>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

radegast 141

radegast

Użytkownik
że dzieciaki słabo pamiętające 2005-2007
Doskonale pamiętam te czasy a dzięki rządom PiSu jestem z 50 tys do przodu (likwidacja podatku spadkowego dla najbliższej rodziny).
Samego faceta mimo, że jest za PiSem zawsze lubiłem
Macie po te 18-30 lat i gó... o wszystkim wiecie
Za to jaśnie oświecony pan Adamo80 wie wszystko, zjadł na śniadanie wszystkie rozumy. I do tego dobry dla pisowców - niczym tow. Stalin w słynnej anegdocie (kończącej się ...a mógł zabić)
Ale:
Obawiam się, że dopiero teraz zobaczymy co to socjalizm,
Mam jednak nadzieję, że nie, nadal w tym środowisku jest parę sensownych ekonomistów jak Pan Bugaj no Pani prof. Staniszkis, byle by ich tylko słuchali.
głosowałem w I turze na JKM
Sprzeczność goni sprzeczność. Nie lubisz socjalizmu, głosujesz na JKM i uważasz Bugaja za sensownego ekonomistę (Bugaj to socjalista pełną gębą - całkowite zaprzeczenie poglądów JKM). Do tego z Jadwigi Staniszkis robisz ekonomistkę a to socjolog (choć w sumie trochę o ekonomię zahaczała, ale profesurę ma z socjologii) i nawet nie potrafisz poprawnie napisać nazwiska Thatcher
Podyskutowałbym z Tobą, ale
http://www.youtube.com/watch?v=99H6mySpyjI
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Z taką propagandą &quot;antyduda&quot; jaką mieliśmy w TV przez ostatnie tygodnie, z tym całym straszeniem Pisem, Kaczorem, Macierewiczem i innymi, z takim nakładem finansowym (m.in. 16 &quot;bronkobusów&quot;), z przemilczeniem niektórych &quot;ciekawych&quot; faktów z życiorysu Bronka, ze zdawkowymi informacjami na temat jego żenujących wpadek, z pomocą manipulatorki wizerunkiem przeciwnika + Hadacz+ Burzyńska, mając status &quot;męża stanu&quot;, który w polityce był już jak Duda jeszcze srał w pieluchy, nazywany przez swoich partyjniaków najwybitniejszym politykiem 25-lecia, który &quot;walczył o wolność&quot;, był internowany, był posłem, wiceministrem, ministrem, marszałkiem sejmu - powinien rozgromić Dudę co najmniej 15% poparciem. A jednak coś nie &quot;pykło&quot; ????
Ja oddzielam jednak media od kampanii. Fakt, że mainstreamowe media popierają PO lub są jej przychylne, ale to nie wynika z żadnych tam ustawień czy służb, przeważnie, nie zawsze co chcę podkreślić; ale tak po prostu myślą dziennikarze. Zresztą nie wszyscy. Ktoś kto ogląda tylko Fakty TVN może odnieść wrażenie propagandy i coś w tym jest, ale już dokładne oglądanie TVN 24 i mamy duży obiektywizm bo zapraszani są Semka czy Staniszkis z komentatorów. A także prawie zawsze ktoś z PiSu i PO więc każdy może się wypowiedzieć. Nie przesadzajmy z tą propagandą, tak nie jest. A, że media nie grzebią w życiorysach - od tak poważnych zarzutów jak udział w WSI są sądy nikt bez mocnych dowodów nie powinien takich zarzutów wysuwać co czynią bardzo często politycy PiS i media pisowskie, że o internecie nie wspomnę bo nikt się nie liczy ze słowem.
Komor przegrał nie przez propagandę tylko przez chyba najgorszą z możliwych kampanię, a także przez to co się w Polsce dzieje. Jak ja zobaczyłem 1 konwencję przedwyborczą to oczy przecierałem ze zdumienia. Całe towarzystwo się świetnie bawiło, Kopacz całe to kolesiostwo, które jeszcze nie dawno słyszeliśmy na taśmach prawdy, a w środku tego Bronek. A potem było tylko gorzej - wielki Pan nie zszedł do ciemnego ludu na debatę przed I turą, obrażał od dyletantów innych kandydatów. Po prostu żenada straszna. Ja liczyłem na spoty w stylu Kwaśniewskiego np w towarzystwie Obamy, spoty o mówieniu co się udało w czasie tych 5 lat np. Karta Dużej Rodziny, a parę rzeczy się udało, a to było tak robione jak by mieli odrobić konieczną, ale nie przyjemną pracę domową, no i niestety 2 tygodnie po I turze nie odrobiły wcześniejszych strat.
Ja na miejscu Komora jeździłbym po kraju i przepraszał tych wszystkich, którym się nadal żyje źle, a chwalił osiągnięciami tym wszystkim którzy mają się dobrze, tak w największym skrócie. Obiektywnie jest bardzo duże nie zadowolenie ludzi, szczególnie młodych bo nie widzą dla siebie perspektyw. Jest bezrobocie lub ludzie zarabiają po 1300 - 1500zł na rękę, a oglądają Warszawkę w której się tak świetnie żyje. Nawet seriale są zawsze o Warszawie, zawsze każdy ma samochód i jedyny problem to kto z kim się przespał. A gdzie małe miasta ? Gdzie Polska wschodnia ? Gdzie 35 latkowie mieszkający z rodzicami bo z pensji 1500zł nie da się odłożyć na mieszkanie i nie ma się zdolności kredytowej ? Gdzie rozbite rodziny w wyniku emigracji ? To wszystko ładnie zagospodarował Duda i Kukiz i obiecują złote góry, że coś zmienią. Nie ma się więc co dziwić tym ludziom, że tak głosowali bo chcą dać komuś szansę na zmianę nie wierząc w to, ze ta władza to zrobi. A Pani Bieńkowska mówi, że kto to pracuje za 6 tyś. Oczywiście ona jest specjalistką wysokiej klasy, ale należy się wykazać większą empatią i pokorą, a nie takim niedojrzałym chwaleniem się co to nie ja.
Niestety jednak mając świadomość tych wszystkich czynników które wpłynęły na wyborców nie mam specjalnych złudzeń, że to PiS czy Kukiz poprawią bo smutna prawda jest taka, że Niemcy czy Francję i takie zarobki to my dogonimy gdzieś za 10 lat, jeśli nie będzie populistyczno-socjalistycznych potknięć po drodze, bo jak będą jeszcze dłużej, ale mądra władza wiedząc, że czegoś się nie przeskoczy przynajmniej próbuje minimalizować szkody lub wyjaśniać dlaczego tak jest, a władza PO oderwała się zupełnie od ludzi i myślą, że wszystkim się świetnie powodzi. To ich zgubiło.
Sprzeczność goni sprzeczność. Nie lubisz socjalizmu, głosujesz na JKM i uważasz Bugaja za sensownego ekonomistę (Bugaj to socjalista pełną gębą - całkowite zaprzeczenie poglądów JKM). Do tego z Jadwigi Staniszkis robisz ekonomistkę a to socjolog (choć w sumie trochę o ekonomię zahaczała, ale profesurę ma z socjologii)
To, że się nie zgadzam z Panem Bugajem nie oznacza, że nie jest sensownym ekonomistą, a pisałem to pod kątem PiSu i Kukiza, że PiS ma jako takie zaplecze. Staniszkis jest interdyscyplinarna świetnie zna się na sprawach gospodarczych i przepływach środków w UE. Socjologia to tylko punkt wyjścia, już od dawna poszła o wiele dalej. Dzięki za Margaret Thatcher, mam mało czasu na pisanie tu, jestem bardzo zajęty, ale zawsze wpadnę na głupi pomysł żeby coś odpisywać i stąd ten błąd językowy.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jak Duda i PiS uderzą w banki, a banki przerzucą to wszystko na ludzi co jest pewne to za rok naród wyjdzie na ulice, ale tym razem wszyscy. Mimo, że jeszcze Duda nie jest prezydentem, a PiS nie rządzi wszystkie akcje banków spadły w ciągu 1 dnia o 12%. Wiem, że to mało co obchodzi dzieci, ale tak się składa, że jak ktoś miał ich akcje, a to nie była wcale taka mała część ludzi ma już za sobą nieprzespane noce. To są pierwsze efekty wyboru Dudy. Mówiłem, że tak będą reagowały rynki, a może być znacznie gorzej.To jest śmieszne i smutne, że to całe pokolenie - dzieci internetu nie rozumie, że z hipermarketami i bankami się nigdy nie wygra, a każde uderzenie w nich wróci do nas podwójnie. No, ale jak bezrobocie wzrośnie 2 razy tyle co było, a gospodarka zwolni to wtedy przekonacie się co dały te wasze zmiany.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
To chyba nie znasz podziału kompetencji i rozkładu władz w Polsce. Nic nie jest posprzątane, oprócz wetowania ustaw Prezydent nie wiele może. O prawie wszystkim będzie decydował parlament, który wybierzemy jesienią. A naród się &quot;obudził&quot; ? Komorowski to ponad 48%, a Duda 51% więc różnica zaledwie 3%. To jest nic. Ja bym wolał żeby na jesień wygrała zdecydowanie PO lub PiS tak żeby np z PSL ktoś mógł rządzić, najgorsze będzie jak będzie PO 30%, PiS 35%, Kukiz 15% i cała reszta. Wtedy nie będziemy mieli żadnego rządu, za to potężny kryzys państwa. Najlepiej by było ja by Kukiz odpuścił już tą antysystemową bajeczkę i powiedział z kim by wchodził w koalicję bo od niego będzie bardzo dużo zależało.
Chłopie ty to masz ułańską fantazję...Posprzątane jest pod względem tego, że Lemingrad został &quot;spałowany&quot; Kuźniary panikują a Kukizy za chwilę przegonią PO. PSL i koalicja ? ???? Przecież tej partii już nie ma i nie będzie ???? Tak jak przepowiadałem ponad 30% Dudy i jego win tak przepowiadam koniec PSLu. Amen.
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Chłopie ty to masz ułańską fantazję...Posprzątane jest pod względem tego, że Lemingrad został &quot;spałowany&quot; Kuźniary panikują a Kukizy za chwilę przegonią PO. PSL i koalicja ? ???? Przecież tej partii już nie ma i nie będzie ???? Tak jak przepowiadałem ponad 30% Dudy i jego win tak przepowiadam koniec PSLu. Amen.
Wstrzymałbym się z tym zakopywaniem PSL-u. Oni już nie raz mieli paść, ale dziwnym sposobem zawsze swoje ugrali. Wybory prezydenckie a parlamentalne to jednak trochę inna bajka.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Powrót zdrowego rozsądku. Nie wrócimy do poprzedniego wieku emerytalnego

Po wyborach nadszedł czas rozliczeń. I jak należało się spodziewać, prezydent elekt zaczyna urealniać obietnice. Nie będzie powrotu do wieku emerytalnego 60 i 65 lat.
http://www.wprost.pl/ar/509044/Powrot-zdrowego-rozsadku-Nie-wrocimy-do-poprzedniego-wieku-emerytalnego/
Prezydent, który proponuje Polakom kwotę wolną od podatku na poziomie 8 tysięcy brutto rocznie jest śmieszny.
Prezydent, który wycofuje się z głównego postulatu zanim jeszcze objął formalnie urząd jest żałosny.
Mój pogląd na emeryturę, żeby nie dać miejsca do ataku na mnie ze strony zwolenników Dudy, czy szerzej PiS-u - jest jasny. Reforma z uwzględnieniem uprzywilejowanych grup społecznych, nastawiona na jak największe obniżenie składki. Sprawę wieku przejścia na emeryturę traktuje jako temat dla sądów i trybunałów. Bo zmiana zasad gry, w jej trakcie jest niekonstytucyjna. A ludzie, którzy zaczynają prace powinni mieć wybór. Tyle.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Chyba nie sądziłeś, że ten kto głosował na Dudę wierzył w jego obietnice?
Naczelnym priorytetem było odsunięcie &quot;chujowo, ale stabilnie&quot; bula od żyrandola.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Chyba nie sądziłeś, że ten kto głosował na Dudę wierzył w jego obietnice?
Naczelnym priorytetem było odsunięcie &quot;chujowo, ale stabilnie&quot; bula od żyrandola.
No dokładnie, nie wiem jak można wierzyć w takie obietnice... Jeszcze PO niech spier*** a co będzie się działo, kto będzie rządził to już inna kwestia.
 
J 127

jester72

Użytkownik
W PiSie chyba się komuś bezpieczniki w główkach przepaliły! Wycofywać się z obietnic wyborczych tuż po wyborach prezydenckich, ale przecież ciągle przed tymi najważniejszymi - parlamentarnymi to sam nie wiem jak to nazwać!? Nawet, jeśli były te obietnice nierzeczywiste albo mało realne. Co najmniej dziwne.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Czytanie ze zrozumieniem? Czytacie tylko propagandowe tytuły? Chyba Dudy się Wam poje .. ały.

[...] Nie będziemy napierać, żeby wracać do starego wieku emerytalnego, czyli 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet – mówi „Wprost” szef „S” Piotr Duda.
Natomiast Andrzej Duda, Prezydent:
&quot;[...] Wiek przejścia na emeryturę zostanie obniżony, ale trzeba będzie przepracować co najmniej 40 lat. Po spełnieniu tych kryteriów będzie można dalej zarabiać i w ten sposób podwyższać późniejsze świadczenie emerytalne. [...] Chcę dać ludziom możliwość wyboru.&quot;
Tu inny materiał: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/06/prezydent-elekt-andrzej-duda-podtrzymuje-obietnice-wyborze-00428343.html
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Czytanie ze zrozumieniem? Czytacie tylko propagandowe tytuły? Chyba Dudy się Wam poje .. ały.

Natomiast Andrzej Duda, Prezydent:
Tu inny materiał: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/06/prezydent-elekt-andrzej-duda-podtrzymuje-obietnice-wyborze-00428343.html
I myślisz że każdy Mietek z ławki spod sklepu czy Lucyna z małej miejscowości, dojeżdżająca do pracy w biurowcu będzie teraz guglować co dokładnie powiedział Duda? Mam się za osobę dobrze orientującą się w realiach politycznych, a z przekazu Dudy w kampanii w sprawie reformy emerytalnej dotarło do mnie tyle że chce cofnąć reformę. Tym zdobył część wyborców.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
I myślisz że każdy Mietek z ławki spod sklepu czy Lucyna z małej miejscowości, dojeżdżająca do pracy w biurowcu będzie teraz guglować co dokładnie powiedział Duda? Mam się za osobę dobrze orientującą się w realiach politycznych, a z przekazu Dudy w kampanii w sprawie reformy emerytalnej dotarło do mnie tyle że chce cofnąć reformę. Tym zdobył część wyborców.
Jednych może stracić a innych np. mnie... zyskać bo wolę kogoś kto zna realia budżetowe i nie wywróci wszystkiego do góry nogami z powodu obietnic wyborczych. Matematyka Panowie i Panie to taka nauka, której nawet Pan Prezydent nie zmieni bo... i Salomon nie naleje z próżnego (czy jakoś tak) ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Tym zdobył część wyborców.
Też tak uważam. Natomiast jego obecne wypowiedzi nie świadczą o tym, że reformy cofnąć nie chce. Chęć (nadal) obniżenia wieku, to ten &quot;cofnięcia&quot; element.
[...] I myślisz że każdy Mietek z ławki spod sklepu czy Lucyna z małej miejscowości, dojeżdżająca do pracy w biurowcu będzie teraz guglować co dokładnie powiedział Duda?
Nie jestem jego kolegą partyjnym czy politycznym adwokatem ale zgadzam się z tym, iż przekaz jaki dochodzi do odbiorcy może być niejasny. I na tym się nowy Prezydent może przejechać.
Miałem chwilkę czasu, wgłębiłem się nieco w temat, obniżenie obwarowane warunkiem stażu, nadal będzie obniżeniem, stąd poprzednia moja wypowiedź.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wracając na chwilę do debaty publicznej i tego co wygadywał kandydat na Prezydenta - Grzegorz Braun co mnie osobiście po prostu zszokowało, zastanawiam się jakim cudem z takimi poglądami on jeszcze nie został oskarżony przez prokuraturę. Mówienie o &quot;żydowskiej grupie złodziei&quot; w mojej ocenie jak najbardziej wyczerpuje znamiona przestępstwa opisanego w art 257 KK

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Przecież jego poglądy i to co mówi jak najbardziej znieważa grupę ludności ze względu na jej przynależność.
Jest też to uwaga do jednego z forumowiczów, który tu wypisywał podobne teksty
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Wracając na chwilę do debaty publicznej i tego co wygadywał kandydat na Prezydenta - Grzegorz Braun co mnie osobiście po prostu zszokowało, zastanawiam się jakim cudem z takimi poglądami on jeszcze nie został oskarżony przez prokuraturę. Mówienie o &quot;żydowskiej grupie złodziei&quot; w mojej ocenie jak najbardziej wyczerpuje znamiona przestępstwa opisanego w art 257 KK

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Przecież jego poglądy i to co mówi jak najbardziej znieważa grupę ludności ze względu na jej przynależność.

Jest też to uwaga do jednego z forumowiczów, który tu wypisywał podobne teksty
To dlaczego nie pójdziesz i nie złożysz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, skoro uważasz, że zostało ono popełnione? Gdyby Braun faktycznie kogoś znieważył, to już dawno by ktoś się tym zajął. Nie wiem jaki jest kontekst tego urywka, ale moim zdaniem jest różnica między powiedzeniem: &quot;żydowska grupa złodziei&quot; a np. &quot;żydzi to złodzieje&quot;.

A tak poza tym to Grzegorz Braun zawsze na propsie :cool:
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
No wlasnie
I jesli ktos powie np ze 95% najwiekszych zlodziei w finasach to zydzi to jest to prawda.
Karane moze byc nawolywanie do gazowania zydow, ale to tak samo jak gazowac tych co maja 175 cm wzrostu, rude wlosy itp. Zydzi nie sa nikim szczegolnym. To ze Radoslaw Sikorski, Anda Rottenberg, Adam Michnik czy Daniel Passent beda robic rozglos to tylko swiadczy ze dobrze bronia swojej prawdziwej nacji/promuja ja to nic nie znaczy.
Jak Amerykanie mieli talie kart z najwiekszymi szkodnikami narodu i wylapywali ich po kolei tak nalezy stworzyc talie kart najwiekszych szkodnikow polskiego kraju i zajac sie nimi jak wredszcie Polacy opanuja wladze nad Polska.
Napewno z tych zyjacych beda na tej liscie:
1. Lech Walesa
2. Bronislaw Komorowski
3. Leszek Miller
4. Marek Borowski
5. Dariusz Rosati
6. Radoslaw Sokorski
7. Adam Michnik
8. Mariusz Walter
9. Aleksander Kwasniewski
10. Leszek Balcerowicz
11. Zygmunt Solorz
12. Jan Kulczyk
13. Andrzej Olechowski
14. Donald Tusk
15. Janusz Lewandowski
16. Danuta Hubner
17. Gromoslaw Czempinski
17. Marek Dukaczewski
19. Bartlomiej Sienkiewicz
20. Marek Belka
Dzokerami w tej talii beda napewno Walesa i Kwasniewski, Komorowski, Balcerowicz, Sikorski i Tusk mozn powiedziec ze to asy
No i jakas kara nalezy sie tym co wspolpracowali wiedzieli co sie dzieje ale woleli udzial w tym jak PSL za cene stanowisk. Kopacz to jest biedna baba z wioski co ja przeroslo stanowisko i teraz spiete biedactwo mota sie. Ale wyraznie objecie stanowiska przez taka tepote jest sygnalem ze byle kto moze byc premierem byle realizowal polecenia wykonywane z zewnatrz (MFW, Bruksela, Berlin, Waszyngton, Tel Awiw)
Jak nowy rzad na dzien dobry zajmie sie tymi szkodnikami to w powtorzonych wyborach bedzie wygrywal tak jak Lukaszenka na Bialorusi a wiec 75% poparcia
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To dlaczego nie pójdziesz i nie złożysz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, skoro uważasz, że zostało ono popełnione?
To jest ścigane z urzędu. Oczywiście każdy może też złożyć doniesienie, ale tu chyba bardziej powinny się wykazać organizacje lub osoby, które zostały znieważone.
 
Do góry Bottom