>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2014/1015 - Niżny Tagił (12.12 - 14.12.2014)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


W nadchodzący weekend czekają nas konkursy w Niżny Tagił na skoczniach narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K-125 i punkcie HS 140m.

Polacy do Rosji wybiorą się z jedną zmianą personalną - Olka Zniszczoła zastąpi Maciej Kot. Oznacza to, że po raz kolejny Łukasz Kruczek nie wykorzysta pełnej przysługującej mu puli zawodników.

Lista nieobecnych w nadchodzący weekend jest jednak znacznie większa.
Oprócz kontuzjowanego Kamila Stocha czy nieobecnego Olka Zniszczoł do Rosji nie pojadą:
Roman Koudelka, Noriaki Kasai, Daiki Ito, Andreas Wellinger, Taku Takeuchi
, Junshiro Kobayashi, Anssi Koivuranta, Wolfgang Loitzl, Anders Jacobsen, Tom Hilde, Janne Ahonen, Thomas Diethart

Jak widzimy obsada konkursu nie będzie &quot;najlepsza&quot;, ale emocji z pewnością nie zabraknie. ????

Program zawodów:

Piątek, 12.12.2014
6:00 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening (2 serie)
16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 13.12.2014
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 14.12.2014
13:00 - Kwalifikacje
14:30 - Pierwsza seria konkursowa

Zapraszam do dyskusji.
 
G 0

great_tips

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem tego że do Rosji jedzie buloklep Kubacki a do PK odesłany został Zniszczoł... Rozumiem że walka o limity no ale to przesada żeby zawodnik który potrafi wskakiwać do 30 PŚ kisił się w PK
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
No niestety sezon póki co nie porywa. Szczerze mówiąc bardziej oglądam z przyzwyczajenia bo z perspektywy kibica-Polaka to emocje są małe. Great Tips, ciesz się, że nie wziął Huli. Swoją drogą koleś musi mieć niezłe wejścia w PZN, że od czasu do czasu Kruczek go zabiera mimo, że praktycznie wielkim sukcesem jego jest samo wejście do 50-tki.
 
G 0

great_tips

Użytkownik
Nie wiem czemu każdy mój post jest usuwany.. Hula i Kubacki są pupilami Kruczka no i dlatego dostają tyle szans. Podobno Zniszczoł ma walczyć w PK o większy limit na puchar świata na kolejny period. Tylko na co nam większy limit jak my tego po raz kolejny nie wykorzystujemy tylko 5 skoczków wysyłamy.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
nie ma się co napinać, to i tak nic nie pomoże;-)
Kruczek, jak poprzednicy, ma swoich ulubieńców i funduje im międzynarodowe podróże.....skupmy się jednak typach. Pierwszy z ofertą wyskoczył STS i znalazłem kilka ciekawych pozycji:
Bardal A.
klasyfikacja końcowa
Typ: 1-6 1.60

Kot M. - Kubacki D.
kto lepszy ?
Typ: Kot M. 1.70
Ziobro J. - Murańka K.
kto lepszy ?
Typ: Ziobro J. 1.57

Hayboeck M. - Kraft S.
kto lepszy ?
Typ: Hayboeck M. 1.32

Andrersa opisywałem już wiele razy, facet ma w tym sezonie po prostu pecha, dla mnie to jednak nadal zawodnik ze ścisłej czołówki, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż w Rosji nie wystąpi paru kandydatów do podium, szanse Norwega wzrastają, zabezpieczam się jednak typem na miejsca 1-6 w razie gdyby komuś innemu powiało, kurs jest przyzwoity, więc biorę bez wahania.
Kot&gt;Kubacki....kto śledzi skoki ten nie musi nawet czytać analizy ;-) Maciek po treningach w Zakopanem podobno odzyskał spokój i równowagę.....i formę. Kubacki tradycyjnie zakończy konkurs na miejscach 30-35 ;-)
Ziobro zapunktował w Norwegii co podobno powzoliło mu się odbudować psychicznie, jeśli wierzyć słowom Kruczka i Szturca w tym tygodniu na krokwii bardzo dobrze się prezentował, jeśli zbliży się do formy z poprzedniego sezonu powinien spokojnie &quot;połknąć&quot; Klemensa.
Hayboeck od Krafta jest po prostu równiejszy i widzę go spokojnie w &quot;10&quot; natomiast jego kolega z reprezentacji ma formę bardzo rozchwianą, zdarzają się świetne skoki, ale jest niestabilny. W takich typach zawsze stawiam na regularność ;-)

E: Parę z Ammanem usunąłem, zapomniałem że Szwajcar się wycofał z zawodów w Rosji...;-)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kot - Kubacki @ 1 @ 1,50 Kubacki świetny na treningach i w kwalach
Ziobro - Murańka @ 1 @ 1,42
Velta - Larinto @ 1 @ 1,40
AKO: 2,62 [Po odjęciu 12%] Milenium


Taki kupon pograłem dziś na kwalifikacje za bardzo małą stawkę.
O skoczni w Niżnym Tagile wiemy bardzo mało, bowiem obiekt ten zaliczy dziś oficjalny debiut w Pucharze Świata. Według słów Łukasza Kruczka profil skoczni jest bardzo podobny do tego z Wisły-Malinki, więc istnieje duża szansa, że nasi skoczkowie w końcu zaprezentują dobrą formę. Na liście startowej tylko 54 nazwiska, więc komplet 5 polskich zawodników w 50 jest obowiązkiem.

O pojedynkach Polaków nie będę się rozpisywał, bowiem uczynił to bardzo dobrze hristo. Kot po treningach w Zakopanem (podobno) wrócił do dyspozycji podobnej z minionego sezonu. Ziobro jest zawodnikiem lepszym od Klimka i to nie podlega dyskusji. Klimek to taki nasz wieczny talent, który ma cholerny problem z &quot;gorącą głową&quot;, a jak wiemy czynnik ten to pierwszy i zarazem największy problem skoczka.

Co do Velty to prezentuje on zdecydowanie lepszą formę od fina, który skoczkiem wybitnym nie jest. Rune jest stabilny, a profil skoczni powinien mu zdecydowanie odpowiadać.

Tak jak pisałem gram małą stawką (50zł). Konkurs już jutro więc po dzisiejszych treningach i kwalach będziemy o wiele mądrzejsi, aby właśnie tam przyłożyć mocniej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Hayboeck M. - Schlierenzauer G. [email protected] STS
Ok, Gregor wygral zawody, ale było tam sporo loterii. Hayboeck jest w zdecydowanie lepszej formie i jezeli nie bedzie zadnej loterii, to te H2H powinno spokojnie siasc. Po skokach treningowych i kwalifikacjach oraz obecnej formie tak sadze. Hayboeck dwa razy przekroczyl juz 130 metr, podczas gdy Gregor do tej granicy sie nawet nie zblizyl.
Asikain en L. - Żyła P. [email protected]
Lauri rownież w Rosji skacze bardzo dobrze, czy to na treningach czy to w kwalifikacjach o te pare metrow dalej niz Piter. Ogolnie Piotrek cienko cos tu skacze, kolo 120 metra sie kreci w dol, A Lauri za kazdym razem ja przekraczal o pare ladnych metrów.
Kot M. - Kubacki D. [email protected]
Moze to glupie ale zaufam Dawidowi. Widac, ze czuje ta skocznie i jej profil mu odpowiada. Maciek mimo wszystko szuka tej formy, a i tutaj w Rosji nie zachwyca. Akurat na tej skoczni mozemy zaufac Kubackiemu i podejrzewam, ze to on bedzie najwyzej z Polakow w jutrzejszym konkursie. Kazdy skok dalej niz Maciek i podejrzewam, ze w konkursie bedzie podobnie.
 
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Fannemel - Prevc 1 1,50 Marathon ✅ 1-5
U Andersa znowu widać ten błysk w locie, skacze niezwykle pewnie i powtarzalnie, Prevc nie czuje się tu dobrze, świadczy o tym 21, 3 i 28 miejsce w treningach + kiepski skok w kwalifikacjach, na 4 skok tylko jeden był przyzwoity + średni i 2 fatalne z treningów jak na niego, Fannemel też zawalił jeden trening, ale pozostałe skoki były już dobre, a ten z kwalifikacji pokazał że ze skoku na skok się rozkręca.
Podobnie polecam Hatboecka z Prevcem, jeszcze lepszy kurs, a Austriak też w świetnej formie i według mnie jutro murowany kandydat do podium oprócz Fannemela i Freunda, bo dalej ciężko kogoś wskazać, jak wiatr nie będzie przeszkadzał to Prevc powinien z tymi panami przegrać
Freund - Bardal 1 1,53 Marathon ✅ 3-6
Tu też kursów nie rozumiem max to jak w poprzednich parach 1,35; Bardal jedynie w kwalifikacjach pokazał się z dobrej strony, na treningu tragedia, w 3 próbach był poza &quot;20&quot; (34,24,21), widać że szuka tej formy , ale nie może jej znaleźć i ta skocznia mu nie leży, Freund skacze tu zaskakująco dobrze (3,4,1), poza tym myślę że w tej części sezonu jest po prostu lepszym skoczkiem
AKO 2,30 ✅
Kraus - Asikainen 2 1,76 ⛔ 8-13
Niemiec to bardzo niepewny zawodnik, może być w &quot;!0&quot; jak i nie wejść do &quot;30&quot;, pokazał to na treningach i kwalach (44,27,5; 119,5 - najgorszy skok z czołowej 10), Lauri w kwalach tylko 3 metry dalej, ale na treningach (DNS, 2, 8), u niego widać pewien poziom jest i można spodziewać się niespodzianki in plus niż in minus
Myślę też o parze Velta - Neumayer 1 1,61 ✅, ale spojrzałem na skoki treningowe Niemca i były jednak w miarę przyzwoite, wiadomo że traci te 2,3 metry na stylu, który wg mnie jest najgorszy w stawce, ale Velta też w super formie nie jest, może ktoś spróbuje się podjąć oceny czy tu jest value wstronę Norwega ;)
Teraz czekamy na Millenium i na ich pary, trzeba grać na Kubackiego, bo widać że lubi ten obiekt, oby był z Żyłą jako dog, może buki się pomylą, dalej mocny będzie Boyarintsev, tylko właśnie w Marathonie jest z Kubackim, a 1,65 na ruska to za mało bo ja bym tu dał z 1,80, no i Hayboecka ostro grać też będzie mocny, ze wszystkimi oprócz Prevca, Freunda i Fannemela gdy kurs ponad 1,5 ostro ładujemy ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Velta - Żyła @ 1 @ 1,40 ⛔
Kraft - Kraus @ 1 @ 1,32 ✅
Damjan - Kofler @ 1 @ 1,28 ✅
AKO: 2,31 [Po odjęciu 12% = 2,03] MILENIUM

Jak dla mnie tripel zabójca. Gdy otworzyłem ofertę milenium to te pary od razu wydawały mi się oczywiste, ale po kolej.
Velta co skok to lepszy rezultat. 126 na III treningu i 125,5 w kwalifikacjach jasno dowodzą, że dzisiaj Norweg powinien spokojnie wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Profil skoczni bardzo mu odpowiada, o czym już pisałem. Żyła na tej skoczni się męczy. Wczoraj na cztery próby, fajeczka ani razu nie przeskoczył punktu K. Poza tym popularny wiewiór jest mega niestabilny. Praktycznie w każdym konkursie oddawał dwa różne skoki. U Norwega spokój i powtarzalność dobrych skoków.
Kofler mocno zagubiony z formą. Potrafi skoczyć 123m by w następnym spaść na 92m i zanotować przy tym najgorszą odległość dnia. Poza tym Austriak mocno blokuje się na zawody. Ile to już razy w tym sezonie widzieliśmy jego dobre skoki kwalifikacyjne/treningowe, a gdy przychodził konkurs to była jedna wielka kaszanka?
Damjan lubi tę skocznie co widać po rezultatach. Każdy skok to przekroczona czerwona linia (120m), w kwalach o 6,5m dalej od Koflera uwaga... skacząc przy tylnym wietrze (Kofler miał pod narty).
Na deser para Kraft - Kraus. Austriak prezentuje tutaj świetną dyspozycję i &quot;połyka&quot; Niemca w każdym skoku. Widać, że profil skoczni zdecydowanie odpowiada jego stylowi czego nie można powiedzieć o młodym Krausie. Póki co słabiutko, niebywale się męczy, parabola, która tu obiera pomoże mu jedynie wtedy jak będzie miał huragan pod narty (np III trening). Jak dla mnie peFFa.

Poza tym pogram jeszcze parę:
Kraft - Eisenbichler @ 1 @ 1,85 Unibet ✅
Austriaka już opisywałem, więc powtarzać się nie będę. Kursy wyrównane, ale skoki już nie. Austriak skacze lepiej i powtarzalnie, natomiast Niemiec potrafi odlecieć jak mu podwieje. Taka sytuacja miała miejsce w kwalifikacjach, gdzie Niemiec miał bardzo mocny wiatr pod narty. Efekt Tylko 4m dalej, a aż 5,3pkt miałby więcej zabarane za wiatr. Dla przykładu w Betsson kurs na Austriaka wynosi tylko, 1,66
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Kranjec vs Boyarintsev |2| kurs:2,45⛔
Tutaj kursy powinny być wystawione po równo albo tylko minimalnie na korzyść Słoweńca.Ruski skacze od początku sezonu dość dobrze,a jak na reszte zawodników z tego kraju to bardzo dobrze.W dwóch treningach Boyarintsev oddał lepsze skoki od Kranjca,w kwalach przegrał o ledwo jeden punkt.Skąd więc taki kurs?Wiadomo,że doświadczenie przemawia za Robertem ale skocznia w Niżnym Tagile to handicap w stronę Vladislava.Po takim kursie stawiam oczywiście na Ruskiego.
Kubacki vs Lanisek |1| kurs:1,40✅
Sam się dziwie,że stawiam na Kubackiego i to po takim kursie ale według mnie w tej parze akurat warto.Lanisek miał groźny upadek w Kuusamo.Większych obrażeń na szczęście nie doznał ale ma złamany palec,ręka w szynie,a to dla skoczka jest dyskomfort,bo podczas lotu nie może korygować swojej pozycji tak jak by tego chciał.Wczoraj po skoku kwalifikacyjnym Lanisek po wylądowaniu złapał się w okolice biodra/pleców i nie wyglądało to jakby był przygotowany do skakania w 100%.Kubacki to Kubacki ale tutaj ta skocznia mu pasuje,bo to jego wysokie odbicie w górę i opadanie gwałtownie na dół z wyskości przynosi mu tu dobre skoki.Oby tylko psychicznie nie spalił się znowu w konkursie,a jeśli tego nie uczyni powinien być wyżej od Anze.
Fannemel wygra kurs:3,50✅
Andersowi ta wygrana należy się jak nikomu innemu.Wczoraj w kwalach zdeklasował resztę tym skokiem,jeszcze skakał z niższej belki niż np.Hayboeck.Od początku sezonu nie schodzi poniżej TOP 6.Skacze równo,daleko i bardzo ładnie stylowo.Dziś bez większego wahania stawiam,że zwycięży,bo przy w miarę równych warunkach mocniejszego skoczka w tej chwili nie ma.
Bukmacher:Milenium
Fannemel vs Schlierenzauer |1| kurs:1,40✅
Zwycięstwo Gregora w Lillehammer było trochę przypadkowe,jego kolejne skoki nie są już na takim poziomie jak akurat tamtego dnia.Fannemel jest mocniejszy,dziś powinien do końca walczyć z Hayboeckiem nie z Gregorem.
Freund vs Kraft |2| kurs:2,50⛔
Kolejna według mnie para gdzie kurs na drugiego zawodnika jest zawyżony.Kraft jest w tej chwili na takim samym poziomie jak Niemiec.Para z cyklu 50/50 i kursy powinny być wystawione po równo.W treningu raz lepszy Stefan raz Severin.W kwalach dłuższą próbę zanotował Austriak i po takim kursie gram oczywiście na niego.
Bukmacher:STS
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Michael Hayboeck - Anders Fannemel 2 @1.78 Betclic ✅
Zgadam się z kolegą powyżej, że Anders jest w tej chwili najlepiej dysponowanym zawodnikiem, w Niżnym Tagile warunki powinny być wyrównane, a w takiej sytuacji bez wątpienia górą będzie Norweg. To bez wątpienia najlepszy skoczek w tym sezonie.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Hayboeck M. - Schlierenzauer G. [email protected] STS
Ok, Gregor wygral zawody, ale było tam sporo loterii. Hayboeck jest w zdecydowanie lepszej formie i jezeli nie bedzie zadnej loterii, to te H2H powinno spokojnie siasc. Po skokach treningowych i kwalifikacjach oraz obecnej formie tak sadze. Hayboeck dwa razy przekroczyl juz 130 metr, podczas gdy Gregor do tej granicy sie nawet nie zblizyl.

Asikain en L. - Żyła P. [email protected]
Lauri rownież w Rosji skacze bardzo dobrze, czy to na treningach czy to w kwalifikacjach o te pare metrow dalej niz Piter. Ogolnie Piotrek cienko cos tu skacze, kolo 120 metra sie kreci w dol, A Lauri za kazdym razem ja przekraczal o pare ladnych metrów.

Kot M. - Kubacki D. [email protected]
Moze to glupie ale zaufam Dawidowi. Widac, ze czuje ta skocznie i jej profil mu odpowiada. Maciek mimo wszystko szuka tej formy, a i tutaj w Rosji nie zachwyca. Akurat na tej skoczni mozemy zaufac Kubackiemu i podejrzewam, ze to on bedzie najwyzej z Polakow w jutrzejszym konkursie. Kazdy skok dalej niz Maciek i podejrzewam, ze w konkursie bedzie podobnie.
No kolego widzę że podobnie myślimy: mam te same pary zagrane w totomixie;-)

Hayboeck - Schlierenzauer KL 1 1.45⛔
Tak jak kolega arkadiuszch opisał Hayboeck ma równą formę i bardzo dobre powtarzalne skoki co do schlirego z całym szacunkiem ale jeszcze szuka tej najwyższej formy.. 2-3 metry w każdym skoku spokojnie Hayboeck powinien ogarnąć

Asikainen - Zyła KL 1 1.40⛔
Żyła co do tej skoczni nie wypowiada się doborze i skacze nie najlepiej fin czy to na treningach czy kwalach oddaje dłuższe skoki

Maeaettae - Boyarintsev KL 2 1.90✅
Nieobliczalna para ale z dużym wskazaniem na ruska który imponuje formą bukmacherzy zasugerowali się tym że fin wygrał kwale i co z tego? Zazwyczaj ruski oddaje dłuższe skoki i ma do tego najsilniejszą formę gdzie udowodnił to w Norwegii.. W milenium na tą samą parę na ruskiego mamy 1,67

Kubacki - M.Kot KL 1 1.36✅
wypowiedzi kota są komiczne i kosmiczne:) cyt. &quot;sam już nie wiem o co chodzi w tych skokach&quot; ale przecież on sam wie ile aspektów wchodzi w ten zawód niby skocznia mu się podoba i lubi Rosję ale od samego podobania forma nie przyjdzie ot tak.. Widać że Kubackiemu odpowiada ta skocznia ma dobre powtarzalne skoki

I tak w totomixie jest coś takiego ze przy czterech zdarzeniach nie płacisz podatku promocja trwa od 09do 15 grudnia gram ten kupon za 195 Ewk to 1023 polecam
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Michael Hayboeck - Anders Fannemel 2 @1.78 Betclic
Zgadam się z kolegą powyżej, że Anders jest w tej chwili najlepiej dysponowanym zawodnikiem, w Niżnym Tagile warunki powinny być wyrównane, a w takiej sytuacji bez wątpienia górą będzie Norweg. To bez wątpienia najlepszy skoczek w tym sezonie.
Nie podzielam entuzjazmu kolegów wyżej, nie sprzeczam się, że Anders od początku sezonu prezentuje się więcej niż przyzwoicie i jak na niego zaskakująco równo, ja jednak na jednym z kuponów pograłem na Austriaka po kursie 2,05 jaki oferował millenium.
Treningi (choć nie kieruję się nimi ślepo) wypadły jednak na korzyść Hayboecka, kwale dla Norwega, jednak Fannemel jak dla mnie z każdym konkursem będzie się ouswał z formą i pozycją w generalce. W przeszłości było wiele przypadków, gdzie zawodnicy z drugiego szeregu świetnie zaczynali sezon, ale z czasem wracali na swoje miejsce....

ogarnąłem się trochę po szoku spowodowanym ofertą millenium, konkretnie pozycją:
D.Kubacki miejsce 1-8? - &quot;NIE&quot; po kursie 1,17....naprawdę? ktoś tam zwariował czy tylko ja? Wiem, że kurs śmieszny, ale cały zakład śmieszny i gram go na wszystkich kuponach podbijając kurs. Myślę, że Dawid powinien się skupić na wejściu do 30tki, a nie walką o ósemkę, a w jego przypadku w ogóle nie biorę pod uwagę treningów i kwali, nie raz już dobrze w nich skakał, jednak w konkursie było jak zawsze, bo tu dochodzi psychika, a Dawid tutaj wypada bardzo średnio.
 
matswilander 62

matswilander

Użytkownik
i później będzie płacz i śmiech ... wszystkie kupony do śmieci ... Dawid skacze tutaj bardzo dobrze. Jak powtórzy to co prezentował wczoraj to bardzo realna pozycja.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Do wczorajszych typów z StSu, dorzucam jeszcze najpewniejsze jak dla mnie pozycje z ofery millenium:
A.Bardal - G.Schlierenzauer 1 1.72 - buki chyba zasugerowały się słabymi treningami Bardala dając taki kurs, dopiero w kwalach pokazał dobry skok, ja jednak biorę ten typ, z takim kursem z pocałowaniem ręki jako alternatywa dla Bardal 1-6 po kursie 1,8.
S.Freund -S.Kraft 1 1.4 - Severin dziś zaatakuje podium, natomiast Krafta widzę pod koniec 10tki. Niemiec zaczyna wracać do formy z poprzedniego sezonu i czuję, że na TCS będzie to forma szczytowa
P.Prevc - M.Eisenbichler 1 1.4 - za dobry kurs żeby przejść obok ;-) pomimo dużo gorszych wyników w kwalach i treningach stawiam grubo na Słoweńca, liczę, że przyjdzie konkurs i pokaże Niemcowi na co go stać.
i później będzie płacz i śmiech ... wszystkie kupony do śmieci ... Dawid skacze tutaj bardzo dobrze. Jak powtórzy to co prezentował wczoraj to bardzo realna pozycja.
a ile razy to już Dawid prezentował się bardzo dobrze w treningach? i jaki był efekt w konkursach? realnie to jak wskoczy do drugiej dziesiątki to będzie duuuuuży sukces.......a jak będzie pozycje 1-8 to możesz mnie publicznie wyśmiać i zbesztać ;-)
 
matswilander 62

matswilander

Użytkownik
a ile razy to już Dawid prezentował się bardzo dobrze w treningach? i jaki był efekt w konkursach? realnie to jak wskoczy do drugiej dziesiątki to będzie duuuuuży sukces.......a jak będzie pozycje 1-8 to możesz mnie publicznie wyśmiać i zbesztać ;-)
nie chodzi o publiczne wyśmiewanie się, a wzajemne sobie pomaganie, wiadomo konkurs a treningi to dwie inne bajki ale w każdym skoku Kubacki to min 8 miejsce ogarnął więc jaki jest sens ładowania go do każdego kuponu tym bardziej po tak marnym kursie
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
nie chodzi o publiczne wyśmiewanie się, a wzajemne sobie pomaganie, wiadomo konkurs a treningi to dwie inne bajki ale w każdym skoku Kubacki to min 8 miejsce ogarnął więc jaki jest sens ładowania go do każdego kuponu tym bardziej po tak marnym kursie
żeby nie wprowadzać w błąd - to nie za każdym razem Dawid był w &quot;8&quot; ;-)
- w kwalach był 3 , ale pierwsza &quot;10&quot; nie była liczona, z czego jeśli nie wszyscy to przynajmniej ośmiu powinna bez problemu Dawida &quot;łyknąć&quot;
- w I treningu Dawid był 10, a nie skakało 7 zawodników (np. Schlieri, Kraft, Asikainen, Kofler )
a czy ma sens granie tego wszędzi po takim kursie? dla mnie ma z prostej przyczyny - jeśli mam kupon z potencjalną wygraną 1000zł, ta wygrana zwiększa się o 170zł dodając (jak dla mnie zdarzenie pewne).
Oczywiście dużo mniejszy sens ma granie takich kursów przy małych stawkach, relatywnie niższych wygranych, jednak dla mnie jeśli zdarzenie ma taką szanse powodzenia to się nie zastanawiam;-)
Dodam tylko, że najwyższe miejsce Dawida w karierze w zawodach pucharu świata to miejsce 9 - osiągnął je raz w Szwajcarii, poza tym jednym wybrykiem nigdy w karierze nie zajął miejsca 1-15 w zawodach PŚ.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom