>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Adamo 80
Pisalem ze Kukiz jest liberalem humanitarnym, a wiec uwaza ze sa prawa czlowieka uniwersalne, ktore powinny byc gwarantowane. I prawo do mieszkania jest jednym z nich, w UK pomagalem troche ministrowi housingu (bo nie budownictwa, tam sie nie buduje prawie nic) i mimo ze ciezko podejrzewac konserwatystow o lewicowosc haslo jest jasne NIKT NIE MOZE MIESZKAC NA ULICY. No chyba ze ktos wyraznie chce to zmuszac tez nie mozna. Ale wyrzucanie na bruk w republice Kukiza nie bedzie miec miejsca. Jesli juz ktos zalega z ratami to przeniesienie do socjalnego lokalu (na koszt panstwa albo tego co eksmituje, on i tak na tym zyska), w zadnym razie na bruk i robta co chceta!
Solidarnosc juz mowilem, jesli walczy o prawa czlowieka, a czesciowo tak to pelne zrozumienie, jesli o przywileje branzowe i swoich to dostana z buta bardzo szybko!
Blady
masz blade pojecie o &#39;wyzszosci prawa UE&#39;. Wystarczy poczytac urzednikow panstwowych i oni maja racje. Ale sie zdaje juz napisali Ci. Po mojemu: kazdy kraj moze sobie ustalac jakie podatki chce i unii nic do tego. Unia nie mowi jakie maja byc podatki, wazne jest tylko rowne traktowanie podmiotow i juz
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
masz blade pojecie o &#39;wyzszosci prawa UE&#39;. Wystarczy poczytac urzednikow panstwowych i oni maja racje. Ale sie zdaje juz napisali Ci. Po mojemu: kazdy kraj moze sobie ustalac jakie podatki chce i unii nic do tego. Unia nie mowi jakie maja byc podatki, wazne jest tylko rowne traktowanie podmiotow i juz
Ja pisze o A , a ty o B. Nigdzie nie mowilem o podatkach po prostu ustawa Polska o hazardzie jest niezgodna z wytycznymi UE, wiec mozna normalnie dalej grac w internetowych zagranicznych bukach ....
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ale osobe ktora krytkowala na forum prezydenta zamkneli ???? i wbili o 6 nad ranem, ale ty i tak powiesz, ze to Pisowcy tak robia
I bardzo dobrze. Jeśli ktoś będzie tak pisał o Dudzie też powinni go zamknąć bo wolność słowa ma swoje granice i ja np. jako obywatel nie chcę by ktokolwiek obrażał Prezydenta.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
I bardzo dobrze. Jeśli ktoś będzie tak pisał o Dudzie też powinni go zamknąć bo wolność słowa ma swoje granice i ja np. jako obywatel nie chcę by ktokolwiek obrażał Prezydenta.
Obratanie , a krytykowanie to duza roznica . Wlasnie glowna cecha wolnosci slowa jest to , ze mozna swoje subiektywne opinie glosic bez konsekwencji . Co innego gdy zacyznamy specjalnie klamstwami atakowac jakiegos czlowieka . Wtedy mamy kk i Art. Z ktorych dostajemy kare
E: nie krytykowal Prezydenta tylko premiera za Amber Gold. o to artykul : http://www.elblag24.pl/fakty/87444-na-facebook-u-napisal-o-premierze-rzadu-abw-przyszlo-do-niego-z-wizyta.html
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/listy-kukiza-po-pis-lpr-pjn-oraz-nfz-i-miss-swiata-parowozow-2015-06
Macie pare nazwisk
Nie rozumiem jak mozna miec pretensje do kogos ze startowal np w wyborach samorzadowych jak Kukiza jeszcze nie bylo. Normalne ze takie osoby maja wieksza wiedze o polityce.
Zbanowani sa napewno skompromitowani czlonkowie innych partii jak Hofman czy ci od osmiorniczek, to naturalne, samorzadowcow niezaleznych u Kukiza bedzie cala masa. Przeciez to talenty zaprawione w bojach, a jak nie zwiazane czy sklocone z partia to plus. Plus mlodzi aktywisci.
Nie wiem jak z tym wiekiem bedzie czy wszyscy startujacy maja miec mniej niz 45 lat. To bylaby glupota
Jesli nie Kukiz to i tak obudzila sie sila co sie zorganizuje za pare miesiecy bez niego jak on da ciala, bardzo szybko by upadl i polegl jesli pojdzie w jakis uklad. Wyborcy Kukiza sa &#39;latwo przyszlo - latwo poszlo&#39; i on napewno dobrze o tym wie
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Akurat jeśli chodzi o bukmacherkę to PiS jest tak samo jak PO albo bardziej.
Jedno jest pewne - to Po wprowadziła tego bubla prawnego i to ona w 100% za to odpowiada bo zostawia szczura partii, która będzie rządziła więc nie pisz adamowych bzdur, że PiS bardziej. Bo sa w takiej sytuacji po PO (jeśli wygrają), że zmienia ustawę na łagodniejsza będą komentarze, że promują hazard, nic nie zrobią to będą gadki, że popierają bubla.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jedno jest pewne - to Po wprowadziła tego bubla prawnego i to ona w 100% za to odpowiada bo zostawia szczura partii, która będzie rządziła więc nie pisz adamowych bzdur, że PiS bardziej. Bo sa w takiej sytuacji po PO (jeśli wygrają), że zmienia ustawę na łagodniejsza będą komentarze, że promują hazard, nic nie zrobią to będą gadki, że popierają bubla.
PO wprowadziła tego &quot;bubla&quot; pod wpływem wielkiej krytyki ze strony PiSu. Oni w ogóle chcieli by najlepiej delegalizacji całego &quot;hazardu&quot; więc najbardziej bym się śmiał jak paru kolesi z tego forum tak broniące PiS np za 2 lata (nie mówię, że od razu) obudziło by się w Polsce gdzie nie tylko surowo zakazana by była u zagranicznych, ale i ziemniaki by polikwidowali. W takich kwestiach członkowie PiSu są bardzo konserwatywni. Wszyscy piszą: zmiana, zmiana, ale nadal trzon osób popierających PiS to kościelne &quot;mochery&quot; dla których hazard=diabeł więc nie ma co się zasłaniać i pisać o poprzednikach. Po to są wybory żeby wybierać tego kogo chcemy !
Jak zależy nam na wolności w bukmacherce, żeby sobie grać gdzie się chce bez obaw o Pana Kapicę czy posłankę Pawłowicz z PiS (bo zdaje się ona mówiła o hazardzie i diable, ale to tak z pamięci piszę, jeśli nie to serdecznie Panią posłankę przepraszam) to głosujmy na partię KORWIN lub TWÓJ RUCH i nie patrzmy na sondaże tylko to co chcemy osiągnąć.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
PO wprowadziła tego &quot;bubla&quot; pod wpływem wielkiej krytyki ze strony PiSu.
Jak ziemniaki ci gniją w piwnicy to też przez PiS?

Zgadzam się, że PiS wcale nie jest lepszy dla środowiska bukmacherskiego niż PO i że całe zło którego dopuściła się PO w ustawie hazardowej zostało przyklepane głosami PiS ale jednak jakby nie spotkania na cmentarzach w szemranym towarzystwie i spocone czoło Chlebowskiego to by żadnego bubla nie było.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Twoj Ruch to pajace wieksze niz Kopacz zeby wymienic najglupsze toto z PO
Zreszta ida w kibel, szkoda czasu na jakies pionki
A Korwin, hm ekonomicznie miazdza, w pelni sie zgadzam z ich programem, szkoda tylko ze lider ugrupowania sciaga je w dol glupawymi wypowiedziami.
Ale jesli nie dogadam sie z kukizowcami, to bede rozmawial z korwinowcami!
Ostatnie wydarzenia sa troche dyskusyjne: z jednej strony nie chca rozmawiac o listach wyborczych az do referendum, a z drugiej kazdy wie ze tocza sie zakulisowe dyskusje dotyczace podzialu miejsc na listach i troche pogonli korwinowcow z buta.
Jesli to tak bedzie dalej wygladac i to jest prawda co pisze np Wipler to moda na Kukiza minie szybciej niz sie nam wydaje i skonczy jak Samoobrona czyli szybko przyszlo szybko pojdzie, a korwiny beda jak ten PSL 5-7% beda trzymac.
Zobaczymy jak sie wszystko bedzie toczyc ja avatar zmieniam co 2-3 tygodnie ;)
W kazdym razie jesli sie nie dogadam i z Kukizowcami (w 1 kolejnosci) a potem z Korwinowcami (w 2) to pomoge Kukizowcom bo jak wprowadza okregi jednomnandatowe to sam sie wprowadze do Sejmu bo na kampaniach sie znam i uzbieranie 6 tys glosow na obszarze 2 dawnych wojewodztw to jest pryszcz. To tylko 5 wiosek obok mnie w Bieszczadach
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
tzn okregi beda mniejsze niz 2 wojewodztwa wtedy ale jednej osobie bedzie latwiej bo nie musi stac za nim zadna partia i w ciagu kilku miesiecy obejde sobiewszystkich wyborcow po 5 razy, na co zaden z obecnych poslow nie wpadnie i nie ma czasu/sie boi ze pogonia z buta jak w wypadku PO
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
A taka teza na dzis prosze napisac zgadzacie sie czy nie. Ja ja sformuluje.
Gdyby zlikwidowac podatek CIT i PIT w Polsce momentalnie zrobiloby sie tutaj centrum przemyslu, produkcji itp. Firmy zaczelyby przenoscis produkcje tutaj, wzroslyby dochody z podatkow gruntowych itp, pracownicy byliby poszukiwani, zniknalby problem bezrobocia, jednym slowem przemyslowe Las Vegas. I to na ogromna skale! Zniknelaby bieda.
Politycy na postronku Niemiec i UE nie moga na to pozwolic. Polska w zalozeniach ma byc kolonialnym krajem dostarczajacym taniej sily roboczej Europie Zachodniej plus konsumentem ich przestarzalych technologii. Taka ekspansja (UE) odsuwa w czasie nieuchronne bankructwo ekonomii zachodnioeuropejskiej, z definicji przypominajacej piramide finansowa
Gdyby zlikwidowac podatki dochodowe i ludzie zobaczyliby poprawe, politykierow typu Lewandowski, Buzek, Balcerowicz, tusk by sami porozwieszali, bo teraz media sieja dosc skutecznie watpliwosci czy to sa geniusze czy zdrajcy i zarzadcy panstwa kolonialnego i znaczna czesc otumanionego spoleczenstwa im wierzy.
No slucham
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Chyba pomyliles nas z Pis/PO/SLD/PSL albo nie znasz programu tych partii/ruchow
Chodzi o to zeby koryto zlikwidowac i w kraju zylo sie latwiej
Dla mnie idealnie by bylo jak by nie bylo zadnych partii bo wtedy samotny jezdziec moze osiagnac najwiecej, nie musi isc na kompromisy tylko zawiera umowe np z wyborcami i ja realizuje.
No ale slucham o tej tezie
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Zawiera umowe ... Jako pojedynczy posel mass gowno do powiedzenia . Ciekawe czy wszyscy by sie tak palili do tego ,, koryta&#39;&#39; gdyby nie bylo tam zarobku.. Rozumiem chcesz rozwalic ,,koryto&quot; jakie mass dalsze pomysly ? Finansowanie partii z prywatnej kasy , zeby Kulczyk mogl sobie juz oficjalnie kupic partie ? Nie wiem czy dobre odczytuje twoje wiadomosci , ale piszesz troche tak jakbys byl miejscowym &quot;oligarchem&quot; ktorego wszyscy Nagle zaczna popierac. Jak masz ambitne plany to spoko podziwiam. Ale wiadomosci typu jak nie Kukiz to Korwin , a niedlugo wstawisz Petru na avka ,,skoro on tez chce rozwalic korzyto &quot;. Chcesz cos zmienic to sie indentyfikuj z jedna partia i programem. Bo jest spots roznica miedzy Korwinem a Kukizem ;)
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Chyba pomyliles nas z Pis/PO/SLD/PSL albo nie znasz programu tych partii/ruchow
Chodzi o to zeby koryto zlikwidowac i w kraju zylo sie latwiej
Dla mnie idealnie by bylo jak by nie bylo zadnych partii bo wtedy samotny jezdziec moze osiagnac najwiecej, nie musi isc na kompromisy tylko zawiera umowe np z wyborcami i ja realizuje.
No ale slucham o tej tezie
Zadziwiające jak zwolennicy Pawła Kukiza utożsamiają się z nim i o wszystkim mówią stosując dychotomiczny podział My vs Oni. Trochę jak kibice którzy mówią: wygraliśmy, przegraliśmy ect. ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A taka teza na dzis prosze napisac zgadzacie sie czy nie. Ja ja sformuluje.
Gdyby zlikwidowac podatek CIT i PIT w Polsce momentalnie zrobiloby sie tutaj centrum przemyslu, produkcji itp. Firmy zaczelyby przenoscis produkcje tutaj, wzroslyby dochody z podatkow gruntowych itp, pracownicy byliby poszukiwani, zniknalby problem bezrobocia, jednym slowem przemyslowe Las Vegas. I to na ogromna skale! Zniknelaby bieda.
Politycy na postronku Niemiec i UE nie moga na to pozwolic. Polska w zalozeniach ma byc kolonialnym krajem dostarczajacym taniej sily roboczej Europie Zachodniej plus konsumentem ich przestarzalych technologii. Taka ekspansja (UE) odsuwa w czasie nieuchronne bankructwo ekonomii zachodnioeuropejskiej, z definicji przypominajacej piramide finansowa
Gdyby zlikwidowac podatki dochodowe i ludzie zobaczyliby poprawe, politykierow typu Lewandowski, Buzek, Balcerowicz, tusk by sami porozwieszali, bo teraz media sieja dosc skutecznie watpliwosci czy to sa geniusze czy zdrajcy i zarzadcy panstwa kolonialnego i znaczna czesc otumanionego spoleczenstwa im wierzy.
No slucham
Ja uważam, że bardziej od CIT i PIT jest niesprawiedliwy VAT bo cwaniaczki - przedsiębiorcy w kolejnym łańcuszku sobie tylko wszystko odliczają, a podatek ten płacimy my - zwykli ludzie. Ponadto jeśli ktoś jest producentem albo importerem także płaci. Byłem parę lat w VACie i to jest totalne dziadostwo dla cwaniaków bo niby można kupować co się da: telewizory, benzynę, samochody i kochanki ???? , a potem odliczać, ale właśnie to, że można odliczać kusi tylko do zbędnych zakupów, których się nie potrzebuje. A jak się likwiduje firmę to i tak trzeba wszystko oddać. Oczywiście są cwaniaczki - przedsiębiorcy, którzy się szczycą tym, że nie zapłacili ani grosza VATu bo kupują lewe faktury na wszystko co się da i kombinują jak to ominąć. Uczciwi płatnicy podatku VAT którzy nie kombinują płacą kolosalne pieniądze. Wystarczy być pierwszym importerem na Polskę czy producentem i się płaci. Na końcu zresztą i tak wszystko trafia do ludzi. A w segmencie wyrobów przemysłowych to jest obecnie aż 23%. Tak naprawdę karze się ludzi za to, że żyją w tym chorym kraju, a przedsiębiorców, że są pracowici i zaradni. Podatek premiuje całe cwaniactwo, a do tego miliony zł uciekają przez mafię, która odpuściła sobie narkotyki, dziewczynki czy handel bronią, a jedzie właśnie na wyłudzaniu podatku VAT bo kary stosunkowo niskie, nikogo się nie zabija, jest pewne przyzwolenie społeczne, na pewno większe niż na narkotyki, a dorobić się można w ciągu roku tyle, że starcza na całe życie - np. mafie paliwowe. I jeżeli miałbym się pobawić w antyssytemowca to bym powiedział że na styku: biznesu, polityki i przestępczości najbardziej im zależy właśnie na utrzymaniu podatku VAT.
Jaki wzór na postępowanie dla Kukizowców lub Korwinistów - prosta sprawa - nie wymyślać nic nowego - przenieść dokładnie system podatkowy z USA albo Hongkongu czy Tajlandii. Żeby rozruszać przedsiębiorczość wystarczy nawet nie likwidacja tych wszystkich podatków tylko ich zredukowanie o połowę. Ponieważ teraz Polska wyszła z procedury nadmiernego deficytu nie można już również tłumaczyć, że Unia nam nie pozwala. Możemy sobie poobniżać co chcemy. Z pewnością znaczne obniżki podatków bardzo wzmocniły by takie grupy jak: przedsiębiorców małych, dużych i wielkich oraz wszystkich pracowników pracujących w takich prywatnych firmach również na śmieciówkach, być może już po pół roku mieliby podniesione zarobki o ok 30%. Uderzyło by to w: urzędników, związki zawodowe i pozostałe jeszcze zakłady z większością udziału państwa. Z kolei takie grupy jak nauczyciele czy lekarze jeśli by byli pracowici też by zyskali bo znacznie więcej by zarabiali w prywatnych szkołach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Co do policji i wojska to akurat Korwin na nich by nie szczędził kasy i jeśli podatki by miały na coś iść to właśnie głównie na nich. Reasumując wizja państwa liberalnego to wizja państwa dla ludzi zaradnych, przedsiębiorczych i pracowitych bez postawy roszczeniowej, ale też dla wszystkich innych bo jeśli by dać szansę tym pierwszym to skorzystali by wszyscy.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
https://en.wikipedia.org/wiki/Trickle-down_economics
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_skapywania
Ale to bardziej dotyczy dodruku i pompowania w gospodarke nowych pieniedzy zamiast obnizania&#39;likwidowania podatkow. Bo podatki np zlikwidowanie podatku dochodowego to wprost ulzzenie ludziom najbiedniejszym, a oni raczej rusza z kolejnymi najpilniejszymi wydatkami na liscie (mam na jedzenie to teraz kupie moze jakas ksiazke albo paste do zebow). I te wydatki sa bardzo pozyteczne, rosnie produkcja, zatrudnienie. QE - albo to o czym rozmawiali panowie Belka z sienkiewiczem to napychanie kasy bogaczom ewentualnie funflom ludzi wladzy a najbiedniejsi wrecz przeciwnie, placa za to wzrotem cen (ale juz nie wzrostem dochodow).
To wyjasnia (a nawet powoduje) zdetonowanie takich krajow jak Egipt czy Tunezja, prawie cala arabska wiosne, krajow w ktorych bylo juz tak zle ze jakiekolwiek machloje na ludziach spowodowaly rewolucje oraz obnizanie sie realnych dochodow i standardow zycia w ostatnich latach w Europie (kto powie ze nie jest tak: ceny i koszty zycia rosna a zarobki nie, jest w zdecydowanej mniejszosci). W obecnym modeu gospodarczym zatopione zostana takie kraje jak polnocna Afryka, na poczatku standard zycia sie bedzie w Europie obnizal, i tak coraz bardziej az ludzie nie wytrzymaja i wyjda na ulice, ew kukizowcy i korwinisci wygraja, moze od Polski zacznie sie opamietanie i przeganianie zydow gdzie pieprz rosnie, (tego co mieszka w piwnicy zaleje calkowicie, ten na 1 pietrze bedzie mial na poczatku zamoczone stopy, ale poziom wody bedzie sie podnosil.
Ja jestem ekonomista, cos o tym wiem, jesli to jest za trudne to moze wyjasnie, ale wszystko zaje..iscie trzyma sie kupy.
Zaraz odpowiadamy temu panu od PiS.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Adam 80
ale tu chodzi przede wszystkim o ulzenie ludziom a nie napychanie kasy bogaczom ktorzy i tak podatkow nie placa tylko uciekaja w jakies Antyle czy Bahamy (Google, Microsoft, McDonalds, Facebook, i wiele wiele innych), sama likwidacja podatku CIT da takim przedsiebiorcom niewiele, bo oni juz piknie ukrywaja wyniki (chociazby Auchany Carrefoury, Tesco itp), chodzi o to zeby rozwinac przedsiebiorczosc, chcieli tu rozwijac dzialalnosc, dawali ludziom zatrudnienie, byl glod pracownika. Za chwile wzrosna pensje, zacznie sie dziac naprawde dobrze.
Wymieniles USA, ktore jest krajem totalitarnym wiec prosze mi tu bez jakichs faszystowskich krajow. Tam zydzi wszystko trzymaja za nos i deficyt urosl juz pod chmury, a ludzie za nie placenie podatkow sa scigani nawet na Jowiszu, a i tak kraj tylko powieksza zadluzenie, bo co mozna jak sie niczego nie umie tylko okradac i napadac inne kraje.

&#39;Zawiera umowe ... Jako pojedynczy posel mass gowno do powiedzenia . Ciekawe czy wszyscy by sie tak palili do tego ,, koryta&#39;&#39; gdyby nie bylo tam zarobku.. Rozumiem chcesz rozwalic ,,koryto&quot; jakie mass dalsze pomysly ? Finansowanie partii z prywatnej kasy , zeby Kulczyk mogl sobie juz oficjalnie kupic partie ? Nie wiem czy dobre odczytuje twoje wiadomosci , ale piszesz troche tak jakbys byl miejscowym &quot;oligarchem&quot; ktorego wszyscy Nagle zaczna popierac. Jak masz ambitne plany to spoko podziwiam. Ale wiadomosci typu jak nie Kukiz to Korwin , a niedlugo wstawisz Petru na avka ,,skoro on tez chce rozwalic korzyto &quot;. Chcesz cos zmienic to sie indentyfikuj z jedna partia i programem. Bo jest spots roznica miedzy Korwinem a Kukizem&#39;
Ja jestem libertarianinem. Tak wiec...uwazam ze np kazdy kto ukonczy 18 lat powinien sobie wybierac kraj, w jakim chce zyc i ewentualnie z nim zawierac kontrakt - plaic podatki i korzystac ze swiadczen. Wybor panstwa to jak wybor zony albo ubezpieczenia OC na samochod. I mozna by np zyc w Polsce ale komu pasuja wyzsze podatki powinien sobie podpisac kontrakt z Francja czy Szwecja a panstwa ewentualnie przekazywac srodki. I juz. Co by sie wtedy stalo? Panstwa by rywalizowaly o obywateli, bylaby konkurencja, znacznie wzroslby poziom uslug, nie ma lipy jak mowi ten Litwin Hardkorowy Koksu. Nieslychanie podnioslyby sie standardy. Ktos komu nie pasuje podatek tez powinien miec opcje, zapisuje sie do jakiegos Hongkongu czy Tajwanu i wie ze liczy tylko na siebie i nie ma problemu.
Kazdy podatek uwazam za zlodziejstwo, poza minimalnymi jakimis standardowymi typu obronnosc i porzadek. Rozumiem, ktos moze miec inne zdanie, tylko dlaczego ja mam na niego placic jak ja sie z tym nie zgadzam? W rezultacie ja i tak znajde wyjscie zeby tego podatku nie zaplacic a w efekcie straci na tym panstwo bo ja i tak zrobie swoje a panstwo nie zarobi. Bo nie zasluguje. W UK ja mam niby zarobic na swoj czyns (pozycz dwie dychy) a jakas gruba baba z 10ma bachorami dostaje mieszkanie socjalne za darmo. Ja sie pytam dlaczego ja mam placic za kogos kogo c.pka zaswedziala za mlodu?
To tyle odnosnie wstepu ????
Co do kukiz/korwin itp. Startowanie z czyichs list to decyzja techniczna, Kukiz nie ma partii, Korwin ma jasny program, wszystko jest dynamiczne, nie zdziwie sie ze np dogadaja sie na innych warunkach i przed wyborami beda sie sciskac. Wszystko jest mozliwe. Ale jesli pojda osobno, bedzie wiecej miejsc na listach wiec to dobra wiadomosc dla potencjlanych kandydatow. Kukiz na 100% dostanie sie do parlamentu Korwin na 60. To taki kontrakt z partia i wyborcami, ze na kadencje realizujesz program partii i oczekiwania jej wyborcow, nie ma co sie przywiazywac, nazwy zmieniaja sie szybko, ktos od dziecka marzyl o PO?
Zobacz czym wygralbym w swoim okregu. To za darmo lekcja nowoczesnej, skutecnej kampanii, wpisalem to u Wiplera
&#39;Zakladasz polska tradycjna kampani e kogo zobacza ludzie w tv tak glosuja, bo sie podoba twarz albo ma ladny garnitur w kosciele i kaplica. Tymczasem tutaj bedzie cos nowego, angielski styl, czyli chodznie po domach a kukizowcy spotykaja sie z ogromna zyczliwoscia. Ja u siebie dobilem do 30% gdzie partia miala 22% w miescie a popelnilem mase bledow logistycznych i dzialalem sam. Kluczem byl czas i poswiecenie, jesli znajda sie pracowite mroweczki to rozniosa tvny, gazety wyborcze i janiny paradowskie razem wziete, tylko szczeka im opadnie po wyborach jeszcze bardziej niz po prezydenckich
I moja rada dla tych co chca wygrac wybory, szczegolnie w jednomandatowych okregach: badz soba, rob swoje, nie wlaczaj telewizji, Kukiz robi blad ze caly dzien wyszukuje artykuly na wyborczej i onecie i je kontruje. W ten sposob oddaje inicjatywe silom stojacym za &#39;magdalenka&#39;, zawsze moga mu przygotowac jakas niespodzianke w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej (wybuchajace lisy itp). Obejdz ludzi w swoim okregu, rozmawiaj z nimi zyczliwie, zidentyfikuj ich problemy, nie boj sie negatywnej kampanii jesli ubiegasz sie o urzad (kto to widzial zeby np taki Komorowski atakowal Dude w debacie zamiast przedstawiac z usmiechem swoje osiagniecia z minionej prezydentury i zaproponowac kontynuacje - i jeszcze platfusy sie zachwycaly ze mu ,pojechal&#39;!)
Polskie kampanie sa jeszcze &#39;surowe&#39; choc jest postep w porownaniu z tanczacym olkiem 1995. Ale ludzie maja po 20 kanalow, jezdza po swiecie i wiedza sie przebija, coraz ciezej bedzie im sprzedac taki kit jak oferowala to przez lata platforma, odchodzca wlasnie na smietnik&#39;
A teraz zobacz jaka odpowiedz dostalem od zasluzonego dzialacza polonijnego
&#39;Witam,
Bedzie krotko bo pracy bardzo duzo a czasu bardzo malo.
Polska scena polityczna, choc nie tylko, interesuje sie bardzo ale nie bede mial czasu aby moc robic cos konkretnego. Obowiazkow w pracy dla organizacji pozarzadowej oraz jako radny mam ogrom, wiec koncentruje sie na tym co jest realistycznie do zrealizowania.
Pozdrawiam,
Michal
Juzz wiesz jakim sposobem wygram w swoim okregu? Widzisz tu jakies pieniadze?
Obecny ststem wymusza brudne kompromisy, wpisywanie sie na listy partyjne, podczas gdy poglady masz swoje i nie ma dwoch takich samych ludzi. Okregi jednomandatowe szybko rozliczaja z dzialania wbrew wyborcom i ich oczekiwania, pozwalaja na jednoznaczne okreslenie odpowiedzialnych i natychmiastowe ich wyciecie.
Stad
tak czy owak
okregi jednomandatowe peln e poparcie, bo wtedy dam sobie rade bez poparcia partii. Nie kazdy idzie po wladze dla pieniedzy wyobraz sobie. Wywodzisz sie zapewne z regionu typu Podkarpacie gdzie tak mysla ale nie znaczy to ze kazdy tak musi myslec.
No a jesli ktos jest dobry i zaoferuje ludziom cos lepszego niz to co maja teraz to gdzie widzisz problem zeby dac mu jeszzce podwyzke? Wtedy on ma motywacje zeby dzialac, nie musi dorabiac na bokach jak pan Schetyna czy Bury
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom