>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Australia (A-League, Ligi Stanowe)

dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Widziałem, że ze względu na bardzo luźne podejście do tego tematu nie ma problemu aby od czasu do czasu podać tutaj jakiś typ z innych lig. Z resztą, od kilku stron piszemy tu o AFC, a przecież ma ona swój osobny wątek ????
Do czego zmierzam - mam na wieczór jedną, może dwie propozycje które wydają mi się sensowne. Niedługo przesiądę się z tel na kompa to wrzucę swoje propozycje z kilkoma słowami uzasadnienia. Może ktoś skorzysta ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Piszemy o AFC siłą rozpędu, w końcu te rozgrywki są &quot;połączone&quot; z Australią ???? , a że robi się czasem quasi czat? Przynajmniej nikt tutaj, tak jak często na głównym się &quot;nie wyzywa&quot;, przez co m. in. mnie tam &quot;nie ma&quot;. Dosyć chamstwa mam, jak każdy Polak niestety na co dzień.
PS Niech tu zostanie po naszemu ????
PS2 To jeden z powodów, dla których &quot;chce&quot; mi się tu pisać ???? no i się udzielam ???? charytatywnie oczywiście ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Żeby nie było - mi to w ogóle nie przeszkadza. Najważniejsze, że prowadzimy dyskusję i w dodatku w miłej, koleżenskiej i pomocnej atmosferze. Tak jak pisałem na początku, to się chwali i naprawdę jest czymś co motywuje do dalszego udzielania się ????
Barcelona - Sporting
Co do mojego wcześniejszego postu to wrzucę tutaj swoje luźne typy na mecz, który rozpocznie się o 19:30 pomiędzy Barceloną, a Sportingiem Gijon.
Generalnie od lat jestem wielkim Cule, śledzę wszystko co związane z Barceloną, byłem na kilku meczach tak więc jestem naprawdę blisko drużyny i generalnie wiem co się tam dzieję.
Dzisiejsze spotkanie oczywiście będzie prowadzone do jednej bramki. Wszak na Camp Nou przyjeżdża drużyna, która obecnie znajduje się w strefie spadkowej i pewnie będzie liczyła na najniższy wymiar kary. Faktem jest, że Blaugrana ma ostatnio pod górkę jednak niedzielne zwycięstwo w arcyważnym spotkaniu przeciwko Atletico na Vicente Calderon na pewno mocno ją podbuduje i sprawi, że nadal będą deptać po piętach Realowi. Moim zdaniem podopieczni Luisa Enrique szybko napoczną rywala, a potem będą go już po kolei punktować. Odkąd Sporting wrócił 1,5 roku temu do La Liga rozegrał trzy spotkania przeciwko Barcy i przyjął trzy lania - 1:3 i 0:6 w poprzednim sezonie oraz 0:5 na początku bieżących rozgrywek. Moim zdaniem dzisiaj możemy spodziewać się podobnego wyniku i osobiście widzę tu jakieś 4:0.
Jak to się ostatnio pisze - ja to tylko tu tak zostawię, a kto będzie chciał to skorzysta ????
Barcelona wygra obie połowy @ 1,51 ✅
Powyżej 2,5 gola i BTS NIE @ 2,05 ⛔
E: Właściwie wszystko poszło po mojej myśli z wyjątkiem tego straconego gola :grin: Generalnie pierwsza myśl na drugi bet to było over 1,5 gola w I połowie ale kurs na to zdarzenie był 1,55 i nie chciałem podawać dwóch podobnych, jeden miał być wyższy, no i wybrałem. Jednak pierwsza myśl najlepsza ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
W nawiązaniu do powyższego postu (no i żeby Panowie moderatorzy do reszty nie osiwieli ???? ) były szanse na to, aby w Australii odbyło się letnie tournee Barcelony. Jednak na chwilę obecną Antypody przegrywają z USA. Niestety biznes (reklamy) i marketing zabija tego typu inicjatywy. Tutaj Australia jest bez szans. I nie tylko ona.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Następna kolejka Na dzisiaj widzę, że nic nie widzę Dlaczego? Proszę:
03.03. 09:50 Sydney FC - Melbourne Victory - mecz prestiżowy, oby otwarty i overowy, ale? Oba zespoły nic nie muszą - play offy i pozycja niezależnie od wyniku bez zmian.
Minęło kilka dni, zdania nie zmieniłem - gdzieś tam w prasie pojawiły się głosy &quot;że to tylko 8 pkt. różnicy&quot;, pomiędzy zespołami na szczycie tabeli, ale ja nie wierzę żeby &quot;coś&quot; w układzie się zmieniło. Co do nowych informacji to oba zespoły wystąpią w najsilniejszych składach. Oby to było &quot;fajne&quot; spotkanie z dużą ilością bramek, ale czy tak się stanie? Przed meczem nie stawiam nic, za to postaram się obejrzeć mecz i może &quot;coś&quot; wtedy? Do jutra ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
04.03. 07:35 Wellington Phoenix - Perth Glory - na oko over/bts wchodzi w grę, ale? Kto by pomyślał, że wczoraj Perth overa/bts-a nie wykręci? (oprócz mnie oczywiście ).
Dzień później w Auckland (a nie w Wellington!) odbędzie się kolejny mecz. Gdyby nie zwycięstwo &quot;gospodarzy&quot; nad Roar w ostatniej kolejce, to może próbowałbym coś w stronę Perth, a tak to morale Phoenix wzrosły, skład mają mocny (podobnie z resztą jak adwersarze), a Glory nie przekonują na wyjazdach. Teoretycznie wychodzi over/bts, a wynik &quot;powinien&quot; oscylować coś koło bramkowego remisu, ale ostatnio nie dałem się &quot;nabrać&quot; na podobny (i logicznie &quot;słuszny&quot;) tok rozumowania, więc zostawiam sobie ten mecz także na live ????
3:3 ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
04.03. 09:50 WS Wanderers - Adelaide United - nasze kochane niedorajdy, pewnie po laniu na wyjazdach w AFC będą chcieli od piłki odpocząć - przy szachach na przykład Czyli co? - remis? (0-0 ).
Niestety &quot;ale słowa ciałem się stały&quot;, może Redsi dzięki honorowemu trafieniu nie &quot;wyszli&quot; na kompletne niezguły, ale co do zasady to była rzeź Australii ???? Mój kierunek (za drobne) to under i remis w tym spotkaniu. Nie wiem, czy będzie im się chciało grać w piłkę po takich &quot;występach&quot; No chyba, że uniosą się honorem to wtedy - po underze, dlatego zagram to tylko za (wspomnianą) symboliczną stawkę.0:0 ????
Niedzielnych meczy na pewno nie będę oglądał, to i opisywanie ich zostawię innym miłośnikom Australii, poza tym Roar i tak nie gram ???? , a ostatni mecz miałem w planach tylko live, więc żadna dla Was strata ???? Pozdrawiam i GL!
PS Ogólnie coś nie &quot;czuję&quot; tej kolejki, a na siłę nie gram ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
to 5 groszy ode mnie.. jutro mecz z serii każdy scenariusz jest możliwy... dlatego nie ma co się pchać w niego... za to swoją szanse widzę w sobotę:

Phoenix - Perth
ov2,5+bts - @1,66 ✅
będę mało oryginalny i może kurs nie sprzyja.. ale typ jak dla mnie oczywisty. Czyste statystyki mówią o tym, że tutaj musi to wejść. Ostatnie 10 meczy - gospodarze - typ pokryty 6 razy, goście - typ pokryty 6 razy... od czasu do czasu nie wchodzi.. i właśnie w poprzedniej kolejce nie wszedł (Perth - WSW).

WSW - Adelaida
1 - @1,72 ⛔
Oba zespoły przygody z CL nie zaliczą do udanych.. ale teraz pora na mecz we własnej lidze (nasuwa mi się bardziej stwierdzenie &#39;we własnym bagienku&#39;)... i tutaj to WSW o coś walczy, to im powinno zależeć. Goście już są raczej statystami w lidze i w sobotni poranek nie wróżę im jakiegoś regresu formy, czy objawienia zdolności taktycznych i strzeleckich...

mecze niedzielne - ciężko coś wytypować... CCM - City - z jednej strony CCM jest słabe, z drugiej City w dołku... nie mam zielonego pojęcia co o tym myśleć. Roar nie stawiam.. może na live gola tam postawie w końcówce - ale to tylko w przypadku jak Roar będzie przegrywać koło 75&#39; jedną bramką.
pzdr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
lusy_b 69K

lusy_b

Znawca - Snooker
Dyscyplina: piłka nożna,Australia, A-League
Spotkanie: Sydney FC – Victory Melbourne
Godzina: 9:50
Typ: REMIS
Kurs: 3,75
Bukmacher: Pinnacle
Analiza: przejrzałem wymianę opinii na temat tego meczu w naszym dziale australijskim i rozumiejąc zastrzeżenia, które się tam pojawiły w związku z trudnością typowania tego meczu, pozwolę sobie zmierzyć z tym wyzwaniem.
Mecz wydaje się, że jest o nic, poza prestiżem, bo w praktyce obie ekipy mają taką przewagę punktów nad resztą i taką przewagę potencjału sportowego, że nic im nie zagraża. W związku z tym obie drużyny będą miały tak czy siak uprzywilejowaną drabinkę w drodze do finału. Zgadzam się z kolegą qowalski6, miłośnikiem futbolu kangurów, że jest nierealne odrobienie straty punktów, jaka dzieli Victory do Sydney z tych samych powodów, jakie podałem zdanie wcześniej. Prestiż też ma swoją wagę, wystarczy sięgnąć do historii świata, czy nawet naszej, własnej, polskiej by się o tym przekonać. O ile państwa, a zwłaszcza mocarstwa chętnie pozabijają wielu dla prestiżu, czasami nazywanego honorem, nie sądzę aby piłkarskie kangury zrobiły to podczas najbliższego meczu ze sobą nawzajem. Spotkają się za kilka tygodni w finale i wtedy wszystko zostanie postawione na ostrzu noża, a jasność zostanie oddzielona od ciemności. Tymczasem trzeba dograć tych kilka kolejek do końca sezonu zasadniczego. Nietrudno zauważyć, że i Sydney, i Victory nic nie stracą na remisie.
Sydney FC: 21 15-5-1 br. 44:11 u siebie 9 6-3-0 br. 18:4 u/o 2,5 11:10 śr. 2,62 (2,65),
Victory: 21 13-3-5 br. 44;25, na wyjazd 10 5-2-3 br. 15:10 u/o 2,5 5:16 śr. 4,00 (2,50).
Spotkają się 2 równorzędne ofensywy i najlepsza z drugą defensywą, przy czym ta pierwsza jest 2 razy lepsza. Potwierdziła to dosłownie w 2 ostatnich meczach H2H.
Historia H2H 42 11- 18 -13 br. 57:62 , w Sydney 18 5- 9 -4 br. 28:27. Te liczby pokazują, że remis tych drużyn jest jak najbardziej możliwy. Wrażenie to można wzmocnić pokazując, że ostatnie 12 spotkań zawiera aż 7 remisów!
Forma: Sydney przegrało jedyny mecz w sezonie., w połowie lutego podczas derbów tego miasta. Victory w styczniu przegrało 2 mecze, ale trudno mieć wątpliwości, że otrząsnęło się z tego małego kryzysu.
Kadra w najbliższym meczu: nie ma osłabień w obu, 2-3 tygodniową pauzę zalicza rezerwowy obrońca Sydney, czyli Ryall, który cały sezon mieścił się w kadrze meczowej.
Wnioski i uzasadnienie typu: Allianz Stadium w Sydney liczy 45.ooo miejsc, średnio przychodzi tam 17.000 widzów. Pogoda w piątek w Sydney jest i będzie pochmurna, bardzo prawdopodobny jest deszcz, temperatura ponad 20’ C, wiatr ok. 13 km/h.
Praktyka tej ligi pokazuje, że gospodarze mają wyraźną przewagę nad gośćmi, choćby z racji dystansu, jaki musi przebyć drużyna przyjezdna. Znany jest też antagonizm między Sydney a Melbourne, które długo walczyły o status stolicy kraju, zanim nie pogodziła obu tych środowisk Canberra.
Jednak liczby pokazują, że drużyna Victory radzi sobie z tym wyzwaniem i nawet gorący doping publiczności nie powinien porazić zespołu z Melbourne. Uważam, że w świetle powyższych rozważań remis jest, delikatnie mówiąc, nie mniej prawdopodobny niż pozostałe rozwiązania. Za to jest bardzo dobrze płatny! Natomiast błędną ścieżką wydaje mi się próba zgadnięcia ile bramek padnie. Jakikolwiek miałby to być wybór, z tych bardziej racjonalnych oczywiście, zawsze jest on gorzej wyceniany przez bukmacherów, niż typ, który tutaj przedstawiam. Mój bet opieram na statystykach i wystawionych kursach na to zdarzenie, a dopiero w drugiej lub trzeciej kolejności na psychologii, choć jej nie lekceważę!
Rezultat: 1:0 (0:0) ⛔⛔⛔ Komentarz: Meczu nie mogłem oglądać, chociaż pierwotnie miałem taki zamiar. Podam tylko garść statystyk: posiadanie: 55:45%, strzały 7 (18): 3 (5), pojedynki wygrane 45:55%, wygrane pojedynki w powietrzu 52:48%, ofsajdy 1:9, rogi 8:2, kartki 2:1. Z tych liczb wynika, że Sydney wygrało zasłużenie. Oglądając skrót zauważyłem, ze goście mieli 2 znakomite szanse na wyrównani, ale ich nie wykorzystali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Cześć Lucy B ???? , aby nie wchodzić w zbędną polemikę od razu zaznaczam: typu nie podważam. Natomiast mam uwagi natury semantycznej i merytorycznej. Po kolei:
1.
O ile państwa, a zwłaszcza mocarstwa chętnie pozabijają wielu dla prestiżu, czasami nazywanego honorem
Nie mylmy tych 2 pojęć. Honor nie ma nic wspólnego z prestiżem, oprócz tego, że w słowniku można trafić na te pojęcia w formie synonimów. Honor to miał rtm. Pilecki i in. polscy bohaterowie, a prestiżowa to może być nagroda Nobla.
2.
Spotkają się za kilka tygodni w finale i wtedy wszystko zostanie postawione na ostrzu noża, a jasność zostanie oddzielona od ciemności.
Żeby spotkać się w wielkim finale, najpierw obie drużyny muszą pokonać swoich przeciwników w półfinale.
Dziękuję i pozdrawiam ????
 
lusy_b 69K

lusy_b

Znawca - Snooker
Cześć Lucy B ???? , aby nie wchodzić w zbędną polemikę od razu zaznaczam: typu nie podważam. Natomiast mam uwagi natury semantycznej i merytorycznej. Po kolei:

1.
Nie mylmy tych 2 pojęć. Honor nie ma nic wspólnego z prestiżem, oprócz tego, że w słowniku można trafić na te pojęcia w formie synonimów. Honor to miał rtm. Pilecki i in. polscy bohaterowie, a prestiżowa to może być nagroda Nobla.
2.
Żeby spotkać się w wielkim finale, najpierw obie drużyny muszą pokonać swoich przeciwników w półfinale.
Dziękuję i pozdrawiam ????
1) To prawda, są to 2 pojęcia, ale bez wątpienia zbliżone znaczeniowo, mimo że układ literek i brzmienie ich jest inne. Honor to postawa moralna zgodna z przyjętym kanonem (religijnym, społecznym). Człowiek honorowy wie, że jego wartość ma związek z jego czynami, decyzjami, jest też szanowany przez otoczenie. Prestiż daje poczucie wartości, jest uznaniem przez otoczenie wartości danej osoby z powodu jej dokonań, postawy wobec problemów, zdarzeń. Prawdą jest, że te postawy już niekoniecznie zamykają się w ramach dekalogu, ale powinny. Obok tych 2 pojęć możemy postawić inne: godność, autorytet, status. Widać, nie dzieli tych pojęć wiele.

2) W pierwszej części mojego typu chciałem w niedrętwy sposób przedstawić obecną sytuację w A-League i w swobodny, trochę żartobliwy sposób przedstawić sytuację obu drużyn. Stąd te słowa: prestiż, godność, honor w tekście. Przy okazji chciałem zainteresować tym działem innych, bo odpowiada mi sposób wyrażania opinii w wypowiedziach tutaj zamieszczanych. Stąd też przywołanie Twojego pseudonimu, który kojarzę z tym działem. A czytałem te wypowiedzi również wtedy, gdy nie było, czyli gdy nie logowałem się na forum, a więc blisko rok.

3) Naturalnie nie jestem prorokiem, ani mniejszym, ani większym i nie wiem, czy finał będzie z udziałem tych 2 drużyn. Ale na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Ja jednak nie pisałem o tym, tylko o postawie wobec dzisiejszego meczu, którego tłem (kontekstem) jest obecna, a nie inna sytuacja ligowa i obecna, a nie inna forma sportowa drużyn.

:grin:
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Bardzo fajnie ???? Ale a propos honoru pozostanę przy swoim zdaniu. Suche definicje, a prawdziwe życie/przykłady/wzory/historia/doświadczenie/pamięć to jednak czasem 2 światy.
Trochę na temat dla odmiany ???? w Sydney leje, a to raczej gradu bramek nie zwiastuje.
Jakiś under do przerwy i remis by tu pasował. Dam miedziaka ????
HT 0-0 plus ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Sydney vs MV over 1,5 po 2,30 w premium dla zasady (minus), bo już 80 min. ale tylko za monetę (symbolicznie) ????
Jedna mogła wpaść, ale nie wpadła. Mecz tak jak pisałem wcześniej nie za bardzo do obstawiania przedmeczowego.
Tak pisałem:
&quot;Następna kolejka Na dzisiaj widzę, że nic nie widzę Dlaczego? Proszę:
03.03. 09:50 Sydney FC - Melbourne Victory - mecz prestiżowy, oby otwarty i overowy, ale? Oba zespoły nic nie muszą - play offy i pozycja niezależnie od wyniku bez zmian.&quot;
I jeszcze:
&quot;Oby to było &quot;fajne&quot; spotkanie z dużą ilością bramek, ale czy tak się stanie? Przed meczem nie stawiam nic, za to postaram się obejrzeć mecz i może &quot;coś&quot; wtedy?&quot;
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Co tu taka cisza? Jutro dwa mecze przed nami i nikt nic...
Ja próbuję ten pierwszy. Idę w stronę Perth. Jakoś zapałałem do nich sympatią ostatnio. Mecz niejako na neutralnym gruncie w Auckland. Wellington już dosyć mnie zawiódł w tym sezonie. Do ich kadry wracają Bonevacia, Lowry oraz Finkler. Niby będą mocniejsi niż kolejkę temu. Ale jakoś bez nich udało się ograć Roar na wyjeździe, a z nimi w składzie w tym sezonie było więcej wtop niż to wszystko warte.
Perth niespodziewanie wskoczyło na trzecią pozycję. Będzie im ją cholernie ciężko utrzymać, ale na pewno będą próbować. Jutro nie powinni przegrać w Nowej Zelandii.
Próbuję:
Za drobne: Perth @ 2,55
Za dwa razy drobne: Perth DNB @ 1,90
 
badurraf 1,8K

badurraf

Użytkownik
Zdecydowanie popieram typ na Perth, chociaż sam gram bezpieczniej x2 po 1,56, dodatkowo dwa typu ze stanówek :
Adelaide United u21 - Adelaide City - młodzieżówka naszej australijskiej dumy kontra zeszłoroczny zwycięzca sywizji ( potem wtopa w PO), kolejny rok i ambicje te sema, znowu zawalczyć o PO, w zeszłym roku dwa wysokie zwycięstwa City 6-0 i 4-1, teraz przewiduję podobnie, tak więc City -1,5 - 1,86
Croydon Kings - Cumberland - bts - 1,5, typ typowo statystyczny

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Do góry Bottom