>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie - Planica [17-20 marca 2016] - zakończenie sezonu 15/16

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Planica 2016



Niestety to już ostatni akord sezonu 2015/16. Ostatni, ale za to jaki! Planica, czyli czekają nas niesamowite doznania przy lotach na Velikance. Organizatorzy zrobili nam dodatkowy prezent i ze względu na ostatnio odwołane konkursy w Wiśle i Titisee Neustadt dodali konkurs czwartkowy, którego jednocześnie 1 seria konkursowa będzie kwalifikacjami do konkursu piątkowego.
Ponadto w sobotę rywalizacja drużynowa, a w niedziele finał sezonu.

Pełen harmonogram zajęć wygląda następująco:



Łukasz Kruczek jeszcze nie podał składu naszych skoczków na loty.
Pierwsze prognozy pogody, które ukazały się wczoraj w internecie napawają dużym optymizmem bowiem pogoda nie będzie przeszkadzać,z resztą sami zobaczcie -&gt; https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12832435_1308842255795807_8586338348032663430_n.jpg?oh=fdca58c3c2bf0f6b949bad6d1aed792a&amp;amp;oe=575B3E6F

Od czwartku zaczynamy latanie! Zakończmy ten sezon z przytupem i pokażmy, że skoki to jednak nasza pasja, połączmy pasję z zarabianiem, kto jest za, ten niech udziela się w temacie! Zapraszam do dyskusji ;)
 
A 498

addam44

Użytkownik
Rok temu Prevc polecial na Letalnicy 248.5m.
Jesli aura faktycznie dopisze a jury nie przesadzi z niskim najazdem to rekord swiata z Vikersund peknie jak nic.Tym bardziej ze Slowency bardzo tego pragna i twierdza ze ich skocznia jest gotowa na...275m ???? a jest na to az 4 dni!
Zapowiada sie wielkie latanie!
 
obc 119

obc

Użytkownik
Dzisiaj Barthol, mało znany Słoweniec, który nie zdobył jeszcze punktu w PŚ skoczył aż 252 metry, ale nie ustał, Czyli można, może z tymi 275 metrami przesadziłeś, ale pod 260 kto wie, chyba śmiało można iść w win słoweńców w drużynówce, kursy myslę że będą około 1,40-1,70 na ich zwycięstwo
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tym bardziej ze Slowency bardzo tego pragna i twierdza ze ich skocznia jest gotowa na...275m a jest na to az 4 dni!
Hmm, w tak dalekie loty to nie wierzę mimo wszystko. Choć nowy rekord możliwy, wszak dziś podczas testów skoczni Bartol skoczył 252m lecz z upadkiem więc jeżeli potwierdzą się prognozy pogody co do fantastycznych warunków to kapitalne 4 dni latania nas czekają ;)


PŚ Planica - czwartek 10:00
Simon Ammann - Kamil Stoch
Typ; Ammann @ 1,70
⛔16-15 ehhh 1,4 pkt serio ???!!!
Jurij Tepes - Andreas Stjernen
Typ; Tepes @ 1,37
✅✅8-11
AKO @ 2,05 milenium

Na początek pograłem takiego dubla.

Forma Kamila bez zmian, nie zmieni tego w mojej opinii jeden dobry skok w Titisee Neustadt kiedy warunki były nieco loteryjne i w drugiej serii były trudne, a Kamil z dalekiej pozycji wykorzystał dobry wiatr i awansował o wiele pozycji bo reszta sobie nie poradziła po prostu.
Loty w wykonaniu Kamila w tym sezonie raczej do zapomnienia. Na MŚ przecież nie wszedl nawet do konkursu... W Vikersund 14, potem 23 i raz do konkursu się nie zakwlaifikował.
Ammann wiadomo ma wadę w postaci lądowania, ale lata daleko co udowodnił na MŚ w Bad Mittendorf. Patrząc na jego pozycje z tego sezonu w lotach to miejsca w przedziale 10-16 są dla niego zarezerwowane zdaje się hehe, raz po raz plasuje się na tych pozycjach.

Velikanka to bodaj ulubiona skocznia Tepesa. Przed rokiem wygrał tutaj i zajął 2 miejsce czym poniekąd zabrał kryształową kulę Prevcowi. Cofając się jeszcze dalej do roku 2013 to raz wygrał, a raz 6 msc. Nie mam wątpliwości, że podczas tego weekendu też będzie w ścisłej czołówce, w końcu to lotnik pełną gębą.
Stjernen niby też lotnik, ale jakoś jego styl latania mnie nigdy nie przekonywał, w top10 pewnie będzie choć i z tym może być rożnie, ale widzę go za plecami Tepesa ;)


Powyższy dubel to podstawa jutrzejszego grania za poważne pieniądze. Teraz jeszcze dwie propozycje do taśmy i już grane znacznie lżej.

Kasai - Tande
Typ: Kasai @ 1,72 milenium
✅✅6-12

Jak loty to też Kasai, ale niestety wystawili go w parze z Tande i Fannemelem tylko, a to jednak ryzykowne pary. Tande mimo wszystko pokazał w Vikersund, że potrafi polatać, choć coś mi mówi, że w Planicy tak kolorowo być z jego strony wclae nie musi być. Ale z Fannemelem akurat pary nie będę ruszał bo ten to potrafi odpalać petrady choć też może zaliczyc bulę... Cały Fannemel.


Forfang - Freund
Typ: Forfang @1,40 milenium
✅✅2-4

Forfang złapał super dyspozycję, a skoro tak to na lotach będzie bardzo mocny. Freundowi czegoś zawsze ostatnio brakuje.
Na MŚ w Bad Mittendorf aż ponad 40pkt rożnicy na korzyśc Forfanga. w Vikersund takżę Forfang raz na podium nawet był. Przed rokiem w Planicy Freund 7 i 4, tam jednak walczył o PŚ, Freund raczej daleko latać nie będzie w okolice 230m moim zdaniem, a Forfang owszem, ale to wiadomo rożnie może być, co do not to się nie martwie bo jeden i drugi dostają podobne noty za styl bo skaczą pod tym względem świetnie więc żadnej przewagi Niemca nie ma pod tym względem.


A Wy co gracie? ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
U mnie płacz bo siedzę w delegacji i prawdopodobnie zobaczę tylko niedzielny konkurs. ????
Na dzień dobry gram takie zdarzenia
Tepes wygra @ 11 bet365 [1/10] ⛔
Tepes podium @ 2,75 bet365 [2,5/10] ⛔

Stawki małe bo ryzyko jednak duże, ale kursy to ogromne value. Mianowicie Tepesa opisał świetnie Robson. Słoweniec jak mało kto idealnie wręcz czuje przebudowaną Velikankę. Mało tego Jurij to lotnik, który w przeciwieństwie do mniejszych obiektów tutaj się nie pali. Gdy jego parabola lotu jest dość niska, to on i tak potrafi odlecieć a to na tak potężnym obiekcie robi ogromną różnicę w ostatecznym rozrachunku.
 
A 498

addam44

Użytkownik
No, dzis wg.mnie jury troche za bardzo panikowalo z rozbiegiem.220-230 to nie to na co czekalem...a warunki wiatrowe bardzo stabilne.Jak na Planice wrecz idealne.
O tych 275m pisalem za Slowencami ???? moze i przesadzaja ale chyba nie tak wiele.
Na tym filmie w 20sekudzie widac gdzie przyziemia w nieustanym locie Bartol.
www.youtube.com/watch?v=Ap4BIKOZoFY
Jak widac do wyplaszczenia jest tam jeszcze co najmniej kilkanascie metrow.Uwazam ze ktos z czolowki bedac na jego miejscu nieprzestraszylby sie i spokojnie pociagnalby gdzies za 260metr i by to ustal.
 
J 216

jeckob10

Użytkownik
Co sądzicie o typie że w ten weekend na Planicy zostanie pobity rekord świata? Kurs 2.90 w STS.Dla mnie ciekawa opcja ale chciałbym poznać zdanie innych.
 
F 0

freshuu

Użytkownik
Co sądzicie o typie że w ten weekend na Planicy zostanie pobity rekord świata? Kurs 2.90 w STS.Dla mnie ciekawa opcja ale chciałbym poznać zdanie innych.
Niby dobry kurs ale bardzo spadł bo był 6.00.
Jest to prawdopodobne ale to tylko zależy od osób które decydują gdyby pozwolili powyżej 8 belki skakać zawodnikom z pierwszej 10 to rekord padłby na pewno ale że skaczą 5 6 3 belki to myślę ze zakręcą się wokół 248 lub 246 metra.
 
A 498

addam44

Użytkownik
Mysle ze nawet 4-5belka wystarczy jesli odpowiedni zawodnik dostanie troche niespodziewanego podmuchu a na progu bedzie mial ponad 104km/h.
Popatrzcie na dzisiejszy skok Kranjeca;
www.youtube.com/watch?v=7dIr5XbdzIY
Skakal z 5 belki ale predkosc na belce mial 102.9km/h podczas gdy paru skoczkow(glownie Norwegow)mialo 104km/h.
W 44s filmu widac ze Tepes wypuscil rodaka gdy wiatr w gornej czesci Velikanki przekraczal dopuszczalne dzis 1.5m/s.Minimalnie ale jednak ????
I stary wyga Robert momentalnie to wykorzystal odlatujac na 241.5m ???? Przy czym wiatr jaki dostal nie byl idealny bo byl tez i boczny co widac doskonale jak w pierwszej polowie lotu intensywnie korygowal lot.Gdyby nie to zachwianie i gdyby mial z kilometr wieksza predkosc na progu to rekord mogl peknac i dzis.
Tak uwazam.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Tepes Top 10 @ 1.49 ⛔ 14
Stjernen - Freitag @ 1 @ 1.5 ✅ 15 - 20
AKO : 2.23 Betsson
Piszę z telefonu wiec tak na szybko. Tepesa opisywałem wczoraj. Świetny lotnik, dalej widzę go w TOP5 a w czołowej 10 to powinien uplasowac się spokojnie. Jego skocznia, zna ja doskonale wiec ogarnie temat.
Freitag to nie lotnik i każdy o tym wie. Wczoraj wyszedł mu skok w 1 serii ale w finale pokazał mizerie . Stjernen to lotnik który świetnie czuje się na mamutach i każdy skok powinien być o 5-10 metrów lepszy od Niemca. Jak dla mnie super dubel i czuje tutaj łatwy zarobek. A jak tam Wasze typy?
 
B 0

blaskowaty

Użytkownik
Kamil Stoch-Roman Koudelka
Typ: Stoch
@1.85 Betsafe⛔
Koudelka idealny skok w drugiej seriii
We wczorajszym konkursie Stoch nieznacznie wyprzedził Koudelkę, który nigdy nie czuł się dobrze na skoczniach mamucich. Dwa ostatnie sezony to miejsca głównie w trzeciej dziesiątce lub pod koniec drugiej. Na koniec sezonu Koudelka generalnie prezentuje się gorzej(zmęczenie materiału?)
Kamil, mimo iż nie prezentuje najwyższej formy, jest wg mnie faworytem. Na Letalnicy zawsze skakało mu się dobrze. Dodatkowo wydaje mi się, że w ten ostatni weekend sezonu 2015/16 będzie skakał na luzie, bez presji, a wszyscy dobrze wiemy jak ważny jest to element w tym sezonie dla Kamila.
Dlatego przy takim kursie proponuje typ na Stocha.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Planica - Piątek 15:15
(123) Noriaki Kasai - Anders Fannemel 1 @ 1,37
✅✅7-10
(145) Jurij Tepes - Andreas Stjernen 1 @ 1,47✅14-15
(34) Kenneth Gangnes miejsca 1-6 @ 1,38✅✅5msc
AKO @ 2,45 milenium

Noriaki 500 Kasai wczoraj znowu trzy świetne skoki, dalekie, pewne, jest moc.
Wiem, że Fannemel to też lotnik, ale obecny sezon w jego wykonaniu na mamutach skłania mnie po prostu do takiego typu. Wczoraj przegrał z Kasaim o blisko 16pkt. Ale też popatrzyłem na dokonania Fannemela w Vikersund i tam zajmował kolejno 11 msc, 17 msc i 8 msc, czyli na skoczni na której ustanowił rekord świata wcale rewelacji nie było. Nawet na MŚ w lotach na Kulm dopiero 7 msc ze stratą aż ok 60pkt do Kasai! Patrząc teraz odpowiednio na miejsca Japończyka w tych samych zawodach to w Vikersund 3 msc, 7 msc, 10 msc, a na MŚ w Kulm zajął 5 msc walcząc do samego końca o medale.

O Tepesu więcej pisałem wczoraj więc odsyłam do postów powyżej. Wczoraj oddał dwa skoki, nie odleciał jakoś szalenie daleko, ale widać pewnośc w jego lotach. Stjernena pokonał o około 10 pkt, dośc spora róznica, dziś o dziwo kurs jeszcze większy niż wczoraj więc pobieram jeszcze raz.

Gangnes w top6 to wydaje się typ bardzo dobry. Z Gangnesa chyba obecnie obok Forfanga to najlepszy lotnik w Norwegii. Pamiętna walka w Bad Mittendorf o złoto z Prevcem do ostatniego skoku kiedy to po pierwszym dniu przypomnę, że prowadził Gangnes!
Potem loty w Vikersund i Gangnes kolejno zajmował 2 msc, 4 msc i 6 msc. Wczoraj na 5 msc, ale dzis znowu będzie w czołówce ścisłej.



Z wyższych kursów widziałbym jeszcze kilka propozycji, ale najbardziej liczę na powyższego tripla.

PŚ Planica - Piątek 15:15
Kenneth Gangnes - Severin Freund
Typ: Gangnes @1,80 betsafe
✅✅5-6

Po prostu Gangnes jak dla mnie dziś będzie wysoko, a Freund hmm, pokazał wczorja znowu swoją twarz kiedy się spalił w drugim skoku kiedy po pierwszej serii zajmował przecież pozycję lidera.

PŚ Planica - Piątek 15:15
Simon Ammann - Kamil Stoch
Typ; Ammann @ 1,83 b3 65
▶ zwrot bo Ammann nie awansował do konkursu

Wczoraj Ammann lepszy w odległości o 10 metrów, Kamil zaskakująco trzy dobre skoki więc... dziś któryś nie wyjdzie pewnie, bo regularność w ostatnim czasie to nie była jego mocna strona. Ammann jednak te noty dostaje niskie, no ale jak wczoraj spada z takiej wysokości to trudno się dziwić, że ląduje niemal tyłkiem na zeskoku... ale pzregrał raptem o 1,4 pkt, dziś myślę, że się uda! Aaa i Ammann znowu pozycja w przedziale 10-16 o czym wczoraj pisałem ????

Więc też warto rozważyć w milenium do jakiegoś systemu czy taśmy taki typ

Ammann 1-15 @ 1,80 milenium▶
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
F 3

flecik

Użytkownik
Polska- Czechy 1 1,24
Japonia- Niemcy 1 1,67
Słowenia- Austria 1,13
ako @2,34 marathonbet
Bardzo przyjemne kursy wystawił marathonbet w porównaniu do konkurencji (choć już i tak poleciały w dół- Polska @ 1,3, Japonia @1,69). Trzy zdarzenia dające ładną możliwość pomnożenia kapitału z dużym prawdopodobieństwem powodzenia.
Do rzeczy:
Dzisiaj Polska w składzie Kot, Stękała, Hula, Stoch.
Nasi w Słowenii bez jakiegoś wielkiego szału ale odnoszę wrażenie, że z każdym kolejnym skokiem tutaj jest coraz lepiej. W pierwszym konkursie jedynie Stoch (15) i Stękała (30) zdobywali punkty (Kot 31, Hula 33). Wczoraj dużo lepszy dzień w wykonaniu Polaków. Przyzwoite skoki w kwalifikacjach i I serii dały przepustkę 5 skoczkom do serii finałowej. Pomimo że plasowali się oni pod koniec drugiej i na początku trzeciej dziesiątki to myślę, że z optymizmem możemy spoglądać na ich rywalizację z naszym południowym sąsiadem. Czesi wystąpią w składzie: Koudelka, Kozisek, Hlava i Matura. W I konkursie również mieli dwóch punktujących: Koudelkę (17) i Hlavę (24), pozostali uplasowali się na odległych miejscach (Matura-37, Vancura-43). We wczorajszym konkursie mogliśmy tylko Koudelkę oglądać w II serii (11 miejsce). Patrząc na poszczególne pary w grupach wygląda to tak:
Kot- Koudelka
Stękała- Kozisek, bez rozstrzygnięć, bo Koziska nie było okazji zobaczyć w akcji
Hula- Hlava
Stoch- Matura, wziąłem pod uwagę wszystkie skoki obu skoczków (trening, kwalifikacje i konkursy)- we wszystkich Kamil lepszy
Japonia ma trzech stabilnych skoczków na loty (z TOP 15): Kasai, Ito, Takeuchi, a do tego dochodzi młodziutki Kobayashi, który wczoraj zaprezentował się z dobrej strony (23 miejsce) i ustanowił swój nowy rekord życiowy- 219,5m. Reprezentacja Niemiec z pewnym, choć już bez tego błysku co na początku sezonu Freundem, jako takim Freitagiem, który to lubi częściej zepsuć niż oddać dwa równe skoki i dwoma kiepskimi ogniwami w postaci Leyhe i Eisenbichlerem. W rywalizacji bezpośrednich par widzę 3-1 dla Japończyków:
Takeuchi- Leyhe, Taku prezentuje stabilniejszą formę w porównaniu do Sztefana i choć w pierwszym konkursie o 3 pkt gorzej, to wczoraj udowodnił swoją wyższość na Niemcem (ponad 30pkt przewagi)
Kobayashi- Freund, tu wiadoma sprawa, młody się musi jeszcze dużo nauczyć żeby równać do Przyjaciela
D.Ito- Eisenbichler, między tymi panami przepaść na Letalnicy
Kasai-Freitag, na korzyść Japończyka przemawia: powtarzalność, równość i pewność

Słowenia- Austria, 2 mega torpedy w postaci Prevca i Kranjca, które załatwią sprawę z Austriakami na wypadek gorszych skoków Semenica lub wygłupów Tepesza. W obu konkursach różnica punktowa pomiędzy tymi czwórkami ogromna, 102,7pkt w pierwszym i 47,8 pkt w drugim na korzyść Słoweńców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Planica sobota 10:00 drużynówka
Norwegia wygra@1,40✅✅1msc
Słowenia 1-2 @ 1,20✅2msc Prevc kozak i o 0,1pkt ufffff
Japonia- Niemcy 1 @ 1,60✅✅4-5
AKO@ 2,53 po podatku w milenium


Norwegia absolutny faworyt. No, ale skoro cała czwórka zajmuje w konkursach indywidlanych miejsca w top10 to czego się spodziewać. Nie ma słabego punktu u Norwegów.

Słowenia ma słabszego Semenica i jednak nie w tak wybornej formie Tepesa, ktory męczy się trochę. Ale na Kranjca i Prevca z kolei reszta ekip nie ma żadnej odpowiedz, ale na Norwegie to za mało.

Niemcy vs Japonia to Freund = Kasai mniej wiecej. Ale już Ito i Takeuchi dobrze się spisują tutaj. Freitag raz tak raz tak... Ale o wiele lepszy od Ito nie powinien być jeśli już. Młody Kobayashi naprawdę dobrze wczoraj. A Niemcom zostaje rozchwiany emocjonalnie i bardzo niestabilny Eisenbichler i nie będący lotnikiem Leyhe.
Widzę Japonie wyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
A 498

addam44

Użytkownik
Slowenia 2.75⛔. Bet365
Do wejscia typu potrzebne sa dwa ponad 215m skoki Semenica zakladajac ze pozostali norwedzy i slowency skocza swoje.
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
NOR-SLO @ 1.36
GER-POL @ 1.35 Freund :zoltakartka:
AUT-JPN @ 1.55
Ako @ 2.50 fortuna ✅✅

Norwegowie wiemy co skacza.....obawa jest , ze odpali Tepes.
Freund i Freitag lepsi od naszych orlow......odwazne wystawienie Stekaly.
Faworyzowanie JPN z GER moze byc zgubne......wczoraj JPN poskakali ponad stan.
AUT powinni sie sprezyc.....Fettner i Poppinger nie powinni zawiesc. Mam przeczucie , ze JPN dzis ciezko uwala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Planica niedziela 10:00
Robert Kranjec - Anders Fannemel 1 @ 1,37✅✅2-9
Kenneth Gangnes - Stefan Kraft 1 @ 1,37✅✅5-10
Jurij Tepes - Richard Freitag 1 @ 1,38
⛔13-11 ehh musiał ;/
AKO @ 2,29 milenium


Kranjec dziś popełnił bład w drugiej serii, a raczej po prostu dostał boczny podmuch i tylko 208m, reszta skoków przez ten weekend bardzo dobra. No, ale przeciez wygrał w piątek, a w czwartek byl trzeci. Fannemel dopiero dziś w drużynówce się obudził i pokazał dwa dobre skoki, ale Kranjec u siebie i widzę go wyżej, może znowu na pudle.

Gangnes skacze regularnie, Kraft podobnie jak Fannemel, dopiero dziś w drużyówce odpalił, ale dziś przy korzystnym wietrze wszyscy latali bardzo daleko. Gangnes dwa razy 5 msc w czwartek i piątek. Kraft 10 i 12.

Tepes dziś wreszcie dwa super skoki! Podobnie jak Kraft i Fannemel w sumie, ale Freitag także poleciał ładnie trzeba przyznać. No, ale czwartek i piątek to Freitag miejsca 13 i 20. Tepes 8 i 14 odpowiednio. Dzisiejsze dwa konkursowe skoki Tepesa myślę, że go odblokują, poza tym finał sezonu więc będzie skakał na luzie mam nadzieje. Widzę Tepesa w top6 jutro, a Freitaga jakoś tak wysoko mimo wszystko nie widzę jakoś.


--------------------

Z racji, że jutro finał sezonu to mam nadzieje, że jeszcze kilka propozycji z Waszej strony się pojawi hm? Trzeba jakoś godnie zakończyć ten długi sezon. Warunki są okej, skocznia super, nic tylko typować. Czekam na Wasze propozycje! ;)
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Stoch - Fettner @ 1 @ 1,60 ⛔ 21 - 19
Gangnes TOP 6 @ 1,40 ✅
AKO: 2,24 Expekt

Kamil jest zdecydowanie lepszym lotnikiem od Austriaka, który na mamutach latać nie potrafi. Ok może i Polak nie jest w szczytowej formie, ale tutaj praktycznie każdy skok lepszy od Austriaka. Ostatni konkurs sezonu więc mam nadzieję, że Kamil coś dołoży od siebie ekstra.
Gangnes jutro musi obronić 42 punktową zaliczkę nad Hayboeckem, aby utrzymać 3 pozycję w generalce. Robson wspomniał, że Norweg skacze tu regularnie zajmując 2x 5 miejsce w konkursach indywidualnych. Dziś drużynowo 1 miejsce natomiast według nieoficjalnego rankingu zająłby 3 lokatę. Lotnik świetny i jutro powinien to udowodnić. Czołowa 6 jaknajbardziej w jego zasięgu. Mało tego - powinno być podium. ;)
Mam nadzięję, że sezon zakończymy plusem, Powodzenia i podobnie jak Robson czekam na Wasze typy! ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom