>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Najlepszy Komentator

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie wiem czy już był kiedyś taki temat, ale komentarze dla niektórych szczególnie na LIVE mogą wpływać na typowanie. Ja jednak skupię się po prostu na tym czy jakiś komentator nam odpowiada czy nie.
Dla mnie najlepszym komentatorem jest Pan Leszek Orłowski, a zaraz na drugim miejscu Pan Rafał Wolski.
Uwielbiam styl Pana Leszka, jego żartobliwe anegdoty nie związane bezpośrednio z meczem, a przede wszystkim mimo umiejętności zapełnienia czasu w nudnym meczu błyskawiczny powrót do wydarzeń boiskowych. Chyba za każdym razem kiedy mecz komentuje ten duet, a mam taki mecz zagrany wygrywam. Panowie mi przynoszą szczęście i ostatnio nawet kiedy wiem, że oni będą komentować podnoszę stawkę ????
Jest też jeden komentator szczególnie mnie irytujący, nie mówię, że zły bo każdy ma jakiś styl, ale ten styl mi kompletnie nie odpowiada. To z kolei komentator PL - Pan Andrzej Twarowski. Czytałem, że cieszy się popularnością, wygrał nawet jakieś konkursy, ale jego styl komentowania do tego stopnia mnie wkurza, że czasami wolę przełączyć kanał na telewizję niemiecką lub hiszpańską aby go nie słuchać, mimo, że nie znam tych języków ???? Wkurzają mnie przede wszystkim teksty w stylu co się wydaje temu Panu, że ktoś myśli z zawodników, trenerów albo arbitrów. Ma to mieć jakieś odniesienie do sytuacji boiskowej i być jednocześnie żartobliwe, ale dla mnie jest na maxa irytujące. Przykład wymyślony z głowy: jakiemuś zawodnikowi nie wychodzi akcja, a komentarz jest mniej więcej taki: &quot;Rooney teraz się zastanawia jak spędzi wieczór z rodziną po tak nie udanym strzale&quot;. To tylko abstrakcyjny przykład z głowy mający na celu pokazanie o co mi chodziło. Często jego komentarze są bardzo, bardzo złośliwe. I tak jak w przypadku Pana Leszka podnoszę stawki tak tu powinienem chyba obniżać, bo z kolei z tym komentatorem rzadko co mi wchodzi ????
Podsumowując najbardziej irytujące jest dla mnie kiedy komentator zupełnie &quot;odpływa&quot; w swoich przemyśleniach i zamiast po prostu komentować mecz, mówić kto jest przy piłce, analizować sytuację meczową lub szybko do niej wracać, snuje przez 45 min np temat transferów co często się zdarza w Eurosporcie. Czasami oglądam mecze z telewizji niemieckiej i hiszpańskiej i mimo, że nie znam tych języków można zauważyć, że komentatorzy ograniczają się w zasadzie wyłącznie do oceny sytuacji boiskowej. Chyba taki styl z wtrącanymi od czasu do czasu KRÓTKIMI anegdotami, ale bez nadmiernej złośliwości mi najbardziej odpowiada.
Zapraszam do dyskusji.
 
forzajuve1897 6K

forzajuve1897

Użytkownik
Mi się najbardziej podoba Marcin Rosłoń każdy mecz premier league nawet z niżej półki strasznie przeżywa i w ogole czuć że żyje meczem, co do tych którzy mnie denerwują właśnie przez takie gadanie o wszystkim byle nie o tym co się dzieje aktualnie w meczu jest Grzegorz Milko czy Tomasz Lipiński którzy niestety najczęściej komentują serie a. Kolejny którego nie mogę słuchać to Wojciech Jagoda , mam wrażenie że on w ogóle nie jest przygotowany do meczu i gada trzy po trzy do tego ten jego głos jest jakiś taki strasznie irytujący. Denerwuje mnie jeszcze gdy komentują osoby znane w piłkarskim świecie (piłkarze, trenerzy) oczywiście jako drugi komentator, odrazu mi się przypomina euro 2008 z Bońkiem jak mówił piłkarzą co mają robić jakby conajmniej go słyszeli ???? , no i Hajto na eurosporcie to jest poprostu... aż szkoda słów. Wracając jezcze do tych pozytywnych to co napisał adamo Rafał Wolski spoko razem z Leszkiem ,Jacek Laskowski też może być jednak jak słysze Rosłonia konentującego premier league nawet w połączeniu z Rafałem Nahornym który wiadomo w meczu gada tylko statystykach to aż chcę się oglądać.
 
diablo193 2

diablo193

Użytkownik
Adamo80 nie wiem skąd taka Twarowskiego bo według mnie jest to obecnie jeden z najlepszych komentatorów, a wraz z Nahornym tworzą świetny duet.
Przed laty bardzo lubiłem komentarz Szpakowskiego, komentarz z finału CL 99 czy 08 się pamięta do tej pory.To tej listy oczywiście dołączam Mateusza Borka.
Jeśli chodzi o nielubianych komentatorów to zdecydowanie Sergiusz Ryczel i komentator z ligi hiszpańskiej (nie pamiętam nazwiska) który nie potrafi wypowiedzieć r, chyba musi iść do logopedy.
 
forzajuve1897 6K

forzajuve1897

Użytkownik
Adamo80 nie wiem skąd taka Twarowskiego bo według mnie jest to obecnie jeden z najlepszych komentatorów, a wraz z Nahornym tworzą świetny duet.
Przed laty bardzo lubiłem komentarz Szpakowskiego, komentarz z finału CL 99 czy 08 się pamięta do tej pory.To tej listy oczywiście dołączam Mateusza Borka.
Jeśli chodzi o nielubianych komentatorów to zdecydowanie Sergiusz Ryczel i komentator z ligi hiszpańskiej (nie pamiętam nazwiska) który nie potrafi wypowiedzieć r, chyba musi iść do logopedy.
Ten komentator nie wymawiający r jest właśnie wspomniany Leszek Orłowski.
 
firel 142

firel

Użytkownik
Najlepsi z ligi angielskiej:
Twarowski, Nahorny, Rosłoń, Rudzki - każdy z nich jest bardzo dobry i zna sie na rzeczy ????
Najlepsi z ligi hiszpańskiej:
Wolski - ma talent do wprowadzania emocji nawet w średnio ciekawy mecz, ✅ ✅ ✅
Laskowski - kiedyś był dobry, ostatnio oglądałem z nim finał Pucharu Króla i zdecydowanie spuścił z tonu...
Najlepsi z francuskiej:
Tomasz Smokowski - przyjemny głos i również zna sie na rzeczy

Nie lubię komentatorów którzy średnio ciekawy mecz zabiją jeszcze bardziej, np.: &quot;O. Mamy gol. 39minuta. Cóż za akcja. Gola strzela Alexis Sanchez.&quot; Rozumiem, że mozna mieć taki sposób komentowania, ale osobiście za takim nie przepadam.
PS. No i oczywiście Wojciech Jagoda, który zna idealnie formę każdej z drużyn, bo ostatnio ich oglądał w Lidze Mistrzów w 2008 roku!
 
goly78 17

goly78

Użytkownik
nie ma to jak &quot;siadamy głęboko w fotelach i zapinamy pasy &quot; .....dla mnie tekst nr 1
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
To może ja napisze jaki jest najgorszy dla mnie: Marcin Żewłakow Były reprezentant Polski bodajże-OMG-Wszyscy tylko nie on.Gość tak pieprzy za przeproszeniem, bełkocze, co drugie słowo to yyy...y..Gość potrafi skrytykować CR7 za to że strzela karnego po tym jak był faulowany, inna sytuacja z tego meczu- jak Ronaldo strzela z wolnego a mur podskoczył, piłka po ziemi wpada do bramki a ten mówi że chyba mu zeszło i że on by strzelał inaczej wrrrr.Więcej nie przytoczę, gdyż jak go słyszę wyłączam zmysł słuchu :p
 
O 5

olex13

Użytkownik
Jak słyszę po raz 298456783 na początku meczu,że...błyskają flesze i zaczęli...to mi się już niedobrze robi.Szpaku...Co początek meczu,rzut wolny,rożny czy karny u niego od 30 lat błyskają flesze...Facet zatrzymał się na początku lat 80-tych odkąd przeszedł z radia do telewizji
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak odświeżając temat, który zacząłem ponad 2 lata temu. Dla mnie beznadziejni są ci z Eleven. Komentatorzy z C+, nawet ci, których nie lubiłem biją na głowę lub dwie tych z Eleven. Jak komentował Leszek Orłowski La liga uwielbiałem oglądać te mecze, nawet jak nic nie grałem. Nawet swój styl miał ten straszy Pan - chyba były trener który komentował ligę francuską. Po prostu każda liga miała fajnych komentatorów, którzy mieli swój styl, a Ci z Eleven tak komentują jak grupą docelową mieli by być 20 latkowie i sami też się tak zachowują.
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
Tak odświeżając temat, który zacząłem ponad 2 lata temu. Dla mnie beznadziejni są ci z Eleven. Komentatorzy z C+, nawet ci, których nie lubiłem biją na głowę lub dwie tych z Eleven. Jak komentował Leszek Orłowski La liga uwielbiałem oglądać te mecze, nawet jak nic nie grałem. Nawet swój styl miał ten straszy Pan - chyba były trener który komentował ligę francuską. Po prostu każda liga miała fajnych komentatorów, którzy mieli swój styl, a Ci z Eleven tak komentują jak grupą docelową mieli by być 20 latkowie i sami też się tak zachowują.
Ten starszy pan , czyli Stefan Bialas komentuje Ligue1 na Eleven.
 
sven@ 808

sven@

Użytkownik
Hajto fajnie komentuje Bundesligę. Widać, że ma sporo doświadczenia, w końcu dobrych parę lat tam grał.
Jestem tego samego zdania a w duecie z Borkiem niczego mi nie brakuje. Wiadomo, niektórym nie podoba się mało elokwentny język jakim włada ale ja uważam to za plus.
Z TVP to Maciej Iwański jak dostawał szansę to przyjemnie się oglądało, widać, że żyje meczem.
 
F 65

filipg

Użytkownik
Paaarę dobrych lat temu oglądałem mecz ligowców z naszego podwórka (chyba) gdy usłyszałem komentarz: &quot;zebrało się ich tylu w polu karnym ze chciałoby się powiedzieć - więcej was tu matka nie miała?&quot;. Niestety nie zapamiętałem co to za artysta komentował ???? chętnie bym go jeszcze posłuchał. Może ktoś z forumowiczów też się natknął?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Hajto z Borkiem stali się chyba takimi głównymi komentatorami bo oczywiście Bundesliga, ale też wszystkie mecze Polaków na Euro i inne ważne. Dla mnie ta para też oczywiście bije tych z Eleven. Fakt, że czasami Hajto się pogubi, czasami gada głupoty, ale jest żywioł. Np. zauważyłem, że czasami bywało tak, że powiedzmy drużynie A nie szło więc było mówione jaka ona słaba itd, w II poł. zaczęła odrabiać straty i wygrywać z drużyną B i wtedy same komplementy. Nie chodzi mi oczywiście o przebieg gry i ocenę samego meczu bo to zrozumiałe, ale to były komentarze ogólne o jej pozycji w lidze itd. I zupełna zmiana w ciągu meczu, ale tak bywa często w ogóle u komentatorów.
 
Do góry Bottom