>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2014/1015 - Willingen (30.01 - 01.02.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Po sprawiedliwych konkursach w japońskim Sapporo przenosimy się do Willingen. Trener Łukasz Kruczek mimo limitu 5 zawodników, do Niemiec zabrał sześciu reprezentantów. Wśród nominowanych znalazła się najlepsza 5 z Japonii (Stoch, Żyła, Zniszczoł, Ziobro,Kot) oraz zeszłotygodniowy zwycięzca konkurs PK Klimek Murańka, który zastąpi będącego w słabej formie Dawida Kubackiego.

O rotacji w składzie Łukasz Kruczek wypowiedział się następująco

- Do Willingen udajemy się z sześcioma zawodnikami. Jednego z nich będziemy wymieniać pomiędzy startami – wyjaśnia Łukasz Kruczek. – W pierwszym konkursie będą startować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro i Klemens Murańka. Szóstym zawodnikiem jest Maciej Kot, który będzie występował jako przedskoczek i będzie wymieniony za jednego z zawodników na kolejny konkurs. Do konkursu drużynowego będziemy wybierać zawodników na podstawie wyników konkursu indywidualnego oraz skoków Maćka.
Program zawodów:​


Piątek, 30.01.2015
10:00 - spotkanie kapitanów drużyn
14:00 - oficjalny trening
16:15 - kwalifikacje
18:00 - pierwsza seria punktowana

Sobota, 31.01.2015
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria punktowana

Niedziela, 01.02.2015
13:30 - kwalifikacje
15:00 - pierwsza seria punktowana​

Zapraszam do dyskusji!​
 
lara_perkins 76

lara_perkins

Użytkownik
Znalazłam ciekawy kurs na jutrzejsze zawody.
W zeszłym roku Kamil Stoch dwukrotnie wygrał oba konkursy w Willingen.
Zatem z tamtejszą skocznią jest obeznany bezbłędnie.
Jak sam twierdzi:
&quot;Willingen to fajna, duża skocznia. Można tu polatać.
Jeśli tylko warunki dopiszą, to będzie dobrze! – mówi nasz zawodnik.&quot;

Dlatego uważam że kurs w TOP3 na Kamila Stocha @ 2.0 w Betssonie jest okazją ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Ode mnie na dziś taki czteropak:
Freund - Hayboeck @ 1 @ 1,45 ✅
Stoch - Kasai @ 1 @ 1,28 ✅
Freitag - Eisenbichler @ 1 @ 1,38 ⛔
Żyła - Dezman @ 1 @ 1,42 ⛔
AKO: 3,20 (Po odjęciu 12%) Milenium

Sytuacja przedstawia się tak, że Kamil i Severin to dwaj faworyci do wygranej. Owszem jest jeszcze młody Kraft,Prevc oraz Koudelka, ale to właśnie w Polaku i Niemcu upatruję tych co będą plasować się na szczycie. Kamil wrócił do swojej mistrzowskiej formy. Wyrównany rekord w Japonii czy poprawiony w Wiśle (podparty) i mistrzowska forma w Zakopanym pokazują, że Stoch ma się dobrze, a po kontuzji już dawno nie ma śladu. Freund opuścił zawody w Japonii, ale forma jest u niego bardzo wysoka i tutaj nie spodziewam się żadnej wpadki.
Obaj zawodnicy byli w podobnej formie w ubiegłym roku i plasowali się tu na 1 miejscach co tylko pokazuje jak ten profil im odpowiada.
Zawody nabierają coraz to większego tempa i widać, że ta forma u Hayboecka i Kasaiego zaczyna spadać co pokazują ostatnie skoki w konkursach i treningach.
W pojedynku dwóch niemców zdecydowanie wybieram mocniejszego Freitaga. Eisenbichler miał świetny początek sezonu, a potem totalna katastrofa. Ostatnio lekka zwyżka, ale to wciąż mało by walczyć o czołowe lokaty ze swoim rodakiem.
Pary Żyła-Dezman kompletnie nie rozumiem. Inne buki wystawiają go z mocniejszm lub równym sobie Veltą czy Damjanem, a tu dostaje zawodnika z 3/4 dziesiątki. Fakt, że Wiewiórowi czasem zdarzą się pojedyńcze, gorsze skoki ale przecież to i tak wystarcza na Dezmana, który jest typowym średniakiem.
Dodatkowo w singlach pograłem:
Stoch wygra @ 5,50 Betsson ✅
Stoch podium @ 2,05 Betsson ✅
Freund podium @ 2,10 Bet365 ✅

Tak jak pisałem obaj w mega gazie i dziś podium/wygrana jak najbardziej realne.
 
L 147

lukkub

Użytkownik
Panowie,
kto z poza 15 może wygrać kwalifikację ?? Na Stocha 1,55 takich kursów się nie rusza , na jakobsena już kurs 4 na piotrka 15.
Proszę o opinie i przemyślenia. Niestety to ślepy strzał - trzeba wybrać opcję
przed treningiem.
Mam swojego faworyta - ale czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
 
san-mames 54

san-mames

Użytkownik
Jutro chyba Słowenia , jak myślicie panowie ? Patrząc przez pryzmat dnia dzisiejszego mają mocną trójkę - Prevc Tepes Damjan to chyba powinno wystarczyć .
Niemcy poza Freundem bez błysku ale solidnie . Norwegia to samo tylko że bez wyraźnego lidera.
Auty pod formą. Nasza trójka Stoch Zniszczoł Żyła tez nie wygląda źle ale kto czwarty no i czy Pietrek czegoś nie odwali.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Huber-Prevc 1,91 ⛔
do dubla :
Kubacki-Klusek 1,55 ✅
Kubacki-Hvala 1,50 ✅
Kubacki-Bjerkengen 1,35 ✅
ako w zaleznosci od pary z Kubackim
STS, milenium

Prevc daje rade ostatnio w kontynentalnym ,rok temu 2 razy 3 miejsce w Zakopanem, Huber beznadziejne wyniki w 2014/15, w Zakopanem 18 i 25 rok temu. Kurs mi pasuje.

Kubacki w dzisiejszej stawce to powinien byc poziom wyzej niz reszta, ciekawe jak z nastawieniem. Bjerkengena powinien wciagnac nosen, Kluska czy Hvale rowniez..
 
san-mames 54

san-mames

Użytkownik
Słowenia win 2.75 betsson ✅
Słoweńcy maja 3 skoczkow ktorym bardzo pasuje Wilingen - Prevc Damjan i Tepes + solidny Dezman. Zaraz za nimi stawiałbym Norwegów ale na jakaś petarde stać moim zdaniem tylko Velte ew Jacobsena. Niemcy z silnym Freundem ale reszta bardzo niestabilna też raczej bez fajerwerków, być moze Eisenbichler jeszcze moze zaskoczyc. Ale dalej słabo Freitag a Kraus moze im spieprzyc konkurs. Austyjakow nie licze bo widac ze Kraft i Hayboeck spuscili z tonu Szliri przecietnie a ostanim bedzie Kofler.
Można by sie zastanowić nad Polska - Austria -1 2.22 betsson
O Zniszczoła i Stocha jestem spokojny gorzej z Żyła i Murańka ale kurs warty uwagi
///ale wstyd z tym kombinezonem
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Na dzisiaj gram mocno taki dubel:
Japonia - Polska @ 2 @ 1,25 DSQ Stocha ????
Norwegia - Austria @ 1 @ 1,67 ✅
AKO: 2,09 Betgun

Japonia skacze dziś w drużynówce ze słabym Tochimoto i Sakuyamą. Resztę drużyny stanowi średniak Takeuchi i bardzo dobry Kasai, który jednak wielkiej różnicy tu nie zrobi bo obecnie zalicza spadek formy. Polacy z piekielniem mocnym Stochem, dobrym Zniszczołem i Żyłą oraz Murańką, który po 130m powinien skakać. Jak dla mnie peffa ;) W trningach, kwalach i wczorajszych zawodach Polacy wręcz niszczyli Japończyków.
Norwegia gdyby nie Hilde dziś walczyłaby o złoto z Niemcami i Słowenią. Tom jest nieobliczalny, coś na wzór Koflera z Austrii, który prezentuje się mizernie. Hildemu wychodzą dobre skoki i liczę, że dziś powtórzy to co pokazywał wczoraj w zawodach w I serii. Poza tym ekipę Norwegi stanowią mocni Velta, Fannemel oraz Jacobsen, którzy powinni dziś napędzać ten wózek. W Austrii spadek zalicza druga obecnie torpeda, a więc Hayboeck, któremu ta skocznia zdecydowanie nie leży. Poza tym jest Schlierenzauer, ale on tu będzie skakał coś na wzór Velty, albo i gorzej. Jedynie Kraft jest w mega gazie i w nim należy upatrywać największe niebezpieczeństwo.
Limit za 300zł, ale mi przyjęli zakład za 500, więc można śmiało wysyłać prośby o przyjęcie większej stawki. Powodzenia!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
A ja bym @pestka uważał z tym dublem jednak ;)

Polska owszem Stoch, ale po @ 1,25 na Polaków ? Mało bardzo, a znalazłem znacznie lepszy typ przeciwko Polakom.
Mianowicie Słowenia - Polska 1 @ 1,45 w Uni bet.
Czwórka nieporównywalnie lepsza, a i jak wyżej wspominali niektórzy to główny faworyt do dzisiejszego triumfu. Dla mnei również.
Prevc kozak po prostu. Tepes nie poznaje gościa bardzo dobrze skacze, brakuje u nas takiego zawodnika co mocno zapunktuje obok Kamila. Do tego Damjan zawsze dobrze prezentujący się w drużynie i Dezman. Nie no Słowenia to dla mnie dziś faworyt do wygrania. Polska na max 4-5msc. Kurs za wysoki stanowczo.
Murańka i Żyła jeden skok spaprają znając życie. Zniszczoł też mimo iż jest w wyraźnie wysokiej formie, ale to nie jest jeszcze taka froma i klasa ja mają Słoweńcy.

Ponadto do dubla dorzucam Japończyków, ale w parze z Czechami.
Czesi beznadzieja, jedynie Koudelka coś skacze, reszta do tarcia chrzanu. Janda i Matura nie wchodzą do 30 nawet albo do konkursu jak w przypadku Hlavy, który przeciera bulę z reguły.

Japonia dziwny krok, że Daiki Ito nie skacze, z nim typ byłby jeszcze pewniejszy, ale Kasai i Takeuchi swoje skoczą. Ponadto Sakuyama potrafi dobrze pojedyncze skoki oddać. Tochimoto mimo iż słabo to jednak wyższy poziom niż Hlava prezentuje.
W Zakopanem w drużynówce Japonia była przed Czechami o 95pkt! Tam owszem skakał Daiki Ito, ale no to już pokazuje skale różnicy jednak...

Zatem podsumowując poszedł dubel

PŚ Willingen - drużynowy sobota 16:00
Japonia - Czechy
Typ : Japonia @ 1,38 ✅✅
Słowenia - Polska
Typ : Słowenia @ 1,45✅
AKO @ 2,00 Uni bet




A co do Norwegów to owszem czwórka wyrównana, ale bez tego błysku, bez takiego gościa co odskoczy kozacko i daleko jakim jest Prevc czy Stoch w innych teamach. Hilde wczoraj daleko bo mu powiało w 1 serii, w drugiej już kupa. Ale wiadomo Kofler i Gregor bez formy, a Hayboeck pikuje w dół, więc jednak Norwegia lepsza, ale paradoksalnie może być na styku wynik tej rywalizacji dziś w drużynówce.
Mimo wszystko powodzenia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Polska na podium @2,25 Betclic
Dzisiaj typuję w to, że Polska będzie miała miejsce na podium. Co za tym przemawia? Oczywiście forma Kamila Stocha, wczoraj wręcz zniósł wszystkich z powierzchni ziemi oddając dwa fantastyczne skoki. Aleksander Zniszczoł od początku prezentował tutaj dobrą formę, co potiwerdził wczoraj kapitalnym drugim skokiem, przesuwając się o 14 pozycji! Piotrek Żyła miał dobry pierwszy skok, w drugim przez warunki trochę spalił swoją próbę. Klimek Murańka skacze w okolicach 130 metra, co jest dobrym wynikiem. W drużynie nie będzie Dawida Kubackiego, który nawet nie pojechał do Niemiec, jak wiemy on lubi zepsuć swój skok w drużynowych zawodach. Na wygraną Polaków kursy oscylują w granicach @10, jednak podium tutaj jest o wiele bardziej realne. Polecam!
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Słowenia 1-2 @ 1.5✅
Kasai najlepszy Japończyk @ 1.15✅
Stoch - Koudelka 1 1seria @ 1.25⛔
AKO: 2.16
Buk: Milenium

W moim odczuciu bardzo pewne ako. O Słowenii było już pisane wyżej. Bardzo pewna czwórka, raczej nikt nie powinien zawalić, obawiam się trochę Damjana. Tepes od Saporro cały czas bardzo wysoka dyspozycja, nie zawalił jeszcze żadnego skoku. Dezman wiadomo bez błysku, ale cały czas przyzwoicie i równo. Prevc klasa sama w sobie. Trzeba wziąć uwagę, że każda reprezentacja ma zawodników, którzy mogą zawalić, u Niemców jest ich nawet 3 (Freitag, Kraus i przede wszystkim Eisenbichler), u Austriaków Kofler, Szliri i cieniujący tu Hayboeck czy u Norewgów Hilde, Velta, może Fannemel i nie jakoś rewelacyjnie skaczący tu Jacobsen, o naszej kadrze nie wspominając, oczywiście za wyjątkiem Kamila. Słoweńcy to faworyci tego konkursu, a w top2 spokojnie powinni się znaleźć.
Co do tego, że Kasai będzie najlepszym z Japończyków raczej nie ma wątpliwości. Fakt, nie ma już takiej formy jak na poczatku sezonu, ale trzeba powiedzieć, że konkurencji też nie ma. Takeuchi był wczoraj 22gi, Tochimoto i Sakuyama nie awansowali do drugiej serii.
I jeszcze Kamil z Koudelką. Nasz rodak wczoraj zmiażdzył rywali, a od Koudelki miał notę wyższą o 24,5 punktu. Koudi świetnie skakał w Saporro, tutaj jednak zdaje się znowu wracać do wcześniejszej obniżającej się dyspozycji.
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Jeżeli miałem w zakładzie kombinacyjnym , że Polska lepsza od Austrii, a jak wiadomo zdyskwalfikowany został Stoch to policzą mi to jako przegraną czy może unieważniony ? Zakład w betsson
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Jeżeli miałem w zakładzie kombinacyjnym , że Polska lepsza od Austrii, a jak wiadomo zdyskwalfikowany został Stoch to policzą mi to jako przegraną czy może unieważniony ? Zakład w betsson
Przegrana, bo Polska nie zostala zdyskwalifikowana tylko Stoch. Polska ma zaliczone pkt za 3 skoki.
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Mówisz, że nawet jeśli wszyscy zostaliby zdyskwalifikowani to i tak Polska by przegrała. Tylko wiem, że było nie raz w zawodach indywidualnych rozliczane, że jak zawodnik był zdyskwalifikowany i nie był go 2 serii a drugi skakał i awansował do 30 to było jako unieważniony rozliczane. Dlatego spytałem
 
siema. 62

siema.

Użytkownik
Wiem ze ostatnio Betsson rozliczyl mi dyskwalifikacje Zniszczoła w Sapporo jako 30 miejsce, no ale faktycznie awansowal on do drugiej serii ????
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Mówisz, że nawet jeśli wszyscy zostaliby zdyskwalifikowani to i tak Polska by przegrała. Tylko wiem, że było nie raz w zawodach indywidualnych rozliczane, że jak zawodnik był zdyskwalifikowany i nie był go 2 serii a drugi skakał i awansował do 30 to było jako unieważniony rozliczane. Dlatego spytałem
Owszem ale w indywidualnych, tu postawiles na Polske.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Jacobsen - Schlierenzauer @ 1 @ 1,60 ⛔
Kasai - Hayboeck @ 1 @ 1,40 ✅
AKO: 2,24 Unibet

Ależ promo sprawił nam Unibet. Różnica formy między Jacobsenem a Schlierim jest obecnie ogromna co pokazał Jacobsen w dzisiejszym konkursie uzyskując notę o blisko 31 punktów wyższą! W piątkowym konkursie także lepszy Norweg, a i w treningach niszczył Austriaka. Schlieri ciągle pod kreską. To nie tak, że skocznia mu nie leży. On jest po prostu bez formy.
Kasai może i zalicza lekki spadek formy, ale skoki i tak stoją na wysokim poziomie. Hayboeck posypał się totalnie. Dziś przegrał z Japończykiem o ponad 40 punktów co idealnie odzwierciedla jego formę w Niemczech. Młody &quot;rekin&quot; męczy się tu niemiłosiernie i zapewne chce jak najszybciej zakończyć ten weekend. Dubel biorę z pocałowaniem ręki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom