>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2017 - Paryż-Nicea (5-12.03) & Tirreno Adriatico (8-14.03)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
AbuDhabi próbowało rozpocząć sezon etapówek ale to tutaj wielcy peletonu powinni podejść poważnie do sprawy.
We Francji faworytem powinien być Richi Porte - zwycięzca Paryż-Nicea w latach 2013 i 2015, tegoroczny triumfator Santos Tour Down Under. Czy kolejny nieparzysty rok padnie jego łupem? Brak zwycięzcy z ubiegłego roku - Gerainta Thomasa, a jego miejsce w ekipie Sky zajmie Henao. Walczyć będą pewnie również niezawodny Valverde, który zdążył wygrać w Andaluzji przed Contadorem. Contadora również tutaj zobaczymy, a oprócz nich Kruijswijk, Zakarin, Bardet i Barguil. Wielu specjalistów od klasyków wybrało trasy wyścigu Paryż - Nicea dla rozkręcenia się przed klasykami: Gilbert, Alaphillipe, Matthews czy Gerrans.
3. etapy górskie ale tylko jeden z finiszem pod górę. Może być bardzo ciekawie.

▶ROZKŁAD JAZDY:
Stage: 1 - 5 March : Bois-d&#39;Arcy - Bois-d&#39;Arcy, 148.50 km
Stage: 2 - 6 March : Rochefort-en-Yvelines - Amilly, 192.50 km
Stage: 3 - 7 March : Chablis - Chalon-sur-Saône, 190.00 km
Stage: 4 - 8 March : Beaujeu - Mont Brouilly ICTT, 14.50 km
Stage: 5 - 9 March : Quincié-en-Beaujolais - Bourg-de-Péage, 199.50 km
Stage: 6 - 10 March : Aubagne - Fayence, 192.00 km
Stage: 7 - 11 March : Nice - Col de la Couillole, 177.00 km
Stage: 8 - 12 March : Nice, 115.50 km




TIRRENO ADRIATICO (8-14.03)
Zanim kolarze dojadą do Nicei, we Włoszech rozpocznie się wyścig Dwóch Mórz. Mimo, że jeszcze nie znamy pełnych składów to już można powiedzieć, że w tym roku Włosi mają mocniejszą obsadę górali. Pojadą Quintana, Aru, Nibali, van Garderen, Mollema, Pinot czy Rafał Majka. Powalczy też pewnie Rui Costa, który na Bliskim Wschodzie pokazał moc. Oprócz Majki Polaków będzie na trasie sporo bo jeszcze zobaczymy Kwiatkowskiego, Gołasia, Bodnara, Poljańskiego czy Marczyńskiego. Na trasie dwie czasówki, w tym jedna drużynowa.

▶ ROZKŁAD JAZDY:
Stage: 1 - 8 March : Lido di Camaiore TTT, 22.70 km
Stage: 2 - 9 March : Camaiore - Pomarance, 229.00 km
Stage: 3 - 10 March : Monterotondo Marittimo - Montalto di Castro, 204.00 km
Stage: 4 - 11 March : Montalto di Castro - Terminillo, 187.00 km
Stage: 5 - 12 March : Rieti - Fermo, 210.00 km
Stage: 6 - 13 March : Ascoli Piceno - Civitanova Marche, 159.00 km
Stage: 7 - 14 March : San Benedetto del Tronto ITT, 10.00 km



ZAPRASZAM DO AKTYWNOŚCI, PODAWANIA PROPOZYCJI I KOMENTOWANIA
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Klasyfikacja generalna Paryż - Nicea
Julian Alaphilippe - Tony Gallopin 2,00 Bet365 ⛔
W Unibecie odwrócone kursy, bo na Alaphilippe jest 1,95. Obaj mocni na pagórkach, na etapie 7., który kończy się podjazdem większe szanse daje Gallopinowi. Do tego czasówka, gdzie również plus stawiam przy Tonym. Dobrze zaczął sezon, w zeszłym sezonie był tu 8. w generalce. Młodszy z Francuzów mi przypomina trochę Kwiatkowskiego sprzed kilku lat. Wszędzie go pełno, próbuje różnych rozwiązań. Moim zdaniem jednak najbardziej mu leżą klasyki i sprinty pod górkę. Pod górkę, nie pod górę.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
1. etap
Marcel Kittel TOP3 2,25 Expekt ⛔ 27 Nie doceniłem tego podjazdu przed metą
W Dubaju 3 zwycięstwa na cztery etapy, w AbuDhabi 1/3. Kiedy nie wygrywał to albo leżał, albo się gubił po drodze. Kittel jest w ścisłym topie, jeśli nie najlepszym sprinterem. Tutaj konkurencja jest mocna, bo są chociażby Degenkolb, Kristoff, Bouhanni czy Greipel. Moim zdaniem jednak, jeżeli po trasie nic złego się nie stanie i nie zgubi się to powinien walczyć o zwycięstwo. Taki kurs na TOP3 mnie przekonuje
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
2. etap
Alexander Kristof - Arnaud Demare 1,72 Bet365 ⛔ 9-3
Ten dzisiejszy kilometrowy podjazd tuż przed metą ustawił finisz. Wyrwał Alaphillipe ale, o dziwo, Demare go złapał i na finiszu już musiał objechać. Kristof taki skoczny nie jest i tylko wygrał sprint za tą dwójką. Jutro już płasko przed metą, peleton powinien się trzymać i nie dać zaskoczyć wiatrem. Wszystko wskazuje na to, że będzie klasyczny finisz. Kristof wydaje mi się mocniejszy, w Omanie pokazał, że noga podaje. W bezpośredniej walce na kresce myślę, że Demare nie powtórzy dzisiejszego sukcesu.

Słowo o generalce:
Wiatr dał o sobie znać i kilku faworytów sobie utrudniło lub uniemożliwiło walkę o triumf w wyścigu. Porte, Contador, Zakarin potracili trochę dziś. Bardet został zdyskwalifikowany po kraksie, gdzie za bardzo wykorzystywał pomoc samochodów (gratulacje dla francuskiej telewizji, która ciągle pokazywała z helikoptera przeskakiwanie Bardet po samochodach do przodu). W pierwszej grupie kończyli Henao, Martin, Alaphilippe czy Gallopin i oni mają handicap na dalsze etapy. Myślałem nad zagraniem Henao na wygraną w wyścigu (5,00 na Bet365) ale Porte:
1) ma tylko stratę 38 sekund (na trasie były momenty nawet półtorej minuty),
2) jest w gazie,
3) na czasówce może sporo odrobić.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
3. etap
Alexander Kristoff - Michael Matthews 1,45 Bwin ✅ 2-5
Mam nadzieję, że jutro wyjdzie słońce i nie będzie deszczu bo dziś było strasznie drętwo na mecie. W ogóle jak to możliwe, że Cobrelli wygrywa po takim długim finiszu, a za nim takie koty sprintu?
Kristoff dziś się nie popisał. Katiusza aktywna była ale jak przyszło do ścigania to Norweg został z tyłu i nie włączył się do walki. Jutro jest podjazd drugiej kategorii ale 25 km przed metą i myślę, że znowu zobaczymy sprinterów w akcji. W sprincie na płaskiej końcówce Kristoff nie powinien dać żadnych szans Matthews&#39;owi. Australijczyk preferuje inne profile trasy. Dziś Kristoff był przed rywalem i jeśli nie zajdą nieprzewidywane przypadki to jutro powinno być podobnie.
Oliver Naesen - Mauro Finetto 1,57 Unibet ✅ 12-53
Obaj jutro nie powinni odegrać większej roli. Finetto jeździ w ekipie Delko Marseille Provence, a więc w drugiej lidze. Rzadko są zapraszani na wyścigi WT, a jeśli już to Finetto nie jest tam kolarzem wyróżniającym się. Najlepsze miejsca zajmuje na pagórkowatych etapach, niekoniecznie w sprintach. Naesen z kolei jest najlepszym kolarzem w Ag2r i może się pokazać na dużych wyścigach. Często zajmuje tam miejsca w TOP10. Ostatnio również jest w niezłej dyspozycji, tydzień temu w klasykach w Belgii dwa razy był w dziesiątce. Dziś miejsce 7. przy 18. Finetto. Co by nie mówić, Naesen to klasa wyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś wyszło słońce i wreszcie był sprint na miarę oczekiwań. Pobudzili się najlepsi ale i tak ich Bennett ograł. Jutro czasówka, a więc nie moja bajka ???? Profil wydaje się płaski z grubsza:

Ale przy przybliżeniu końcówki mamy taki kwiatek:
Dla mnie to wystarcza, żeby dać sobie spokój. Oferta wszędzie taka sama, jeden wystawia pary i inni kopiują. Jeśli miałbym nad czymś myśleć to Ion Izaguirre z Ryśkiem Porte (2,30 w Unibecie✅). Hiszpan jest dobrym czasowcem i może tu sporo zyskać. Richi traci w generalce 15 minut, czy będzie się piłował? Od odpowiedzi na to pytanie zależy los tego typu. Drugie to Gallopin z Alaphillipe (2,60 Betsson⛔). Gallopin to niezły czasowiec, a Julian? Patrze na wyniki i jakoś wybitnych wyników nie mogę znaleźć. Jeśli jechali w tym samym wyścigu (TdF w zeszłym roku) to Gallopin był wyżej (dwa razy). W końcu na mistrzostwach Francji w tej dziedzinie był trzeci. Alaphillipe jest mocno faworyzowany przez buków w tym wyścigu, ja mam dość ostrożne podejście. Gdyby nie te ostatnie 3 km to bym grał bez zastanowienia po takim kursie. W tej sytuacji rzucam tylko do rozważenia, może znajdą się odważni.
Zaczynamy jutro Tirreno - Adriatico. Pierwszy etap to drużynowa czasówka, czyli największe zło kolarstwa jak dla mnie w typowaniu, dlatego nic nie zaproponuję ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Paryż - Nicea
5. etap
- Ostatnia szansa dla sprinterów
Christophe Laporte
-€“ Kristian Sbaragli 1,62 Unibet ⛔ 20-11
Bouhanni dość szybko się wycofał z wyścigu i w Cofidisie Laporte dostał szansę na pokazanie swoich umiejętności. Młody Francuz korzysta dobrze z tej możliwości. Przedwczoraj i wczoraj kolejno 5. i 8. miejsce. Dwa razy wyżej niż Sbaragli. Żeby było ciekawiej to wczoraj Laporte najpierw zabrał się w ucieczkę, a potem jeszcze włączył się do walki na kresce. Sbaragli nie ma dobrych wyników na początku tego roku. Ciężko czymkolwiek się pochwalić. Nie wydaje mi się, by jutro się to miało zmienić.


Alexander Kristoff
- Dylan Groenwegen 1,75 Betsson ⛔ 17-3
Pewniaków do wysokich miejsc na jutrzejszym sprincie jest dla mnie dwóch: Degenkolb i właśnie Kristoff. Wyglądają mocno, ustabilizowani i wiadomo, czego się po nich spodziewać. Groenwegen to na pewno wielki talent, który już na potrafi powalczyć z najlepszymi. Dla mnie jednak na ten moment umiejętnościami jak i formą odstaje od Norwega. Po raz kolejny typ na kolarza Katiuszy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tirreno - Adriatico
Dziś czasówka drużynowa. SKY jak zwykle z kłopotami ale dziś chyba wyczerpali limit pecha na cały wyścig. Najpierw połamane koło Moscona:
https://twitter.com/wcstats/status/839485828019675138?ref_src=twsrc%5Etfw
Widział ktoś kiedyś takie cuda?
Potem jeszcze defekty Landy i Rosy. Efekt: Shimano się tłumaczy gęsto, co to za cyrki się działy z kołami i strata 1:42 do BMC.
Jutro mamy hopkowaty etap, końcówka lekko pod górkę:
http://static2.tirrenoadriatico.it/wp-content/uploads/2017/01/T02_Pomarance_ukm.jpg
Powinno być bardzo ciekawie.

2. etap

Greg van Avermaet - Peter Sagan 1,80 Betsson ⛔ 3-2
Na Belga narzekałem wcześniej ale to z powodu wielkich wymagań co do jego osoby. Na Strade Bianche napracował się chłop, a i tak za plecami Kwiatka. Powinien być w czołówce jutro również. W zeszłym roku wygrał cały wyścig ale kluczowy etap zasypał śnieg i dlatego się udało. Teraz nastawia się na wygraną etapu. Dziś wygrał czasówkę drużynową więc jest bardzo duża szansa na złapanie koszulki lidera. Jest się o co bić. Typ bardziej przeciwko Saganowi, który na Strade się wycofał i przez weekend chorował. Myślę, że to może się odbić jeszcze na nim.
Tiesj Bennot - Fabio Felline 3,00 Bet365 ⛔11-147
Miałem dać sobie spokój na jakiś czas z młodym Belgiem ale sami się proszą takie kursy wystawiając. Przed Strade Bianche pisałem o pojedynku tych panów: &lt;KLIK&gt;. Tam Bennot jechał w drugiej grupie i zajął dobre 8. miejsce. Felline przyjechał dopiero półtorej minuty za nim na metę. Belg zna trasę, bo w zeszłym roku była niemal identyczna i zameldował się na kresce na 8. miejscu. Jest w dobrej formie, razem z Wellensem mogą jutro nieźle namieszać. Felline niby jest wysoko jak popatrzeć na miejsca jakie zajmuje, ale jak bliżej się przyjrzeć to czasowo sporo odstaje od najlepszych. Taki kurs to dla mnie nieporozumienie i żal nie skorzystać.
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
pierwszy typ w tym roku przed wielkimi tourami
11-03-2017Tirreno - Adriatico Etap 4 iforbet
Fabio Aru - Rafał Majka 1 kurs. 1.50
Inne cele w tym sezonie , Fabio Aru przygotowuje się do Giro, Rafał powalczy w Tourze
Końcówka etapu lekko pod górkę, wiec mój typ na Włocha który lepiej finiszuje i będzie staral się być z przodu z uwagi na chęć zaistnienia w tym wyścigu i dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Tak czy inaczej wyścig roztrzygnie się na jutrzejszym etapie, a na dzisiejszym stawiam na Włocha.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tirreno - Adriatico
4. etap
Dziś mamy ładny, górski etap:
http://www.procyclingstats.com/races/profilesmaps/201703/original/tirreno-adriatico-2017-stage-4-1488496283.jpg
Vincenzo Nibali - Tejay van Garderen 1,80 Betsson ✅ 24-29
Nibali nie jest jeszcze w najwyższej formie ale i do Giro jeszcze chwila została. Mimo to w wyścigach wygląda to nie najgorzej i przyjeżdża za plecami liderów. Z kolei van Garderen miał bardzo długą przerwę po Vuelcie i wrócił na AbuDhabi Tour. Bardzo mocno się nastawiał na ten powrót i dużo sobie po nim obiecywał. Występ jednak był bardzo słaby. Formy nie było i wątpie, że w ciągu tygodnia została odbudowana.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Paryż - Nicea
7. etap

We Francji również meta na podjeździe:

Daniel Martin - Simon Yates 1,95 Betsson ✅ 3-21
Wczoraj Yates wygrał etap po samotnym ataku. Wykorzystał szansę, reszta go puściła. Etap górski ale kończący się zjazdem. Była to spora niespodzianka, bo Yates wyglądał w tym roku słabo. Nie wydaje mi się, żeby dziś na takiej końcówce jak powyżej dał radę utrzymać się z najlepszymi. W Hiszpanii sporo tracił na takich etapach. Tam z kolei i potem w Portugalii szalał Martin, który gdyby nie czasówka to walczyłby tutaj o zwycięstwo w generalce. Jest w dobrej formie, na tym etapie sezonu, kiedy najwięksi górale nie są jeszcze w topowej formie powinien na metę wjechać na wysokiej pozycji. Wczoraj był aktywny na etapie, więc czuje się dobrze.
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Simon Spilak ✅
Tirreno-Adriatico 2017 - Etap 5 - Domenico Pozzovivo v Simon Spilak
(H2H)
2.2 bet365
dla mnie w tym wyscigu to spilak lepiej sie spisuje domenico jest wysoko ale bez blysku jak dla mnie.Spilak bedzie wyzej moze przyjade blisko siebie bo w sumie to o nic nie walcza bet 50/50
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Adam Yates ⛔
Tirreno-Adriatico 2017 - Etap 5 - Rigoberto Uran v Adam Yates
(H2H)
1.72 bet365

Adam walczy opodium a noge ma dobra a uran juz nic nie osiagnie w tym wyscigu a po co sie spinac skoro i tak daleko do podium i jeszcze jutro ostanie podjazdy krotkie ale nachylenie super 18-20 % to dla Adama wedlug mnie lepsze bo lubi krotkie i ostre .
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Paryż - Nicea
8. etap

Jakob Fulgsang - Pierre Latour 1,57 Betsson ✅ 16-37
Dziś etap mocno pagórkowaty ale kończy się zjazdem, więc w generalce wiele już się nie zmieni. Fulgsang wydaje mi się jednym z kandydatów do wygrania etapu. Na takich dynamicznych trasach radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Na podobnym etapie w piątek Duńczyk zajął wysokie 7. miejsce. Latour z kolei zajął dalekie miejsce z 18 minutami straty. Dziś może ten ostatni podjazd nie jest taki sztywny i różnice nie powinny być aż tak wielkie, ale w mojej ocenie Fulgsang jest w tym momencie lepiej dysponowany.
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Alberto Contador ✅
Paryż-Nicea 2017 - Etap 8 - Alberto Contador v Richie Porte
(H2H)
2.0 bet365
Koniec wyscigu ja daje szanse Alberto ze zrobi cos szalonego na ostatnim podjezdzie bo 31sekund straty ma do Henao to moze ruszyc z kopyta a Richi Porte to juz on nic nie bedzie sie spinal wygral etap dla mnie taki kurs na Contadora to promocja wczoraj byl nizszy dzisiaj podskoczyl 1.83&gt;2.0
Nie znam co tam sie zmienilo ze kurs podkoczyl moze wypowiedz byla taki blef .
Podaje jak przyjezdzali od poczatku wyscigu
etap 1 20-16
etap2 36 -103
etap3 54-72
etap4 2-10
etap5 55-69
etap6 8-3
etap7 2-1
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Piękna akcja Contadora w Nicei ale zegar zatrzymał się na 2 sekundach. Tyle stracił do Henao. Gdyby nie de la Cruz, który mu wyrwał na mecie bonifikatę to Alberto by się cieszył z triumfu.

Tirreno - Adriatico
6. etap

Sacha Modolo - Luka Mezgec 1,50 Bet365 ✅ 18-28
Jutro niby etap dla sprinterów i tak wystawione kursy. Jednak jak zerknąłem na ostatnie km:
http://static2.tirrenoadriatico.it/wp-content/uploads/2017/01/TA17_T06_Civitanova-M_ukm_WEb.jpg
Ostatnie 4km płaskie jak stół ale te wcześniejsze 5.... Tutaj mamy mocną ekipę kolarzy, którzy mogą rozbić pociągi: Kwiatek, Rui Costa, van Avermaet, Stybar czy Wellens. Jak pójdzie mocniejsza akcja to już sprinterzy mogą się nie zebrać na wypłaszczeniu.
Mezgec jest w słabej formie, na piątkowym etapie zajął 5. miejsce ale co lepsi sprinterzy to wszyscy przed nim. Modolo również. Ten z kolei bardziej według mnie rokuje, że w razie akcji jest w stanie zabrać się niż Modolo.
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Czulem tego Contadora ze troche poszaleje i bylo blisko do 1wszego miejsca.
Juz mnie ubiegles z typem to cos wymysle innego.Ta tasme co usuneles to jeden nie weszedl ako bylo 100 zaluje ze gralem tasmy na tym wyscigu beda kolejne wyscigi cos sie ugra .

Elia Viviani
Tirreno-Adriatico 2017 - Etap 6 - Elia Viviani v Mark Cavendish
(H2H) ✅
2.0 bet365
dla mnie ten bet to kurs swietny Elia juz ogrywal Cavendish w tym wyscigu ijutro moze sie to porozbijac na ostatnich hopkach ale Viviani bedzie lepszy bo mark to nic wielkiego nie jedzie nie ten czas dla niego bedzie mocny ale na nastepna czesc sezonu
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Nairo Quintana
Tirreno-Adriatico 2017 - Etap 6 - Nairo Quintana v Primož Roglic
(H2H)✅
1.72 bet365
Nairo juz dzis szalal bo chce zakonczyc wyscig z przytupem i jutro bedzie sie liczyl na ostanim wzniesieniu a Rogilic ma straty 1;15 wiec nie ma szans na odrobienie a podrugie to nie takie proste i moze nawet zostac z tylu tak uwazam .Dzis widzialem nairo z przodu bedzie bo jest liderem i moze cos mu jeszcze wpadnie przed czasowka .
Szosa zweryfikuje moja analize.

Peter Sagan
Tirreno-Adriatico 2017 - Etap 6 - Fernando Gaviria v Peter Sagan
(H2H)⛔
2.2bet365
Z tym betem to juz przesada czemu bet robi faworyta z Gavirii do wygrania etapu
ja wchodze w Sagana moze tego nie wygra choc mysle ze moze dac rade jak przejedzie hopki z najlepszymi .Ten gaviria to nic nie jedzie do sagana to druga liga
Sagan miesca etapow
Etap 5 1.
Etap 4 120.
Etap 3 1.
Etap 2 3.
Etap 1 113.
Gaviria miejsca etapow
Etap 5 115.
Etap 4 158.
Etap 3 133.
Etap 2 71.
Etap 1 9.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ten gaviria to nic nie jedzie do sagana to druga liga
Z tą druga ligą to bym się nie zgodził. Nie raz objechal najlepszych sprinterow. Tutaj akurat nie błyszczy, ale w Tym sezonie jeszcze nie raz pewnie wygra etap.
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Witam
zostal ostani etap jutro Tirreno wiec czekam na kursy i cos zagram jak bedzie cos ciekawego
Mam nadzieje ze pociagniesz temat bo Milan San remo w sobote juz czekam na oferte.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom