>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Po prostu #2 Derek Jeter super spot.
Swoją drogą ktoś wie, który mecz na Yankee będzie jego ostatnim ? W weekend czy dopiero te z Orioles ? Bo ostatnio nie mam za bardzo czasu na MLB a chciałbym jednak zobaczyć ostatni mecz z jego udziałem.
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
Szukanie niefaworytów (underdogów) i granie ich - chociażby przez porównywanie czy kursy wystawione przez bukmachera aby na pewno pokrywają się z szansami ofensywy/miotaczy.
To samo sytuację , gdzie jakaś konkretna ekipa ma nóż na gardle bo przegrywa serie i zaraz musi wyjeżdżać na teren rywala.
Trzeba zwracać uwagę kto jest w formie , jaki miał Wrzesień czy Sierpień.
Liczby za regular (przynajmniej spora częśc z nich) nie mają znaczenia w Postseason , gdzie czynnik przypadkowości jest wysoki - poza tym
Rok temu było do wyłapanie parę fajnych underdogów po dobrych kursów.
A czym się różni ?
MLB to bardziej długodystansowy bieg jak NBA czy NHL - jak zmniejsza się ilość gier to zmniejsza się tez ilość gier do naprawienia ewentualnych szkód.
Można grac przeciwko trendom lub stosując konkretny system przez sporą cześć sezonu ,a tutaj ciężko coś takiego wyłapać , bo zaraz może się seria skończyć 3-0.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Pierwszą i świętą rzeczą, która różni postseason od regulara w MLB jest to, że w postseason pitching jest świętością - ofensywa na pewno nie przeszkadza, ale to pitching wygrywa mecze, dlatego tacy Athletics, którzy pozbyli się Cespedesa za Lestera, zrobili krok w kierunku postseason, co o mały włos nei skończyło się tragicznie.
Wild Cardy bardzo ciekawe - Lester/Shields i Bumgarner/Volquez. Pierwsza para to klasyk pitchingu chciałoby się rzecz, druga to jak dla mnie przewaga pitchingu po stronie Giants, ale home Pirates ma tutaj ogromne znaczenie.
Kogo typujecie do gry w WS i dlaczego?
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Giants - bo ich lubię i kibicuję im ???? :jupisdfgdfg:
No i mam nadzieję że jutro zrobią pierwszy krok i wygrają z Piratami. No i z ich kibicami a MadBum nie pęknie jak Cueto.
Niezły argument :grin: (też jestem fanem SFG :cool:)
Niestety mecz w Pitts będzie bardzo trudną przeprawą głównie z uwagi na ofensywę Pirates. Volquez sam w sobie nie powinien być przeszkodą nie do przejścia ale jeśli Madison nie wytrzyma to mam obawy. Wild Card games jak już pokazało pierwsze spotkanie to totalna niewiadoma i tak na dobrą sprawę często gęsto z zapowiadanego super pitchingu wychodzą nici bo tam każdy dobrze wie, że jeden błąd może kosztować cały sezon starań, a tego już się nie da odrobić w kolejnym spotkaniu.
Mnie najbardziej nakręca fakt, że SFG w PO to urodzeni zwycięzcy i pokonują wszystkie przeszkody, no ale nie zawsze musi tak być więc trzeba trzymać kciuki przede wszystkim za Bumgarnera bo to że jakies run&#39;s wpadną dla Ginta to jestem spokojny ;)
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Spora - mały ballpark, dużo niezłych hitterów...jednym problemem są tutaj pitcherzy - Scherzez i Tillman potrafią pozamykać każdy batting
 
challenger 11,7K

challenger

Forum VIP
No i jak panowie wrażenia z początku postseason???
Kto by się spodziewał, że Angels po dwóch grach u siebie będą o krok od odpadnięcia z rywalizacji i będą walczyć w Kansas o życie! Czy im się uda?
Tigers stan 0-2 zawdzięczają swojemu bullpenowi, który w ciągu 1 inningu trwoni to co cała drużyna wypracowuje przez cały mecz. Niby teraz będą grać u siebie ale czy Price udźwignie mecz takiego ciężaru? Zobaczymy!
No i na deser dzisiejszy występ Kershawa - 6.2 IP - 8H, 8 R, 8 ER i 2 HR! trzeba się sporo cofnąć w czasie żeby zobaczyć podobne cyfry przy nazwisku Claytona. Zresztą Wainio także zaszalał - 4.1 IP - 11 H, 6 R, 6 ER i HR a żeby tego nie było mało to niewiele brakło a mielibyśmy pierwszą bijatykę w tegorocznym postseason :grin: Póki co sporo się dzieje i dogi górą ;)
 
P 213

pln123

Użytkownik
Postseason kosmos póki co. Dawno czegoś takiego nie widziałem.
Angels pod presją. Na co komu 98 W i home team advantage, kiedy się
przegrywa 2 pierwsze mecze z kopciuszkiem z Wild Card ????
Akurat Detroit przez cały sezon pokazywał, że bullpen ma &quot;świetny&quot; więc
tutaj wielkiego zaskoczenia być nie powinno.
Czy ktoś na początku sezonu wyobrażał sobie skład ALCS Kansas - Baltimore ? LOL
Chociaż nie mówię hop, bo wszystko jest możłiwe ;)
 
J 101

john1683

Użytkownik
No i na deser dzisiejszy występ Kershawa - 6.2 IP - 8H, 8 R, 8 ER i 2 HR! trzeba się sporo cofnąć w czasie żeby zobaczyć podobne cyfry przy nazwisku Claytona.
18 paźdzernik 2013 - też przeciw Cardinals 4.0 IP - 10H, 7 R, 7 ER .:grin:
Nie wytrzymał w tak istotnym momencie. Tak jak i rok temu. Jak oglądałem mecz to zastanawiałem się czy da wyjść Cardinals powyżej tego 1R z pierwszego inning&#39;u bo tak dobrze narzucał. A tu jak się okazuje - nie po raz pierwszy - że technika i przygotowanie to dopiero połowa sukcesu. Głowa i to co w niej siedzi to druga połowa i kto wie czy nie &quot;większa&quot; ;).
A swoją drogą - czemu do diabła go nie zdjęli w czas- no widać było że się sypnął.
 
P 0

pawel128

Użytkownik
dlaczego Win ???
W załączniku screen z posumowania meczu Dodgers - Cardinals.

Proszę o wyjaśnienie dlaczego Gonzales zaliczył Win skoro grał tylki jeden inning i miał jeden Hit.

Czy nie musi mieś przynajmniej 5 innigów aby zaliczyć Win?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 
P 213

pln123

Użytkownik
St.Louis przegrywało po 6 inningu 2:0.
5.2 zagrał Miller. 0.1 Maness.
W 7 inn zdobyli wszedł Gonzales. Zagrał na 0. W bottom 7th Cards wyszli na prowadzenie
zdobywajac 3 runy i W idzie na konto Gonzales&#39;a.
Tak mi sie przynajmniej wydaje.
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
W załączniku screen z posumowania meczu Dodgers - Cardinals.
Proszę o wyjaśnienie dlaczego Gonzales zaliczył Win skoro grał tylki jeden inning i miał jeden Hit.
Czy nie musi mieś przynajmniej 5 innigów aby zaliczyć Win?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Nie
Decyzję o Win , Loss są podejmowane przez sędziego - przeważnie Starterzy je dostają , ale nie zawsze.
Zresztą poszukaj w tym dziale , bo się pytanie o Win-Loss przewija od początku działu na forum...
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
challenger 11,7K

challenger

Forum VIP
Grzesio, Romek i inni zainteresowani - nie wiem czy widzieliście ale jakie szanse widzicie aby to sprawdziło się w tegorocznym postseason???
 
scald_11 58

scald_11

Użytkownik
Grzesio!
Pisałeś coś o tym że na kilku stadionach w MLB są zawyżone średnie odbić/ stadiony są bardziej overowe. Czemu niektóre stadiony tak mają skoro tak i przez co jest to warunkowane. I czy jest to powszechnie znany fakt czy to tylko twoja obserwacja?
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
Stadiony wspomagające pałkarzy mają Colorado , NY Yankees , Baltimore , Texas
To jest topka jesli chodzi o ppomoc dla pałkarzy.
Różne rzeczy miały na to wpływ - na Coors Field trzymano piłki w niezawilgoconych pomieszczeniach - później zmieniono ten system trzymania piłek i juz nie ma linii po 16.5 na mecz.
Zresztą na Wiki można o tym poczytać , nawet swego czasu &quot;Pogromcy Mitów&quot; robili podobne doświadczenie z wilgocią(?) i piłkami baseballowymi.
W innych przypadkach to przeważnie odpowiednie warunki pogodowe + blisko postawiony mur.
Na stadionie Cubs też jak powieje od jeziora to potrafi być HR Derby.
Dlatego chociażby linie UO na mecze Cubsów są późno wystawione.
Dla niektórych jest to powszechna obserwacja , przy innych trzeba sie zagłębić w statystyki ale to są nieznaczne odchylenia mogące być zniwelowane przez jeden-dwa lata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 0

kamil11osin

Użytkownik
( Z góry przepraszam jeśli to zły dział)
Witam,
Mam pytanie do doświadczonych typerów MLB. Moją prośbą jest to, Abyście poświecili chwile Swojego cennego czasu, na pomoc początkującemu wielbicielowi baseballa.
Żebyś lepiej mógł odpowiedzieć na moje pytania streszczę Ci szybko moja przygodę z bukmacherką. Proszę dotrwaj do końca xd

Wszystko zaczęła się jakieś 2 miesiące temu, zacząłem stawiać mecze piłki nożnej, jednak przez liczne porażki postanowiłem zmienić sport. Wtedy natknąłem się na książkę ,,Systemy bukmacherskie”. Było to około miesiąc temu. W tej książce autor opisuje jak sam zarabia na MLB mimo, że nawet nie zna dokładnie zasad. Jego system opierał się na progresji na zwycięstwa, a analiza to nic innego jak tabelka z wynikami. Autor opisuje swoje pierwsze 8 dni z tą metoda, rozpoczyna z budżetem 200zł, a po 8 dniach ma już ponad 800zł. Wiązało się to z tym, że progresja doszła max do 3 poziomu. Po przeczytaniu tej książki pełen entuzjazmu rozpocząłem tak jak autor stawiać progresje. Skończyło się tek, że przez porażki z rzędu Jankesów czy Tampy straciłem 3 razy wyznaczony budżet. Po tych porażkach nawet stworzyłem system, jednak jego wyniki to około 50% zwycięstw. W związku z tym postanowiłem cos zmienić, zostałem przy progresji, ale rozpocząłem stawiać Under/Over, gdyż w moim przekonaniu ten system jest lepszy od stawiania na zwycięstwa, co jest związane z licznymi niespodziankami (moim zdaniem niespodzianki to około 40% meczy). Dobra, wracając do U/O, według moich obserwacji raczej nie zdążają się jakieś długie serie drużyn z punkami w meczu powiedzmy poniżej 8.
Tak więc od kilku dni stawiam U/O i jak na razie 10/15 meczy weszło, więc 66,7% skuteczności. To według mnie bardzo dobry wynik i chciałbym go utrzymać. Jednak po 3 tygodniach z MLB nie znam się wystarczająco dobrze o baseballu, więc stawiam według CBS Sports -&gt;MLB-&gt; Expert Picks (dałbym link ale nie mogę) i intuicji. jeśli chodzi o CBS to ich typy wahają się między 33%-70%.
Fajnie, że dotąd dotrwaliście, w związku z tym co jest wyżej napisane mam kilka pytań, myślę, że dzięki Twojemu doświadczeniu i chęci pomocy, otrzymam na nie odpowiedź:
1. Co myślisz o progresji (zwycięstw i U/O) w MLB, która z nich lepsza, jakich meczy unikać , na jakie stawiać?
2. Analiza meczy, sam nie mam doświadczenia, więc mam pytanie na jakich stronach znaleźć dobre analizy, na co zwracać uwagę, czy dogłębne analizy w sporcie tak nieprzewidywalnym jak baseball się w ogóle opłacają i jaki procent zwycięstw można dzięki nim osiągnąć?
3. Gotowe typy meczy, jak na CBS Sports, czy warto brać je pod uwagę, jeśli tak to jaki serwis jest najlepszy. Może jeszcze taka prośba, jeśli chciałbyś pomóc to może na początek udostępniłbyś Swoje typy?
4. Porady, sugestie, jakie błędy popełniłem, co powinienem zrobić itp.?
Dziękuje Ci, że poświęciłeś swój czas na przeczytanie tego. Będę niezmiernie wdzięczny, jeśli dodatkowo wykorzystasz swoje doświadczenie oraz wiedzę odpowiadając na pytania.
Pozdrawiam i życzę udanych typów
 
Do góry Bottom