>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Wybory prezydenckie w Polsce 2015
Czy dojdzie do drugiej tury
Typ: Tak @ 1.70 unibet ✅
Czy Andrzej Duda dojdzie do drugiej tury
Typ: Tak @ 1.90 unibet ✅
Jeszcze parę dni temu było 2.10, ale ten kurs też dobry (jak ktoś gdzieś znajdzie wyższy, w co wątpię, to dajcie tu znać). Co do uzasadnienia typów, to wydaje się, że Bronek jest na sondażowej krawędzi wygranej w 1 turze, ale moim zdaniem to z biegiem czasu będzie coraz bardziej mirażem i Duda się jednak wciśnie do dogrywki. Przede wszystkim raczej nieunikniony jest wzrost poparcia dla Dudy przynajmniej do okolic poparcia jakie ma PiS, w czym powinna pomóc również dość profesjonalnie prowadzona kampania. Po drugie i najważniejsze, w ostatnich tygodniach naroiło się kandydatów na kandydatów, a to zawsze jakieś ułamki procentów zabierze faworytowi. Oczywiście większość to polityczny plankton, który pewnie nawet nie zbierze wymaganych do zgłoszenia 100tys głosów poparcia, ale przynajmniej jeden z nich się wyróżnia i powinien być języczkiem uwagi. Mianowicie dość niespodziewanie koalicyjny PSL zamiast po prostu poprzeć urzędującego prezydenta i zaoszczędzić trochę kasy (ponoć im się nie przelewa) postanowił wystawić na odstrzał swojego kandydata, Jarubas to druga liga ich szeregów i moim zdaniem strzał w stopę ludowców, bo jego wynik będzie oscylował bliżej Palikota czy Korwina niż np. Ogórek, ale te 2-4% jakie zbierze może przesądzić, że będziemy mieć 2 turę. Elektoraty Komorowskiego i ludowców w dużej mierze się przenikają, z badań wynika, że Bronek cieszy się zaufaniem 96% wyborców PSL, czyli nawet więcej niż wyborców PO (92%) i gdyby PSL nie wystawił Jarubasa, to te głosy trafiłyby na konto prezydenta. Również spodziewany start kandydata szeroko rozumianego środowiska partii Zielonych powinien jakieś ułamki odebrać, zwłaszcza jeśli w prawyborach wygra np. Kalisz, bo to rozpoznawalny i kojarzony raczej pozytywnie polityk. Ostatnio pojawiły się dość rozbieżne sondaże, jeden dawał wygraną Bronka w pierwszej turze, drugi wręcz przeciwnie, różnice wynikały głównie z metody sondażowej, jedna pracownia po prostu dzwoni do respondentów, druga wysyła ankietera do domu po uprzednim zawiadomieniu listem, co zawsze nawet podświadomie stwarza okoliczności lekko urzędowe, poważniejsze. Stąd te różnice. Dla mnie osobiście najbardziej wiarygodnym jest ten pod podanym na wstępie linkiem, chyba najbardziej przekrojowy. Wprawdzie jeszcze nie uwzględnia wszystkich kandydatów, ale to nawet na korzyść, im ich więcej tym druga tura bardziej prawdopodobna.
Racja, nawet na pewno lepszym, bo wyżej wycenionym ???? Jakoś mi to umknęło przy podawaniu, dzięki za zwrócenie uwagi. Już dodałem typ na Dudę, faktycznie wygląda równie dobrze.
Że tak powiem, na luzie ????
Niby to ciągle tylko sondaże exit polls, ale tu już się nic zmienić nie może.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
xavy 386

xavy

Użytkownik
Zdążyłem jeszcze dzisiaj pobrać w Betsafe kurs na Dudę 5,25 a przed chwilą kurs poleciał na 4,00. Oglądałem przed chwilą debatę z Dudą w TVN24 i wg mnie wypadł w niej świetnie. Dlatego polecam pobieranie tego typu, bo nie wyobrażam sobie żeby:
a) zdecydowana większość wyborców Korwina i Kukiza nie zagłosowała na Dudę ( ci, którzy się pofatygują na II turę),
b) Duda nie zmiażdżył debaty z Komorowskim przed II turą,

Poza tym na bank kurs na Komorowskiego wzrośnie na tyle, że będzie można świetnie kontrować. Po 4,00 zdecydowanie można to jeszcze zagrać.
Co ja patrzę - chyba nawet kontrować nie będzie trzeba :cool::cool:
Ciekaw jestem, który bukmacher jako pierwszy odważy wystawić się kursy. Gdyby ktoś gdzieś kiedyś zauważył takowe to proszę o informację tutaj.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Ciekawe czy był (a jeśli tak to ile wynosił) kurs na wyższy wynik Dudy niż Komorowskiego bez żadnych handicapów. W STSie był handi -12,5 :mrgreen:.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Powiem tyle, zwycięstwo Dudy (nawet te dzisiejsze sondażowe) wcale mnie nie zdziwiło, a powiem nawet lepiej.
Nowym prezydentem Polski zostanie Andrzej Duda.
To jest tak pewne jak śnieg w Alpach. Nie ma innej opcji, czekam już tylko jakie kursy będą na to zdarzenie, choć teraz i tak nie będzie się opłacało zagrać, bo zapewne kurs wynosił będzie 1,20-1,40.
Wystarczy spojrzeć na lata poprzednie i jak dużo PO traciło w drugiej turze.
Kto zaskoczył? PAWEŁ KUKIZ. Człowiek pojawił się znikąd, z pół roku może rok w polityce i wygrywa z Korwinem-Mikke &quot;krulem&quot; o ponad 15% głosów, a facet przecież siedzi w polityce dobre 50 lat.
Myślę, że po zliczeniu głosów niewiele one będą odbiegać od tych sondażowych, jedynie pozostali kandydaci z małym poparciem mogą mieć jakieś wahania.
brednie jak zwykle haha
kursy beda 1,70 -1,90 na korzysc Komora i on wygra 2 ture, kazdy wyzszy kurs to ogromne value
 
J 127

jester72

Użytkownik
Frekwencja poniżej 50% choć osobiście spodziewałem się ok 45-47%, druga tura trafiona, Kukiz zdeptał pajaca - wszystko na plus!!!. Mam nadzieję że Pan Paweł oleje pajaca i kuców i do ew. wyborów parlamentarnych pójdzie sam.
Co do drugiej tury - powstrzymajcie się ze stawianiem ostatnich pieniędzy! Moim skromnym zdaniem rozstrzygnie debata, tak jak w 2007 roku.
 
rpg 1K

rpg

Użytkownik
brednie jak zwykle haha
kursy beda 1,70 -1,90 na korzysc Komora i on wygra 2 ture, kazdy wyzszy kurs to ogromne value
Kukiz zapewne poprze Dudę, tak samo reszta kandydatów antysystemowych i wg mnie brednie wypisujesz tutaj Ty o jakimś value na Gula
PS. Siedziałem w komisji na Podkarpaciu i tu gdzie siedziałem (mała wieś zaściankowa) taki Kukiz miał miał więcej od Bronka).
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
A ja Dude lapalem jeszcze po kursie 8.0 :cool:
Tak naprawde wszystko sie rozstrzygnie podczas debaty. Jesli Komor nie wygra jej zdecydowanie to straci urzad.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Doprawdy nie rozumiem jak podstarzałego menela i kiepskiego śpiewaka usługującego banderowcom w tamtym roku można nazwać kandydatem antysystemowym. Dla wielu może nim jest dla mnie tylko z nazwy. Nie zauważacie tego jakie gość miał luzy podczas wywiadów we wszystkich stacjach? Poza tym był gościem Kuby Wojewódzkiego akurat przed wyborami. Przypadek? W takie nie wierzę. Wiadomo można na to popatrzeć z dwóch stron. I - dostał zaproszenie i chciał je wykorzystać na swoją korzyść albo po prostu dostał specjalnie zaproszenie, by dać wyborcom iluzję zmian, bo i tak do drugiej tury nie wszedł, więc wszystko zostaje po staremu, ale takim ruchem PO mogło pokazać, że wybory nie były fałszowane co może uspokoić i w pewnym stopniu obniżyć niechęć wobec obecnej władzy. Ja widzę to tak, że on został podstawiony przez PO, by odciągnąć wyborców od głosowania na Dudę, bo nie oszukujmy się, gdyby nie było śpiewaka oddane na niego głosy rozłożyłby się na Dudę JKM i innych ale na Dudę pewnie w sporej większości. W wywiadach udzielanych po wstępnych wynikach nie poparł nikogo, bo jak sam powiedział, nie może odpowiadać za to na kogo zagłosują jego wyborcy. Poza tym zarówno myśliwy jak i budyń nieźle lizali muzykowi rowa, więc będzie ciekawie, ale widzę to tak. Duda w &quot;debacie&quot; w TVP wypadł jak Plastuś. Recytacja truizmów niczymklepanie wiersza na lekcji języka polskiego. Po może wyciągnąć brudy ze strony rodziny jego żony a wtedy opinia publiczna może różnie zareagować. Według mnie Duda jest za bardzo sztuczny i litania truizmów może nie wystarczyć. Obiecuje on obniżenie wieku emerytalnego w to może uwierzyć tylko jełop. Po = PIS, więc która siła wygra nie ma znaczenia, bo nic się nie zmieni. Obniżając wiek, dając ludziom pracę spowodują, że mniej będą mogli nakraść. Poza tym Duda - katol i satelita rydzyka jest zwolennikiem in-vitro - ciekawe czy mohery o tym wiedzą? Kandydat antysystemowy = osoba, która nie idzie na układ z obecnymi partiami i chce coś zmienić, ale wiadomo i sondaże robią swoje &quot; nie zagłosuje na niego, bo nie wygra&quot; z takim podejściem to nic się tutaj nie zmieni. Rotacja Po/PiS = zero zmian. PiS dojdzie do władzy to będą puszczać głodne kawałki, że oni chcą wprowadzać zmiany, ale PO blokuje. Po i PiS żyją w symbiozie. Jedno potrzebuje drugiego, by ogłupiać ludzi i dawać im iluzję wyboru. Druga tura wygra Komorowski. Nie pytaj jak ???? .
Polityka to gra zakulisowa. O wielu faktach nie wiemy a swoje przekonania budujemy na ścieku informacyjnych c bredni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja myślę, że mimo wszystko wygra Komor. Głosowałem na JKM bo miałem dość buty i arogancji władzy i chciałem im dać żółtą kartkę, ale teraz będzie pojedynek Kaczyński - Komor i jak dla mnie bardziej lewicowy (w sferze podatków przynajmniej) jest Duda/Kaczyński. Poparcie szefa związków innego Dudy, czyli całej budżetówki oznacza, że nigdy nie zmniejszą podatków, a może zwiększą żeby &quot;zapłacić&quot; za poparcie związkom. Wyobraźmy sobie następującą scenkę: na jesieni wygrywa JKM i Kukiz, uchwalają ustawę znoszącą PIT i CIT, kto to szybciej podpisze - Duda czy Komor ? Ja uważam, że Komor. Mam olbrzymie zastrzeżenia do PO, ale w zestawieniu z PiSem nigdy w życiu nie oddam na nich głosu.
Co do zakładów - jeśli kurs na Komora będzie ok 1,80 i więcej pomyślę nad tym, to oczywiście nie taka promocja jak podałem tutaj Komor poniżej 44,5% po 1,80, ale zagram.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Doprawdy nie rozumiem jak podstarzałego menela i kiepskiego śpiewaka usługującego banderowcom w tamtym roku można nazwać kandydatem antysystemowym. Dla wielu może nim jest dla mnie tylko z nazwy. Nie zauważacie tego jakie gość miał luzy podczas wywiadów we wszystkich stacjach? Poza tym był gościem Kuby Wojewódzkiego akurat przed wyborami. Przypadek? W takie nie wierzę. Wiadomo można na to popatrzeć z dwóch stron. I - dostał zaproszenie i chciał je wykorzystać na swoją korzyść albo po prostu dostał specjalnie zaproszenie, by dać wyborcom iluzję zmian, bo i tak do drugiej tury nie wszedł, więc wszystko zostaje po staremu, ale takim ruchem PO mogło pokazać, że wybory nie były fałszowane co może uspokoić i w pewnym stopniu obniżyć niechęć wobec obecnej władzy. Ja widzę to tak, że on został podstawiony przez PO, by odciągnąć wyborców od głosowania na Dudę, bo nie oszukujmy się, gdyby nie było śpiewaka oddane na niego głosy rozłożyłby się na Dudę JKM i innych ale na Dudę pewnie w sporej większości. W wywiadach udzielanych po wstępnych wynikach nie poparł nikogo, bo jak sam powiedział, nie może odpowiadać za to na kogo zagłosują jego wyborcy. Poza tym zarówno myśliwy jak i budyń nieźle lizali muzykowi rowa, więc będzie ciekawie, ale widzę to tak. Duda w &quot;debacie&quot; w TVP wypadł jak Plastuś. Recytacja truizmów niczymklepanie wiersza na lekcji języka polskiego. Po może wyciągnąć brudy ze strony rodziny jego żony a wtedy opinia publiczna może różnie zareagować. Według mnie Duda jest za bardzo sztuczny i litania truizmów może nie wystarczyć. Obiecuje on obniżenie wieku emerytalnego w to może uwierzyć tylko jełop. Po = PIS, więc która siła wygra nie ma znaczenia, bo nic się nie zmieni. Obniżając wiek, dając ludziom pracę spowodują, że mniej będą mogli nakraść. Poza tym Duda - katol i satelita rydzyka jest zwolennikiem in-vitro - ciekawe czy mohery o tym wiedzą? Kandydat antysystemowy = osoba, która nie idzie na układ z obecnymi partiami i chce coś zmienić, ale wiadomo i sondaże robią swoje &quot; nie zagłosuje na niego, bo nie wygra&quot; z takim podejściem to nic się tutaj nie zmieni. Rotacja Po/PiS = zero zmian. PiS dojdzie do władzy to będą puszczać głodne kawałki, że oni chcą wprowadzać zmiany, ale PO blokuje. Po i PiS żyją w symbiozie. Jedno potrzebuje drugiego, by ogłupiać ludzi i dawać im iluzję wyboru. Druga tura wygra Komorowski. Nie pytaj jak ???? .
Polityka to gra zakulisowa. O wielu faktach nie wiemy a swoje przekonania budujemy na ścieku informacyjnych c bredni.
Wojewódzki zaprosił wcześniej Korwina do programu, a Kukiz był przynajmniej świetnym materiałem jeśli chodzi o podniesienie oglądalności programu.

Co do Kukiza to poglądy, jakie wygłasza jak np. u Wojewódzkiego, czynił to już wcześniej, gdy został zaproszony do programu kilka lat temu, wystarczy tutaj wspomnieć o jego piosence, na temat rządzących.

Warto dodać tutaj jego przemówienie dzisiejsze, po ogłoszonych wyborach:

https://www.youtube.com/watch?v=UptRoKoQp20

Piszesz o iluzji, nie byłoby to zbyt niebezpieczne dla obecnych partii, w końcu za kilka miesięcy wybory samorządowe ? a wspólna partia Korwina z Kukizem i być może jeszcze powiększona o innych reprezentatywnych kandydatów jest wielkim zagrożeniem dla PO - PIS.

Jeśli jakimś cudem wygra Komorowski, możesz mieć po części racje, ale obecnie większość zwolenników antysystemowców, w II turze zagłosuje na Dudę, więc jeśli nie dojdzie to jakichś przekrętów, zwycięstwo Dudy jest najbardziej prawdopodobne.

W debacie, wystarczy tylko, by na każde pytanie, Duda odpowiedział, co w tym temacie nie zrobił Komorowski i swój plan działania, czym Komorowski mógłby się obronić ? A jak było widać w pierwszej debacie, raczej Duda będzie odpowiednio przygotowany.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Ja myślę, że mimo wszystko wygra Komor. Głosowałem na JKM bo miałem dość buty i arogancji władzy i chciałem im dać żółtą kartkę, ale teraz będzie pojedynek Kaczyński - Komor i jak dla mnie bardziej lewicowy (w sferze podatków przynajmniej) jest Duda/Kaczyński. Poparcie szefa związków innego Dudy, czyli całej budżetówki oznacza, że nigdy nie zmniejszą podatków, a może zwiększą żeby &quot;zapłacić&quot; za poparcie związkom. Wyobraźmy sobie następującą scenkę: na jesieni wygrywa JKM i Kukiz, uchwalają ustawę znoszącą PIT i CIT, kto to szybciej podpisze - Duda czy Komor ? Ja uważam, że Komor. Mam olbrzymie zastrzeżenia do PO, ale w zestawieniu z PiSem nigdy w życiu nie oddam na nich głosu.
Koleżko, zgadnij która z partii bedąc u władzy podwyższała podatki, a która obniżała...?
Jesteś fantastycznym przykładem otumanionego przez &quot;media&quot; wyborcy, który sądzi, że PO jest partią bardziej liberalną gospodarczo niż PIS.
Ja również w I-szej turze głosowałem na Korwina, dlatego będąc konsekwentnym w II-giej turze zagłosuję na kandydata partii, która będąc u władzy podatki obniżała, czyli na Andrzeja Dudę.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Wojewódzki zaprosił wcześniej Korwina do programu, a Kukiz był przynajmniej świetnym materiałem jeśli chodzi o podniesienie oglądalności programu.
Co do Kukiza to poglądy, jakie wygłasza jak np. u Wojewódzkiego, czynił to już wcześniej, gdy został zaproszony do programu kilka lat temu, wystarczy tutaj wspomnieć o jego piosence, na temat rządzących.
Warto dodać tutaj jego przemówienie dzisiejsze, po ogłoszonych wyborach:
https://www.youtube.com/watch?v=UptRoKoQp20
Piszesz o iluzji, nie byłoby to zbyt niebezpieczne dla obecnych partii, w końcu za kilka miesięcy wybory samorządowe ? a wspólna partia Korwina z Kukizem i być może jeszcze powiększona o innych reprezentatywnych kandydatów jest wielkim zagrożeniem dla PO - PIS.
Jeśli jakimś cudem wygra Komorowski, możesz mieć po części racje, ale obecnie większość zwolenników antysystemowców, w II turze zagłosuje na Dudę, więc jeśli nie dojdzie to jakichś przekrętów, zwycięstwo Dudy jest najbardziej prawdopodobne.
W debacie, wystarczy tylko, by na każde pytanie, Duda odpowiedział, co w tym temacie nie zrobił Komorowski i swój plan działania, czym Komorowski mógłby się obronić ? A jak było widać w pierwszej debacie, raczej Duda będzie odpowiednio przygotowany.
Z całym szacunkiem, ale wyobraź sobie, że jesteś u władzy i możesz przegrać. Nie sfałszujesz wyników bojąc się stracić posady? Wierzysz w uczciwe głosowanie? Naprawdę? Nigdy nie wierz telewizji. TVN24 pokazało wystąpienie kuiza ale bardziej w tym widzę zagranie ustawione czyli tak jak pisałem wcześniej: ma ono pokazać polakom, że mają na coś wpływ rzeczywiście go nie mając. Wczuj się w Kukiza. Koriwn Cię zdradził w debacie na TVP i chcesz z nim budować koalicję jeśli sam masz 20% a on tylko 3,5%? Po co sojusz z nim z uwagi na zdradę i słaby wynik? Niepotrzebny. Poza tym taki sojusz może spowodować, że kukiz, by tracił poprcie społeczne przez teksty Korwina. Pawełek go olał ale po wynikach Januszek właził mu w rowa, więc komu na tym sojuszu bardziej zależy i kto będzie się prosił? Teść dudki to żydek piszący antypolskie wiersze. PO to wyciągnie i ma wygraną w kieszeni.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Poza tym swoje trzy gorsze dorzuciło przemówienie Kaczyńskiego w którym ględził o prawdzie Smoleńska czyli tak na prawdę nie ma to nic wspólnego z dobrem polskich obywateli.
Same partykularne interesy, NICE. Już abstrahuję od tego czy to był wypadek, zamach czy spisek, ale PYTAM rozwiązanie tej sprawy będzie miało przełożenie na sytuację materialną polskich obywateli? Każdy głosuje jak chce. Szanuję wybór każdego, ale nie na zasadzie, że ktoś mi powie PO to C H U J E głosuj na PiS. Sam wiele lat oddałem temu systemowi ale z przebiegu czasu, wiem, że nie warto. Wczoraj głosowałem na Mariana Kowalskiego. Kończę studia, piszę wiersze, mega jara mnie historia i co mnie dziwi? To. że ludzie dowiadując się na kogo oddałem głos śmieją się. Co znowu śmieszy mnie, bo oni głosowali na &quot;antysystemowych&quot; a w drugiej turze wiemy kto jest. Dlaczego zagłosowałem na Mariana?
1. Zmiana ordynacji wyborczej od 1 bądź 2 %
2. Brak angażu w działania Ukraińskie
Mocno to popieram, bo jak Polska, która nie umie zadowolić swoich obywateli może pomagać innemu państwu? beka.
3. Nie obchodzenie przegranych wydarzeń polskiej historii. Pamięć tak, ale nie ciągłe gadanie o porażkach.
4. Działalność zagranicznych sieci handlowych odpakowana albo wypad.
5. Budowanie armii krajowej a nie 60% w pionie dowodzącym
Wymieniłem raptem 5 rzeczy a mogę kilka więcej a moi oponenci? Zero, dno. Zero kontrargumentu. Beka no nie? Wiem jak jest nie będę się chlastał z tego powodu, ale śmianie, bo pisowcy nie są wstanie mi podać jednego kontrargumentu HAHA
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Widzę że cofamy się technologicznie w czasie , w poprzednich wyborach prezydenckich, następnego dnia rano, były już znane cząstkowe wyniki z większości lokali wyborczych,a teraz nic kompletnie.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Kursy na II turę w STSie:
Andrzej Duda -1,42
Bronisław Komorowski - 2,42

Totolotek:
Andrej Duda 1,65
Bronisław Komorowski 1,95
 
F 72

filip11

Użytkownik
Tylko 100 postawiłem na Dudę, teraz żałuję że nie więcej - zrobi się ze spokojem kontre. Kukiza 3 miejsce z kursem 1.8 to kurs który wszedł najłatwiej w życiu.
 
superfrank 2K

superfrank

Użytkownik
Co by nie mówić, jakieś tam value na Komorowskiego @2,42 jest. Lemingi się mocno zmobilizuja, byle tylko PiS nie doszedł do władzy. W pierwszej turze byli uśpieni sondażami, a teraz widzą realne zagrożenie Białorusią i niestety ruszą się do urn. Swoje zrobi też medialna propaganda, wystarczy spojrzeć na dzisiejszą okładkę Newsweeka.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Koleżko, zgadnij która z partii bedąc u władzy podwyższała podatki, a która obniżała...?
Jesteś fantastycznym przykładem otumanionego przez &quot;media&quot; wyborcy, który sądzi, że PO jest partią bardziej liberalną gospodarczo niż PIS.
Ja również w I-szej turze głosowałem na Korwina, dlatego będąc konsekwentnym w II-giej turze zagłosuję na kandydata partii, która będąc u władzy podatki obniżała, czyli na Andrzeja Dudę.
Akurat tak się składa, że PiS owszem obniżył podatki, ale po pierwsze mieli wtedy koniunkturę gospodarczą i nie musieli przechodzić przez kryzys więc nawet po obniżeniu mieli kasę aby spłacić budżetówkę; po drugie mieli Gilowską, którą później wywalili; w końcu po trzecie zasiali w kraju takie zamieszanie, że szkoda gadać. Ja na PiS nie będę nigdy w życiu głosował z powodów osobistych, po prostu bardzo mnie i moich najbliższych skrzywdzili, nie chodzi o jakieś tam głupoty co kto powiedział, tylko ich polityka doprowadziła do tragedii w moim życiu. Porozumienie Piotra Dudy i poparcie przez niego udzielone Pawłowi Dudzie jasno pokazuje kogo będą wspierali. Jak zwolennik JKM może głosować na związkowców ? Jak Duda dojdzie do władzy, a PiS jesienią to jedyne co mogą zrobić to znowu rozpętać piekło, tym razem nie jako &quot;walka z układami&quot; tylko pomszczenie zamachu smoleńskiego czyli jeszcze gorsze stosunki z Rosją i łapanie w Polsce &quot;odpowiedzialnych&quot;.
 
Do góry Bottom