>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

18. Grand Prix Meksyku [27-29 października 2017]

Status
Zamknięty.
A 531

albuquerque

Użytkownik
Grand Prix Meksyku
923847508991889408
Informacje o torze
Pełna nazwa: Gran Premio de Mexico
Lokalizacja: miasto Meksyk, Meksyk
Szczegóły

Długość okrążenia: 4,305 km
Liczba okrążeń: 71
Dystans: 305,655 km
Losy tytułu najprawdopodobniej rozstrzygną się raz na zawsze właśnie tutaj. Lewis Hamilton ma 66 punktów przewagi nad drugim Sebastianem Vettelem. Jeżeli Niemiec wygra wyścig, to Brytyjczyk musi przyjechać do mety na zaledwie 5 pozycji, żeby przypieczętować swoje kolejne Mistrzostwo Świata. Jednak nie zabiera to nam emocji. Duża walka jest w środku stawki, gdzie 5. Williamsa oraz 8. Haasa dzieli zaledwie 25 punktów, gdzie jak wiadomo wyższe miejsce na koniec sezonu wśród konstruktorów = więcej wpływów od FIA na następny sezon. Tor znajduje się ponad 2 tysiące metrów n.p.m - wpływa to na turbosprężarki. Mamy 2 duże proste na tej pętli, jedna z nich jest najdłuższą w całym kalendarzu F1, dlatego tak ważny będzie tutaj silnik i prędkość maksymalna. Pogoda ma nie przeszkadzać kierowcom, więc pozostało czekać tylko na treningi, kary i typowanie kwalifikacji.
Zapraszam do dyskusji. ;)
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
Nikt żadnych typów? W millenium i totolotku całkiem niezła oferta...
No cóż, to może ja zacznę, z moimi beznadziejnymi analizami (nie umiem się rozpisywać za bardzo ;) )
Millenium
Massa - Vandoorne 1 @1,37
Ocon - Alonso 1 @1,50
Magnussen - Hartley 2 @1,92
@3,47 po odjęciu podatku

Pierwsze dwa typy głównie ze względu na kary dla kierowców + osobiście uważam że nawet bez kar Massa spokojnie pokona Vandoorne na torze w Meksyku ze względu na umiejętności.
Ocon uważam że jest bardzo stabilnym kierowcą. Bolid ma dobry, w drugim treningu uważam, że pojechał (jak i Perez) znacznie poniżej swoich możliwości, mimo wielu przejechanym okrążeń. Spasują się jeszcze lepiej z torem i na pewno pojadą szybciej. Alonso z kolei wykręcił super czas, ale na super miękkich + często tak było że Alonso na drugim treningu kręcił super czas, a potem w kwalach już nieco gorzej.
Ostatni typ to głównie na bardzo fajny wynik Hartleya. Tak, jest on nowym zawodnikiem w F1, ale ze ściganiem miał już w przeszłości wiele wspólnego, natomiast Haas myślę, że będzię zajmował końcowe lokaty zarówno w kwalifikacjach jak i wyścigu (odliczając oczywiście Saubera), albo bardzo bliskie końcowym. To jest bardziej typ na wyczucie, aczkolwiek kurs przyzwoity to dodaję do kuponu.
Warto również przemyśleć:
Gasly - Hartley 2 @1,76
Powody takie jak wyżej + Gasly ma karę, ale tylko 5 miejsc, więc może nie mieć wielkiego znaczenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Meksyku - kwalifikacje sobota 20:00
Stroll Lance - Magnussen Kevin @ 1.60 ✅
Alonso Fernando - Massa Felipe @ 1.94 ✅
Kurs: 2.72
Bukmacher: Milenium

Pierwszy typ kieruje w strone pary Stroll vs Magnussen. Tydzien temu przez problemy z bolidem niestety typ na Lanca w parze z Grosjeanem nie wszedl ale licze ze teraz sobie to odbije. Williams calkiem przyzwoicie prezentuje sie na tym torze. Zarowno Massa jak i jego partner zespolowy pojechali w FP1 i FP2 bardzo przyzwoicie. Nie sa to moze kosmiczne czasy ale Haas spisuje sie juz od jakiegos czasu fatalnie. Kevin stracil do zawodnika Williamsa kolejno w FP1 0.9 sec i w FP2 0.8 sec. Jest to dosyc sporo a do tego dochodzi jeszcze jeden ciekawy aspekt. Mianowicie kierowca Haasa zmagał się w piątek z wirusem żołądkowym i nie wziął udziału w odprawie FIA. Szef zespolu Guenther Steiner zapewnia ze juz jest wszystko w porzadku ale nie wiadomo jak ta cala sytuacja odbije sie na formie zawodnika i czy Steiner przypadkiem troszeczke nie sciemnia.. Wiecej informacji mozna doczytac tutaj: http://www.f1wm.pl/php/news_id-41742.html
Drugi bardziej ryzykowny typ ale nie bez szans to pojedynek Alonso vs Massa. McLaren o dziwo jak na razie wypada tutaj bardzo dobrze. Tym bardziej jest to dosc podejrzane ze wzgledu na charakterystyke toru ktory cechuje sie duza iloscia prostych ktore zdecydowanie nie powinny pomagac temu zespolowi. Predkosci maksymalne sa tutaj bardzo wazne poniewaz jest to jeden z najszybszych torow w kalendarzu. Mysle ze w FP3 i kwalifikacjach tempo McLarenow spadnie i do glosu dojda zawodnicy Force India oraz Williamsa ktorzy sa napedzani jednostkami Mercedesa. Do tego Fernando wie jeszcze przed czasowka ze bedzie startowal z ostatniego rzedu ze wzgledu na kare +20 pozycji za ponadprogramowa wymiane silnika spalinowego, turbosprezarki i generatora odpowiadającego za odzyskiwanie energii kinetycznej (wiecej tutaj: http://www.f1wm.pl/php/news_id-41737.html ). Nie wiadomo czy calkowicie odpuszcza kwalifikacje bo z nimi to roznie bywa natomiast taka ewentualnosc rowniez biore pod uwage przy wyborze tego typu. Alonso w wypowiedzi po treningach stwierdzil ze zespol sam jeszcze nie wie jaka strategie obierze w kwalifikacjach ze wzgledu na kare:
Fernando Alonso (P8/P7): Przyznam, że był to bardzo pozytywny i produktywny piątek. Przejechaliśmy sporo okrążeń, wykonaliśmy wiele testów i większość z nich dała nam dobre odpowiedzi. Straciliśmy tylko 0,7 sekundy do najszybszego czasu i byliśmy zaledwie 0,2 sekundy za Bottasem, więc zaskakująco konkurencyjni jak na taki tor. Wiemy, że mimo to będzie dla nas trudny wyścig, będziemy startować z tyłu i mamy małe szanse na wyprzedzanie z powodu naszej bardzo niskiej prędkości maksymalnej. Musimy poświęcić ten wyścig na rzecz świeżego silnika w Brazylii i Abu Zabi. Nie wiemy jeszcze jak podejść do kwalifikacji, musimy zdecydować o kilku rzeczach w kwestii opon i zobaczymy co nam to da. Sekcja stadionowa daje niesamowity widok. Fajnie jest widzieć tylu ludzi na trybunach już w piątek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
S 440

straszaksam

Użytkownik
Brawo ranczo0123
No a moje przewidywania się poniekąd sprawdziły... Hartley fajnie pojechał, buki niedoceniły ????
Niestety za Gasly&#39;ego zwrot, ale w pierwszej parze już ✅
Szkoda też, że w Q2 siadł mu samochód, bo jestem bardzo ciekawy jak by sobie poradził.
Alonso w Q1 pojechał szybko, bo o ile się dobrze wsłuchałem to Vandoorne mu pomógł, robiąc &#39;tunel&#39; aerodynamiczny... potem nie wyjechali w ogóle na trasę na całe szczęście, bo różnie mogłoby być. Williams ogólnie słabo, myślałem że poradzą sobie tu o wiele lepiej.
Będzie trzeba pomyśleć jutro nad czymś na wyścig. Bardzo chętnie znowu pograłbym coś w stronę Hartleya bo jest niedoceniany, ale ToroRosso zbyt niepewny bolid...
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
Ok, to znowu ja zacznę ????
Wiem że kursy H2H może niskie, ale łącznie fajny kurs, a myślę, że dość pewne.
Millenium
Obaj kierowcy Force India TOP10: tak @1,55
Hulkenberg - Alonso: 1 @1,42
Stroll - Magnussen: 1 @1,33
@2,57 po odjęciu podatku
Vandoorne - Grosjean: 1 @1,70
Perez - Massa: 1 @1,35
@2,02 po odjęciu podatku
Force India regularnie meldują się na miejsach punktowanych. Ocon fajne 6 miejsce w kwalifikacjach, myślę, że w wyścigu zakręci się w okolicy 7 miejsca. Perez z kolei nieco gorzej bo ostatnie miejsce w kwalach w Q3, ale z racji jego umiejętności, toru domowego (dodatkowa motywacja) i przyzwoitego bolidu, myślę, że ma szansę wyprzedzić co najmniej jedno Renault. Williams nie sądzę, żeby miał któremukolwiek z kierowców zagrozić, a reszta racze poza zasięgiem (chyba że McLaren zrobi coś niesamowitego ???? )
Hulkenberg ma przede wszystkim bardziej &#39;stabilny&#39; bolid, mało awaryjny, regularnie jeździ dobrze i melduje wysokie lokaty. Alonso nie dość że startuje z przedostatniej pozycji to jeszcze jego bolid potrafi być szybki, ale na krótką metę. Ok, pojechał wczoraj fajnie kwale, ale napisałem jaki jest tego (jeden z kilku) powodów. Renault będzie walczyło (być może) o pozycje z Force India, McLarena nie widzę w ogóle w punktowanych miejscach końcowych.
Nie lubię obstawiać tego kierowcy Williamsa, bo uważam, że jest po prostu przeciętnym kierowcą i często zdarzają mu się dziwne wpadki, niemniej w takiej parze jedynie jakaś awaria albo wypadek mogłyby pokrzyżować plany. Haas tragedia od jakiegoś czasu, nie dość że osiągają beznadziejne czasy to jeszcze często są problemy z różnymi elementami, nie wiem czy duńczyk w ogóle dojedzie do końca wyścigu, a o wyprzedzeniu Strolla raczej nie ma mowy.
Grosjeana opisałem wyżej jako Haasa, natomiast Vandoorne... hm, krótko bo co uważam na temat McL można wywnioskować też wyżej. Uważam że o ile obaj dojechaliby do końca wyścigu, to Vandoorne będzie po prostu o wiele szybszy i minie francuza na trasie i to dość szybko.
Perez - Massa opisani wyżej.

Kusił jeszcze Hartley w parze z Grosjeanem po @1,70 ale boję się o jakiś defekt w bolidzie młodego Australijczyka, także odpuszczam.

Jeszcze jak ktoś preferuje/akceptuje tego buka, to w 1xbet:
Obaj kierowcy Force India TOP10: tak @1,65
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
McLaren-Villiams @ 1,55 bwin
Nie lubię grac niskich kursów w F1 ale typ wydaje się mega pewny.Oba McLareny startują z ostatnich pozycji,wieczne problemy z silnikiem,sukcesem będzie jak chociaż jeden z nich dojedzie do mety. Prędkością tez nie grzeszą ,ciężko im wyprzedzić inne ekipy niż Toro Roso czy Saubery.Massa i Stroll zaczynaja z 11 i 12miejsc,tak wiec gramy ????
Stawka 4/10
Pzdr
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Radze bacznie monitorowac sytuacje Ricciardo bo jest spora szansa ze wymienia mu silnik i czekac go bedzie start z konca stawki.
Daniel Ricciardo ujawnił, że Red Bull bierze pod uwagę możliwość dokonania w jego bolidzie taktycznej wymiany jednostki napędowej przed wyścigiem o Grand Prix Meksyku. Australijczyk ma za sobą frustrujące kwalifikacje, w których wywalczył zaskakująco niskie siódme pole startowe. Po zakończeniu czasówki Ricciardo przyznawał, ze czuje się zmieszany, zdenerwowany i bezradny w obliczu problemów z oponami, jakie przeszkodziły mu w osiągnięciu konkurencyjnego wyniku. Biorąc pod uwagę wysoki przebieg silnika Renault oraz dużą wysokość, na jakiej znajduje się tor w Meksyku, Red Bull rozważa dokonanie taktycznej wymiany jednostki napędowej. Co więcej w ciągu ostatnich dni juniorska ekipa austriackiego koncernu – Toro Rosso, doświadczyła awarii silników w bolidach Brendona Hartleya i Pierre&#39;a Gasly.
http://www.f1wm.pl/php/news_id-41750.html
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Meksyku - wyścig niedziela 20:00
Typ: Pierre Gasly nie zostanie sklasyfikowany w wyścigu
Kurs: 2.75 ⛔ Niestety nie to co trzeba Torro Rosso sie popsulo..
Bukmacher: Expekt

Moim typem na ten wyscig jest to ze Pierre Gasly go nie ukonczy i sa na to moim zdaniem bardzo duze szanse. Torro Rosso spisuje sie w ten weekend beznadziejnie. Zarowno Gasly jak i Hartley musieli zmagac sie tutaj w Meksyku z defektami jednostki napedowej. Ponadto Pierre opuscil caly 1 trening i musial oddac bolid Gelaelowi przez co juz na starcie weekendu wyscigowego juz mial nieco trudniej. Tragedia natomiast dokonala sie w dalszej czesci dnia.. Najpierw w FP2 awarii ulegla turbosprezarka przez co nastolatek przejechal przez caly piatek tylko 10 okrazen. W sobotę rano junior Red Bulla po pokonaniu zaledwie 2 okrazen zatrzymał swój bolid na torze, zgłaszając kolejny problem z silnikiem. Niestety mechanicy nie zdarzyli mu naprawic bolidu przez co Gasly do czasowki wogole nie przystapil. Podsumowujac zawodnik Torro Rosso przez caly piatek i sobote przejechal lacznie zaledwie 12 okrazen (!). Jak sam przyznaje w wywiadach jest kompletnie nieprzygotowany do wyscigu: &quot;„Nie wykonałem żadnych próbnych startów, ani raz nie spróbowałem agresywnego wjazdu do alei serwisowej, nie wykonaliśmy żadnych treningowych pit stopów. Mógłbym dopiero dzisiaj wrócić z Japonii i stanąć na starcie jutrzejszego wyścigu – wyszłoby na jedno. Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu wyścigowym weekendem. Najgorsze jest to, że w piątek powiedziałem swoim inżynierom «Spokojnie chłopaki, po tak beznadziejnym dniu jutro może być tylko lepiej»” – powiedział.&quot; http://www.f1wm.pl/php/news_id-41751.html. Uwazam ze Gasly majac tak liczne problemy przez caly weekend nie ukonczy tego wyscigu.
 
L 8

loginovsky

Użytkownik
Takie typy na dziś ode mnie

Hamilton L
.-Ricciardo D. @1,2
Vettel S.-Raikkonen K. @1,2
Sainz C.-Stroll L. @1,27
Perez S.-Massa F. @1,35
Kurs:2,47 Milenium
Hamilton mimo,że kwalifikacji nie pojechał jakoś rewelacyjnie to mimo wszystko poszło mu o wiele lepiej niż Ricciardo,który ma problemy z silnikiem i możliwe że wystartuje z końca stawki. Nawet gdyby nie wymieniono mu silnika to i tak Hamilton startuje z P3,a Ricciardo P7. Dodatkowo Daniel ma wcześniej wspomniane już problemy i raczej na pewno nie powinien być zagrożeniem dla Lewisa.
Vettel zaprezentował świetną formę w kwalifikacjach, pole position-co powinno się przełożyć na udany wyścig. Raikonnen nie powinien być dla niego większym zagrożeniem. Vettel startuje z P1, Raikonnen P5.
Sainz bardzo dobra jazda jak i kwalifikacje,myślę że w wyścigu może powalczyć o jeszcze wyższą pozycję. Natomiast Stroll tak samo jak i zresztą Massa nie są za bardzo konkurencyjni przez bolid Williamsa,który radzi sobie średnio na tym torze. Sainz start z P9, Stroll P12.
Perez mógł natomiast pojechać w kwalifikacjach lepiej, myślę że na pewno będzie cisnął żeby wywalczyć coś więcej- w końcu to jego domowy wyścig. Massa,tak jak już zresztą wyżej napisałem nie powinien być wielkim wyzwaniem dla Pereza. Bolidy Force India sprawują się tu o wiele lepiej niż Williamsa. Perez start z P10, Massa P11.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ricciardo z kara +20 za wymiane silnika. Wystartuje z jakiegos 16-17 miejsca. Info potwierdzone.
https://www.motorsport.com/f1/news/ricciardo-penalty-mexico-red-bull-972491/

GP Meksyku - wyscig niedziela 20:00
Verstappen Max - Hamilton Lewis @ 1.70
Raikkonen Kimi - Ricciardo Daniel @ 1.73
Obaj kierowcy Force India TOP 10 @ 1.55
Kurs: 4.01 ✅✅✅
Bukmacher: Milenium

Red Bull ma potencjal na tym torze i to widac po tym jak jezdzi tutaj Verstappen. Gdyby nie bledy Holendra w decydujacej czesci czasowki mielibysmy go tutaj z Pole Position a tak musial minimalnie uznac wyzszosc Vettelowi. Hamilton i Mercedes mocno przecietnie. Spore straty do czolowki i raczej nie powinni tutaj zagrozic Red Bullom i Ferrari. Do tego Lewis powinien skupic sie bardziej aby dojechac w punktach do mety niz walczyc za wszelka cene o zwyciestwo. Moim zdaniem Verstappen bedzie sie tutaj bil z Vettelem o P1 a Hamilton raczej tempem Mercedesa nie powinien tutaj specjalnie im zagrozic.
Ricciardo z kara +20 na starcie i bedzie startowal z jakos 16-17 miejsca. Kimi z P5 i moim zdaniem tak duza strata na starcie nie pozwoli przeskoczyc Raikkonena tym bardziej ze tempo Ferrari jest porownywalne z tempem Red Bulla plus Daniel boryka sie tutaj ze sporym problemami techniczymi przez caly weekend.
Analiza na zawodnikow Force India w TOP 10 wyzej opisana doskonale przez kolegow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
O ile oczywiście ranczo0123 nie dojdzie miedzy Force India do bezpośredniej walki na torze, bo ostatnio spokój. Perez usłyszał stanowcze &quot;NO&quot; mimo próśb i posuniecia się do stwierdzenia, że w razie czego odda pozycję haha. Ale jednak dziś w Meksyku, oj coś czuję, że Checo zrobi wszystko by być wyżej niż Ocon, sam jestem ciekaw jak to się zakończy. Szykuje się tutaj ciekawy pojedynek.
Co do czołówki, to wczoraj świetna walka na centymetry Verstappena z Vettelem, też uważam, ze Hamilton dziś będzie miał ciężko, ale jednak to jest Lewis i należy to mieć z tyłu głowy. Nie musi nic, ale ambicja mu nie pozwoli tak jechać by jechać.
Oby wygrał Verstappen, ale niech będzie dramaturgia, walka i masa wyprzedzeń na torze.
Na to liczę.
A co do typów to ja gram także na Kimiego w parze z Ricciardo i niesklasyfikowanie Gasly. Messieu ranczo0123 już to wszystko ładnie opisał więc cóż ja będę dodawał do słów tak cenionego eksperta ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom