>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PGNiG Superliga i PGNiG Superliga Kobiet 2014/2015

Status
Zamknięty.
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Vive Kielce-Pogoń Szczecin over 62,5 1,8@ 2/10 ✅ 45:24 głaciutko :] Kielce miażdżą w drugiej połowie Portowców. Był to pokaz siły przed meczem w Champions League z Pick Szeged
Jutro szykuję się nam kolejny overowy mecz jeśli chodzi o bramki w Polskiej Superlidze. Obie ekipy spotkały się do tej pory ze sobą pięć razy i tylko raz w/w linia nie została pokryta. W pierwszym meczu w Szczecinie na otwarcie nowej hali po emocjonującym spotkaniu padł wynik 30:33 dla Kielczan. Kielce będą dwa dni po meczu z Kadetami w lidze mistrzów ale mają tak szeroki skład,że myślę iż nie będzie mowy tu o jakimś o wielkim zmęczeniu tym bardziej,że już w sobotę czeka ich bardzo cieżki mecz wyjazdowy z Pick Szeged które w obecnej lidze mistrzów spisuje się bardzo dobrze. Występy niektórych zawodników Portowców nadal są pod znakiem zapytania ze względu na kontuzje. Michal Bruna już powinien być do dyspozycji po tej pauzie w meczu z Wisłą. Myślę,że powinien to być szybki mecz z dużą ilością bramek bez jakiegoś większego nakładu na obronę ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
vs

Azoty Puławy vs MMTS Kwidzyn
31-29
Azoty Puławy 1.60 betsson
✅ ✅ ✅
W środę dochodzi do spotkania sąsiadów w tabeli, gospodarze dzierżą 9. lokatę,
zaś do przyjezdnych należy 8. pozycja. Jest to tylko i wyłącznie spowodowane
mocnym falstartem Puławian w obecnym sezonie. Potencjał, jak i umiejętności
ekipy Ryszarda Skutnika sięgają walki o podium Mistrzostw Polski, zaś ci na
razie muszą walczyć o opuszczenie strefy spadkowej. Prędzej, czy później im
się to uda i będą piąć się w górę tabeli, a moim zdaniem ten początek dobrego
nastąpi już teraz.

Azoty na każdej pozycji mają po przynajmniej dwóch graczy, którzy gwarantują
dobry poziom, jak na Superligę. Niedawno doszło do roszady na stanowisku trenera, doświadczony Skutnik zastąpił Markovicia i trzeba przyznać, że widać tego efekty. Drużyna dobrze na to zareagowała i ostatnio w Challenge Cup wysoko ograła ekipę Metaloplstici, a przewidywano, że dwumecz ten będzie mocno wyrównany.

Kwidzynanie to typowy średniak. We wcześniejszych sezonach potrafili zajmować
wysokie miejsca, jak na swoje możliwości, jednak ostatnio plasują się w środku ligowej tabeli. Ciągła rotacja w składzie nie wpływa pozytywnie na wyniki, praktycznie po każdym sezonie ekipa ta jest osłabiana poprzez odejścia najlepszych graczy. W tym sezonie goście środowego starcia potrafią wygrywać z ekipa z dołu, jednak trafiając na solidniejszą od siebie ekipę przegrywają. Podejrzewam, że będzie tak i tym razem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
vs

Stal Mielec vs MMTS Kwidzyn
21-25
Stal 1.37 MarathonBet

Spotkanie rewelacji rozgrywek z przeciętnymi Kwidzynianami.
Stal poza planowymi porażkami z Iskrą i Górnikiem oraz wpadką w postaci remisu z Zagłębiem wygrywa z każdym u siebie. Dodatkowo zaliczyli cenny remis w Orlen Arenie. Oprócz tego zaliczyli ostatnio dwa bardzo udane wyjazdy. Z łatwością ograli Śląsk na wyjeździe aż 10 trafieniami i w ostatni weekend ograli Azoty w Puławach 35-33.
Przyjezdni za to poza planowymi zwycięstwami z ekipami słabszymi od siebie oraz zwycięstwami na własnym parkiecie, takim jak np. ogranie Chrobrego w Kwidzynie, nie osiągnęli nic większego i piastują 7 lokatę w tabeli, która odzwierciedla ich możliwości.
Mielczanie, do których należy 4 pozycja dysponują zgranym już składem. Solidna bramka z Krzysztofem Lipką i Nebojsą Nikoliciem, mocne skrzydła, jak na polską ligę w postaciach Wilka, Janysta, Kostrzewy oraz Chodary. Na rozegraniu 7 zawodników, którymi trener Noch może swobodnie rotować. Na kole Krzysztofik, który przed sezonem wrócił z wojaży w Tatranie, Gudz, który najczęściej wchodzi do obrony i robi ciężką robotę i zmiennik tego pierwszego Krępa, młody obrotowy, jednak posiadający już jakieś umiejętności.
Kwidzyńska ekipa nie jest już tak zgrana. Po każdym sezonie dochodzi tam do sporych rotacji i tylko 8 zawodników z całej kadry zespołu gra dłuższy okres w MMTSie.
Uważam ten kurs za dobry do gry i pasuje idealnie do jakiejś kombinacji w dublu.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Sambor Tczew vs Zagłębie Lubin
16-27
Zagłębie 1.35 bet365
+++
IZZI WIN
Wiadomo, że Zagłębie w tym sezonie nie zachwyca. Powodów jest kilka, a najważniejszy to kontuzje, przez które w pierwszej rundzie brakowało Malty, Pałgan i co najważniejsze Semeniuk. Ta ostatnia to jakieś 30-50% gry Miedziowych. Jako, ze Semena wraca, to możliwość podopiecznych Pani Bożenki znacznie rosną. Dodatkowo dochodzi więcej opcji w obronie. Karolina sama jest w stanie wygrać mecz, a wraz z koleżankami, które prezentują niezły poziom, to już w ogóle. Nie widzę tutaj innej możliwości, niż zwycięstwo przyjezdnych. One nie mogą już tracić punktów, bo i tak już rekordowo sporo przegrały w tym sezonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Ruch Chorzów vs Pogoń Szczecin
17:26
Pogoń 2.00 Ónibet+++
IZZI

Stawiam tutaj na przyjezdne z jednego prostego powodu mają one znacznie lepszą kadrę. Zespół wprawdzie nie spełnia oczekiwań i zajmuje tylko 6 lokatę, tuż przed Ruchem, jednak potencjał mają na pierwszą czwórkę. Szczecinianki nieźle radziły sobie w sparingach, potrafiły ograć AZS Koszalin, KPR Jelenią Górę oraz Fuchse Berlin. Tym ostatnim także raz uległy. Chorzowianki takiego potencjału nie mają, 7 miejsce po pierwszej rundzie jest sporym sukcesem, przed sezonem były stawiane jako jedne z kandydatek do spadku. Nie mają w swoich szeregach tylu doświadczonych zawodniczek z umiejętnościami na nasza Superligę. Gdyby dziewczyny z Pogoni grały na własnym parkiecie, to kurs oscylowałby w granicach 1.2-1.3. Wiadomo, że hala jest atutem, ale nie najważniejszym, więc widzę sporą szansę po stronie przyjezdnych, a kurs ~2.00 jest dobrą okazją.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
cuadrado 296

cuadrado

Użytkownik
MKS Lublin - Ruch Chorzów
Ruch Chorzów + 9.5 @ 1.90 ✅ 39:30 :mrgreen:
Spróbuje sobie dziś zagrać przeciwko &quot;mojej&quot; drużynie. MKS ma trochę problemów kadrowych. O ile brak Gawlik nie jest tak bardzo odczuwalny, to już strata Koci i przedłużający się powrót Konsur trochę komplikują sprawę.
Zostają 3 skrzydłowe w tym Dagmara Nocuń, która narazie nie dostaje zbyt wielu szans na grę, nawet w przypadku absencji starszych koleżanek. Z Jelenią Górą weszła w samiutkiej końcówce, na dosłownie 2 minuty, a z Samborem Tczew wogóle nie dostała szansy. To oznacza że w przeciągu 10 dni będzie to 3 spotkanie dla osamotnionych Roli i Quintino. Dodatkowo niepewny jest występ Szarawagi, co oznaczałoby cały mecz dla Drabik. Z zespołem pożegnała się także Patricia de Jesus, ale co by nie mówić o jej poczynaniach na boisku - zawsze to jedna zmienniczka mniej. Mecz z Jelenią Górą wyglądał w wykonaniu Montexu dosyć dobrze, bez większych przerw, wszystko wyglądało mniej-więcej jak należy. Ale z Samborem już ta gra wyglądała sporo gorzej - słaba obrona + błędy w ataku doprowadziły do tego, że mecz rozstrzygał się w końcówce.
I to tyle byłoby o lubelskiej drużynie- teraz czas na Ruch. Będzie nieco skromniej bo czas goni. Na pewno jest to drużyna z potencjałem, co pokazały wygrywając z Vistalem i remisując z Zaglębiem we własnej hali. Po przerwie świątecznej dostały u siebie grubo z Pogonią, ale odbiły to sobie zwycięstwem w Olkuszu. Narazie zajmują 7 miejsce w tabeli, dające awans do play-offów i myślę że ta pozycja oddaje ich grę w tym sezonie.
Krótko- absolutnie nie podważam zwycięstwa MKS-u , ale sądze że Chorzowianki łatwiej bądź trudniej pokryją to handi.
 
noniewiem 133

noniewiem

Użytkownik
Vistal - Start 37-33
+4.5 Start @1.80 Bwin
Start @5.75 Ónibet
Wszyscy skupiliśmy się na mistrzostwach świata panów w Katarze, a nasza rodzima liga kobiet też gra. Ja zagram tym razem trochę w inną stronę niż powinienem, bo w stronę Startu. Nieobecność Iwony Niedźwiedź jest bardzo widoczna i o ile w meczu z Nowym Sączem do gry włączyła się młoda Kinga Gutkowska, to przy silniejszej obronie nie wyglądała zbyt dobrze. Młodość kontra doświadczenie? Elbląg to solidna ekipa w tym sezonie radząca sobie na miarę oczekiwań jeśli nie wyżej - wygrana z Pogonią, minimalne porażka w Lubinie. Również porażka jedną bramką z Politechniką oraz porażka 7 bramkami w Lublinie. Nie są ekipą do bicia, więc dla mnie wielki błąd w wystawieniu tego handi - dodając osłabienie i słabą dyspozycję Vistalu w tej rundzie. Trzeba zauważyć, że trener Tetelewski w okresie przerwy nie miał do dyspozycji aż 5 zawodniczek, które brały udział w ME. Jeśli w ten mecz nie wejdą dobrze młode rozgrywające Vistalu (Kozłowska, Zych) to mecz może być naprawdę na styku. Mam bardzo duży respekt do Kulwińskiej, ale tak jak na mistrzostwach tak w Koszalinie wygląda bardzo słabo. Nie widzę tu pozytywów oprócz bramki na korzyść Vistalu. Dodajmy, że nie zaczęły tej rundy dobrze, porażka w Koszalinie i zwycięstwo 3 bramkami we własnej hali z Nowym Sączem. Handi liczę, że łatwo wejdzie, a dla odważnych za drobne win ekipy Antoniego Pareckiego.
 
noniewiem 133

noniewiem

Użytkownik
Olkusz - Pogoń
under 52.5
@1.85 Bwin
Wysoka linia wystawiona na mecz wyjazdowy Pogoni Baltica, która jestem zespołem tracącym najmniej bramek w sezonie. Bardzo mocna obrona i do tego słaba skuteczność. Przeciwnik półkę niżej raczej pożegna się z ligą w tym sezonie. Typ czysto statystyczny jak dla mnie. Pogoń w ostatnich 11 meczach tylko raz przekroczyła tą linię. Pogoń jako faworyt powinna dyrygować tempem tego spotkania, a raczej forsować go nie zamierzają, tym bardziej, że to jest 3 wyjazd w ciągu chyba 8 dni, w tygodniu rozegrały w Warszawie mecz Pucharu Polski pokonując AWF 40-22(mogłem popełnić mały błąd). Pomiędzy ekipami padały 2 z 3 wyniki powyżej tej granicy, dlatego też taka linia. Gospodynie są mają najmniej bramek w lidze, goście najmniej straconych, więc linia 52.5 według mnie dużo za duża. Pogoń nie da sobie rzucić więcej niż +/-23 bramki, wcale też nie dorzucając wcale dużo więcej.
 
zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Azoty Puławy - Wisła Płock ⛔ 59 ???? oj Azoty straszne dno... Wisła swoje rzuciła ale zabrakło bramek Puław.

Ledwo Mś się skończyły, to już wracamy do rozgrywek ligowych. Wisła na pewno będzie osłabiona fizycznie po zakończonych MŚ, jednak trener twierdzi że wszystko jest w normie i wystawił taki oto skład:

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Wichary, Corrales, Morawski
Skrzydłowi: Wiśniewski, Nikčević, Daszek, Ghionea
Rozgrywający: Racoțea, Jurkiewicz, Tioumentsev, Zelenović, Montoro
Kołowi: Syprzak, Rocha, Kwiatkowski

Ekipę z Puław wzmocniło dwóch zawodników: rozgrywający Hrvoje Tojcić oraz kołowy Aliaksandr Tsitou. Przez dwa miesiące przerwy w rozgrywkach ligowych ostro trenowali i szlifowali taktykę ;) W przygotawaniach nie mogli brać udział brązowi medaliści MŚ: Przemysław Krajewski i Piotr Masłowski.

Różnica klas obu ekip jest znacząca. We wrześniu Płock wygrał na własnej hali 38-30. Dzisiaj liczę na podobny wynik, ponieważ Puławy nie powinny nawiązać równorzędnej rywalizacji, a za tym idzie poluzowanie obrony ze strony Wisły. Z resztą po zakończonych MŚ, wątpię aby Płock dawał z siebie maxa w obronie - organizmy brązowych medalistów na pewno jeszcze się nie zregenerowały i w takim meczu i z takim rywalem mogą sobie pozwolić na rozluźnienie i grad bramek. Stąd mój typ over 62.5 @1.75
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
MMTS Kwidzyn-Górnik Zabrze
over 59,5 bramek 1,8@ 2/10 ✅✅✅ 65 prawdziwa strzelnica w ostatnich 10 minutach meczu :razz:
Po długiej przerwie spowodowanej styczniowymi mistrzostwami świata wracają rozgrywki PGNiG Superligi. Spotykają się dwie ekipy które lubieją sobie postrzelać. Gracze z Kwidzynia są obecnie na 7 pozycji i nadal toczą walkę o udział w playoff za to gracze z Zabrza są obecnie na miejscu 4 i pewnie już do końca sezonu zasadniczego będą się bili z Pogonią o miejsce 3 przed Play Off. Można śmiało powiedzieć przecież,że Zabrzanie i Szczecinianie to są 3 i 4 siła w naszej Polskiej Superlidze po dwóch potęgach z Kielc i Płock. Uważam,że dzisiaj Górnik wcale takiego łatwego zadania nie będzie miał w Kwidzyniu. MMTS już nie raz pokazywał,że u siebie potrafi powalczyć z tymi mocniejszymi ekipami. Także ja w tym spotkaniu idę w stronę overka bramkowego:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Zagłębie Lubin-Azoty Puławy
36-36
Azoty 2.00 b win
⛔ Mocna frajernia.
Imo ciekawy kurs na Puławian, których forma wygląda na zwyżkującą. U Miedziowych wydaje mi się, że dyspozycja obecnie jest na stałym, nie za wysokim poziomie. Widać to po ostatnich wynikach, tak na własnej, nowej hali, jak i na wyjazdach. Ostatnio porażka ze Śląskiem, gdzie podopieczni Przybeckiego potrafili sobie wypracować już kilku bramkową przewagę. Wcześniej słabe zawody przeciwko Nielbie oraz Wybrzeżu w Lubinie i tylko jednobramkowe zwycięstwa z niżej notowanymi rywalami, którzy zamykają tabelę. Na moje forma Azotów wygląda na teraz znacznie lepiej. Na tygodniu potrafili przekonująco ograć Chrobrego, który przecież pod wodzą Przybylskiego taki słaby nie jest. 11 bramek to spory dystans, który coś pokazuje. Głównie ten mecz traktuje jako jakiś odnośnik, gdyż spotkanie z przetrzebioną kontuzjami Iskrą oraz półamatorami z Belgii nie powinny mieć takiego znaczenia. Podsumowując, widzę u Miedziowych pewien dołek, gdyż potrafili w tym sezonie grać znacznie lepiej. Za to Azoty zaczynają grać na miarę swoich umiejętności i potencjału. Potrzebują punktów i zwycięstw jak wody, gdyż dalej są poza ósemką dającą play-offy. Takie mecze podopieczni Skutnika muszą wygrywać i podejrzewam, że tak właśnie tutaj będzie.
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Wisła Płock-Górnik Zabrze
over 61,5 bramek 1,85@ 2/10 34:29 ✅✅✅ izzi :razz:
Opisywałem to spotkanie już w pierwszej rundzie gdzie spotkanie odbyło się w Zabrzu. Miałem przyjemność oglądać to spotkanie i był to mecz szybki z dużą ilością bramek łącznie padło ich wtedy 64. Wynik 30:34 dla Nafciarzy. Były dosyć długie fragmenty w tym meczu,że Zabrzanie u siebie grali bardzo dobrze z Nafciarzami i można powiedzieć,że dopiero w samej końcówce przytrafiło się Zabrzanom kilka głupich strat i Nafciarze to bezlitośnie wykorzystali. Ale reasumując ogólnie postawa Górnika podobała mi się w tym spotkaniu myślę,że dzisiaj będzie im o wiele trudniej bo wiem zagrają w hali w Płocku. A jak wiem w tym sezonie już Wiślacy u siebie pokonali naprawdę bardzo zespoły chociażby w samej lidze mistrzów. Zabrzanie udali się do Płock w pełnym składzie bez żadnych poważniejszych absencji. Hiszpański szkoleniowiec Wisły Manolo Cadenas nie będzie mógł nadal skorzystać ze swoich trzech graczy to Pusica,Wiśniewski i Ghionea ale oni już jakiś czas nie są do dyspozycji ze względu na kontuzje. Wiślacy rozegrali w tygodniu mecz w Pucharze Polski z SPR Tarnów gromiąc ich 43-18 a w ubiegły weekend pokonali u siebie w lidze mistrzów Flensburg 31:29. Górnicy tydzień temu dosyć niespodziewanie zremisowali w meczu ligowym w Gdańsku z Wybrzeżem 28:28 co szczerze mówiąc było dla mnie zaskoczeniem. Myślę,że dzisiaj będziemy świadkami podobnego przebiegu spotkania co w Zabrzu z dużą ilością szybkich akcji oraz dużą ilością bramek:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Pogoń Szczecin-Politechnika Koszalińska
Polibuda DNB 2.38
Betano⛔
Widzę tutaj lekkie value. Wprawdzie zespół Edka Jankowskiego posiada znacznie węższą kadrę w porównaniu do Pogoni, jednak w tym sezonie gra na swoje 110%. Tydzień temu ograły na własnym parkiecie Miedziowe. Wiadomo, że Zagłębie teraz to nie ta sama ekipa, co w ostatnich latach, jednak dla mnie jest to jakiś pozytywny wyznacznik. Oprócz tego Koszalinianki potrafią wreszcie w tym sezonie grać z ekipami z czołówki i co ważne ogrywać je. Jest to pewnego rodzaju paradoks, gdyż dziewczyny grają z 10-osobową kadrą, jednak wychodzi im to znakomicie. Szczecinianki za to w ubiegłym tygodniu wygrały w Lublinie. Miałem przyjemność, a właściwie nieprzyjemność być wtedy na Globusie. Tak na prawdę to nie Pogoń wygrała, a Montex przegrał. Indolencja pod bramką przeciwniczek, masa błędów, wyrzucane piłki na aut, głupie przewinienia, to wszystko pomogło przyjezdnym w triumfie. Podopieczne Struzika otrzymały masę prezentów i trzeba przyznać, że nie wykorzystały wszystkich, a tylko sporą ich część. To jednak niestety wystarczyło, by z Koziego Grodu wywiozły komplet punktów. Myślę jednak, że w niedzielnym pojedynku tak nie będzie. Koszalinianki, jeśli grają swoje, to nie popełniają dużej ilości błędów. Dzięki temu gospodynie nie powinny odskoczyć na spory dystans i powinniśmy oglądać wyrównany pojedynek, co przy tak kształtujących się kursach tworzy nam dobry bet na przyjezdne dnb.
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Górnik Zabrze-Vive Kielce 27:31 ⛔ do przerwy wszystko ładnie pięknie 33 bramki ale po przerwie świetna defensywa Vive i Górnik tylko 10 bramek zdobył
over 61,5 bramek 1,7@ 2/10

Dzisiejszym meczem Kielczanie rozpoczynają serię ciężkich spotkań które odbędą w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Zaczynają dzisiaj meczem z Górnikiem na wyjeździe po czym po niespełna 48 godzinach czeka ich prestiżowe starcie w Hali Legionów z Orlen Wisłą Płock po czym w weekend zagrają pierwszy mecz wyjazdowy we Francji z Montpellier w lidze mistrzów następnie kolejny mecz ligowy i rewanż w Kielcach z Francuzami. Najważniejsze jest jednak to,że już praktycznie wszyscy zawodnicy wrócili do zdrowia na te najważniejsze spotkania i trener Dujszebajew będzie miał ich do dyspozycji. Co prawda dzisiaj Kielczanie jeszcze tylko będą musiały sobie radzić bez Krzyśka Lijewskiego ale już wielce prawdopodobne,że na Wisłę i Montpellier będzie gotowy. Zabrzanie również przystąpią do tego spotkania w pełnym składzie ponieważ nigdzie nie wyczytałem o żadnych absencjach przed tym spotkaniem u Górników. Vive są tutaj bez dwóch zdań faworytem tego spotkania dlatego uważam tutaj zwycięstwo Kielczan za formalność ale mam też nadzieję,że Zabrzanie chociaż w jakimś stopniu postawią się Mistrzom Polski i dla widowiska będzie to ciekawe spotkanie:) Zabrzanie u siebie są ekipą niebezpieczną ponieważ pamiętam spotkanie z Wisłą u siebie w którym naprawdę przez większość meczu grali jak równy z równym i praktycznie w końcówce spotkania głupie błędy Górników przesądziły o zwycięstwie Nafciarzy. W tym meczu gram over bramkowy ponieważ uważam,że w tym spotkaniu zobaczymy dużą ilość szybkich akcji a co za tym idzie sporą ilość bramek. Pierwsze spotkanie w Kielcach 42:32 dla Vive. Obie ekipy lubią szybkie tempo:)
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Pogoń Szczecin-Górnik Zabrze
over 60,5 bramek 1,8@ 3/10 ✅✅✅ 31:31 i znowu remis hehe druga połowa to pokaz siły ofensywnej z obu stron:]

Można śmiało powiedzieć,że jest to spotkanie o 3 miejsce w tabeli przed walką w Play Off. Ponieważ poza zasięgiem reszty stawki są mistrz Polski Vive oraz wicemistrz Polski Wisła Płock. Także obie ekipy muszą skupić na walce o 3 miejsce właśnie. Dla obu ekip jest to bardzo ważne spotkanie. Na obecną chwilę Pogoń plasuje się na 3 pozycji z dorobkiem 29 pkt a Górnik jest na 4 pozycji i ma dwa punkty mniej czyli 27. Porażka Zabrzan oznaczać będzie pożegnanie się z zajęciem 3 miejsca w tabeli. W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej Szczecinianie jadą na ciężki bój z Płockiem tutaj akurat wygranej im nie wróżę a Zabrzanie podejmą u siebie Nielbę Wągrowiec z którą pewnie gładko wygrają. Także zwycięstwo Pogoni oznacza ich 3 miejsce a Górnika 4. Szalenie istotne spotkanie dla obu ekip. Środowy mecz zapowiadany jest jako pojedynek dwóch wielkich graczy PGNiG Superligi. Najlepszego strzelca rozgrywek, pukającego do bram kadry narodowej Bartosza Konitza oraz byłej gwiazdy Reprezentacji, najlepszego prawoskrzydłowego MŚ Mariusza Jurasika. Popularny „Oranje” narzeka na uraz barku i był oszczędzany w Mielcu, natomiast wśród gości na pewno zabraknie jednego z lidera zabrzan Michała Kubisztala, którego z powodu kontuzji pleców nie zobaczymy już do końca sezonu. W Pogoni ponadto nie zagra Lech Kryński, któremu odnowiła się kontuzja pleców. Brak Kubisztala w dzisiejszym meczu jest sporym osłabieniem dla Górników. Ja w tym spotkanie gram over bramkowy ponieważ obie ekipy posiadają bardzo duży potencjał ofensywny o czym świadczy ostatni mecz rozegrany pod koniec ubiegłego roku w Zabrzu 35:35.:)
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Zaczynamy play-offy, więc pora coś napisać. O ile w meczach Montexu i Vistalu nie będzie niespodzianek i ich ćwiartki zakończą się gładkim 2-0, to w meczach Polibudy ze Startem oraz Pogoni z Miedziowymi powinniśmy zobaczyć masę walki i emocji.
Zagłębie Lubin-Pogoń Szczecin 23-26
Pogoń+3 1.76 b365
✅✅✅ IZZI WIN
Zacznę od czysto bukmacherskiego podejścia. Szkoda, iż Polacy nie mogą korzystać z usług Tipico, gdyż tam mamy bet idealny na ten mecz, czyli +3.5 na Paprykarze po 1.85, a ten sam bet w szczwanym brytyjskim bukamcherze wyceniany jest na jedyne 1.64. Dlatego też lekko koryguję linię kosztem wyższego kursu.
Teraz pora powiedzieć coś o decydującej kwestii, czyli tego, co może się zdarzyć na parkiecie. Szczypiornistki wracają do starego kurnika, gdzie nikomu łatwo się nie gra. Mała hala, ściany tuż przy liniach, ogólnie staroć, którego dawno nie powinno być na polskiej mapie szczypiorniaka. Jednak z handballem na krajowym poziomie wygrywają Mistrzostwa Europy badmintona juniorów. Dla mnie osobiście jest to śmieszne, ale taka jest prawda.
Teraz już czysto sportowo. Każdy, kto śledzi naszą kochaną Superligę wie, iż w tym starciu będzie niesamowicie równo. Miedziowe bez swojego żądła w postaci Semeny, no i bez bardzo mocnego ogniwa, jakim jest Malta. Niby została sprowadzona ta nowa Brazylijka, jednak na razie wiele nie pokazała. Ogólnie, w porównaniu do poprzednich lat, kadra pani Bożenki wygląda słabo. Często z przymusu na środek musi być przesuwana Załęczna, a wiadomo, że z jej wzrostem opcja rzutu z góry ze środka odpada. Przy tej kadrze wiadome jest, że największym zagrożeniem w ataku będzie Obrusiewicz. Jej niesamowita skoczność powoduje, iż ciężko jest ją powstrzymać, więc z pewnością zdobędzie dzisiaj kilka bramek. Kolejnym rzutkiem po niej powinna być Paulina Piechnik, jednak od ostatniej długiej kontuzji jej gra nie wygląda tak, jak miało to miejsce w Kielcach. Nie widać już u niej takiego polotu, ciągu na bramkę i chęci rzutu przy każdym nabiegu. Dodatkowo ostatnio w Zagłębiu nie funkcjonuje koło. Nie ma co się dziwić, po odejściu Jelić ta pozycja prezentuje się tam niezwykle blado. Oprócz tego pani Bożenka może pochwalić się średniego poziomu skrzydłami oraz niezłą bramką. Na skrzydłach brylują Kaja Załęczna i Agnieszka Jochymek. Często trzymają niezły poziom, ale i one potrafią seriami zawodzić. Poza tym mamy Piekarz i Lalewicz, które jednak prezentują jedynie przeciętny poziom superligowy. Bramka to siła zagłębia, gdyż Miedziowe dysponują aż 3 zawodniczkami, które mogą dobrze zaprezentować się między słupkami. Ostatnio lepsza robotę wykonuje Tsvirko, Maliczkiewicz wydaje się być pod formą, a młoda Chojnacka, mimo swoich umiejętności często dostaje mało okazji do zaprezentowania swojej gry.
Tyle o gospodyniach pierwszego spotkania ćwiartek play-offów. Teraz czas na przyjezdne, czyli zespół Adriana Struzika. Pogoń nie prezentuje jeszcze stabilnej formy, jednak często potrafi zaskoczyć z silnym rywalem. Przykładem tego jest niedawny mecz na Globusie, gdy piłkarki spod znaku Paprykarza ograły Mistrzynie Polski. Było tam wiele niejasności, dziwnych decyzji sędziego, ale takie są realia, Szczecinianki zdobyły nasza halę. Drużyna z północy Polski zdecydowanie ma patent na Lublin, a i z Lubinem im nie idzie źle. Zawsze wracając w myślach do spotkań tych drużyn przypominam sobie wyrównane pojedynki. Jeśli myślę o meczach Szczecin-Lubin, to przypomina mi się spotkanie jeszcze w starej hali w Szczecinie, które było transmitowane w PS, gdzie mecz zakończył się remisem, a Pogoń w osobie Sabały nie wykorzystała akcji w ostatniej sekundzie, dzięki czemu drużyny podzieliły się punktami. Krótko mówiąc, w związku z h2h nie ma co się doszukiwać wyraźnego faworyta. Co do kwestii kadrowych, to u podopiecznych Struzika sytuacja nie wygląda źle. Dobra bramka składająca się z niezwykle doświadczonej Szywierskiej oraz młodej, zdolnej Placzek. Można powiedzieć, że uzupełniają się i z pewnością nie odstają od lubińskiego tria. Jeśli chodzi o skrzydła, to o ile z lewej strony Jochymek i Załęczna powodują, iż Zagłębie jest lepsze, to na prawym widać już przewagę przyjezdnych. Królikowska oprócz swojej urody pokazuje na parkiecie także solidny poziom. Myślę, że spokojnie mogłaby być powołana przez Łysego do kadry. Razem z nią mamy tutaj Sabałę, o której już wspominałem, która jednak czasem też potrafi zaskoczyć, a jej poziom porównałbym do Lalewicz. Na kole zarysowuje się przewaga Pogoni. Stach haruje w obronie, ale oprócz tego robi także robotę w ataku. U Miedziowych tego aspektu ofensywnego brakuje i tutaj występuje przewaga Paprykarzy. Na koniec rozegrania, praktycznie najważniejsze pozycje w handballu. Tutaj Szczeciniaki mają rewelacyjną Cebulę, która często potrafi sama wygrywać mecze. Rzut z podłoża i gra na zwodzie to zdecydowanie jej atuty. Do tego potrafi zaskoczyć skuteczną asystą, czy to do koła, czy też do skrzydła. Do tego Gosia &quot;bum bum&quot; Stasiak, która ostatnio wróciła do swojej starej formy i potrafi mocno zagrozić rzutem z drugiej linii. Trzeba pamiętać, że &quot;była lublinianka&quot; wygryzła dzięki swojej dobrej dyspozycji imo objawienie tego sezonu, czyli Aleksandrę Zimny, przypominającą nie tylko wyglądem Alinę Wojtas. Do tego Głowińska, która zawsze swoim doświadczeniem, jak i umiejętnościami może zagrozić rywalkom. Dzięki temu aż tak bardzo nie jest zauważalny brak Duran, która w przerwie odeszła do Bundesligi.
Podsumowując, dzisiaj na parkiet kurnika wyjdą dwa wyrównane zespoły, gdzie kadrowo może nawet lepsze są przyjezdne. O wyniku może zadecydować forma dnia, a parkiet może nie być wielkim atutem gospodyń, gdyż dawno na nim nie występowały. W obliczu tego takie dodatnie handi przy takim kursie moim zdaniem jest propozycją godną uwagi.
Ktoś w ogóle przeczytał moje tak długie wypociny?
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Wisła Płock-Pogoń Szczecin
over 60,5 bramek 1,76@ 3/10
✅✅ 35:27 :)
Co prawda jeśli Szczecinianie sprawią niespodziankę i wygrają jutro w Płocku to awansują na 3 pozycję w tabeli wyprzedzając Górnik Zabrze. Wobec takie obrotu sprawy warto też pomyśleć o jakimś dodatkowym handicapie na Szczecinian bo pewnie dopóki Pogoń będzie trzymała wynik to będą walczyli a jeśli Nafciarze odjadą już od samego początku na kilka bramek różnicy to może się skończyć małym pogromem. Pogoń może liczyć chyba tylko na to,że po prostu Wiślacy nie podejdą do tego spotkania jakoś mega skoncentrowani i może hiszpański szkoleniowiec Manolo Cadenas da pograć troszkę więcej swoim zawodnikom którzy ostatnio mniej grali. Ja jednak w tym spotkaniu idę w stronę overa bramkowego ponieważ obie ekipy potrafią sobie postrzelać ostatnie dwa spotkania pomiędzy tymi ekipami to 29:37 i 32:37 dla Nafciarzy. Potencjał ofensywny w obu ekipach jest dość sporo i mam nadzieję,że przełoży się to w jutrzejszym meczu:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Dawno nie pisałem w temacie ale teraz podzielę się uwagami:
START ELBLĄG-KOSZALIN
typ: 1, kurs: 2,62 (wczoraj w b365), stawka: 5/10
Teraz można łapać jeszcze 2,25 w betcity. Wg mnie faworytem powinien być Start. Dlaczego? Jeżeli chodzi o wyniki w zasadniczym:
Start Elbląg u siebie zanotował bilans: 7-2-2
Energa AZS Koszalin na wyjeździe zanotowała bilans: 5-1-5
W obecnym sezonie rywalizacja między tymi zespołami wyglądała tak:
1. 2014-10-04 Start Elbląg-Energa AZS Koszalin, wynik: 31:27 (15:11), faworytem był Elbląg, kurs: 1,6
2. 2015-02-07 Energa AZS Koszalin-Start Elbląg, wynik: 29:24 (14:13), faworytem był Koszalin, kurs: 1,4
3. 2015-03-29 Energa AZS Koszalin-Start Elbląg, wynik: 23:24 (12:12), faworytem był Koszalin, kurs: 1,25
Teraz trochę o przebiegu tych spotkań. W pierwszym spotkaniu Start prowadził przez całe spotkanie i bez problemu wygrał, z tego co pamiętam to nawet był moment kiedy prowadził o 7 bramek. Warto również zaznaczyć, że wg bukmacherów był faworytem tego spotkania. W drugim spotkaniu Koszalin wygrał, ale w okolicach 50.minuty prowadził tylko dwoma bramkami (25:23). Zdecydowała końcówka. Dwa dni temu, spotkanie było wyrównane, ale to Koszalin gonił wynik przez cały czas.
W playoff grają do dwóch zwycięstw (na tym etapie) i Start ma duże szanse na awans. Jak to możliwe, że w październiku były faworytem wygranej z Koszalinem u siebie a dzisiaj, po niedzielnej wygranej na wyjeździe bukmacherzy widzą faworyta w Koszalinie? Nie wiem. Z tego co widzę to tylko Fortuna wystawiła kursy prawidłowo i rynek zaczyna zmierzać w tym kierunku. Początkowe 2,71 lub 2,62 w bet365 było sporym value ???? Kursy od wczoraj lecą i wg mnie wszystko powyżej 1,9 warte grania.
--------------------------------------------------------------------------------------------
RUCH CHORZÓW-VISTAL GDYNIA
typ: 1, kurs: 7,0 (wczoraj w b365), stawka: 2/10
typ: handicap +4,5, kurs: 1,81 (bah), stawka: 5/10
Teraz 5,4 w betcity. Znowu przeszacowany kurs na gospodarza! W zasadniczym:
Ruch Chorzów u siebie zanotował bilans: 7-1-3
Vistal Gdynia na wyjeździe: 7-0-4
W obecnym sezonie rywalizacja między tymi ekipami:
1. 2014-09-24 Ruch Chorzów-Vistal Gdynia, wynik: 26:23 (17:11), faworytem był Vistal, kurs: 1,15
2. 2015-01-25 Vistal Gdynia-Ruch Chorzów, wynik: 41:30 (17:12), faworytem był Vistal, kurs: 1,4
3. 2015-03-29 Vistal Gdynia-Ruch Chorzów, wynik: 31:27 (17:14), faworytem był Vistal, kurs: 1,01
W pierwszym spotkaniu Ruch bez problemu wygrał, w drugim Vistal bez problemów odniósł zwycięstwo. Jednak w sobotę nie było już tak łatwo. W drugiej połowie Ruch wyszedł na prowadzenie 21:19 a na dwie minuty przed końcem Vistal prowadził tylko 28:27. Wg mnie w Chorzowie może być spotkanie na styku i początkowe kursy były przeszacowane. Niską stawką zagrałem wygraną a mocniejszą handicap 4,5 ????
--------------------------------------------------------------------------------------------
Ruch + Start @18,34, stawka: 0,5/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
KPR Jelenia Góra-Montex Lublin 24-37
Montex-7.5 1.94 bah
✅✅✅ IZZI
W Prima Aprillis dochodzi do meczu, który może idealnie wpasować się w to święto. Przepaść pomiędzy czołówką ligi, a dołem tabeli, do której należą Jeleniogórzanki, jest wyraźna. KPR wyskoczył lekko ponad końcówkę tabeli i załapał się z 8. lokaty do play-offów. Idealnie tę sytuację oddaje wynik weekendowego starcia, które było pierwszym w tym play-offie. Lublinianki bez żadnej spiny, grając na luzie, nie wysilając się wygrały 14 trafieniami. Dziewczyny z Montexu nie musiały nic nadzwyczajnego robić, zagrały swoje 50%. Nie ma co się dziwić. KPR to 11 zawodniczek, gdzie wiele, to młode dziewczyny, które z ekstraklasą mają mało wspólnego. Z pewnością prym, jeśli chodzi o doświadczenie, wiedzie Marta Dąbrowska, która grała już w Koszalinie i poczuła trochę grę w reprezentacji na akademickich mistrzostwach świata. Jednak Marta notuje od dłuższego czasu regres formy i myślę, że jest to związane ze sprawami pozaboiskowymi. Taka zawodniczka powinna być liderką swojej drużyny, a tak nie jest. Czasami dobrymi zagraniami popisuje się jedna z sióstr Mączek. Jednak tylko czasami, więc na dłuższą metę, to drużynie nie pomaga. Jest jeszcze kapitan Buklarewicz, jednak u niej jest podobnie, jak u Mączki. Notuje jedynie pojedyncze dobre rzuty, czy też asysty. Nie może jednak ona pochwalić się wyjątkowymi warunkami fizycznymi, więc z pewnością przeszkadza jej to w grze. Następnie mamy skrzydła i koło. Nie ma tutaj nic wyjątkowego, moim zdaniem te pozycje są w KPRze najsłabsze, co najwyżej na poziomie walki o utrzymanie w Superlidze. Zostaje bramka, która stoi na średnim poziomie. Nic wielkiego, ale też nie ma tragedii. W Montexie za to mamy w ogóle inną sytuację. Bogaty skład, oczywiście jak na Superligę. Na każdej pozycji Trener Sabina ma do dyspozycji przynajmniej 2 zawodniczki na poziomie, który może zapewnić spokojne granie z większością ligi. Najważniejsze ogniwa zespołu są w formie. Dora na środku rozrzuca piłki tak jak trzeba, a potrafi także minąć przeciwniczkę na zwodzie, albo też rzucić z góry. Do tego Marta, która zawsze będzie groźna z 9. metra. Ostatnio progres względem swojej formy poczyniła Krista. Zawsze mamy także w składzie Alesię, Kamę, Valę oraz Kozimur. Na kole reprezentacyjna Drabik, która ostatnio dostaje coraz więcej wolnego, a na obrocie pojawia się Szarawaga, która powoli odzyskuje formę sprzed kontuzji. Obecnie nawet na skrzydłach mamy komfort. Na lewym Rolka z Dagą na zmianę, na prawy Jessi, która może zostać zmieniona przez Konsi wracającą po długim urazie. Nawet w bramce mamy znaczącą przewagę, gdyż w obecnym sezonie Gloria wskoczyła wreszcie na dobry poziom i stanowi odpowiednią partnerkę dla Kati. Saba nie musi się martwić i jeśli Bułgarka nie ma swojego dnia, to Nasza Trener może spokojnie wprowadzić do bramki młodszą z sióstr Baranowskich.
Dzięki temu widać, iż Lublinianki mają wyraźną przewagę kadrową. Przepaść w zgraniu i doświadczeniu powoduje, iż każdy mecz pomiędzy tymi ekipami zakończyłby się wygraną Montexu. Jednak kurs na czyste zwycięstwo może jedynie robić za kilkuprocentową lokatę, więc znalazłem coś innego. Linię -7.5 uważam za niezłą propozycję biorąc także pod uwagę kurs bliski idealnemu 2.00.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
KPR Jelenia Góra-AZS Koszalin 27-25
Koszalin 1.50 b win
⛔ Głupie zachowanie podopiecznych Edka. Miały +4 i wdupiły.
Tak pisałem o KPRze przed rewanżowym meczem play-off z Montexem, gdzie widziałem je na żywo w pierwszym meczu:
KPR to 11 zawodniczek, gdzie wiele, to młode dziewczyny, które z ekstraklasą mają mało wspólnego. Z pewnością prym, jeśli chodzi o doświadczenie, wiedzie Marta Dąbrowska, która grała już w Koszalinie i poczuła trochę grę w reprezentacji na akademickich mistrzostwach świata. Jednak Marta notuje od dłuższego czasu regres formy i myślę, że jest to związane ze sprawami pozaboiskowymi. Taka zawodniczka powinna być liderką swojej drużyny, a tak nie jest. Czasami dobrymi zagraniami popisuje się jedna z sióstr Mączek. Jednak tylko czasami, więc na dłuższą metę, to drużynie nie pomaga. Jest jeszcze kapitan Buklarewicz, jednak u niej jest podobnie, jak u Mączki. Notuje jedynie pojedyncze dobre rzuty, czy też asysty. Nie może jednak ona pochwalić się wyjątkowymi warunkami fizycznymi, więc z pewnością przeszkadza jej to w grze. Następnie mamy skrzydła i koło. Nie ma tutaj nic wyjątkowego, moim zdaniem te pozycje są w KPRze najsłabsze, co najwyżej na poziomie walki o utrzymanie w Superlidze. Zostaje bramka, która stoi na średnim poziomie. Nic wielkiego, ale też nie ma tragedii.
Zdania nie zmieniam, dalej jest podobnie. Bet głównie oparty jest na słabości Jeleniogórzanek, jednak podopieczne Edka swoje pokazały w tym sezonie. Mimo wąskiej kadry, podobnie do ich rywalek, potrafiły grać na prawdę dobre mecze. Może to trochę dziwić, jednak te dziewczyny mają znacznie większe umiejętności i po prostu je na to stać. Imo powinny tutaj wygrać i ułatwić sobie drogę do wyższego miejsca na koniec sezonu.
Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 20-25
Zagłębie 1.90 b365
✅✅✅ W sumie izzi, mimo małych kłopotów.
Gram ten bet głównie z racji na wysoki kurs. Zagłębie zawodzi w tym sezonie, ale zejście poniżej lokat 5-6 byłoby już katastrofą. I tak nie jestem pewnie, czy Bożenka po takich rozgrywkach zachowa pozycję, jednak Miedziowe muszą coś jeszcze udowodnić, najbardziej sobie i swoim kibicom. Wiadomo, podopieczne Bożenki nie grają rewelacji, jednak jakiś swój styl sobie wyrobiły, a co słychać u Chorzowianek? Niektóre ich mecze pokazują słabość polskiej ligi, gdzie nieogarnięta drużyna potrafi wygrywać spotkania z wyżej notowanymi rywalami. Najczęściej gra w ataku pozycyjnym Niebieskich opiera się na samodzielnych próbach niewysokiej Belmas. W przeróżny sposób próbuje ona przedzierać się przez blok defensywny rywalek, gdyż z góry nie może zagrozić rzutem ze względu na swoje warunki fizyczne. Reszta zespołu jest nijaka. Wiele słabych ogniw, które w grze nie pomagają. Nie jest to poziom by imo walczyć o pierwszą szóstkę, mimo kilku dobrych wyników, o których wspomniałem tutaj, że były bardziej wynikiem słabości naszej Superligi. Zagłębie zawsze gra podobnie. Wysoka obrona nastawiona na przechwyty, a w związku z tym trochę bramek z kontr. W pozycyjnym wygląda to słabiej, spore braki kadrowe. Bez Semeny, czy Malty mają znacznie krótszy wachlarz rozwiązań. Często na środek rzucana jest skrzydłowa Załęczna, która często jednak odnajduje się tam, ciągnąc całą grę swojej ekipy, czy to próbując samemu rzucać, czy też szukając asyst do koła. Miedziowe mają jednak więcej niż jedną zawodniczkę, która może coś zdziałać. Dlatego tez upatruję tutaj ich przewagi. Widzę także pewien handicap w obsadzie bramki. Skrzydła i koło są na podobnym poziomie. Na koniec doświadczenie i sumarycznie, jako drużyna Bożenka i jej dziewczyny rozegrały o wiele więcej spotkań na najwyższym poziomie na naszym podwórku. Niebieskie za to pokazały już m.in. w rewanżu z Vistalem, że w kluczowych momentach popełniają masę błędów. Dlatego też uważam, że w miarę wyrównane kursy to okazja by pograć w stronę Zagłębia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom