>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2015 - Volta Ciclista a Catalunya (23.03-29.03)

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP

Dzisiaj rozpoczynamy kolejną wyścig w Marcu, a mianowicie Volta Ciclista a Catalunya. Jeśli chodzi o mnie, to uważam że jest to ważniejszy wyścig niż Tirreno-Adriatico czy Paris-Nice. W tym roku tak jak i w poprzednim obejrzymy kolejną walkę Alberto Contadora z Krzyśkiem Froomem. Pierwszy pojedynek w tym roku wygrał właśnie kolarz Sky w Andaluzji. Teraz księgowy prawdopodobnie postawi soie za cel wygranie, a jeśli się nie uda to zwyczajnie odwet na Froomie. W wyścigu nie jedzie ubiegłoroczny zwycięzca Joaquim Rodriguez. Purito został wyelminowany przez wirus.
Zobaczymy również wielu świetnych kolarzy takich jak: Romain Bardet, Tejay Van Garderen, Alejandro Valverde , Rigoberto Uran, Fabio Aru, Daniel Martin czy Jurgen Van den Broeck. W Katalonii pojedzie również nasz zespół, a mianowicie - CCC Sprandi Polkowice z Sylwkiem Szmydem jako liderem. Z Polaków występujących w zagranicznych drużynach zobaczymy jeszcze Przemka Niemca i Rafała Majkę. Czołowi kolarze przyjechali z naprawdę solidnymi gregario. Contador będzie miał do pomocy m.in. Rafała, Basso, Kiserlovskiego czy Paulinho. Natomiast Froome do dyspozycji będzię mieć prawdopodobnie Kiryienke, Roche, Koniga czy Poelsa, a może nawet Porte? Zapowiada się bardzo ciekawy wyścig. Relacje prowadzone będą przez Eurosport. ▶ Rozkład jazdy:

Stage: 1 - 23 March : Calella, 191.1 km
Stage: 2 - 24 March : Mataró - Olot, 195.00 km
Stage: 3 - 25 March : Girona - Girona, 159.60 km
Stage: 4 - 26 March : Tona - La Molina, 191.00 km
Stage: 5 - 27 March : Alp - Valls, 197.00 km
Stage: 6 - 28 March : Cervera - Port Aventura , 197.70 km
Stage: 7 - 29 March : Barcelona - Barcelona, 123.50 km
▶ Oficjalna strona wyścigu:

http://www.voltacatalunya.cat/
https://twitter.com/voltacatalunya
https://www.facebook.com/pages/Volta-Ciclista-a-Catalunya-AE/170638054264
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Klasyfikacja Generalna

Richie Porte - Rafał Majka @ 1.50 Bet365

Rafał po słabym Paryż-Nicea podobno już odpoczął, ale na będącego w wyśmienitej formie Australijczyka to raczej nie wystarczy. Poza tym Majka jedzie ten wyścig typowo w roli pomocnika, Sky z powodzeniem może zagrać na dwóch liderów z Krzyśkiem i Porte w formie.

Etap 1

Caleb Ewan - Luca Mezgec @ 1.95 Betsson ⛔⛔⛔

Młodzian z Orici w świetnej formie, na Tour de Langawi błyszczał. Mezgec Tirreno Adriatico marnie pojechał, leżał w kraksie na 2 etapie, potem przyjeżdżał w ogonie, ostatniego etapu nie ukończył. Wiem, że rok temu szalał w Katalonii i wygrał ten etap, ale po takim kursie spróbuję młodego Australijczyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Porte po takim kursie jednak bym nie ruszał. Po prostu nie wydaje mi się aby tu było value w 1,50.
Ja na pierwszy etap wybrałem parę:
Alejandro Valverde Belmonte - Rigoberto Uran 1,877 pinnacle ✅ 16:23
To taki etap trochę skrojony bardziej pod Hiszpana. Zjazdy a potem pewnie finisz z mniejszej grupy. Jeżeli pójdzie mocniejsze tempo na pierwsze jaktegorii to szanse Valverde rosną bo on potrafi zafiniszować z małej grupy. Uran raczej pojedzie gdzieś spokojnie w środku grupy. Jeżeli tempo będzie wolniejsze troszkę loteria, ale mimo wszystko Valverde na tego typu etapach po prostu ma więcej do zaoferowania a kurs bardzo przyzwoity.
I na klasyfikacje generalną:
Daniel Martin - Wilco Kelderman 1,80 pinnacle
Wygrał tu w 2013 roku. Profil bardziej skrojony pod Irlandczyka. Forma powinna iść w górę bo zapowiadał, że na Ardeńskie klasyki będzie wysoka forma. Tak więc ten wyścig wydaje się idealnym przetarciem. Bardzo przyjemny kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Sezon zaczął się już na dobre więc pora wrócić do działu!
Na początek wrócę do wczorajszego dnia i pięknego zwycięstwa Maćka Paterskiego. Brawo! Dzisiejszy etap nie jest zbyt trudny więc Polak ma szansę utrzymać koszulkę lidera. Bardzo fajnie to brzmi - Polak jadący w polskiej grupie liderem etapówki World Tour.
Pagórkowaty profil trasy może trochę namieszać w peletonie, ale dziś spodziewam się finiszu z dużej grupy. Po wczorajszej wpadce grupy sprinterów będą pilnować ucieczkę. Faworyci dla mnie to przede wszystkim Jose Joaguin Rojas, Luca Mezgec, Bryan Coquard czy Matteo Pelucchi. Wczoraj dobrze zafiniszował Julian Alaphilippe. Powalczyć mogą też Daniel Martin, Alejandro Valverde.
Jedna propozycja na dzisiejszy etap:
Julien Simon - Jonathan Hivert 1,67 betsson ⛔ 6 - 4
Stawiam tutaj na bardziej znanego z Francuzów. Początek sezonu dla Simona nie był zbyt udany, ale wczoraj pokazał sie z dobrej strony finiszując na 10 miejscu. Simon mimo że nie jest klasycznym sprinterem potrafi zafiniszować z dużej grupy. W 2012 roku wygrał dwa etapy w Katalonii. Hivert to dla mnie trochę anonimowy kolarz i jeśli Simon powalczy na końcówce to powinien spokojnie wygrać ze swoim rodakiem.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Trzeci etap wyścigu Volta a Catalunya zapowiada się bardzo ciekawie. Dziś powinni ruszyć do walki faworyci, na pewno nastąpi jakaś mała selekcja i okaże się kto przyjechał walczyć tutaj o dobre miejsca.
Maciej Paterski na pewno będzie miał dziś trudniej obronić pozycję lidera. Może z pomocą drużyny mu się uda?
Etap liczy trochę ponad 150 km, na początku kolarze mają do pokonania kilka pagórków. Potem Alt dels Angles (kat. 1; 6 km; 5,5%, maks 8%), następnie Alt de Santa Pellaia (kat. 2; 5,9 km; 4%) i jeszcze raz Alt dels Angles. Po tym podjeździe zostanie zawodnikom 13 km do mety - zjazd i płaski teren.
Jeden z faworytów na dzisiejszym etapie powinien być Alejandro Valverde. Takie górki to dla niego żaden problem. Wczoraj pokazał, że jest bardzo szybki i forma też dobra.
Daniel Martin - Paolo Tiralongo 1,57 betsson ✅ 3 - 60
Stawiam na Martina choć widać, że nie jest jeszcze w szczytowej formie. Średni występ w Tirreno-Adriatico - 25 miejsce w generalce, a w Katalonii na razie bardzo spokojna jazda. Dziś pierwsze próba dla faworytów więc Irlandczyk powinien się pokazać. Jego rywalem w tej parze jest Tiralongo który ma za zadanie przede wszystkim pomagać swojemu liderowi Fabio Aru. Przy finiszu z dużej grupy powinien wygrać Martin który jest szybszym kolarzem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 4

Alejandro Valverde - Alberto Contador @ 2.42 Pinnacle ✅✅✅

Valverde wygrał sprint na tym wyścigu, no i fajnie, ale jutro będzie zupełnie co innego. Contador już dzisiaj pokazał, że będzie aktywny i robienie z Alejandro takiego faworyta w tej parze to pomyłka.

Chris Froome - Andrew Talansky @ 2.56 Pinnacle ⛔⛔⛔

Krzysiu dzisiaj trochę spuchł, to fakt, ale jutro nowe rozdanie, a meta na podjeździe idealnym do rozkręcenia motorka i gapienia sie w SRM&#39;a ;) W takim kursie widzę duże value, Talansky faktycznie dobrą formę złapał, ale ponad 2.50 na Froome&#39;a to przesada. Chris nieraz na etapówkach już pokazywał jak potrafi się odrodzić z etapu na etap.

Jurgen Van Den Broeck - Pierre Rolland @ 2.75 Bet365 ⛔⛔⛔

Patrząc na poprzednie wyścigi w tym roku, rzeczywiście w nieco lepszej formie wydaje się Belg, ale dzisiaj przyjechali razem z Rollandem. Dodatkowo jutro Pierre będzie bronił lidera, więc musi się zagiąć żeby nie odpuścić zbytnio czołówki.

Richie Porte - Rigoberto Uran @ 2.00 Bet365 ✅✅✅

Dzisiaj Uran finiszował przed Porte, ale to nie powód, żeby robić z niego faworyta na jutrzejszym etapie. Australijczyk jest w świetnej formie i to na niego jutro może postawić Sky.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś decydujący etap o losach wyścigu. W końcówce kolarze pokonają dwa trudne podjazdy:
Alt de la Creueta (kat. E; 21 km; 4,5%, maks. 9%)
La Molina (kat. 1; 5,6 km; 5,8%, maks. 9%) - meta
To będzie poważny sprawdzian dla liderów oraz ich pomocników. Też nie wiem czemu faworytem buków jest Valverde. Bardziej stawiałbym na Contadora czy Aru.
Alejandro Valverde - Alberto Contador 2,70 unibet ✅ 8 - 3
Pisał o tym wyżej Rimaraf. Po takim kursie trzeba spróbować zagrać na Contadora, który wczoraj próbował szarpać, atakować. Bardzo aktywnie wczoraj jechała mocna grupa Saxo. Finisz na takim podjeździe także bardziej faworyzuję El Pistolero. Nie wiem za bardzo skąd takie kursy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Profil 5 etapu mocno pagórkowaty, dużo zjazdów i podjazdów. Końcówka może być bardzo ciekawa - kolarze wjadą na Alt de Lilla (kat. 2; 4,1 km; 4,8%), a później czeka ich kilka kilometrów zjazdu i finisz na płaskim terenie. W poprzednich latach etapy wygrywali tutaj Luca Mezgec i Simon Gerrans. Dziś namieszać będą pewnie chcieli faworyci wyścigu. Różnice nie są duże, na mecie czekają bonifikaty, czyli jest o co walczyć.
Pary tak dobrane, że ciężko coś znaleźć. Ja proponuję za małą stawkę:
Julien Simon - Martin Elmiger 1,47 betsson ✅ 55 - 81
Gram na Francuza, który jak pisałem wcześniej potrafi dobrze zafiniszować z okrojonej grupy. W tym roku przyjechał w Katalonii na 10 i 6 miejscu. Elmiger raczej nie walczy w końcówkach, błysnął na 2 etapie zajmując 3 miejsce miejsce. Jednak wg mnie to Simon jest mocniejszy. Francuz w 2013 roku na etapie z metą w Valls zajął dobre 6 miejsce.
Widzę, że ciekawe popołudnie z kolarstwem w Eurosporcie. Na głównym Katalonia, a na Eurosport 2 E3 Harelbeke. Jest co oglądać.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dzisiejszy etap był bardzo ciekawy. Wiatr &quot;zrobił&quot; wyścig. Contador jak zwykle szarpał, a w końcówce zabrakło mu siły żeby powalczyć o bonifikaty. Na plus na pewno Valverde który wygrał drugi etap i co by się nie stało może powiedzieć, że pojechał dobry wyścig.
Różnice w generalce są bardzo małe. Liderem na razie Richie Porte. Jutro, a szczególnie pojutrze zapowiada się ciekawa rywalizacja.
 
mucios88 197

mucios88

Użytkownik
Post później do usunięcia.
Mam pytanie do znawców:
Czy warto i jest jakiś sens w postawieniu na Alberto Contadora jako zwycięzcy całego wyścigu? Traci jedynie 7 sekund do Porte i myślę że jest to spokojnie do odrobienia, a i kurs 25 na zwycięstwo w wyścigu ciekawy.
 
daniel-7 888

daniel-7

Użytkownik
Znawcą bynajmniej nie jestem, natomiast oglądam Voltę od początku i prawdę mówiąc Contador nie wygląda mi na człowieka który miałby odnieść sukces. Od początku wyścigu niemrawy, problemy w zespole Tinkoff-Saxo przekładają się na fatalną taktykę drużyny, ogólnie raczej nie sądze. Jeśli szukać niespodzianki i odrobienia na ostatnim etapie, to kandydatów widzę dwóch: Valverde @9,00, 16 sekund do odrobienia i ewentualnie nieco szalone Uran @41,00, 18 sekund.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
I na klasyfikacje generalną:

Daniel Martin - Wilco Kelderman 1,80 ⛔ pinnacle

Wygrał tu w 2013 roku. Profil bardziej skrojony pod Irlandczyka. Forma powinna iść w górę bo zapowiadał, że na Ardeńskie klasyki będzie wysoka forma. Tak więc ten wyścig wydaje się idealnym przetarciem. Bardzo przyjemny kurs.

Zadecydował etap na wiatrach, gdzie niestety grupa Martina się nie popisała. Gdyby nie to śmiem twierdzić że weszło by spokojnie bardzo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom