>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

luque 1,5K

luque

Użytkownik
Ja mialem dylemat na kogo glosowac.Kazdy z kandydatow moze czyms nam podpasc to chyba normalne i dosc czeste ,ze tak powiem.
Bronka odrazu skreslilem bo to frajer i tchorz ktory zamiast isc na debate to ustalil sobie godzine przed ustawiona pogadanke i jeszcze z haslem &quot;3na1&quot; zeby bylo ze on bedzie mial ciezko.Bronek nic nie zrobil i nic nie zrobi.
Po debacie pisalismy na off topicu ze najnowszy sondaz gdzies tam pokaze 50% dla Bronka no i to byla prawda.System dalej maci w glowach.
Do decyzji o glosowaniu na danego kandydata (Korwin-Kukiz-Kowalski)
chce poczekac do wynikow Jowów tak jak mowil Korwin.
Jesli Korwin bedzie mial racje to glosuje na niego.
Mozna powiedziec ze jest szalony ale powiedzmy sobie szczerze szaleni to sa ci agenci ktorzy rzadza nami tyle lat.Traktuja nas jak bydlo i niebawem uchodzca bedzie mial tu lepiej niz obywatel.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Chyba jednak mogli znaleźć lepszego kandydata tzn. takiego który dobiłby w sondażach do wyniku PiSu :]
To dobra uwaga, powiedziałbym że nawet bardzo dobra. Wybory to zweryfikuja tak naprawdę bo sondaże moga być niewiarygodne z czym się chyba każdy zgodzi. Pytanie jaki kandydat z PiS dobiłby w sondażach do wyniku parti? Nie widzę takiej osoby która by była znana medialnie i mogłaby to zrobić. Nie przychodzi mi taka osoba na chwile obecna do głowy, może Paweł Kowal, ale nie wiem do końca jaki on ma odbiór przez społeczeństwo jak i elektorat.

Nie ma co mieć pretensji do Dudy, że się nie wdawał w polemikę czy coś, formuła debaty na to za bardzo nie pozwalała, mniej lub bardziej spontaniczne wygłoszenie swojego stanowiska zupełnie wystarczyłoby.
Możliwe, ale nie wiesz jak odebrali to zwykli obywatele w kraju. Według mnie zamysł był pokazanie że jest się spokojnym, rozważnym kandydatem aby zabrać w mądry sposób jakiś częśc elektoratu Komorowskiego który również charakteryzuje się spokojem w wypowiedzi, co niektórzy ludzie doceniaja. Ludzie śmieja się że wyuczony że to że tamto. Rany, a jak się przemawia podczas jakiegoś przemówienia, to tekst wypowiedzi nie jest wcześniej napisany? Tylko że jedni czytają z kartki jak Bronisław, a drudzy mówia ładnie, płynie. I jak Ci drudzy wypowiadaja się profesjonalnie, to dalej jest narzekanie. Dyskusja będzie w drugiej turze z Komorowskim, wtedy nie będzie przygtowanych odpowiedzi. Wtedy będzie dyskusja i wtedy Duda pokaże siebie, kiedy będzie trzeba wybrać między dwoma. Reasumując, prezydent ma być profesjonalista i być reprezentatywny, a nie być spontanicznym krzykaczem, który ma rozbawiać społeczeństwo. To jest moje zdanie.
Przed Korwinem (i przed Jarubasem ale to inna historia) to Duda już scykał, unikając debaty, więc zdziwiłbym się gdyby mu tym razem odpowiedział.
No bo jakim prawem Duda ma debatować z dwoma kandydatami którzy razem nawet nie mają 1/4 jego poparcia? Nie rozumiem w ogóle sensu. Za chwile by było że jeśli z nimi tak, to dlaczego potem nie z innymi. Bardziej cieszy mnie że Duda przejechał cała Polske, rozmawiał z ludźmi, niż to że nie debatował z tymi Panami. To było dla ludzi wazniejsze.
Kukiz znacznie bardziej atakuje Bronka i wiele razy to podkreślał. Ale WASZE MEDIA i tak węszą spisek, że to agent Platformy itd.
Znacznie bardziej, nie oznacza że ze nie atakuje mojej parti. Bo robi to regularnie w mniejszym stopniu. Jak to psychofani przykrzycza &quot;PIS PO jedno zło!&quot;. A najlepsze że niektórzy z SLD to już nie. Co do spisków, nie patrze na to, nie interesuje mnie to, oceniam jedynie to co mówi, jak sie prezentuje.
Bez obaw Twoje wypowiedzi są normalne, nie odbieram Cie za POkemona. [/quote]
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
To dobra uwaga, powiedziałbym że nawet bardzo dobra. Wybory to zweryfikuja tak naprawdę bo sondaże moga być niewiarygodne z czym się chyba każdy zgodzi. Pytanie jaki kandydat z PiS dobiłby w sondażach do wyniku parti? Nie widzę takiej osoby która by była znana medialnie i mogłaby to zrobić. Nie przychodzi mi taka osoba na chwile obecna do głowy, może Paweł Kowal, ale nie wiem do końca jaki on ma odbiór przez społeczeństwo jak i elektorat.
Ziobro.
Nie będę już cytował twojej odpowiedzi, tylko napisze ci tu. Jak ustawisz Komorowski vs. Duda to oczywiście, że Duda wygrywa w tym zestawieniu bo jest młody i dynamiczny, i tylko dla tego. Programem się nie różnią.
Na plus u Dudy była odważna deklaracja podania się do dymisji jeżeli nie zrealizuje kwestii dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego i podwyzszenia kwoty wolnej od podatku.
On wie, że przegrał wybory stąd taka deklaracja.
Możliwe, ale nie wiesz jak odebrali to zwykli obywatele w kraju.
Przecież my jesteśmy zwykłymi wyborcami. Odebraliśmy recytowanie przemówienia, jako oznakę słabości. I nie byłbym pewny, że Duda wygra debatę z Bronkiem, na tyle znacząco żeby wpłynęło to na wybory.
No bo jakim prawem Duda ma debatować z dwoma kandydatami którzy razem nawet nie mają 1/4 jego poparcia? Nie rozumiem w ogóle sensu. Za chwile by było że jeśli z nimi tak, to dlaczego potem nie z innymi. Bardziej cieszy mnie że Duda przejechał cała Polske, rozmawiał z ludźmi, niż to że nie debatował z tymi Panami. To było dla ludzi wazniejsze.
W takim razie, dlaczego Komorowski miał debatować z 10-cioma (!) kandydatami, którzy do niedawna razem (!) mieli mniejsze poparcie niż urzędujący prezydent.
Co do tej kwoty to chyba przeoczyłem moment w którym zadeklarował kwotę 8k (nie ukrywam że starałem się oglądać tylko wystąpienia kandydatów antysystemowych), serio właśnie taką kwotę zadeklarował?
Dokładnie taką zadeklarował.
Obejrzałem spot i przeczytałem wypowiedź Dudy. On uważa, że ludzie w Polsce zarabiają 8k rocznie? :]
Duda chciałby także podwyższyć kwotę wolną od podatku. - Mam taki projekt i zrobię wszystko, by został zrealizowany, żeby stosowna ustawa została uchwalona do 30 listopada tego roku, by już w 2016 ta kwota wolna od podatku mogła wynosić co najmniej 8 tys. zł, po to, aby więcej pieniędzy zostało w kieszeni rodzin - wyjaśnił.
http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1436385,Andrzej-Duda-trzeba-obnizyc-wiek-emerytalny-bo-tego-chca-Polacy
https://www.youtube.com/watch?v=ldD4e-JkOdA
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
On wie, że przegrał wybory stąd taka deklaracja.
haha ????
Chyba jednak mogli znaleźć lepszego kandydata tzn. takiego który dobiłby w sondażach do wyniku PiSu
sondaże ???? Ty taki fan Korwina i porównujesz coś z sondażami ?
Ale WASZE MEDIA i tak węszą spisek, że to agent Platformy itd.
Jeśli już to pojedyńczy &quot;publicyści&quot; z &quot;WASZYCH MEDIÓW&quot;.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Serio Ziobro? Zdajesz sobie sprawę jak wielu ma wrogów? ????
Nie będę już cytował twojej odpowiedzi, tylko napisze ci tu. Jak ustawisz Komorowski vs. Duda to oczywiście, że Duda wygrywa w tym zestawieniu bo jest młody i dynamiczny, i tylko dla tego. Programem się nie różnią.
Serio kolejny raz? Nie różnią? Jak mogą się nie różnić, jak Komorowski nie ma programu?
On wie, że przegrał wybory stąd taka deklaracja.
A to w takim razie ja nawet nie idę na wybory, skoro już przegrał. ????
Dzisiejszy sondaż 39-29, a Kukiz już mówi: &quot;W drugiej byle nie Komor&quot;.
Przecież my jesteśmy zwykłymi wyborcami. Odebraliśmy recytowanie przemówienia, jako oznakę słabości. I nie byłbym pewny, że Duda wygra debatę z Bronkiem, na tyle znacząco żeby wpłynęło to na wybory.
Tak jesteśmy zwykłymi wyborcami. Ale chodzi mi tutaj o ludzi 40-65 lat którzy jestem przekonany w 100% że jeśli nie byli negatywnie nastawieni do Andrzej Dudy, to uznali że wypadł dobrze, profesjonalnie. Bo oni inaczej analizuja pewne rzeczy. Szczególnie Ci skromni ludzie. Co do emocji, to ja polecam tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=jnMgIcz-ehw&amp;amp;feature=youtu.be

W takim razie, dlaczego Komorowski miał debatować z 10-cioma (!) kandydatami, którzy do niedawna razem (!) mieli mniejsze poparcie niż urzędujący prezydent.
Ja piszę o tym że Korwin + Jaróbas nie mają 1/4 poparcia Dudy. A Ty o &quot;mieli mniejsze razem poparcie niż urzędujący prezydent&quot;. Zresztą, Duda mówił, nie chce Komorowski ze wszystkimi. Niech debatuje tylko z nim, z głównym kandydatem, od początku nalegał, naciskał. Poza tym, widzisz różnice między debatowaniem ze wszystkimi, a debatowaniem z dwoma? Nie rozumiem w ogóle sensu takiej debaty. Obecności Komorowskiego w debacie chciał naród w większości. Debaty Duda, Korwin, Jaróbas chciało tylko ugrupowanie KORWIN.
Obejrzałem spot i przeczytałem wypowiedź Dudy. On uważa, że ludzie w Polsce zarabiają 8k rocznie? :]
Nie rozumiesz, czy zasadniczo nie chcesz rozumieć tej wypowiedzi?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Serio Ziobro? Zdajesz sobie sprawę jak wielu ma wrogów?
To nie ma nic do rzeczy. Ziobro miałby cały elektora PiS-u bo każdy utożsamia jego osobę z PiS-em, w jakiej partii by nie był, Duda nie. Bo ma niską rozpoznawalność, a więc tym bardziej ludzie nie wiedzą, z którego drzewa się urwał. Miał zebrać głosy centrum, a centrum w PL nie ma.
Serio kolejny raz? Nie różnią? Jak mogą się nie różnić, jak Komorowski nie ma programu?
Obaj chcą płynąć głównym nurtem. Jeden statkiem wycieczkowym, a drugi Korwetą Gawron.
Dzisiejszy sondaż 39-29, a Kukiz już mówi: &quot;W drugiej byle nie Komor&quot;.
Głosy Kukiza i Dudy są sklejone. To ludzie zdecydują w ostatniej chwili Kukiz, czy Duda. Nie wpłynie to na wynik Dudy. Bo to wygląda tak:
Duda 35%, Kukiz 7%
Duda 37%, Kukiz 5%
Duda 33%, Kukiz 9%
Razem mają ze 40%.
Nie rozumiesz, czy zasadniczo nie chcesz rozumieć tej wypowiedzi?
Widzę brak konsekwencji. Z jednej strony argumentuje Duda, że chce żeby najbiedniejsze rodzinny miały więcej w kieszeni, z drugiej kwota 8k jest niedorzeczna, bo takich rodzin nie ma. 8k rocznie zarabiają najczęściej studenci, ludzie, którzy rozdają ulotki itp.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
haha ???? sondaże ???? Ty taki fan Korwina i porównujesz coś z sondażami ?
To że jestem konserwatywnym liberałem nie czyni mnie fanem Korwina.
Tak szczerze to mam dość teorii spiskowych wszędzie. Wiadomo, manipulują nami (sam jestem w zasadzie nieoficjalnym moderatorem tematu &quot;Media&quot;, często wrzucam różne wałki), ale nie dajmy się też zwariować. Czy Andrzej Duda regularnie osiąga wynik ponad 30%? Nie. Zaczynał w styczniu bodajże z 18% poparcia, wtedy ludzie go poznawali, a teraz wydaje się że stanął w wysokich dwudziestoprocentowych wynikach. A weź pod uwagę, że Bronek robi wszystko żeby przegrać te wybory. Jakby go zamknęli w Belwederze i nie wypuszczali przez ostatnie 3 miesiące to Duda miałby jeszcze mniej.
haha ???? sondaże ???? Ty taki fan Korwina i porównujesz coś z sondażami ? Jeśli już to pojedyńczy &quot;publicyści&quot; z &quot;WASZYCH MEDIÓW&quot;.
Bez różnicy.
Mam tu na myśli wpolityce.pl (zwany też w mainstreamie &quot;portalem braci Karnowskich&quot; by budzić jednoznaczne skojarzenia ???? )
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Powiedzcie mi w ogóle po co są organizowane te wiece kampanijne? Żeby przekonać obecnych na sali, że warto głosowac na X/Y? ???? Czy żeby usłyszeć od żony Pana Dudy, że głosuje na Andrzeja - swojego męża ????
Że im naprawdę nie szkoda czasu ANI PIENIĘDZY, bo przecież to wszystko kosztuje. Człowiek który z miejsca rezygnuje z takich idiotyzmów ma mój głos ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Powiedzcie mi w ogóle po co są organizowane te wiece kampanijne? Żeby przekonać obecnych na sali, że warto głosowac na X/Y? ???? Czy żeby usłyszeć od żony Pana Dudy, że głosuje na Andrzeja - swojego męża ????
Że im naprawdę nie szkoda czasu ANI PIENIĘDZY, bo przecież to wszystko kosztuje. Człowiek który z miejsca rezygnuje z takich idiotyzmów ma mój głos ????
Po to samo by zobaczyć jak Ewa Kopacz zaznaczyła na jakiejś kartce że głosuje na Pana Bronisława. Po to by Saleta powiedział że się niczego w Polsce nie boi i po to by Rafał Sonik stawał przy obecnej władzy by czasami nie robili mu problemów w prowadzeniu swojego biznesu.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Czy żeby usłyszeć od żony Pana Dudy, że głosuje na Andrzeja - swojego męża
Po to żeby pokazać nokaut jaki wykonała żona Andrzeja Dudy na cioci Komorowskiej.
Bez różnicy. Mam tu na myśli wpolityce.pl (zwany też w mainstreamie &quot;portalem braci Karnowskich&quot; by budzić jednoznaczne skojarzenia )
Oj z różnicą. cytowane przez Ciebie tematy nie są głównym tematem wpolityce czy wsieci (w zasadzie to samo), a jedynie jakimś dodatkiem dla bardziej radykalnych czytelników.
ale nie dajmy się też zwariować
Zgoda, ale to co robi CBOS od paru lat to jest żart stulecia.
Czy Andrzej Duda regularnie osiąga wynik ponad 30%? Nie.
No nie, ale cóż z tego ? PiS zawsze w sondażach ma mniej. Szczerze biorę w ciemno powyżej 30% - szczególnie po dzisiejszym świetnym występie w TVNie. Nawet zatwardziały lewak Jacuś Żakowski stwierdził, że oglądaliśmy Prezydenta 2020 roku.
Ziobro miałby cały elektora PiS-u bo każdy utożsamia jego osobę z PiS-em, w jakiej partii by nie był, Duda nie. Bo ma niską rozpoznawalność, a więc tym bardziej ludzie nie wiedzą, z którego drzewa się urwał.
Szczerze mówiąc myślałem - mimo różnic w poglądach - że masz duże pojęcie o polityce. Ale jeśli porównujesz Ziobrę do Dudy twierdząc, że Ziobro miałby większe poparcie to naprawdę nie wiem jak to skomentować...Ja nie ukrywam sympatii do PiSu (ale też nie ślepej, widzę sporo złego) znam sporo wyborców tej partii i uwierz mi, że gdyby został wystawiony Ziobro to Kukiz dobiłby do 20% a Korwin do 10%. Ziobro miałby z 15%. To jest spalony człowiek na tak poważne funkcje. Nie ma możliwości, żeby Ziobro osiągnął lepszy wynik niż Duda. Szok, że napisałeś takie coś.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Szczerze mówiąc myślałem - mimo różnic w poglądach - że masz duże pojęcie o polityce. Ale jeśli porównujesz Ziobrę do Dudy twierdząc, że Ziobro miałby większe poparcie to naprawdę nie wiem jak to skomentować...Ja nie ukrywam sympatii do PiSu (ale też nie ślepej, widzę sporo złego) znam sporo wyborców tej partii i uwierz mi, że gdyby został wystawiony Ziobro to Kukiz dobiłby do 20% a Korwin do 10%. Ziobro miałby z 15%. To jest spalony człowiek na tak poważne funkcje. Nie ma możliwości, żeby Ziobro osiągnął lepszy wynik niż Duda. Szok, że napisałeś takie coś.
Porównaj sobie ile dostają w wyborach parlamentarnych głosów Duda i Ziobro. Ten drugi to by i może zdobył mandat startując z Wilanowa ???? No ale to tylko gdybanie bo Kaczaf już nigdy Ziobrze nie zaufa.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Po to samo by zobaczyć jak Ewa Kopacz zaznaczyła na jakiejś kartce że głosuje na Pana Bronisława. Po to by Saleta powiedział że się niczego w Polsce nie boi i po to by Rafał Sonik stawał przy obecnej władzy by czasami nie robili mu problemów w prowadzeniu swojego biznesu.
dokładnie. Widzę dyżurny obrońca PISu czujny. Szkoda Dawidku jednak, że nie wyczułeś, że ja ten zarzut kieruję do wszystkich partyjniaków, a po prostu była dyskusja o tym wiecu Dudy, to skomentowałem opierając się o ten film. ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Porównaj sobie ile dostają w wyborach parlamentarnych głosów Duda i Ziobro. Ten drugi to by i może zdobył mandat startując z Wilanowa ???? No ale to tylko gdybanie bo Kaczaf już nigdy Ziobrze nie zaufa.
Ale to są wybory w danym regionie co jest bez porównania na wybory w cale Polsce. Przecież Ziobro zostalby zniszczony przez media totalnie. Czarny PR byłby do granic możliwości zrobiony. Musicie wziąć pod uwagę, że wyboecy PiSu to naprawdę nie są sami &quot;katotalibowie&quot; mimo tego, że tak to przedstawia TVN i reszta. Zresztą sam zobaczysz - powyżej 30% jest pewne ;) a druga tura to już zadecyduje to co się wydarzy przez 2 tygodnie. Wcale Duda nie stoi ma straconej pozycjo szczegolnie po wczorajszym swoetnym wystapieniu w czasie decyzji w tvnie.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Ale to są wybory w danym regionie co jest bez porównania na wybory w cale Polsce.
Dlaczego bez porównania? Andrzej Duda jest wręcz bardziej lokalnym politykiem. Zjednoczona Prawica teraz rzuciła Ziobrę do Świętokrzyskiego na wybory parlamentarne (ewentualnie do senatu z Nowego Sącza bodajże). Ten gość zdobędzie mandat wszędzie.

Przecież Ziobro zostalby zniszczony przez media totalnie. Czarny PR byłby do granic możliwości zrobiony.
Tak, tylko że startowałby z kampanią z poziomu 30%, a Duda walczy żeby przekroczyć 30% w pierwszej turze.

a druga tura to już zadecyduje to co się wydarzy przez 2 tygodnie. Wcale Duda nie stoi ma straconej pozycjo szczegolnie po wczorajszym swoetnym wystapieniu w czasie decyzji w tvnie.
Ktoś to oglądał oprócz wyborców Bronka? ????
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Ktoś to oglądał oprócz wyborców Bronka?
Tak :cool:. Swoją drogą śmieszne to było jak Olejnik próbowała go wprowadzić w kozi róg z tym jego pomysłem referendum, jeśli 1 mln osób będzie chciało wyjść z Unii. Nie wiem czy ona jest taka tępa, czy chciała go wyprowadzić z równowagi?
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
To nie ma nic do rzeczy. Ziobro miałby cały elektora PiS-u bo każdy utożsamia jego osobę z PiS-em, w jakiej partii by nie był, Duda nie. Bo ma niską rozpoznawalność, a więc tym bardziej ludzie nie wiedzą, z którego drzewa się urwał.
Ziobro nie miałby całego elektoratu PiS bo niektórzy mają mu za złe że się wychylał i odszedł z parti. Już nie wspomnę że Ziobro nie miałby żadnych szans z pozyskaniem elektoratu od Komora czy innych parti, bo niektórzy mają w głowach przeszłość. I wspominają ciągle to jak był Ministrem Sprawiedliwości. Nawet nie chce wiedzieć jak często opozycja miałaby możliwość atakowania go w kampanii, ile byłoby wyciąganych brudów. Duda nierozpoznawalny? Nierozpoznawalny to on był na początku kampanii gdy mylili go z Piotrem Duda. Dzisiaj fakty są takie że Duda ma trzecie w kraju zaufanie i 90% go zna. Powtarzam Andrzej Duda to najlepszy kandydat jakiego mogło Prawo i Sprawiedliwość wystawić, nie ma lepszego, nie ma nikogo &quot;nowego&quot; kto wprowadziłby efekt świeżośći.
Obaj chcą płynąć głównym nurtem. Jeden statkiem wycieczkowym, a drugi Korwetą Gawron. Głosy Kukiza i Dudy są sklejone. To ludzie zdecydują w ostatniej chwili Kukiz, czy Duda. Nie wpłynie to na wynik Dudy.
Ale w drugiej turze głosy Kukiza gdzieś pójda prawda?
Widzę brak konsekwencji. Z jednej strony argumentuje Duda, że chce żeby najbiedniejsze rodzinny miały więcej w kieszeni, z drugiej kwota 8k jest niedorzeczna, bo takich rodzin nie ma. 8k rocznie zarabiają najczęściej studenci, ludzie, którzy rozdają ulotki itp.
Czyli ne rozumiesz, bo nie odpowiedziałeś na pytanie. Przecież to jasne że tutaj chodzi o bilans roczny a nie miesieczny. Próg przetrwania biologicznego jest określany na 6,5 tys a kwota wolna od podatku obecnie to coś ponad 3000 złotych co jest niedorzecznościa.
Powiedzcie mi w ogóle po co są organizowane te wiece kampanijne? Żeby przekonać obecnych na sali, że warto głosowac na X/Y? :grin: Czy żeby usłyszeć od żony Pana Dudy, że głosuje na Andrzeja - swojego męża ????
Że im naprawdę nie szkoda czasu ANI PIENIĘDZY, bo przecież to wszystko kosztuje. Człowiek który z miejsca rezygnuje z takich idiotyzmów ma mój głos :smile:
Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. Jest to po to by pokazać co udało się osiągnac, co się wykonało w trakcie kampani oraz wszystko to spiąć w całość. Rozpoczęcie kampani, zakończenie. A to &quot;żeby usłyszeć od żony Pana Dudy&quot; przyniosło właśnie Andrzejowi kilkaset głosów. Jestem pewien. Więc było warto.
Szczerze mówiąc myślałem - mimo różnic w poglądach - że masz duże pojęcie o polityce. Ale jeśli porównujesz Ziobrę do Dudy twierdząc, że Ziobro miałby większe poparcie to naprawdę nie wiem jak to skomentować...Ja nie ukrywam sympatii do PiSu (ale też nie ślepej, widzę sporo złego) znam sporo wyborców tej partii i uwierz mi, że gdyby został wystawiony Ziobro to Kukiz dobiłby do 20% a Korwin do 10%. Ziobro miałby z 15%. To jest spalony człowiek na tak poważne funkcje. Nie ma możliwości, żeby Ziobro osiągnął lepszy wynik niż Duda. Szok, że napisałeś takie coś.
???? ????
Otóż to. Poza tym to zaburzyło by struktury parti przed wyborami na jesień.

Kolega wyżej wspomniał o wczorajszym występie Dudy w TVN24. To było genialne wystąpienie, genialne, i mówię to naprawdę obiektywnie. Z każdej strony próbowali sprowokować Andrzeja, a on odpierał każdy atak, i to w świetny sposób. Komorowski jest bez szans w debacie przed druga tura, dziś jestem tego pewien. Duda również wczoraj powiedział że taki był plan na zachowanie w debacie w TVP, miałbyć spokojny i taki był. Dziś jestem pozytywnie nastawiony, bo skoro 45% ocenia w TVN pomysły Dudy &quot;OK&quot; to wiedz że coś się dzieje. W pierwszej turze liczę na 39-33 na korzyść Komorowskiego, potem debata, dobry występ Dudy, punktowanie Bronka i minimalne zwycięstwo w II turze.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Ziobro nie miałby całego elektoratu PiS bo niektórzy mają mu za złe że się wychylał i odszedł z parti. Już nie wspomnę że Ziobro nie miałby żadnych szans z pozyskaniem elektoratu od Komora czy innych parti, bo niektórzy mają w głowach przeszłość. I wspominają ciągle to jak był Ministrem Sprawiedliwości. Nawet nie chce wiedzieć jak często opozycja miałaby możliwość atakowania go w kampanii, ile byłoby wyciąganych brudów. Duda nierozpoznawalny? Nierozpoznawalny to on był na początku kampanii gdy mylili go z Piotrem Duda. Dzisiaj fakty są takie że Duda ma trzecie w kraju zaufanie i 90% go zna. Powtarzam Andrzej Duda to najlepszy kandydat jakiego mogło Prawo i Sprawiedliwość wystawić, nie ma lepszego, nie ma nikogo &quot;nowego&quot; kto wprowadziłby efekt świeżośći.
No to fajną macie partię, skoro najlepszy kandydat nie potrafi nawet zbliżyć się do Bronka (który robi wszystko żeby przegrać). To Komorowski taki dobry czy Duda taki słaby?
kwota wolna od podatku obecnie to coś ponad 3000 złotych co jest niedorzecznościa.
podejrzewam, że w latach 2005-2007 też była niedorzecznością :]
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
No to fajną macie partię, skoro najlepszy kandydat nie potrafi nawet zbliżyć się do Bronka (który robi wszystko żeby przegrać). To Komorowski taki dobry czy Duda taki słaby?
Może poczekajmy do wyborów, i końcowych wyników, dobrze? A nie sugerujmy się tylko sondażami. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość miało za sobą media to już wynik byłby inny, a tak jest jak jest. I propaganda medialna czyli Duda równa się wojna niestety na niektórych działa.
podejrzewam, że w latach 2005-2007 też była niedorzecznością :]
Ale zrobiono natomiast dla tych ludzi:
- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
- podniesiono znacząco najniższą płacę.
I jako jedyni obniżyli podatki ????
Więc i tak wyciągneli reke do biedniejszych ludzi. Co zrobiło PO? Karta dużej rodziny? ????
 
Do góry Bottom