>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

entliczek pentliczek forex dzienniczek

spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Granie w oparciu o wskaźnik ichimoku, po klikaniu w zaciszu domowym na demo i wtopieniu paru złotych w realu chciałbym podzielić się owocami mojej pracy. Będę grał (w gre) tygodniowo, zakłady otwierając w poniedziałek, wtorek, wyjątkowo w środę. Transakcje przeważnie zamykane będą w piątkowe po południe, bądź też poprzez take profit/stop lose. Wszystko będzie poparte screenami i małym komentarzem. Nie zamierzam wypowiadać się jak Balcerowicz, więc każdy znający podstawy forex-u będzie wiedział o co chodzi.
Bilans gry będzie prowadzony regularnie co tydzień podsumowujący wszystkie zagrania.
Budżet początkowy to 1000 zł na 0,01 lota transakcji (dźwignia 1:100).
Zaczynamy od poniedziałku i już wtedy postaram się wrzucić pierwszy post
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Ok. Dzisiaj zdecydowałem się na 3 zagrania. Wszystkie w oparciu o H4
eur/aud buy
Zakład, co do którego mam największe wątpliwości ale, który o dziwo spełnia moje wszystkie wymagania odnośnie wskaźnika ichimoku. Przecięcie sie tenkan z kijun nad czerwoną prowzrostową chmurą. Martwi mnie boczny trend ale może ten ruch jest początkiem wzrostów Tp ustawiłem sobie na żółtej linii (miesieczny opór). Odnosi się ona do miesięcznych wsparć/oporów i liczę, że cena dojdzie co najmniej do tego miejsca. Kilka pipsów moze wpadnie.
cena dotarła do oporu jednocześnie przynosząc zysk. Notka informacyjna, na koniec tygodnia zrobię kompletne rozliczenie tygodnia w oparciu o odpowiednie screeny.
aud/jpy sell
Przecięcie się tenkan z kijun pod chmurą. Cena właśnie pojawiła się pod prospadkową chmurą. Według mnie spadek poprzedzić może jeszcze powrót do senkou span b, które jest płaskie, życzyłbym sobie spadku tej linii (senkou span b). Tp ustawiłem na pierwszy większy opór dzienny (niebieska linia).

cena niestety przebiła sl
eur/nzd buy
Cena wybiła się z trendu bocznego i obecnie znajduje się nad tenkan i kijun oraz prospakową chmurą, która już przechodzi w czerwoną zwiastującą wzrost. Pewnie do tego czasu będzie jakaś korekta, jednak nasze przewidywania powinny się do końca tygodnia potwierdzić ;) Pierwszy opór tygodniowy (fioletowa linia) dość konkretnie przebity po weekendzie w tym momencie po małym powrocie cena odbija się od niego co cieszy. Tp na najbliższym miesięcznym oporze.
cena dobiła do naszego tp
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
dodaje kolejne zagranie
nzd/cad sell
Wszystkie warunki spełnione. Cena początkowo chciała pójść w górę ale odbija się od linii tenkan i chyba chce spadać. Tenkan poniżej kijun, kijun poniżej senkou span b, do tego chikou span po naszej stronie.
tp na oporze miesięcznym. Jedynym problemem jest cena pod prowzrostową chmurą ale klaruje nam się już niebieska spadkowa chmura na horyzoncie.

eur/cad buy
cena nad wzrostową chmurą. Do tego dochodzi przecięcie się tenkan z kijun. Trochę trend boczny ale liczę że teraz cena trochę się wybije
cena przebiła tp
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
aud/cad sell
Dwa zagrania. Jedno na żółtą linie, drugie za większą kwotę na opór dzienny (linia niebieska). Tenkan przecięło się z kijun, chmura spadkowa, do tego chikou span po naszej stronie. Kilka pipsów powinna cena ukraść. Tym bardziej, że odbija się od czerwonej tenkan.
jedno z zagrań (bardziej ryzykownych) odbiło się od sl więc przyniosło stratę, ale do końca tygodnia w grze drugie
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Czas na podsumowanie zagrań. Nie był to dobry start, ale zagrania też nie były zbyt ciekawe i czasem na wymuszeniu. Nie trafiłem w żaden trend stąd straty na początek. Na szczęście następny tydzień zapowiada się &quot;jaśniej&quot; w oparciu o ten wskaźnik.
eur/aud 20,07
aud/jpy -91,88
eur/nzd 132,90
nzd/cad -44,84
eur/cad 105,51
aud/cad (dwa zagrania) -57,82, -98,89
bilans tydzień 1: -34,71
wynik: 965,29 zł
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
OOOOOOOOOOOOOOOkej!
Nowy tydzień, nowy ja, nowe zagrania a jest w czym wybierać.
gbp/cad buy
Ładnie wyjście z chmury prowzrostowej, żadnych istotnych oporów po drodze nie widać. Chmura niebieska też nie powinna jakoś znacznie wpłynąć na spadek ceny. Tp na oporze miesięcznym.
chf/jpy sell
zdecydowane wyjscie z chmury. Martwi to, że z wzrostowej ale na horyzoncie chmura niebieska wróżąca spadki. Po drodze może mała korekta ale mam nadzieję że cena będzie mimo wszystko konsekwentnie spadać.
cad/jpy sell
Po małej korekcie cena zdecydowanie przebiła wsparcie miesięczny co wróży spadek. Wszystkie warunki podręcznikowe spełnione. Dwa zagrania pierwsze na opór dzienny, drugie na tygodniowy.
chf/pln sell
Kolejny mocny atak ważne wsparcie. Chmura pro spadkowa lada moment więc może czekają nas spadki ku uciesze frankowiczów. Poszły dwa zagrania przez nieuwagę :/

Stop lose lekko pod lub nad linią kijun w zależności od kupna/ sprzedaży.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
cad/pln sell
Wsparcie miesięczne przebite, chmura prospadkowa mocno kierująca się w dół. Wygląda na trend spadkowy. Lnie ichimoku też wyglądają jak powinny. Tp na oporze dziennym.

eur/pln sell
Kopiuj,wklej wpisu powyżej. Tp na oporze miesięcznym.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
gbp/pln sell
Cena utrzymuje się pod mocnym miesięcznym oporem, poza tym pod liniami ichimoku, które są prospadkowe. Dwie pozycje, jedna do piątku, druga w razie rozwinięcia trendu aż do przebicia ustawionego sl
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Hmmm czas na małe podsumowanie tygodnia. Niestety zbaczam z założonej strategii, ponieważ 4 pozycje przyniosły stratę i to dużą, natomiast zdecydowałem się zamknąć na plusie jedynie jedno z zagrań chf/pln. Pozostałe obstawy, które nie zostaną wymienione na dole są nadal w grze (2xgbp/pln, cad/pln, chf/pln, eur/pln), z takiej racji, że dopiero wchodzą w założony przeze mnie trend i chcę je przytrzymać.
A więc:
chf/jpy -85,85
cad/jpy -140,99
cad/jpy - 105,45
gbp/cad -101,27

chf/pln 140,00
Bilans 2 tydzień: -266,56
Wynik: 698,73
Z tym, że nadal pozostałe pozycje w grze. Zostaną ujęte w następnym tygodniu, gorzej być nie może ;)
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
eur/usd sell
Przecięcie się tenkan z kijun pod niebieską pro spadkową chmurą. Dwa zagrania- jedno na opór dzienny (linia niebieska), drugie- opór miesięczny ale jesy on bardzo dalekoooooo więc pozycja na przetrzymanie.

aud/cad buy
przecięcie się tenkan z kijun nad chmurą prospadkową ale klaruje nam się już czerwona chmura, która wspiera wzrosty. Tp na oporze dziennym (linia niebieska)

usd/cad
Przecięcie się tenkan z kijun nad chmurą wzrostową. Podręcznikowe Ichimoku. Tp na oporze miesięcznym.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
gbp/usd sell
Niby tenkan nad kijun jeszcze ale odbiła się cena od chmury i może ma ochotkę na spadek. Tp na oporze miesięcznym żółta linia.

eur/cad buy
Przebity mocno miesięczny opór, cena idzie po liniach ichimoku do kolejnego- miesięcznego.

eur/jpy buy
2 zagrania, jedno na opór dzeinny(linia niebieska) i jeden dłuższy zakład na opór miesieczny. Jeśli cena się odbije od tego zamykam dwie pozycje na stracie.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Czas na podsumowanie. Zagrania, które pozostały w grze sprzed tygodnia oraz z ostatnich dni.
gbp/pln -136,50, -94,20
cad/pln 128,60
chf/pln 32 (pozycja zamknęła się na przesuwanej linii stop lose w sytuacji kiedy systematycznie spadała)
eur/pln 57,50
eur/usd -49,11, 150,36
aud/cad -82,60
usd/cad 130,39
gbp/usd -98,69
eur/cad 89,98
eur/jpy -95,81, 25,28

bilans po 3 i 4 tygodniu: +57,44
Podsumowanie: 756,17
Lekko na plus, niech to będzie dobry prognostyk przed 5 tygodniem.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
gbp/cad buy
2 zagrania, jedno na opór tygodniowy (linia fioletowa), drugie na ruch z trendem. Cena odbiła się od kijun i znowu znajduje się nad liniami ichimoku.

eur/gbp sell
Cena pod chmurą prowzrostową ale klaruje się chmura spadkowa. Cena ładnie odbija się od czerwonej tenkan i może dobije do tp na wsparciu dziennym. Zagranie ostrożne.

chf/jpy sell
Cena pod wszystkimi liniami ichimoku, do tego zbiegająca w dół chmura prospadkowa. Tp na wsparciu miesięcznym (linia żółta)

gbp/chf buy
Krótkie zagranie na opór dzienny. Tylko tak ponieważ jakoś te pary z frankiem są specyficzne mimo, że warunki ichimoku świetne.

gbp/aud buy
Krótkie zagranie również na tylko na poprzedni szczyt. Dalsze opory za daleko ale może dojdzie kolejne zagranie pod trend. Bedzie edit jak coś


SL lekko nad liniami kijun (żółte ichimoku).
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
aud/jpy sell
Wszystko przemawia za tym, że cena spadnie. Linie ichimoku jak i pojawiająca chumra prospadkowa.

cad/jpy sell
Jedno zagrania na wsparcie dzienne (linia niebieska), kolejne na wsparcie miesięczne (linia żółta). Błękitna chmura spadkowa agresywnie schodząca na dół może zwiastować mocny trend, do tego cena wróciła pod tenkan.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
gbp/aud buy
Tak jak było zapowiedziane drugie- 2 zagranie. Cena zdecydowanie przebiła opór i zdecydowałem się dokupic pozycje ustawiając profit na żółtą linie (opór miesięczny)

gbp/chf buy
Drugi raz decyduje się grać pod tę parę, ponieważ zdecydowanie cena wspina się po tenkan.

usd/cad buy
Cena w mocnym prowzrostowym kursie ma jeszcze troche miejsca do oporu miesięcznego. Warunki Ichimoku spełnione, jeśli przebije &quot;górkę&quot; sprzed paru dni powinno być ok.

aud/cad buy
Wydaje się, że cena może wyjść z trendu bocznego. Chikou span przebiło cene, która znajduje się nad pro wzrostową chmurą. Tp ustawione pod oporem tygodniowym. Żałuje, że to zagrałem ale jak już się klikneło to zapisuję.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Porażka... Ale przyjrzyjmy się temu bliżej:
gbp/cad 139,01, 33,15
eur/gbp 132,30
chf/jpy -73,45
gbp/chf 29,25
gbp/aud 91,89
aud/jpy 39,23
cad/jpy -168,08, -139,55
gbp/aud 71,26
gbp/chf -99,50
uas/cad -229,32
aud/cad -51,08

bilans po 5 tygodniu: -224,89
podsumowanie: 531,28

...
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Lecimy nie ziewamy ????
4 zagrania, jakiś osowiały ten początek tygodnia, może trochę na siłe zakłądy ale... pozyjemy, zobaczymy ;)
eur/cad sell
Przekonało mnie mocne przebicie tenkan z chmury. Cena zatrzymała się na oporze, ale może będzie spadać, ponieważ na horyzoncie niebieska chmura. Dwa zagrania. Tp tak jak pokazują linie.

eur/aud sell
Przebicie się tenkan z kijun pod chmurą czerwoną, ale niebieska lada moment. chikou span przebiła cene więc dwa zagrania na najbliższe wsparcia.

aud/usd sell
Cena odbija się od chmury spadkowej, dochodzi także do przecięcia się tenkan z kijun. Tp na wsparciu dziennym ( nie zaznaczyłem linii).

eur/usd sell
Podobnie. Cena odbija się od chmury i linie ichimoku się przecinają. Do tego chikou span przebiła cenę. Tp na wsparciu miesięcznym.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
eur/gbp sell
Krótka pozycja. Mimo, że doszło do przecięcia się linii kijun i tenkan w chmurze to spokojnie uważam do poprzedniego dołku cena powinna zejść. 2 zagrania, drugie jak się uda pierwsze, pójdzie pod trend

cad/nok buy
Również short, a to dlatego, że cała ta para jakaś mocno w konsoli cały czas. Jednak ichimoku mówi graj, więc gram. Tp na oporze dziennym (szara linia, zazwyczaj niebieska)

usd/pln buy
Mocne przecięcie tenkan z kijun na prowzrostową chmurę. Do tego chikou span się przebiło przez cenę. Dwa zagrania, jedno na poprzedni dołek, kolejne na żółtą linie (opór miesięczny)

eur/jpy sell
Znowu short. Na poprzedni dołek ceny, głównie dlatego, że cena mocno odbiła się od czerwonej tenkan i chikou span przeszło przez cene.
 
Do góry Bottom