>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2015/1016 Engelberg (18.12-20.12.2015)

Status
Zamknięty.
jarza 66

jarza

Użytkownik
ja niestety dzisiaj nie miałem jak podać typów,ale jutro coś podrzucę na pewno ???? . Tak po za tym to ciekawie prezentuje się ten nasz nowy debiutant Stękała, widać,ze chłopak ma potencjał. Zresztą śmiech na sali nasza kadra B leje kadrę A jak chce(wyjątkiem jest Stoch,ale też cienko to wygląda) to Tylko pokazuje jak słabym trenerem jest Kruczek... Jutro chętnie znajdę coś w stronę Ammanna skacze u siebie i myślę,że będzie lepsze miejsce niż dzisiaj. Co do dzisiejszych zawodów podium fajne,bo z najstarszym i najmłodszym w stawce ???? Kibicowałem Domenowi żeby wygrał jak skoczył ten drugi skok,ale niestety brat mu nie pozwolił. Szkoda jednak,że nie ma tutaj Janka Ziobry,bo na pewno gorzej od Kota,Muranki,Żyły czy Kubackiego by się nie zaprezentował,a może i taki konkurs dałby mu kopa,bo że skocznia w Engelbergu mu leży to nie ma co się oszukiwać.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Kasai - Freitag 1 2,1
✅Kasai - Fannemel 1 1,85
✅Fettner - Lanisek 1 1,8
✅Kofler - Hilde 1 1,6
Stoch - Wellinger 1 1,65
Betsson
O podium dla Noriego może być jutro ciężko, ale w tych parach jest dla mnie mocnym faworytem. Ani Freitag ani Fannemel nie są na tyle równi aby dwa z dni skakać na poziomie TOP6, bukmacher ślepo patrzył na wyniki z dzisiejszego konkursu chyba.
Kasai odpuścił sobie ostatnio starty, od razu widać, że krótka przerwa wyszła mu na dobre i jutro spokojnie będzie w czołówce. Grzech takich kursów nie grać.
Lanisek po udanym poprzednim weekendzie, dziś słabo. Rok temu inny Słoweniec - Pungertar też miał świetny jeden weekend, a potem już gorzej było. Z Laniskiem będzie podobnie, a Fettner nigdy tak równo i pewnie nie skakał...10-15 miejsce powinno wystarczyć na Słoweńca.
Na Koflera grałem dziś i pogram jutro, potrenował i wrócił, skacze nieźle, będzie walczył z Poppingerem i Fettnerem o miejsce w drużynie (na razie daleko za Fettnerem). Hilde jest najsłabszym z Norwegów, a jego aktualna forma predysponuje do miejsc na przełomie 2 i 3 dziesiątki.
A ja wierzę w Kamila, on potrafi się wk........., właśnie na to liczę jutro i będę szukał jakiegoś fajnego kursu na miejsce 1-6 ;-)
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Ja też trochę znalazłem z sts:
Hula - Stękała 2 @2.10
Myślę,że tutaj szanse są równe po 50. STS kierował się tym zapewne,że Stefan to już doświadczony zawodnik,a Andrzej dopiero zadebiutował na skoczniach Pucharu Świata. Lecz ja taki kurs postanowiłem pograć na Stękałe. Dzisiaj lepszy okazał się Hula,ale po pierwszej serii wyżej był Stękała, natomiast w drugiej trochę trema zjadła Andrzeja jak i warunki,które były dość ciężkie. To,że Stękała potrafi latać daleko pokazał dzisiaj w serii próbnej z wiatrem w plecy gdy poleciał 136 metrów. Myślę,że jutro obaj zawodnicy będą blisko siebie,ale lepszy z tej pary będzie Stękała.
Ito - Leyhe 2 @1.90
Tutaj pojedynek Japońsko-Niemiecki. Tutaj również myślę,że szanse oceniam po 50 i idę w stronę większego kursu jak i przekonania na zawodnika z Niemiec. Leyhe skakał dobrze w treningach, trochę słabiej w kwalifikacjach gdzie miał bardzo dużo punktów oddanych z Tego co pamiętam,a w konkursie dzisiaj myślałem też,że będzie lepiej,ale jedynie Tylko 23 miejsce. Japończyk natomiast ukonczył zmagania na miejscu 18. W treningach lepiej prezentował się Leyhe,w kwalifikacjach przegrał i dzisiaj w konkursie także. Wiadomo,że konkurs jest najważniejszy,ale liczę na to,żę jutro okaże się lepszy od Ito.
Hayboeck - Wellinger 2 @1.90
Teraz pod lupą pojedynek zawodnika z Austrii oraz Niemiec. Wellinger dzisiaj totalna klapa w konkursie nie dostał się nawet do drugiej serii,ale myślę,że jutro poprawi zdecydowanie tą pozycje i zamelduje się w TOP 10. Hayboeck dzisiaj miejsce 9 i dwa skoki w te same miejsce oznaczające 129 metr. Przed konkursem na tej skoczni spisywali się bardzo podobnie w swoich skokach byli blisko siebie. Jutro też obstawiam,że moga byc bardzo blisko. To,że Wellinger jutro będzie wyżej niż dzisiaj to jest pewne Tylko mam nadzieje,że będzie to walka o czołowe lokaty i okaże się lepszy od rywala z Austrii.
Koudelka - Ammann 2 @2.25
Tak jak pisałem wyżej,że będę szukał coś w stronę Simiego. Dzisiaj z Czechem przegrał o 10 miejsc,ale myślę,że jutro nie zawiedzie swoich kibiców i odpali petardę na własnej ziemi i sprawi prezent świąteczny swoim kibicom. Koudelka nie jest w jakiejś super formie żeby od razu przekreślać szanse Ammanna w końcu to są skoki,a tutaj dzieje się bardzo dużo. Dzisiaj słabszy dzień zawodnika gospodarzy,ale liczę,że jutro pokaże moc,a po takim kursie szkoda nie spróbować.
Powodzenia ????
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Ja też trochę znalazłem z sts:
Hula - Stękała 2 @2.10
Myślę,że tutaj szanse są równe po 50. STS kierował się tym zapewne,że Stefan to już doświadczony zawodnik,a Andrzej dopiero zadebiutował na skoczniach Pucharu Świata. Lecz ja taki kurs postanowiłem pograć na Stękałe. Dzisiaj lepszy okazał się Hula,ale po pierwszej serii wyżej był Stękała, natomiast w drugiej trochę trema zjadła Andrzeja jak i warunki,które były dość ciężkie. To,że Stękała potrafi latać daleko pokazał dzisiaj w serii próbnej z wiatrem w plecy gdy poleciał 136 metrów. Myślę,że jutro obaj zawodnicy będą blisko siebie,ale lepszy z tej pary będzie Stękała.
Ito - Leyhe 2 @1.90
Tutaj pojedynek Japońsko-Niemiecki. Tutaj również myślę,że szanse oceniam po 50 i idę w stronę większego kursu jak i przekonania na zawodnika z Niemiec. Leyhe skakał dobrze w treningach, trochę słabiej w kwalifikacjach gdzie miał bardzo dużo punktów oddanych z Tego co pamiętam,a w konkursie dzisiaj myślałem też,że będzie lepiej,ale jedynie Tylko 23 miejsce. Japończyk natomiast ukonczył zmagania na miejscu 18. W treningach lepiej prezentował się Leyhe,w kwalifikacjach przegrał i dzisiaj w konkursie także. Wiadomo,że konkurs jest najważniejszy,ale liczę na to,żę jutro okaże się lepszy od Ito.
Hayboeck - Wellinger 2 @1.90
Teraz pod lupą pojedynek zawodnika z Austrii oraz Niemiec. Wellinger dzisiaj totalna klapa w konkursie nie dostał się nawet do drugiej serii,ale myślę,że jutro poprawi zdecydowanie tą pozycje i zamelduje się w TOP 10. Hayboeck dzisiaj miejsce 9 i dwa skoki w te same miejsce oznaczające 129 metr. Przed konkursem na tej skoczni spisywali się bardzo podobnie w swoich skokach byli blisko siebie. Jutro też obstawiam,że moga byc bardzo blisko. To,że Wellinger jutro będzie wyżej niż dzisiaj to jest pewne Tylko mam nadzieje,że będzie to walka o czołowe lokaty i okaże się lepszy od rywala z Austrii.
Koudelka - Ammann 2 @2.25
Tak jak pisałem wyżej,że będę szukał coś w stronę Simiego. Dzisiaj z Czechem przegrał o 10 miejsc,ale myślę,że jutro nie zawiedzie swoich kibiców i odpali petardę na własnej ziemi i sprawi prezent świąteczny swoim kibicom. Koudelka nie jest w jakiejś super formie żeby od razu przekreślać szanse Ammanna w końcu to są skoki,a tutaj dzieje się bardzo dużo. Dzisiaj słabszy dzień zawodnika gospodarzy,ale liczę,że jutro pokaże moc,a po takim kursie szkoda nie spróbować.
Powodzenia ????
Kolego odnoszę takie wrażenie, że szukasz value w tych kursach na siłe. Co do pierwszej pary mogę się zgodzić, na pewno Andrzeja stać na lepsze skoki niż Stefana, tylko że nie jest powtarzalny i każdy skok jest różny. A Stefan prezentuje swój równy poziom przynajmniej w konkursach.
Na pare Ito - Leyhe nie powiem za dużo, oni mogą być blisko siebie jak i bardzo daleko, ale myślę że jednak z korzyścią na Ito. Mnie Leyhe nie przekonuje. Kolejna para też dla mnie dziwny typ, Hayboeck zakręci się jutro koło 5-10, natomiast Wellinger nie potrafi oddać 2 równych skoków.
Tak jak jeszcze te typy mogę przeboleć to Ammanna nie zrozumiem ???? W tym sezonie to jest skoczek, że jeśli grasz to przeciw niemu, albo wcale. Biorąc pod uwage, że oddadzą z Koudelką podobne skoki pod względem odległości to i tak Szwajcar straci dużo na notach przez to swoje fatalne lądowanie. Także odradzam inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w ten typ, a jak już to w stronę Koudelki, chociaż pewnie Ammanna można w jakiejś lepszej parze znaleźć.

Żeby nie było, nie mówię że te typy nie wejdą, ale to jest takie trochę wróżenie z fusów. Ja inwestując swoje pieniądze wolałbym oprzeć się na jakichś sensownych argumentach ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hristo 585

hristo

Użytkownik
Kolego odnoszę takie wrażenie, że szukasz value w tych kursach na siłe. Co do pierwszej pary mogę się zgodzić, na pewno Andrzeja stać na lepsze skoki niż Stefana, tylko że nie jest powtarzalny i każdy skok jest różny. A Stefan prezentuje swój równy poziom przynajmniej w konkursach.
Na pare Ito - Leyhe nie powiem za dużo, oni mogą być blisko siebie jak i bardzo daleko, ale myślę że jednak z korzyścią na Ito. Mnie Leyhe nie przekonuje. Kolejna para też dla mnie dziwny typ, Hayboeck zakręci się jutro koło 5-10, natomiast Wellinger nie potrafi oddać 2 równych skoków.
Tak jak jeszcze te typy mogę przeboleć to Ammanna nie zrozumiem ???? W tym sezonie to jest skoczek, że jeśli grasz to przeciw niemu, albo wcale. Biorąc pod uwage, że oddadzą z Koudelką podobne skoki pod względem odległości to i tak Szwajcar straci dużo na notach przez to swoje fatalne lądowanie. Także odradzam inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w ten typ, a jak już to w stronę Koudelki, chociaż pewnie Ammanna można w jakiejś lepszej parze znaleźć.

Żeby nie było, nie mówię że te typy nie wejdą, ale to jest takie trochę wróżenie z fusów. Ja inwestując swoje pieniądze wolałbym oprzeć się na jakichś sensownych argumentach ;)
też nie chciałbym za bardzo krytkować, ale faktycznie te pary są z gatunku NO BET, albo jak śpiewała polska pieśniarka &quot;wszystko się może zdarzyć&quot; ;-)
Fajny ten typ i kurs ze Stękałą, tu radziłbym się skoncentrować, bo pozostałe pary delikatnie mówiąc.....ryzykowne ;-)
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Miałem komentować typy kolegi wyżej, ale widzę, że już nie trzeba :grin:
Bardzo zaskoczyła mnie w szczególności para Austriacko-Niemiecka, mianowicie:
STS
Hayboeck - Wellinger / Hayboeck @1.70
Niemiec nierówny w przeciwieństwie do austriaka. Opisywałem go w poprzedniej parze i tutaj nic się nie zmienia, a na dodatek ku potwierdzeniu mojej opinii dochodził dzisiejszy konkurs, gdzie ten sam typ, praktycznie o takim samym kursie wszedł dosyć gładko. Nie ma sensu lać wody, tu się nic nie zmienia.

Prevc P. - Gangnes K. / Prevc @ 1.25 wg. mnie zwycięzca TCS ;)
25 groszy za każdą złotówkę postawioną na Petera? Biorę to! Tak naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć kto może zatrzymać jutro Petera. Kosmiczna przewaga w dzisiejszym konkursie. No chyba tylko warunki atmosferyczne albo Freund w formie sprzed roku na zakończenie sezonu.
Kofler A. - Wank A. / Kofler @ 1.42
Zadziwia mnie Austriak. Naprawdę fajnie tutaj skacze. Od treningów, po drugą serię konkursową. W zasadzie w tej drugiej serii to był jedyny dalszy skok Niemca od Koflera, ale i tak nic nieznaczący, gdyż był bardzo w tyle po pierwszej serii. A taki kurs jak na pojedynek dwóch panów, w którym za każdym razem, suma sumarum wychodził Austriak, to mi bardzo pasuje i również gram to na jutro.
Kasai N. - Stoch K. / Kasai 1.62 no się potwierdziła teoria. Nieźle kwali, bo bez spiny, a konkurs pokazał, że coś tam w głowie siedzi jednak.
Tylko Kamil nie rozczaruj mnie ponownie, proszę. Mam wrażenie, że z psychiką jest coś nie tak u Kamila i wymaga interwencji lekarza tam w sztabie. W dodatku Kruczek marudzi na skoczków, że obwiniają wszystko dookoła, nie widząc własnych błędów. Mam wrażenie, że w kwalifikacjach znowu Kamil zbije wszystkich równo, odda dobry skok w pierwszej serii, a gdy będzie trzeba wycisnąć maxa, nie pójdzie po jego myśli. W sumie to nas do tego już zdążył przyzwyczaić. Kasai odpoczywał, a jaki wrócił - widzieliśmy wczoraj efekty. Sympatyczny Japończyk jutro znowu powalczy o podium.
@AKO 4.74
Ambitnie. Ale widzę światełko w tunelu ;) Reszty &quot;orłów&quot; nie tykam. Już się dość nacierpiałem...
do Engelbergu
11
8
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
P. Prevc - Kraft 1 @ 1.47 ✅
Forfang - Hilde 1 @ 1.3 ✅
Kofler - Wank 1 @ 1.42 ✅
AKO: 2.71 w STS

Doczekaliśmy takich czasów, że trzeba rozróżniać braci Prevców. ;) Choć obaj skaczą fenomenalnie. Tutaj mam jednak na myśli aktualnego lidera PŚ. Nie ma w tym żadnego przypadku, to zdecydowanie najrówniej skaczący zawodnik początku sezonu. Zwycięstwo we wczorajszym konkursie tylko to potwierdza. Widać w jego skokach automatyzm, szczególnie w Rosji, przy trudnych warunkach, skakał tak, jakby mu one wcale nie doskwierały. Kraft choć świetnie prezentował się w sesjach treningowych, po raz kolejny nie potwierdził tego w zawodach, zajmując zaledwie 7 miejsce. Dodam jeszcze, że różnica punktowa między tymi zawodnikami wyniosła aż 27,3pkt.
Forfangowi ciągle czegoś brakuje, by mocno zaistnieć. Dziś np. zabrakło pierwszego skoku, po którym był dopiero 29ty. Drugi skok pokazał jednak skalę jego możliwości. Piąta nota drugiej serii pozwoliła mu awansować na 14 miejsce. Toma opisywał już chyba wczoraj Pestka7. Dla mnie prezentuje sie on w tym sezonie nieźle, ale nie jest w stanie oddawać skoków pozwalających walczyć z czołówką. Takie skoki jest w stanie za to oddawać Forfang.
Kofler potrenował i widać efekty. Popsuł tylko ten drugi skok w konkursie, ale i tak była to 18sta nota, bo miał jedne z gorszych warunków. Wank też się tu nieźle prezentuje, ale ja mam w pamięci jeszcze jego złe próby z Rosji. Według mnie nie jest to stabilny skoczek, zatem lepiej jak dziś raczej już nie będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Engelberg niedziela
(293) Boyd Clowes - Alexander 1 @ 1,55 (kwalifikacje)✅
(241) Żyła - Schiffner 1 @ 1,40⛔42-24 Piter ogarnij się!
(154) Freund - Freitag 1 @ 1,57 ✅6-7
AKO @ 3,01 milenium


Boyd Clowes to już oskakany zawodnik, skacze swoje, w każdym skoku tutaj w Engelbergu jest lepszy niż Alexander. Amerykanie od czasów Alana Alborna czy Clinta Jones&#39;a jakoś nie doczekali się godnych następców.
Boyd -Clowes jakoś od czasu do czasu zdoła zapunktować nawet.


Żyła kontra jeden z gorszych skoczków w tym sezonie... No jak Piter to schrzani to nie wiem. Jakieś minimum przyzwoitości chyba Piter jeszcze ma ? W Niżnym Tagile tydzień temu Schiffner 38 msc w obu konkursach i skoki 110m i 105m dziś też 47 msc a seria próbna 48 msc. Są to skoki jeszcze gorsze od tych które oddał Piotrek nawet!


Freund wczoraj nieudane zawody, Freitag za to blisko podium się zakręcił. Dziś raczej przewiduje powrót do odwrotnej sytuacji kiedy to Severin staje na podium, a Rysiek będzie jakoś w top10. Choć są tacy, którzy sądzą, że dziś Freund wypadnie nawet poza 10 i znowu będzie słabo (@hristo ;) )
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Hilde - Janda 1 @1.45✅ na kwalifikacje fortuna

W ogóle niezrozumiała para dla mnie, ale to tylko lepiej - korzystam. Hilde w każdym skoku lepszy w Engelbergu, widać że pasuje mu ta skocznia. Żadnego skoku nie zepsuł, wszystkie dobre, bądź bardzo dobre. Janda jedynie w drugim treningu piatkowym oddał niezły skok 130 m. oraz w kwalifikacjach przy niekorzystnych warunkach 126 m. O reszcie nie ma co nawet wspominać, kiepsko. Należy dodać, ze nawet przy tych dwóch niezłych skokach Jandy Hilde okazywał się lepszy ???? Jedyne zagrożenie jakie widzę w tym typie, to fakt, ze to kwalifikacje i tylko jeden skok, ale mimo wszystko traktuje ten typ jako moją perełkę ;)

Freund - D. Prevc 1 @1.65⛔ fortuna

Kurs kosmos. Rozumiem, że wczorajszy konkurs nie wyszedł Severinowi, rozumiem też że nie przepada za tą skocznią, nie przypominam sobie jakichś większych sukcesów, a nie mam czasu poszperać (pewnie zaraz ktoś mnie poprawi, śmiało) Mimo wszystko to Freund, takie kursy na Niemca trzeba pobierać, zwłaszcza, że do pary dali mu młodego Słoweńca. Wczoraj świetny konkurs Prevca, ale jego wcześniejsze skoki tutaj na to nie wskazywały, tym większe było moje zdziwienie. Obstawiałem raczej, że Lanisek odpali, a nie Prevc i się ostro przejechałem wczoraj ;) Myślę, że drugi konkurs z rzędu Prevcovi, aż tak nie wyjdzie, zaś Freund powinien się poprawić w stosunku do wczorajszego konkursu. Dlatego też tę parę gram z przyjemnością, a przeciwko Domenowi gram więcej typów w moim temacie ;)

Forfang - Hauer 2 @2.03
⛔ Betsafe

Ze względu na kurs - próbuje. Hauer bardzo solidnie w Engelbergu, jedynie wczorajszy skok w drugiej serii poniżej 130 m. Zresztą opisywałem go wczoraj w tym temacie i podtrzymuje swoje zdanie o nim. Dzisiaj gram go w parze z Forfangiem. Większe ryzyko, niż wczorajasze zestawienie z Tande, ale też nieporównywalnie wyższy kurs. Jeżeli miałbym wystawiać kursy na tę parę raczej bym je odwrócił. Forfang wczoraj przeciętny występ, drugim skokiem trochę podreperował swoją pozycje. Tutaj bez błysku, ląduje między 125-130 m. Właściwie dużej różnicy między tymi dwoma zawodnikami się nie spodziewam, myślę że 5-8 pozycji maksymalnie. Mimo wszystko, Hauer tutaj lepiej się prezentuje i myślę, że ta przewaga kilku pozycji będzie na jego korzyść ;) Po takim kursie grać trzeba

Lanisek - Ammann 1 @1.85⛔ Unibet

A spróbuje jeszcze raz na Słoweńca, tym razem w parze z moim ulubieńcem Ammannem. Piątek w wykonaniu Laniska super, a wczoraj coś się popsuło. Już w sesji treningowej przeciętny skok, później w konkursie ponownie kiepskie skoki, więcej spodziewałem się po Słoweńcu. Jednak mimo to, był wczoraj blisko Ammanna, który również nie błyszczał. Chyba Szwajcar nie przygotuje formy na TCS, a szkoda bo życzę mu jak najlepiej ???? Wracając do typu, jeżeli Lanisek dzisiaj odpali, Ammann nawet przy dobrych skokach, ze względu na noty nie ma szans. Przy dalszych odległościach lądowanie Ammanna jest fatalne, przy bliższych stara się z tym telemarkiem, ale sędziowie i tak tego nie doceniają. Szanse na to, że Lanisek odpali moim zdaniem są spore, według mnie wczorajszy słabszy występ był wynikiem słabszej dyspozycji dnia, bo forma widać w ostatnim czasie u młodego Słoweńca jest bardzo wysoka.Jeżeli nie odpali, to typ będzie na styku, takze szanse na wygraną nadal są. Kurs biorę i próbuje ;)

e: tragedia ten weekend, chociaż &#39;perełka&#39; weszła, ale małe to pocieszeni, bo weekend na spory minus
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tak w ogóle to bardzo podoba mi się tripla zaproponowana przez @Bodzio9 w STS, raczej powinno to wejśc, Największe wątliwości budzi we mnei jednak ta para Prevc- Kraft. Ten Kraft kurcze nie wiadomo co on zrobi, w piątek skakał fenomenalnie, wczoraj już ciut gorzej, ale z drugiej strony Prevc to kozak, i te top3 powinien dziś wyskakać bo jest bardzo regularny.
Pytanie jakie skoki odda Kraft? W kontekście Krafta myślałem o parze z Freitagiem, ale hmm ktoś ma jakąś opinie na ten temat?

@przemek62200 widzę podobnie jak ja sądzisz z tym Freundem, także uważam, że dziś będzie lepszy konkurs w jego wykonaniu. Także waham się jeszcze z tą parą z Domenem Prevcem go zagrać. Domen dziś kilka pozycji spadnie w dół czuję. Ma wielki talent, super było zobaczyc go na podium obok brata i Noriakiego (Fantastyczne podium!!), ale hmm dziś Severin wraca do dobrego skakania, akurat po takim kursie tę parę również sobie zagram, w milenium nawet @ 1,67 ;)
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Kraft wczoraj nie miał swojego dnia, już na treningu słabiutko, później w konkursie się poprawił, ale jak na oczekiwania w stosunku do niego - kiepsko. Byłem przekonany, że TOP3 będzie spokojnie, a tu zonk ;) Co nie zmienia faktu, że nic przeciwko niemu nie gram. Przy założeniu, że wczorajsze skoki to wynik gorszego dnia, dzisiaj może odpalić. Podobna sytuacja jak z Laniskiem, którego opisałem (może chłopaki razem poimprezowali? ???? ???? - oczywiście zarcik) Raczej przeciwko niemu bym nie grał nic, ewentualnie spróbował coś na niego, ale po wysokich kursach, a zadowalających mnie nie znalazłem u żadnego buka u którego gram
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Dobra to teraz ja wynalazłem kilka ciekawych kursów, którymi się podzielę ;d
Wszystko brane z milenium.
Engelberg KWALIFIKACJE
Szczerze to na kwali dość słaba oferta a i kursy nie zachęcają. Ja wynalazłem 2 typy, które gram dość lekko. Pierwsza para dwóch orłów. Nie jest to typ na Żyłe, a bardziej przeciw Kubackiemu. W kwalifikacjach do wczorajszego konkursu Żyła wypadł nawet dobrze, natomiast Kubacki ledwo awans i liczę na takie same wyniki dziś.

Kubacki - Żyła 2 @1,91
W drugiej parzekierowałem się innymi względami. Stoch ma coś do udowodnienia i w kwali myślę, że będzie to wyglądać dobrze. Natomiast Kasai to już bardzo doświadczony zawodnik i on musi dobrze dysponować tymi siłami. Dzisiaj po kwali od razu konkurs ( zawsze kwali odpuszczał jak był w top10) i nie sądzę, żeby się zabijał o jakąś odległość z kosmosu. Dlatego przypuszczam u Noriakiego spokojny skok dający mu awans do konkursu. Tak jak pisałem gram bez jakiegoś szału ze stawką, ale ten kurs mnie kusi ????
Kasai - Stoch @1,98

Jak przejrzę oferte na konkurs to coś dorzuce ;d
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kraft TOP6 ? Tak @ 1.60 ⛔ 8
Prevc - Freund @ 1 @ 1,50 ✅
Fannemel - Gangnes @ 2 @ 1,60 ZWROT DSQ Fannemela
AKO: 3,84 Expekt

Jak dla mnie fajny tripel na dzisiejsze zawody. Kraft wygrywał tutaj treningi wczoraj dobry pierwszy skok, niestety w drugiej przeleciał lekko próg, co przy niekorzystnych warunkach odbiło się a długości. Jak dla mnie Stefan może zawalczyć dziś nawet o podium.
Gangnes oddaje tu bardzo dobre skoki. Przed zawodami wygrał trening co powtórzył w drugiej serii konkursowej. W pierwszej podobnie jak pozostali młodzi Norwedzy trafił na gorsze warunki i nie miał z czego odlecieć. Fannemel ma pojedyńcze dobre skoki i tyle. Jak dla mnie zdecydowanym faworytem Ken. Prevc tutaj skacze zarąbiście, wczoraj pokazał to czego nie ma na chwilę obecną nikt inny. Pierwszy skok idealny co sam pokazał swoim gestem &quot;perfect&quot;. Niemiec notuje chwilowy zjazd formy i trzeba to wykorzystać.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik

Prevc - Freund @ 1 @ 1,50


Prevc tutaj skacze zarąbiście, wczoraj pokazał to czego nie ma na chwilę obecną nikt inny. Pierwszy skok idealny co sam pokazał swoim gestem &quot;perfect&quot;. Niemiec notuje chwilowy zjazd formy i trzeba to wykorzystać.
Ja dzisiaj Prevca nie traktuje jako pewniaka. Zauważ, że w piatek skakał tutaj raczej słabo, w sesji treningowej też gorzej od Niemca. Poza tym sobie postanowiłem nie grać tej pary w ogóle, w żadnych zawodach, bo obaj są świetni i stać ich na wygrywanie niezależnie od wcześniejszych skoków. Jeśli jeszcze mozesz to wybierz inną parkę na te zawody, taka moja opinia ;)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
PŚ Engelberg niedziela (293) Boyd Clowes - Alexander 1 @ 1,55 (kwalifikacje) (241) Żyła - Schiffner 1 @ 1,40 (154) Freund - Freitag 1 @ 1,57
Ja poszedłem szerzej i dodałem jeszcze:
✅Kasai - Fannemel 1 1,62
✅ Stoch - Lanisek 1 1,6
ako: 8:33
millenium
Pierwsze 3 pary podał Robson, nie będę go dublował, owszem czuję, że Freund dziś słabiej się zaprezentuje, ale Rysiek już nie raz pokazywał jak chimerycznym zawodnikiem jest;-). Liczę, że jeden skok zepsuje i skończy gdzieś na przełomie 2 i 3 dziesiątki.....aż tak nisko Severin nie upadnie ;p
Nori czyli stabilizacja kontra Fannemel &quot;jak mi zawieje tak skocze&quot;. Wiem, że warunki będą ok, ale nawet przy podobnych Kasai jest o klasę lepszym skoczkiem, przy wietrze niekorzystnym przewaga Japończyka rośnie bardzo.....jedynie zagrożenie to podmuch pod narty dla Andersa, bo wtedy potrafi to wykorzystać, ale takie ryzyko wkalkulowane jest w każdym zakładzie przecież. Zakładam, że będą skakać w podobnych warunkach i jest spokojny o rozstrzygnięcie.
Laniska opisywałem już kilka postów wyżej, przy parze z Fettnerem, Jak kamil się zakręci koło dziesiątki to w zupełności wystarczy, powinien się zakręcić, bo to jeden z tych skoczków, którzy szybko potrafią wyciągnąć konsekwencje z nieudanych zawodów (chociaż wczoraj pisał, że jest zadowolony, ale to dla mnie zasłona dymna ;p )
Dodatkowo dorzucam parę sucharów pogranych w różnych kombinacjach, może komuś się przyda;-)
wszystko z millenium:
Kraft - Freitag 1 1,52
Hula - Stękała (kwale) 2 1,85

✅Leyhe - Hula 1 1,52
Kofler - Hilde (kwale) 1 1,55
✅Hauer - Lansiek (kwale) 1 1,42
Stoch 1-15 1,2
masakra......wstyd:/
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Prevc P. - Freund 1 @ 1,50 Bet365 ✅
Para była już kilkukrotnie wałkowana powyżej. Prevc jest tutaj w mega gazie, a Freund? Lekko obniżył swoje loty. Pomimo że nie darzę go sympatią, jest wyśmienitym skoczkiem którego trzeba respektować, jednak z Prevcem w chwili obecnej nie ma szans. Kolego Przemku, pozwól, ze odniosę się do Twojej wypowiedzi. Trenign to jednak trening, nie zawody ???? Inna mentalność, podejście i skupienie. Trening to często przykrywka. Ale coś jest w tym, że stać ich na wygrywanie niezależnie od wcześniejszych skoków. Z pewnością zgodziłbym się z Tobą w innym konkursie, tutak jednak betuje Słoweńca ????
Kasai - Stoch 1 @1.50 STS ✅
Nie lubię stawiać przeciwko swoim, jednak tutaj nie widzę innej opcji. Kamil ma wyraźne problemy z systematycznością, koledzy wyżej idealnie opisali punkt, w którym jest reprezentacja Polski i podpisuję się pod tym. Kasai to nieogarnięty wytwór ludzki, gdzie w takim wieku wyprawia coś niewiarygodnego. Tutaj stawiam na Japończyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Deschwanden G. - Lamy Chappuis R. 1@ 1,60⛔// nigdy nie umiałem docenić Francuzów i Włochów ;)
Cóż tu wiele pisać Szwajcar ma jakiś potencjał i w sumie skacze u siebie, natomiast Lamy czasami trafi jakieś przebłysk, ale generalnie w tej parze widzę go na przegranej pozycji.
Prevc P. - Kraft S. 1@ 1,40 ✅
Typ już opisany, również go polecam. Prevc ma formę, oddaje skoki z taką łatwością że naprawdę przyjemnie się to ogląda. W takiej dyspozycji wszystko robi się automatycznie, więc trudno przypuszczać że mu konkurs nie wyjdzie.
Stoch K. - Tande D.A. 1@ 1,42⛔// Tande tak jak myślałem bez rewelacji, ale i tak lepiej od Kamila..
Kamil trochę utożsamił się z Polską mentalnością skakania - jeden skok dobry, drugi zepsuty. Tande genialnie wszedł w ten sezon, no ale.. albo mu ta skocznia nie leży, albo zaczyna powoli tracić tę moc z początku. Generalnie w Engelbergu nie zaskoczył żadnym skokiem.
Gangnes K. - Freitag R. 1@ 1,57 ✅
Dzisiejszy konkurs w wykonaniu Gangnesa widzę jako dwa stabilne, dobre skoki. Ma chłopak siłę, poczuł swoją wartość, pomimo że wczoraj w pierwszej serii trochę mu się podwinęła noga, to myślę że dzisiaj też się zakręci w okolicach TOP 5.
// no cóż średni początek, ale mam nadzieje że z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej ????
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Anders Fannemel- Richard Freitag
Typ: Freitag
Kurs: 1.70 Buk:Winmasters
✅

Kolejny typ w stronę Ryśka ponieważ uważam że dziś powalczy o podium. Fannemel skacze w kratkę, wczoraj 6 miejsce którego według mnie dziś nie powtórzy. Niemiec ma bardziej wyrównane skoki i to przełoży się w dniu dzisiejszym na wyniki.

Joachim Hauer- D.A Tande
Typ: Hauer
Kurs: 1.60 Buk: Milenium ⛔


Stawiam na młodego Hauera który ma w Engelbergu bardzo przyzwoite skoki. Przedziały miejsc we wszystkich skokach oddanych w Engelbergu 3-12 pokazują że miejsce w pierwszej 10 to nie będzie w dniu dzisiejszym żadna niespodzianka. Tande o treningach w Engelbergu wolałby zapomnieć bardzo słabe skoki. Jedyny skok który mu w miarę wyszedł był to skok w serii próbnej przed wczorajszym konkursem. W konkursie znowu słabe skoki i dopiero 25 miejsce.
Podsumowując Hauer powinnien zając miejsce w okolicach 10 miejsca, natomiast Tande może mieć problemy z zakwalifikowaniem się do pierwszej 15. Kurs na to zdarzenie nie jest taki zły nawet po odjęciu podatku.

Dorzucę jeszcze jeden typ na Freunda którego wielu pomija w typowaniach, ale nie ma co się dziwić wczoraj słabsze skoki, jednak dziś uważam że poprawi się i powalczy o lepszą lokatę niż 8 miejsce.

Severin Freund- Kenneth Gangnes
Typ: Freund
Kurs: 1.60 Buk: Milenium ⛔

Stawiam na Niemca ponieważ czekam na jego rehabilitację w stosunku do wczorajszego konkursu. Gangnes mało doświadczony więc dziś moim zdaniem popełni błąd w jakimś skoku a Freund to wykorzysta i skoczy jak przystało na lidera niemieckiej kadry.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Pytanie jakie skoki odda Kraft? W kontekście Krafta myślałem o parze z Freitagiem, ale hmm ktoś ma jakąś opinie na ten temat?
Zerknij sobie Robson na typ Kraft TOP6. Kurs @1,60 w Expekt więc to chyba lepsza propozycja bo Kraft jest na tyle silny, aby w tej szóstce się znaleźć. Piątek super wczoraj troszkę gorzej ale warunki też miał gorsze o ile mnie pamięć nie myli w drugiej serii.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Ja dorzucam jeszcze od siebie:
Kofler - Wank 1 @1.4
Stoch - Tande 1 @1.45
Kraft - Freund 1 @1.8
Krotko, bo pisze z tel. Kofi odzyskuje forme potrenowal do Rosji nie pojechal i dobrze mu to wyszlo, a Wank to taki typowy sredniak chociaz oddawal juz dobre skoki na tym obiekcie w ten weekend.
Kamil dzisiaj licze,ze zrehabiltuje sie za wczorajsze 20 miejsce i dzisiaj zawalczy o TOP 10. Natomiast Tande traci juz swoja moc z poczatku sezonu i raczej dzisiaj nie odegra wiekszej roli w konkursie.
Ostatnia para Stefan z Severinem. Wydaje mi sie,ze wczoraj slabszy dzien Krafta, co i tak pozwolilo byc wyzej od Freunda,ktory troche spuscil z tonu. Dzisiaj mam nadzieje,ze bedzie podobnie, a Kraft powalczy o miejsce na podium.
Kursy z sts.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom