>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. kolejka Ekstraklasy (24.07 - 27.07.2015)

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP

marathonbet​

Pierwsza kolejka za nami, czas na kolejne spotkania.
Druga kolejka przynosi nam hit Lech Lechia . Mistrzowie Polski zaliczyli falstart u siebie przegrywając z Pogonią 1:2, podobnie w przypadku Lechii , która na własnym stadionie przegrała z Cracovią 0:1.
Dodatkowo w piątek derby Krakowa - Cracovia vs Wisła, święta wojna, całe miasto podzieli się znów na dwa obozy, na pewno mecz będzie ciekawy, każdy da z siebie wszystko.
Ciekawe również jak poradzą sobie drużyny grające w pucharach. W poprzedniej kolejce 3 z 4 ekip przegrały - Jaga, Śląsk i Lech, wygrała tylko Legia, czy teraz będzie podobnie?
Śląsk udaje się z Goteborga do Szczecina, gdzie zagra z Pogonią, której morale wystrzeliły po wygranej z Lechem, a Jagiellonia podejmie beniaminka z Niecieczy.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!​
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Jaga - Nieciecza 1 @2,10 William Hill

Jestem bardzo zaskoczony kursem na rewelację poprzedniego sezonu. Jedyny argument jaki przychodzi mi do głowy to zmęczenie po czwartkowym meczu na Cyprze.
Nieciecza nie zachwyciła w Gliwicach i trudno się spodziewać aby w Białymstoku było inaczej.

Lech - Lechia X2 @2,05 Bet365

Kurs na gospodarzy jest bardzo zaniżony. Po przegranych w pierwszej kolejce w obu klubach liczą na punkty bo ewentualny zerowy dorobek po dwóch meczach może spowodować nerwową atmosferę. Dla mnie najbardziej prawdopodobny under 2.5 i remis, a Lechię stać nawet na wygraną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Cracovia - Wisła

Cracovia DNB 1.62

Cracovia z Jackiem Zielińskim 10 spotkań - 8 wygranych - 2 remisy - 0 porażek
Wisła z Kazimierzem Moskalem 30 spotkań - 8 wygranych - 13 remisów - 9 porażek​

Nie odkryję Ameryki, gdy napiszę oczywiste fakty, Wisła ma spore problemy finansowe, duże zmiany w składzie, doszczętnie zmieniona linia pomocy, z Górnikiem nie wyglądało to dobrze (zaledwie 1 celny strzał, gdyby nie babol Przyrowskiego, byłoby nie ciekawie). Z drugiej strony Cracovia, która pierwszy raz od wielu lat gra skutecznie, z wyrachowaniem, pod wodzą Jacka Zielińskiego nie tylko nie przegrała jeszcze oficjalnego spotkania, ale ma 80% wskaźnik zwycięstw. Linia defensywy która przez lata budziła zażenowanie, w końcu wygląda przyzwoicie, zaledwie 4 bramki stracone w ostatnich 10 spotkaniach.
Spotkanie derbowe więc żadna ze stron nie odpuści, ale myślę że nawet kibice Białej Gwiazdy przyznają mi rację iż to Pasy mają obecnie bogatszą kadrę, trener Zieliński mógł spokojnie przepracować okres przygotowawczy, nie zanotował większych strat w składzie, a dodatkowo dostał Wołąkiewicza. Wisła ma za dużo problemów kadrowych żeby walczyć o wyższe cele, bez Stilicia, za to z mocno zmienioną linią pomocy mogą mieć problemy z awansem do grupy mistrzowskiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
teixeira 367

teixeira

Użytkownik
Cracovia-Wisła 2 jak x zwrot 2.05 Bwin
Myślę że bardzo możliwe że ślepa masa pójdzie na jedynkę w tym meczu,bo pasy w formie,bo Wisła bez formy,bo składy takie a nie inne i tego typu bzdury,a wtedy los robi swoje i znów 90 % kuponów do śmieci,jeśli już o skład chodzi to nadal Wisła ma mocniejszy,nie porównujmy chociażby Polczaka czy Rakelsa do Głowackiego czy Brożka..
Wisłą powinna to wygrać chociażby też przez passę 10 bez porażki Cracovii.
Generalnie najpewniejszym jednak typem jest zwycięstwo Legii z Podbeskidziem,jak już pisałem przed meczem ze Śląskiem Nikolić to super transfer,ale niezły jest też ten drugi Serb plus Polski Mascherano-Pazdan. Legia moim zdaniem zapewni sobie tytuł bardzo szybko,będzie za kilka kolejek mieć z 10 lub więcej punktów nad pozostałymi. Lechowi widać los bardzo szybko zabiera to co mu dał,dwie kontuzje najbardziej chyba mobilnych piłkarzy w zespole,Kownackiego i drugiego z reprezentantów polski , Linetty. dodatkowo fatalne transfery zero mobilne Robak,zero mobilne Dudka i też raczej drewniany Thomala. Dodatkowo fatalne losowania,w obu rundach najgorzej jak można,liczę na cud ale Lech nawet do LE nie wejdzie niestety. Co innego Legia której kibice popłakali się na Lechu.naubliżali swoim grajkom,naubliżali Bergowi,a teraz moim zdaniem będą musieli szubko wszystko odszczekać. Bo Legia tym golem z końcówki z Botosani zapewniła sobie praktycznie awans do grupy,bo następna para jest słabsza niż Botosani,tak mi się wydaje. Z Podbeskidziem myślę nawet o 4,5??6 golach w tym Nikolić over 1,5.Nie oszukujmy się los im sprzyja,a Nikolić to najlepsza opcja na polskich drewnianych obrońców.
edit: Kolejny tego typu post z Twojej strony , który będę musiał poprawiać trafi do kosza. Poziom argumentów słaby nad tym również popracuj.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Cracovia vs Wisła Kraków
Cracovia @ 2.45 marathonbet ⛔ 1:1​

Jak widać, kurs leci było 2.68 teraz 2.45
Ostatni mecz Wisły z Górnikiem pokazał, że jeszcze wiele pracy przed Moskalem, wymieniona całkowicie 2 linia potrzebuje zgrania.
Cracovia w pierwszej kolejce poradziła sobie na trudnym terenie w Gdańsku, teraz wracają na własny stadion.
Cracovia od momentu przejęcia ich przez Zielińskiego, gra jest bardzo dobra, zespół odmieniony, można rotować składem. Cracovia gra równo i solidnie i to powinno dać wygraną. Wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami, ale w tym wypadku to Cracovia jest faworytem. Dlatego pokusiłbym się o zagranie czystej 1.
Derby w poprzednim roku:
Wisła vs Cracovia 2:1
Cracovia vs Wisła 1:0
Przewidywane składy:
Cracovia:
Pilarz - Deleu, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz - Cetnarski, Dąbrowski - Wójcicki, Kapustka, Rakels - Jendrišek
Wisła Kraków Cierzniak – Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Jović, Cywka, Mączyński, Popović, Crivellaro – Brożek
Ruch Chorzów vs Piast Gliwice
Piast DNB @ 2.23 marathonbet ⛔ 2:0​

Piast w pierwszej kolejce pokonał 1:0 beniaminka z Niecieczy, wynik trochę nie odpowiada przebiegowi gry, ponieważ Piast miał szansę wygrać wyżej 2/3:0. Gra wyglądała całkiem dobrze, zobaczymy czy uda im się podtrzymać formę do kolejnego spotkania, a mają doskonałą okazję do zdobycia 3 punktów w spotkaniu z Ruchem. No właśnie Ruch w pierwszym spotkaniu u siebie przegrał 0:2 z Łęczną. Gra wyglądała trzeba powiedzieć przeciętnie, widać brak Starzyńskiego, Kuświka, nie ma kto kreować grę. Iwański przeszedł obok meczu, zmieniony w przerwie. Dlatego Piast DNB.
Ruch niestety słaby na początku sezonu i póki co nie zanosi się, żeby było lepiej, kontrakt podpisał Podgórski, ale ciężko żeby zagrał już w piątek.
Cztery ostatnie mecze między tymi ekipami w Chorzowie to 2 wygrane Piasta, remis oraz 1 wygrana Ruchu.
Przewidywane składy:
Ruch Chorzów:
Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Surma, Urbańczyk – Zieńczuk, Iwański, Gigołajew – Visnakovs
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Adrian Klepczyński, Hebert Silva Santos, Kornel Osyra, Patrik Mraz - Bartosz Szeliga, Radosław Murawski, Marcin Pietrowski, Gerard Badia - Kamil Vacek - Josip Barisić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 0

koparawredny

Użytkownik
Jaga - Nieciecza 1 @2,10 William Hill
Jestem bardzo zaskoczony kursem na rewelację poprzedniego sezonu. Jedyny argument jaki przychodzi mi do głowy to zmęczenie po czwartkowym meczu na Cyprze.
Nieciecza nie zachwyciła w Gliwicach i trudno się spodziewać aby w Białymstoku było inaczej.
czemu jesteś zaskoczony kursem?- a co jak Treneiro zrobi rotacje Berga ? bo moim zdaniem Jaga nie będzie się nadawała do niczego po przegranym meczu na Cyprze , to nawet nie chodzi o piłkarskie talenty tylko klimat mało kto tam wygrywa i nie takie firmy jak Jaga czy Wisła ( w formie) tam dostawały baty. Więc Probierz wystawi 2 albo i trzeci skład a jak zagra rezerwami jak w Kielcach to ja gram 2 na Nieciecze.
wstrzymaj się z zakładem do ogłoszenia składu Jagi.
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
czemu jesteś zaskoczony kursem?- a co jak Treneiro zrobi rotacje Berga
Berg nie dorasta Probierzowi do pięt ;), poza tym mimo, ze Jaga nie ma tak szerokiej ławki jak Legia to jednak jacyś wartościowi zmiennicy w każdej formacji są.
Nieciecza nie pokazała w Gliwicach niczego (ani celnego strzału...) a podróż z samego południa Polski na dalekie Podlasie też do przyjemnych należeć nie bedzie...
 
C 0

chudy132

Użytkownik
Berg nie dorasta Probierzowi do pięt ;), poza tym mimo, ze Jaga nie ma tak szerokiej ławki jak Legia to jednak jacyś wartościowi zmiennicy w każdej formacji są.
Nieciecza nie pokazała w Gliwicach niczego (ani celnego strzału...) a podróż z samego południa Polski na dalekie Podlasie też do przyjemnych należeć nie bedzie...
Ja uważam że Jaga po wyprawie na Cypr będzie mogła skupić się na lidze i też stawiam na Jage bo trzeba 3 pkt łapać z takimi rywalami
 
K 0

koparawredny

Użytkownik
a z innej beczki ?
Zagłębie -Korona - 1? kurs okolo 2
grać czy ryzyko ?
Robi sie .
Zagłębie grało całkiem niezły mecz z Podbeskidziem w pierwszej kolejce . babol z 2 minuty ustawił mecz podali Demianowi gola na tacy i musieli gonić cały mecz . Ekipa z Lubina to solidny zespól brak problemow z kasa jest stadion zaplecze itp... wzmocnia są odpadł jeździec bez głowy Przybecki... Stokowiec kolejny sezon ma wizje jak ustawić zespól, może jeszcze nie graja jak Polonia , ale szybcy w ataku i w sumie pewny snajper Papadapulos.
Korona obok Chorzowa i Niecieczy kandydat do spadku.
Łatana drużyna nowi ludzie i zaskoczenie na dzień dobry wygrana z Rezerwowa Jaga . Dwa gole na farcie _ Baran nie miał dnia. Myślę ze na pierwszy skład podrażnionego Zagłębia to może być za mało. Tyle.
edit: ok ????
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Zagłębie - Korona 1 @2.06
Korona grała fatalnie w pierwszym meczu z Jagiellonią, cudem ograli głębokie rezerwy. Podejrzewam, że w tym sezonie bilans wyjazdowy złocisto-krwistych będzie mizerny. Zagłębie po nieudanym początku sezonu (za taki należy uznać remis z Podbeskidziem u siebie) mają idealnego przeciwnika na podbudowanie się, jeśli chcą w tym sezonie spokojnie się utrzymać, takie mecze obowiązkowo muszą wygrywać, zwłaszcza przed własną publicznością. Silniejsi kadrowo, z chęciami rehabilitacji za pierwszy mecz przed własną publicznością powinni to gładko wygrać, przypuszczam różnicą większą niż 1 bramka ;)
 
fanatyk1916 442

fanatyk1916

Użytkownik
Berg nie dorasta Probierzowi do pięt ;), poza tym mimo, ze Jaga nie ma tak szerokiej ławki jak Legia to jednak jacyś wartościowi zmiennicy w każdej formacji są.
Pierwsze zdanie mega pompa ????
Berg piłkarsko a Probierz ---&gt; BARDZO DUŻA PRZEPAŚĆ
Berg trenersko a Probierz ---&gt; PRZEPAŚĆ
Osiągnięcia Probierza
Klubowe
Jagiellonia Białystok
Puchar Polski: 2009/2010
Superpuchar: 2010
Indywidualne :
Trener Roku: 2010
Trener 90-lecia Jagiellonii: 2010
Trener Roku: 2014/15

OSIĄGNIĘCIA BERGA
Piłkarskie
Blackburn Rovers :
Mistrzostwo Anglii (1x): 1994/1995
Puchar Ligi Angielskiej (1x): 2002
Manchester United :
Mistrzostwo Anglii (1x): 1998/1999
Puchar Anglii (1x): 1998/1999
Liga Mistrzów UEFA (1x): 1998/1999
Puchar Interkontynentalny (1x): 1999

Trenerskie
Legia Warszawa :
Mistrzostwo Polski (1x): 2013/2014
Puchar Polski (1x) : 2014/2015
Ponadto trener probierz w ubiegłym sezonie krytykował publicznie to że Berg przeprowadza duże rotacje na mecze ligowe.
Upłynęło troszkę czasu i wystawił całą nowa jedenastkę ????
A co do pogrubionego to właśnie z Korona pokazali jacy są Ci zmiennicy ???? na około 50 minut gry
edit: Żarcik usunięty, nie potrzebujemy kłótni kibicowski, to jest forum bukmacherskie przypominam.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Cracovia z Jackiem Zielińskim 10 spotkań - 8 wygranych - 2 remisy - 0 porażek
Wisła z Kazimierzem Moskalem 30 spotkań - 8 wygranych - 13 remisów - 9 porażek​
trochę przesadzasz z tym zestawieniem i bogatszą kadrą Cracovii.Zieliński nabił w/w statystykę grając z ekipami grupy spadkowej, drużynę objął dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego grając z dwoma spadkowiczami.Na pewno Zieliński zrobił jakąś robotę w Cracovii która potrafiła przegrywać z każdym i wszędzie, ale poczekajmy z tą gloryfikacją.Co do Wisły i jej sytuacją to ok, Cracovia potrafiła urywać punkty czy nawet wygrywać z o wiele lepszą Wisłą więc siłą okoliczności zostali w tym spotkaniu faworytem no ale to są Derby.Typu rzecz jasna nie podważam, ale warto kilka rzeczy sprostować.
 
D 69

dinozaur

Użytkownik
Cracovia - Wisła
- dużo optymizmu wokół Cracovii. Drużyna chwilowo przytłumiła ambicje Lechii Gdańsk rozgrywając niezłe spotkanie i zdobyła 3 punkty.
- Derby mają swoje prawa, ale dla mnie Cracovia na dziś wygląda lepiej. Wymieniona linia pomocy: Popović, Crivallero, Cywka, Mączyński - oni mogą zaskoczyć, ale myślę, że jeszcze nie teraz. Z Górnikiem wyglądało to mocno przeciętnie. Nawet jeśli z Pasami zagrają lepiej, to jestem zdania, że gospodarze tego nie przegrają.
- Fajnie uzupełniają się Rakels z Jendriskiem. Dodatkowe możliwości w obronie wniósł ograny ligowiec Wołąkiewicz. Przebojowe akcje skrzydłami może przeprowadzać trochę niedoceniany Wójcicki. Spokój w środku pola zapewnia Dąbrowski, a za trenera Zielińskiego swoje miejsce na boisku znalazł Cetnarski.
- Cracovia moim zdaniem nie przegra
Zagłębie - Korona
- Zagłębie przeważało, ale zaledwie zremisowało z Podbeskidziem.
- W składzie gospodarzy sporo ligowych &#39;wyjadaczy&#39;. Liczę na solidną grę formacji obronnej, a w ofensywie na przebojowość młodego Piątka i siłę fizyczną Papadopoulosa. Ciekawą postacią może być Jan Vlasko - liczę na jego dobry występ.
- Korona dzięki ambicji i woli walki do samego końca wyciągnęła 3:2 w meczu z... mocno okrojonym składem Jagiellonii. Z jednej strony plusy za walkę i 3 punkty, z drugiej - teoretycznie powinni taki mecz wygrać pewnie.
- Korona w mocnej przebudowie. Trzon zespołu odpadł. Zmienił się trener. Jovanović, Cebula, Sylwestrzak - to wiodące postacie tego zespołu. Mimo wszystko w mojej ocenie zespół wygląda słabo i w Lubinie przegra z &#39;doświadczonym&#39; beniaminkiem.
Legia - Podbeskidzie
- spodziewam się rotacji trenera Berga, ale nie takiej jak przed rokiem gdy potrafił wymienić cały skład. Szansę gry pewnie otrzymają Lewczuk, Masłowski być może Ryczkowski.
- mecz o Superpuchar chyba trochę zamydlił mi obraz Legii. Legia chyba wraca na właściwe tory.
- W Podbeskidziu trochę zmian. Liderem zespołu ma być Kohei Kato. Do dobrej dyspozycji powraca Robert Demjan. Mimo wszystko ja nie mam przekonania co do koncepcji budowy zespołu Górali.
- W Lubinie mecz ułożył się świetnie - szybko strzelony gol dał zespołowi sporo pewności. Jednak Legia powinna naciskać jeszcze mocniej niż Zagłębie, a wtedy wydaje się, że Podbeskidzie jest bez szans.
Cracovia - Wisła Kraków | 1x - 1,33 ✅ 1:1
Zagłębie Lubin - Korona Kielce | 1 - 2,05 ⛔ 0:1
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała | 1 - 1,40 ✅ 5:0
AKO: 3,82
w Totolotek
grając te 3 zdarzenia + 10% od stawki (do 40zł)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tomek18 47

tomek18

Użytkownik
Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2 DNB 2,1
W obu drużynach w przerwie letniej doszłorewolucji w kadrze. Ruch stracił kilku znaczących zawodników (Kuświk, Starzyński, Malinowski). Jednak ludzie, którzy przyszli w ich miejsce nie dają takiej jakości w grze jak wspomniana trójka. Iwański po 45 minutach w spotkaniu z Łęczną został zmieniony ze względu na brak efektywności w grze. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że piłkarze z Chorzowa w spotkaniu z 1. kolejki nie oddali ani jednego strzału. Gra w spotkaniu z Górnikiem jak i również w sparingach nie napawa optymizmem. W Piaście nie udało sie zastąpić jedynie Wilczka. Pozostałe transfery (Mraz, Vacek) wyglądają obiecująco. Do 75 minuty meczu z Termalicą Gliwiczanie przeważali, później opadli z sił. Jednak stawiam, że w dzisiejszym spotkaniu Piast poradzi sobie w małych derbach Śląska. Dla odważniejszych polecam czystą wygraną Gliwiczan po kursie 3,05.
stawka:5/10
Betano
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Dzisiaj na ulicy Cichej w Chorzowie zostaną rozegrane &quot;małe&quot; derby. Faworytem bukmacherów jest drużyna gospodarzy, ale także i moim. Ruch jak punktuje to głównie u siebie i w tym sezonie pewnie będzie podobnie, natomiast Piast ma problemy w meczach wyjazdowych. Arbitrem spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski, który sędziował 7 meczy Rucha i w żadnym meczu nie przegrali, trafił się tylko jeden remis z Lechią na wyjeździe. Owy sędzia także miał okazję prowadzić mecz z Piastem, które także miało miejsce przy ul. Cichej, gdzie Ruch wygrał 2:0. Pierwszy mecz ligowy Chorzowian był nieudany i wg mnie po prostu się skompromitowali przed własną publicznością przegrywając 2:0 na własnym obiekcie w meczu inauguracyjnym sezonu z Górnikiem Łęczna. Dzisiejsze spotkanie to także jubileuszowy mecz dla trenera Ruchu - Waldemara Fornalika, który po raz 150-ty poprowadzi drużynę Niebieskich. Piast swój pierwszy mecz w sezonie wygrał 1:0 z Termalicą B-B., jednak patrząc tylko na suche statystyki to nie wygląda to imponująco - jedynie co mi się rzuciło w oczy to ilość fauli jakiej się dopuścili Gliwiczanie - było ich aż 27 na zawodnikach z Niecieczy, przy 11 na Piastunkach. Dzisiaj zaufam jeszcze raz tak jak i w pierwszej kolejce Ruchowi (gdzie mnie zawiódł), ale myślę, że dwa mecze i to dwa mecze na własnym stadionie nie mogą przegrać - nawet dla kibiców jak i dla trenera Fornalika (chociaż wszystko się może zdarzyć).
Ruch Chorzów @2.40 Fortuna ✅

W sobotę dojdzie do spotkania beniaminka ligi - Zagłębia Lubin, przeciwko Koronie Kielce. Gospodarze na własnym obiekcie czują się naprawdę dobrze, co prawda pierwsze spotkanie w Ekstraklasie zremisowali, które grali również u siebie, chociaż w całym spotkaniu nieźle się zaprezentowali, wg mnie wynik meczu ustalił gol strzelony przez Podbeskidzie w 1 minucie spotkania. Teraz kolejny sprawdzian przed zawodnikami trenera Stokowieca i kolejny przeciwko raczej słabej drużynie, która niespodziewanie pokonała w pierwszej kolejce ligowych wzmagań Jagę na własnym boisku 3:2. Korona mocno osłabiona w obecnym sezonie o czym pewnie każdy wie i tylko &quot;cud&quot; uratował ją, że w sezonie 15/16 gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce przez problemy finansowe, natomiast gospodarze prezentują dość solidny skład. W historii spotkań pomiędzy tymi zespołami Korona od 2005 roku (nie wiem czy były inne, nie sprawdzałem - do tej daty pokazuje mi LiveSports) nie zaliczyła ani jednego zwycięstwa w Lubinie, zremisowała 4 spotkania, natomiast pozostałe 6 przegrała. W tym spotkaniu również zaufam gospodarzom tak jak i w poprzedniej kolejce, jednak myślę, że dzisiaj będzie lepiej i trzy punkty zostaną na stadionie przy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie. Sędzią spotkania będzie Paweł Gil, który w sezonie 13/14 sędziował Zagłębiu w przegranym meczu 1:2 na własnym stadionie przeciwko Cracovii.
Zagłębie Lubin @2.10 Fortuna ⛔ Przerażająca nieskuteczność ze strony gospodarzy.. Zawiedli mnie.

25 czerwca będziemy świadkami także meczu przy ulicy Bułgarskiej, gdzie miejscowy Lech zmierzy się z Lechią. Lech po wyeliminowaniu z Ligi Mistrzów Sarajeva rozegra trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Niestety podopieczni Skorży zaliczyli falstart w pierwszy meczu ligowym i przegrali 1:2 przeciwko Pogoni Szczecin. Przed tym meczem nastroje na pewno dopisują po awansie do kolejnej fazy LM i myślę, że Kolejorz powinien sobie poradzić z Lechią i zdobyć pierwsze ligowe punkty. Zawodnicy z Gdańska w środę zagrali towarzyskie spotkanie przeciwko Schalke, które przegrali 0:1, takim samym wynikiem i również u siebie w Gdańsku zakończyli pierwszy mecz ligowy przeciwko Cracovii. Kolejne spotkanie w T-Mobile Ekstraklasie i kolejny mój typ na wygraną gospodarzy spotkania. W ubiegłym sezonie Poznańska Lokomotywa wygrała na INEA Stadion 1:0.
Lech Poznań @1.80 Fortuna ✅

W niedzielę na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej Legia podejmie Podbeskidzie, które szczęśliwie zremisowało pierwszą kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Legia wydaje się być znowu w gazie, pierwsze spotkanie ligowe wygrała 1:4 na wyjeździe przeciwko drużynie trenera Pawłowskiego we Wrocławiu, a we czwartek rozbiła także na wyjeździe 0:3 oraz zapewniła sobie kolejną rundę w LE rumuńskie Botosani. Wg mnie jeżeli Berg nie popełni znowu swoich głupich błędów z poprzedniego sezonu i nie będzie rotował całą jedenastką, co niestety na nasze polskie warunki się nie sprawdza to Legia powinna gładko pokonać przyjezdnych, którzy w meczach wyjazdowych raczej nie błyszczą, czego nie można powiedzieć o Wojskowych na własnym obiekcie. W tym meczu także idę w stronę gospodarzy spotkania i typuję ich zwycięstwo minimum dwoma bramkami. Na ostatnie 5 meczy bezpośrednich pojedynków, gdzie gospodarzem spotkania była Legia taki handicap pokrył się cztery razy i to w ostatnich czterech pojedynkach.
Legia Warszawa -1.5 @2.09 Fortuna ✅

W tym momencie również jest fajny kurs na zwycięstwo Jagi, jednak z tym typem wg mnie warto się wstrzymać do podania składów, chociaż teraz drużyna Probierza musi się skupić na lidze i spróbować powtórzyć albo i ugrać więcej niż w ubiegłym sezonie, na co ich wg mnie stać, przez co wydaję się, że opłaca się na nich postawić w meczu gdzie będą gospodarzem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Pogoń Szczecin 2.60 William Hill
Moim zdaniem jest to bet kolejki i myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi, nawet sympatyzujący za Śląskiem Robson ???? Krótko, bo nie ma się co wiele rozpisywać. To jest początek sezonu, więc jeszcze dużo powiedzieć o grze gospodarzy nie możemy, jednak na pewno trzeba zwrócić uwagę na wynik w Poznaniu, gdzie Pogoń po bardzo dobrej grze pokonała Lecha - trzeba uznać to za małą niespodziankę, bo mimo tego, iż gospodarze skupili się bardziej na LM, to liga też jest ważna. Pogoń przyzwyczaiła nas do tego, że początki sezonu miewa znakomite, wygrana za wygraną, po czym przychodzi zmęczenie w drugiej części sezonu, problemy ze składem i drużyna, która można powiedzieć aspiruje do gry w pucharach, kończy sezon z ledwo awansując do grupy mistrzowskiej, gdzie gra wręcz fatalnie i kończy na 8 miejscu. Duże zmiany w składzie w zespole gospodarzy niedzielnego spotkania, przede wszystkim środek obrony zupełnie przemeblowany, jednak o dziwo zagrali w Poznaniu bardzo dobrze i co najważniejsze przynajmniej do zimy drużynę nie opuści najlepszy strzelec Zwoliński. Kontuzji w ostatnim meczu nabawił się Akahoshi, co będzie stratą dla drużyny, bo zawodnik wracał do formy, jednak po długiej nieobecności, zastąpił go na boisku Małecki, który jest głodny gry, walczy o pierwszą 11stkę i również zagrał dobre spotkanie.
A teraz kilka, niestety niemiłych słów o grze Wrocławian. Póki co grają fatalnie, nie mają niestety wyrównanego składu i wartościowych zmienników, żeby walczyć zarówno w lidze i LE. Wczoraj, czego można było się spodziewać, odpadli z Goteborgiem 2:0, wcześniej u siebie zanotowali bezbramkowy remis, co można uznać w sumie za dobry wynik, jednak na inauguracje ligi dostali łomot od Legii, przegrywając 1:4. Ewidentnie odejście Sebastiana Mili, głównego koordynatora tej drużyny na boisku, podcięło skrzydła Śląskowi, niby do LE się dostali, ale był to wynik głównie słabej postawy Wisły oraz Lechii na koniec tamtego sezonu. Teraz drużynę dodatkowo opuścił Marco Paixao, który przeniósł się do Sparty Praga, gdzie strzela jak na zawołanie. Niby przyszedł Kiełb, czy kilku innych zawodników, ale potrzebuje jeszcze czasu, żeby zgrać się z zespołem, któremu gra ewidentnie nie idzie. Teraz prosto ze Szwecji jadą na kolejny mecz, grają co 3 dni, zmęczenie będzie w końcu wychodzić, mimo, iż to początek sezonu, ale trener nie ma za bardzo jak rotować składem, więc myślę, że mogą nastąpić maks 2-3 zmiany w porównaniu do czwartku. Nie zmieni to jednak faktu, że Wrocławianie grają póki co fatalnie.
Podsumowując, gram na Pogoń, która będzie chciała dobrze rozpocząć sezon przed własną publicznością. Rywal niby trudny na papierze, ale zupełnie bez formy, zmęczony po pucharach i bez wartościowych zmienników w składzie. Pogoń niby też trochę przemeblowana, ale ufam Michniewiczowi, to bardzo dobry trener jak na polskie warunki. Myślę, że po tym co zobaczyliśmy w Poznaniu, jeśli tylko gospodarze zagrają z podobnym nastawieniem, to Zwoliński i spółka bez problemu poradzą sobie z Wrocławianami - a kurs moim zdaniem mega zawyżony.
Edit: Niestety muszę się zgodzić z Twoja opinią. ;) //Robson1416
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Po wczorajszym &quot;popisie&quot; Jagi wystrzegałbym się grania na klub z Białegostoku. Zero składnych akcji, istny chaos, mnóstwo niedokładności, na bakier z precyzją, bez pomysyłu na grę, mecz rozgrywany w dużym upale,podróż.
 
trcd 20

trcd

Użytkownik
Ruch Chorzów - Piast Gliwice x 3,15 mecz masakra tu nikt niepowinien wygrac 2 przypadkowe bramki ???? ⛔
Ruch jest jednym z glownych kandytatow do spadku w tym sezonie, z takim skladem i gra co pokazali w pierwszej kolejce gorzej odnich pokazala sie chyba tylko Termalica. Mimo ze Ruch podpisal teraz kotrakt z Podgorskim to niewydaje mi sie zeby jakos to mialo na poprawe ich gry moze za kilka kolejek sie zobaczy.Ruch z Leczna zagral fatalnie i tyle.
Piast ma prawie caly nowy sklad i troche tez minie zanim unich to bedzie gralo , wygrali ze slaba Termalica ktura nic niepokazala , apiast tez nic nadzzwyczajnego niezagral.
Teraz co do meczu sa to male derby i wiadamo co to znaczy dla klbow i kibicow &gt;otatni mecz na cichej zakonczyl sie remisem i tu sadze ze dzis tez padnie remis.
i jeszcze na dzis derby
Cracovia Krakow - Wisla Krakow 1 @ 2,4 ⛔⛔

No i na poczatek 2 kolejki mamy derby Krakowa tzw. swieta wojne tu nietrzeba tlumaczyc co toznaczy dla obu fanow druzyn z innych stron Bloni. Niestety Wislakom niebedzie dane dzis obejrzenie dzisiejszych derbow na zywo ze stadionu, i tu moim zdaniem tez moze miec decydujacy wplyw na wynik tego spotkania poniewaz caly stadion bedzie przeciwko nim. W pierwszej kolejce Wisla z Gornikiem zagrala slabo byla blizsza porazki niz zwyciestwa jedyne co pozytywnego miala w tym meczu to wmiare dobra gra Cywki i Crivellaro poki starczylo mu sil widac ze niekjest jeszcze przygotowany do sezonu.
Cracovia natomiast nowy sezon zaczela od zwysietwa i kotynuje dalej swa dobra passe nieprzegranych meczow. Z Lechia zagrali naprawde dobry mecz i inic niewskazuje nato zeby dzis niepokonali lokalnego rywala. Cracovia na dzien dzisiejszy ma wszytko zeby ograc Wisle i mam nadzieje ze tego dokonaja.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Ruch jest jednym z glownych kandytatow do spadku w tym sezonie
Ciekawa opinia. Ja myślę że do spadku nie koniecznie, ale w grupie mistrzowskiej raczej go zabraknie. Klubu z Chorzowa nie było stać na nowe wysokie kontrakty w przerwie między sezonem, a do tego odeszli: Bartłomiej Babiarz, Marcin Malinowski, Jakub Kowalski i Piotr Stawarczyk. Pozyskanie w ich miejsce np. Macieja Iwańskiego z Podbeskidzia czy Michała Koja z Pogoni obnażyło sportową słabość chorzowian już w inauguracyjnym meczu sezonu. Myślę że dzisiaj nie stoją oni na straconej pozycji, aczkolwiek trudno im będzie zdobyć 3 punkty z charyzmatycznym Piastem, po którym tak na prawdę ciężko się czegokolwiek spodziewać.
zobaczymy czy uda im się podtrzymać formę do kolejnego spotkania
No właśnie... pożyjemy, zobaczymy, nic nie obiecujemy... takimi słowami żegnali się piłkarze Piasta ze swoimi kibicami wyjeżdżając do Chorzowa.
Ja dzisiaj typuje mecz walki, dużo chaosu w grze i jakieś przypadkowe bramki, jedna, góra dwie, nie wiem po której stronie.. Nie powinno być ich zbyt dużo. Myślę że z remisu byliby szczęśliwi piłkarze zarówno Piasta jak i Ruchu. Na to spotkanie typuje under 2,5.
Ruch - Piast 2:0 ✅
Typ: under 2,5 gola
Kurs: 2.08
 
pyrus122 1,8K

pyrus122

Użytkownik
Cracovia - Wisła Kraków
Poniżej 2.5 bramek @ 1.74

✅
Derby - spotkanie w którym na pewno zobaczymy dużo walki, dla zawodników, zarządu, wszystkich ludzi związanych z tymi klubami i szczególnie dla kibiców jest to najważniejszy mecz w sezonie.
Nie spodziewam się w tym meczu dużo bramek, obie ekipy będą się przez dłuższy czas pilnować w defensywie, do momentu kiedy jedna z ekip się potknie i straci bramkę.
W ostatnich 10-u spotkaniach tylko w dwóch kibice zobaczyli więcej niż 2 bramki - na stadionie Cracovii ostatni raz 8 lat temu.

kurs z betano.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom