>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przyczyną kasacji wniesionej przez SC było ( między innymi) :
...naruszenie prawa materialnego....poprzez przyjęcie, że oskarżeni nie popełnili przestępstwa....albowiem ustawa o grach hazardowych....nie obowiązuje z powodu braku procedury notyfikacji.
@art300, nie zaczynaj znowu pisać takich rzeczy, które zmuszają mnie do ich korygowania.
To co podałeś, to nie była wcale przyczyna kasacji - a jej uzasadnienie, podane przez UC w zaskarżeniu wyroku Sądu Odwoławczego, bowiem to Sąd przyjął w/w stanowisko, że &quot;oskarżeni nie popełnili przestępstwa, o którym mowa w art. 107 § 1 k.k.s., albowiem ustawa o grach hazardowych, w tym jej art. 6 ust. 1 i art. 14 ust. 1 nie obowiązuje z powodu braku procedury notyfikacji&quot;.
Mam nadzieję, że widzisz różnicę i wiesz jaki był finał, w postaci oddalenia przez SN tej kasacji.
.
 
A 294

art300

Użytkownik
Edi,
&quot;poprzez przyjęcie&quot; - kto przyjął ?
Ano Sąd Okręgowy przyjął, a wcześniej najprawdopodobniej Sąd Rejonowy też przyjął, że ustawa nie obowiązuje.
I to &quot;przyjęcie&quot; chciała &quot;skasować&quot; SC, ale jej nie wyszło, bo SN pokazał wała, oddalając kasację. Korygując przy tym &quot;nie obowiązuje&quot; na &quot;nie ma zastosowania&quot;
To było orzekanie w tej sprawie.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Edi,
&quot;poprzez przyjęcie&quot; - kto przyjął ?
Ano Sąd Okręgowy przyjął, a wcześniej najprawdopodobniej Sąd Rejonowy też przyjął, że ustawa nie obowiązuje.
Gdybyś jasno napisał to w swoim poprzednim wpisie, nie byłbym zmuszony zamieszczać sprostowania...
czyli nie:
Przyczyną kasacji wniesionej przez SC było ( między innymi) :
...naruszenie prawa materialnego....poprzez przyjęcie, że oskarżeni nie popełnili przestępstwa....albowiem ustawa o grach hazardowych....nie obowiązuje z powodu braku procedury notyfikacji.
a:
Przyczyną kasacji wniesionej przez SC było ( między innymi) takie orzeczenie Sądu:
że oskarżeni nie popełnili przestępstwa....albowiem ustawa o grach hazardowych....nie obowiązuje z powodu braku procedury notyfikacji.
.
 
A 294

art300

Użytkownik
Tak czy owak, burdel jak jasna cholera. Cała procedura odwoławcza przeprowadzona, ustawa nie ma zastosowania, a po tym wszystkim już, jakiś &quot;okręgowy&quot; sędzia w innej sprawie nie widzi podstaw aby ustawa nie funkcjonowała...
 
B 0

blahzay

Użytkownik
Z góry przepraszam, ale na sekunde chciałem wrócić do tematu przecieku b-a-h.
Czy to kilkanaście tysięcy osób, których dane są w posiadaniu odpowiednich władz to są osoby, które przelewały pieniądze bezpośrednio do b a h a ze swojego konta bankowego? Pytam w takim sensie, że większość osób robi chyba przelewy przez Przelewy24, a chyba wysyłając kasę do buka przez przelewy24 nasze dane chyba nie są widoczne? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 
S 0

stspawel

Użytkownik
Przy wpłacie do pośrednika nie sa w stanie udowodnić gdzie kasa poszła (przelewy24 obsługuje buki ale też setki &quot;legalnych&quot; biznesów).
Najprawdopodobniej chodzi tutaj o same wypłaty z b-a-h-a które to nawet zostały wyliczone na 20kilka milionów a b-a-h wypłacał bezposrednio z konta bankowego (dodatkowo polskiego) na konto bankowe gracza bez żadnych pośredników.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Czyli jak to jest z ta notyfikakcja ustawy bo nie rozumiem ? do 6 lutego ma byc decyzja tak ? unia moze nie wyrazic zgody notyfikacji czy juz jest zaklepana ta notyfikacja i zacznie nowa ustawa obowiazywac od 1 czerwca ?
 
N 0

nexilus

Użytkownik
Jestem ciekawy czy z okazji wpadki BAH będą ścigać wszystkich, czy tylko &quot;grubsze ryby&quot;. Jestem ciekaw, czy nagonka będzie tak absurdalna, że zaczną dobierać się do casualowych graczy wpłacających po 20-50 zł raz na rok.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
do casualowych graczy wpłacających po 20-50 zł
Można się domyślać, że nie dotyczy to wpłacających, a wypłacających. Jeśli wpłaciłeś, ale nie wygrałeś i nie wypłaciłeś do banku to nie powinieneś mieć problemów.
 
N 0

nexilus

Użytkownik
Można się domyślać, że nie dotyczy to wpłacających, a wypłacających. Jeśli wpłaciłeś, ale nie wygrałeś i nie wypłaciłeś do banku to nie powinieneś mieć problemów.
Point taken, chodziło mi o wpłacających i wypłacających skromne sumy.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Na twitterowym koncie Alexa Dreyfusa pojawiły się intrygujące wpisy. Poprosił w nich polskie ministerstwo finansów i ministra Szczurka, aby ci przestali kraść informacje zawarte na stronie The Hendon Mob. Dodał, że jeśli MF spróbuje wykorzystać te dane w swoich postępowaniach (w domyśle przeciwko graczom), to firma pozwie ministerstwo. Alex stwierdził, że ze względów bezpieczeństwa, te dane nie są dokładne.

The Hendon Mob to największa strona zawierająca informacje dotyczące wyników praktycznie wszystkich turniejów live.

Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika,
że MF nie kontaktowało się z The Hendon Mob w żaden formalny sposób i nie wysyłało do firmy żądań prawnych. Wiemy też, że MF użyło tzw. bota, żeby ściągnąć informacje z The Hendon Mob. Jeśli w ten sposób próbuje zdobyć informacje o polskich pokerzystach, to MF może czuć się zawiedzione, ponieważ te wygrane są w pełni legalne i odniesione poza terytorium Polski, gdzie nasza ustawa hazardowa na szczęście nie obowiązuje.
ręce opadają jak widzi się takie metody działań polskich organów ...
 
M 1

mlody113a

Użytkownik
Ktoś wygrał 150 to maja mu dac 3000 kary?czytam i czytam i nie wiem czy przyjmować czy nie. Tez grałem ale z obliczeń wyszło mi ze wygralem na maxie 150.gtralem od grudnia zeszłego roku ciekawe czy mi cos grozi? Jak pomysle ze mogę dostać 3k kary to słabo mi się robi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom