>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Memphis, Buenos Aires, Rotterdam - 08.02-14.02.2016

Status
Zamknięty.
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Thiem + Kohlschreiber 2:0 @2,03 Unibet ::: 1/3j
Kolba już grał więc na ten temat nie będę nic mówił - weszło bez większych problemów. Co do Thiema.
I to właśnie Austriak znacznie rozwinął się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Półfinał w Brisbane, gdzie ograł choćby Marina Cilicia czy 3 runda Australian Open to już niezłe wyniki. Tym bardziej, że jego ulubioną nawierzchnią jest cegła. Na niej już parę turniejów wygrał i na niej najlepsze rezultaty osiągał. Szybki, zwinny, dobry forehand i backhand, bardzo groźny serwis i stosunkowo niezły return. Carreno to zawodnik, który może wygrywać, ale challengery. Przy korzystnej drabince mógłby osiągać od czasu do czasu jakieś ćwierćfinały czy półfinały 250-tek. Praktycznie w każdym elemencie gry jest gorszy od Thiema - więc też na zwycięstwo Dominica pograłem.
Matkowski M./Kubot L. - Mergea F./Bopanna R. 2 @1,65 Pinnacle ::: 0,5/3j
Muller G./Zimonjic N. - Haase R./De Bakker T. 1 @1,89 Pinnacle ::: 0,75/3j
Dlaczego akurat tak? Muller mimo iz w deblu nie wystepuje caly czas to jednak jest bardzo dobrym deblista. Serwis i gra przy siatce - to jego atuty jesli chodzi o singla - w deblu sa jeszcze bardziej widoczne. Partneruje mu Zimonjic, czyli gosc, ktory w grze podwojnej juz wiele osiagnal. Do niedawna w parze z Matkowskim potrafili osiagac dobre wyniki chocby w Mastersach a i na szlemach potrafili pograc - znalezli sie tez w koncoworocznych ATP World Tour Finals. Ich rywale to malo wymagajacy deblosci. Powonni sobie z nimi poradzic.
Kei Nishkori wygra ATP Memphis @1,67 Unibet ::: 1,25/3j
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Robredo – Klizan
Typ: Robredo
Kurs: 1,86(MarathonBet)
Stawka: 4/10


Turniej w Rotterdamie powoli nam się rozkręca i drugi dzień turnieju przynosi nam naprawdę ciekawy pojedynek. Starcie Hiszpana ze Słowakiem jest uznane za mecz dnia i będzie to dziś ostatni mecz. Bukmacherzy dają dość wyrównane kursy, choć sądzę, że to właśnie Hiszpan jest w tym meczu faworytem.

Przede wszystkim chodzi o znakomity bilans przeciwko graczom uderzającym piłkę lewą ręka. Tommy wygrał aż 75 meczów przy tylko 37 porażkach, a więc bilans naprawdę imponujący i chyba na nic zda się to, że Klizan potrafi grać z jednoręcznym backhandem.

U Słowaka warto zaznaczyć, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i mówię tutaj o występie w Sofii. Doszedł tam do półfinału pokonując Lazova, Rosola i Seppiego, lecz tak naprawdę, gdyby Rosol grał skoncentrowany do końca i nie olał meczu przy 5-3 w 3 secie i własnym serwisie to po prostu by go tam nie było i skończyłoby się na rundzie drugiej.

Bardzo ciekawą rzeczą jest fakt, iż obaj zawodnicy mają identyczny bilans meczów rozgrywanych w hali, więc na pewno zadecydują takie czynniki jak doświadczenie, rozwaga, opanowanie, które niewątpliwie są po stronie Hiszpana. Biorąc pod uwagę style gry, psychikę i pewność to Robredo jest większym faworytem niż wskazują na to kursy. Jak dla mnie warto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Facundo Bagnis - Renzo Olivio 2 2,70 betano ✅ 6:7(9-11),5:7
Jeśli ktoś szuka interesującego doga to myślę, że to jedna z lepszych propozycji na dziś. Bagnis wygrał w tym roku dwa czelki i jest wyżej w rankingu i stąd podejrzewam ten kurs. Olivio naprawdę ciekawie zaczął rok, dobry start w AO(gdzie wywalił wiele &quot;taśm&quot; pokonując drewnianego Veselego), odpadł z Delbonisem ale zwyczajnie zabrakło mu już pary, następnie przeszedł kwale w Quito i na gółwnej drabince pokonał Gonzaleza oraz po twardej walce Verdasco, przegrał dopiero po 3 setowym boju ze zwycięzcą tego turnieju Estrella (notabene świetny turniej w jego wykonaniu, miałem za ciekawą stawkę na niego przeciwko Bellucciemu). Oglądałem go chwile w tym meczu i naprawdę grał bardzo dobrze.
Oddsmakerzy wydaję się jednak, w tym wypadku trochę za bardzo faworyzują Bagnisa,
tu na moje oko powinno być koło 1,75 - 2,05.
Obecna forma, klasa pokonanych rywali przemawiają za Renzo i w tym kierunku podążam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
berdshit 545

berdshit

Użytkownik
Garcia Lopez- Chung 1,4 bet365
Ja dzisiaj ide w stronę Hiszpana, ktory pomimo porażki w ostatnim tygodniu z Mullerem w mojej opinii jest w dosc dobrej formie. Pamiętam jego formę z tego okresu w tamtym roku, kiedy to na równych warunkach rywalizował ze Stanem Wawrinką na AO i właśnie w Rotterdamie. Za tamten tydzien stracił sporo punktów w rankingu, w tym też ma ich trochę do obrony i wątpie by odpadł z Chungiem który według mnie jest cholernie utalentowany i w ogóle liczę na dobry sezon w jego wykonaniu,ale jak na razie ten sezon nie za dobry, choć trzeba mu też przyznać że przegrywał z dobrymi tenisistami. Mecz zapewne do łatwych dla Hiszpana nie bedzie należał, ale wiezrze w zwycięstwo Hizpana, a przede wszystkim w motywację, której chyba trochę zabrakło w Sofii w tamtym tygodniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
M 676

mmichael83

Użytkownik
Taylor Fritz + B.Becker + Kolba + Lajovic

1,18 x 1,4 x 1,1 x 1,4 = 2,54
bet 365 ✅✅✅

bet365

Dzisiaj wyjątkowo zagram taśmę która wydaję się być ciekawa .

Taylor Fritz - Michael MMOh ✅ 6:3,6:4

Spotkanie Dwóch nadzieji amerykańskiego tenisa, gdzie ten o rok starszy już wypalił w zeszłym roku z nikąd i wygrał kilku chalangerów . Jest to typ uniwersalnego zawodnika, ktory nie wykonuje zbednych ruchów na korcie, gra tam gdzie powinien , dobra praca nog i umiejscowienie serwisu. Od Michaelu za wiele nie wiem po za jednym meczem ktory widzialem, owszem dzieciak ma talent ale póki co turniej ATP i przeciwnik w postaci Fritza to za dużo .

Benjamin Becker
- Tommy Paul ✅ 6:3,4:6,6:3

Spotkanie weterana z niemiec który głównie żyje w USA i tutaj trenuje przeciwko anonimowemu amerykaninowi który głownie gra na amerykanskiej maczce .
Becker słynie z dobrej gry na szybkich kortach (grass i hala ) w zeszłym tygodniu miał przetarcie i przegral przeciwko rewelacyjnie grajacemu wtedy Evansowi. Nie widze tutaj zadnych atutów poza &quot;oddaniem meczu&quot; ewentualnym . kort dla młodziana będzie za szybki.


Kohlschreiber Philipp - Benneteau Julien ✅ 6:4, 6:4

O tym meczu już zostało powiedziane. H2H 5:0
Podobno Kolba obniża loty-może coś w tym jest, ale Julek wraca z dna ( tzn próbuje )

Dusan Lajovic - Facundo Arguello ✅ 7:6,6:3

Spotkanie dwóch ziemniaków, stawiam na przyjezdnego który wszedl jakiś czas temu na wyzszy szczebel, tj turnieje ATP i tam probuje swoich umiejetnosci. jezeli zdarza mu sie wracać poziom niżej to walczy tam o zwyciestwo. Natomiast reprezentant gospodarzy glownie grywa w chalangerach z roznym skutkiem, wg Mnie turniej atp to dla niego prestiz ale zeby cos wiecej mial ugrac? nie sadze . Ma goraca glowe i czest przez to przegrywa. Stawiam na opanowanie i lepsze umiejetnosci techniczne Dusana
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP Buenos Aires
Spotkanie: Cuevas - Ramos Vinolas⛔7-5 5-2
Typ: Ramos Vinolas
Kurs: 2.79
Buk: Pinnacle
Godz. 18.00
Analiza:
Turniej na kortach ziemnych w Buenos Aires spotykają się dwaj gracze zbliżeni umiejetnościami oraz pozycją w rankingu. Cuevas obecnie 35 zaś Ramos Vinolas 46. Cuevas trzy wygrane turnieje wszystkie na ziemi (Bastad, Umag - 2014 oraz Sao Paulo-2015. To były dwa bardzo udane sezony dla Urugwajczyka. Ramos bez tytułu ,ale potrafi grać zarówno na nawierzchniach ziemnych ostatnio półfinał w Quito i porażka z triumfatorem Estrellą Burgosem. Cuevas dopiero zaczyna grę na kortach ziemnych. Moim zdaniem dzis może czekać nas wyrównany mecz szanse wyrównane. Bilans 2-1 dla Cuevasa ale ostatni mecz na clayu wygrał Ramos. Według mnie może zdecydować forma i dyspozycja gra jednak dla Hiszpana atutem może być większe ogranie na kortach ziemnych w tym sezonie.

Ramos fizycznie nie wytrzymał upału w Buenos Aires.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Sela - Berankis
Typ: 2 ✅
Kurs: 2,04 (Unibet)
Stawka: 4/10j

W tym spotkaniu 2 główne argumenty przemawiają za młodszym Berankisem. Jest to gracz, który zdecydowanie lepiej gra od Seli w hali. Bilans Seli pod dachem to 50/46. Natomiast u Litwina 113/59.
Sela to jednoręczny BH, z takimi graczami Berankis ma dobry bilans 47-24. Uważam, że w tym spotkaniu faworytem jest Litwin, mimo iż kursy delikatnie faworyzują Żyda. Prawdopodobnie związane jest to z dobrym występem Seli w Australian Open. W AO jest inna nawierzchnia, inny kontynent i inne okoliczności. Myślę, że hali Berankis poradzi sobie ze starszym rywalem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
J 216

jeckob10

Użytkownik
Monfils-Gulbis Wygrana: Gael Monfils Kurs: 1.63 Unibet ✅✅✅ Tam jak pisalem bardzo dobry typ

Jak dla mnie ten mecz ma zdecydowanego faworyta i jest nim Francuz.Gael dobrze zaprezentował się na Australian Open gdzie przegrał w ćwierćfinale po super walce z Milosem Raonicem.Na swojej hali w Montpelier zawiódł na całej linii przegrywając łatwo z rodakiem Vasselinem ale tamten mecz ja traktuje jako przetarcie po wielkim szlemie i nie przywiązywałbym do niego zbyt dużej wagi.Gael zdążył odpocząć i teraz czas robić dobre wyniki.Jego rywalem będzie zawsze nieobliczalny ale najczęściej z negatywnej strony Gulbis.Łotysz raz po raz pokazuje że tenis nie jest dla niego chyba najważniejszy.Lubi się pobawić a psychiki do tenisa to za mocnej to on nie ma.Potrafi wygrać jednego seta w cudownym stylu by następne przegrywać jak junior więc granie czegokolwiek w jego stronę jest bardzo wątpliwe.Na AO odpadł szybko bo już w 1 rundzie przegrywając 3-2 z bardzo przeciętnie spisującym się wtedy Chardym.Tutaj rozegrał już 2 mecze wygrywając po ciężkim boju z Vasselinem i w stosunku 2-0 pokonując Donskoya.H2H 1-0 dla Monfilsa ale to bez znaczenia bo mecz rozgrywany na clayu a dziś zagrają na twardej w hali.Tak czy siak jak dla mnie Francuz jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.BARDZO DOBRY TYP! Powodzenia!
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ja myślę, że Sela wygra, bo jest zaaklimatyzowany już w U.S.A. (czyt. Ju Es Ej), a Berankis przecież kilka dni temu grał jeszcze w Sofii - Bułgaria.
Gulbis w Rotterdamie grał chyba od zawsze dobrze, zalążek pozytywnych zmian było widać już w meczu ze zwycięzcą turnieju w Montpellier Richardem Gasquetem. Ja bym Monfilsa po takim kursie nie grał, a przecież brał medyczne przerwy we Francji w ubiegłym tygodniu z &quot;Wazeliną&quot;.
Też nie zdziwiłbym się jakby Robredo szybko odpadł z Rotterdamu. Czemu nie wybrał turniejów na mączce w Ameryce Południowej?
???? Lorenzi P. - Andujar-Alba P.
Andujar-Alba P. ::: 1,97 ::: 1/3 ⛔

H2H 4:5 z lat 2007-2016. Ten ich ostatni mecz z tego roku 3 setowy z Doha był jako jedyny rozegrany na hardzie, pozostałe były na mączce. Moim zdaniem Lorenzi w ostatnich tygodniach już sporo pograł i teraz należy mu się odpoczynek. Przecież ten facet ma 34 lata na karku i nie ma na pewno jakiejś super kondycji. Najpierw zaliczył finał w Challengerze w Kolumbii, a później półfinał w Quito. Swego czasu, a dokładnie to dwa lata temu w Sao Paulo doszedł do samego finału gdzie przegrał ostatecznie z Delbonisem. Uważam, że Lorenzi odpuści sobie jakąś poważną grę w Buenos Aires na rzecz dwóch turniejów w Brazylii czy Rio i wyżej już wspomniane Sao Paulo.
Andujar co prawda z beznadziejnymi wynikami w tym roku, ale to nic dziwnego, bo w końcu przenosimy się na mączkę gdzie on tam czuje się najlepiej. Podam Wam fajny przykład: hard ATP 2015 2-9, clay 12-9. Różnica jest znacząca.
Wynik: 2:6 7:5 6:2
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Goffin David - Baghdatis Marcos 1, Pinnacle Sports 1.53
VS.

Faworytem w tym meczu to Belg, który obecnie jest na 16 miejscu, czyli tylko 2 oczka od swojego rekordu. Sezon 2016 zaczął średnio, ponieważ w Brisbane odpadł w drugiej rundzie niespodziewanie z Pouille a na Australian Open doszedł do czwartej rundzie gdzie Federer pokonał go bardzo gładko w trzech setach. W tym turnieju gra już trzeci raz i niestety ani razu nie udało mu się przejść pierwszej rundy. David nie jest wysokim i umięśnionym tenisistą a wręcz przeciwnie. Mierzy zaledwie 180 cm wzrostu i jest bardzo szczupłym tenisistą. Mimo że nie ma wiele siły oraz bombardującego serwisu to jest bardzo szybkim, zwinnym i niewygodnym graczem. Dzięki skrętowi tułowia oraz mocnym nogom kumuluje dużą siłę i gra bardzo kątowo.
Jego rywalem będzie Cypryjczyk z 61 miejsca a był kiedyś 8, lecz to stare dzieje. On z kolei w tym turnieju będzie grał już 6 raz i jego najlepszym osiągnięciem było dojście dwukrotnie do ćwierćfinału. Grał ostatnio w Montpellier gdzie w ćwierćfinale przegrał z Gasquetem 6:4, 6:4 także plus dla niego, ponieważ ma już ogranie na hali w tym sezonie w przeciwieństwie do rywala. Bagieta to tenisista bardzo uniwersalny umiejący grać na twardych kortach, na trawie czy też pod dachem. On również nie zalicza się do wysokich tenisistów, ponieważ nie przekracza 180 cm wzrostu, lecz w porównaniu do Belga to ma bardziej siłowy serwis a na hali często jest to ważne. Marcos jest tenisistą kompletnym, ale ostanie lata w jego wykonaniu to zupełnie inna bajka. Popełnia często bardzo dużą ilość niewymuszonych błędów i serwis nie funkcjonuje jak powinien. Moim zdaniem Goffin wygra w tym meczu, mimo że w bezpośrednich pojedynkach jest 3:1 dla Bagiety.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Też nie zdziwiłbym się jakby Robredo szybko odpadł z Rotterdamu. Czemu nie wybrał turniejów na mączce w Ameryce Południowej?
Młody już raczej nie jest, nie może grać dużo turniejów, więc jak dla mnie normalne, że wybiera te, w których może zebrać większą ilość punktów, po to, żeby utrzymać się jak najwyżej to możliwe w rankingu.
 
ludozerca 606

ludozerca

Użytkownik
Idź do wróżki, ona przepowie Ci rozstrzygnięcie tego pojedynku ???? . Carreno to nie jest typ zawodnika, który łatwo przegrywa swoje mecze, a wszystkie dotychczasowe pojedynki tych panów kończyły się w 3 setach. W życiu nie zagrałbym na Austriaka po takim kursie, nie radzę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Idź do wróżki, ona przepowie Ci rozstrzygnięcie tego pojedynku ???? . Carreno to nie jest typ zawodnika, który łatwo przegrywa swoje mecze, a wszystkie dotychczasowe pojedynki tych panów kończyły się w 3 setach. W życiu nie zagrałbym na Austriaka po takim kursie, nie radzę.
A ja uwazam ze Thiem wygra. Mowisz o 3 setach, ale w zeszlym roku to bylo w Gstaad kiedy rozgrywal maly maraton. Nie wiem czy widziales Dominica w tym roku, ale na pewno znacznie sie poprawil wzgledem 2015. A do tej pory gral na hardzie a clay to jedna z jego ulubionych, a wlasciwie ulubiona nawierzchnia na ktorej juz pare turniejow wygral. Carreno bez wiekszych sukcesow, przy sprzyjajacej drabince moglby powalczyc ale z Thiemem raczej nie wygra.
 
ludozerca 606

ludozerca

Użytkownik
Sam napisałeś w ostatnim zdaniu &quot;raczej nie wygra&quot;. Nie wiadomo jak z formą Thiema, a dodatkowo to jego pierwszy mecz po przerwie na cegle. Austriak robi postępy, ale dalej jest strasznie chimeryczny i w życiu nie zagrałbym na niego po kursie 1,40. Carreno bez większych sukcesów, ale potrafi &quot;ugryźć&quot; zawodników pokroju Thiema.
Zdecydowanie lepiej moim zdaniem iść w stronę jakiegoś overa, bo Hiszpan w większości pojedynków trzyma swój serwis, przynajmniej do pewnego momentu.
 
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Millman - Krajicek --- Krajicek @ 2,8 Pinnacle ⛔ szanse były
Z underdogów to ciekawą opcją wydaje się zagranie tutaj na Krajicka. Millman parę dni temu grał jeszcze w Montpellier i chyba nie miał dość czasu na aklimatyzację w Memphis tak by być gotowy w 100% na ten mecz. Owszem zanotował dobre mecze, dobrze zagrał w Mathieu, ale Krajicek powinien też być solidnie przygotowany do tego turnieju. Krajicek gra u siebie i z pewnością liczy na przyzwoity wynik (w 2015 był w ćwierćfinale i pokonywał m.in. Karlovica, Kukushkina i urwał seta Nishikoriemu). Amerykanin nie grał jeszcze w tym sezonie pod dachem, ale za to jak pisałem powinien mieć przewagę aklimatyzacji. Nie spodziewałbym się jednak łatwego meczu dla żadnej ze stron.
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
:Granollers-Pujol - Jaziri 2 @ 2.37 bet 365 ⛔ 6-1 , 6-3 he he he

Ide w strone Jaziriego. Hala w Memphis powinna mu sprzyjac w takim ping-pongu.
tunezyjczyk gra przyzwoicie w takich warunkach , czas na pierwsze zwyciestwo w tym roku.
Hiszpan w zabawie halowej mnie nie przekonuje....po AO wybral sie na cegle do Quito , teraz znow na hard....bedzie to jakis dyskomfort dla Hiszpana , choc zdaje sobie sprawe , ze to nie te czasy co trudno bylo przestawic sie na inne nawierzchnie. Dzisiejszy tenis jest tak nudny i monotonny ze az zeby sciska. Pilki na cegle i na trawie odbijaja sie z taka sama szybkoscia. Tenis zostal zabity. Dzis tunezyjczyk powinien lepiej sobie poprzebijac od Hiszpana.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Muller/Zimonjic-De Bakker/Haase 2-0
Muller/Zimonjic 2.21 1xbet✅✅✅ IZZI
Kurs na Nenada z Gillesem powędrował mocno w górę. Na start było 1.80, a i to zwracało moją uwagę. Teraz przy tym sporym wzroście czuję, że pora już serio popatrzeć na ten mecz. Serb wraca do grania po kontuzji kciuka, której nabawił się na nartach, przez co przegapił inaugurację sezonu i pierwszy Wielki Szlem w tym roku. Zimonjic ma już swoje lata, ale pamiętajmy, że dalej potraf nieźle pograć. Poprzedni sezon co najmniej poprawny. W parze z Matką, chociaż nie od początku, potrafił łapać ćwiartki Wielkich Szlemów i poszczególne dobre występy na pozostałych turniejach ATP. Po odejściu Matki do Klapka z powodu IO oraz DC nie znalazł sobie raczej na razie stałego partnera, ale tutaj wystąpi u boku solidnego Mullera. Gilles obecnie to głównie singlista, ale ma predyspozycje do gry podwójnej. Mocny serwis i niezła gra przy siatce. Wiadomo, że jeśli chodzi o grę w karze, jak i w wymianach, to nie powala on na kolana, ale nie jest też w tym strasznie biedny. Po drugiej stronie para gospodarzy, ale gdzie im do ogrania i ogólnego doświadczenia rywali? O ile Haase potrafił kosić w deblu na cegle w 250-tkach w parze m.in. z Begemannem, o tyle De Bakker to nikt specjalny i nawet w challkach nie święcił sukcesów w tym aspekcie. Wprawdzie to Holendrzy mają więcej wspólnych występów, jednak tutaj nie zrozumienie powinno być kluczowym aspektem, a indywidualne umiejętności każdego z zawodników. Wyższe szanse daję właśnie parze serbsko-luksemburskiej, więc kurs 2+ jest ciekawą opcją.
 
matilebron 1,1K

matilebron

Użytkownik
Marrero/Moser 1,65 Betsson ✅✅✅

Obaj dysponują dobrym skrętem tułowia, mają silne nogi, jednak ich rywale są bardziej ograni na cegle, bo grali wczoraj, więc to może być kluczowe. Nazwiska Marrero i Moser rozpoczynają się na tą samą literę &#39;M&quot;, stąd widać jak dobrze są do siebie dopasowani. Ich rywale nie są wybitnymi deblistami, określiłbym ich jako fatalni, ale są doświadczeni na tych kortach, gdyż rozegrali tu wczoraj spotkania. Uważam, że warto zainwestować w ten typ, w bezpośrednich spotkaniach remis, hehe, czas odmienić to i wysunąć się na prowadzenie w tej bardzo istotnej statystyce.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
5-2 przy swoim serwisie należy dodać. Ogólnie powinien przegrać dużo wcześniej, ale się jakoś wyratował. Patrząc jacy gracze są w czołówce rankingu, to człowieka ogarnia pusty śmiech. Taki Paire na 21 miejscu, parodia
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom