>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2017 - Pozostałe Toury

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wzorem lat poprzednich tutaj proszę wrzucać analizy mniejszych wyścigów. Na największe imprezy będą otwierane osobne tematy. Pierwszy w kalendarzu UCI WorldTour będzie Santos Tour Down Under ruszający 17.01.
Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Liderzy peletonu rozbiegli się po różnych ekipach i powinno być interesująco. Szejkowie szturmują peleton i wprowadzili do World Touru dwie ekipy: UAE Abi Dhabi, po przejęciu Lampre, oraz Bahrain-Merida z Nibalim jako liderem. Do tego koniec Tinkoff spowodował transfer Contadora do Trek-Segafredo czy Majki do Bora - Hansgrohe.

▶ Bukmacherzy, którzy wystawiają ofertę na wyścigi kolarskie:

- Unibet
- Pinnacle
- Bet365
- Sportingbet
- Expekt/Betclic
- Betsson/Betsafe
- MarathonBet/Betcity/1xbet
- Bwin
- Bukmacherzy stacjonarni
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
We wtorek 17.01. zaczyna się Santos Tour Down Under. W zeszłym roku wygrał Gerrans, który znowu będzie liderem zespołu Orica. Australijczyk wygrał tu już 3 razy: w 2012, 2014, 2016. Jak widać powtarzalność jest ale statystycznie wychodzi, że w tym roku ktoś go ogra. Obsada jest ciekawa bo pojadą zwycięzcy z ostatnich lat Dennis i Slagter. Do tego na trasie zobaczymy Petera Sagana, Bena Swifta czy Lu-Lu Sancheza. Klasycznie już, generalna klasyfikacja powinna się rozstrzygnąć na przedostatnim etapie do Willunga Hill.
▶Etapy
2017-01-17 Stage 1 - Unley › Lyndoch 145
2017-01-18 Stage 2 - Stirling › Paracombe 148.5
2017-01-19 Stage 3 - Glenelg › Victor Harbor 144
2017-01-20 Stage 4 - Norwood › Campbelltown 149.5
2017-01-21 Stage 5 - McLaren Vale › Willunga Hill 151.5
2017-01-22 Stage 6 - Adelaide › Adelaide 90
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
1. etap
Mark Renshaw - Niccolo Bonifazio 2,10 Bet365 ⛔ 11-5
Początek sezonu, więc ciężko prognozować formę. Renshaw w zeszłym roku na pierwszym etapie w tym tourze był drugi. Etap kończył się w tym samym mieście, a z tego co widziałem, to końcówka ma być taka sama. Doświadczony Renshaw zna dobrze trasę i powinien być groźny Dimension Data przyjeżdża bardzo podobnym składem, co w zeszłym roku i lider powinien mieć duże wsparcie w zespole. Z kolei Bonifazio w nowym sezonie reprezentować będzie Bahrain Merida Pro Cycling Team. Nowy zespół w peletonie, w składzie ma Viscontiego, który prawdopodobnie będzie liderem. Do tego dość egzotyczny skład z Tajem, Etiopczykiem i Japończykiem. Prawie każdy w zeszłym sezonie jeździł w innej ekipie. Nie chce mi się wierzyć, że zimowe zgrupowania dadzą od początku sezonu efekty. Trzeba kilkanaście finiszów przegrać, żeby ekipa się zgrała. Tu nie prognozuje dużego wsparcia ze strony zespołu.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Witajcie, z nowym sezonem postanowiłem wrócić do pisania analiz w tym dziale. Kto tu zaglądał ten wie, że moje osiągnięcia były dobre, a nawet bardzo dobre i to nie wyniki, a inne sprawy spowodowały ,że przestałem pisać. Jednakże myślę ,że warto odłożyć stare spory i waśnie na bok.

2. etap

Simon Gerrans- Jay McCarthy @ 1.83 bet365 38- 14 ⛔

W zestawieniu dwóch kangurów większe szanse widzę dla starego Gerransa. Gerrans po serii niepowodzeń w 2-3 ostatnich sezonach jedzie prawdopodobnie ostatni, w którym może udowdnić, że coś jeszcze może pokazać w zawodowym kolarstwie. Jeżeli ten sezon okaże się porażką to nie wiem czy ktoś z poważnych ekip będzie chciał w Simona inwestować. McCartyj jeździ w nowej grupie Bora. Teoretycznym liderem jest Sagan, ale na ten wyścig Jay to zawodnik chroniony to znaczy ma wolną rękę. Gerrans jest liderem na TDU ekipy Orica i potrafił w przeszłości nawet zwyciężać cały wyścig. Dzisiaj etap kończy się dosyć klasycznie ostatnie 2-3km to typowy klasyk z finiszem pod górkę. Gerrans wczoraj na płaskim profilu finiszował piąty, widać że mu zależy i na pewno będzie w czubie. Co do McCarthyego nie jestem wcale tego taki pewien. Przy finiszu z grupy 30 kolarzy Gerrans ma zdecydowanie większe szanse od McCarthy&#39;ego.


2. Etap zwycięzca- Simon Gerrans @ 15 bet365 38⛔ - nie szalałbym ze stawką ale widzę szanse na to, że Gerrans może powalczyć o zwycięstwo.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
3. etap
Edward Theuns - Baptiste Planckaert 1,60 Unibet ✅
Jutro znów etap dla sprinterów. W pojedynku Belgów stawiam na tego młodszego. Planckaert bardzo często w zeszłym sezonie zajmował czołowe miejsca ale to były wyścigi niższej ligi. Największym chyba, w jakim startował, był Tour de Wallonie. Theuns z kolei objeżdżał te kluczowe jak Paris-Nice czy Tour de France, gdzie dwa razy złapał się w TOP5. TdF niestety nie dojechał do końca i przez kontuzję stracił resztę sezonu. Teraz wraca. Na pierwszym etapie Planckaert był o jedno oczko przed Theunsem. Theuns jednak odpuścił, wiedząc, że o wygraną nie powalczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Etap 3

Sam Bennet - Caleb Ewan 3.50 @ bet365⛔

Nie uważam żeby kursy na Benneta był wystawiony dobrze. Pierwszy finisz to miejsca 3-1 dla obu Panów. Ewan nie jest sprinterem nie do pokonania jest w zasięgu Benneta na pewno. Ponadto Bennetowi pomaga Sagan, nie wiem czy dzis to nie Peter będzie finiszował i to jest dosyć problematyczna sprawa bo Peter może robić generalnie co chce, ale podejrzewam, że da dzisiaj jeszcze jedną szanse Bennetowi ,a ten spróbuje z niej skorzystać. 3.50 to znaczna przesada zwłaszcza ,że to kolarstwo i wystarczy moment nieuwagi Ewana...
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Etap 5.
Ruben Guerreiro - Lu-Lu Sanchez 2,35 Unibet ✅
Jutro etap na Willunga Hill. W tej parze, moim zdaniem, za mocno faworyzowany jest Guerreiro. Młody Portugalczyk na pewno jest wielkim talentem ale jednak z małym doświadczeniem w wielkim peletonie. Co innego Luis Leon, jeden ze skuteczniejszych harcowników, który nie jeden etap wygrał. Tu mieliśmy tylko jeden etap, gdzie meta była na podjeździe. Tam wjechali razem w czołowej grupie zaraz za pierwszą trójką. Sanchez potrafił zawsze powalczyć na takich etapach, do tego wie, kiedy zabrać się w ucieczkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Etap 6.
Jasha Sutterlin - Lorrenzo Manzin 1,53 Bet365 ✅
Jutro płaski etap, więc okazja dla sprinterów. Młody Manzin w zeszłym roku objechał kilka mocno obsadzonych wyścigów, gdzie mógł nabrać doświadczenia. Sutterlin również nowa twarz w peletonie ale po wynikach widać, że może z niego być klasowy czasowiec, bo na takich etapach ma najlepsze wyniki. W sprincie raczej kariery nie zrobi. Na etapach płaskich tutaj Manzin dwa razy objechał Niemca, liczę, że jutro będzie podobnie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Cadel Evans Great Ocean Road Race
Wilco Kelderman -
Chris Froome 1,61 Bet365 ⛔
W nocy Cadel Evans zaprasza na wyścig. Trasa lekko pagórkowata, bardziej podchodzi pod typowy wyścig klasyczny. 2 edycje się odbyły i wygrywali Meersman i Kennaugh. U pań dziś wyścig kończyła ucieczka. Froome dopiero zacznie tu sezon, do tego tu nie ma gór wielkich, w klasykach on zwykle nie bierze udziału, bo nie jest jego specyfika. Kelderman z kolei może wybitny na takich trasach nie jest ale potrafi się odnaleźć i kończyć w czołówce. Do tego już zdążył rozkręcić nogi na Santos Tour Down Under, gdzie w generalce zajął 9. miejsce. Trasa i jej profil premiują Holendra.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dubai Tour
2. etap
Koen de Kort - Andrew Fenn 1,72 Bet365 ⛔
Szejkowie zapraszają na drugi etap wyścigu. Pojedynek dwóch pomocników. Feen jeździ w ekipie Aqua Blue Sport. Tam liderem na pierwszym etapie był mistrz Wielkiej Brytanii w wyścigu ze startu wspólnego Blythe. Dobry sprinter ale tu czołówka jest bardzo mocna i dziś był 10. Raczej nie ten poziom, by zagrozić najlepszym. De Kort z kolei w zespole Trek-Segafredo i jest ostatnim z wagonów ekipy przed liderem - Johnem Degenkolbem. Dziś Niemiec był czwarty, ale przed nim takie tuzy jak Kittel, Cavendish czy młody Groenwegen. Jutro możliwość rewanżu i John znowu powinien być w czołówce, bo wcale nie odstaje od wczorajszej TOP3, a na początku drugiej dziesiątki powinien zameldować się de Kort. Feen ma jednak słabszego lidera, więc i na mecie powinien zjawić się kilka pozycji za nim. Dziś byli kolejno 14 i 17.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tour of Oman

1. etap
Jakub Mareczko
- Max Walscheid 1,72 Bet365 ✅
Mareczko w zeszłym roku pokazał się już szerszej publiczności, wygrywając m.in. 2 etapy na Tour of Turkey. Na MŚ u-23 był trzeci i na pewno ten urodzony w Polsce Włoch jest jednym z większych talentów sprinterskich w peletonie. W tym roku już przejechał Dubai, gdzie obsada sprinterska była bardzo mocna. Raz mu się udało zająć 3. miejsce.
Walscheid po fatalnej kontuzji w trakcie przygotowań do zeszłego sezonu mało jeździł. Koniec miał natomiast bardzo dobry, gdzie w Chinach wygrał kilka etapów. Z drugiej strony konkurencja nie była jakaś wybitna.
W ekipie Sunweb brakuje jakiegoś wyraźnego lidera. Walscheid jeszcze nie miał okazji być liderem na tak poważnym wyścigu, zazwyczaj jest jednym z pracujących w pociągu. Liczę po cichu, że liderem będzie tu Sinkeldam, który do tej pory stał wyżej w hierarchii zespołu, a w tym sezonie już zdążył być liderem w Dubaju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
2. etap

Greg van Avermaet - Nathan Haas 2,37 Bet365 ✅
Typ na Australijczyka przeciwko mistrzowi olimpijskiemu. Haas mi zapadł w pamięć na otwierającym sezon wyścigu Santos Tour Down Under. Tam jechał bardzo dobrze i zajmował wysokie lokaty, czy to w sprintach czy to na podjazdach. Formę na początek sezonu ma wysoką. Z tego powodu próbuję go w parze z Avermaetem. Ten na niezłym poziomie zaczął sezon ale nie ma co się oszukiwać, to nie teraz ma być forma ale na klasyki wiosenne, Jutro etap z podjazdami, na profilach wyglądają co najmniej jak góry na Vuelcie, ale jak się przypatrzy skali to wychodzi, że to są niewielkie hopki, na koniec natomiast zjazd do mety. Etap idealny dla takich kolarzy jak obaj wymienieni. Haas mnie przekonał na drogach w Australii, dlatego spróbuję typu na niego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
3. etap
Guillaume Martin - Giovanni Visconti 2,20 Bet365 ✅
Jutro etap kończy się hopką. Z rozpędu większość wjedzie ale dobry etap dla kolarzy klasycznych. Visconti wiele takich tras przejechał i jest w szerokiej światowej czołówce. Wreszcie nie musi myśleć o zespole, tu ma wolną rękę i myślę, że jutro stawi się na mecie w czołówce. A Martin? Młody chłopak, w mniejszych wyścigach zajmuje dobre miejsca ale w moim zdaniem to ma zadatki na niezłego górala. Tu natomiast gór nie ma, tylko pagórki. Czy będzie miał dostateczną szybkość na mecie? Nie wydaje mi się.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol
2. etap
Sam Oomen
- Floris de Tier 2,00 Bet365 ⛔
W Omanie hopki, a w Andaluzji góry dla kozaków. Finiszowy podjazd wygląda bardzo ciekawie, chociaż przed samą metą kawałek wypłaszczenia. Już dziś szły ataki i może być bardzo ciekawie.
De Tier nie jest to jakiś wybitny góral, co więcej nie jest to żaden góral. Raczej na ostatnim podjeździe nie wróżę mu wielkich sukcesów.
Oomen będzie przybocznym Barguila. On w górach się czuje lepiej niż Tier, na takim Milan-Torino nie woził się w grupetto. W ekipie Sunweb raczej się nie będą piłować w narzucaniu tempa, bo od tego powinni być Sky, Movistar czy Trek. Oomen powinien jak najdłużej pilnować swojego lidera i myślę, że go jest w stanie dostarczyć dość blisko mety. Dużo też będzie zależeć od tego, jak szybko będą giganci atakować. Dziś Valverde i Contador pokazali, że im się chce.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
W Omanie Bet365 konsekwentnie wystawia ciągle te same pary, a ja jakoś nie mam pomysłu na jutrzejszy etap. Niby profil podobny do etapu 2. czyli hopka i zjazd do mety. Denerwujące są te profile, bo wygląda na nich, jakby te podjazdy to były Mount Ventoux jakieś, a mam podejrzenie, że to zwykłe wyniesienia terenu, które na Giro czy Vuelcie byłyby ledwo zaznaczone. Myślę nad zagraniem Kudusa z de la Cruzem (1,83) ✅. Erytrejczyk jest w znakomitej formie, ale ten de la Cruz to też nie jest leszcz, a ciężko te podjazdy mi ocenić.
Z tego powodu wybieram typ z Andaluzji, gdzie jutro szykuje się czasówka:
3. etap
Marcin Białobłocki - Anton Vorobyew 2,20 Bet365 ✅
Białobłocki miał potencjał na światową czołówkę w czasówkach ale jakoś się nie mógł przebić do klasowej ekipy. Teraz jedzie w CCC i ma szansę się wykazać. Z tego powodu znany szerzej na świecie nie jest. W zeszłym roku w mistrzostwach Europy był 9. z identycznym czasem co Vorobyew, Tyle tylko, że o ile dobrze pamiętam to Polak się wtedy zmagał z przeziębieniem lub innymi problemami zdrowotnymi. W MŚ 14. miejsce przy 17. Rosjanina. Białobłocki na etapach innych niż czasówki nie istnieje, zajmuje miejsca dalekie, w drugiej setce zazwyczaj. W jeździe indywidualnej na czas jest to szeroka czołówka światowa. Dlatego też nie do końca myślę, że Vorobyew powinien być w tej parze faworyzowany. Gram na Polaka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
W Andaluzji sprint, więc gramy tak:
Aidis Kruopis - Roman Maikin 1,66 Bet365 ✅
Kruopis to nie jest już ta półka kolarstwa, żeby w wyścigach z ekipami World Touru o coś powalczyć. W zeszłym roku na żadnym takim wyścigu nawet nie był, oprócz tego dookoła Chorwacji. Maikin pojeździł na wyższym poziomie, w zeszłym roku powalczył trochę chociażby na Tour de Pologne, w Abu Dhabi ścigał się z niezłym skutkiem z gigantami sprintu.
W tym roku już zdążyli się spotkać w Almerii na klasyku. Wynik: 0-1 dla Rosjanina. Po jutrzejszym etapie myślę, że będzie 0-2.
W Omanie etap z metą na Green Mountain. Wcześniej trochę się śmiałem z tych ich gór ale teraz żarty na bok, bo to góra eksportowa Omanu. Ostatnie km wyglądają tak:

Jest moc. Po tym zostanie jeden płaski etap. Odkąd sięgam w historię to wniosek jest prosty - zwycięzca na tej górze staje się zwycięzcą wyścigu.
W generalce, jeśli odsiejemy kolarzy i zostawiamy tylko górali to nam zostają Bardet, Fulgsang, Aru. Nie wydaje mi się, żeby Rui Costa, Hermans czy Kudus im mogli tu zagrozić. Fulgsang i Aru jeżdżą w tej samej ekipie, więc tu mamy konflikt interesów.
W zeszłym roku wygrał tu Rekin z Mesyny. Tuż za jego plecami był Bardet i jego tu widzę jako jutrzejszego zwycięzcę. Na niego jako zwycięzcę etapu jest kurs 2,62. Z kolei na wygranie całego wyścigu 3,00. Stratę do Fulgsanga ma 10 sekund. To nie jest różnica nie do odrobienia.
Romain Bardet zwycięzcą wyścigu Tour of Oman 3,00 Bet365 ⛔
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kontynuujemy objazd po krajach arabskich. Ostatnio Oman, wcześniej Dubaj a w tym tygodniu szejkowie zapraszają do Abu Dhabi.

Z tego tercetu właśnie Abu Dhabi ściąga największe gwiazdy. Obsada niesamowita: Quintana, Contador, Aru, Nibali, Majka, Garderen i inni. A to wszystko dla jednego górskiego etapu, bo trzy pozostałe to sprinty. Tu też sama śmietana: Kittel, Greipel, Cavendish, Viviani, Ewan.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na generalkę nic ciekawego nie wymyśliłem, więc od razu przejdziemy do 1. etapu:

1. etap

Jeśli chodzi o charakterystykę trasy to krótko: płasko jest. Typy trochę pod prąd bukmacherom, ale to się robi powoli klasyka.
Caleb Ewan - Andre Greipel 2,00 Bet365 ✅
Mały Australijczyk śmigał dobrze na rozpoczęcie sezonu w ojczystym kraju. 4 wygrane etapy robią wrażenie. Kto by jednak prześledził moje posty, gdzie w zeszłym roku opisywałem go w parze to zobaczy, że jestem konsekwentny. Ewan błyszczy, gdy elity nie ma lub jest jej jeden lub dwóch przedstawicieli w peletonie. Wtedy pokazuje swoje umiejętności. Ewan nie potrafi jeszcze jeździć w tłoku i walczyć o swoje. Tutaj nikt mu miejsca nie zostawi na finiszu. W Australii na najwyższym poziomie był dwukrotny mistrz świata, na etapach wiecznie drugi Peter Sagan. Ten jednak na płaskim dojeździe do mety nie ma szans z największymi sprinterami, po drugie jest specyficzny. Sam Caleb mówi, że jeszcze nigdy nie jechał w tak mocno obstawionym sprinterami wyścigu jak tu.
Greipel rok również zaczął dobrze. Co prawda tylko jedno zwycięstwo etapowe w Portugalii na wyścigu o długiej nazwie, ale za to rywali miał mocnych: Gaviria, Degenkolb czy Groenwegen. Na innym etapie drugi, do tego wygrał jeden mniejszy wyścig w Hiszpanii.
Jakoś nie widzę tu przesłanek, żeby człowiek z kraju kangurów miał być faworytem tej pary.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś kraksy na trasie jedna za drugą. Ciężko zliczyć, kto leżał, a kto nie. Na pewno Kittel zaliczył kontakt z arabską ziemią, Ewan to samo. Do tego kolarze na generalkę: Contador i Chaves. Dlatego też odpuszczam sobie coś wybierać na jutro. Nie wiadomo do końca kto leżał i kto jak się czuje. Po drugie te pary w Bet365 mi się nie podobają. Jedyne nad czym bym mógł się pochylić to para Porsev - Grosu na Grosu (2,37) ✅ ale nie jestem do końca przekonany.
W kolarstwie jest dyskusja na temat hamulców tarczowych jako niebezpiecznych. W Abu Dhabi jedzie tylko jeden kolarz z takim wynalazkiem: Kittel. A tu but Doulla po dzisiejszej kraksie, wg właściciela sprawka roweru Niemca:
https://pbs.twimg.com/media/C5W2H5MWcAAuQR8.jpg:large

Odsuwamy Bliski Wschód na chwilę na bok, bo w sobotę na trasie Gent-Gent 71. edycja Omloop Het Nieuwsblad Elite. Klasyk z górkami i brukami, niejako wstęp do tego, co wiosną będzie się działo na drogach Beneluxu i Francji.
Omloop Het Nieuwsblad Elite
Greg van Avermaet - Tiesj Bennot 2,62 Bet365 ⛔
Avermaet mnie do końca nie przekonuje na początku sezonu. Może za dużo od chłopa wymagam na tym etapie sezonu ale nic nie poradzę. Jeździ ok ale do wygrania czegokolwiek to trochę mało. Bennot moim zdaniem może być jednym z głównych aktorów wiosennych klasyków. Dobrze zaczął na Półwyspie Iberyjskim, gdzie walczył czy to z Valverde czy to z Kwiatkiem. W zeszłym roku bił się tu o zwycięstwo i ostatecznie zakończył w TOP3, na takich jednodniówkach osiąga zazwyczaj dobre wyniki. Kursy mocno przesadzone na Grega. Nie tak dawno grałem przeciwko mistrzowi olimpijskiemu &lt;KLIK&gt;. Teraz znów spróbuję z młodym Bennotem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wracamy do Abu Dhabi. Jutro etap nr. 3. Podjazd 10 km. Jedyna okazja dla górali, więc jutrzejszy zwycięzca bierze cały wyścig.
3. etap
Ilnur Zakarin - Steven Kruijswijk 2,37 Bet365 ⛔
Jechali już w tym roku w Walencji i tam lepiej się spisał Holender. Ogólnie wyżej cenię umiejętności Kruijswijka w górach. W zeszłym roku dobre Giro, z Vuelty niestety szybko się musiał wycofać. Zakarin jest bardzo nierówny, brakuje mu stabilizacji. Kursy mocno zawyżone na Kruijswijka, a wydaje mi się, że Holender ma większe szanse się utrzymać dłużej przy atakach Quintany czy Contadora.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom