>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 0

beto17

Użytkownik
a powiedzcie mi jak to jest możliwe, że nordbet nie nalicza 12% a jest skreslony w liście polskich buków domen zakazanych że dostosował się do prawa polskiego ? ktoś coś wie ?
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Taką listę zakazanych buków to każdy sobie może założyć ;) To jest prywatna strona, podszywająca się pod ten projekt zakazanych stron internetowych bukmacherów.
A nordicbet nie dostosował się do naszego prawa, nie jest zarejestrowany, nie bierze 12% podatku, taki dziki bukmacher jak wszystkie pozostałe aktualnie jeszcze działające.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
H 32

hortex

Użytkownik
ja miałem sprawę, zapłaciłem 1000 zł i działam tylko w tzw legalnych bukmacherach. Możecie się śmiać, że się boję itp, ale przynajmniej mam spokojną głowę.
Moja w toku, ale dochodzenie trwa już 4 miesiąc, a miałem status świadka, więc może już umorzyli (z natury trwa 2-3 miesiące) - a wtedy nie ma obowiązku informowania mnie o tym fakcie. Przez ten czas chociaż by mnie przesłuchali a tu cisza. Za pół miecha kończy mi się blokada na przelew z buka, więc pewnie odzyskam w końcu środki. Nie dziwie im się, bo jak udowodnić grę w Polsce? Nic prócz przelewu/ów nie mają. To jest trochę martwe prawo. Zaocznie niby mogą Cię skazać, ale wystarczy że się odwołasz i wyrok traci moc i muszą zbierać mocniejsze dowody. Pierwsze co zrobię to zamknę konto w banku-donosicielu. Nie mają żadnych dowodów na granie w PL a donoszą prokuraturze mendy.:cool:
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Strona nie będzie blokowana tylko sama domena, nawet jeżeli obejdziesz blokadę domeny to w takim Pinnacle nie zarejestrujesz się na PL dane bo po prostu oni wycofali się z PL rynku.
 
M 41

michal36k

Użytkownik
Raczej jest od dłuższego czasu.
Nie ma notyfikacji. Większość buków zagranicznych czeka z decyzjami na notyfikację bądź jej brak.

Odnośnie wejścia betclic na rynek Polski, mam informację od pracownika affiliate, że nie ma jeszcze oficjalnej decyzji tej firmy odnośnie ubiegania się o licencję.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
A czy wiadomo kiedy mniej więcej powinna być notyfikacja dla tej ustawy?
Podobno czekamy do końca marca. No i nie zapominajmy, iz poslowie Kukiz walczą o to, aby ta ustawa nie weszła w kwietniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
V 256

vernix

Użytkownik
jak rozumiem wtedy obyło się także bez wpisu do KRK ?
Wątpię aby odpowiadał za przestępstwo skarbowe, wskazuje na to kwota grzywny.
Osoba skazana za wykroczenie nie podlega wpisowi do KRK, chyba że zastosowano wobec niej karę aresztu.
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Ustawa została notyfikowana KE, uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta w roku ubiegłym. Na początku roku została ogłoszona w Dzienniku Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/88/D2017000008801.pdf - polecam lekturę strony pierwszej, głównie tego co jest napisane drobnym drukiem w przypisie pierwszym.
Ustawa wejdzie w życie za ok. 3 tygodnie, czyli 1 kwietnia (blokady od 1 lipca) i będzie stosowana przez polskie władze - niestety, ale tak wygląda rzeczywistość, a jej zaklinanie nie ma podstaw prawnych.
poslowie Kukiz walczą o to, aby ta ustawa nie weszła w kwietniu.
Może i walczą, ale to zagrywka pod publikę, przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy wymagałoby kolejnej ustawy nowelizującej, przyjętej większością głosów w trybie pilnym - nie do zrealizowania w ciągu najbliższych 24 dni.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Mylisz pojęcia.
Została notyfikowana KE 29 lipca 2016 - czyli zgłoszona do notyfikacji.
Jasne, bo wtedy to był przecież jedynie projekt Ustawy a nie obecny jej tekst ostateczny po podpisaniu go przez Prezydenta - zatem dopiero jako taki końcowy tekst Ustawy ponownie został wysłany do KE i państwa członkowskie mogą wnieść tu swoje ew. zastrzeżenia.
................
@doradcapr&gt;&gt; z pewnym zażenowaniem stwierdzam, że kolejny już raz wypowiadasz się w tym wątku w sposób wręcz Cię dyskwalifikujący jak na kogoś, kto zawodowo zajmuje się problematyką Ustawy i oferuje użytkownikom forum swoje usługi z tego zakresu.
Zapoznaj się zatem z procedurą notyfikacji:
&quot;na posiedzeniu komisji finansów wiceminister Janczyk wyraził przekonanie, że Komisja Europejska dokona ostatecznej notyfikacji już po uchwaleniu ustawy.&quot;
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-ustawa-hazardowa-dopiero-od-1-lipca-3628013.html
http://e-play.pl/ta-notyfikacja-ustawy-hazardowej/
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Fonfe&gt;&gt; na przestrzeni lat nigdy nic mądrego tu nie wniosłeś i nadal trzymasz ten poziom...
A podana przeze mnie informacja jest kolejną w ramach prezentowania w tym wątku reakcji firm bukmacherskich na Ustawę o grach, podobnie jak niedawno było przedstawione np. stanowisko firmy Betclic czy Pinnacle
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
@doradcapr&gt;&gt; z pewnym zażenowaniem stwierdzam, że kolejny już raz wypowiadasz się w tym wątku w sposób wręcz Cię dyskwalifikujący jak na kogoś, kto zawodowo zajmuje się problematyką Ustawy i oferuje użytkownikom forum swoje usługi z tego zakresu.
Spadłem z krzesła. Hahahhahaha.
Czekaj za chwilę zweryfikujemy twoją wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego i prawa ue i jestem przekonany, że nie wykracza ona poza poziom prezentowany przez zwykłego Kowalskiego. Wręcz, z zażenowaniem przeczytałem twój kolejny post.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Komunikat MF z 21.02 mówi o tym, że dotąd żadna zagraniczna firma nie wystąpiła o przyznanie im licencji - tak więc wszelkie informacje jakie pojawiły się w mediach np. na temat firmy Betclic, mogą dotyczyć ruchów po tym w/w terminie, ale mogą być także tylko plotkami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom