>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

BREXIT - rynki walutowe

mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Cześć wszystkim, wychodzę z pytaniem, jak wiemy referendum już niedługo, sytuacja wygląda tak, w lipcu będę potrzebował 5 tys. euro, i się zastanawiam z wymiana złotówek, czy wymieniać teraz czy czekać po referendum.
Naprostuje mnie ktoś jak źle myślę.
Brexit - Wlk Brytania głosuję za wyjściem z Unii, najbardziej zyskuje Frank, później dolar, w stosunku do euro funta i złotówki, do tego złotówka raczej traci także do Euro .. więc moim zdaniem najlepiej kupić franka/dolara i po Referendum wymieniać na euro gdzie może dojść nawet do stosunku 1/1 czyli mamy w ogólnym rozrachunku Euro za 3,9 .
I w tym przypadku nie warto czekać na referendum bo wtedy może Eur/pln dojść nawet do poziomów 4,6- 4,8
Chociaż niektórzy analitycy wyjaśniają że w niektórych przypadkach może byc to już w aktualnej cenie i niekoniecznie złoty musi się tak mocno osłabić w stosunku do Euro.
Remain - Euro, złotówka mogą umocnić się w stosunku do dolara/franka, najmocniej Euro do Dolara, ale złotówka też zyska, w stosunku do Euro złotówka może zachować się różnie ale raczej mocnych ruchów nie powinno być.
Ktoś kto mocniej sie interesuje forexem mógłby wyjawić swoje zdanie? Ja jestem początkującym ekonomistom i swoje zdanie opieram raczej na obserwacji i innych analizach, bardziej interesuje się rynkiem akcji niż forexem i byłbym wdzięczny gdyby ktoś ogarnięty wyraził swoje zdanie .
Co warto?
Moim zdaniem większe szanse na Brexit, co wtedy, kupić dolara/franka? czy mniejsze ryzyko i kupić już teraz euro ?
 
W 0

winettou

Użytkownik
Przy takich kwotach to gra nie warta swieczki,robic wymiany przez x instytucji. Wez pod uwage ze kazda z nich chce zarobic jeszcze... Z tym breksitem to kazdy cos wie ale w sumie to nikt nic nie wie. Wszedzie spekulacje zwlaszcza ze nie wiesz jaki bedzie wynik referendum. Jezeli do niego dojdzie umocnia sie najsilniejsze waluty jak euro, dolar, a najbardziej frank. Mysle ze znajda sie tu tacy co maja inne opinie niz ja ale jesli lubisz ryzyko to poczekaj bo moze z referendum wyjdzie klapa zostanie po staremu i kursy wruca w trendy dlugoterminowe a nie jak becnie sa podbite przez graczy gieldowych.

Pozdrawiam
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Ja uważam, że teraz warto inwestować w Funta. Jak tylko Angole zostaną w UE to funt zacznie się momentalnie wzmacniać.
Uważam, że na Brexit nie ma większych szans jak wielu na tym forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Ja uważam, że teraz warto inwestować w Funta. Jak tylko Angole zostaną w UE to funt zacznie się momentalnie wzmacniać.
Uważam, że na Brexit nie ma większych szans jak wielu na tym forum.
Skoro uważasz,że na 100% zostaną to czemu nie postawisz teraz 1,53 na nich?Chyba nie chcesz mieć więcej zysku ze spekulacji waluty niż 53% w ciągu kilkunastu godzin;)?
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Skoro uważasz,że na 100% zostaną to czemu nie postawisz teraz 1,53 na nich?Chyba nie chcesz mieć więcej zysku ze spekulacji waluty niż 53% w ciągu kilkunastu godzin?
A no właśnie dlatego...Bo funt za jakiś czas się odbuduje i będzie mocną walutą dalej ( za jakiś czas w rozumieniu za kilka miesięcy ). Zresztą dalej jest po 5,50...ten spadek wcale nie jest taki duży... ile spadł..20 groszy ? To nic przy tym co przewidywali specjaliści...były rozmowy o tym, ze sięgnie nawet 4,00 zł.
Poza tym nigdzie nie napisałem, że jestem pewny na 100 %. Byłem pewny gdzieś w80- 90% i się przejechałem. Właśnie dlatego jest różnica w inwestowaniu w funta, a zakład bukmacherski. Gdybym zrobił jak proponujesz to straciłbym wszystko ????
 
simons 646

simons

Forum VIP
Krótkoterminowo reakcja nie jest uzasadniona ... za dużo niewiadomych, o czym pisałem tutaj.
W długim terminie pozystywnie wpłynie na umocnienie funta i złotówki, także jest dobra okazja (moim zdaniem oczywiście) do zakupu funtów ... ale raczej w relacji z inna walutą niż PLN, najlepiej USD bądź EUR.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Odświeżę temat.
Ciekaw jestem opinii na temat tego, jak zachowywać się będzie wkrótce funt. GB wychodzi z UE, to wiemy. Pytanie, czy spowoduje to większe ruchy na walutach czy co miało się już zadziać, się zadziało już podczas referendum. Mówiono wtedy, że nie, nie ma szans na wyjście z UE. Tymczasem, niespodzianka, zielono / czerwono. Jak duże znaczenie będą miały umowy GB z UE / USA / Nową Zelandią? Czy kraje będą chciały współpracować z GB, bo będzie to kraj bliski Europie lecz bez ograniczeń unijnych?
 
A 177

Apollo00

Użytkownik
Owe umowy to oficjalna lipa, tak jak ta cała UE czy wyjście UK z Unii.. Przecież to wszystko należy do jednego "Pana" a owe przestasowanie to gierka dla ciemnogrodu, jak wybory, demokracja itp itd

Ciemnogrod nie zna historii dlatego nabiera się ciągle na to samo i mówi że robi tylko swoje ;)
 
kombajn 163,1K

kombajn

Użytkownik
No to odświeżam...

No to jak z tą polską walutą? euro spadnie do poziomu z 2008?

Niedawno rozmawiałem z osobą, która mocno siedzi w analizie technicznej, m.in. walut, i takie ma przewidywania (3.25 do momentu przyjęcia euro w Polsce).
Jeszcze na początku 2021 roku inflacja w Polsce była poniżej 3% rocznie - we wrześniu 2022r 17.2%. Jedni wyszli z euro w plny i w obligacje indeksowane inflacją, inni pobrali kredyty w euro...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom