>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Wałęsa Ty sprzedawco, po jakie licho się w ogóle udzielasz. Jak się chwalisz, że głosuje po raz enty na PO lub Komorowskiego pochwal się też wspólnymi interesami z ta partią i nie zapomnij dodać, że masz syna w ich szeregach. Propaganda sukcesu musi być robiona do końca przez rząd nieudaczników i ich popleczników. Mam nadzieje że wybory nie będą tylko sfałszowane, ponieważ nie znam osoby w moim otoczeniu która nabrałaby się na tę propagandę &quot;zgoda buduje&quot; człowieka który zniszczył w Polsce szanse na rozwój i okradł młodych z marzeń. Hasło Komorowskiego powinno brzmieć &quot;emigracja buduje&quot;.

Precz z Komorowskim. !
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Tylko żebyś wtedy nie chciał gadać o sfałszowanych wyborach :][/quoe]
Mam nadzieje że nie będzie potrzeby rozmawiać o nieprawidłowościach. ;)
B.Komorowski 35%(-4) A.Duda 27%(+2) P.Kukiz 15%(+4) JKM 3%(-1) M.Ogórek 3%(-1) A.Jarubas 2% J.Palikot 1%(-1).
I nie jest źle, zwłaszcza że powtarzam, Kukiz mówi: &quot;W drugiej turze byle nie KOMOR&quot;. :]
Komorowski traci regularnie, do drugiej tury znowu straci, yes, yes, yes...
A licze że Duda będzie miał 30%+
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
&quot;Komorowski siedział w więzieniu to mu się należy&quot; ????
&quot;Na nikogo, bo każdy dba tylko o własne stołki&quot; - idealna pointa, chociaż w środku filmiku ;)
Ogólnie widać jaka jest świadomość obywatelska czy też świadomość polityczna w Polsce, znikoma. Wy tutaj dywagujecie o różnych opcjach, kto jest lepszym kandydatem, a spójrzcie na takie sondy, tam większość osób w ogóle nie ma pojęcia o jakiś programach, ba są tacy, którzy nawet nie wiedzą kto kandyduje. A większość odpowiedzi, dlaczego Komorowski? A bo taki sympatyczny starszy pan.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
@WładcaŚmieci
Widzę, że się nie przekonamy. A nie ma sensu, żeby rozbierał twoją wypowiedź na kawałki. Bo ja nie chcę cię przekonywać, żebyś na Dude nie głosował. Ja chcę tylko pokazać, że jeśli to jest PiS, największa partia opozycyjna, która już w Polsce rządziła. I wystawia kandydata, który nie zagrozi Komorowskiemu – facetowi, który nie ma rządnych argumentów po 8 latach rządzenia przez PO, nie ma świeżość, jest postacią powszechnie wyśmiewaną. No to, to jest żałosne.
Znasz casus Tonego Blaira? Partia Pracy nie potrafiła, przez 18 lat zdobyć władzy. Wystawili młodego, charyzmatycznego Blaira (Dudę?) i wzięli władzę. W PiS-ie zrobili to samo, zobaczymy jaki będzie efekt ;). Jeśli Duda nie wygra, to aby nie łykaj tekstów, że to jest kapitał na start dla tego młodego polityka, i że we wrześniu będzie lepiej, bo nie będzie.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Dlaczego bez porównania?
No przeciez napisalem dlaczego. Jak mozna porownywac wybory lokalne (sejmowe) do prezydenckich ? Regionalne (kilka miast) do calej Polski ?
Zjednoczona Prawica teraz rzuciła Ziobrę do Świętokrzyskiego na wybory parlamentarne (ewentualnie do senatu z Nowego Sącza bodajże). Ten gość zdobędzie mandat wszędzie.
Trudno, zeby go rzucili do Warszawy. Swietokrzyskie to bastion PiSu. Kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Tak, tylko że startowałby z kampanią z poziomu 30%, a Duda walczy żeby przekroczyć 30% w pierwszej turze.
Chopie chopie...Ty czytasz co ja pisze ? ;) Kto Ci do glowy nawrzucal takich glupot, ze Ziobro dostalby na start 30% ? ???? Tlumacze Ci, ze PiS to nie sa same katotaliby mimo, ze TVN tak ta partie przedstawie i zapomnij, ze Ziobro startowalby z 30%. Ziobro dostalby z 15-20% i moglby przegrac nawet z Kukizem. Mowie Ci to jako wyborca PiSu od lat ponad 10.
No to fajną macie partię, skoro najlepszy kandydat nie potrafi nawet zbliżyć się do Bronka (który robi wszystko żeby przegrać). To Komorowski taki dobry czy Duda taki słaby?
Slabizna totalna. A Twoj kandydat jak sie ma do tego porownania ? No, chyba, ze jestes wyborca Bronislawa to ma to sens takie argumenty.
podejrzewam, że w latach 2005-2007 też była niedorzecznością
No ja za to przypominam prawilnie, ze od lat 8 rzadzi Platforma i to powinno zamknac wszelkie dyskusje na temat lat 2005-2007.
Tylko żebyś wtedy nie chciał gadać o sfałszowanych wyborach
Rozumiem, ze 24% PSLu jest normalne prawda ? Nie powinienes tego wysmiewac, bo to demokracja i rowniez Twoja przyszlosc.
który nie zagrozi
Dobre ;)
jest postacią powszechnie wyśmiewaną
W pewnych kregach - duzych kregach wielbiona, wiec grubasnie przesadzasz.
Generalnie Panowie zabawni jestescie z tym wysmiewaniem goscia, ktory juz ma ponad 30% i roznica jest ok 10% co jest do nadrobienia i wiele zostalo nadrobione. A argument z Ziobro jako kandydatem ktory zdobylby lekko 305 swiadczy o albo Waszej ignorancji albo slabej wiedzy spoleczno politycznej.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
No przeciez napisalem dlaczego. Jak mozna porownywac wybory lokalne (sejmowe) do prezydenckich ? Regionalne (kilka miast) do calej Polski ?
Chopie chopie...Ty czytasz co ja pisze ? ;) Kto Ci do glowy nawrzucal takich glupot, ze Ziobro dostalby na start 30% ? ???? Tlumacze Ci, ze PiS to nie sa same katotaliby mimo, ze TVN tak ta partie przedstawie i zapomnij, ze Ziobro startowalby z 30%. Ziobro dostalby z 15-20% i moglby przegrac nawet z Kukizem. Mowie Ci to jako wyborca PiSu od lat ponad 10.Slabizna totalna.
Żaden z nas zdania nie zmieni, odpuśćmy kwestię Ziobry, tym bardziej że już w pierwszej wypowiedzi na ten temat zaznaczyłem, że jest to scenariusz SF ze względu na nieufność JarKacza.
Trudno, zeby go rzucili do Warszawy. Swietokrzyskie to bastion PiSu. Kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Jak już to bastion PSL.
A Twoj kandydat jak sie ma do tego porownania ?
Nie przypominam sobie, żebym deklarował poparcie dla któregokolwiek kandydata.
Generalnie Panowie zabawni jestescie z tym wysmiewaniem goscia, ktory juz ma ponad 30% i roznica jest ok 10% co jest do nadrobienia i wiele zostalo nadrobione. A argument z Ziobro jako kandydatem ktory zdobylby lekko 305 swiadczy o albo Waszej ignorancji albo slabej wiedzy spoleczno politycznej.
Stary zluzuj trochę, bo burzysz się na jakąkolwiek krytykę Dudy. Wyśmiewałeś dawida1892 a zachowujesz się podobnie.
Życzyłem Dudzie jak najlepiej (i jeśli będzie z Komorowskim w drugiej turze to rzecz jasna będę antykomorem), ale w miarę jak kampania się rozwijała to stał się dla mnie przeciętnym kandydatem, niezdolnym do przekonania mnie czymkolwiek żeby na niego zagłosować.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Ja mam zamiar głosować na Kukiza. Chyba muszę dodać, że nie ze względu na JOWy bo ostatnio są one atakowane nawet jak otworzę lodówkę. W skrócie: od początku miałem zamiar głosować antysytemowo, Ruch Narodowy to nie moja bajka, z Brauna to sobie może kiedyś wstawię do podpisu &quot;Kościół, szkoła, strzelnica&quot;, do Wilka się zraziłem przy rozpadzie KNP ale to byłby chyba mój drugi wybór bo świetnie wypadł w debacie imo i jest on świetną alternatywą dla zmęczonych pajacowaniem Korwina którego nieprzewidywalność i niektóre losowo odpalane tezy-petardy zdążyły mnie zrazić a atak na jowy uznałem za przeginkę. Tak sobie myślę, że jakby Wipler wystartował to miałby z miejsca mój głos.
Z Kukizem sympatyzowałem już dłuższy czas, ale nie traktowałem go do długo jako mojego potencjalnego wyboru. Nie wiem czemu chce przenieść lekcje religii do salek katechetycznych, czemu chce kombinować przy związkach partnerskich, ale jakbym tak chciał wybrzydzać to musiałbym zostać w domu. Może to, że te trochę niełączące nas kwestie obyczajowości zawsze stawiał na drugim planie, a eksponował antysystemowość mnie przekonało.

Pamiętajmy, że chcemy zmienić system. Walka o JOW jest symbolem tej zmiany i musimy myśleć jak doprowadzić do tego, by na jesieni mieć w ogóle parlamentarną większość, która pozwoli na konstytucyjną zmianę systemu wyborczego RP. Pracujmy nad tym by taką większość uzyskać, wtedy dopiero możemy zastanawiać się nad formą tego nowego systemu wyborczego.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Mam pytanie do tych którzy zamierzają głosować na Kukiza. Na jakiej podstawie mu ufacie? i jaką macie pewność (wiem nie macie jej w ogóle, ale czy się spodziewacie), że spełni swoje obietnice. Chcę tylko przypomnieć tym którzy mają krótką pamięć, że pan Kukiz kilka lat temu popierał PO z D.Tuskiem na czele. Po 1 osoba która popierała Tuska odznacza się albo brakiem najnowszej wiedzy historycznej, albo jest po prostu idiotą. Jak można zaufać osobie zamieszanej w nocną zmianę??? Kukiz mu zaufał i długo wspierał. A teraz co on jest wielkim jego przeciwnikiem? przeciwnikiem systemu który tak wspierał? śmiech na sali. I co za 10 lat skończy się tak samo jak z Tuskiem i historia zatoczy koło. Nie rozumiem jak można zaufać takiej osobie która tak drastycznie zmienia poglądy. chyba tylko paligłup, tak często zmienia poglądy, z tym że wszyscy wiedzą po co stworzono potwora palikota. a po co stworzono Kukiza? Nie dziwi Was to, jak w ostatnich dniach popierają go nawet w TVN? Czy on faktycznie odbiera głosy PO? Czy może bardziej Korwinowi czy Dudzie?
Reasumując moim zdaniem oddając głos na Kukiza, oddajesz głos na nocną zmianę i de facto Tuska, a raczej Tuska2 którym jest Kukiz.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Żaden z nas zdania nie zmieni, odpuśćmy kwestię Ziobry, tym bardziej że już w pierwszej wypowiedzi na ten temat zaznaczyłem, że jest to scenariusz SF ze względu na nieufność JarKacza.
OK, ale jest to absurd, bo raz jeszcze powtarzam jako stary wyborca PiSu gdyby wystawiono Ziobrę chyba zagłosowałbym na Kukiza.
Jak już to bastion PSL.
OK - mój błąd.
Stary zluzuj trochę, bo burzysz się na jakąkolwiek krytykę Dudy.
Widzisz dobrze napisałeś. Jakąkolwiek. Czy jest w tej Waszej krytyce jakaś merytoryka poza tym, że z góry zakładacie, że zdolny gośc przegra i jedyne na czym bazujecie to sondaże ? Które swoja droga dają juz róznicę 7-8% co nie jest nie niemożliwe do nadrobienia. Jak powaznie traktowac taką dyskusję ? To, że Cię nie przekonał, czy że nie chce na niego głosowac - ok rozumiem. Ale już wydawanie wyników i twierdzeń, że Ziobro by był lepszy, kiedy mamy za chwilę 2 tygodnie kampanii jest dziwne. Sam Żakowski po wczorajszym wystąpieniu Dudy stwierdził, że jest duże prawdopodobieństwo, iż Duda to Prezydent w 2020 roku. Ale to juz bardziej jako ciekawostke podaję, że Żakowski się chyba zapomniał co powiedział.
Dla mnie bezapelacyjnie najlepszy kandydat. Wykształcony - dr prawa, energiczny, kompetentny, wygadany - poradził sobie i radzi z resortowymi dziećmi TVNu, prezencja jest, żona elegancka jako I dama. Dla mnie jak najbardziej typ na Prezydenta. Taka krótka agitacja przed ciszą ????
 
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Największą zagadką tych wyborów jest nazwa kraju do którego wyjechali w ciągu ostatniego półrocza wyborcy PSL.
 
luckyandgrind 22

luckyandgrind

Użytkownik
Wedlug newsweeka jakby policzyc glosy wyborców tylko do 50 roku zycia wygralby Pan Kukiz.
Powyzej 60 roku zycia komorowski i Duda razem mieli ponad 89 % poparcia (obaj po 44 z kawałkiem) !! Jak to jest mozliwe, ze ludzie ktorym zabralo sie kilka lat zycia wydłużając okres do emerytury glosowali na Komora, nie moge w to uwierzyc (nie mowiac juz o calej masie innych przekretow przez ostatnie lata, patrzac tylko na ten fakt). To tak jakbym przyszedl do &quot;Ciebie&quot; na ulicy i wyrwal Ci z reki pieniadze , ktore wlasnie miales wydac na kupno samochodu, a ty spokojnie spuszczasz głowę, odwracasz sie i idziesz do domu z mysla &quot;wroce za 7 lat&quot; ... Czy nasze starsze społeczeństwo jest tak glupie, nie potrafie tego zrozumiec !
http://polska.newsweek.pl/wyniki-wyborow-prezydenckich-frekwencja-i-szczegolowe-wyniki-newsweek-pl,artykuly,362977,1.html#fp=nw
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Komorowski sobie nagle przypomniał po pierwszej turze wyborów, po pięciu latach kadencji i obiecuje referendum. Czego to się nie zrobi, żeby ratować tonący statek. Ja się pytam co Ty Bronek robileś przez pięć lat? Nagle sobie Polakach przypomniałeś. Kukiz Ciebie kilkakrotnie prosił o referendum. Tymczasem olewałeś nas i podpisywałeś ustawy anty-obywatelskie. Teraz naród oleje Ciebie. Adios Bronek !
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Wciskanie kitu z obywatelskością prezydenta to jedno, ale zabawniejsze jest to, że oni tam pod żyrandolem myślą, że Kukiz zebrał 20% dzięki JOWom.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Wciskanie kitu z obywatelskością prezydenta to jedno, ale zabawniejsze jest to, że oni tam pod żyrandolem myślą, że Kukiz zebrał 20% dzięki JOWom.
To prawda. Czysta kpina.

Ja głosowałem na Kukiza, niestety naród nie spiął pośladek i Kukiz będzie musiał dokończyć dzieło w wyborach parlamentarnych.Jego wystąpienie wczoraj w telewizji i przemowienie było epickie. W końcu ktoś powiedział prawdę i otwarcie o manipulacji TV.

Komora uratuje tylko szwindel w wyborach. Oby przegrał.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
No to fajną macie partię, skoro najlepszy kandydat nie potrafi nawet zbliżyć się do Bronka (który robi wszystko żeby przegrać). To Komorowski taki dobry czy Duda taki słaby?
I co teraz kolego masz do powiedzenia? Mówiłem poczekajmy do wyborów. ????
Sprawdziło się to co mówiłem - Duda wypadł dobrze na debacie, swoim spokojem i brakiem pyskówek przekonał do siebie ludzi. Niezwykle cieszy mnie to że zrobiony został pierwszy krok do realnych zmian. Za dwa tygodnie trzeba zrobić kolejny. I raz na zawsze podziękować Panu Komorowskiemu. W niedziele prawdopodobnie debata, będzie ona kluczowa, ale jestem spokojny Andrzej to inteligenty człowiek, który nie da się sprowokować przez Bronka. Jest pięknie, serce sie cieszy, i mówiłem ze to najlepszy kandydat jakiego mogło PiS wystawić.
ANDRZEJ #MUSISZ!
 
Do góry Bottom