>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sigmabet Calc - skoroszyt do zarządzania swoimi zakładami

V 256

vernix

Użytkownik
Po 3 latach nadszedł czas by opublikować następcę mojego poprzedniego skoroszytu vCalc 2.0.
Sigmabet Calc, bo taką nazwę nosi obecnie skoroszyt, przeszedł sporą modyfikację. Wiele formuł zostało uproszczonych, ale jednocześnie dodałem więcej możliwości filtrowania statystyk zakładów. Zniknęły arkusze miesięczne, a w ich miejsce pojawił się jeden, w którym wprowadzamy swoje zakłady.
Cechy charakterystyczne dla skoroszytu:
  • wsparcie dla obsługi zakładów LIVE,
  • wsparcie dla obsługi wszystkich handicapów azjatyckich,
  • nowa kolumna Typer w arkuszu Zakłady, gdzie może wpisywać od kogo mamy typ (można ją przekształcić np. w Ligi i mieć statystyki typów według poszczególnych lig!),
  • dodanie obsługi zakładów &quot;w trakcie&quot;, które nie są wliczane do statystyk (dopóki nie zostaną poprawnie rozliczone), ale zmniejszają nasz dostępnych budżet,
  • do 7.500 zakładów rocznie z możliwością rozszerzenia,
  • rozliczanie swoich zakładów jednym kliknięciem,
  • szybkie podsumowanie (np. yield, zysk/strata) dostępne w arkuszu Zakłady dla zakładów z dzisiaj, wczoraj, ostatnich 7 i 14 dni oraz bieżącego miesiąca,
  • nowy arkusz Fundusze, w którym wpisujemy swoje wpłaty i wypłaty, dzięki czemu mamy dokładny obraz swoich środków dostępnych do gry,
  • nowy arkusz Finanse przedstawiający aktualnie dostępne środki u bukmacherów (nie ważne czy masz środki u 2 czy 22 bukmacherów i tak zawsze będziesz miał widoczne aktualne saldo!),
  • całkowicie zmodyfikowany arkusz Statystyki pozwalający na:
    • filtrowanie danych według typu zakładów: bukmacherzy-dyscypliny-typerzy,
    • filtrowanie danych według zakresu czasowego: miesiąc-rok oraz dzisiaj, wczoraj, ostatnie 7 dni, ostatnie 14 dni i według konkretnych dat,
    • filtrowanie łączne, które łączy zakres czasowy z typem zakładów,
    • prezentowanie odrębnych statystyk dla zakładów Pre-Game i In-Play,
    • zliczanie zagranych zakładów według ich rozliczenia (wygrane, przegrane itd.) i przedstawianie tych danych na wykresie z podziałem na trafione i nietrafione kursy,
    • przedstawianie na wykresie całorocznym zysku/straty w danym miesiącu.

Formuły w skoroszycie zostały tak zrobione, że jedna kopia pliku powinna być używana przez rok kalendarzowy. Jeśli nadejdzie nowy rok trzeba pobrać plik po raz kolejny i w nim prowadzić statystyki dla nowego roku. Jeden rok - jeden plik.
Obecna wersja skoroszytu została stworzona w programie Microsoft Office 2016, zatem nie gwarantuję, że będzie on poprawnie działał z wcześniejszymi wersjami tego programu. Jeśli jednak ktoś zauważy jakiś błąd to niech pisze podając wersję Excela, z której korzysta i opisze problem - postaram się dostosować skoroszyt.
Skoroszyt nie działa poprawnie z otwartoźródłowym LibreOffice (dawniej OpenOffice)!
Wszelkie podstawowe informacje odnośnie skoroszytu można znaleźć w pliku, w arkuszu Wstęp, z którym warto się zapoznać przed wpisywaniem jakichkolwiek danych.

Błędy w działaniu arkusza proszę zgłaszać w tym temacie lub na PW oraz mailowo (adres w skoroszycie). Zachęcam również do przedstawiania swoich pomysłów na dalszy rozwój arkusza.
Skoroszyt można pobrać z tego linku:
http://hostuje.net/file.php?id=66c26...01bbdba1abd17d
Wysokich wygranych życzę! :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
V 256

vernix

Użytkownik
Faktycznie był błąd. Zabrakło zwykłego odejmowania :cool:
Wersja bez błędu: Sigmabet Calc
Zwrócę się do administracji aby edytowała również link w pierwszym poście.
Dzięki 19Stalowiak79 :spokodfhgfh:
 
V 256

vernix

Użytkownik
A czytałeś co jest napisane w arkuszu &quot;Wstęp&quot;?
Ważne! W arkuszu Opcje wpisz w pierwszym polu aktualną datę w formacie rrrr-mm-dd (np. 2017-01-01). Po naciśnięciu klawisza Enter powinien wyświetlić się jedynie rok, co jest prawidłową wartością. Natomiast w drugim polu wpisz jedynie aktualny rok w formacie rrrr (np. 2017).
Jeden skoroszyt jest przeznaczony na jeden rok kalendarzowy, wynika to w głównej mierze z ograniczonej liczby znaków, które można wpisać w formułach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Y 0

younggun

Użytkownik
Super skoroszyt!! Wielkie dzięki, używałem także poprzedniej wersji.
Mam jednak pytanie w jaki sposób można usunąć z filtru podstawowego sortowanie według typerów czy dyscyplin oraz przypisane do tych filtrów tabele. Oczywiście chodzi o zakładkę &quot;Statystyki&quot;
Z góry dzięki!
 
V 256

vernix

Użytkownik
Super skoroszyt!! Wielkie dzięki, używałem także poprzedniej wersji.
Mam jednak pytanie w jaki sposób można usunąć z filtru podstawowego sortowanie według typerów czy dyscyplin oraz przypisane do tych filtrów tabele. Oczywiście chodzi o zakładkę &quot;Statystyki&quot;
Z góry dzięki!
Rozumiem, że chcesz usunąć jedynie te nazwy z filtru podstawowego? W arkuszu Zakłady te kolumny można ukryć, jeśli z nich nie korzystasz (odsyłam do pomocy MS Excel).
Robimy to tak:
1. Odblokuj arkusz Opcje;
2. W arkuszu postępuj kolejno: Widok &gt; Nagłówki (zaznacz) &gt; kolumny AB-AL (zaznacz obie i to co jest pomiędzy nimi) &gt; PPM &gt; Odkryj &gt; w kolumnie AK masz dostępne to co jest wyświetlanie w arkuszu Statystyki i możesz do dowolnie modyfikować to co tam jest,
LUB JEŚLI CHCESZ USUNĄĆ ZAKRES:
1. Odblokuj arkusz Statystyki;
2. Kliknij na pole wyboru filtra podstawowego PPM &gt; Formatuj formant... &gt; Kontrolka &gt; Zakres wejściowy (jak klikniesz to przeniesie Cię do tego zakresu) &gt; wpisz swój zakres, który chcesz aby był wyświetlany.
NIE RADZĘ USUWAĆ KOLUMN, MOŻE TO SPOWODOWAĆ BŁĘDY W OBLICZENIACH. DLA BEZPIECZEŃSTWA NIEPOTRZEBNE KOLUMNY MOŻNA UKRYĆ.
Mam nadzieję, że o to chodziło ;)
 
V 256

vernix

Użytkownik
@vernix, mam takie pytanie. W zakładce &quot;Statystyki&quot; gdy zaznaczam miesiąc np. Luty, to wywala mi błąd i na wykresie obok nie podsumowuje tego, jedynie cały rok. Można wiedzieć co jest nie tak?
Widzę napis &quot;* wykresy przedstawiają dane z całego roku&quot; ale w takim razie jak działa ta opcja?
image.prntscr .com/image/d299de09d33446b3b98dfda200c93101.png
Usuń spacje, bo to forum jest dziwne i nie można dodawać linków...
Opcja ta działa w ten sposób, że zlicza wszystkie rozliczone zakłady z całego roku i nie ważne jaki miesiąc czy jaki filtr podstawowy wybierzesz. Wykresy są całkowicie niezależne od filtrowania.
Wprowadziłem to jako test, ponieważ chciałem się dowiedzieć jak zostaną te wykresu przyjęte. Póki co nie widzę skarg i zażaleń ;)
W przyszłości planuję dodać oddzielny arkusz, w którym będą same wykresy. Ale kiedy to będzie to nie wiem.
Niebawem pojawi się nowa wersja skoroszytu, ponieważ znalazłem drobny błąd w arkuszu Statystyki, ale nie jest on na tyle poważny by nie korzystać z aktualnej wersji.
Pozdrawiam.
 
Y 0

younggun

Użytkownik
Dokładnie o to mi chodziło ;)
Ogólnie to potrzebne mi to jest do &quot;przekształcenia&quot; Twojego arkusza na dwa osobne skoroszyty.
Pierwszy to &quot;finansowy&quot; czyli akurat w nim nie potrzebuje np. statystyk &quot;pożyczonych&quot; typów a potrzebuje statystyki rozbite na buka i progi z progresji.
Drugi to jak wspomniałeś w opisie skoroszyt na prowadzenie statystyk z danej ligi/zespołu.
PS. W excel 2007 uważam, że wszystko działa ok. Pozdrawiam
 
Y 0

younggun

Użytkownik
W jaki sposób można zmienić kolumnę &quot;Wydarzenie sportowe&quot; i &quot;Typ&quot; wzorem zakładek &quot;Bukmacher&quot; czy &quot;Dyscyplina&quot; (lista rozwijana + prowadzenie statystyk)?
Najlepiej jak to zrobić krok po kroku. Jeżeli jest to dozwolone mogą być jakieś pomocne linki...
 
V 256

vernix

Użytkownik
Nowa wersja skoroszytu dostępna jest do pobrania pod tym linkiem: Sigmabet Calc

Został naprawiony błąd wyświetlający błędnie sumę zakładów w arkuszu Statystyki przy filtrowaniu czasowym z ostatnich 7 dni.

Wysokich wygranych! ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Y 0

younggun

Użytkownik
@ vernix - Ogólnie problem jest chyba w tym, że nie podlicza zdarzeń w komórce Razem w &quot;Zakłady&quot;. W pozostałych wszystko jest ok, jednak przy sortowaniu przez 7 dni nie podlicza przez co też nie jest obliczany % wygranych.
Da się to jakoś szybko naprawić? Sporo pozmieniałem w Twoim arkuszu i nie chciałbym tego ruszać.
 
V 256

vernix

Użytkownik
Da się. W kolumnie &quot;I&quot;, w pasku formuły znajdź wiersze zaczynające się od:
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;LUB($C$11=1;$C$11=2));
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;$C$11=3);
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;$C$11=4);
i podmień je na:
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;LUB($C$11=1;$C$11=2));SUMA(LICZ.WARUNKI(Z_KWOTA;&quot;&gt;0&quot;;Z_BUK;$B27;Z_DATA;&quot;&gt;=&quot;&amp;DZIŚ()-7));
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;$C$11=3);SUMA(LICZ.WARUNKI(Z_KWOTA;&quot;&gt;0&quot;;Z_DYSC;$B27;Z_DATA;&quot;&gt;=&quot;&amp;DZIŚ()-7));
JEŻELI(ORAZ($C$9=1;$D$18=4;$C$11=4);SUMA(LICZ.WARUNKI(Z_KWOTA;&quot;&gt;0&quot;;Z_TYP;$B27;Z_DATA;&quot;&gt;=&quot;&amp;DZIŚ()-7));
Głównie chodzi o to, że poprzednio brakowało znaku &quot;&gt;=&quot; i teraz formuła powinna wyglądać tak jak wyżej.

Pamiętaj jednak, że w kolumnie, na początku formuły w każdym z pierwszych 12 wierszy jest zapis:
=JEŻELI($B27=&quot;&quot;;&quot;&quot;;JEŻELI($C27=0;&quot;-&quot;;JEŻELI(ORAZ($B27=Opcje!$AE16;Opcje!$AE16&lt;&gt;&quot;&quot;);SUMA(LICZ.WARUNKI(Z_KWOTA;&quot;&gt;0&quot;;Z_DATA;&quot;&gt;=&quot;&amp;DATA(ROK(A_R);1;1);Z_DATA;&quot;&lt;&quot;&amp;DATA(ROK(A_R);2;1)));
i pogrubione liczby odpowiadają kolejnym miesiącom (np. w pierwszym wierszu jest Styczeń i dlatego jest &quot;&gt;=1&quot; oraz &quot;&lt;2&quot;, w drugim wierszu jest Luty, więc powinno być &quot;&gt;=2&quot; oraz &quot;&lt;3&quot; itd. Miej to na uwadze przy kopiowaniu formuł w dół, bo trzeba będzie je poprawić ręcznie.

USUŃ SPACJE W CYTATACH, BO FORUM COŚ DODAJE OD SIEBIE ;)

Analogicznie trzeba to zrobić dla kolumny &quot;W&quot;.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Jakby tak jeszcze dodać przeliczniki podatkowe dla ziemniaków (dla fortbeta 0.94) to byłoby genialnie ????

Tak, wiem że można to dodawać ręcznie, poprzez modyfikację kursu, jednak wtedy już to tak ładnie nie wygląda. A fajnie by było jakby w statystykach było jasne, że kurs zagrany np. 2.00, tylko podatek obniża, co nie zmienia faktu że grane było 2,00 ;) ????
 
jar4ek 0

jar4ek

Użytkownik
Jak widzę zaawansowanie tego kalkulatora, to myślę że Twój kalkulator będzie moim głównym kalkulatorem do prowadzenia statystyk. ???? Dzięki Wielkie Master. ????
Jeszcze jak byś mógł dodać w bukmacherach STS i Fortunę, było by ekstra. ????
 
V 256

vernix

Użytkownik
Listę bukmacherów możesz sobie zmieniać dowolnie w arkuszu Opcje.
Szykuję się właśnie do wprowadzenia obok listy bukmacherów stawki podatku, która jest pobierana u bukmacherów naziemnych, tak aby ew. wygrana była obliczana z uwzględnieniem podatku. Nie będzie jednej globalnej stawki podatku, bo jak vde słusznie zauważył iForBet ma niższą stawkę (przelicznik).
Aktualizacja pojawi się nie wcześniej niż w kwietniu.
 
jar4ek 0

jar4ek

Użytkownik
No to w takim układzie pozostaje czekać na aktualizację. ???? A powiedz mi, jak będzie aktualizacja, to jak będzie z wprowadzonymi danymi, czy trzeba będzie od nowa je wprowadzać.
 
Do góry Bottom