>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

NFL - luźne rozmowy, ciekawostki, pytania

Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Niecodzienna końcówka pierwszej połowy wczorajszego meczu Seattle-Buffalo.

http://www.nfl.com/videos/nfl-game-highlights/0ap3000000735845/Crazy-ending-to-first-half-of-Bills-Seahawks-game

Najpierw przy próbie FG Bills, Sherman robi ofsajd i pakuje się w kickera Bills, sędziowie dają flagę tylko za ofsajd. Nie ma kary za roughing the kicker (choć dziś sędziowie twierdzą, że to był wielki błąd i ta kara powinna być). Kicker Carpenter odniósł kontuzję w tej akcji (a przynajmniej tak sugerował) więc kolejną musiał spędzić poza boiskiem. Przez to Bills nie mogli wykonać FG. Były jeszcze 3 sekundy więc udało się zrobić spike, czyli rozegrać ten jeden snap bez wspomnianego kickera. Carpenter przy 1 sekundzie na zegarze wrócił na kolejną próbę. Trafił, ale Bills zbyt długo to przygotowywali i nie zmieścili się w czasie - delay of game, 5 jardów kary i kolejne podejście. Tym razem Carpenter kopnął pięknego rogala który ominął słupki - kick is no good ???? I tak skończyła się połowa. Dawno nie było takiego cyrku, polecam obejrzeć filmik ???? Nietrafiony field goal okazał się bardzo kosztowny. Bills sekundy przez końcem przegrywali 6 punktami i byli parę jardów od endzone Seahawks. Musieli iść po TD, ale nie dali rady. Gdyby wtedy zdobyli 3 punkty, na koniec potrzebowaliby tylko celnego FG i mieliby dogrywkę. A tak, zwycięstwo zostało w Seattle.

Ale to nie wszystko. Dzisiaj świat NFL mówi o &quot;deflate gate 2.0&quot; czyli kolejnej aferze z niedopompowanymi piłkami. Filmiki i zdjęcia z wczoraj pokazują, że przynajmniej w dwóch sytuacjach kicker Seahawks kopał nienapompowaną piłkę. Jedną z nich był punt, który skończył się aż 70-jardową podróżą piłki. To niecodzienny wynik, a wpływ na niego na pewno miało to, że piłka była niedopompowana, przez co można było ją wykopać wyżej i dalej.

Ciekawa była również sytuacja, gdy Sherman przechwycił Taylora. Po tym posłał takie oto bezcenne spojrzenie w kierunku Rexa Ryana, trenera Bills - https://twitter.com/NFLRT/status/795833301818900480 ????

Ogólnie świetny mecz i wiele smaczków, które jeszcze przez najbliższe dni będą miały swój ciąg dalszy. Za to kochamy NFL ????
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
http://dailysnark.com/genius-ravens-win-game-committing-holding-every-single-bengals-player/
Harbaugh geniusz! W Super Bowl z 49ers parę lat temu też tak &quot;dobili&quot; ostatnie sekundy z zegarka. Choć dzisiaj w znacznie lepszym stylu ???? 11 sekund na zegarku, aby nie dawać szansy jakiegoś cudownego ostatniego zagrania Bengals, punter ucieka z piłka do własnego end-zone, a pozostali gracze Ravens umyślnie popełniają faul przytrzymywania (holding). Gdy na zegarku jest 0:00 ale są flagi, mecz jest przedłużany o jedną akcję, ale tylko, gdy karę popełnia defensywa. Tutaj Ravens byli wciąż w ataku ???? Oddali więc 2 punkty w ramach safety, ale dzięki temu nie dali żadnej szansy Bengals. Pięknie to wymyślili trenerzy Baltimore. Opisałem tę akcję trochę jak &quot;krowie na rowie&quot;, ale dużo osób z forum dopiero uczy się NFL, więc wyjaśniłem o co w tym wszystkim chodziło w przystępniejszy sposób ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Witam. Widzę że interesujesz się NFL. Mam pytanie jakie zmiany nastąpiły w Oakland Raiders Sebastiana Janikowskiego że tak dobrze sobie radzą w tym sezonie . Pozdrawiam.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Proces odbudowy zaczął dawać w końcu efekty. Już zeszły sezon był całkiem niezły, więc to nie tak, że w tym roku nagle odbili się od dna. Zmontowanie takiej ekipy trwało kilka lat i to bardzo kiepskich lat. Ale nagrodą były wysokie picki w draftach (i do tego świetnie wykorzystane) oraz sporo pieniędzy na free agentów. Rozgrywający Carr dojrzał o kolejny sezon w lidze, a że jest materiałem na prawdziwego lidera, to tak też gra w tym roku i świetnie prowadzi drużynę. A ma z kim grać i kogo obsługiwać, bo Raidersi mają najlepszą parę receiverów w lidze Crabtree-Cooper. Z obroną jest jeszcze sporo pracy, dlatego teraz żeby wygrywać mecze muszą zdobywać po prostu dużą ilość punktów, bo też sporo ich tracą. Ale w defensie też mają młode rozwijające się talenty jak np. Mack, który wczoraj miał sack, forced fumble i interception z TD returnem, i w dużej mierze dzięki niemu udało się wygrać. Dobrze, że Janikowski się ogarnął i znowu trafia, bo ostatnimi czasy różnie to było. Ogólnie w Raiders wszystko idzie w dobrym kierunku i jest to jedna z ciekawszych drużyn do obserwowania w najbliższych latach. Szkoda tylko, że mogą niedługo opuścić Oakland i przenieść się do Las Vegas. Dla mnie to już nie będzie to samo, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły więc zobaczymy co to będzie.
Apropos Janikowskiego, wczoraj przy jego field goalu na trybunach pojawiła się nasza flaga. Miły akcent ????
http://bankfotek.pl/image/2040330.jpeg
 
J 11

jemkabel

Użytkownik
Pomoc w przetłumaczeniu zwrotów futbolu amerykańskiego
Witam
Poszukuje osoby, która pomoże mi w przetłumaczeniu max 20 pojęć z futbolu amerykańskiego.
Jeżeli ktoś zna angielski i zna się na futbolu amerykańskim, kontakt PW
 
P 0

popciu76

Użytkownik
Mam pytanie do osób, które znają dobrze zasady. Chodzi mi o dogrywki w NFL. Jak oglądałem wcześniej mecze dostrzegłem zasadę nagłej śmierci w dogrywce, każde punkty kończyły mecz, co również potwierdziłem gdy później czytałem zasady. Dzisiaj podczas meczu Browns vs Steelers mimo field goal dla Browns w dogrywce mecz jest kontynuowany, ale dlaczego?
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Obecnie wygląda to tak:
- drużyna która pierwsza atakuje w dogrywce aby wygrać musi zdobyć TD. Wtedy mecz automatycznie się kończy, nie ma PAT.
- jeśli zdobędą tylko FG, akcje w ataku zaczyna druga drużyna
- jeśli ona zdobędzie TD, wygrywa. jeśli FG, mecz trwa dalej, jeśli nie zdoła przejść 10 yds w 4 próbach - przegrywa.
Dogrywka trwa 15 minut i może skończyć się remisem.
EDIT: w playoffach może być nieskończenie wiele dogrywek aż do wyłonienia zwycięzcy.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dlaczego według bukmacherów Pittsburgh Steelers mają większe szanse na wygranie konferencji od Kansas City Chiefs? Przecież nie dość, że Steelers mają o jeden mecz więcej do rozegrania(z Miami), to jak go wygrają, to zagrają z Kansas City na wyjeździe. Patrząc na kurs jaki jest obecnie na zwycięstwo konferencji, to Pittsburgh ma być faworytem na wyjeździe w ewentualnym starciu z Kansas City? Dla mnie to dziwne.
 
P 213

pln123

Użytkownik
Dlaczego według bukmacherów Pittsburgh Steelers mają większe szanse na wygranie konferencji od Kansas City Chiefs? Przecież nie dość, że Steelers mają o jeden mecz więcej do rozegrania(z Miami), to jak go wygrają, to zagrają z Kansas City na wyjeździe. Patrząc na kurs jaki jest obecnie na zwycięstwo konferencji, to Pittsburgh ma być faworytem na wyjeździe w ewentualnym starciu z Kansas City? Dla mnie to dziwne.
Kursy to wskazują, ale wydaje mi się, że to przez doświadczenie Steelers w playoffach i utytułowaniu w porównaniu do KC.
I tak, też upatruję w KC lekkich faworytów (szczególnie u siebie).
Nic tylko czekać, aż Pitsburgh wygra z Miami ;)
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć fenomen Super Bowl? Znowu się zaczyna gadka o tym, ile to Amerykanów ogląda, ile sekunda reklamy kosztuje itp. Ale skąd się to wzięło, że ten finał to takie święto w USA?
 
P 213

pln123

Użytkownik
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć fenomen Super Bowl? Znowu się zaczyna gadka o tym, ile to Amerykanów ogląda, ile sekunda reklamy kosztuje itp. Ale skąd się to wzięło, że ten finał to takie święto w USA?
Najpopularniejszy sport w Ameryce? Finał rozgrywek, ostatni mecz przed kilkumisięczną przerwą. Amerykanie to kochają.
Co do reklam, no to patrząc na to ile mln ogląda ten mecz to taka reklama kosztuje dużo, ale i dociera do grona odbiorców, także ogólnie wygląda na to, że opłaca się.
Nie wiem czy wytłumaczyłem należycie, ale mniej więcej tak to wygląda.
 
Do góry Bottom