>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

mateo239 102

mateo239

Użytkownik
Komorowski chce zrobić referendum gdy pali się mu grunt pod nogami. Bardzo się zdziwię jeśli wyborcy Kukiza poprą Komorowskiego,którego buta aż kipi.Teraz niby chce debaty? Straszenie PIS to trochę za mało by wygrać wybory.Ale skoro nawet członków własnej rodziny Komorowski musiał czytać z kartki to czego oczekiwać.
Co do wypowiedzi Kukiza odnośnie tvn to nie jest pierwszy ,śmiem twierdzić,że dopiero niedawno przyjął taką retorykę.Wcześniej Korwin czy Braun wypowiadali się ostrzej.Szczególnie Braun mówił bez ogródek co myśli o gwieździe śmierci czy o dziennikarzach którzy powinni dostać czapę za zdradę stanu i ciągłym okłamywaniu społeczeństwa.
Mnie martwi fakt ,że wygrał antysystemowiec który miał najmniejszą wiedzę meytoryczną i był forowany przez media ( wywiad u Kuby Wojewódzkiego ) reszta atysystemowców została zepchnięta na margines.Debata prezydencka też pokazała,że Kukiz to nie jest orzeł jakiś.Uczciwy jest ale jakieś kompetencje też trzeba mieć by zostać Prezydentem.
Oby wygrał Duda choć mam wątpliwości do jego mocno socjalnego programu ale gorszy niż Komorowski na pewno nie będzie.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
czy dla Kukiza ma jakiś sens łączenie się z ludźmi, którzy mają poparcie na granicy błędu statystycznego i żadnych większych perspektyw? Połączenie z RN? Zawisza? Bosak? Czy oni nie byli już przy korycie? Braun to w ogóle szkoda komentować gościa. Objawia się na jakiegoś mesjasza. Wilk jest w porządku, tylko nie ma żadnej siły politycznej, ale mógłby go wziąć po prostu jako jednego z liderów nowego ugrupowania.
Ja w bardzo dużej części zgadzam się z kolegą powyżej. Chciałbym też aby wszyscy nie jarali się ot tak za to, że Kukiz pocisnął tak TVNowi, bo on dzięki tej stacji i Wojewódzkiemu zebrał tak dobry wynik. Jak Kuba zachęcał do głosowania na Kukiza, to gość miał minę jakby mógł mu obciągnąć w ramach wdzięczności.
 
mateo239 102

mateo239

Użytkownik
Muszę napisać parę zdań po wyborach ????

Pierwsza sprawa, śmieszy mnie (a nie budzi obawy) atak PO na PiS, że za Dudą stoi Kaczyński, Macierewicz itp. Naprawdę mnie to już nie rusza i nie rusza tego już Polaków. PO tak strasznie straszy kto stoi za Dudą, a za Dudą stoi piękna żona, jeszcze piękniejsza córka no i.. ten zły niedobry PiS. A ja się pytam kto stoi za Komorowskim? Jest prezydentem 5 lat i co? Wiemy jak wygląda jego żona (bez obrany szału nie ma), ale czy wiemy kto za nim stoi? Ile ma dzieci, czy wiecie co robią, czy za PBK stoi WSI i inne służby? Nie tego nie wiemy. Oglądając telewizję to widzimy, że za PBK stoją m.in. Nałęcz, Niesiołowski, Kopacz czy Kamiński - naprawdę stara gwardia nie da mu zwycięstwa, a Duda idzie przetartą drogą. Pokaż ładną córkę, pokaż ładną żonę, pokaż kim jesteś i jak widzimy są tego efekty.
Druga sprawa, PKW pokazało (wbrew zapowiedziom) wyniki z 40% okręgów wyborczy i Duda ma prawie 40% gdy Komorowskiemu spada, być może zapowiedzi, żeby rozstrzygnąć wszystko w I turze. Owszem będzie II tura ale jak tak dalej pójdzie to okaże się, że w II turze będzie Duda i Kukiz, a PBK nie będzie musiał brać udział w tych jakże ciężkich debatach. Będzie mógł się wyprowadzać z pałacu prezydenckiego.
I trzecia sprawa, teraz Komorowski chce referendum wsprawie JOWów, myśląc, że tym Kukiz zdobył elektorat. Bzdura, elektoratu Kukiza wcale nie interesują JOWy ich interesuje zmiana i jeśli PBK chciałby przypodobać się wyborcom Kukiza to po prostu by zrezygnował z II tury i oddał walkowerem wygraną drugiemu (Dudzie czy Kukizowi).

Nadchodzi zmiana i co ciekawe jeśli Kukiz będzie wstanie wystawić swoją partię w wyborach parlamentarnych (nie wiem połączy się z Braunem, Kowalskim, Wilkiem - nie koniecznie z Korwinem) to ma szansę nie tylko wejść do parlamentu ale (uwaga, nie śmiać się) zdobyć 40% i rządzić samodzielnie. Naprawdę w to wierzę.


Też bardzo bym chciał by połączyli siły wspólnie : Kukiz,Braun Wilk i Kowalski. Niestety Kowalski jest przeciwnikiem JOW-ów i nie wiem czy dojdą do kompromisu.Nie podoba mi się też zbytnio myśl Kukiza o szerokim ruchu od lewa do prawa.Po co od lewa? Tylko niepotrzebne tarcia będą.Z tego bardziej by wynikało jakby Kukiz chciał zrobić autonomiczny ruch społeczny bez niestety Kowalskiego,Wilka i Brauna a szkoda bo to naprawdę mądrzy ludzie którzy mają ciekawe propozycje.
 
robaaak 387

robaaak

Użytkownik
Co ciekawe PKW wywaliła właśnie w kosmos stronę z wynikami cząstkowymi ????
Co do wyborów to cieszy, że ludzie przestali wreszcie nabierać się na straszenie Kaczyńskim. Przestało działać i okazało się, że jedyne co Komorowski może, oprócz straszenia zdartą płytą, zaproponować, to podpięcie się pod program tego który zajął trzecie miejsce.
Jego dzisiejszy spot to kwintesencja prostactwa.
W pierwszej turze dałem głos na Kukiza, nie z przekonania do jego osoby, ale licząc że pozbawi Komorowskiego drugiej tury. W drugiej wybór jest prosty.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Do blaise
Chodzi mi o to żeby Kukiz zdobył zaplecze polityczne pozwalające mu wystawić listy w każdym okręgu wyborczym, a przecież Braun (mój kandydat na którego oddałem głos - dla jaj ale jednak) czy przede wszystkim RN no i może Krowin (nie jestem do niego przekonany) takie zaplecze mu zapewnią.
Jeśli jednak Kukiz będzie wstanie sam stworzyć swoje zaplecze to nie musi się z nimi łączyć ale do wyborów parlamentarnych jest stosunkowo mało czasu i będzie ciężko. Ja jednak na taki ruch oddałbym głos i myślę, że większość Polaków, którym nie podoba się PO, PiS, PSL czy SLD. I uważam, że jest wstanie zebrać wystarczające poparcie by samodzielnie rządzić Polską.
Gdyby nie sondaże (zakłamane) dziś w II turze (jakby była) byłby Kukiz i Duda. Komorowski mógłby się pakować z Pałacu Prezydenckiego. Niestety mało ludzi poszło do wyborów, bo nie wierzyło w zmianę. Teraz jednak (tak myślę) wszystko się zmieni.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Wg mnie trochę źle interpretujesz frekwencję i jej wpływ na wyniki wyborów. Do głosowania raczej poszła większość, która chce zmian. Dudzie więc przybędą tylko głosy Kukizowców. Z ludzi niegłosujących w I turze, a którzy pójdą głosować w II, większość to raczej Bronkowcy, którym pasuje tak jak jest i którzy liczyli, że wszystko zakończy się w I turze bez ich pomocy.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Znam wiele osób które nie poszły w I turze do wybór i ja ich dziele na tych, którzy mają w d... obecny rząd i władzę oraz tych którzy wszystko mają w d.. i tak wiedzą, że nic się nie zmieni. Więc ciężko w tych dwóch grupach szukać zwolenników PBK. Choć oczywiście może być tak, że jakiś tam procent jest za PO ale nie poszedł głosować (majówka). Ale większość dzieli się na te 2 grupy które wspomniałem
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Znam wiele osób które nie poszły w I turze do wybór i ja ich dziele na tych, którzy mają w d... obecny rząd i władzę oraz tych którzy wszystko mają w d.. i tak wiedzą, że nic się nie zmieni. Więc ciężko w tych dwóch grupach szukać zwolenników PBK. Choć oczywiście może być tak, że jakiś tam procent jest za PO ale nie poszedł głosować (majówka). Ale większość dzieli się na te 2 grupy które wspomniałem
To w nieciekawych kręgach się obracasz, że znasz wiele takich osób ;)
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
No to mnie zgasiłeś/-aś bo nie wiem co teraz napisać ????
Ale ciężko mi uwierzyć, że np. z tych 50% np. 10-20 poszłoby zagłosować na PBK
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
No to mnie zgasiłeś/-aś bo nie wiem co teraz napisać ????
Heh nie miałem takiego zamiaru, ale trochę dziwne mimo wszystko znać wiele takich osób. Ja tam z kim nie rozmawiałem to głosował bądź mówił przynajmniej, że głosował ???? to młodzi ludzie?
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
powiedzmy, że to przedział od 20-50 lat ???? W większości są to osoby które mają to wszystko w d... i na wybory nie chodzą ale gdyby musieli to chyba tylko przez pomyłkę ale przez brak wiedzy by zagłosowali na PBK. Ale są też osoby, które są anty-PO ale na wybory nie chodzą bo nie wierzą w zmianę
 
aggress 64

aggress

Użytkownik
Witam ????
Opublikowano głosy Polonii z Irlandii, a ja szukam jak głosowano w Holandii czy ktoś może mi pomóc ? Muszę czekać aż pojawi się to na którejś ze stron dla emigrantów czy posiadacie jakieś dojście? Z Wysp też by się przydało ????
dzięki.
 
B 0

bizou

Użytkownik
czy nie uważacie, że gdyby do drugiej tury wyborów wchodziło 3 kandydatów mielibyśmy Kukiza za prezydenta?
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Powiedzcie mi o co chodziło Kukizowi w tym tekście, że &quot;mało nie wykończyliście mojej rodziny. A jeżeli prawie wykończyliście ich, to co potraficie zrobić ze zwykłym szarym człowiekiem..&quot;
A to ***** przepraszam rodzina Kukiza to jacyś bogowie są, że oddziela ich tak od reszty plebsu? Nieśmiertelni? Kim niby są jak nie zwykłymi, szarymi ludźmi?
Kukiz to niestety słabiutki kandydat pozasystemowy i ktoś lepszy na jego miejscu mógłby osiągnąć znacznie lepszy wynik.
Weź pod uwagę kontekst. On nie jest w tej sytuacji zwykłym szarym człowiekiem bo jest na świeczniku, bo ma za sobą ludzi, bo ma zaplecze.
A taki mój czy twój sąsiad-emeryt jak go koleś wydyma przy sprzedaży samochodu to nie dostanie 10
minut czasu antenowego żeby wyjaśnić jak został skrzywdzony.
No i to co levy napisał wyżej, Kukiz to bardzo emocjonalny człowiek.
wpłado w ręce, masz odpowiedź od 5:04
https://www.youtube.com/watch?v=1xsbGWujNNw
 
Do góry Bottom