>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. kolejka Eredivisie / 22. Jupiler Pro League (16-18.01.2015)

Status
Zamknięty.
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Kursy od WilliamHill:



Promocja w WilliamHill - dodatkowy freebet 10 euro + 25E z promocji powitalnej!


Wracamy na boiska Jupiler Pro League i Eredivisie. W Holandii dwa hitowe pojedynki przed nami. Pierwszy odbędzie się w sobotę, a rywalizować będą ze sobą ekipy Vitesse oraz PSV. Kolejny będzie miał miejsce dzień później. Feyenoord zagra na własnej murawie z Twente. Ponadto Ajax będzie miał teoretycznie łatwe zadanie. Ich rywalem będzie bowiem Groningen. Pozostałe spotkania zapowiadają się natomiast dość wyrównanie.
W JPL natomiast najciekawiej powinno być w ostatnim meczu kolejki. Lokeren zagra z Genkiem. Również interesująco zapowiada się w starciu Westerlo z nieprzewidywalnym Standardem Liege. Nie zabraknie także spotkań jednostronnych. Anderlecht jak i Club Brugge nie powinny mieć kłopotu ze zwycięstwem nad znacznie słabszymi rywalami.

Zachęcam do wspólnej analizy oraz dyskusji.
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Ajax - Groningen
O zespole Groningen pisałem na tym forum nie raz. Są oni dobrzy na jeden mecz, lecz rozegranie dwóch -trzech przyzwoitych meczy przez tą ekipę ociera się o cud. Ajax do tego spotkania przystąpi lekko osłabiont brakiem podstawowego obrońcy. De Boer zapowiedział że przed każdym meczem gracze muszą się maksymalnie skoncentrować, jeżeli cel w postaci mistrzostwa kraju ma zostać osiągnięty. Goście głęboko schowani na swej połowie mogą stawić opór. Myślę jednal że Ajax sobie poradzi...
Ajax kurs 1,30
Ajax kurs 1,80 buk Millenium
wynik 2:0 FT

Co do tego co napisał poniżej WładcaŚmierci... Ajax w tym sezonie jest w mojej opinii najgorszym Ajaxem biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata. Ten mój typ był niejako typem przeciwko Groningen. Jeżeli sledzisz ostatnimi czasy eredivisie to zapewne zgodzisz się ze mną że w tym sezonie liczą się tylko dwie ekipy: Ajax i PSV. Później duża dziura i hm..Feyenoord. Co do ekipy gości to zdaniem o nich mam wyrobione od dwóch sezonów. Nie ma takiego meczu,którego oni nie są w stanie przegrać i nie ma dla nich okazji której nie nie są w stanie spartolić: ) patrz dzisiejsze sytuacje Antonii ( napastnik Groningen ). Taki holenderski folklor że topowe ekipy czasami nawet jak grają piach - tak jak dziś Ajax i tak wygrywają i pokrywają nawet handicap. Na szczęście bukmacherka to nie łyżwiarstwo figurowe - not za styl tu nie ma: ) , Jak na dłoni było dziś widać że graczom gospodarzy brakowało zarówno świeżości jak zgrania...Je zeli wystąpią w tej ekipie kontuzje okaże się również że i klasowych zmienników Ajax nie posiada...
Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Co do Brugge to popatrzyłem trochę, zerknąłem tu i tam. W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpią: Vazquez (środkowy pomocnik 30/9/7), Ryan (bramkarz, 34/0/0), Engels (środkowy obrońca, 12/3/0) i Storm (pomocnik, 22/1/1). Według kibiców z Belgii, Brugia powinna ten mecz wygrać wysoko ale...czy warto po takim kursie? Uwagę koledzy z Brukseli zwracają na fakt że w czwartek Brugia ma mecz pucharowy, który jest dla nich ważny. Dodatkowo fakt że po przerwie zimowej, różnie to bywa. Za typem na pewno przemawia gra Mechelen na wyjazdach, która jest fatalna. Ale dwa ostatnie mecze między tymi drużynami to remisy.
O zespole Groningen pisałem na tym forum nie raz. Są oni dobrzy na jeden mecz, lecz rozegranie dwóch -trzech przyzwoitych meczy przez tą ekipę ociera się o cud. Ajax do tego spotkania przystąpi lekko osłabiont brakiem podstawowego obrońcy. De Boer zapowiedział że przed każdym meczem gracze muszą się maksymalnie skoncentrować, jeżeli cel w postaci mistrzostwa kraju ma zostać osiągnięty. Goście głęboko schowani na swej połowie mogą stawić opór. Myślę jednal że Ajax sobie poradzi...
To prawda że Groningen nie należy do zespołów równych oraz solidnych. Ale równie dobrze zauważyłeś że: &quot;Są oni dobrzy na jeden mecz...&quot;. I kto powiedział że dzisiaj taki mecz nie może się im zdarzyć? Znając problemy w defensywie Ajaxu, proponujesz grać po śmiesznym kursie na ich wygrana? Według mnie kompletnie bez sensu. Dzisiaj w dodatku bez Veltmana i lewego obrońcy Boilesena. Poza tym, nie wiadomo w jakiej formie będzie Ajax po przerwie. Dlatego zdecydowanie odradzałbym takie &quot;pewniaczki&quot; jak Ajax Amsterdam, Brugge, czy jakieś HC.
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Co do Brugge to popatrzyłem trochę, zerknąłem tu i tam. W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpią: Vazquez (środkowy pomocnik 30/9/7), Ryan (bramkarz, 34/0/0), Engels (środkowy obrońca, 12/3/0) i Storm (pomocnik, 22/1/1). Według kibiców z Belgii, Brugia powinna ten mecz wygrać wysoko ale...czy warto po takim kursie? Uwagę koledzy z Brukseli zwracają na fakt że w czwartek Brugia ma mecz pucharowy, który jest dla nich ważny. Dodatkowo fakt że po przerwie zimowej, różnie to bywa. Za typem na pewno przemawia gra Mechelen na wyjazdach, która jest fatalna. Ale dwa ostatnie mecze między tymi drużynami to remisy.

To prawda że Groningen nie należy do zespołów równych oraz solidnych. Ale równie dobrze zauważyłeś że: &quot;Są oni dobrzy na jeden mecz...&quot;. I kto powiedział że dzisiaj taki mecz nie może się im zdarzyć? Znając problemy w defensywie Ajaxu, proponujesz grać po śmiesznym kursie na ich wygrana? Według mnie kompletnie bez sensu. Dzisiaj w dodatku bez Veltmana i lewego obrońcy Boilesena. Poza tym, nie wiadomo w jakiej formie będzie Ajax po przerwie. Dlatego zdecydowanie odradzałbym takie &quot;pewniaczki&quot; jak Ajax Amsterdam, Brugge, czy jakieś HC.
Club Brugge jest osłabione, tak. Ale w napadzie zagrają najważniejsze postaci. W kadrze są: De Sutter, Refaelov, Castillo, a i dzięki brakom jest Sobota, który powinien dzisiaj zagrać. Gospodarze są bardzo silni, zdobywają mnóstwo goli i muszą być faworyzowani w tym starciu. Okej, mają mecz w czwartek, ale liga jest równie istotna, jak nie istotniejsza - poza tym grają właśnie z Mechelen w nadchodzący czwartek... Zatem argument, że grają puchar za 6 dni to nie argument przy tym meczu. Wygrana w lidze to znacznie większe korzyści niż sukces pucharowy. Niemniej jak pisałem - tutaj to nie jest istotne. Mechelen to bardzo przeciętny zespół. Ostatnio wręcz grają słabo. Dzisiaj też zagrają bez młodego obrońcy, Van Damme&#39;a. Kurs na wygraną gospodarzy faktycznie nie jest jakiś atrakcyjny, ale już na over bramkowy wygląda całkiem nieźle do dubla. Pierwsze spotkanie obu ekip w lidze w tym sezonie zakończyło się nieoczekiwanym triumfem Mechelen 3:1. Liczę na rewanż przy sporej liczbie goli zarazem.
Powyżej 2.5 gola, 1.53 WilliamHill 2/10 ⛔ 1:1
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Waasland Beveren- Zulte Waregem 1X 1,6( bet365) 3/10
Goście przyjeżdżają dziś w mocno okrojonym składzie:
1. Idrissa Sylla( 20/5, najlepszy strzelec)
2. John Troisi( 14/4, drugi najlepszy strzelec)
3. Glynor Plet( 18/2 + 3 gole w el. Ligi Europy)
4. Olafur Skulason( 18/0)
5. Mamoutou N&#39;Diaye( 14/1).
Abesncje są spowodowane udziałem w Pucharze Narodów Afryki, Pucharze Azji oraz kontuzjami.
Gospodarze w krótkiej przerwie zimowej zdążyli rozegrać dwa sparingi, oba wygrane:
2-1 z Racing Mehcelen,
2-1 z FC Antwerp.
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
PEC - NAC

1.43 na PEC to moim zdaniem lekka przesada. Różnica w tabeli między dwiema drużynami jest ogromna zgadza się, ale patrząc czysto futbolowo moim zdaniem NAC aż tak bardzo nie odskakuje od PEC. Sporo się pozmieniało w drużynie ze Zwolle. Do klubu dołączyli Aleksander Bjelica i Sheraldo Becker. Odeszli Tomás Necid (8 bramek) i Nikos Ioannidis. W ataku zagra dziś więc Nijland (5 goli) - moim zdaniem słabszy zawodnik niż Necid. Trener Jans nie może skorzystać dodatkowo z Sainsbury&#39;a.
Dla NAC jest to nowa część sezonu, nowe możliwości. Odeszli z klubu Boateng i Ssewankambo, ale za to, przybyli: nowy trener Maaskant (prowadził kiedyś Wisłę), Dirk Marcellis i Menno Koch - mają wzmocnić obronę oraz Guyon Fernandez, który ma strzelać bramki dla NAC.
Myślę, że będzie to wyrównane spotkanie i jeżeli nowa maszyna NAC ruszy od razu, to może sprawić nawet niespodziankę. Zagram bezpieczniejsze bety czyli:

NAC over 0,5 bramki @ 1.53
PEC - NAC +2 (2) @ 1.56
Vitesse - PSV
Zdecydowanie najciekawsze spotkanie dziś. Kto wygra ciężko powiedzieć, moim zdaniem będzie to zależało od dyspozycji dnia. Teoretycznie faworytem jest PSV, ale Vitesse gra u siebie a druga sprawa jest taka, że PSV będzie miało dziś ogromne problemy w pomocy a jak wiemy, mecze wygrywa się właśnie na środku boiska.
Nie wiadomo czy Cocu będzie mógł dziś skorzystać z następujących piłkarzy; Schaars, Hiljemark, Jorrit Hendrix oraz pod znakiem zapytania stoi gra Mahera w dzisiejszym pojedynku.
Środek Vitesse wygląda dziś lepiej, dlatego na razie chciałbym wstrzymać się z typowaniem zwycięscy, może live coś zagram, a inną ciekawostkę. Niestety ani na Uni ani na Betsonie nie ma jeszcze linii na kartki, ale domyślam się, że Unibet ją jeszcze dorzuci. Skupcie się tutaj na kartkach. Obie drużyny należą do walecznych co sugerują na przykład takie nowinki:
- PSV faulowało do tej pory najwięcej z wszystkich drużyn w lidze
- Vitesse należy do czołówki pod względem zdobywania żółtych kartek (30 do tej pory)
- Sędziuje Pan Gözübüyük, który potrafi dawać kartki kiedy jest fizyczny mecz, nawet takie z dupy dla uspokojenia zawodników.
Myślę, że będzie to dość fizyczne spotkanie. Obie drużyny zagrają dziś o 3 punkty, powinno być dużo walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Zwolle - Breda
Zgadzam się z przedmówcą że Necid był bez wątpienia wartościowym jak i ważnym ogniwem w ekipie gospodarzy. O Maaskancie nie będę się ciepło wypowiadał, gdyż dla mnie nie jest on ani dobrym trenerem ani dobrym taktykiem. Może jednak w ekipie gości wystąpić efekt &quot; nowej miotły &quot;, ale chyba jeszzce nie teraz. Moim zdaniem, dwa tygodnie to trochę zbyt mało aby na nowo poukładać drużynę. Maaskant objął oficjalnie Bredę 2 stycznia. Ja jednak skłaniam się w kierunku gospodarzy, którzy w mojej opinii są jedną z najsolidniejszych ekip w całej Holandii. Gra na własnych śmieciach również będzie ich dodatkowym atutem.
Zwolle kurs 1,50
Zwolle - 1 kurs 2,42 STS wynik 4:1

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Vitesse - PSV
PSV to w obecnej chwili najlepiej grająca drużyna w Holandii. Warto jednak brać pod uwagę to, że dziś mogą zagrać lekko osłabieni, Nie wiadomo też jak wpłynie na nich zimowa przerwa. Gracze jak widać w większości grają tu gości, Kurs na PSV mocno poszedł w dół. Gracze z Eindhoven lubią szybkie otwarte spotkania i myślę że może to być jedno z takich spotkań. Osobiście zagrałem tu tylko jeden typ, który moim zdaniem ma szanse powodzenia. Vitesse to kolejna frajerska ekipa z Holandii, zaraz po Groningen. Dziś ich jednak ogrywać nie będę...
BTS kurs 1,50 STS
wynik 0:1

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Anderlecht Bruksela na pewno bym nie ruszał po tak niskim kursie. Aleksandar Mitrovic (środkowy napastnik, 28/14/4), Dennis Praet (ofensywny pomocnik, 26/7/9), Chancel Mbemba (środkowy obrońca, 27/3/0), Frank Acheampong (napastnik, 29/3/4), Ibrahima Conte (napastnik, 32/4/4), Matías Suárez (napastnik, 17/4/2) tych zawodników jutro na pewno nie zobaczymy z różnych względów na boisku. Troje z nich to podstawowi zawodnicy Anderlechtu. Podobna sprawa jak z Brugge i Ajaxem, odradzam grę na Anderlecht. Po pierwsze osłabienia, po drugie nieatrakcyjny kurs, po trzecie po przerwie gra drużyny jest zagadka. Takie moje zdanie.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP



Potyczka pomiędzy zespołami w dolnej części tabeli, oba zespoły maja jedynie minimalne przewagi punktowe nad strefą spadkową. Oba zespoły jeżeli poważnie myślą o pozostaniu w Eredivsie muszą zdobywać sukcesywnie punkty właśnie w potyczkach z zespołami swojego pokroju. Mimo, że do końca sezonu jeszcze sporo czasu, to mecz może być jednym z kluczowych, bo 3 punkty zdobyte przez którąś z ekip na pewno będą cenne. Jeżeli chodzi o braki kadrowe, to Heracles zagra bez Joeya Pelupessy&#39;ego (P16/1) i Marka Engberinka (O 3/0).Z kolei w zespole gości nie zagrają zawieszony za kartki jest Adil Auassar (P 17/2), a na Pucharze Narodów Afryki jest Toni Varela (P 7/0) oraz Khalid Karami (O 12/1). Niepewni gry są bramkarz Gino Countinho (Br 11/0), Rick Kruijs (P 15/0). Drużyna gości dzisiaj może rozpocząć ze sporym osłabieniem. Dlatego też buki faworyzują Heracles i to widać zresztą po kursach i spadkach w kierunku gospodarzy. Ostatnie spotkania pomiędzy obiema ekipami wyglądały tak:

30.08.14 ERE Excelsior Heracles 3 : 1
28.01.12 ERE Heracles Excelsior 3 : 0
22.10.11 ERE Excelsior Heracles 0 : 2
12.03.11 ERE Heracles Excelsior 4 : 1
11.09.10 ERE Excelsior Heracles 2 : 1

Wydaję mi się, że faworytem są tutaj gospodarze, ale należy pamiętać, że obu ekipom zależy nawet na minimalnej zdobyczy punktowej. Obie ekipy sporo tracą w tym sezonie, obie to jedne ze najgorszych defensyw w lidze. Solidarnie od początku sezonu straciły po 36 gole. Myślę, że należy tutaj kierować się w stronę gospodarzy, ale uważam też że padnie tutaj kilka bramek i to z obu stron.

Heracles @1.67 Bet365 ⛔
over 2.5 gola @1.50 Bet365 ✅
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Feyenoord - Twente
Nie jestem w tym sezonie ani fanem gry Twente ani fanem gry Castaignosa ( ich głównego napastnika ), który dziś wraca do podstawowego składu. Twente przed przerwą zimową grało trochę bez pomysłu, z dużą ilością wrzutek na aferę. Chwilami więcej było w ich grze przypadku niż przemyślanych akcji. Po osłabieniach z początku sezonu wydawało się że Feyenoord zacznie grać gorzej. A tu niespodzianka...Portowcy oczywiście nie grają jak Ajax czy PSV ale z ostatnich 11 spotkań wygrali aż osiem, prezentując przy tym dość stabilną formę. Obecne czwarte miejsce w lidze jest jak najbardziej zasłużone.Warto pamęetać że dla gospodarzy dzisiejszego spotkania dużym wsparciem była też miejscowa publika, Jedna z głośniejszych w dość bezbarwnej kibicowsko Holandii. Feyenoord nie ma jakichś ważnych osłabień. Mecz nie jest łatwy do typowania, lecz o ile Portowcy zagrają uważnie w obronie typ ma szansę powodzenia.
Feyenoord kurs 1,7 STS
wynik 3:1
( przepraszam mała wpadka z mej strony przy edycji postu )
Utrecht - Heerenveen
Starcie ekip o nieustabilizowanych formach. W rundzie jesiennej Heerenveen grało nawet chwilami ładnie dla oka, lecz bardzo nieskutecznie. Warto jednak zauważyć, że prawie z całą czołówką ligi musieli się oni potykać na wyjazdach. Z mocniejszych ekip siebie zagrali tylko z PSV. Myślę że będziemy obserwować ich przesuwanie się w górę tabeli. Przygotowywali się do rundy rewanżowej w Hiszpanii rozgrywając dwa mecze z zespołami z ligi belgijskiej. Jeden mecz wygrali a drugi - ze St Liege przegrali. Bardziej w tym dzisiejszym meczu przychylam się do typowania gości.
Hereenveen kurs DNB kurs 1,80 STS
wynik 1:2


Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Heracles - Excelsior
Kolega Pirelli powyżej bardzo dokładnie opisał to spotkanie. Ja ze swej strony chcę tylko nadmienić, że to spotkanie na koniec sezonu może mieć spore znaczenie w kontekście uniknięcie baraży. Myślę że będzie to mecz walki i gracze z Rotterdamu łatwo skóry nie sprzedadzą. Nawet jak przegrywają to często udawało im się w tym sezonie strzelić bramkę. Mam nadzieję że i takl będzie w tym meczu...
Excelsior strzeli - kurs 1,50 Totomix
wynik 0:3

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot;dzięki &quot;
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom