Mistrzostwa Świata 2015 Katar-informacje, dyskusje itp

bob94 465

bob94

Co myślicie o dzisiejszych starciach, Rosja+Czechy+Iran all win wychodzi @3,19 troche mnie to kusi, chociaż nie jestem pewien czy w takich meczach &quot;o nic&quot; nie będzie przysłowiowych jaj ????
Z tymi Czechami różnie może być, fakt gdy wrócił Jicha to inna drużyna ale Białoruś strasznie ofensywna na tym turnieju, wczoraj odpalił Rutenka, różnie to może być w tym meczu

johny35 194

johny35

All in? Chyba że masz na myśli 100 zł, a ja to nawet tyle bym w te 3 spotkania nie zainwestował. Oglądałem wczoraj mecz Czechów z Rosją bo pograłem win Pepików. Grali jak na treningu, obrony praktycznie nie było, Ruscy w rezerwowym składzie, bez Igropulo i Dibirova. Po kursie w granicach 1,4 to bym Ruskich nie ruszał.

C 2

cr11

nie, nie, chodziło mi o stawianie na wszystkie powyższe drużyny że poprostu wygrają, nie postawił bym na takie coś wszystkiego ???? Ale po większych przemyśleniach, chyba ciężko jest tutaj coś przewiddzieć...

C 25

ctdp11

Ludziska pytanko mam jak zagram na Polaków że wygrają drugą połowę z Chorwatami to jak np. po pierwszej części spotkania Chorwaci będą wygrywać 15:10 a drugą połówkę Chorwaci wtopią 10:14 ale spotkanie wygrają 25:24 to typ że Polacy wygrają drugą połowę siedzi tak ?

N 0

nadi

Nie popadajcie w hura optymizm. Wczoraj dał o sobie znać syndrom szwedzki, jeżeli chodzi o handball męski. Zauważcie, że Oni najczęściej zaczynają z pompą, idą jak burza, przychodzi dalsza faza i bombka. Presja i już w rękach galareta. Druga sprawa Nam mecz wybronił Szmal, kilka obron w newralgicznych momentach. Jestem niemal przekonany, że jutro już tak dobrze nie będzie. Nie mogę uwierzyć jak Naszym udało się awansować do ćwierćfinału z tymi skrzydłami niczym z Olimpii Piekary, Grabarczykiem, który inteligencją boiskową nie grzeszy. My nie mamy w ogóle pomysłu na grę w ofensywie. A Chorwacja nie zagra drugiego tak słabego meczu.
Czytam czytam i tak myślę, że chyba tylko oglądasz wyniki na livesport ???? Fakt my nie mamy pomysłu na grę w ofensywie, ale od zawsze naszą najlepszą stroną była defensywa Szmal + ostro grający obrońcy. Szwedzi nie zagrali dobrego meczu to prawda, ale Polska też w ofensywie miała swoje sytuacje, gdyby Daszek wykorzystał chociaż dwie sam na sam wynik byłby ustawiony już w 13 minucie drugiej połowy. A Chorwacja? Nic nie pokazała na tych mistrzostwach. To nie jest drużyna sprzed 4 lat, która gromiła wszystkich. W ofensywie też nie mają pomysłu na grę, w każdym meczu co 3 bramka jest oddawana przy grze pasywnej. Do tego dodajmy dziurawą jak ser szwajcarski obronę. Naprawdę ich obrona wygląda tragicznie. Według mnie Polska może ugrać, a nawet mocno zdziwiłbym się gdyby nie awansowała do półfinału. ????

warciarz 21

warciarz

do tego Francja? może nie zwycięstwo bo kurs tragiczny ale jakieś -1.5? kilka bramek do przodu powinni ogarnąc i &quot;na miękko&quot; wygrac
Główny faworyt do złota, więc ma to sens. Myślę, że nie rozgromią nie wiadomo jak wysoko Słowenii ale tymi kilkoma bramkami powinni raczej wygrać.
Tyle,że trzeba przyznać,że tak grający Niemcy jak na tym turnieju to wyjątkowo ciężki przeciwnik do przekręcenia i nie mam na myśli tylko tego ,że grają dobrze,bo grają,ale przede wszystkim grają szybką piłę,nie ma &quot;męczenia buły&quot; jak u Nas,3-4 szybkie podania w środku przy czym każdy wie od początku do końca jak będzie rozegrana akcja(a nie jak w naszej drużynie,każdy z własnym pomysłem) i podanie do skrzydła,ewentualnie rzut z dosyć czystej pozycji ze środka.Pamiętam jak jeszcze w 2007 gość z taka oryginalną fryzurą rzucał co 10 minut z &quot;biodra&quot;,teraz tak nie muszą rzucać bo wszystko mają rozegrane na szybkości i co najważniejsze z planem.
I jak Katar czy sędziowie mają ich łapać na faule,skoro jest bardzo mało indywidualnych akcji?
O widzisz. Trafiłeś w same sedno mojej koncepcji. Lekkość w zdobywaniu bramek przez Niemcy znacznie utrudnia przekręcenie tego spotkania. Po prostu nie będzie czego gwizdać. Z Polską z kolei podejrzewam, że były by konkretne jaja. W naszej grze dobrze poinstruowani arbitrzy niemal w każdej akcji mogli by znaleźć &quot;coś ciekawego&quot; co &quot;trzeba by&quot; gwizdnąć. Na szczęście nie gramy z Katarem i można się łudzić, że jeśli przegramy to sprawiedliwie.
A wracając do wcześniejszego wątku. Zgadza się - Niemców tutaj nie powinno być, ale skoro dostali szanse od losu to na pewno ją wykorzystają, zwłaszcza z takim rywalem. Kataru dla równowagi też nie powinno być w tej fazie rozgrywek. &quot;Szejk dream team&quot; - fajnie to określił jeden z forumowiczów. Zawodników można pościągać, ale nie oszukujmy się, nigdy nie będzie to &quot;czysta narodowa&quot; reprezentacja Kataru.

noniewiem 133

noniewiem

A ja trochę się zgubiłem. Jest dogrywka czy od razu karne? Bo na livesports patrze i piszę po karnych, ale nie ma nic na temat dogrywki... Powinna takowa być. Ktoś oglądał?

eskimos 39

eskimos

Nie było żadnej dogrywki tylko odrazu karne aż sam się zdziwiłem.

johny35 194

johny35

W meczach o Puchar Prezydenta nie ma dogrywki tylko od razu karne są. W meczach ćwierćfinałowych dogrywka jest rozgrywana. Tak przynajmniej było 2 lata temu i wszystko wskazuje na to że tak jest również i teraz.

P 0

pocz_gracz

Moim zdaniem w meczu Polska VS Chorwacja Polacy mogą okazać się lepsi tylko i tylko wtedy gdy zagrają mądrze w obronie tak jak to miało miejsce na przykład ze Szwecją oraz dobrze musi bronić w bramce Szmal.Do tego Polska nie może popełniać tylu prostych,niewymuszonych błędów co w meczu z Danią.Ze Szwecją było już trochę lepiej aczykolwiek błędy też były jednak Szwedzi nie mogli się przebić przez dobrze grającą prawie w całym meczu Polską obronę przez co my to wykorzystaliśmy i rezultat końcowy nam sprzyjał.Ale co najważniejsze myślę że nie możemy marnować tylu akcji po kontratakach oraz Rojewski musi zagrać zdecydowanie lepiej na swojej pozycji bo jeśli będzie tak grał jak w ostatnim meczu to myślę że z awansem możemy się pożegnać.

kwinto 353

kwinto

Chorwacja gromiła 4 lata temu wszystkich ?! Kogo to gromili w 2011 roku ?! Człowieku chcesz komuś coś wytykać a piszesz bzdury. Wówczas na najważniejszej imprezie Skandynawowie pojechali z Nimi jak z furą gnoju a Ty piszesz, że Oni rządzili i dzielili w męskim handballu.
Co do pierwszej części wypowiedzi, świata nie odkryłeś, pisząc dokładnie to samo o Szmalu i słabych skrzydłowych.
Żebyś później do końca roku nie musiał z tą zdziwioną miną chodzić.

bono1987 15

bono1987

Bylbym bardzo ostrozny co do meczu Niemcow. Zgadzam sie, ze sa w swietnej formie, super funkcjonuja skrzydla. Ogladalem ich mecze i oprocz meczu z Rosja z latwoscia wygrywali swoje mecze. Dania ledwo zremisowala z nimi. Natomiast co do Kataru swietna bramka, trener, solidne rozegranie. Markovic i Capote trzymaja poziom aczkolwiek nie sa to gracze swiatowej czolowki. Trzeba jednak pamietac, ze to gospodarze i sedziowie sprzyjaja - mecz z Austria. Ja w tym meczu raczej szukalbym + 1,5 dla Katar

johnq 309

johnq

Nie sądzę aby sędziowie robili cokolwiek w kierunku tego aby Katar przepchnąć dalej. To są Mistrzostwa Świata i ćwierćfinał. Patrzy cały świat. Szejkowie co mieli dostać to dostali...promocja kraju się udała. Pieniądze będą spływać. Uważacie, że ktoś ryzykował by bądź co bądź aby MŚ w Katarze kojarzyły się z jakimś małym skandalem. Takie wałki to we wcześniejszej fazie turnieju, ale nie na takim etapie. Bo uważam, że sędziowie musieli by ewidentnie tutaj pomagać.

bono1987 15

bono1987

Mozliwe, ze tak bedzie ale nie mozna wykluczyc, ze beda pomagac:) Ogadalem mecze Kataru i zaskoczyli mnie dobra gra szczegolnie w meczu ze Slowenia i Hiszpania. Mimo, ze nie lubie naszych zachodnich sasiadow to mam nadzieje, ze awansuja bo graja naprawde dobrze.

N 0

nadi

Pomyliło mi się, haha, miałobyć 5 lat temu. ???? Z resztą 4 lata temu zajęli chyba 5 miejsce jak dobrze pamiętam na Mistrzostwach Świata jadąc praktycznie wszystkich, a trafili źle z grupą bo byli z Duńczykami którzy wtedy mieli super ekipę. Kto napisał gdziekolwiek coś, że oni rządzili w męskim handballu? Chodziło mi bardziej o to, że wygrywali mecze te które mieli wygrywać na lajcie, z zapasem, nie martwiąc się w końcówkach o wykluczenia czy wprowadzanie rezerw. A teraz? Gra do ostatnich minut. Byli topową drużyną i nie mów mi, że nie bo po prostu utnę z Tobą dalszą dyskusję. :p Powtórzę to jeszcze raz zdziwię się jak Polska przegra np 4 bramkami. ????
Btw. Trochę wyluzuj człowieku, to tylko forum, a jak wiadomo, na forum każdy może powiedzieć to co uważa. ???? Aaaa i żebyś Ty się nie zdziwił juz po meczu z Naszymi. ????