>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2015/1016 Engelberg (18.12-20.12.2015)

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Oficjalny rekord Gross-Titlis-Schanze należy aż do czterech zawodników. 141 metrowe odległości osiągali tu: Janne Ahonen , Simon Ammann , Jan Ziobro i Anders Bardal.


Wstępnie patrząc na pogode nie powinno być najgorzej. Zapowiadają wiatr do 3-3,5m/s . Niepokojące moga być dość wysokie temp. jednak organizatorzy zapowiadają,że są w pełni przygotowani.

Znamy kadrę jaką powołał Łukasz Kruczek:
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała.

Składy kadr:

Austria : Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Manuel Fettner, Markus Schiffner, Andreas Kofler
Finlandia : Lauri Asikainen, Ville Larinto, Harri Olli
Francja : Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
Japonia : Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto, Kenshiro Ito, Yumu Harada, Yukiya Sato, Reruhi Shimizu
Norwegia : Daniel Andre Tande, Tom Hilde, Kenneth Gangnes, Joachim Hauer, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Andreas Stjernen


Linki pomocnicze:

http://www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
http://www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich

Zachęcam do podawania swoich typów podpartych analizą. Im więcej będziemy pisać tym większa szansa,że wygramy.


ps. Wprowadza się obowiązek rozliczania swoich typów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wreszcie!

Wszystkie dotychczasowe weekendy z Pucharem Świata upływały pod znakiem wiatru. W Engelbergu na szczęście będzie inaczej - wszystko wskazuje na to, że wreszcie zobaczymy płynne, sprawiedliwe zawody!
Klingenthal, Ruka, Lillehammer, Niżny Tagił - wszędzie tam skoczkowie napotkali (mniejsze lub większe) problemy z wiatrem. W Szwajcarii ma być zupełnie inaczej - prognozy pogody dla Engelbergu na najbliższy weekend przewidują tylko minimalne ruchy powietrza. Podmuchy rzędu 1-2 m/s nie tylko nie zagrożą przeprowadzeniu zawodów, ale też nie powinny znacząco wpływać na wyniki osiągane przez skoczków. Organizatorów mogą martwić za to wysokie temperatury - do 7-8°C.
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/14451,Przed_nami_PS_w_Engelbergu_bardzo_optymistyczne_prognozy



Szkoda tylko, że w Engelbergu jest ta specyficznie ustawiona kamera...
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
PŚ: Stefan Kraft najlepszy na treningu, świetny skok Huli
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/14453,PS_Stefan_Kraft_wygrywa_trening_slabe_skoki_Polakow

PŚ: Kraft najlepszy w drugim treningu, Stoch czwarty
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/14454,PS_Kraft_znow_najlepszy_na_treningu_Stoch_czwarty


Robson// Lepiej wrzucać linki gdzie jest cała klasyfikacja z treningu niż gdzie tylko część skoków wrzucona w tabelę wyników. Edytowałem.

Ponadto dodaję wyniki kwalifikacji do sobotniego konkursu -&gt; http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/14455,PS_Engelberg_Lanisek_przed_Stochem_w_kwalifikacjach_bez_Kota_w_konkursie
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
W Betssonie się troszkę zakręcił, ale już dali zwroty bo dali taki oto prezent.

Szkoda bo to by było value życia :p
Stoch - Kraft @ 2 @ 1,30 Winmasters ✅
P.Prevc - Freitag @ 1 @ 1,46 Winmasters ✅
Hilde - Fettner @ 2 @ 1,50 Expekt ✅


W Winmasters nie można łączyć skoków w dubla, a szkoda bo to by było mocne AKO do grubszego zagrania. Kraft w każdym skoku prezentuje się lepiej od Kamila. Mimo, że dwukrotnie miał bardzo mocny wiatr z tyłu skoczni przekraczający nawet 1m/s to skakał ponad 130 metrów nokautując swoich rywali. Prevc dziś losował złe warunki dlatego te skoki nie były jakieś porywcze. Jednak w jakiej formie jest Słoweniec każdy wie i tutaj Freitag nie ma do niego podjazdu.
Hilde może i w treningach skakał nieźle, ale jutro spali się w konkursie co chyba staje się normą. Pewnego poziomu Tomek już nie przeskoczy. Fettner imponuje mi od początku sezonu. Kręci się w okolicach pierwszej dziesiątki będąc w mega równej formie, która zwyżkuje. Jak dla mnie to jeden z tych zawodników, którzy mogą sporo namieszać w TCS ( myślę tu o połowie/końcówce pierwszej 10)
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Prevc top 3 @ 2.5 STS ✅
Brać póki jest, zaraz będą mega spadki.
Lider PŚ, w każdym konkursie drugi i ostatnio w końcu upragnione i zasłużone zwycięstwo.
Kurs wywindowany ze względu na słaby skok w pierwszym treningu i z kwalifikacji, które dla niego też są treningiem. Co więcej sporo zawodników tam słabo skoczyło, m.in. Tande, Forfang czy Wellinger.
Prevc często tak odpuszcza treningi, a potem w zawodach jest tak jak powinno być.
Co więcej jutro na podium widzę właśnie Prevca, Freunda i Krafta, który czuje się tu znakomicie (2 wygrane treningi + świetny skok w Qfali). Nie widać natomiast nikogo, kto miałby im zagrozić. Choć wiadomo to tylko skoki.
W internetowych kurs 2 albo nawet 1.75. Brać, bo warto !
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
S 51

szewapxa

Użytkownik
Bet 365 w H2H na jutrzejsze skoki widnieje taka para:
Piotr Piotr Żyła v Maciej Kot kursy po 1.83
widać pomyłka buka bo Kot odpadł w kwalifikacjach..
Będą zwroty jak postawie?
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Stoch na podium @ 3.75 STS ⛔
Jak dla mnie, bet bardzo prawdopodobny i Kamil ma szansę wylądować na podium w tym konkursie. Jak wiemy, Engelberg leży Polakom a przede wszystkim Kamilowi. Na treningach skakał bardzo dobrze, w drugiej próbie uzyskał aż 137 metrów! W quali było wybornie, zajął drugie miejsce, przegrywając z Laniskiem, 132 metry z palcem w pupie. Widać że u naszego mistrza powróciła ta lekkość skakania, a nie widzę innej skoczni na przełamanie się, jak właśnie Titlis. Na wygraną widnieje kurs 15.00, ale ja nie będę ryzykował i postawię sumkę na pudło.
Typy H2H (STS):
Prevc - Freitag 1 @1.35 ✅
Kolega powyżej dał dokładnie ten sam typ, a ja do niego się podczepiam. Freitag zaliczył dość ładny skok w quali, jednak ostatnio w jego skokach widzę spadek formy, zawodnik ten jest idealnym przykładem na brak ciągłości w dalekich skokach. Prevc, to jest Prevc, główny kandydat do podium i wygrania tej pary.
Stoch - Hayboeck 1 @1.57 ⛔
Stocha macie opisanego wyżej, więc tutaj nie będę kopiował. Austriak w quali bardzo przeciętnie skoczył 118 metrów, jednak nie musiał się kwalifikować i był to dla niego 3. trening. W poprzednich dwóch seriach praktyki, ani razu nie przekroczył granicy 130 metrów (odpowiednio 126 i 129 metrów). W tej parze dałbym kurs na Kamila w oscylacjach 1.20, a nie 1.57, więc mamy sporą promocję ;)
Lanisek - D. Prevc 1 @1.57 ⛔
Tutaj podobnie jak w parze powyżej, dziwi mnie tak wysoki kurs na Laniska. Laniske był w każdej serii lepszy, od swojego o 3 lata młodszego kolegi z reprezentacji. Warto także dodać, że wygrał kwalifikacje z bardzo ładnym skokiem na odległość 133 metrów. Młodszy z Prevców skakał nieco gorzej, choć warto zaznaczyć, że w quali lądował metr dalej od Laniska, choć w innych warunkach.
Oferta na dziś bogata, warunki na skoczni będą bardzo równe, więc konkurs idealny do betowania. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek zastrzeżenia do moich typów bądź poglądów, proszę o wiadomość prywatną, by tutaj nie robić zbędnego szumu ;)
Powodzenia Wszystkim!
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Mamy Engelberg, czyli czas na przebudzenie naszych orłów, jak co sezon, miejmy nadzieję. A ja przynajmniej na Kamila i Piotrka liczę.
Rivalo
K. Stoch (POL) A. Lanisek (SLO) / Stoch @1.65 ✅
Para bardzo ciekawa. Lanisek naprawdę spisuje się zaskakująco dobrze od początku sezonu, ale jak mówię - ja tutaj rokuję top 10 dla Kamila, a walka o podium jest jak najbardziej realna. Ze skoku na skok Stoch wygląda lepiej i kręci się w tym najmocniejszym gronie. Obaj panowie zdominowali kwalifikacje, a na treningu nieznacznie lepiej spisywał się Kamil. Jak na razie historia się powtarza i Polacy (niektórzy) łapią formę na Engelberg.

A. Wellinger (GER) M. Hayboeck (AUT) / Hayboeck @1.75
bardzo łatwo weszło
✅
Pojedynek od początku sezonu dobrze spisującego się Wellingera z nabierającym wiatru w żagle Austriakiem, który, jak tak dalej pójdzie- wystrzeli formą na TCS i kto wie, czy nie będzie to cichy faworyt do zdominowania tego turnieju. Ostatnio oddawanie dwóch równych skoków niezbyt Hayboeckowi wychodziło, do czasu konkursu w Niżnym, gdzie zajął drugie miejsce. Tutaj też oddał jak na razie dwa dobre skoki (ten drugi to widzieliśmy na jakie warunki najlepsza 10 trafiła, także i tak uważam go za dobry, a przynajmniej lepszy od Wellingera).
Mam jeszcze takie zakłady na dzisiejszy konkurs, były z sts
Żyła - Kubacki / Żyła @ 1,50 Chamie ty. Tyle pieniędzy przez Ciebie poszło. Jednak pajacowanie przełożyło się na koncentrację.
Piotrek jedynie mnie martwi tymi swoimi śmieszno-głupimi postami na facebooku, jakoby miałoby to oznaczać brak profesjonalizmu i tutaj moja jedyna niepewność co do tego typu. Umiejętnościami bije Kubackiego w każdym aspekcie, ale boję się, że takie pajacowanie może źle wpłynąć na koncentrację przed daną próbą. Jednakże nie od dziś Żyła taki jest i jakoś potrafil dobrze skakać i liczę na to też dziś. Na razie poza treningiem, Piotrek lepszy od Kubackiego, który ledwo dał radę się zakwalifikować do konkursu.
Prevc - Tande / Prevc @ 1.22 ✅
Peter aspiracje na pudło, wg. mnie w dzisiejszym konkursie, a chętnych jest wielu; Freund, Prevc, Stoch, Kraft i kilku innych fajnie skaczących. Ja chyba mam coś do tego Tande, gdyż nadal nie wierzę w to, że utrzyma tę dyspozycję na dłuższą metę i gram przeciwko niemu. Raz się do tej pory przejechałem, ale to było w przypadku Freunda. Porównywanie skoków treningowych i kwalifikacyjnych to tak średnio. Prevc te skoki sobie odpuszcza i pozwala sprawdzić skocznię. Daje kopa dopiero w konkursach. Tande znowu gdzieś koło top 10.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Leci kolejna porcja typów na dzisiejszy dzień:
Stoch - Stjernen @ 1 @ 1,42 ⛔ fatalny 2 skok Kamila.
Koudelka - Fettner @ 2 @ 1,55 ✅
AKO: 2,20 Fortuna (1.93 po odjęciu podatku)

Jak dla mnie super dubel do mocniejszego pogrania. Stoch wczoraj złapał rytm i myślę, że to nie były przypadkowe skoki. Kamil z konkursu na konkurs łapie swój rytm a to dobrze zwiastuje przed TCS. ;) Wczoraj 3 próby i zdecydowanie lepsze wyniki od Norwega. Fettnera opisywałem już wyżej. Koudi z kolei jest bez formy. Jego skoki są pasywne, nie ma tego szarpnięcia na progu, które napędziłoby skok. Wczoraj słabiutko i ten typ to taki mały prezent świąteczny od mikołaja.

A Wy już macie jakieś typy? Bo posucha w temacie widzę. Dziś w Szwajcarii świetne warunki więc liczyłem ( i nadal liczę, że znajdzie się to przełożenie na dobre typy w dziale) hristo. przemek62200, zmogu, Pablo92, Jarza where are you? ;)
(Meteorolodzy na czas sobotnich zawodów w Engelbergu przewidują idealne, niemal bezwietrzne warunki (0-1 m/s) i bezchmurne niebo. Temperatura powietrza będzie oscylować w granicach 9-10°C. )
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Trochę niższe kursy powrzucam, ale ładne ako można złożyć ;)
Hauer - Tande 1 @1.5 milenium ✅
Gram w ten weekend przeciwko Tande, słabo skacze dotychczas tutaj w Engelbergu, w przeciwieństwie do Hauera, który pokazuje swoją wysoką formę w każdym skoku. Wprawdzie nie przyszło mu się jeszcze oddawać skoku w naprawdę ciężkich warunkach i mam nadzieję, że w konkursie nie będzie musiał udowadniać wysokiej formy przy mocnym wietrze w plecy ;) Fakt, Tande oddawał swoje skoki w ciężkich warunkach, jednak większość zawodników z czołówki była w podobnej sytuacji i radzili sobie duuużo lepiej od młodego Norwega. Jednak Tande w tym sezonie ma szczęście do dobrego waitru podczas konkursu i to jest jedyne zagrożenie dla tego typu.
Fettner - Koudelka 1 @1.55 fortuna (w milenium poprawny kurs 1.42) ✅
I znowu perełka, i znowu z Fettnerem w roli głównej ;) Austriaka, dobrze opisał użytkownik @pestka7, forma imponująca jak na niego. Należy jedynie dodać, że w Engelbergu skacze bardzo dobrze, dwa skoki powyżej 130 m. oraz ten przy mocnym wietrze w plecy na odległość 122 m. również trzeba uznać za dobry. Koudelka przeciętnie w treningach i kwalach, spodziewam się podobnych skoków w konkursie, do 30 powinien wejść, ale w parze z Fettnerem, jeżeli wiatr nie zakręci nie ma szans. Fettner powinien powalczyć o pierwszą 10.
Lanisek - D. Prevc 1 @1.33 milenium ⛔
Kurs niski, młodzi zawodnicy w parze, takze ryzyko jest. Jednak przekonuje mnie to, że startują blisko siebie, warunki będą mieli podobne. W takim przypadku lepszy będzie Lanisek, który w każdym skoku w Engelbergu pokazuje swoją wyższość nad kolegą z drużyny. Radzi sobie przy dobrym wietrze świetnie, przy gorszym trochę gorzej, ale nadal dobrze. Poza tym forma, na którą należy zwrócić uwagę, świetne skoki w Rosji, teraz również bardzo dobre. Domen trochę zaginął po pierwszym świetnym konkursie, forma gdzieś uciekła, życzę temu młodemu chłopakowi jak najlepiej, bo widać że potencjał na świetne skakanie ma, ale obecna forma zdecydowanie po stronie Laniska i temu decyduje się na niego.
Lekkie value widzę też w typie Koudelka - Janda 2 @2.2 ⛔ w betsyfach. Szanse oceniam tutaj po 50%, takze kursy powinny być bardziej wyrównane. Lekko zagrałem w swoim temacie, ale argumentów na opisywanie mi brak ;p
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Stoch - Hayboeck 1 @1.57
Stocha macie opisanego wyżej, więc tutaj nie będę kopiował. Austriak w quali bardzo przeciętnie skoczył 118 metrów, jednak nie musiał się kwalifikować i był to dla niego 3. trening. W poprzednich dwóch seriach praktyki, ani razu nie przekroczył granicy 130 metrów (odpowiednio 126 i 129 metrów). W tej parze dałbym kurs na Kamila w oscylacjach 1.20, a nie 1.57, więc mamy sporą promocję
Zauważ jednak, że w obu seriach treningowych Hayboeck miał ponad 0,5 metra wiatr z tyłu skoczni. W kwalach natomiast, aż 1,5m/s więc Austriak nie miał tutaj możliwości aby odlecieć. Podobnie zresztą jak cała 10. Dlatego myślę, że kursy wystawione są prawidłowo bo Hayboeck tę skocznie lubi. ;) Oczywiście życzę Ci powodzenia, obyś mógł rozliczyć ten zakład na ✅ ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
A Wy już macie jakieś typy? Bo posucha w temacie widzę. Dziś w Szwajcarii świetne warunki więc liczyłem ( i nadal liczę, że znajdzie się to przełożenie na dobre typy w dziale) hristo. przemek62200, zmogu, Pablo92, Jarza where are you?
A o mnie to zapomniał ????



PŚ Engelberg, sobota 14:00
(172) Peter Prevc 1-6 @ 1,30 ✅
(182) Noriaki Kasai 1-15@ 1,35 ✅
(292) Żyła - Kubacki 1 @ 1,52 ⛔ cały Piter, niech więcej pajacuje!!
AKO @ 2,35 milenium (po opodatkowaniu)


Prevc to faworyt do wygrania, jego skoki są równe i piękne stylowo. Powinien być na podium, a tutaj jeszcze mamy margines błędu bo wejdzie w przypadku top6. Podoba mi się. Tak na dobrą sprawę o wygraną powinien walczyć Freund, Prevc, genialnie tutaj skaczący Kraft (sic! Czemu tak nie skakał tydzień temu gdy miałem go na kuponie?!), czy Stoch hmmm ciężko rzec... No i Norwedzy pewnie ławą zawitają do top15, pytanie jak wysoko i kto dokładnie?

Noriaki Kasai odpuścił sobie jak reszta najlepszych Japończycków konkursy w Niżnym Tagile. Noriaki wrócił i wczoraj naal dobre skoki. Weterana japońskich skoków widzę nawet wyżej niż top15, ale biorę by zminimalizować ryzyko w tym wypadku taki oto typ.

Żyła jak chce potrafi, w Rosji 17msc i 19 msc co oznacza, że forma jakaś tam wraca. w kwalifikacjach wczoraj też pewny skok.
Dawidek jak to Dawidek, skacze źle jednak. Ledwo wszedł do konkursu wczoraj...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Stoch - Hauer ⛔ tragedia
Wellinger - Freitag ✅
2,81 @ Betsson
Pierwsza para jak dla mnie pewna. Norweg fajnie skakał w treningach ale jednak poza 1 treningach Kamil był lepszy:
1 trening:
126.5 m / 77.5 pkt - 131 m / 87.2 pkt
2 trening:
137 m / 85.7 pkt - 135 m / 83 pkt
kwalifikacje:
132,5 m / 134.8 pkt - 135 m / 134.6 pkt
a w konkursie powinien jeszcze tę przewagę powiększyć. Stoch wraca do formy i lubi tą skocznie co sam stwierdził: Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych skoków, moje wrażenia są pozytywne i dobrze się czuję. Bardzo lubię przyjeżdżać do Engelbergu, uwielbiam to miejsce i to coś, co unosi się tu w powietrzu, można to nawet nazwać magią -. Jak dla mnie Polak powalczy o TOP5 a Norweg zakręci koło TOP10. Druga para analogiczna. Freitag zdecydowanie lepszy w Q i T2 i dziś też powinien być w TOP5 i przeskoczyć rodaka w klasyfikacji generalnej.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
K.Stoch miejsce 1-6 2,25(po odjęciu 1,98) Milenium⛔
K.Stoch miejsce 1-6 2,00 Marathonbet ⛔:grin:

Dzisiaj Kamil powinien powalczyć o podium jednak ja zagram bardziej asekuracyjnie. Podaje dwie opcje. W zależności kto gdzie ma opcje zagrać.
W treningach(I trening ciut słabiej ale to pierwszy skok na tej skoczni więc można to wytłumaczyć) jak i kwalifikacjach Stoch oddawał naprawdę dobre skoki i jeśli dzisiaj to powtórzy to będzie wysoko w klasyfikacji. Sam Kruczek przyznaje że te skoki wreszcie wyglądają dobrze i wszystko gra. Jak juz wspomniał wyżej pestka7 warunki dzisiaj powinny być równe więc można troszke mocniej wreszcie przyłożyć.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
No i dzisiejszy konkurs pokazał w jakim miejscu są Polscy skoczkowie. Zamydlanie oczu poprzednimi loteryjnymi konkursami już nie zadziała, bo w równych warunkach wypadliśmy tragicznie. Żyła, Kubacki i Murańka bez walki, skaczą bo skaczą i to tyle. Stoch sinusoida, pierwsza seria ładnie w drugiej słabo. Brawa dla Stękały, biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy konkurs. Ale u niego chociaż widać, że jest szansa że dalej skoczy jak to było na treningach. Natomiast tych 3 panów wcześniej wymienionych i Kot to do treningów. Stefan Hula na swoim przyzwoitym poziomie, od niego więcej nie ma co wymagać. Tajner mówił, że na Engelberg forma przyjdzie i co? ????
Tak jak widać treningi trzeba traktować trochę z przymrużeniem oka, wielu Krafta już widziało na podium, a chłopak chyba w tych treningach się wyskakał. Ciekawe jakie na jutro zaoferują kursy, na pewno coś ciekawego się znajdzie ;d
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
To racja. Kamil w drugiej serii oddał strasznie spóźniony skok. Już po wyjściu z progu było widać, że przejechał próg i tylni wiatr odrazu wgniótł go w zeskok. Tak jak wspomniałeś Hula i Stękała na plus natomiast reszta naszyk zawodników padaczka i nawet złe warunki jakie w tym momencie panowały ich nie usprawiedliwiają. TCS za 9 dni a my nie mamy lidera, który pociągnąłby ten wózek. Owszem Kamil ma już przebłyski, ale tutaj potrzebna jest stabilizacja.
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Wracam po dość długiej przerwie ???? Z Kamilem jest dziwna sytuacja, bardziej niż brak formy brał bym pod lupę kwestie psychiki. Nie oszukujmy się w sporcie nad psychiką trzeba w równym stopniu pracować jak nad konkretnymi umiejętnościami. Może i kilka spokojnych skoków by pomogło jak wszyscy w TV trąbią, ale wydaje mi się że zdecydowanie bardziej zmiana sposoby myślenia, bo w dziwny, chory sposób zaczął się nakręcać i z każdym gorszym skokiem będzie wiecej tych myśli.
Kasai pokazał że jutro warto będzie na niego postawić, kolejny sezon staje się bardzo stabilny a do tego znając jego zrobi wszystko żeby jak najszybciej wskoczyć do TOP 10.
Po kilku udanych skokach (trening+kwalifikacje) kursy na Krafta szalenie spadły, ale jego dyspozycja jest bardzo niepewna i Ci którzy dzisiaj stawiali przeciw niemu, mogli nieźle zarobić.
Pozostali Polacy i stawianie na nich, przypomina trochę stawianie na Polską ekstraklasę piłkarską, jedynie Hula ma jakieś zalążki stabilności, no ale...
Jutro postaram się kilka moich typów wrzucić ????
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
II konkurs Engelberg​


Kenneth Gangnes- Stefan Kraft
Typ: Kraft
Kurs: 1.70 Buk: Betsson ⛔


Jak zobaczyłem tą parę to odrazu pomyślałem że muszę ten typ mieć i zagrać go mocniej. Kraft kapitalne skoki w dniu wczorajszym na 3 oddane skoki w 3 najlepszy.Dziś trafił na gorszy dzień w serii próbnej bardzo słabo i konkursie trochę lepiej i 7 miejsce. Gangnes skacze w miarę stabilnie na 5 skoków oddanych w Engelbergu 4 skoki w zakresie 1-7 miejsca. Stawiam jednak na Austriaka który według mnie dziś miał słabszy dzień i w dniu jutrzejszym powalczy o zwycięstwo może nie będzie to jednostronny wynik w stronę żadnego zawodnika, ale uważam że to Kraft będzie wyżej w jutrzejszym konkursie.

Richard Freitag- Domen Prevc
Typ: Freitag
Kurs: 1.95 Buk: Betsson ⛔
Gdyby nie te upadek ;(

Pojedynek Niemiecko-Słoweński w którym faworytem bukmacherów jest młodszy z braci Prevców. Ja nie zgadzam się z analitykami Betssona i postaram się przekonać was do mojego typu.
Freitag skacze bardzo powtarzalnie, natomiast Domen skacze w kratkę. W treningach oczywiście lepszy Niemiec jednak tu nie ma się czym sugerować ponieważ młody Słoweniec dopiero zapoznawał się ze skocznią. W dzisiejszym konkursie Domen odpalił i pokazał że ma podobny talent do swojego starszego brata Petera. Jednak myślę że jutro pogubi się w którymś ze skoków. Stawiam ze zepsuje swój pierwszy skok a potem będzie mu ciężko wrócić do walki o wygraną. O Ryśka nie ma co się martwić jak już pisałem ma on bardzo podobne skoki i w dwóch jutrzejszych skokach uzyska większą ilość pkt od Słoweńca. Freitag lubi skocznię w Engelbergu w ubiegłym roku 1 i 5 miejsca co pokazuje że skoki na Gross-Titlis-Schanze mu wychodzą. Kurs zachęca dlaczego więc nie spróbować.

Robert Kranjec- Jurij Tepes
Typ: Kranjec
Kurs: 2.10 Buk: Betsson
✅


Pojedynek dwóch Słoweńców w którym stawiam na starszego z nich. Kranjec dziś nie zakwalifikował się do 30 dlatego też buki tak faworyzują Tepesa. W treningach lepiej Kranjec może nie były to znaczne różnice ponieważ obaj skakali bardzo podobnie. Dlatego też uważam że trzeba zagrać taki typ. Ja osobiście w tej parze wystawiłbym kurs 1.80-1.80 50/50 %. Dlatego skorzystam że Betsson trochę za bardzo faworyzuje Tepesa i skorzystam z takiego kursu.

Andreas Wank - Stephan Leyhe
Typ: Leyhe
Kurs: 2.03 Buk: Betsson
✅


Stawiam tu na Leyhe który na 5 skoków miał 3 lepsze od Wanka. W tym pojedynku też nie ma zdecydowanego faworyta powiem szczerze że biorę ten typ ze względu na kurs. Uważam że jutro obaj zawodnicy będą blisko siebie w klasyfikacji ale to Leyhe będzie zwycięski i zajmie miejsce w pierwszej 15.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
hristo. przemek62200, zmogu, Pablo92, Jarza where are you?
JA jestem usprawiedliwiony, w tym tyg rodził się mój pierworodny i nie miałem czasu się udzielać.....a szkoda bo kupon pograłem w czwartek na kwale+konkurs i zakończył się mega pozytywnie, niestety brak czasu by się podzielić.
Jeśli do jutra do 8:30 podadzą kursy to obiecuję poprawę i dorzucę się do dyskusji;-)
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom