklasę to nie widziałem takich rzeczy. Tzn. widziałem trenerów zmieniających taktykę w trakcie spotkania ale widziałem wtedy pilarzy kompletnie nie pojmujących co mają robić na boisku. A w Koronie wszystko śmiga. Rymianiak zaczyna mecz na prawej stronie i jest jednym z najlepszych na boisku. Po pół godzinie Rymaniak gra na środku obrony tworząc trójkę z Kovacevicem i np. Dejmkiem i znowu jest jednym z najlepszych na boisku. To samo można napisać o Kovacevicu i innych zawodnikach Korony. Najważniejsze aby na środku pozostał nienaruszony duet Żubrowski – Możdrzeń, którzy fantastycznie się rozumieją na boisku. Koronie brakuje jedynie snajpera ale z tym samym problemem zmaga się Legia. Podziwiam grę Korony, grają nieszablonowy futbol, dużo rozmaitości co powoduje że człowiek oglądając mecz nie wie co znów wymyślą tak piłkarze jak i trener. Najbardziej podoba mi się to że grają do przodu. Nawet jak prowadzą 1-0 czy 2-0 to wciąż chcą więcej. Aż dziwne że ktoś tak gra na boiskach ekstraklasy bo zwykle przy stanie 1-0 trenerzy nakazują ostrożniejsza grę. W Koronie nie ma takiej możliwości.
Można by stwierdzić że skoro w ostatnim czasie Legioniści świetnie się bronią (4 czyste konta na 5 ostatnich meczów) a Korona wcale nie ustępuje tej statystyce (5 czystych kont na 6 ostatnich spotkań) to mecz będzie nudny. Ja jednak zakładam że Legia bez presji zagra swoją piłkę (patrz mecz z Górnikiem) oraz Korona, która również nic nie musi zagra swoją piłkę to będzie to jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Obie drużyny stać na sprawienie świetnego widowiska. Zespoły grające przeciwko Koronie coraz głębiej się bronią. Tak było chociażby przeciwko Zagłębiu, które nie tylko po czerwonej kartce musiałby bronić wyniku 0-0 ale przez większą część meczu ganiali za zawodnikami Korony. Korona umie utrzymywać się przy piłce i robi to coraz lepiej. Stąd też tak dobrze radzi sobie obrona. Utrzymując się przy piłce przeciwnicy dochodzą do mniejszej ilości sytuacji. Jednak jeszcze wracając do obrony Korony – niestety popełniają w trakcie meczu kilka karygodnych błędów. Trzy bramki Górnik strzelił bo obrońcy Korony podawali piłkę przeciwnikowi a im nie zostało nic innego zrobić jak strzelać gole, w ostatnim meczu Rymaniak strzelał głową w kierunku Gostomskiego (ten był nieźle zaskoczony), innym razem Kovacevic w ogóle nie dogadał się z bramkarzem przez co piłka minimalnie minęła słupek bramki. Legioniści limit pecha wyczerpali w meczu z Górnikiem, w którym dzień konia miał Loska. Wątpię żeby drugi mecz z rzędu piłkarzem meczu został bramkarz rywali Legii, jeśli Korona będzie popełniała głupie błędy w obronie to tym razem Legia je wykorzysta. Inna sprawa że Korona również potrafi sobie tworzyć bardzo dużo okazji do strzelenia bramki. Ostatecznie uważam że będzie to bardzo otwarty mecz.
Już bodaj od środy nie ma biletów na mecz czemu nie się co dziwić – tak grającą Koronę wszyscy kibice w Kielcach chcą oglądać. Na pewno Koroniarze tak jak mówią, nie maja wiele do stracenia, więc odważniej wyjdą na Legię niż tak jak to zrobił Górnik.
Wynik: 3-2
Zysk: 62,80 zł

To było meczycho przez duże M. Brawo Korona, zasłużyła!
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 2
Piłka nożna - Bundesliga
25.11.2017 sobota, godz. 15:30
Spotkanie: Borussia Dortmund - Schalke 04
Typ: under 3,5
Kurs: 1.57
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
W normalnych okolicznościach można by się spodziewać w tym meczu wojny. Ale okoliczności są takie że to pierwsze derby Zagłebia Ruhry dla obu trenerów. Oni jeszcze nie rozumieją tego jak ważny jest to mecz dla kibiców. Zrozumieją w trakcie meczu gdy zobaczą co wyprawiają kibice. Jednak taktykę dobiorą na ten mecz dużo wcześniej. Oczywiście drużyna Schalke miała cały tydzień przygotowań, szlifowania ustawień, taktyki oraz mentalnego podejścia do tego spotkania. Borussia grała we wtorek bardzo ważny mecz u siebie z Tottenhamem w LM, który przegrała w stosunku 1-2. Dla Bosza będzie to mecz o być albo nie być. Za szybko chciał wprowadzić swoje zasady w drużynie, za szybko chciał grać systemem, jaki sobie obrał. A obrał bardzo trudny system gry – gdy tylko piłka jest w polu gry jak najszybciej przejąć piłkę nie ważne w którym miejscu się ona znajduje. Niestety to jest bardzo wyczerpujący system gry jeśli grasz co 3 dni. Zawodnicy takiego obciążenia po prostu nie znieśli. A widać to także po bardzo wielu kontuzjach w zespole. Obrona się totalnie posypała już od kilku kolejek. Najłatwiej by napisać że ostatnie zwycięstwo drużyna Borussi zaliczyła 30.09 kiedy na boisku jeszcze grał Łukasz Piszczek. Odkąd wyeliminowała go kontuzja tak Borussia meczu nie wygrała (nie liczę zwycięstwa nad amatorami w pucharze Niemiec). Można więc zrzucić że brakuje najlepszego obrońcy w zespole i wszystko się posypało ale to zbyt duże uproszczenie. No dobrze ale dlaczego akurat under 2,5? Z prostego powodu. Schalke bardzo dobrze się broni. Oni zresztą tak rozgrywają swoje mecz – raczej nakazują piłką grać przeciwnikom a sami atakują z kontry. Nie inaczej będzie w meczu z Borussią.

Tutaj wrzucę cytat z pewnej strony:
„W niemieckich mediach Tedesca nazywa się czasem AntyBoszem, bo jest przeciwieństwem trenera Borussii Dortmund. Do klubu też przyszedł z jasną wizją – chciał, by jego piłkarze grali wysokim pressingiem, atakując rywali już na ich połowie. Gdy jednak zobaczył, że to nie funkcjonuje, a jego zawodnicy jeszcze nie są do takiej gry gotowi, uznał, że system jest mniej ważny, niż wyniki i to piłkarze mają się w nim dobrze czuć. - Wizja jest piękna i dobra, ale ważniejszym komponentem są zawodnicy – powiedział w rozmowie z halbfeldflanke.de. To zdanie, które trenerowi Borussii stanęłoby w gardle.”
Trener Borussi jeśli chce zachować posadę musi bardzo ostrożnie podejść do tego meczu. Ryzyko jest nie wskazane. Rozsądna gra od początku. Tego się po nim spodziewam i albo jest mądry i tak zrobi albo po prostu nie rozumie pewnych rzeczy i trenerem jest do d… . Wybieram wariant że jest mądry i ustawi drużynę tak byle tego meczu nie przegrać. Więc mi wychodzi mecz w którym Schalke nie zaryzykuje ale i Borussia nie zaryzykuje co może oznaczać bardzo słabe widowisko. Musi w końcu trener Bosz zrozumieć że zawodnicy są przemęczeni a tym bardziej jeszcze po ciężkim wtorkowym meczu z Tottenhamem.
Wynik: 4-4
Strata: 100 zł
To był taki mecz w którym założenia przedmeczowe brzmią … nie ma żadnych założeń taktycznych, pier…cie wszystko, „grajta co chceta”. Kapitalny mecz dla postronnego fana piłki nożnej ale błędów taktycznych od groma. To byłby świetny mecz dla Nawałki – oj na wyciągałby z takiego meczu wniosków.
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 3
Piłka nożna - Premier League
25.11.2017 sobota, godz. 18:30
Spotkanie: Liverpool - Chelsea
Typ: under 3,5
Kurs: 1.49
Stawka: 150 zł
Bukmacher: fortuna
Chelsea przed meczem z Liverpoolem odbyła tylko jeden pełny trening. Sytuacja jaka teraz spotyka Chelsea to można powiedzieć takie małe dejavu z końca września gdzie też piłkarze Chelsea rozgrywali mecz LM na wyjeździe tylko w Hiszpanii z Atletico po którym przyszło im się zmierzyć z bardzo ofensywnie usposobionym Man City. W tamtym meczu Conte ustawił taktykę ultra defensywną mimo, że przecież mecz rozgrywał u siebie. Przegrali tamto spotkanie 0-1. Teraz również będą rozgrywać mecz z zespołem, który lubi atakować. Myślę a w zasadzie po tym jak komentuje aktualną sytuację trener Conte, jestem pewien że znowu ustawi taktykę ultra defensywną.
Komentarz trenera Conte bezpośrednio po meczu LM w Baku:
„ Nie szukam usprawiedliwień na siłę, ale taka sytuacja nie jest normalna. Za chwilę mamy samolot powrotny w którym z całym sztabem już będziemy musieli się przygotowywać do meczu z Liverpoolem. Dziwi mnie to że drugi raz w tym sezonie mamy wyznaczone mecze w podobny sposób. Tak samo było gdy po powrocie z Madrytu graliśmy z Man City, który również swój mecz rozgrywał dzień wcześniej. Premier League jest naprawdę trudna i taki natłok spotkań nie ułatwia zadania.”
Conte już znalazł usprawiedliwienie na najbliższy mecz.
W zeszłym sezonie Conte zasłynął tym że na mecz z Arsenalem zmienił taktkę na 3-4-3. Wybierając wariant z trójką obrońców zaczęli wygrywać mecz za meczem. Wygrali w tym okresie 13 meczów z rzędu. W tym sezonie Conte znowu zaczął bawić się taktyką i powoli kreuje nowe ustawienie. Na mecze z najbardziej wymagającymi rywalami wychodził ustawieniem 3-5-1-1. Myślę że nie inaczej będzie dziś.
Każdy chyba czytał co się działo we wtorek w Sevilli. Liverpool zagrał fantastyczną pierwsza połowę po to by w drugiej oddać całą wyrobioną przewagę. Na pewno słowa trenera Sevilli miały wpływ na to jak wyglądała druga połowa. Mianowicie była cholernie intensywna. Oba zespoły w tym meczu przebiegły po ponad 116 km. Nie przeglądałem wszystkich spotkań ostatniej kolejki LM ale w tych, których sprawdziłem zespoły przebiegały ok. 110 km a niektóre nawet 100 km. Zdecydowanie najwięcej biegali piłkarze Sevilli i Liverpoolu. Dlaczego o tym wspominam? Uważam, że ciężko będzie się zawodnikom Liverpoolu zregenerować na jakby nie patrzeć ciężkie spotkanie z Chelsea. Jeśli Chelsea wyjdzie defensywnie ustawione to Liverpool będzie musiał atakować. Zawodnicy ofensywni mogą nie być tak kreatywni i wybiegani – mogą odczuwać jeszcze wtorkowe spotkanie w nogach albo w głowach bo teoretycznie każdy trener powie że organizm piłkarza jest przygotowany na kolejny maksymalny wysiłek tylko czy głowa zawodnika jest przygotowana żeby przekroczyć kolejną granicę bólu?
Liverpool już grał u siebie z jednym zespołem, który przyjechał postawić autobus przed swoją bramką. Był to Mourinho ze swoim zespołem. Mecz skończył się wynikiem 0-0.
Under 2,5 jest po kursie 2.23 ✅
Wynik: 1-1
Zysk: 46,68 zł
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 4
Piłka nożna - Jupiler League
26.11.2017, niedziela, godz. 20:00
Spotkanie: Club Brugge - Waregem
Typ: Club Brugge i over 2,5 bramki
Kurs: 1.74
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
Waregem się męczy, męczy się bardzo. To jest kolejna drużyna, która nie jest w stanie pogodzić gry w pucharach z grą w lidze. Kolejny dowód na to że dla słabszych drużyn występujących w pucharach europejskich, bez rotacji w składzie nie ma szans utrzymać odpowiedniej formy. Piłkarze Waregem są już wypaleni tym sezonem. Gra co 3 dni dla zawodników do tego nie przyzwyczajonych jest ciężkim przeżyciem i ciężko utrzymać motywację i formę przez cały okres, głównie rundy jesiennej. Jeszcze w rundzie jesiennej dochodzą gry w pucharach krajowych. Właśnie za 3 dni taki mecz czeka zespół Waregem właśnie z … FC Brugge.
Przejrzałem sobie swego czasu jak radzą sobie drużyny przeciętne z ośmiu najlepszych lig europejskich i wniosek jest prosty: drużyna grająca w czwartek mecze Ligi Europy na wyjeździe, następnie grająca mecz ligowy również na wyjeździe ma ogromne problemy z wygrywaniem. W zeszłym sezonie na 22 mecze tylko dwukrotnie wygrał zespół grający w LE. Biorąc pod uwagę fakt z kim Waregem gra najbliższy mecz, myślę że szanse na urwanie choćby punktu będą bardzo trudne.
Waregem między 19.11 a 10.12 ma do rozegrania aż 7 meczów – 22 dni i 7 meczów, średnio co 3 dni mecz. Będzie im ciężko.
FC Brugge po szybkim odpadnięciu z pucharów europejskich, w lidze idą jak burza. Mecze rozgrywają raz w tygodniu, spokojnie się do nich przygotowują, nikt ani nic im nie zaprząta głowy. Są to w tej chwili murowani faworyci do wygrania ligi jak i wygrania pucharu Belgii.
Wynik: 3-2
Zysk: 26,56 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 5
Piłka nożna - Puchar Belgii 1/8-finału
30.11.2017, czwartek, godz. 20:45
Spotkanie: Waregem - Club Brugge
Typ: awans Club Brugge
Kurs: 1.48
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Zeszłoroczny zwycięzca pucharu czyli zespół Waregem podejmie będącego aktualnie w wyśmienitej formie nowego mistrz kraju sezonu 2017/18. Oczywiście to tylko moje przewidywania odnośnie tego mistrzostwa ale nie widzę innej możliwości na ten sezon. Zbawienne dla zespołu z Brugii było szybkie odpadnięcie z pucharów europejskich. Na swoim podwórku dzielą i rządzą.
Spodziewam się wystawienia rezerw przez trenera zespołu Waregem. O aktualnie bardzo napiętym terminarzu pisałem w poprzednim poście. Nie widzę innej możliwości jak w tej chwili skorzystanie z zawodników mniej grających. Akurat w najgorszym okresie trafił im się ten mecz i najgorszy z możliwych rywali.
W 1/16 Waregem z ledwością pokonało amatorski RFC Liege 3-2 podczas gdy Club Brugge rozniosło na wyjeździe KSV Roeselare 5-1. O awansie decyduje tylko jedno spotkanie.

Wynik: 2-3 po dogrywce
Zysk: 30,24 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 6

Piłka nożna - Premier League
28.11.2017, wtorek, godz. 21:00
Spotkanie: Watford - Man Utd
Typ: under 3,5
Kurs: 1.41
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
O tym jaki przebieg będzie miał dzisiejszy mecz zdecyduje … Mourinho. Jeśli będzie chciał przejąć rozgrywanie piłki i spokojne tworzenie akcji to tak ustali z drużyną. Jeśli będzie chciał by to przeciwnik utrzymywał się przy piłce a jego zawodnicy mają spokojnie bronić i czekać na okazję to tak zrobi. Marco da Silva może sobie ustawiać taktykę i styl gry swojej drużyny ale i tak o tym jak jego drużyna będzie grać zdecyduje guru trenerski czyli Mourinho. Każdy z trenerów Premier League chciałby utrzeć nosa temu bufonowi trenerskiemu (Mourinho) – nie sądzę by ta sztuka udała się da Silvie.
Watford po Liverpoolu, Man City i Arsenalu już czwartą drużynę będą gościć w tym sezonie u siebie z tzw. Top Six. Grali z tymi drużynami otwarty futbol co pokazuje jakie osiągali wyniki. Myślę że na ten otwarty futbol czeka Mourinho. Szczelnie zabarykaduje się na swojej połowie i nie da przeciwnikowi przecisnąć się pod bramkę. Drużyna Watford po ostatnich dwóch zwycięstwach nie ma wielkiego ciśnienia na wygranie tego meczu. Jak się uda to się uda a jak nie to trudno. Punkty mają zdobywać z innymi zespołami potencjałem równym sobie. Tak jak z Liverpoolem czy Arsenalem taki futbol się opłacił. Nie od dziś wiadomo że te dwa zespoły mają problemy z defensywą. Tym razem przyjeżdża zespół, który grę obronna ma opanowaną niemal do perfekcji. Nie musi być tak łatwo przedrzeć się pod pole karne rywala.
Żeby dokładnie zrozumieć mój typ na ten mecz trzeba jeszcze trochę wybiec w przyszłość. Mourinho również z pewnością planuje najbliższa przyszłość i zdaje sobie sprawę że najbliższe dni są bardzo ciężkie dla jego drużyny. Po tym meczu wyjazdowym w najbliższy weekend czeka mecz z Arsenalem, w który trzeba będzie włożył dużo sił, kolejno później mecz LM z CSKA (w sumie mniej ważny ale rozegrać trzeba no i obronić 3-bramkową przewagę z pierwszego meczu) następnie hit u siebie z Man City na który Mourinho z pewnością ostrzy sobie zęby. Stąd nie wydaje mi się żeby podopieczni Mourinho zaciekle atakowali bramkę rywali. Bardziej gra na zasadzie „prędzej czy później wpadnie” - tak jak choćby w ostatnim meczu z Brighton wygranym 1-0.
Komentarz Mourinho po meczu z Brighton:
- Nie zdziwi mnie, jeśli znawcy po dzisiejszym meczu powiedzą, że w naszej drużynie zagrało zbyt wielu ofensywnych graczy. Wcale mnie to nie zaskoczy. Prawdę mówiąc, to zgadzam się z nimi. Czasem za dużo zawodników gra w ataku i tracisz przez to kontrolę nad meczem. W środku pola przez to osamotnieni byli Pogba i Matić. Trójka, która grała z Lukaku w ataku nie dostawała piłek. Nie dawali rady w pojedynkach jeden na jeden. Zagraliśmy po prostu źle.
Czyżby Mourinho zmienił ustawienie na najbliższy mecz na trójkę środkowych pomocników. Wcale bym się nie zdziwił. W ataku bez formy ostatnio Lukaku więc też nie ma kto akcji wykańczać. Wrócił Pogba i na nim można ewentualnie polegać ale tak jak wspomniałem najważniejsze mecze przed nimi. Ten należy spokojnie jak najmniejszym nakładem sił wygrać.
Wynik: 2-4
Strata: 100 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 7
Spotkanie: Napoli - Juventus
Typ: under 2,5
Kurs: 1.80
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Za chwilę mecz. Juve wychodzi w zasadzie 7-mioma defensywnie usposobionymi zawodnikami a a przeciez to oni tracą do Napoli 4 pkt w tabeli. Czyżby Allegri postanowił się bronić w tym meczu? Przecież Napoli nie musi atakować. Im remis zdecydowania urządza. Zapowiada się underowe spotkanie.
Wynik: 0-1
Zysk: 58,40 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 8
Spotkanie: Sandecja - Legia Warszawa
Typ: Legia over 1,5 gola
Kurs: 1.82
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Legia wychodzi dokładnie w takim ustawieniu jak w meczu z Koroną. To mi wystarczy żeby sądzić że dwie bramki Legioniści strzelą. Legia zagrała bardzo dobry mecz z Koroną. Po za dwoma strzelonymi bramkami był jeszcze strzał w słupek Kuchego oraz w poprzeczkę Guilherme. W ogóle Gui znowu wymiata i gdyby nie to że kielczanie go wyeliminowali w ostatnich minutach pierwszej połowy to kto wie co by się działo w drugiej połowie. Zresztą taka sama sytuacja miała miejsce z Hamalainenem - strzelił bramkę a potem zszedł z lekką kontuzją. Kielczanie grali bardzo agresywnie ale nie brutalnie stąd dwóch zawodników Legii musiało zejść wcześniej. Na szczęście powracają na mecz z Sandecją i licze na podobny mecz w ich wykonaniu jak w Kielcach. Legia w końcu musi podreperować swój bilans w meczach na stadionie Termalici, który do dziś jest kiepski o czym pisał przegląd sportowy.
O Sandecji ani słowa. Wystarczy mi jakim składem wychodzi Legia i jakie Sandecja dostała w bęcki od Arki, która dziś z kolei nie istniała w meczu z Wisłą Płock.
Wynik: 2-2
Zysk: 60,16 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 9
Spotkanie: Benevento - AC Milan
Typ: AC Milan wygra i over 2,5 gola
Kurs: 1.88
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
Mecz już za pół godziny.
Gattuso od razu po przejęciu Milanu wziął się do roboty. Z każdym z zawodników sobie porozmawiał po to aby dokładnie poznać wszystkich piłkarzy, by potem móc podejmować optymalne decyzje odnośnie składu i zestawienia drużyny. Do gry w pierwszej 11-stce jest wstawiony Borini czyli płuca tej drużyny. Gattuso sam był bardzo twardy i wybiegany na boisku więc takich samych zawodników będzie szukał w zespole.
Rossoneri wybiegną na murawę w ustawieniu 3-4-3 z wysoko ustawionymi skrzydłowymi w postaci Suso i Giacomo Bonaventury.
Trener Roberto De Zerbi nie będzie mógł skorzystać z jednego z najgroźniejszych piłkarzy Benevento, Amato Cicirettiego.
Jeśli piłkarze Milanu dadzą z siebie choćby połowę tego co dawał kiedyś z siebie Gattuso to powinni zaaplikować gospodarzom kilka bramek.
Szkoda że nie gra w ataku Andre Silva. Gattuso wystawia Kalinica na szpicy. Montella często wystawiał ale kibice go nie trawili. Ostatnio jak schodził z boiska to gwizdy były takie że słychach je było w pobliskim Bergamo. Chłopak jest spalony w tym klubie i chyba ma ostatnią szansę żeby się odbudować. Kiedy jak nie przeciwko Benevento.
Liczę na ataki Milanu od pierwszych minut, szybko strzeloną bramkę a potem kolejną, dzięki czemu jakakolwiek presja zejdzie i na luzie połakomią się o kolejne sytuacje strzeleckie.
Wynik: 2-2
Strata: 50 zł
Benevento strzela bramkę na 2-2 w 95-tej minucie a strzelcem jest ... ich bramkarz. Szał radości w drużynie Benevente jakby właśnie zdobyli mistrzostwo kraju.
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 10
Spotkanie: Getafe - Valencia
Typ: over 2,5 gola
Kurs: 1.75
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
Nie mam czasu na analizę. Po przejrzeniu składów i formie obu drużyn powinien być to overowy mecz. Można się trochę tez obawiac nastawienia na ten mecz Valencii. Po tym jak zremisowali z Barceloną mogą pomyśleć że teraz troche łatwiejszy pojedynek. To szansa dla Getafe.
Wynik: 1-0
Strata: 50 zł
Mam wyjątkowe dziś szczęście do obstawiania meczów w których ktoś otrzymuje czerwoną kartkę. Początkowo chciałem postawić na typ 1X, zmieniłem na over 2,5. Po czerwonej kartce ucieszyłem się że jednak nie obstawiałem gospodarzy lub remis. Na koniec meczu okazało się że pierwsza myśl była najlepsza. Valencia fatalnie dziś grała zdecydowanie jakby myślała że samo się strzeli.
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 11
Spotkanie: Sampdoria - Lazio
Typ: over 2,5 gola
Kurs: 1.56
Stawka: 150 zł
Bukmacher: fortuna
Mój typ który można znaleźć w dziale Typy Dnia.
Samdoria ma szalonego właściciela i gra jak szalona, przede wszystkim na własnym stadionie. W skrócie grają futbol na tak. Na dodatek to przynosi świetne efekty – 6 kolejnych zwycięstw na własnym stadionie. Nie straszny był im nawet Juventus z którym wygrali 3-2. Z kolei Lazio na pierwsze 6 meczów wyjazdowych – 6 zwycięstw (dopiero tydzień temu przegrali z Romą). Wygrali także na wyjeździe … a jakże, z Juventusem. Wszystko wskazuje na to że to będzie mecz na noże. Lazio również lubi atakować i nie cofnie się do defensywy. W tym szaleństwie jest metoda. Nawet nasz Karolek zaczął regularnie strzelać bramki - szkoda że go jutro nie zobaczymy. Może natomiast Kownacki dostanie szansę. Do tej pory każdą szanse jaką dostawał wykorzystywał. Wzięli się za niego tam ostro bo posturą coraz bardziej przypomina piłkarza. A za wyglądałem przyszła niezła forma. Liczę na jego wejście smoka i strzelenie jakiejś bramki w końcówce spotkania.
Wynik: 1-2
Zysk: 55,92 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Podsumowanie miesiąca Listopad 2017
Temat prowadzę dopiero od 24 listopada – podałem w tym czasie 6 typów.
Wiadomo jakie jest aktualne prawo w Polsce odnośnie grania u bukmachera. Jak widać w powyższych typach gram z Fortunie, także dodatkowo tracę na podatku. Żeby uzmysłowić sobie i wam jak dużo się traci postanowiłem robić dwa podsumowania. Jedno, to które ja gram z Fortunie uwzględniające podatek oraz drugie, bez opodatkowania.
Statystyki:
Ilość typów: 6
Trafione: 4
Nietrafione: 2
Skuteczność: 66%
Średni kurs: 1.59
Z podatkiem 12%
Suma stawek: 600 zł
Suma wygranych: 566,28 zł
Zysk/Strata: -33,72 zł
Yield: -5,62%
Bez podatku 12%
Suma stawek: 600 zł
Suma wygranych: 643,50 zł
Zysk/Strata: 43,50 zł
Yield: 7,25%
Klasyfikacja w Typach Dnia Listopad 2017:
Miejsce: 26
Punkty: -134
Trafione typy: 8
Ilość typów: 15
Skuteczność: 53,33%
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 12
Piłka Nożna - Włochy Serie A
4.12.2017, poniedziałek godz. 21:00
Spotkanie: Verona - Genoa
Typ: under 2,5
Kurs: 1.86
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
Wyniki Verony z tego sezonu z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie w lidze:
27.08 Crotone – Verona 0-0
16.10 Verona – Benevento 1-0
25.11 Sassuolo – Verona 0-2
Wyniki Genoa z tego sezonu z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie w lidze:
20.08 Sassuolo – Genoa 0-0
10.09 Udinese – Genoa 1-0
29.10 Spal – Genoa 1-0
19.11 Crotone – Genoa 0-1
Zapowiadają się szachy w tym meczu. Ani jedna ani druga drużyna nie będzie chciała zaryzykować. Kto strzeli pierwszą bramkę może ten mecz wygrać bo wiadomo że cofnie się do defensywy i będzie bronić wyniku. W ten sposób drużyna przegrywająca będzie musiała się wysilać w ataku pozycyjnym a tak Genoa jak i Verona nie są w tym elemencie gry najlepsze.
Wynik: 0-1
Zysk: 31,84 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 13
Piłka Nożna - Liga Mistrzów
5.12.2017, wtorek, godz. 20:45
Spotkanie: Celtic - Anderlecht
Typ: under 3,5
Kurs: 1.53
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Kursy tak wysokie bo jest to bardzo overowa grupa LM. W każdym meczu tej grupy padał over 2,5. Mi jednak nie pasuje over w tym meczu. Celtic będzie bronił zaliczki 3-bramkowej z pierwszego meczu. Nie musi atakować. Czy Anderlecht się na nich rzuci? Wątpię. Anderlecht próbuje odbudować się po bardzo słabym początku w lidze i idzie im to coraz lepiej. Za chwilę czeka ich niezwykle ważny mecz z lidze z Charleroi, które jest na drugim miejscu czyli dokładnie jedną pozycję przed nimi. A tydzień później mecz na szczycie z Club Brugge. Jeśli marzą jeszcze o mistrzostwie kraju to muszą oba te mecze wygrać. Wtedy słaby początek sezonu pójdzie w zapomnienie. Uważam że w tej chwili priorytetowo traktują rozgrywki ligowe. W Lidze Mistrzów z Celticem zagrają ze spokojem na „udo”. Albo się udo albo się nie udo.
Wynik: 0-1
Zysk: 34,64 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 14
Piłka Nożna - Liga Europy
7.12.2017, czwartek, godz. 21:05
Spotkanie: Crvena Zvezda - FC Koln
Typ: Crvena Zvezda
Kurs: 1.94
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
W FC Koln dzieje się wszystko co najgorsze. Fatalna forma, w zespole jest ogrom kontuzji - nawet 11 zawodników ma mniejsze bądź większe urazy eliminujące ich z tego meczu. Ja na miejscu władz FC Koln nakazałbym piłkarzom odpuścić ten mecz. Bundesliga jest najważniejsza. Tym bardziej że rozgrywki przyspieszają i w tej chwili drużynę FC Koln czekają mecze co 3 dni. W niedziele Freiburg u siebie, w środę Bayern na wyjeździe i na koniec w przyszłą sobotę Wolfsburg u siebie. Jeśli chcą mieć jakieś nadzieje na lepsze jutro to powinni skupić swoją uwagę na meczu z Freiburgiem i Wolfsurgiem. Dla Crveny Zvezdy natomiast będzie ogramna szansa na awans do kolejnej fazy. Serbscy kibice wiadomo jacy są. Tam na trybunach będzie &quot;ogień&quot;. Myślę że zawodników Crveny będzie niosło w tym spotkaniu.
Wynik: 1-0
Zysk: 35,36 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 15
Piłka nożna - Premier League
9.12.2017 sobota, godz. 13:30
Spotkanie: West Ham - Chelsea
Typ: wygra Chelsea i w meczu padnie over 1,5 gola
Kurs: 1.75
Stawka: 100 zł
Bukmacher: fortuna
Mecz za pół godziny.
Jutro derby Manchesteru więc po dzisiejszym zwycięstwie jest szansa na odrobienie kilku punktów straty do liderów Premier League.
Czyżby Moyes stał się specjalista od spadków z Premier League? W zeszłym sezonie Sunderland spuścił do Championship teraz może zrobić to samo z WHU. Dla Moyesa wygląda to na bliźniaczą sytuację jak z Sunderlandem – tam był kłopot z kontuzjami najważniejszych graczy i tutaj sytuacja jest podobna. Taka fajną ciekawostkę wyczytałem. Otóż w latach 1993-94 John Gorman jako menedżer, prowadził Swindon w kolejnych 40 meczach, do których przystępował będąc w strefie spadkowej. Moyes w sobotę pobije ten niechlubny rekord (41 raz).
Kilka słów o Hazardzie. Chłopak jest w kapitalnej formie. W sezonie w którym Chelsea zdobywała mistrzostwo był postacią nie do przecenienia. W tym sezonie sytuacja jest bardzo podobna. To Eden prowadzi Chelsea do zwycięstw. Miał udział w 11 bramkach w lidze i pucharach w poprzednich 10-ciu spotkaniach.
Piłkarze Chelsea w ostatnich tygodniach grają dobrze, coraz lepiej funkcjonuje nowe ustawienie 3–5–2 (albo jak inni twierdzą jest to 3-5-1-1), generalnie można stwierdzić, że drużyna ze Stamford Bridge znów zmierza we właściwym kierunku. Problemem podopiecznych Antonio Conte jest jedynie skuteczność. Niemalże w każdym meczu zawodnicy The Blues marnują wyborne okazje strzeleckie. Tak było w meczu z Atletico, gdy „setek” nie wykorzystali Alvaro Morata i Willian. Podobnie było w Liverpoolu i tak też było w ostatnim meczu z Newcastle United, gdy sam Eden Hazard mógł zdobyć przynajmniej cztery bramki.
Ktoś może zwrócić uwagę na fakt że Chelsea męczyła się w ostatnim czasie ze Swansea (ostatecznie wygrana 1-0) czy porażka z Crystal Palace. Niestety fakt jest taki że Chelsea gra kapitalnie wychodząc na mecz żelazną 11-stką a przynajmniej z zawodnikami najwięcej znaczącymi dla zespołu czyli:
- Kante odpowiadający za destrukcję rywali
- Moses i Alonso szarpiący z boku
- Hazard jako typowy rozgrywający
- Morata jako wykańczajacy akcję (tutaj również ciekawostka: 11 bramek zdobył po strzałach głową Alvaro Morata z Chelsea od początku poprzedniego sezonu. Najwięcej w pięciu topowych ligach w Europie)
Ze Swansea zespół decyzją trenera musiał sobie radzić bez Hazarda i Mosesa natomiast z Crystal Palace bez Kante i Moraty.
Manager Chelsea zdaje sobie sprawę że wszelkie zmiany w ofensywie źle wpływają na grę więc dziś wychodzą prawie najlepszym możliwym zestawieniem. W rezerwie pozostał Moses, za niego zagra Zappacosta. W razie potrzeby myślę że Conte sięgnie po Mosesa. Oczywiście zmiany w składzie w tamtym okresie to pokłosie walki w LM – w tej chwili zespół może skupić się na rozgrywkach ligowych.
Na koniec jeszcze jedna ciekawostka: od kiedy Conte jest menedżerem, Chelsea wygrała wszystkich 17 meczów, w których Hazard trafiał do siatki.
Dla odważnych Hazard strzeli po kursie 2.40
Wynik: 1-0
Strata: 100 zł

Chelsea dziś zawiodła, właściwie wypisała się z walki o tytuł. Oglądając ten mecz czułem to samo co Conte. Po każdej akcji zmarnowanej (choć trzeba uczciwie powiedzieć za dużo ich nie było) kamera pokazywałą reakcję Conte. Bodajże w 83-ciej minucie po kolejnej zmarnowanej szansie czuć było u niego zniechęcenie. Wiedział już że dziś nic nie wpadnie.
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 16
Piłka nożna - Serie A
10.12.2017 niedziela, godz. 15:00
Spotkanie: Udinese - Benevento
Typ: wygra Udinese i w meczu padnie over 1,5 gola
Kurs: 1.70
Stawka: 75 zł
Bukmacher: fortuna
21 listopada trenerem Udinese został Massimo Oddo. Po niemrawym początku sezonu w końcu czarę goryczy przelała porażka z Cagliari po której zwolniony został del Neri. Zespół zareagował pozytywnie. Po nieznacznej porażce z Napoli, chłopacy rozstrzelali w pucharze Włoch Perugię 8-3 oraz tydzień temu pokonali 3-0 na wyjeździe zespół Crotone. Prym w ostatnich dniach w zespole Udinese wiodą takie postacie jak Maxi Lopez, Lasagna czy Jankto. Jest jeszcze de Paul, który starał się ciągnąc grę gdy zespół prowadził del Neri. To właśnie na tą trójkę (czwórkę) zawodników liczę w tym spotkaniu. Jak idzie to idzie tym bardziej powinno iść ze słabeuszami ligi.
Dla Udinese to bardzo dobrze że benevento się przełamało bo inaczej grali by pod presją, że może to ich spotkać, że po ich 15-stu porażkach to oni się hańbą nie wygrywając. Na szczęście dla nich zhańbił się Milan więc oni ze spokojem mogą podejść do meczu.
Drużyna Benevento zremisowała ostatni mecz z Milanem bo Milan zagrał tragicznie, po prostu tragicznie. Nie było żadnej reakcji w związku z przyjściem nowego trenera. Stagnacja – tak bym to określił. Tak samo miejsce miało w Chorwacji w LE gdzie niby wystąpił rezerwowy skład ale nikt nie chciał się pokazać z dobrej strony żeby mógł być brany przy ustalaniu składu na najbliższy mecz. Piłkarze beniaminka tamten mecz zremisowali charakterem i wykorzystali fakt że milaniści oddali inicjatywę po czerwonej kartce Romagnoliego. A wiadomo jak oddajesz inicjatywę przeciwnikowi nawet tak słabemu to prosisz się o kłopoty i tak się stało. Kolejne faule, kolejne wrzutki w pole karne typowe na chaos i stało się – padł gol wyrównujący.
Benevento będzie musiało sobie poradzić bez dwóch swoich najlepszych pomocników. Nie zagrają Cataldi i Ciciretti czyli wiadomo jaki będzie schemat rozegrania akcji – laga na napastnika. Myślę że po tym jak piłkarze Udinese pozytywnie zareagowali na nowego trenera (jak zgoła odmiennie zareagowali piłkarze Milanu!) nie dadzą się zaskoczyć piłkarzom Benevento i pewnie ich pokonają.
Wynik: 2-0
Zysk: 37,20 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 17
Piłka nożna - Serie A
9.12.2017 sobota, godz. 20:45
Spotkanie: Juventus - Inter
Typ: under 2,5
Kurs: 1.82
Stawka: 50 zł
Bukmacher: fortuna
Porównuje oba zespoły grające przeciwko porównywalnym przeciwnikom. I tak w ostatnim czasie Juventus mierzył się z Napoli gdzie wyszedł identycznym ustawieniem. Jednak trener na dzisiejszy mecz dokonał dwóch zmian personalnych. Zamiast Dybali (serio?) gra Mandzukic, zamiast Costy gra Cuadrado. A no i Szczęsny dziś w bramce. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Juve.
Nieco ponad miesiąc temu Inter mierzył się również z Napoli. Porównując tamten skład do dzisiejszego również są dwie zmiany personalne tylko że w destrukcji. Tamten mecz zakończył się wynikiem 0-0.
Dziś podejrzewam że nikt nie zaryzykuje otwartej gry. Zespoły podejdą na dużym respekcie do siebie. Juventus ostatnie 4 meczy bez straty gola a przecież grał z Barceloną, Napoli czy bardzo ważny mecz z Olimpiakosem w LM. We wszystkich meczach Juventus grał bardzo ostrożnie. Dziś również takiego meczu z ich strony się spodziewam. Być może nawet jak strzelą na 1-0 to do końca spotkania będą grac tak jak z Napoli czyli głównie na utrzymanie wyniku. Jeśli pierwsi straca bramkę to Inter pewnie się cofnie a sorry ale nie mam przekonania do ani Cuadrado ani Mandzukica jeśli chodzi o kreowanie akcji. Brak Dybali może być tutaj znaczący.
Wynik: 0-0
Zysk: 30,08 zł
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Typ nr 18
Piłka nożna - Bundesliga
12.12.2017 wtorek, godz. 20:30
Spotkanie: Mainz - Borussia Dortmund
Typ: Borussia Dortmund
Kurs: 1.68
Stawka: 75 zł
Bukmacher: fortuna
Nie wierzę w tak słabą formę Borussi Dortmund. Coś mi się wydaję że teraz po zwolnieniu Bosza zaczną wypływać w mediach coraz większe brudy. Będzie tak jak to było po zwolnieniu Ancelottiego z Bayernu. Dopiero po zwolnieniu wyszło na jaw że miał zgrzyt z kilkoma zawodnikami, którzy z pewnością mimo że na nich stawiał to nie dawali z siebie 100%. Podobna sytuacja może mieć miejsce tutaj. Nie zdziwię się jeśli kilku bardziej doświadczonych zawodników zacznie się skarżyć na byłego już trenera. A to o traktowanie, a to o zbyt intensywne treningi czy o to, że zbyt często w meczach musieli grac na szalenie dużej intensywności, ciągłym pressingu, itp. Nie ma co ukrywać Borussia na początku sezonu zachwycała. Ale dlaczego zachwycała? Grała non stop pressingiem. Rywale nie mieli chwili wytchnienia. Niestety ale to dało &quot;efekty&quot; na tą cześć sezonu. Przez coraz słabsze wyniki mogło dochodzić do różnych zgrzytów w szatni, które na wierzch nie mogły wychodzić. Co dzieje się w szatni - pozostaje w szatni. Jednak teraz głównego winowajcy już w szatni nie ma i tylko czekać na opinie piłkarzy na jego temat.
Gra zespołu Borussi nie wygląda źle i mimo wielu kontuzji to wciąż znakomity zespół. Po prostu ktoś tu musi nimi wstrząsnąć. W tej chwili nie przywiązywałbym wagi do nazwiska trenera bo ktokolwiek by się nie pojawił myślę że dałby nowy impuls tej drużynie. Myślę że na dziś Stoger da taki impuls dzięki któremu pokonają już na wstępie Mainz.
Zespół Mainz wydaje się świetnym zespołem na przełamanie. W ostatnich siedmiu meczach pokonali jedynie FC Koln. Tylko, że FC Koln to w tej chwili żaden przeciwnik. A i tak wymęczyli zwycięstwo po karnym.
Wynik: 0-2
Zysk: 35,88 zł
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom