>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Elitserien i Allsvenskan 2015

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Elitserien i Allsvenskan 2015

Składy Elitserien:
GO
Składy Allsvenskan:
GO
Oferta Betsson na mistrzostwo Szwecji:

Zaczynamy rozgrywki w lidze szwedzkiej. Teraz zawodnicy będą mieli więcej jazdy, dzięki czemu zobrazuje nam to w jakiej formie są poszczególni żużlowcy. Więcej speedway&#39;a cieszy nie tylko jeźdźców, ale również kibiców. W tym roku zawody ze Szwecji również będzie pokazywać w swoich kanałach stacja Eurosport. Faworytem rozgrywek wydaje się być Elit Vetlanda, która kolejny sezon utrzymała silną ekipę na czele z Tajskim, Sajfutdinowem i Hampelem. Do walki o mistrzostwo włączą Piraci i Indianie. Pozostałym ekipom raczej będzie ciężko zagrozić tej wielkiej trójce.
Tradycyjnie mecze w Szwecji rozpoczynają się o 19:00. Oto pary na I kolejkę:
Indianerna - Dackarna
Lejonen - Rospiggarna
Elit Vetlanta - Smederna​
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Krzysztof Kasprzak poniżej 9 @2.45 365 zwrot
Słaby początek sezonu w wykonaniu Kasprzaka. Cały czas coś testuje, próbuje, ale nie wiele z tego wychodzi. Zaledwie 3 punkty w pięciu startach w meczu towarzyskim z Danią 1 maja. No nie pokazał się z choćby przyzwoitej strony, po prostu fatalne zawody. Liga szwedzka dla naszych riderów często bywała poligonem doświadczalnym. Zarabia się mniej, a pościgać się można z najlepszymi więc to dobre miejsce, żeby sprawdzić, jak sprawuje się sprzęt na tle klasowych rywali. Myślę, że KK nadal będzie kopał w sprzęcie i ustawieniach. Z pewnością nie będzie miał na ten mecz takiej motywacji, jak w polskiej lidze. Z resztą rzuciła mi się w oczy pewna statystyka, która najlepiej to zobrazuje. Zeszły sezon był świetny w wykonaniu Krzysztofa. W rankingu najskuteczniejszych polskiej Ekstraligi zajął drugie miejsce ze średnią 11,88 punktu na mecz, a w cyklu Grand Prix zajął drugie miejsce i został wicemistrzem świata. W tym samym czasie ścigał się w Szwecji w barwach Vastervik i tam już nie było tak kolorowo. Został sklasyfikowany dopiero na 21 miejscu ze średnia... 7,44 punktu na mecz. Co do dzisiejszych zawodów, rywale może nie z najwyższej półki, jednak solidny europejski poziom. Wystarczy wymienić nazwiska Vaculik, Lebiediew, Korneliussen i już wiemy, że o jakieś większe punkty nie będzie tu łatwo. Również Nilsson błysnął ostatnio w Anglii, a za nim dobry sezon na szwedzkich torach. Parowo nie najlepiej, bo 2x Aspgren, Okoniewski i Musielak. Młody Szwed jednak nie jest jakimś anonimem. W zeszłym sezonie regularnie reprezentował Vargarnę i rozgrywki zakończył ze średnią 6 punktów na mecz. Okoniewski i Musielak no to już uznane marki i Kasprzak wcale nie musi z nimi wygrywać. Może, ale mimo wszystko myślę, że wyżej wymienione argumenty przyczynią się do słabszego meczu w wykonaniu Polaka.
Artiom Łaguta (-2) - Joonas Kylmaekorpi 1 @2.05 365 ⛔
Postanowiłem poszukać czegoś również w meczu Indianerny z Dackarną, gdyż spotkanie to będzie transmitowane na żywo w Eurosporcie 2 (pierwotnie miało być właśnie Lejonen z Kasprzakiem kontra Rospiggarna, ale pogoda w Gislaved bardzo niepewna i postanowili zmienić plany). Nie widzę tutaj większych szans na jakieś konkretne punkty Fina. Ciężko o nie, gdy kolegami z pary będą Jason Doyle i Nicki Pedersen, a rywalami m.in. Lindgren, Protasiewicz czy właśnie Łaguta. W zasięgu Joonasa pozostają Lindbaeck (choć daje większe szanse Szwedowi), parowy Max (również nie na pewno) i raczej pewniaczek Mellgren. Tak więc u mnie w zeszycie Kylmaekorpi ma maksymalnie 3 punkty. Prawie tyle, ile średnio zdobywał na tym torze w zeszłym sezonie (2 i 6, a 6 tylko dlatego, że było wtedy ZZ i dostał start więcej). Przy takim dorobku nie wiem czy jest jakikolwiek sens poruszać temat punktów Łaguty. Artiom dał próbkę swoich obecnych możliwości pod koniec kwietnia w meczu Grudziądza z Gorzowem - komplecik 14+1. Myślę, że tutaj również spokojnie może zakręcić się koło dwucyfrówki.
Kursy jakie są, każdy widzi więc ostrożnie ze stawkami.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Krzysztof Kasprzak poniżej 9 @2.45 365
Typ wydaje się rewelacyjny, ale na tą chwilę ten mecz nie ma szans się odbyć.
http://pl.webcams.travel/webcam/fullscreen/1312809569-Weather-Gislaved-Gislaved
Sama TV ( transmisja eurosport2 ) opuściła Gislaved i będzie transmitować jeden z dwóch pozostałych meczy ze względu na opady deszczu oraz krótko mówiąc bardzo realne odwołane zawody w meczu Lejonen - Rospiggarna.

Piotr Protasiewicz - Poniżej 11 pkt - 2.20 Bet365
Mimo iż Protas ma niezły początek sezonu to jednak nie sądzę by pokrył tę linię. Rywali jest kilku którzy mają szansę odebrać mu punkciki ( Doyle, Buczek i zwłaszcza Pedersen ) w dodatku jedzie w parze 3 razy z rewelacyjnym w tym sezonie Artiomem i raz z Fredką który również jest nieobliczalny.
meczu w Gislaved myślę że nie ma co obstawiać bo wygląda na to że się nie odbędzie ,aczkolwiek jakby miał się odbyć to zainteresował mnie jeden typ:
Martin Vaculik - Poniżej 13 pkt - 2.30 Bet365
Jak dla mnie zdecydowanie za wysoka linia. Forma Martina nie jest ustabilizowana i nie jest pewniakiem ( zwłaszcza w Szwecji ) by wszędzie zdobywać komplety. Ponadto nie wydaje mi się że jego zespół będzie aż tak przegrywać by móc skorzystać z RT. Obstawiam wynik w okolicach remisu.
Protasiewicz ten tor zna znakomicie bo kilkanaście lat już na nim śmiga, a w poprzednim sezonie miał tam średnią 2,875.
Na Vaculika taka linia bo jest z/z za Jonssona + RT = 7 biegów, jakoś nie wyobrażałbym sobie, że to nie on jedzie w 15 biegu przy takim składzie gości.
----------------------
info z facebooka Musielaka:
Pada deszcz i dzisiejszy mecz stoi pod znakiem zapytania. Ekipa telewizyjna już się spakowała i pojechała do Kumli. Niestety nie będzie dziś transmisji z Gislaved ???? (
 
swietlik 148

swietlik

Użytkownik
Piotr Protasiewicz - Poniżej 11 pkt - 2.20 Bet365 // (3,2,2*,0) = 7pkt ✅

Mimo iż Protas ma niezły początek sezonu to jednak nie sądzę by pokrył tę linię. Rywali jest kilku którzy mają szansę odebrać mu punkciki ( Doyle, Buczek i zwłaszcza Pedersen ) w dodatku jedzie w parze 3 razy z rewelacyjnym w tym sezonie Artiomem i raz z Fredką który również jest nieobliczalny.
Peter Karlsson - Powyżej 7 pkt - 1.80 Bet365 //zwrot
Wydaje mi się że Dziadek Peter będzie jednym z liderów swojej drużyny. Bardzo często przekładał swoją świetną jazdę na wyspach na niezłe zdobycze punktowe w lidze szwedzkiej. W dodatku jedzie w parze z Przedpełskim który jest świeżo po kontuzji i jego forma jest wielką niewiadomą.
meczu w Gislaved myślę że nie ma co obstawiać bo wygląda na to że się nie odbędzie ,aczkolwiek jakby miał się odbyć to zainteresował mnie jeden typ:
Martin Vaculik - Poniżej 13 pkt - 2.30 Bet365 //zwrot
Jak dla mnie zdecydowanie za wysoka linia. Forma Martina nie jest ustabilizowana i nie jest pewniakiem ( zwłaszcza w Szwecji ) by wszędzie zdobywać komplety. Ponadto nie wydaje mi się że jego zespół będzie aż tak przegrywać by móc skorzystać z RT. Obstawiam wynik w okolicach remisu.
 
sancho-pansa 41

sancho-pansa

Użytkownik
Elitserien Vetlanda - Smederna 5.05, godz. 19:00
Peter Karlsson (Suma punktów zawodnika)
Typ: Poniżej 7 punktów
Kurs: 2.37 | 3,8/10 | Bet365

Typ: Dokładnie 7 punktów
Kurs: 7.50 | 1,2/10 | Bet365

Daje nam to łącznie 5/10 po uśrednionym kursie 1,80.

ZWROT mecz odwołany ...

Myślę, że warto. PiKej świetnie prezentuje się na torach Elite League, no ALE właśnie... Liga brytyjska to nie liga szwedzka ???? dziś do pokonania znacznie trudniejsi rywale niż ci z którymi mierzy się na Wyspach. Często jest tak, jak wspomniał wcześniej Lancev, że zawodnicy starty w Szwecji przeznaczają głównie na testowanie motocykli. Jednakże nie tyczy się to takich zawodników jak Hampel, Woffinden czy choćby Bartek Zmarzlik. Można prześledzić ich punktowanie w Szwecji żeby się przekonać, że oni akurat robią to co do nich należy ???? do tego zawsze mocny u siebie Jonasson, z którym Karlsson spokojnie może przegrać, a także Ljung (jego akurat Okularnik powinien walnąć lekką ręką). Wyścigi w których wystartuje Szwed prezentują się następująco:

3. Hampel, Karlsson, Jonasson, Przedpełski
7. Przedpełski, Woffinden, Karlsson, Ljung
12. Karlsson, Jonasson, Michelsen, Zmarzlik
14. Woffinden, Larsen, Zmarzlik Karlsson

Czyli czekają na sympatycznego Okularnika 2 x Woffinden, 2 x Zmarzlik, 2x Jonasson i po razie Hampel z Ljungiem. A i kumpli do pary nie ma takich słabych, na nich też może pogubić trochę oczek ???? Oczywiście drużyna gości może dziś przegrywać więcej niż 6 punktami więc pojawia się kwestia rezerwy taktycznej... ale żeby z niej wystartować trzeba również prezentować wysoki poziom, a dziś wg mnie PiKej nie błyśnie. Myślę, że więcej niż 7 oczek nie wykręci ????
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Grigorij Laguta over 9 punktów 1,72 Bet365

&quot;Griszka&quot; w dobrej formie, 10 punktów powinien zrobić. Nie ma Hampela więc chyba brak najmocniejszego ogniwa po drugiej stronie. Łatwy partner w parze. Do tego szanse na sześć biegów. Laguta dzisiaj jak i w innych spotkaniach powinien być bezdyskusyjnym liderem Smederny. Sądzę, że dzisiaj spokojnie 11-12 punktów powinien przywieżć.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Może ktoś potwierdzić lub zdementować informację, że powtórka meczu Vetlanda - Smederna jutro o godzinie 19:00?
 
L 105

legolas

Użytkownik
Zgadza się, powtórka jutro o 19:00.
New date for the postponed meeting between Elit Vetlanda vs Ikaros Smederna is already tomorrow, Wednesday the 6th of May at 19:00.
Info : elitvetlanda.se
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Jak ktoś będzie miał składy na dzisiejszy mecz to proszę o informację.
Chodzi mi głównie o to czy pojedzie w zespole gości Peter Karlsson, pytam bo również dzisiaj mecz ma jego angielska ekipa - Wolverhampton Wolves.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Kto może jechac z rezerwy za Karlssona? Dzisiaj Hampel juz jedzie tak?
Nie chcę wprowadzać w błąd i jak coś poprawić, ale w Szwecji za z/z mogą jechać WSZYSCY... no chyba, że coś się zmieniło, albo mi się w głowie pop...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Tai Woffinden over 10 ptk 1,90 Bet365
Piraterna Motala +4 1,80 Bet365


Tai w rewelacyjnej formie. Do tego dość dobry układ biegów bo jedzie tylko raz z Gregiem i przede wszystkim omija trudny 13 bieg. Myślę, że powinien w 4 biegach zrobić 9-10 punktów a wtedy raczej pojedzie w 15 biegu i zrobi minimum te 11 punktów, chociaż z jego formą stać go na minimum 12. Co do samego meczu to na pewno szlagier. Jedna i druga drużyna ma w swoich zespołach mocnych liderów. U gospodarzy mimo młodego wieku Piotrek Pawlicki, Hancock i na swoim torze grożny będzie Holder. Natomiast po drugiej stronie Tai, Jarek i Bartek. Uważam, że Piotr zaprezentuj się lepiej i to zdecyduje, że Piraterna jednak wygra z faworyzowaną Vetlandą.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Niels Kristian Iversen - Piotr Protasiewicz - 1 ✅ komplet!
@1,8 (--&gt; 1,68)
Betsson
PUK trochę jest zagubiony i nie punktuje jak rok temu przed kontuzją. Ostatnie wyniki nieco lepsze w sobotnich parach czy w niedzielę w Gorzowie przeciwko trudnym rywalom. Oczywiście jeszcze daleko do dawnej dyspozycji. Z kolei PePuś w PL nawet nieźle, ale dużo nie jeździ. W Elitserien jest głównie zawodnikiem swojego toru. Tylko raz w zeszłym sezonie na obcym torze zrobił dwucyfrowy wynik. Liczę na tą tendencję w tym przypadku.
Typ na Tai&#39;a fajny. Brytyjczyk jest w formie i wszędzie dobrze wykonuje swoją pracę. Vetlanda bez zaskoczenia jest tu faworytem, ale wcześniej kurs lekko powyżej 2 był do zaakceptowania.
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
Krzysztof Buczkowski (-1) - Grzegorz Walasek 1 // mecz zakończony po 9 biegach. ZWROT
@1,61 bet365
4/10


Buczkowski fajnie rozpoczął sezon. W meczach domowych jest bardzo silnym ogniwem, na wyjazdach nieco mniej punktów, ale wciąż solidnie. Buczek to przede wszystkim walczak. Nie odpuszcza nawet Nickiemu, a wiadomo, że walka z nim różnie się kończy. Za swoją dobrą jazdę został nagrodzony powołaniem do kadry - całkiem zresztą słusznie. Jedyne co, to tydzień temu Buczek zaliczył w Szwecji słabszy mecz, ale każdemu się może zdarzyć.
Z kolei Walasek powraca po kontuzji. Wiadomo jak to jest po kontuzjach. Coś tam niby Walasek trenował, ale nie czuł się na tyle dobrze, żeby pojechać z Toruniem. W Tarnowie miał już jechać, ale mecz odwołany. Walasek od dawna jest dla mnie typem zawodnika, który nie zawsze w 100% podchodzi do rywalizacji. Jak mu idzie to owszem, potrafi punktować, ale jak pojawiają się problemy, to często odpuszcza. Dziś bym się nie spodziewał jakichś wielkich szarż, bo dopiero co wrócił. Do tego mecz wyjazdowy. Myślę, że Buczek spokojnie go pokona.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Lejoenen +2,5 vs. Dackarna
Typ: Dackarna @1,9 Fortuna

Można tylko podziękować sędziemu, który tylko z sobie znanych powodów wykluczył Buczka w 10. biegu. Zabrakło tylko tego. Oczywiście postawę MJJ pozostawiam bez komentarza.
Jak dla mnie olbrzymia pomyłka buka. Chciałem grać Dackarnę czysto, ale szkoda nie skorzystać z takiej linii. W Dackarnie prawdopodobnie koło kompletu zakręci się Nicki. Nie widzę w drużynie gospodarzy nikogo, kto mógłby mu zagrozić. Solidnie na pewno pojedzie Kildemand. Gomólski, Berntzon i Sundstroem dowiozą kilka punktów, ale tacy KK i Okoń są w żałosnej formie. Po drugiej stronie widzę zdecydowanie więcej atutów. Zawsze nieźli w Szwecji Buczek i Kylmaekorpi, do tego Doyle, który chyba już ustabilizował formd, ale jest małą niewiadomą. Podobnie jak MJJ, jeśli ściągnął silniki z Finlandii do Anglii to powinno być dobrze, inaczej może być podobnie jak w niedzielę. Dla mnie Dackarna jest zdecydowanym faworytem, myślę że wygrają 10 punktami. Radzę brać, póki kursy nie spadają.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Wszystko Betsafe

Rospiggarna - Smederna 1 1,09 mecz odwołany
Indianerna - Piraterna 1 1,35✅
Lejonen - Dackarna 2 1,55✅

Kurs 2,28 =&gt;2,09✅

Gospodarze maja bardzo wyrównany skład. Rezerwowi też wydają się być mocniejsi niż przyjezdni. Różnica 10 oczek na koniec spotkania wydaje się być sprawą oczywistą.U gospodarzy mocni Jonsson,Walasek, Korneliussen, Vaculik.Każdy z nich jest w stanie wygrać bieg a jak jadą razem to i 5-1 bardzo realne.U gości Karlsson ostatnio słabiej,Przedpełski w Szwecji to też nie ten sam zawodnik co w Toruniu. Czy pojedzie Pawlicki czy Grisza to nie sądzę aby któryś z nich był liderem Smederny.
Indianie jadą na swoim owalu a to spory handicap. Schlein na rezerwie to mega rozwiązanie bo naprawdę dzisiaj uważam,że zapunktuje na poziomie +10pkt. U gości Hancock , Holder i Piter Pawlicki to zawodnicy którzy będą kąsać gospodarzy jednak 3 zawodników to za mało. Bjarne póki co nie wygląda najlepiej.Rezerwowi na korzyść gospodarzy i to właśnie ta formacja może zadecydować o wygranej Indian.
Lejonen według mnie dzisiaj nie ma szans z Dackarna. Kursy zadziwiająco wysokie jak na mój gust i trzeba z tego skorzystac.
U gospodarzy bez wątpienia liderem będzie Kildemand dalej nieźle zapewne zapunktuje Sundstroem no i dalej to nie widzę nikogo kto mógł by walczyć jak równy z równy z przyjezdnymi.
Sklad Dackarny mega mocny i tak naprwdę oni nie mają słabych punktów. Jensen ostatnio w naszej lidze żenujący występ ale dzisiaj to już inny dzień i napewno tak słabo nie pojedzie. Doyle powraca do dobrej formy co pokazał w niedziele w Gorzowie i dzisiaj zapewne to potwierdzi. Nicki gdzie nie jedzie tam się kręci koło kompletu. Kylmakorpi w Szwecji często jeździ nadspodziewanie dobrze zresztą podobnie jak Buczek ktory od początku sezonu spisuje się naprawdę dobrze. Rezerwowi Max i Aspergen nie są jakimiś ogorkami żeby odstawać od gospodarzy. Mecz jak dla mnie zakończy się różnicą 10-14pkt na korzyść gości dlatego też gorąco polecam typ poniżej:

Lejonen - Dackarna(-4) 2 2,00⛔JENSEN ciołku????????


Kylmakorpi - Gomolski 1 1,68✅
Schelin - Holder 1 1,34✅

Kurs 2,25✅

Jak pisałem Kylmakorpi w Szwecji rzadko zawodzi i dzisiaj 6-8pkt jest w stanie przywieźć. Kacper to zawodnik nieobliczalny ale nie sądze aby dzisiaj był w stanie zdobyć +5 pkt z tak mocnym i wymagającym rywalem.
Schelin ma ta przewage że jedzie z rezewy więc ma teoretycznie 2 łątwe biegi gdzie liczę mu już przynajmniej 5oczek. Napewno dostanie jeszcze szanse ponad programową bo w formie to on jest i bedzie mógł ewentualnie któregoś z kolegów zastąpić. Crispi sezon ma taki dość średni póki co i dzisiaj nie sądzę aby byl nagle w stanie pojechać jakiś wyśmienity mecz. Rywale sa wymagający a dodatkowo jedzie pod 5 wiec i biegi o wiele trudniejsze niż Schlein.
Reasumując łatwiejsze biegi Schelina + atut swojego toru daje mi to lepszy indywidualny wynik od Holdera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
Z poprzednimi typami się zgadzam, więc nie będę dublował, ale podam takie 2 typy, można gdzieś do dubli:
Peter Karlsson under 12, @ 1,36, bet365 // DESZCZ
Potężna linia. Co prawda dziś zastępstwo za Przemka Pawlickiego i pewnie szybkie RT, ale nie sądzę, że PK tyle ujedzie. Po pierwsze ma mecz wyjazdowy, po drugie drużyna gospodarzy wygląda na prawdę solidnie, po trzecie PK to żaden lider pokroju Pedersena czy Hancocka, po 4 forma nawet w Anglii jakby słabsza, po piąte gość ma swoje lata, kondycja już na pewno nie ta.
Martin Vaculik over 10, @1,6 bet365 // DESZCZ
Martin w niesamowitym sztosie. 3 średnia w Ekstralidze. Dziś mecz u siebie, ustawiony w parze z rezerwowymi. Jak powiedział sam Martin po upadku w Grudziądzu: &quot;Wszistko OK&quot;. Rywal sporo słabszy, bez Przemka Pawlickiego, zawodnicy będą mocno eksploatowani, mylę, że 11 pkt. Martin ogarnie na luzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom