>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
www,e-play,pl/File/ustawahaz2016,pdf
nowa ustawa hazardowa
a w niej przez neta tylko w licencjonowane zakłady
Szkoda gadać.....
Oby się pomylili publikując zamiast nowej ustawy kalkę ustawy kapicowej, przecież krążyła w necie inna wersja...
doswiadczony &gt;&gt; nie bij piany, bo to jest przecież wciąż ta sama dotychczasowa Ustawa hazardowa - jedynie w jej tekście jednolitym, teraz skorygowanym o regulacje na kilku obszarach wywołane jeszcze w wyniku prac Sejmu poprzedniej kadencji a takich jak:
1) ustawa z dnia 12 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych (Dz. U. poz. 1201),
2) ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie usta wy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych (Dz. U. poz. 1639),
3) ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. poz. 1916),
4) ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych ustawy €“
Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U.poz. 1830)
...............
Prace nad kształtem nowej Ustawy hazardowej dopiero trwają i to poza Sejmem - a kadencja obecnego Sejmu trwa przecież dopiero od 12.11.2015, tak więc upłynie jeszcze sporo czasu nim ta sprawa wkroczy na drogę legislacyjną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
U 0

uglykidd

Użytkownik
Witam. Jestem tu nowy lecz &quot;sprawa&quot; hazardowa dotyczy mnie tak samo. A wiec w środe 06.04.2016 zostałem skazany. Dowody: moje wpłaty na kwote 1000zł. Moje słowa: Tak włacałem pieniadze, nie wiedizalem ze WPŁATA jest w polsce nielegalna. Sedzia: skoro wpłacałeś to grałes ???? Kara: 2200zl okolo. I moje pytanko. Czy wniosek o wyrok wraz z uzasadnieniem skladam w ciagu 7dni roboczych czy kalendarzowych?? Gdzie to sie składa i co dalej?? Prosze o w razie szybka odpowiedz bo jutro mija 7dni kalendarzowych i jak cos rano musze dostarczyc wniosek ????
Dodam ze juz jestem niemal przekonany, zeby zapłacic i miec ta sprawe z głowy....
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Czy wniosek o wyrok wraz z uzasadnieniem skladam w ciagu 7dni roboczych czy kalendarzowych?? Gdzie to sie składa i co dalej?? Prosze o w razie szybka odpowiedz bo jutro mija 7dni kalendarzowych i jak cos rano musze dostarczyc wniosek
7 dni kalendarzowych, możesz złożyć w sądzie (tym, który wydawał wyrok) albo wysłać pocztą listem poleconym (liczy się data stempla, więc termin będzie zachowany jeśli wyślesz dziś). Składasz wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku na piśmie. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem decydujesz się na odwołanie (albo i nie). Jest na to 14 dni od momentu doręczenia uzasadnienia.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
A dlaczego ty kolego nie piszesz odwołania od wyroku? Ja bym apelował i walczył z nimi. A poza tym utwierdzam się w tym że najmądrzejsze to od początku było nie przyznawać się do niczego i odmówić składania wyjaśnień.
QUOTE=uglykidd;5978161]Witam. Jestem tu nowy lecz &quot;sprawa&quot; hazardowa dotyczy mnie tak samo. A wiec w środe 06.04.2016 zostałem skazany. Dowody: moje wpłaty na kwote 1000zł. Moje słowa: Tak włacałem pieniadze, nie wiedizalem ze WPŁATA jest w polsce nielegalna. Sedzia: skoro wpłacałeś to grałes ???? Kara: 2200zl okolo. I moje pytanko. Czy wniosek o wyrok wraz z uzasadnieniem skladam w ciagu 7dni roboczych czy kalendarzowych?? Gdzie to sie składa i co dalej?? Prosze o w razie szybka odpowiedz bo jutro mija 7dni kalendarzowych i jak cos rano musze dostarczyc wniosek ????

Dodam ze juz jestem niemal przekonany, zeby zapłacic i miec ta sprawe z głowy....[/quote]
 
perek99 20,1K

perek99

Użytkownik
I tak się doczepi, trzeba posiadać wtedy zaświadczenie .
nic nie trzeba, legalny to legalny , STS jak wysyła kasę na konto to pisze, że to od nich i temat zamknięty ????
tak na marginesie STS fajny buk, ciekawe zakłady live, limity też ok, gdyby podatek był np 5% a nie 12%
 
P 69

przemek866

Użytkownik
W KOŃCU ! Mój wyrok : umorzenie postępowania. Uzasadnienie : brak dostatecznych dowodów, przelewy to nie dowód itd. itp. Teraz czekam na ruch UC, czy będą się odwoływać czy nie. Zwrot kosztów całej operacji ma mi zostać zwrócony w przeciągu miesiąca około.
Z UC nikogo na rozprawie nie było więc nikt nie krzyczał i nie było batalii.
WALCZYMY !!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Z 14

zygzak84

Użytkownik
Czesc. U mnie cisza do dzisiaj. Wlasnie dostalem pismo, ze:
1. Moj komputer jest zbedny do dalszego postepowania w sprawie karnej skarbowej
2. Zwroca mi komputer

Pytanie tylko czy jest zbedny, bo nic nie zabezpieczyli, czy zabezpieczyli i zgrali sobie co chcieli i dlatego juz jest zbedny. Tego nie wiem.

Na wszelkie inne wiaodmosci czekam - jakis termin, przesluchanie, moj status itp ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 57

pszemekg

Użytkownik
Witam.
Ja właśnie dostałem postanowienie UC zatwierdzone przez prokuratora o umorzeniu dochodzenia. Przypomnę tylko, że moja sprawa ciągnie się od 11.2015 r. kiedy postawiono mi zarzut a ja się nie przyznałem i odmówiłem składania zeznań.
W uzasadnieniu ww. dokumentu napisali, że pomimo, że są dowody w postaci przelewów to jednak nie dało im spokoju wyrażone w art. 107 par.2 kks określenie &quot;uczestniczy&quot; i zajrzeli do, jak to napisali &quot;słownika PWN&quot; w necie, podając dokładny @adres i nastąpiło olśnienie. W konsekwencji powyższego stwierdzono, że &quot;uczestnictwo&quot; w znaczeniu czasownikowym to coś więcej niż tylko przelewy więc nie ma wystarczających dowodów na to aby prowadzić dalej to dochodzenie na podstawie obecnych dowodów.

Dodam tylko, że na przesłuchaniu, kiedy postawiono mi zarzut miałem już tylko czekać na informację kiedy ostatecznie będę mógł zapoznać się z aktami przed wysłaniem ich do sądu. Fakt, że raz byłem obejrzeć dowody z ciekawości ale żadnych innych ruchów typu telefony czy inny kontakt nie wykonywałem. Czekałem cierpliwie i moja cierpliwość została nagrodzona.

Ja na szczęście trafiłem na myślących urzędników, którzy potrafili uderzyć się w pierś.

Dla tych, którzy jeszcze czekają życzę powodzenia w swoich sprawach i miejcie trochę wiary w ludzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 57

pszemekg

Użytkownik
Jak ktoś chce niedługo podzielę się z wami moją taktyką uzgodnioną z mecenasem na wypadek gdyby UC wraz z Prokuratorem oraz Sądem byłyby dla was nieprzychylne, może to komuś pomoże, przynajmniej tym którzy byli w podobnej sytuacji do mojej. W dowodach, myślę, że wszystkich spraw, jest kilka wątków, które można wykorzystać na swoją korzyść i nie liczę tu oczywistych elementów takich jak to przelew nie równa się uczestnictwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
B 8

bukmacher06

Użytkownik
Mam takie pytanie.
Czy UC (a dokładniej operator na wniosek uc) może bezkarnie blokować domeny, na których widnieją banery zagranicznych buków.

Już dwa razy stało się tak z moim blogiem [edit by admin], na którym widniał baner z linkiem partnerskim do jednego buka.
Na blogu widnieje informacja typu:
Blog ma charakter informacyjny i rozrywkowy. Autor nie nakłania i nie zachęca do gry w zakładach bukmacherskich. Treści publikowane na blogu kierowane są do polskojęzycznych użytkowników internetu zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z tego typu stron internetowych jest zgodne z prawem.
Wstawiłem baner a po 3 tygodniach dostałem e-mail od operatora domeny, że ten na wniosek UC musi zablokować moją domenę. Blokada zostanie zdjęta gdy ja usunę baner. Po usunięciu faktycznie domena została odblokowana. Z UC nie otrzymałem żadnego pisma.

Pytam bo widzę, mnóstwo stron, na których takie banery widnieją i te jakoś działają bez problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
M 444

metallica

Użytkownik
Dzień dobry. Jestem tutaj nowy, jednak czytam to forum od dawna, a to dlatego, że tak jak inni miałem też problemy z UC. Wezwanie jako świadek, potem podejrzany, postawienie zarzutów i czekanie na rozprawę sądową. Oczywiście jako świadek odmawiałem odpowiedzi na poszczególne pytania, a jako podejrzany odmówiłem składania wyjaśnień. I co? Do rozprawy jednak nie doszło!!!, bo UC (tak jak i pszemekg) umorzył postępowanie, które przyklepał prokurator. Postanowienie już otrzymałem. Uzasadnienie - brak dowodów oprócz przelewów, a to w oczywisty sposób nie jest wystarczającym dowodem na uczestniczenie w niedozwolonych grach hazardowych z terytorium Polski. Postępowanie nie dostarczyło podstaw do wniesienia aktu oskarżenia!!!!!
Dziękuję wszystkim, którzy opisywali wcześniej swoje sprawy. Bardzo mi to pomogło. Myślałem o założeniu konta wcześniej (kilka miesięcy temu) jak dostałem pierwsze wezwanie, ale w trakcie trwania mojej sprawy nie wydarzyło się nic, czego inni już wcześniej nie opisywali, więc postanowiłem nie powielać tego wszystkiego i czekać na jakiekolwiek rozstrzygnięcie, które właśnie zapadło.
Do wszystkich, którzy mają sprawy w trakcie, lub dopiero dostaną wezwania - nie przyznawajcie się do niczego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
lazar 109

lazar

Użytkownik
No ja wlasnie odebralem dzis pismo o umorzeniu postepowania. Nie bede sie rozpisywal, bo generalnie uzasadnienie bylo takie jak powyzej u &quot;przemekg&quot; i dodatkowo, że nie mozna zweryfikować czy uczestnictwo odbywalo sie na terenie RP.

U mnie juz prawie rok minął od wizyty w UC i to byla pierwsza informacja jaka otrzymalem po tamtym przesluchaniu.

Jeszcze chyba UC ma 7 dni na odwolanie, ale w sumie wyglada to dobrze.

Życze powodzenia wszystkim którzy jeszcze walcza z tymi frajerami, no i wiadomo: nie przyznawac sie a bedzie OK.
 
R 30

raffc

Użytkownik
Ja po wyroku już - warunkowe umorzenie postępowania na okres 1 roku. Sąd uznał, mimo że sie nie przyznałem, że jednak chyba grałem, lecz wziął pod uwagę, że to firma rozpoznawalna, a moje warunki życiowe, materialne, niekaralność dziąłają na moją korzyść - zatem warunkowo umorzył postepowanie - będę występował o uzasadnienie, jak myślicie - odpuścić już? Czy składac apelację?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom