>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
To teraz małe ćwiczenie intelektualne - wszyscy przeniosą działalność na Cypr - co się stanie z Polską?
To twoje pytanie jest tak postawione, że nawet nie będę na nie odpisywał ????

To tak jakbyś zapytał - co by było gdyby ! a więc gdybanie które oczywiście niczego nie wnosi.

A sposób rejestracji spółek na Cyprze nie istnieje od dzisiaj, bo widziałem to juz 10 lat temu. I jakoś od 10 lat wszyscy nie przenieśli działalności więc daj spokój fidelio z takimi pytaniami !
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
jeśli obcy kapitał wyleci to moim zdaniem dopiero może być ból, jak ludzie stracą pracę ????
a ma ktoś może wiedzę ile ten kapitał zagraniczny zatrudnia ludzi w Polsce ?
A jak obcy kapitał niszczy naszych drobnych przedsiębiorców to jest ok?
Przykład hipermarketów i sklepów osiedlowych, warzywniaków. Tam też ludzie pracuja.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
A jak obcy kapitał niszczy naszych drobnych przedsiębiorców to jest ok?

Przykład hipermarketów i sklepów osiedlowych, warzywniaków. Tam też ludzie pracuja.
Masz rację, że hipermarkety koszą drobnych !
Ale równie dobrze można postawić pytania - kto kupuje w hipermarketach ? Wyjdź do ludzi i powiedz im żeby nie kupowali w biedronce bo ona jest zagraniczna ! Myślisz że ktoś cię usłyszy ? Ludzie kupują w biedronce dlatego że tam jest tani. A jeśli ja kupuję na lokalnym ryneczku gruszki (przykład autentyczny) i pomidory od Pana który zachwala i mówi że to Polskie, a które to produkty 1h wcześniej kupił w biedronce za 1/2 ceny to czyja to wina ? A wiem że kupił w biedronce bo kolega mi mówił że widział jak kupuje ! I w domu faktycznie pozdejmowane były z gruszek naklejki (one są tylko w biedronkach) i pozostał po nich ślad którego ja nie zauważyłem jak kupowałem. Więc jeśli ten jegomość kupuje pomidora za 3 zł a sprzedaje tego samego za 6 zł to wierz mi, że nie kupię już nic od niego, a on powie że biedronka go wykończyła ! ????
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
A ty misiu może wiesz kogo podsłuchiwał PiS, a kogo podsłuchuje się teraz ? To jest taka pisowska manipulacja - rzucić liczbę a dzieci łykają. Owszem jest dzisiaj więcej podsłuchów, ale policja podsłuchuje przestępców, a PiS na polityczne zamówienie podsłuchiwał prawie wszystkich dziennikarzy, opozycję polityczną i swojego koalicjanta np wicepremiera rządu.
Poproszę o źródło tych danych.
Ostatnimi czasy to zdaje się, że policja podsłuchuje przestępców z PSLu.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Policjanci z dolnośląskiego wydziału do walki z cyberprzestępczością zabezpieczyli wpisy z portalu społecznościowego, które mogą świadczyć o złamaniu ciszy wyborczej w czasie drugiej tury głosowania - informuje TVN24.
Czy chodzi o forumek czy co innego ???? ? Budyń i bigos odbiją się niektórym czkawką ????
Co do tych hipermarketów i banków - narazie PiS ma jakąś wiedzę, a raczej chyba tylko hipotezę. Słuchałem wczoraj Kurskiego, który mówił, że robią sobie sztuczne wydatki i przepływy między spółkami matkami, a spółkami córkami. Jeśli rzeczywiście tak i jest i będzie to można załatwić prawnie to jestem za bo liberalizm gospodarczy oznacza równe prawa dla wszystkich. Obawiam się tylko, że dzisiaj świat jest na tyle skomplikowany prawnie i gospodarczo, że tego nie da się zrobić bo takie zagraniczne markety działają w oparciu o prawo: polskie, europejskie i swoich krajów, a prawo europejskie jest &quot;ścianą&quot;. A co do banków to niestety w dzisiejszym świecie banki są bogami, od których wszystko zależy co udowodnił kryzys w USA gdzie nawet tamten silny rząd nie mógł zamknąć tych największych upadłych bo to wszystko jak bumerang wraca do gospodarki. Jeśli opodatkuję banki lub każą wymienić te franki, banki jak na Węgrzech podniosą oprocentowanie kredytów lub prowadzenie rachunków lub uciekną i będzie 2 Białoruś. Z kolei droższe kredyty uderzą w cały biznes bo cały praktycznie biznes jest zależny od banków. Niestety dzisiaj banki mają większą siłę niż rządy i z bankami nikt nie wygrał i nie wygra. Ludzie z PiSu i Pan Kukiz są pełni zapału - widzą coś czego inni nie widzą - zobaczymy co zdziałają. PO z tą bandą kolesi rzeczywiście pozwoliła sobie na luzowanie w wielu obszarach, ale zobaczymy jak to było istotne.
Ludzie tak narzekają na PO, a zobaczmy jak obecnie niskie mamy stopy procentowe, chyba najniższe w historii. Zobaczymy jak wygra PiS za rok o tej porze jakie będą stopy procentowe, a co za tym idzie oprocentowanie wszystkich kredytów, a to jest chyba najbarwniej realna rzecz w naszym życiu na którą mamy wpływ na wyborach.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Masz rację, że hipermarkety koszą drobnych !
Ale równie dobrze można postawić pytania - kto kupuje w hipermarketach ? Wyjdź do ludzi i powiedz im żeby nie kupowali w biedronce bo ona jest zagraniczna ! Myślisz że ktoś cię usłyszy ? Ludzie kupują w biedronce dlatego że tam jest tani. A jeśli ja kupuję na lokalnym ryneczku gruszki (przykład autentyczny) i pomidory od Pana który zachwala i mówi że to Polskie, a które to produkty 1h wcześniej kupił w biedronce za 1/2 ceny to czyja to wina ? A wiem że kupił w biedronce bo kolega mi mówił że widział jak kupuje ! I w domu faktycznie pozdejmowane były z gruszek naklejki (one są tylko w biedronkach) i pozostał po nich ślad którego ja nie zauważyłem jak kupowałem. Więc jeśli ten jegomość kupuje pomidora za 3 zł a sprzedaje tego samego za 6 zł to wierz mi, że nie kupię już nic od niego, a on powie że biedronka go wykończyła ! ????
Nie będę odnosił się do całości, przytocze tylko jedną sprawę która daje do myślenia. Mam kolege który ma warzywniak, i wiesz że ludzie wolą kupić nasz produkt droższy niż zagraniczny tańszy i ładniejszy? Z czegoś się to bierze. Państwo musi wspierać obywateli, i kapitał obywateli aby oni się bogacili, albo chociaż godnie zyli. A nie wspierać jedynie kapitał zagraniczny, tak być nie może. Jeśli będzie normalność, czyli więcej kasy hipermarkety będą oddawać, to kraj będzie miał na podwyżki, jeśli będzie rodak miał więcej kasy w portfelu to ta podwyżka w hipermarkecie go nie zaboli. A chociaż zmniejszy się różnica między hipermarket - sklepik osiedlowy, i sklepiki osiedlowe zaczną lepiej funkcjonować.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie będę odnosił się do całości, przytocze tylko jedną sprawę która daje do myślenia. Mam kolege który ma warzywniak, i wiesz że ludzie wolą kupić nasz produkt droższy niż zagraniczny tańszy i ładniejszy? .
A ja mam kolegę, który ma hipermarket i wiesz co mam sto tysięcy klientów więcej niż twój kolega bo ludzie chcą mieć wybór i do tego tanio.
Takiej bzdury to dawno nie słyszałem. Ludzie zawsze idą tam gdzie jest taniej bo cena to jakieś 50 - 60% wpływu na decyzję, a wszystko inne to 40% i wiem to za autopsji bo mam coś jak ten warzywniak ????
Tak naprawdę miejsce jest na wszystko i markety i warzywniaki bo żeby kupić coś na szybko kupuje się w lokalnym sklepie, a dalej jedzie po większe zakupy. Małe lokalne sklepy nie mogą konkurować ceną, ale mogą konkurować miłą obsługą, odległością itd. Opowiem wam historię: na moim osiedlu długo był mały sklepik i nie było dyskontu. Chodziłem tam często, aż do czasu gdy jedna gruba pracownica mnie nie chciała oszukać na zwrocie kasy. Do tego bez przerwy pali, jest ciągle jakaś niedomyta, niemiła, maksymalnie nieestetyczna, ale głównie z powodu tej próby oszustwa zrezygnowałem tam z zakupów, a wcześniej byłem stałym klientem. Tak się złożyło, że mniej więcej w tym samym czasie otworzono dyskont. I teraz ten właściciel może sobie pomyśleć, że znowu obcy kapitał mi odebrał klientów, a mnie odebrała sama jego błędna decyzja, żeby zatrudnić tego wieloryba. Samego faceta mimo, że jest za PiSem zawsze lubiłem i póki on tylko tam był bardzo lubiłem robić zakupy. I to jest właśnie to, że my często narzekamy na banki czy markety, a nie szukamy winy u siebie.
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
niestety zapowiada się na to że w tym roku będą bardzo drogie wakacje ????
janusze biznesmenu po wygranej Dudy obsrani i złotówka mega się osłabia wobec euro,dolara czy GBP
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
niestety zapowiada się na to że w tym roku będą bardzo drogie wakacje ????
janusze biznesmenu po wygranej Dudy obsrani i złotówka mega się osłabia wobec euro,dolara czy GBP
Dobrze dla tych co pracują za granicą, a do Polski przyjadą na wakacje.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
A ja mam kolegę, który ma hipermarket i wiesz co mam sto tysięcy klientów więcej niż twój kolega bo ludzie chcą mieć wybór i do tego tanio.
Takiej bzdury to dawno nie słyszałem. Ludzie zawsze idą tam gdzie jest taniej bo cena to jakieś 50 - 60% wpływu na decyzję, a wszystko inne to 40% i wiem to za autopsji bo mam coś jak ten warzywniak
Adamo80 przestan klamac, bo to przestaje byc smieszne. Sam prowadzilem z rodzina warzywniak w czasie wakacyjnym i moge Ci z autopsji powiedziec, ze ruch jest wiekszy niz w jednym markecie. Jezeli ludzi nie robisz w chu** sprzedajesz produkty z okolicy od Polskich rolnikow to ludzie chca to jest i kupowac. Podam Ci przyklad mialem Pomidory malinowe od pobliskiego dystrybutora kg. kosztowal 6 zl , ale ludzie i tak je brali bo byly przepyszne. Zreszta ludzie sami przychodzili i pytali czy to z okolicy itd. Ludzie zwracaja uwage na to co jedza i chca miec swieze jedzenie. Oczywiscie zawsze sie trafia osoby, ktore patrza na cene, ale wiekszosc ludzi woli zjesc zdrowe owoce i warzywa anizeli kupowac GMO z marketu ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 przestan klamac, bo to przestaje byc smieszne. Sam prowadzilem z rodzina warzywniak w czasie wakacyjnym i moge Ci z autopsji powiedziec, ze ruch jest wiekszy niz w jednym markecie. Jezeli ludzi nie robisz w chu** sprzedajesz produkty z okolicy od Polskich rolnikow to ludzie chca to jest i kupowac. Podam Ci przyklad mialem Pomidory malinowe od pobliskiego dystrybutora kg. kosztowal 6 zl , ale ludzie i tak je brali bo byly przepyszne. Zreszta ludzie sami przychodzili i pytali czy to z okolicy itd. Ludzie zwracaja uwage na to co jedza i chca miec swieze jedzenie. Oczywiscie zawsze sie trafia osoby, ktore patrza na cene, ale wiekszosc ludzi woli zjesc zdrowe owoce i warzywa anizeli kupowac GMO z marketu ????
Prowadziłeś w wakacje w 2 miesiące... student w czasie pracy wakacyjnej buduje całe hipotezy mające zbawić Polskę... Zaimponowałeś mi koleś. Ja w tym siedzę jakieś 20 lat. Nie będę tu dłużej dyskutował bo nie ma często z kim. Macie po te 18-30 lat i gó... o wszystkim wiecie. Zresztą wystarczy sięgnąć do statystyk z GUSu, gdzie jaki jest obrót w handlu detalicznym. O przepraszam przecież wy wierzycie, że wszystko jest sfałszowane - wybory, sędziowe peowscy to i dane GUSu pewno także.
Wiesz w jakiej grupie Komor zdecydowanie zwyciężył - wśród właśnie przedsiębiorców więc ciekawe dlaczego tak się boimy tego PiSu mającego niby obniżać podatki.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Prowadziłeś w wakacje w 2 miesiące... student w czasie pracy wakacyjnej buduje całe hipotezy mające zbawić Polskę... Zaimponowałeś mi koleś. Ja w tym siedzę jakieś 20 lat. Nie będę tu dłużej dyskutował bo nie ma często z kim. Macie po te 18-30 lat i gó... o wszystkim wiecie. Zresztą wystarczy sięgnąć do statystyk z GUSu, gdzie jaki jest obrót w handlu detalicznym. O przepraszam przecież wy wierzycie, że wszystko jest sfałszowane - wybory, sędziowe peowscy to i dane GUSu pewno także.
Wiesz w jakiej grupie Komor zdecydowanie zwyciężył - wśród właśnie przedsiębiorców więc ciekawe dlaczego tak się boimy tego PiSu mającego niby obniżać podatki.
Kiedy pojmiesz że nikt nie chce z Tobą rozmawiać, nikt nie bierze pod uwage Twoich argumentów? Fajnie ze mamy wszystko wiedzącego Adamo. Ale to każdy Ciebie w tym temacie uważa za szaleńca. Apeluje do wszystkich by temu człowiekowi nie odpisywać, nie prowadzić z nim dyskusji. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto, to niech odwróci się do ściany i zacznie z nią dyskutować. Brakuje tylko żeby Adamo powiedział że jesteśmy gówniarzami którzy nic nie osiągneli i chcemy wszystko za darmo. Chociaż już nie omieszkał zaznaczyć że ***** wiemy.
Adamo typowy leming Komora. Bez odbioru.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Prowadziłeś w wakacje w 2 miesiące... student w czasie pracy wakacyjnej buduje całe hipotezy mające zbawić Polskę... Zaimponowałeś mi koleś. Ja w tym siedzę jakieś 20 lat. Nie będę tu dłużej dyskutował bo nie ma często z kim. Macie po te 18-30 lat i gó... o wszystkim wiecie. Zresztą wystarczy sięgnąć do statystyk z GUSu, gdzie jaki jest obrót w handlu detalicznym. O przepraszam przecież wy wierzycie, że wszystko jest sfałszowane - wybory, sędziowe peowscy to i dane GUSu pewno także.

Wiesz w jakiej grupie Komor zdecydowanie zwyciężył - wśród właśnie przedsiębiorców więc ciekawe dlaczego tak się boimy tego PiSu mającego niby obniżać podatki.
O ku** . Slucham co ty prowadzisz, bo uwazasz sie za kogos kto Orlen zalozyl. Po 1. nigdze nie pisalem,ze jako student w czasie wakacji, po 2. w tym czasie pomagalem rodzicom tylko w tym interesie. Po 3 slucham w jakiej branzy ty jestes . Cos Ci powiem jak ma w Polsce byc szanowany przedsiebiorca( maly ) jak sie wszystko robi by go zjebac i zeby zamknal firme. Porownanie na przykladzie 2 krajow. W Polsce by otworzyc taki pieprzone stanowisko potrzebujesz zgody z sanepidu potem z urzedu miasta, potem jeszcze kase fiskalna musisz kupic do tego musi ona byc w urzedzie zatwierdzona blablabla. W Niemczech stawiasz namiot i sprzedajesz. Nikogo nie obchodzi czy masz kase czy nie masz. To samo z taksowkarzami, kazdy kurs musi byc wbijany w kase fiskalna potem podatek, moga zrobic kontrole raz bez paragonu i od razu kara min.500 zl. W Niemczech idziesz do korporacji i jezdzisz, dopiero jak KLIENT bedzie chcial rachunek to ty mu recznie go wypisujesz. I jakos na zachodzie mozna to wszystko zrobic , a u nas jakies wymogi kare itd. Widzisz siedzisz w tym 20 lat to opowiedz ile miesiecznie musisz na skladki do Zusu wyjebac ? Jak sie nie myle to pewnie 50 % twojego przychodu tam laduje, skoro uwazasz, ze z takich branz malo mozna zarobic ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
W Polsce by otworzyc taki pieprzone stanowisko potrzebujesz zgody z sanepidu potem z urzedu miasta, potem jeszcze kase fiskalna musisz kupic do tego musi ona byc w urzedzie zatwierdzona blablabla. W Niemczech stawiasz namiot i sprzedajesz. Nikogo nie obchodzi czy masz kase czy nie masz. To samo z taksowkarzami, kazdy kurs musi byc wbijany w kase fiskalna potem podatek, moga zrobic kontrole raz bez paragonu i od razu kara min.500 zl. W Niemczech idziesz do korporacji i jezdzisz, dopiero jak KLIENT bedzie chcial rachunek to ty mu recznie go wypisujesz. I jakos na zachodzie mozna to wszystko zrobic , a u nas jakies wymogi kare itd. Widzisz siedzisz w tym 20 lat to opowiedz ile miesiecznie musisz na skladki do Zusu wyjebac ? Jak sie nie myle to pewnie 50 % twojego przychodu tam laduje, skoro uwazasz, ze z takich branz malo mozna zarobic ;)
Wszystko się zgadza, ja też uważam, że narzuty fiskalne są w Polsce za duże, głosowałem w I turze na JKM. Problem tylko polega na tym, że uważasz, że PiS to wszystko zniesie ? Jak tak zrobi mają mój głos, bezwarunkowo. A co do moje drogi życiowej byłem po jednej i drugiej stronie tzn najpierw byłem w tym &quot;sanepidzie&quot;, teraz jestem przedsiębiorcą (małym), a wykształcenie mam dokładnie takie jak Pan Prezydent Duda.
Niestety jednak jest coś takiego jak matematyka, która nie zna barw politycznych. Nas jako kraju po prostu nie stać na to co podawałeś w Niemczech albo UK. Ja w takim systemie bym prosperował, ale co z tymi wszystkimi matkami na zasiłkach, związkowcach Dudy, emerytami, rencistami, nauczycielami ect, ect..., a mamy za sobą 40 lat PRLu i nie mamy takich rezerw jak UK czy Niemcy. Zresztą Tacher w pewnej chwili pogoniła cały ten aparat roszczeniowy i postawiła właśnie na mały biznes, ale Pan Duda i Pan Kaczyński to nie Margaret Tatcher.
Kiedy pojmiesz że nikt nie chce z Tobą rozmawiać, nikt nie bierze pod uwage Twoich argumentów? Fajnie ze mamy wszystko wiedzącego Adamo. Ale to każdy Ciebie w tym temacie uważa za szaleńca. Apeluje do wszystkich by temu człowiekowi nie odpisywać, nie prowadzić z nim dyskusji. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto, to niech odwróci się do ściany i zacznie z nią dyskutować. Brakuje tylko żeby Adamo powiedział że jesteśmy gówniarzami którzy nic nie osiągneli i chcemy wszystko za darmo. Chociaż już nie omieszkał zaznaczyć że ***** wiemy.
Adamo typowy leming Komora. Bez odbioru.
Nikt nie bierze moich argumentów bo w internecie 80% ludzi (młodych) poparło Kukiza czy Dudę więc nic dziwnego, ale to, że nie chcecie mnie słuchać , nie oznacza, że nie mam racji. Dzisiaj Prezes NBP Belka powiedział dokładnie to co myślę o tych dzieciakach więc widać, że nie jestem sam ???? Bez spiny, akurat z Tobą da się dyskutować i napisałeś parę trafnych uwag więc nie wiem po co ten hejt.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Po wyborach, wszystko posprzątane, Brąnek się pakuje, lemingi masowa emigracja, Kuźniar spanikowany, naród się obudził, a Wam się dalej chce jałowo dyskutować ? ????
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Wszystko się zgadza, ja też uważam, że narzuty fiskalne są w Polsce za duże, głosowałem w I turze na JKM. Problem tylko polega na tym, że uważasz, że PiS to wszystko zniesie ? Jak tak zrobi mają mój głos, bezwarunkowo. A co do moje drogi życiowej byłem po jednej i drugiej stronie tzn najpierw byłem w tym &quot;sanepidzie&quot;, teraz jestem przedsiębiorcą (małym), a wykształcenie mam dokładnie takie jak Pan Prezydent Duda.
Niestety jednak jest coś takiego jak matematyka, która nie zna barw politycznych. Nas jako kraju po prostu nie stać na to co podawałeś w Niemczech albo UK. Ja w takim systemie bym prosperował, ale co z tymi wszystkimi matkami na zasiłkach, związkowcach Dudy, emerytami, rencistami, nauczycielami ect, ect..., a mamy za sobą 40 lat PRLu i nie mamy takich rezerw jak UK czy Niemcy. Zresztą Tacher w pewnej chwili pogoniła cały ten aparat roszczeniowy i postawiła właśnie na mały biznes, ale Pan Duda i Pan Kaczyński to nie Margaret Tatcher.
Nie wiem czy PiS to zmieni , mam taka nadzieje. W tych wyborach chodzilo o cos innego. Gdyby teraz Komorowski wygral to PO i on dalej by nas okradali w najgorsze, a tak przynajmniej wiedza, ze pod dupa im sie pali i musza dzialac. Przeciez to jest skandal, ze zadna z afer nie zostala wyjasniona, a oni zyja jak krolowie za naszych pieniedzy. Przyklad tych obiadow , kiedys czytalem ze w Szwecji jakas minister zaplacila ze sluzbowej karty za jakies kosmetyki/prezent i wieczorem przelala ze swojej , a i tak zdymisjonowano ja. Zeby w Polsce bylo ok to trzeba wlasnie od tych elit zaczac, ktore nas okradaja i maja w dupie normalnych Polakow. A co do programow socjalnych w PL, nie jestem jakims Ekonomista czy kims, ale sa w Polsce mozliwosci by znalezc pieniadze na to . Przyklad utrzymanie kancelarii Prezydenta ograniczenie znikania pieniedzy w spolkach skarbu panstwa, sama Bienkowska powiedziala, ze tam jest taki burdel, ze glowa mala. Jak zaczniemy tam szukac pieniedzy i ograniczymy to , to sie znajda na wszystko pieniadze. Mamy zloza wegla, a i tak kupuje za granica. Mamy firmy produkujace pociagi, a i tak kupujemy za granica. W Niemczech autobusy miejskie to Man i Mercedes, a pociagi robi Siemens i tak o to pieniadze zostaja w kraju. Teraz Kolej Niemiecka straszy SIemens, ze chca w Chinach szukach producentow, zeby nowe technologie wdrazali itd. I tak powinno to dzialac, a nie my kupujemy helikoptery ( przeplacone) we Francji i dajemy im dupy, zeby nas uwazali za ,,partnerow&#39;&#39;.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Po wyborach, wszystko posprzątane, Brąnek się pakuje, lemingi masowa emigracja, Kuźniar spanikowany, naród się obudził, a Wam się dalej chce jałowo dyskutować ? ????
To chyba nie znasz podziału kompetencji i rozkładu władz w Polsce. Nic nie jest posprzątane, oprócz wetowania ustaw Prezydent nie wiele może. O prawie wszystkim będzie decydował parlament, który wybierzemy jesienią. A naród się &quot;obudził&quot; ? Komorowski to ponad 48%, a Duda 51% więc różnica zaledwie 3%. To jest nic. Ja bym wolał żeby na jesień wygrała zdecydowanie PO lub PiS tak żeby np z PSL ktoś mógł rządzić, najgorsze będzie jak będzie PO 30%, PiS 35%, Kukiz 15% i cała reszta. Wtedy nie będziemy mieli żadnego rządu, za to potężny kryzys państwa. Najlepiej by było ja by Kukiz odpuścił już tą antysystemową bajeczkę i powiedział z kim by wchodził w koalicję bo od niego będzie bardzo dużo zależało.
 
L 516

lipny

Użytkownik
wpadlem zobaczyc co dalej dyskutujecie po wyborach ???? i to akurat mądre zdanie jest
. Nas jako kraju po prostu nie stać na to co podawałeś w Niemczech albo UK. Ja w takim systemie bym prosperował, ale co z tymi wszystkimi matkami na zasiłkach, związkowcach Dudy, emerytami, rencistami, nauczycielami ect, ect..., a mamy za sobą 40 lat PRLu i nie mamy takich rezerw jak UK czy Niemcy.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
To chyba nie znasz podziału kompetencji i rozkładu władz w Polsce. Nic nie jest posprzątane, oprócz wetowania ustaw Prezydent nie wiele może. O prawie wszystkim będzie decydował parlament, który wybierzemy jesienią.
No już bez przesady, że takie niewiele. Lista uprawnień jest dosyć długa, nie ma sensu jej tu wklejać bo to każdy sobie może znaleźć.
A naród się &quot;obudził&quot; ? Komorowski to ponad 48%, a Duda 51% więc różnica zaledwie 3%.
Z taką propagandą &quot;antyduda&quot; jaką mieliśmy w TV przez ostatnie tygodnie, z tym całym straszeniem Pisem, Kaczorem, Macierewiczem i innymi, z takim nakładem finansowym (m.in. 16 &quot;bronkobusów&quot;), z przemilczeniem niektórych &quot;ciekawych&quot; faktów z życiorysu Bronka, ze zdawkowymi informacjami na temat jego żenujących wpadek, z pomocą manipulatorki wizerunkiem przeciwnika + Hadacz+ Burzyńska, mając status &quot;męża stanu&quot;, który w polityce był już jak Duda jeszcze srał w pieluchy, nazywany przez swoich partyjniaków najwybitniejszym politykiem 25-lecia, który &quot;walczył o wolność&quot;, był internowany, był posłem, wiceministrem, ministrem, marszałkiem sejmu - powinien rozgromić Dudę co najmniej 15% poparciem. A jednak coś nie &quot;pykło&quot; ????
 
Do góry Bottom