>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 508

slukasz123

Użytkownik
Do admina i wszystkich uzytkownikow zrobilby ktos liste bukow u których mozna grac i ew .wziasc bonus jesli ktos nie ma konta bo po 1 lipca moze to byc niewykonalne!!
 
kozimtsw 0

kozimtsw

Użytkownik
kozimtsw&gt;&gt; a Ty myślisz, że podatek obrotowy od zakładów sportowych wprowadzony przez rząd Hanny Suchockiej z Unii Demokratycznej w roku 1992 w wysokości 10% a następnie podwyższony w roku 2009 przez rząd Donalda Tuska z PO do 12% - to jest jakaś jedynie polska specyfika?
W tym wątku znajdziesz np. wrzucony przeze mnie kupon zawarty w Niemczech - z podatkiem obrotowym 5% więc wprawdzie niższym niż w Polsce jaki mamy w spadku po PO, ale jest on przecież pobierany w wielu państwach.
....................

Niestety, ale wielu z piszących w tym wątku użytkowników nie ma pojęcia o historii tego podatku obrotowego w Polsce i sądzą, że został on wprowadzony dopiero teraz tą aktualną nowelizacją Ustawy o grach - a ma on już 25 lat...
Znam troszkę historię podatku obrotowego. Nie moim celem było przyczepienie łatki Polsce ze względu na tę ustawę - paszkwila. Wiem jak to wygląda też w Niemczech z 5% podatkiem. Niestety, ale tak funkcjonuje europejski sojuz, rządzony przez socjalistów, którzy najpierw zabiorą nam połowę pieniędzy, a następnie rzucą jakieś ochłapy w postaci dotacji, zapomóg itp.
Może kiedyś do władzy dotrą ludzie o poglądach gospodarczych ciut bardziej wolnościowych.
Spokojnej niedzieli wszystkim życzę!
 
kozimtsw 0

kozimtsw

Użytkownik
O Jezu, większych bzdur dawno nie czytałem. Podatek obrotowy pobierany jest w wielu krajach, nie tylko w Polsce. I dobrze Ci pisze edi8 o Niemczech.

Trzeba się cieszyć, że ustawa wchodzi w takim kształcie a nie w innym. Cały rynek zostanie uporządkowany. A jak czytam gdzieniegdzie o rzekomym monopolu państwa, to nóż mi się w kieszeni otwiera ????:przeklina: To jest chyba do jasnej anielki logiczne, że jak coś ma miejsce na terenie jakiegoś państwa to państwo tym zarządza! Czyli kim jest? Nie monopolistą, a zarządcą tego wszystkiego, który może ustalać prawa na swoim terenie. Nie pasuje to paru bukom? To zmywają się z Polski. Nie pasuje komuś z was? Też się może zmywać. Jest parę krajów w UE, które mają bardzo mało ludności.

Zostaną najwierniejsi Polsce, bo Polska jako Wartość to coś więcej niż wygrane na kuponach, wpływy na konta czy czyjeś pełne kieszenie albo chciwe łapska. Oczywiście można mieć inne zdanie i śpiewać z kibolami na stadionach &quot;J... policję&quot;, a do tego mieć gdzieś wszystkie struktury państwowe, a także zatwierdzone przez nie dokumenty jak choćby ustawę hazardową. Jeśli jednak ktoś podchodzi do takich spraw, to znaczy, że ma coś na sumieniu. A teraz pierwsi rzucajcie we mnie kamieniami, jeśli jesteście bez grzechu ????
Kolego Marku, tak zachwalasz aktualny podatek, że zrobiłem dla Ciebie symluację 5 z rzędu trafionych kuponów po kursie 1.10. Stawka początkowa 1000zł.

1) 1000 x 1.10 - podatek = 968
2) 968 x 1.10 - podatek = 937.02
3) 937.02 x 1.10 - podatek = 907.03
4) 907.03 x 1.10 - podatek 878.00
5) 878.00 x 1.10 - podatek = 849.90


No rewalacja, Mareczku, rynek jest już uporządkowany. Co wprowadzi zarządca z góry według Ciebie jest słuszne i perfekcyjne. hehehe...
 
crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
Mam takie pytanie,dlaczego takie firmy pinnacle,bet365 nie zostały na polskim rynku przerzucając podatek na klienta ?
stając się legalnie działającą na rynku
jedyne co mi przychodzi do głowy to: są w plecy z polskimi graczami
Jak ktoś ma wiarygodne info to proszę o podzielenie się
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
&quot;Bwin złożył wniosek o przyznanie licencji na działanie w Polsce. Nasz wniosek jest przetwarzany i jesteśmy w stałym kontakcie z polskimi władzami. Pozostając w zgodzie z nowym prawem zdecydowaliśmy się zamknąć konta wszystkich użytkowników z Polski. Klienci, którzy posiadają środki na koncie mają możliwość ich wypłacenia. Jesteśmy przekonani, że wkrótce uzyskamy licencję.&quot;
taka ciekawostka ????
 
klose_11 0

klose_11

Użytkownik
Po prostu wychodzi że nasz rząd, ten pisu jest cholernie pazerny... zresztąsam podatek od stawki 12% jest chory a potem jeszcze od wygranej powyżej 2280 kolejny...
Ktoś wie jak jest na Słowacji, Litwie, Czechach? Czy tam buki typu Bet, bettson, pinnacle działają i mozna u nich grać czy też sie wycofali?
 
crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
Po prostu wychodzi że nasz rząd, ten pisu jest cholernie pazerny... zresztąsam podatek od stawki 12% jest chory a potem jeszcze od wygranej powyżej 2280 kolejny...

Ktoś wie jak jest na Słowacji, Litwie, Czechach? Czy tam buki typu Bet, bettson, pinnacle działają i mozna u nich grać czy też sie wycofali?
Te 12% + podatek powyżej 2280 to jednak nie sprawa PiS tylko rządzącej 8 lat platformie obywatelskiej,proszę o podawania prawdziwych informacji,chyba ci umknęła afera hazardowa z udziałem Mira,Rycha itp itd
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Edi, znam Twoją pracę jaką wykonujesz od kilkunastu lat (od DJ do wlazlo ???? ), nie rozmieniaj swojego autorytetu na drobne, aby wytłumaczyć lemingom, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Trzeba dać każdemu z nich szansę na dłuuuugi lot w dół. Tlumaczysz im jak krowie na rowie, ale dla pokolenia gimbazy (nie wszystkich na szczęście) rozwiązanie równania z jedną niewiadomą to szczyt możliwości.
PS Uprzedzam pytania i ew. obelgi - nie jestem z żadnej partii, platfusy ustawę zje..y, pisiory nie poprawiły.
 
portowiecmks 4,3K

portowiecmks

Użytkownik
Mam urodziny, ojciec za granicy wysle mi na konto 41 tysiecy , np na samochód i co mam leciec do US ? przeciez to jest CHORE. Nie widzicie w jakiej dupie jestesmy. Trzeba bedzie sie tlumaczyc z kazdej kasy. Wydawac na to na co chce rzad. Inny przyklad ktos w rodzinie nie ma konta, a sprzedaje mieszkanie i pyta czy moze skorzystac z mojego konta, tzn ktos wysle kase ze mieszkanie na moje konto, czemu nie wkoncu to rodzina. I co znowu biegac trzeba do US i sie tlumaczyc. Ludzie to nie chodzi juz o sama bukmacherke a o to ogolnie co sie dzieje w tym chorym panstwie. A ktos kto zarabia na bukmacherze, czyli gra single napewno nie bedzie gral u ziemniakow. Kurs 2..za 1000 zl wygrywasz 1760 zł ginie 240 zł x 20 zagranych singli w ciagu miesiaca daje 4800 zł . A przeciez nie zawsze sie wygrywa. Ziemnaki sa tylko poto by wydusic z was kase, nikt ogarniety tam nie gra i grac nie bedzie. Jedyne co sie tam oplaca grac to tasmy za 5 zł z wygranymi 10k ++ A tu na forum juz widze jak graja, wczesniej mieli sie za wielkich graczy a teraz tylko fortuna, STS, nawet jakby dali podadatek 30 % to i tak by grali. Jak wzosnie ilosc grajacych w ziemniakach to i podatek wzrosnie, bo skoro jest tak wysoki a ludzi przybywa.. to czemu nie wydusic jeszcze wiecej ? Gdyby rzad chciał legalnych zagranicznych mogl wprowadzic np 3 % podatku od takiego 365 czy innych, mialbym 10 x wiecej kasy niz z tych ziemniakow ale nie zrobil tego, bo liczy ze pojdziecie do ziemniakow i dacie 12 % podatku, tym sammym zasponsorujecie swojej kolezance ktora zrezygnowala z pracy i postanowila urodzic 3 dzieci i ma 1500 zł , a na jej miejsce przyjdzie ukrainiec ktory zgodzi sie robic za najnizsza krajowa. Czemu tym rzad sie nie zajmie ? Polacy chca wiecej zarabiac to pracodwacy znalezli tania sile robocza z ukrainy, rzad tu NIC nie robi, wazne abyscie wy zapelnili im sakwy.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Tu się zgodzę częściowo z Portowcem, obecny rząd nie ma pojęcia, że chciwy 2 razy traci. A mogli zrobić coś dobrego, niestety nie zrobili choć pomysły/przykłady były.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
@PortowiecMKS 100% racji. Uj*bią Cię na każdym kroku a potem wychodzi Szydło na koferencję chwaląc się jak to wszystko uszczelniają i mają hajs na 500+. U mnie w robocie baby poodchodziły, bo po co mają pracować jak dostają kasę za nic. Przyszła sama Ukraina. To co siędzieje w tym kraju to masakra jakaś.....
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Mam urodziny, ojciec za granicy wysle mi na konto 41 tysiecy , np na samochód i co mam leciec do US ? przeciez to jest CHORE. Nie widzicie w jakiej dupie jestesmy. Trzeba bedzie sie tlumaczyc z kazdej kasy.
Takie czasy: &quot;walka z terroryzmem&quot; czy też &quot;Oświadczenia FATCA&quot; w polskich bankach dla USA ;)
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
Po prostu wychodzi że nasz rząd, ten pisu jest cholernie pazerny... zresztąsam podatek od stawki 12% jest chory a potem jeszcze od wygranej powyżej 2280 kolejny...

Ktoś wie jak jest na Słowacji, Litwie, Czechach? Czy tam buki typu Bet, bettson, pinnacle działają i mozna u nich grać czy też sie wycofali?
W Czechach gracz nie placi ZADNEGO podatku
 
klose_11 0

klose_11

Użytkownik
Te 12% + podatek powyżej 2280 to jednak nie sprawa PiS tylko rządzącej 8 lat platformie obywatelskiej,proszę o podawania prawdziwych informacji,chyba ci umknęła afera hazardowa z udziałem Mira,Rycha itp itd
Nic mi nie umknęło ;) Po prostu PIS nie jest mniej pazerny od PO ;)
Nie rozumiem tylko dlaczego nikt sensownie nie napisał tej ustawy, bo jakieś niewielkie procentowe opodatkowanie mogłoby być. Skoro opodatkowują (i słusznie) biedronkę i inne sieci handlowe to ok - wpływy do budżetu. Tylko teraz to wygląda że zamiast dać podatek obrotowy 2-3% czyli względnie niewielki i zachęcić firmy zagraniczne do pozostania, to oni narzucili takie coś, że własciwie firmom się to nie opłaca aby wykupować u nas licencje itp.. Ludzi zwalają wszystko na PIS bo póki co było co było i był względny spokój i pewnie gdyby nie lobbing STS i Fortuny to dalej by tak było, bo umówmy się ustawa hazardowa i to co 3-4 mln ludzi robi po pracy to nie ich sprawa... Tzn. nie powinna ich być ale wiadomo - socjalizm uwielbia sie ludźmi opierkować oraz ich... skubać:;/:

@Marylka - Czyli czeski rząd w ogóle nie opodatkował graczy? :O
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Koniec pisania o polityce, ona niepotrzebnie wywołuje negatywne emocje.
Trochę tutaj posprzątałem, nie ma sensu &quot;płakać nad rozlanym mlekiem&quot;. Ustawa obowiązuje i nie ma sensu pisać, czy to wina PO, PISu czy innej partii.
O polityce piszemy w hyde parku, więc jak chcecie sobie o tym dyskutować to tam zapraszam.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Mam takie pytanie,dlaczego takie firmy pinnacle,bet365 nie zostały na polskim rynku przerzucając podatek na klienta ?
stając się legalnie działającą na rynku
jedyne co mi przychodzi do głowy to: są w plecy z polskimi graczami
Jak ktoś ma wiarygodne info to proszę o podzielenie się
Pierwszego posta pisze w tym temacie, bo obiecałem sobie ,że nie będę komentował tych waszych kretyńskich wypocin ???? . No ale pękło coś we mnie po tym złotym pytaniu. Może dlatego ,że oprócz przerzucenia podatku na klienta klient musiałby ponosić opłatę za podatek obrotowy. Czyli Pinnacle Bet365 płaci 19% CITu i gracz ponosiłby jeszcze 12% z tytulu podatku obrotowego. Reasumując idąc Twoim tokiem myślenia. Idziesz do bet365 płacisz 100 na zakład zabiera Ci państwo 12% zostaje Ci 88 i bet przerzuca na Ciebie CIT bo nie chce go płacić dając Ci beznadziejne kursy pomniejszone o 19% CITU. I graj sobie ???? :cool: Ale tak lepiej żyć w przekonaniu ,że wszystkie narody przegrywają tylko Polska jest taka wspaniała i wygrywa :grin:
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Lemoneky&gt;&gt; ewidentnie źle odczytałeś sens pytania jakie zadał @crossmen, gdyż jemu przecież chodzi a czego nie doprecyzował ale co jest oczywiste - o wzorem obecnych praktyk polskich firm, przerzucany na grających tylko podatek obrotowy a nie dochodowy - przez te ew. wchodzące na polski rynek zagraniczne firmy.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
CIT 19% - zaś 12% podatek obrotowy oraz 10% podatek od wygranych powyżej 2280zł pobierają od graczy w imieniu fiskusa i nic z tego poza dodatkową robotą nie mają, gdyż robią tu tylko za pas transmisyjny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom