>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wymiana dowodu osobistego po terminie

K 102

kristo45

Użytkownik
Czy gdy minął termin wymiany dowodu osobistego(ponad miesiąc) to wlepią mi jakąś karę?
Niby jest zapis o grzywnie ale w praktyce to z tego co czytam ludzie nie są karani.
Sprawa druga: Czy dostanę cokolwiek z Urzędu Gminy czym mógłbym się posłużyć zamiast dowodu gdy będą mi wyrabiać nowy??
Mam ważne terminy wizyt lekarskich w ramach NFZ niebawem na które długo czekałem i nie wiem jak to z tym będzie. Z kolei zwlekać z wymianą nie ma chyba sensu bo zobaczą datę na dowodzie i kicha.
Mniej istotne: Czy bukmacherom muszę przesyłać koniecznie skan dowodu osobistego? Zamiast tego nie może być np. prawo jazdy? Paszportu nie posiadam. Zapewne zależy to od danego bukmachera ale może wiecie czy są generalnie elastyczni w tym względzie czy raczej nie?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mniej istotne: Czy bukmacherom muszę przesyłać koniecznie skan dowodu osobistego? Zamiast tego nie może być np. prawo jazdy? Paszportu nie posiadam. Zapewne zależy to od danego bukmachera ale może wiecie czy są generalnie elastyczni w tym względzie czy raczej nie?
O dowodzie Ci nie pomogę. U bukmacherów, przynajmniej niektórych, chcą dokumentu ze zdjęciem, nieważne jakiego.
Jeśli chodzi o wizytę lekarską to pewnie i tak wszystko zależy od babki w okienku - jak będzie chciała Ci robić problemy to i zaświadczenie nie pomoże.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Czy gdy minął termin wymiany dowodu osobistego(ponad miesiąc) to wlepią mi jakąś karę?
Niby jest zapis o grzywnie ale w praktyce to z tego co czytam ludzie nie są karani.
Czy dostanę cokolwiek z Urzędu Gminy czym mógłbym się posłużyć zamiast dowodu gdy będą mi wyrabiać nowy??
Mam ważne terminy wizyt lekarskich w ramach NFZ niebawem na które długo czekałem i nie wiem jak to z tym będzie. Z kolei zwlekać z wymianą nie ma chyba sensu bo zobaczą datę na dowodzie i kicha.
Mniej istotne: Czy bukmacherom muszę przesyłać koniecznie skan dowodu osobistego? Zamiast tego nie może być np. prawo jazdy? Paszportu nie posiadam. Zapewne zależy to od danego bukmachera ale może wiecie czy są generalnie elastyczni w tym względzie czy raczej nie?
1.Nie możesz posługiwać się nieważnym dowodem osobistym, a jakiś dokument musisz posiadać.
2.Paszportem
3. Prawo Jazdy to też dokument, dokument + rachunek z twoim adresem na tym polega potwierdzenie tożsamości. W Polsce zaczynają wchodzić zachodnie trendy jak znikną całkowicie dowody z adresem będzie dokładnie tak samo jak np w UK. Już osoby posiadające nowy dowód bez adresu mogą mieć problemy za granicą jeżeli nie posiadają dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Jakieś 1,5 roku temu byłem za granicą to też miałem problemy przez to że w dowodzie nie było adresu na szczęściie miałem ze sobą jakąś fakturę ze stacji z moim adresem i wszystko było ok.
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
Miałem podobną sytuację.
Przez 1 miesiąc posługiwałem się nieważnym dowodem (po prostu.. sam zapomniałem). Nawet w banku. Nikt, totalnie nikt się nie zorrientował, że jest po terminie. W urzędzie miasta złożyłem wniosek, do momentu wydania posługiwałem się starym. Podczas wymiany na nowy, oddałem stary który został komisyjnie zniszczony i tyle. Żadnych problemów, kar ze względu na zwłokę. Może miałem szczęście ????
 
K 102

kristo45

Użytkownik
1.Nie możesz posługiwać się nieważnym dowodem osobistym, a jakiś dokument musisz posiadać.
2.Paszportem
Teoretycznie nie mogę się posługiwać. W praktyce jak napisał greenvoice
może być inaczej. W Urzędzie gminy się tego dowiem ale ciekawi mnie póki co jak to właściwie jest.
3. Prawo Jazdy to też dokument, dokument + rachunek z twoim adresem na tym polega potwierdzenie tożsamości.
Teoretycznie czy również praktycznie? Buk chcący skan dowodu
a dostający skan prawka a zamiast faktury za media(nie posiadam) fakturę za zakup towarów(z adresem) nie będzie robił problemów?
Na prawku jest pesel z nieważnego dowodu. Nie wiem czy to istotne dla buka albo dla przychodni NFZ?
Z tego co czytałem w regulaminie jakiegoś buka to oni te skany komuś wysyłają do weryfikacji.
Ponadto co z prawkiem? Jest ważne z tym nr. pesel???
Na zaświadczeniu o ubezpieczeniu też jest nr. pesel.
Coś też czytałem że po wyrobieniu dowodu trzeba złożyć papiery na NIP w Urzędzie Skarbowym ??
W Polsce zaczynają wchodzić zachodnie trendy jak znikną całkowicie dowody z adresem będzie dokładnie tak samo jak np w UK. Już osoby posiadające nowy dowód bez adresu mogą mieć problemy za granicą jeżeli nie posiadają dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Jakieś 1,5 roku temu byłem za granicą to też miałem problemy przez to że w dowodzie nie było adresu na szczęściie miałem ze sobą jakąś fakturę ze stacji z moim adresem i wszystko było ok.
Trzeba będzie więc mieć przy sobie jakiś rachunek zawsze. Ciekawe czy musi być aktualny. Kłopotliwe to. A niby ten nowy dowód to wygoda.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Teoretycznie nie mogę się posługiwać. W praktyce jak napisał greenvoice może być inaczej. W Urzędzie gminy się tego dowiem ale ciekawi mnie póki co jak to właściwie jest.
Przez miesiąc to raczej normalne, że nikt nie robi problemów, bo kiedyś się miesiąc czekało na dowód (ja czekałem z 3 tygodnie na nowy).
Na prawku jest pesel z nieważnego dowodu. Nie wiem czy to istotne dla buka albo dla przychodni NFZ?
Numer PESEL jest przyznawany przy urodzeniu, więc nie wiem w czym problem.
Trzeba będzie więc mieć przy sobie jakiś rachunek zawsze. Ciekawe czy musi być aktualny. Kłopotliwe to. A niby ten nowy dowód to wygoda.
Pewnie musi być z ostatnich 3 miesięcy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na prawku jest pesel z nieważnego dowodu. Nie wiem czy to istotne dla buka albo dla przychodni NFZ?
PESEL dostałeś raz po urodzeniu i do końca życia taki będziesz miał. Przy zmianie dowodu zmieni się tylko nr dowodu.
Teoretycznie czy również praktycznie? Buk chcący skan dowodu
Napisz do nich na czacie z zapytaniem, czy może być inny dokument. Wiem, że niektórzy nie robią problemów. W końcu nawet na wyborach wystarczy prawo jazdy albo inny dokument ze zdjęciem.
Coś też czytałem że po wyrobieniu dowodu trzeba złożyć papiery na NIP w Urzędzie Skarbowym ??
Dowód wyrabia urząd gminy/miasta, Numer Identyfikacyjny Podatkowej się załatwia w skarbówce. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Po zmianie dowodu powinno się jednak złożyć NIP-7 w skarbówce o aktualizacji danych, bo Ci się numer dowodu zmieni. Przy okazji, np. przy składaniu zeznania przydałoby się to zrobić ale to nie jest aż taka paląca sprawa jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej itp. Szczerze mówiąc nie wiem, czy takie rzeczy można już załatwiać przez internet.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Przez miesiąc to raczej normalne, że nikt nie robi problemów, bo kiedyś się miesiąc czekało na dowód (ja czekałem z 3 tygodnie na nowy).
Ale piszesz o sytuacji kiedy stary dowód jest już nie aktualny?
Numer PESEL jest przyznawany przy urodzeniu, więc nie wiem w czym problem.
No właśnie nie pamiętam i nie bardzo wiem czy ten nr. jest niezmienny
Trochę mnie zbił z tropu ten artykuł
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,94699.html
&quot;Ale jeżeli do załatwienia sprawy potrzebny jest numer dowodu lub PESEL, trzeba będzie poczekać na wydanie nowego....&quot;
Wg. tego artykułu (bardzo starego zresztą) dają/dawali jakiś dokument zastępczy.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
faktury za media(nie posiadam) fakturę za zakup towarów(z adresem) nie będzie robił problemów?
Na prawku jest pesel z nieważnego dowodu. Nie wiem czy to istotne dla buka albo dla przychodni NFZ?
Z tego co czytałem w regulaminie jakiegoś buka to oni te skany komuś wysyłają do weryfikacji.
Ponadto co z prawkiem? Jest ważne z tym nr. pesel???
Na zaświadczeniu o ubezpieczeniu też jest nr. pesel.
Coś też czytałem że po wyrobieniu dowodu trzeba złożyć papiery na NIP w Urzędzie Skarbowym ??
Może i nikt się nie zorientuje, nie każdy patrzy na datę dowodu jednak przeterminowany dowód jest nieważnym dokumentem. Jeżeli chodzi o tą fakturę to oczywiscie że nie ma różnicy czy to faktura za telefon czy za puszkę farby obydwie faktury są tak samo ważnym dokumentem, pozatym myślisz że tacy Angole znają język polski i potrafią rozpoznać za co to faktura. Możesz kupić paczkę prezerwatyw na fakturę i tez przejdzie.
Teraz już nie ma numeru NIP teraz twój PESEL jest twoim NIPEM, kiedyś automatycznie jak zaczynałeś pierwszą pracę wyrabiali numer NIP teraz już tego nie ma. Jedynie jak prowadzisz działalność gospodarczą to wyrabiają dla osoby prawnej, dla fizycznej już tego nie ma.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Może i nikt się nie zorientuje, nie każdy patrzy na datę dowodu jednak przeterminowany dowód jest nieważnym dokumentem. Jeżeli chodzi o tą fakturę to oczywiscie że nie ma różnicy czy to faktura za telefon czy za puszkę farby obydwie faktury są tak samo ważnym dokumentem, pozatym myślisz że tacy Angole znają język polski i potrafią rozpoznać za co to faktura. Możesz kupić paczkę prezerwatyw na fakturę i tez przejdzie.
:grin::grin::grin:
Edit: Jednak Ci Angole są bardziej cwani niż myślałeś. Oto przykład z Pinnacle:
https://forum.bukmacherskie.com/f525/pinnaclesports-temat-ogolny-6366-90.html
A właśnie dzisiaj mi przysłali maila, że nie mam konta zweryfikowanego. Obudzili się po pół roku od rejestracji ????
No i będą hocki klocki z nimi. Napisali, że do momentu zweryfikowania nie mogę się logować ani obstawiać. W tej chwili jeszcze mogę się logować. Dziwne.
Co Ci wszyscy bukmacherzy się uczepili tych rachunków za media. Wyciąg z konta nie wystarczył jak widać z powyższego linku. Ciekawe czy wystarczy rachunek za towar. Prawko wymienili na swojej liście, więc z tym problemu nie powinno być. Najwyżej pojadę zatankować (za radą tego kolegi z forum) i wezmę fakturę.

Teraz już nie ma numeru NIP teraz twój PESEL jest twoim NIPEM, kiedyś automatycznie jak zaczynałeś pierwszą pracę wyrabiali numer NIP teraz już tego nie ma. Jedynie jak prowadzisz działalność gospodarczą to wyrabiają dla osoby prawnej, dla fizycznej już tego nie ma.
Widzę, że zdania są podzielone. Po co są zatem formularze NIP-7, NIP-3 w sieci?
sumada90 Trochę wspólnego ma bo interesuje mnie co się robi po zmianie dowodu bo potem się okaże że znów coś przeoczyłem ????
Edit: W dokumencie Ministerstwa Finansów czytam, że NIP jest min. dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą. Ja nie prowadzę działalności w zasadzie (jestem w spółce która nie płaci składek, nie działa i jest do likwidacji ale zeznania zerowe PIT z nr. NIP wysyłam co roku bo się czepiają)
Ale jest wybór na zeznaniu PIT czy wpisywać PESEL czy NIP.
Więc nie do końca wiem jak to jest.
 
R 36

rafal919

Użytkownik
Czy gdy minął termin wymiany dowodu osobistego(ponad miesiąc) to wlepią mi jakąś karę?
Niby jest zapis o grzywnie ale w praktyce to z tego co czytam ludzie nie są karani.
Sprawa druga: Czy dostanę cokolwiek z Urzędu Gminy czym mógłbym się posłużyć zamiast dowodu gdy będą mi wyrabiać nowy??
Mam ważne terminy wizyt lekarskich w ramach NFZ niebawem na które długo czekałem i nie wiem jak to z tym będzie. Z kolei zwlekać z wymianą nie ma chyba sensu bo zobaczą datę na dowodzie i kicha.
Mniej istotne: Czy bukmacherom muszę przesyłać koniecznie skan dowodu osobistego? Zamiast tego nie może być np. prawo jazdy? Paszportu nie posiadam. Zapewne zależy to od danego bukmachera ale może wiecie czy są generalnie elastyczni w tym względzie czy raczej nie?
Na pewno nie dostaniesz żadnej kary.
Ja będąc za granicą miałem paszport i prawo jazdy.
Gdy wróciłem do Polski okazało się, że mam dowód niewazny.. 14 miesięcy.
Poszedłem wymienić, gość w urzędzie się tylko lekko uśmiechnął gdy niszczył Stary(ucięty róg i dostałem na pamiątkę) a wydawał nowy(już ten bez adresu)
 
Do góry Bottom