>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Właśnie przeczytałem, że aż 80% wyborców JKM i ponad 50% wyborców Kukiza zamierza głosować na Dudę. Ludzie czy wam rozum odebrało ? Ja nie mówię, że PO to jest obecnie super liberalna partia gospodarcza, ale PiS to socjalizm w czystej postaci: zbratanie się ze związkami zawodowymi Piotra Dudy, lewicowy program gospodarczy no i senatorowie PiSu zablokowali JOWy. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że wszystkie te dzieciaki kompletnie nie rozumieją ani programu Kukiza ani JKM i głosowały i będą głosować na zasadzie - zmieniajmy. Niech tylko sobie zadadzą pytanie co chcą zmienić na co ? Więc ja odpowiem co na co. Obecne mało liberalne rządy zmienicie na socjalistyczne rządy, bo kasę na budżetówkę trzeba skądś wziąć, dlatego nie będzie żadnej obniżki podatków ani dochodowego, ani VATu. Pewno PiS zacznie wojnę z bankami, której jeszcze nikt nie wygrał co zaowocuje zwiększeniem marż kredytów co z kolei spowolni gospodarkę i osłabi złotówkę. W scenariuszu Duda - prezydentem i PiS z Kukizem u władzy zniszczą wszystko co było dotąd nie proponując nic lepszego i za rok będzie gorzej. I tak się skończą te zmiany, ale będzie za późno. Obecnie jest stagnacja, pewno status-quo co mnie maksymalnie wkurza, bo PO przez te 8 lat mogła mając wszystko pójść w tą stronę liberalną, ale przeprowadzili nas przez kryzys suchą stopą co by się nie udało z całą pewnością PiSowi. Jako JEDYNY kraj mieliśmy dodatni PKB, a obecnie bezrobocie w Polsce jest mniejsze niż w socjalistycznej Hiszpanii, nie mówiąc o bankructwie socjalistycznej Grecji. Więc powiem tak wam wszystkim którzy chcecie głosować na Dudę. Teraz macie pracę za 1300zł i wasz szlak trafia patrząc na te mordy z telewizji, ale za rok możecie nie mieć już żadnej pracy, a jedne mordy zamienią się na inne.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
szlak trafia patrząc na te mordy z telewizji, ale za rok możecie nie mieć już żadnej pracy
Misiu kolorowy wróć z tymi fantazjami po 24 ;)
PiS powoli sam eliminuje swojego kandydata. Jak za dawnych lat każda prowokacja ustawiona i nieudana.
Kpisz sobie ? Zwykły młody synek działacz PiSu trochę chce być gwiazdką i ma swoje 5 minut. Myslisz, ze tak dobrze prowadzona kampania pozwolilaby sobie na wysylanie swoich dzialaczy z ktorymi fotografuje sie Sasin ? Pobudka.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Jak się ciebie czyta Adamo to się nóż w w kieszeni otwiera, i nie obrażając cię, jesteś dowodem na istnienie tych legendarnych lemingów.
Że PiS to socjal to się mogę zgodzić, chociaż znów tylko oni obniżyli podatki, ale nazywać peło liberalną (nawet mało) partią - buahahaha. Nie są oni liberalni ani:
Gospodarczo: Podwyższenie większości podatków, ucisk podatkowy firm, kontrole urzędu skarbowy, gdzie wręcz naciska się na niszczenie firm:
Skarbówki otrzymały z resortu polecenie: albo inspektorzy zaczną wlepiać mandaty podczas kontroli, albo stracą pracę. – Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe – napisano w wewnętrznej nocie dla urzędów skarbowych, która wyciekła po spotkaniu przedstawicieli Ministerstwa Finansów i izb skarbowych
rozrost biurokracji i klasy urzędniczej do rozmiarów nieosiągalnych dotychczas, kradzież pieniędzy z OFE, emerytur, wszędzie obecne dyrektywy, kontrole i nakazy, fotoradary jako maszynka na robienie pieniędzy. Ostatnio słyszałem dane podane w radio, z których wynikało, że w bodajże ostatnim roku Polacy w Anglii otworzyli tyle samo firm co w Polsce. Dasz wiarę? Przecież to przerasta wszelkie pojęcie. Gdzie ten liberalizm?
2. światopoglądowo: Lansują wszystko co &quot;oświecona&quot; zachodnia Europa nam daje, niszcząc polską tradycję. Najlepszy przykład to co się teraz robi z najmłodszymi dziećmi, a to jest największe skurwysyństwo.
3. &quot;prawnie&quot;: Straszy się zawsze, że PiS to państwo policyjne, ale jakoś mało się słyszy o tym, że to za rządów PO wydano najwięcej w historii pozwoleń na podsłuchy. Już nie wspominając o tych starych komuchach w sądownictwie, których nikt nie rusza do dziś i pewnie nie ruszy.
Nawet mi się nie chce dogłębniej opisywać co i jak bo to nie ma sensu, masz swoje racje wklepane przez reżimowe media i zapewne już jesteś stracony dla naszego społeczeństwa ???? . Ja polityką przestałem się jakoś mocno interesować dawno temu, a mimo to nie trudno mi znaleźć dowody na to kim jest PO.
ale przeprowadzili nas przez kryzys suchą stopą co by się nie udało z całą pewnością PiSowi.
Pogląd tak smutny, nazwę to delikatnie, że kwiaty mi na oknie zwiędły. Sztucznie wpompowywane kasa z UE i sztucznie w ten sposób tworzony wzrost PKB to nie jest przeprowadzenie przez kryzys. Z resztą PKB to nie jest święty wskaźnik, zobacz jak wiele firm upadło w ostatnich latach, w dużej mierze przez rządy. Poza tym kolego, to że kryzys został odbębniony za pokonany generalnie, nie oznacza, że on do nas nie dotrze z opóźnieniem, a są wielkie symptomy, że dotrze i uderzy z wielokrotniejszą siłą, niż na te Grecje i Hiszpanie.
A skąd zdanie, że PiS by nie podołał. W ogóle co zrobiła PO, że przeprowadziła nas przez kryzys? Jakieś konkretne ustawy, działania?
a obecnie bezrobocie w Polsce jest mniejsze niż w socjalistycznej Hiszpanii
Po tym zdaniu to mój pies turlał się po podłodze, a myszy wyszły z dziur z wywieszoną białą flagą. Dolicz 2 - 3mln emigracji i masz najwyższe w Europie + całe pokolenie studentów, które zaczyna wchodzić na rynek pracy, której nie ma i nie zapowiada się, by była. A sami tych miejsc pracy nie stworzą, bo pastwo niszczy początkujących przedsiębiorców. Błędne koło.
Nie chciało mi się ci odpisywać przyznam, bo to i tak strata czasu i wiem, że do niczego cb nie przekonałem. Ale zrobiłem 1 wyjątek, nie mam zamiaru jednak go powtarzać. Szkoda tylko, że przez takich jak ty ktoś taki jak Bul może mieć powyżej 30% w pierwszej turze...
P.S. Wystawiam kurs 1.3 na to, że jesteś w PO.
P.S2. I tak Bronks wygra, w końcu Polacy lubią być gwałceni analanie od wieków.
P.S.3 O czym tu w ogóle gadać. Silna Polska to wrzód na dupie Niemców i Rosji i tek raje nigdy nie pozwolą na urośnięcie nam w siłę. Żeby to zmienić to tutaj trzeba rewolucji i to krwawej niestety i najlepiej dyktatora z prawdziwego zdarzenia (demokracja się nie sprawdza, pokazała to I RP). Ale do niej nie dojdzie, póki jest jako - tako i o tym te dwa kraje wiedzą, dlatego jak na razie nie pozwolą nam nie tylko urosnąć w siłę, ale też nie dadzą kompletnie upaść.
@Adamo Taki ze mnie pisowiec jak z Komorowskiego myśliciel.
 
P 0

pawlowskinsz

Użytkownik
Zdaje sie ze to PiS kiedys siegnal po Zyte Gilowska ktora obnizala podatki. Hasla liberalnej gospodarki i niewidzalnej reki rynku to mit. Ostatnie lata to udowodnily, w USA, Francji to wlasnie do wielkich koncernow pompowano kase z budzetu panstwa. Niemcy bedace potega gosp. masowo finansuja swoja gospodarke. Uwierzcie mi ze mieszkajac w Irlandii widze ze polskie zwiazki zawodowe przy irl malo moga.
Tutaj nie strasza strajkami generalnymi tylko robia taki strajk i np. kolej strajkuje 2 dni i panstwo w paralizu? Nie.
PiS nie bedzie szedl na wojne z bankami. Nauczony doswiadczeniem nie bedzie otwieral kilku frontow. Choc na Wegrzech, W Chorwacji i Hiszpanii twardo postawili sie bankom. Niewidzialna reka rynku tego nie zrobi.

Przeciw PiS przeciw JOWom i finansowaniu partii z budzetu tak naprawde ratuje Kukiza i JKM
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Adamo. Wszystkie Twoje argumenty opierają się wyłącznie na gdybaniu i wróżeniu z fusów na temat przyszłości.
Obecnie jest stagnacja, pewno status-quo co mnie maksymalnie wkurza, bo PO przez te 8 lat mogła mając wszystko pójść w tą stronę liberalną, ale przeprowadzili nas przez kryzys suchą stopą co by się nie udało z całą pewnością PiSowi.
Ktoś kiedyś napisał półżartem (możliwe, że na tym forum), że aby nastał kryzys, najpierw musi być dobrobyt. W Polsce dobrobytu nie było, więc i kryzys nie był aż tak odczuwalny. Fajnie, że ominięcie kryzysu przypisujesz PO tyle, że to nie jest ich zasługa. Krach na giełdach wcale się nie rozpoczął w pod koniec 2007 czy w 2008 r. Prolog do niego miał miejsce jeszcze w latach &#39;90 poprzedniego wieku, więc w równej mierze za to, że kryzys nas nie dotknął, możemy podziękować rządom SLD czy PiS, bo jakby nie ich decyzje to twój za***isty rząd PO nie miałby nic do gadania, przejmując rządy na parę miesięcy przed główną zapaścią na giełdach.
Jesteś zdziwiony, że tylu kukizowców i korwinowców chce zagłosować na Dudę. Nie musiałbym wiedzieć na kogo głosujesz, bo sposób myślenia masz podobny do Komorowskiego. Ty myślisz, że tym ludziom chodziło rzeczywiście o JOWy? Piszesz, że:
dzieciaki kompletnie nie rozumieją ani programu Kukiza ani JKM i głosowały i będą głosować na zasadzie - zmieniajmy.
I masz 100% rację. Mam trzech znajomych na uczelni, którzy głosowali na obu tych panów. I to ja WYBORCA PIS, musiałem im tłumaczyć o co chodzi w JOWach, bo oni nie mieli pojęcia na czym to polega. Ich to nie obchodzi. Liczy się to żeby te mordy, które teraz są przy władzy, odciągnąć od koryta. W drugiej turze dwóch z nich będzie głosować na Dudę, jeden w geście sprzeciwu 24 maja zostanie w domu. Kilka dni temu piałeś z zachwytu, że dzięki Komorowi będzie referendum ws. JOWów i podobnie jak on myślałeś, że wyborcy antysystemowi rzucą się na Komora i oddadzą mu pokłon bo spełnił ich największe marzenie, a tu takie rozczarowanie. Pytałem moich kumpli dlaczego głosowali na Kukiza. Odpowiedzieli &quot;bo zrozumiale mówi, prosto, tak, że każdy człowiek zrozumie.&quot; O JOWach jakoś nie wspominali.
Jesteś pewnie jednym z tych około 70% frustratów, którzy liczyli na łatwy zarobek i postawili na Komora po kursie 1,15 i teraz masz wielki &quot;BUL&quot; d*py, że najpewniej wtopisz pare stówek.
Swoją drogą widział ktoś czy jakiś bukmacher wystawił opcję czy w zakładach karnych Komorowski ponownie zyska ponad 80% głosów? ;)
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Właśnie przeczytałem, że aż 80% wyborców JKM i ponad 50% wyborców Kukiza zamierza głosować na Dudę. Ludzie czy wam rozum odebrało ? Ja nie mówię, że PO to jest obecnie super liberalna partia gospodarcza, ale PiS to socjalizm w czystej postaci: zbratanie się ze związkami zawodowymi Piotra Dudy, lewicowy program gospodarczy no i senatorowie PiSu zablokowali JOWy. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że wszystkie te dzieciaki kompletnie nie rozumieją ani programu Kukiza ani JKM i głosowały i będą głosować na zasadzie - zmieniajmy. Niech tylko sobie zadadzą pytanie co chcą zmienić na co ? Więc ja odpowiem co na co. Obecne mało liberalne rządy zmienicie na socjalistyczne rządy, bo kasę na budżetówkę trzeba skądś wziąć, dlatego nie będzie żadnej obniżki podatków ani dochodowego, ani VATu. Pewno PiS zacznie wojnę z bankami, której jeszcze nikt nie wygrał co zaowocuje zwiększeniem marż kredytów co z kolei spowolni gospodarkę i osłabi złotówkę. W scenariuszu Duda - prezydentem i PiS z Kukizem u władzy zniszczą wszystko co było dotąd nie proponując nic lepszego i za rok będzie gorzej. I tak się skończą te zmiany, ale będzie za późno. Obecnie jest stagnacja, pewno status-quo co mnie maksymalnie wkurza, bo PO przez te 8 lat mogła mając wszystko pójść w tą stronę liberalną, ale przeprowadzili nas przez kryzys suchą stopą co by się nie udało z całą pewnością PiSowi. Jako JEDYNY kraj mieliśmy dodatni PKB, a obecnie bezrobocie w Polsce jest mniejsze niż w socjalistycznej Hiszpanii, nie mówiąc o bankructwie socjalistycznej Grecji. Więc powiem tak wam wszystkim którzy chcecie głosować na Dudę. Teraz macie pracę za 1300zł i wasz szlak trafia patrząc na te mordy z telewizji, ale za rok możecie nie mieć już żadnej pracy, a jedne mordy zamienią się na inne.
Echhh, jesteś niereformowalny...
To ja tylko przypomnę:
PIS ---&gt; obniżał podatki w czasie swoich rządów
PO ---&gt; podwyższa podatki w czasie swoich rządów
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jak się ciebie czyta Adamo to się nóż w w kieszeni otwiera, i nie obrażając cię, jesteś dowodem na istnienie tych legendarnych lemingów.
Nie, ja nie jestem bezkrytyczny wobec PO i w I turze głosowałem na JKM.
Że PiS to socjal to się mogę zgodzić, chociaż znów tylko oni obniżyli podatki, ale nazywać peło liberalną (nawet mało) partią - buahahaha. Nie są oni liberalni ani:
Gospodarczo: Podwyższenie większości podatków, ucisk podatkowy firm, kontrole urzędu skarbowy, gdzie wręcz naciska się na niszczenie firm:

rozrost biurokracji i klasy urzędniczej do rozmiarów nieosiągalnych dotychczas, kradzież pieniędzy z OFE, emerytur, wszędzie obecne dyrektywy, kontrole i nakazy, fotoradary jako maszynka na robienie pieniędzy. Ostatnio słyszałem dane podane w radio, z których wynikało, że w bodajże ostatnim roku Polacy w Anglii otworzyli tyle samo firm co w Polsce. Dasz wiarę? Przecież to przerasta wszelkie pojęcie. Gdzie ten liberalizm?
Wydaje mi się, że wzrósł tylko VAT i to o jeden procent. Jakie więc inne podatki ? Tak w Anglii są lepsze podatki i wszystko dla firm, ale Anglia nie ma za sobą PRLu a my musimy wszystko odrabiać i na pewno PiS nie zrobi ci tego co w Anglii

2. światopoglądowo: Lansują wszystko co &quot;oświecona&quot; zachodnia Europa nam daje, niszcząc polską tradycję. Najlepszy przykład to co się teraz robi z najmłodszymi dziećmi, a to jest największe skurwysyństwo.
Ja tak nie uważam. Nie jestem i nie byłem konserwtystą w sprawach obyczajowych i szczerze mówiąc nawet nie ma w Polsce partii, która w tych kwestiach by mi była bliska - no może Ruch Zielonych z posłanką Grodzką.
3. &quot;prawnie&quot;: Straszy się zawsze, że PiS to państwo policyjne, ale jakoś mało się słyszy o tym, że to za rządów PO wydano najwięcej w historii pozwoleń na podsłuchy. Już nie wspominając o tych starych komuchach w sądownictwie, których nikt nie rusza do dziś i pewnie nie ruszy.
Nawet mi się nie chce dogłębniej opisywać co i jak bo to nie ma sensu, masz swoje racje wklepane przez reżimowe media i zapewne już jesteś stracony dla naszego społeczeństwa ???? . Ja polityką przestałem się jakoś mocno interesować dawno temu, a mimo to nie trudno mi znaleźć dowody na to kim jest PO.
Polityka penitencjarna Pana Ziobry to był XIX w. i odejście od resocjalizacji na rzecz karania. Tak samo przekraczanie dozwolonej prawem prowokacji przez wszystkie służby. Ok podsłuchów jest za dużo, ale nikt nikomu nie rujnuje życia jak za rządów PiSu. PiS to taka partia tych &quot;jedynych porządnych&quot; wybawicieli, a tak naprawdę niezłe cwaniaki jak Hoffman lub fanatycy jak Antek Maciarewicz. Mieszanka cwaniactwa z fanatyzmem.
Pogląd tak smutny, nazwę to delikatnie, że kwiaty mi na oknie zwiędły. Sztucznie wpompowywane kasa z UE i sztucznie w ten sposób tworzony wzrost PKB to nie jest przeprowadzenie przez kryzys. Z resztą PKB to nie jest święty wskaźnik, zobacz jak wiele firm upadło w ostatnich latach, w dużej mierze przez rządy. Poza tym kolego, to że kryzys został odbębniony za pokonany generalnie, nie oznacza, że on do nas nie dotrze z opóźnieniem, a są wielkie symptomy, że dotrze i uderzy z wielokrotniejszą siłą, niż na te Grecje i Hiszpanie.
A skąd zdanie, że PiS by nie podołał. W ogóle co zrobiła PO, że przeprowadziła nas przez kryzys? Jakieś konkretne ustawy, działania?

Po tym zdaniu to mój pies turlał się po podłodze, a myszy wyszły z dziur z wywieszoną białą flagą. Dolicz 2 - 3mln emigracji i masz najwyższe w Europie + całe pokolenie studentów, które zaczyna wchodzić na rynek pracy, której nie ma i nie zapowiada się, by była. A sami tych miejsc pracy nie stworzą, bo pastwo niszczy początkujących przedsiębiorców. Błędne koło.
Nie chciało mi się ci odpisywać przyznam, bo to i tak strata czasu i wiem, że do niczego cb nie przekonałem. Ale zrobiłem 1 wyjątek, nie mam zamiaru jednak go powtarzać. Szkoda tylko, że przez takich jak ty ktoś taki jak Bul może mieć powyżej 30% w pierwszej turze...
Tak się składa, że i ci z Hiszpanii mogą wyjeżdżać do Anglii więc dlaczego u nich tak to nie zadziałało ? Zresztą wyjeżdżają masowo do Brazylii, a jednak mają te 20% więc nic nie będę doliczać. Zobaczysz ile firm upadnie jak do koryta dojdą pisowcy, którzy muszą spłacić budżetówkę.

P.S. Wystawiam kurs 1.3 na to, że jesteś w PO.
Oj wtopił byś... W 2005r. głosowałem na Kaczyńskiego, potem na PO, teraz w I turze na JKM i jedyną partią w jakiej (dawno temu) byłem to była UPR

P.S2. I tak Bronks wygra, w końcu Polacy lubią być gwałceni analanie od wieków.
Nie wygra..., niestety ludziom się wydaje, że każda zmiana jest na lepsze. Skąd u pisowca takie słownictwo ? Córka Dudusia oznajmiła, że zachowuje dziewictwo do czasu ślubu i poznania tego jedynego...
P.S.3 O czym tu w ogóle gadać. Silna Polska to wrzód na dupie Niemców i Rosji i tek raje nigdy nie pozwolą na urośnięcie nam w siłę. Żeby to zmienić to tutaj trzeba rewolucji i to krwawej niestety i najlepiej dyktatora z prawdziwego zdarzenia (demokracja się nie sprawdza, pokazała to I RP). Ale do niej nie dojdzie, póki jest jako - tako i o tym te dwa kraje wiedzą, dlatego jak na razie nie pozwolą nam nie tylko urosnąć w siłę, ale też nie dadzą kompletnie upaść.
Mylisz się, silna Polska to jeszcze większa wymiana handlowa z Niemcami i samonakręcająca się koniunktura dlatego w interesie Niemiec jest silna Polska. Posłuchaj ekonomistów.
I masz 100% rację. Mam trzech znajomych na uczelni, którzy głosowali na obu tych panów. I to ja WYBORCA PIS, musiałem im tłumaczyć o co chodzi w JOWach, bo oni nie mieli pojęcia na czym to polega. Ich to nie obchodzi. Liczy się to żeby te mordy, które teraz są przy władzy, odciągnąć od koryta. W drugiej turze dwóch z nich będzie głosować na Dudę, jeden w geście sprzeciwu 24 maja zostanie w domu. Kilka dni temu piałeś z zachwytu, że dzięki Komorowi będzie referendum ws. JOWów i podobnie jak on myślałeś, że wyborcy antysystemowi rzucą się na Komora i oddadzą mu pokłon bo spełnił ich największe marzenie, a tu takie rozczarowanie. Pytałem moich kumpli dlaczego głosowali na Kukiza. Odpowiedzieli &quot;bo zrozumiale mówi, prosto, tak, że każdy człowiek zrozumie.&quot; O JOWach jakoś nie wspominali.
To bardzo smutne bo oznacza, że ludzie głosują i sami nie wiedzą na co i po co. Taki poziom wyborców.
Jesteś pewnie jednym z tych około 70% frustratów, którzy liczyli na łatwy zarobek i postawili na Komora po kursie 1,15 i teraz masz wielki &quot;BUL&quot; d*py, że najpewniej wtopisz pare stówek.
Swoją drogą widział ktoś czy jakiś bukmacher wystawił opcję czy w zakładach karnych Komorowski ponownie zyska ponad 80% głosów? :wink:
Podałem odpowiedni typ na Komorowski poniżej 44,5% po 1,80 i ładnie zarobiłem bo poszło grubo. Obecnie na Komora postawiłem 20zł
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
W sumie, miałem na nikogo nie głosować ale jakbym musiał wybierać to na pewno bym nie wybrał PISowca ale... Doszedłem do wniosku że ktoś taki jak Komor nie może być prezydentem i będę głosował na Dude. W sumie to co ten c*** wyprawiał przez ostatnie lata to jest... nie wiem jak to nazwać. Przyklaskiwał tylko PO, podniesienie wieku emerytalnego czy podniesienie podatków. Nie zrobił kompletnie nic a wpadek miał tyle że chyba nawet Wałęsa z Kwaśniewskim razem wzięci tyle nie mieli mimo że ten drugi był prezydentem przez dwie kadencje. Debaty się boi i wyparł się na wyborców, powiązania ze SKOK Wołomin to już w ogóle... Przecież on powinien podać się do dymisji a nie kandydować na prezydenta. Podstaw ortografii nie zna, nawet angielskiego w stopniu komunikatywny nie potrafi się posługiwać, wysłowić się też nie umie. TO JEST K*** PREZYDENT 40 MILIONOWEGO KRAJU?!
Nie wiem jak to nazwać nawet...
https://www.youtube.com/watch?v=MuH2yhr8yTU
To są jego największe &quot;osiągnięcia&quot;...
https://www.youtube.com/watch?v=-ADsFWhDspo
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To po prostu tragedia jak ludzie nic nie rozumieją. No właśnie obniżenie wieku emerytalnego: wiecie co to oznacza, oznacza ni mniej ni więcej to, że obecni 18-30 latkowie będą zapierd... nie do 67 roku życia, a do śmierci, bo w momencie jak będą przechodzili na emeryturę nic nie będzie. Skorzystają na tym obecni 55 latkowie bo oni się jeszcze załapią. Ludzie tak nic nie kumają, a dzieciaki od JOWów to zupełnie. ZUS jest maksymalnie nie wydolny i jedzie na oparach (budżetowych), podwyższenie wieku emerytalnego i skok na OFE uratowało ZUS i budżet przed bankructwem. JKM mówi, że ci którzy nabyli wcześniej uprawnienia żeby przechodzić wcześniej powinni mieć to zostawione, ale obecni już nie. Niestety nawet tak się nie dało zrobić. Jak wygra PiS i Duda, który to przyrzekał w kampanii i cofną to podwyższenie to będzie wyglądało tak: niby wszyscy się ucieszymy, że pracujemy do 65 roku życia, ale ekonomiści doskonale wiedzą, że nie ma tej kasy i nie będzie i za parę lat i tak będzie trzeba wrócić do tego z tym, że będzie jeszcze gorzej bo nawarstwią się zaległości z obecnej kadencji. Ja szczerze mówiąc osobiście nie mam żadnych złudzeń, że kiedy będzie mi się należała emerytura po prostu jej nie będzie, a obecne składki idą na moich rodziców/dziadków, ale nie na mnie bo ta piramida musi pierd... tzn PO zrobiło coś co przynajmniej teoretycznie to zbilansowało, ale jak dorwą się oszołomy i to rozwalą w imię populizmu i demagogi to będzie po naszych emeryturach.
Obecna kampania, Pan Kukiz i wy wszyscy, którzy macie po te 18-30 lat jak nikt uzmysłowiliście mi to co JKM mówi od lat, że demokracja to beznadziejny ustrój w którym wybiera większość debili...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 współczuje Ci jeśli nadal się łudzisz, że ludzie głosowali na Kukiza bo jest za JOWami. Niestety Twój prezydent komorWSkI się tylko zbłaźnił podpisując wniosek o referendum ws. JOW za co zresztą zostanie postawiony przed trybunałem stanu jak PIS dojdzie do władzy. Spójrz na Dudę nawet z samego zachowania, sposobu mówienie a na komoroWSkIego. Duda bije go w tym na głowe, a większość wyborców w dupie ma programy bo nigdy ich nie czytali albo nie rozumieją o czym tam w ogóle piszą. Już w najbliższą niedziele Duda zmasakruje komorowskiego, a 24 maja z bulem odeśle go na emeryture.
I wiesz co ci powiem, właśnie dlatego, że ludzie kompletnie nie rozumieją programów i głosują dlatego, że ktoś się tak lub inaczej zachowuje, lub tak lub inaczej mówi &quot;w tym kraju jest jak jest...&quot;, że zacytuję słowa słynnej piosenki kandydata na prezydenta. Ludzie kompletnie nie rozumieją jak taki Prezydent czy Parlament może zmienić ich życie, dlatego jedyną opcją jaką są w stanie wykrzesać to &quot;rozgonić tą bandę&quot; lub kto co jak powiedział. Taki niski poziom edukacji obywatelskiej ludzi. W USA ludzie o wiele lepiej to rozumieją.
Jeśli bym bym był studentem głosował bym na Komora, na zasadzie mniejszego zła. Jeśli bym był górnikiem/hutnikiem/stoczniowcem/ matką lub ojcem z liczną rodziną, czy urzędnikiem głosował bym na Dudę, a jeśli przedsiębiorcą na Komora, a w wyborach parlamentarnych na JKM.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Po co w ogóle poruszać temat programów? Która partia rządząca zrealizowała choć połowę postulatów z programów przedwyborczych? Znów mógłbym tu podawać dziesiątki przykładów. Nawet takie PO nie zrealizowało wielu programów przedstawianych w czasie rządów na rożnych konferencjach. Przecież programy partii służą w głównej mierze do pozyskania wyborców, którzy coś tam usłyszą o nich w TV. Jak już się dorwą do koryta to robią i tak coś innego. W tym przypadku. Dowód na to:
https://www.youtube.com/watch?v=DNZhOFt_UW8
Także skończ już edukować nas o programach politycznych, jacy to wszyscy są głupi prócz ciebie bo ich nie czytają i nie rozważają.
Duda też tam chyba mocno obiecuje, ja nawet tego nie słucham i nie wiem jaki kit ludziom wciska. Komor to samo. To pokazuje za jakich debili ci ludzie uważają społeczeństwo, ale w sumie trochę racji mają.
Jeśli bym bym był studentem głosował bym na Komora, na zasadzie mniejszego zła. Jeśli bym był górnikiem/hutnikiem/stoczniowcem/ matką lub ojcem z liczną rodziną, czy urzędnikiem głosował bym na Dudę, a jeśli przedsiębiorcą na Komora, a w wyborach parlamentarnych na JKM.
A gdybyś był po prostu obywatelem dbającym o dobro państwa przede wszystkim, a później o swoje? (taka utopijna postać)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A gdybyś był po prostu obywatelem dbającym o dobro państwa przede wszystkim, a później o swoje? (taka utopijna postać)
Oczywiście tylko i wyłącznie na Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego !
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Dziś w końcu mają &quot;haka&quot; na Dudę czyli tweeta europosła Wojciechowskiego, który coś tam pisał o kurniku i klatce dla Komorowskiego ????
Od rana na TVP Info i TVN24 wypowiedzi ekspertów jak skandalicznie zachował się poseł Wojciechowski. A ja pamiętam pana Niesiołowskiego (co w poniedziałek prawie zawału nie dostał tak go zbulwersowały wyniki) , wpisy Michnika czy prof. który chciał modlić się o to by Polacy szybko wyemigrowali z Polski, bo mu ją zepsują. Czy też o tym, że wraca reżim.
Naprawdę jedyną rzeczą jaką ma do zaproponowanie sztab PBK to straszenie tym strasznym PiSem?? Ja owszem bałem się go, raz nawet głosowałem (o zgrozo) na Komorowskiego 5 lat temu w drugiej turze, bo mnie przekonali tym straszeniem. Ale ile można straszyć?? 8 lat??? I jedynym osiągnięciem (jakie można podać do publicznej wiadomości) jest to, że to jednak PO czuwa nad zgodą i bezpieczeństwem i nie dopuszcza do PiSu władzy.
Myślę, że Polacy tym razem nie dadzą się nabrać, tym bardziej, że niechęć do Komorowskiego postronnych osób (nie tych którzy są ciągle zapraszanie do TV i popierają PO) jest naprawdę duża. I im częściej w TVP Info i TVN24 będą straszyć PiSem tym więcej w internecie będzie śmiechu z nich i tym samym zachęcania wyborców by jednak poszli na te wybory i zagłosowali przeciwko tej władzy. Ja idę tylko dlatego, żeby zagłosować na Dudę i mam nadzieje, pożegnać tym samym Komorowskiego od władzy. W innym wypadku bym nie poszedł bo jednak PiS to nie moja bajka ale kolejne lata i tkwienie w tym samym PO-PSL nie jest naprawdę dobre dla Polski.
Może PiS teraz się skompromituje przy władzy i powstaną nowe partie z nowymi ludźmi, wszak na Partię Kukiza naprawdę dużo ludzi zagłosuje ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja tu widzę zmianę bardziej pokoleniową niż polityczną. Uważacie, że Komorowski to taki dziadek co nic nie robi, a Duda - młody, pełen energii zmieni nam Polskę. To wielkie złudzenie. Szefem i bogiem Pana Dudy jest Prezes Kaczyński - 60 paro latek, który nigdy nie miał dziewczyny/żony/rodziny, który nie ma konta w banku, nie umie obsługiwać internetu i komputera a jedyne co chce to wyjaśnić śmierć brata bo uważa, że go zabił Tusk z Putinem. Głosując na Dudę nie głosujecie na to co widzicie w kampanii (przypominam co mówił Kaczyński w poprzedniej kampanii wyborczej - pojednaniu polsko-polskim, o SLD itd, a dzień po kampanii powiedział, że był na prochach); tylko właśnie na tych 60 paro latków jak Maciarewicz i Kaczyński na czele PiSu. Już dawno Kaczyński powiedział, że nie jest piękny i młody więc musi wysłać kogoś takiego, ale polityka w Pałacu będzie jego. Jak wygra Duda, a w wyborach na jesieni wygra PO i będzie mogła stworzyć koalicję - Duda będzie wszystko wetował co spowoduje, że będziecie mieli głąby ZERO ZMIAN - JESZCZE WIĘKSZĄ STAGNACJĘ, a PO będzie miała zawsze wytłumaczenie - Duda. Jak z kolei wygra PiS i np. z Kukizem stworzą koalicję to owszem wezmą się za walkę ze &quot;starą bandą&quot; i wtedy zobaczycie jak zareagują rynki finansowe, banki i firmy zagraniczne, a bez nich owszem będziemy funkcjonować jak... Białoruś. Wtedy zobaczycie zmianę, ale nie taką jaką byście chcieli - wtedy zobaczycie co to naprawdę znaczy kryzys i bezrobocie i upadające firmy. PiS jedyne co potrafi robić to niszczyć, niszczyć wszystko... PO i Komorowski za mało zmienili, udzieliła im się arogancja władzy - wszystko się zgadza, ale nie mamy Grecji albo Hiszpanii czy Portugalii, ale wszystko przed nami jak wybiera banda dzieciaków nie mająca o niczym pojęcia i jeszcze mi tu mówicie, że nie liczą się poglądy... Po prostu tragedia jak tym pokoleniem 20-30 latków łatwo manipulować. I chciałbym żebyście zapamiętali te słowa, bo prawdopodobnie wygra jednak Kaczyński i żeby nie było potem, że nikt nie ostrzegał.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Dobra idź bić hołdy redaktorowi newsweeka Lisowi, bo przepisujesz jego artykuł po szoku pierwszoturowym, który wyśmiało większość dziennikarzy. A głąbem to możesz być ty, bo człowiek mądry nie uważa wszystkich innych za debili, a siebie za oświeconego mesjasza narodu. Cytując klasyka (babcię od super partii) - kultury. Jak się kończą argumenty, to zaczyna się wyzywanie (chociaż od ciebie za wiele argumentów nie dostałem, same domysły i insynuacje).
Każdy na forum ma z ciebie bekę, a ty ją jeszcze tymi swoimi gazetowyborczymi wpisami ją pogłębiasz. 10 lat straszenia PiS&#39;em, już nawet SLD wyśmiewa PO i mówi, że tym już nie wygrają wyborów. Proponuję ci jako Mesjasza narodu zorganizować zamach na J. Kaczyńskiego, historia wyniesie cię na piedestały i o Adamo80 będzie wiedziało każde polskie dziecko za 50 lat (o ile Polska przetrwa do tego czasu).
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Głosując na Dudę nie głosujecie na to co widzicie w kampanii (przypominam co mówił Kaczyński w poprzedniej kampanii wyborczej - pojednaniu polsko-polskim, o SLD itd, a dzień po kampanii powiedział, że był na prochach); tylko właśnie na tych 60 paro latków jak Maciarewicz i Kaczyński na czele PiSu.
Zapomniałeś dodać Rydzyka ???? A Maciarewicz ma Macierewicz, większość mu cisnących nie wie jak się nazywa z tego co zauważyłem ????
Głosując na Bronka głosujesz na to co widzisz w kampanii czyli całkowicie oderwanego od rzeczywistości człowieka, który oprócz gaf nic na tym stanowisku nie zrobił. Moim zdaniem jeśli wygra Komorowski to zasadne jest pytanie czy Polacy w ogóle chcą mieć prezydenta bo jego działalność jest ograniczona do robienia wstydu.

Jak z kolei wygra PiS i np. z Kukizem stworzą koalicję to owszem wezmą się za walkę ze &quot;starą bandą&quot; i wtedy zobaczycie jak zareagują rynki finansowe, banki i firmy zagraniczne, a bez nich owszem będziemy funkcjonować jak... Białoruś. Wtedy zobaczycie zmianę, ale nie taką jaką byście chcieli - wtedy zobaczycie co to naprawdę znaczy kryzys i bezrobocie i upadające firmy. PiS jedyne co potrafi robić to niszczyć, niszczyć wszystko
Co zrobią banki i firmy zagraniczne? Uciekną z Polski bo PIS będzie rządził? ????

PO i Komorowski za mało zmienili, udzieliła im się arogancja władzy - wszystko się zgadza, ale nie mamy Grecji albo Hiszpanii czy Portugalii, ale wszystko przed nami jak wybiera banda dzieciaków nie mająca o niczym pojęcia i jeszcze mi tu mówicie, że nie liczą się poglądy
Rozumiem że zagłosujesz na kogoś innego niż PO dopiero wtedy, kiedy w Polsce będzie sytuacja podobna do greckiej? Poczekaj aż się pieniądze z Unii skończą ????
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Śmieszy mnie to, że za Dudą stoją Ci straszni i źli panowie jak Kaczyński i Macierewicz, serio? I te ciągłe szukanie gdzie oni są, gdzie zostali schowani ????
Zobaczymy w drugą stronę, Niesiołowski w poniedziałek dorwał się do mediów i już go nie ma, nie widać go wcale. Super ekspert Nałęcz co niemal codziennie był w TV nagle zniknął po I turze, jak myślicie kto jutro będzie w programach porannych TVP Info i TVN24, Nałęcz przecież był ich gościem regularnym, a mogę się założyć, że jutro go nie będzie. Są jeszcze Giertych, którego również dawno nie widziałem, Misiek Kamiński, który był owszem u Olejnik ostatnio ale też wolą go do TV nie puszczać. Ja osobiście dodałbym jeszcze pana Szejnfelda, który również nie budzi sympatii, ale jego pewnie jutro w TVN24 zobaczymy.
Acha, a gdzie są Ci byli/obecnie politycy PO jak Drzewiecki, Nowak, Sienkiewicz, którzy się skompromitowali a nie pojawiają się w TV.
Naprawdę chcą nas straszyć Kaczyńskim i Macierewiczem? Niech spojrzą na siebie sami, niech jutro w Polityce przy Kawie będzie Niesiołowski z Nałęczem, a na Woronicza17 powiedzmy Szejnfeld i Kamiński, czemu tak nie będzie tylko zaproszą Halickiego, nie wiem może Muchę, która ostatnio wróciła do łask? Odpowiedzcie sobie sami ????
 
Do góry Bottom