>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2014 - Vuelta a Espana (23.08 - 14.09)

Status
Zamknięty.
R 225

rover

Użytkownik
Ciekawa ta Vuelta i wielka szkoda ze już się kończy.
Dzisiaj ostatni etap w górach i osobiście polecam grać wszystko na Froome&#39;a może oprócz pary z Contadorem bo to nie wiadoma, ale co jak co Krzysiek z formą na ostatni tydzień trafił, szkoda, że ten tydzień taki krótki.
Osobiście podpinam się pod typ na Aru w parze z Rodriguezem. Hiszpan nie zachwyca, ma mocny team w przeciwieństwie do włocha, ale nie potrafił tego kompletnie wykorzystać, Aru pokazał dwukrotnie że jak ma noge to ciężko jego tempo utrzymać. Na pewno ma apetyt na etap ale o podium będzie bardzo ciężko, mam jedynie nadzieje, że nie poniesie go młodzieńcza fantazja i że sam się nie ujedzie.
Fabio Aru - Purito Rodriguez 1@ 2.30 Pinnacle
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Dzisiaj wszystko się rozstrzygnie. Ciekawe czy Froome w dalszym ciągu myśli o wygranej? Jeżeli tak to SKY musi zrobić rzeź już na wcześniejszych podjazdach. Na pewno atakować będzie Aru - on nie ma nic do stracenia a do wygrania ewentualnie podium. Purito chyba już nie te lata, traci na takich podjazdach i na pewno warto tutaj pograć na Włocha.
M. Monfort - W. Kelderman 2 @ 2.16 Pinnacle✅
Kurs sporo przeszacowany. Owszem Kelderman nie jest w takiej dyspozycji jak na Giro, wydaje się, że jest już trochę ujechany sezonem, ale jego potencjał na takich etapach jest od Monforta o półkę wyższy. Monfort zresztą też ma w nogach przejechane Giro. W KG minimalnie wyżej jest Wilco i mam nadzieję, że tak też będzie na tym etapie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 20 live:
Chris Froome - Joaquim Rodriguez @ 1.666 Bet365 ✅✅✅
Na taką pare czekałem i na live się doczekałem. Kurs nie powala, ale patrząc na dyspozycje obu zawodników na ostatnich dwóch górskich etapach to nie ma wątpliwości, kto jest zdecydowanym faworytem. Chris będzie walczył dzisiaj o zwycięstwo w całym wyścigu i bardzo możliwy jest scenariusz z etapu 16. Zresztą wiele tu już o obu napisano i każdy kto ogląda chociaż końcówki etapów zgodzi się z powyższym typem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutro formalność czyli ostatni etap, płaska, techniczna czasówka.
Nie podam H2H bo pewna osoba notorycznie kopiuje ode mnie typy w konkursie kolarskim i nie będę mu ułatwiał, bo walka jest na &quot;małe punkty&quot; ????

Zagrałem na razie leciutko i patriotycznie:
Maciej Bodnar wygra etap EW @ 34,00 Bet365
Odpadło wielu dobrych czasowców takich jak Martin, Cancellara, Jungels, Uran i wiele można wymieniać. Niektórzy bez motywacji na dobry wyniki z tych którzy zostali. Bodnar zawsze się zagina i może jutro coś z tego będzie. Oby, trzymam kciuki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
Y 118

yasiu1

Użytkownik
Vasil Kiryienka* - Andrey Amador 1 1.80 Pinnacle ✅

Kiryienka jest wysokiej klasy specjalistą jazdy indywidualnej na czas. Nie ulega wątpliwości, że na dzisiejszym etapie celuje w czołową lokatę. Jego rywal z pary co prawda potrafił się w przeszłości plasować na wysokich lokatach w czasówkach, jednak w bieżącym sezonie lepsze wrażenie w tej specjalności robi na mnie jazda białorusina. Kiryenka potrafił zając między innymi wysokie 7 miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Critérium du Dauphiné, a także w tegorocznej Vuelcie. Natomiast jedynym wynikiem na jaki należy zwrócić uwagę analizując tegoroczne rezultaty uzyskiwane przez Amadora jest 5 miejsce zajęte na styczniowym wyścigu Tour de San Luis, ponadto był jeszcze w stanie uplasować się na 13 miejcu w czasówce na Tirreno-Adriatico. Ponadto można dodać, że Kiryenka to 4 zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, a także 12 ostatnich Igrzysk Olimpijskich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Adriano Malori zwyciezca etapu @ 3.38 Pinnacle ✅ 1
Adriano Malori TOP3 @ 1.6 Bwin/Unibet ✅ 1
Gram na zwyciestwo Wlocha dzisiaj. W tym roku w czasowkach jest w formie, ogrywal juz Martina, Cancellare i innych tuzow. Jesli pojedzie na 100% to nikt tutaj mu nie zagrozi. Na 10 etapie kolarz Movistaru byl co prawda 24, jednak to inna sprawa. To byla czasowka gorska, a jego specjalnoscia sa plaskie etapy. Co prawda na Tour De Balon przegral z Vandewalle, jednak jest w stanie spokojnie go objechac. Tam stracil 3 sekundy, a znajac zycie nie byl jeszcze w najwyzszej formie. Sadze, ze skoro meczyl sie, zeby przejechac caly wyscig to musi nastawiac sie na ten etap. Jego glownymi konkurentami beda wlasnie w/w Belg oraz Krzychu Froome. Chociaz w sumie z nim tez teraz nie wiadomo jak jezdzi czasowki, na pierwszej ktora chyba bardziej go faworyzowala zdecydowanie zawiodl i tam poniosl spore straty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Stef Clement vs Maarten Tjallingii 1 @ 1,61 Bet365 ⛔ 52-28
Pojedynek dwóch kolarzy z tego samego teamu - Belkin.
Dla mnie zdecydowanym faworytem w tej parze jest Stef Clement,który potrafi na takich etapach radzić sobie bardzo dobrze i osiągać przyzwoite rezultat tj. 7 miejsce podczas czasówki na Tour de Suisse czy 19 na Tour de Romandie. Na mistrzostwach Holandii Clement zajął miejsce 4, rywal był 13,a między nimi były,aż 2min różnicy. Podobnie było na 10 etapie tegorocznej Vuelty. 39 Clement,dopiero 109 Tjallingii i 2min różnicy.
Tjallingii nie jest wybitnym specjalistą od jazdy czas,nie osiąga praktycznie żadnych wielkich sukcesów i po wynikach widać,że jest słabszy od swojego rodaka. Jeżeli tylko Clement pojedzie solidnie to spokojnie na tak krótkim odcinku powinien dołożyć koledze około 20sek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Stage 21 Match Bets
A. Valverde v J. Coppel
Typ: Alejandro Valverde @ 1.65 sportingbet ✅
Valverde to przyzwoity czasowiec, w tym roku nawet został mistrzem Hiszpanii w tej specjalności, kiedy jest w formie, to potrafi się sprężyć w samotnej jeździe i zameldować blisko czołówki. Hiszpan blisko swojego celu, czyli podium Vuelty, spora przewaga nad Rodriguezem i Aru, do tego lepiej od nich jeździ czasówki i na tak krótkim dystansie krzywda mu się nie może stać. Ale myślę sobie, że Valverde będzie chuchał na zimne, by nie stało się to co na Tourze, kiedy w ostatniej chwili został wykolegowany z podium. Coppel etatowy uciekinier na każdym etapie, a do tego solidny czasowiec, ale ze zmotywowanym faworytem powinien przegrać, na pierwszej czasówce (o zupełnie innym profilu) stracił 35s, teraz powinno być blisko, ale po właściwej stronie typu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Bodnar - Ludvigsson 1 1.6 ✅ deszczyk pomógł
Bodnar... Gdy go gram, to zwykle mu kierownica odpada, albo jakieś inne cuda się dzieją ;d
Ale tu ma sporą szansę na wysokie miejsce. Stawka czasowców bardzo przetrzebiona po 3 tygodniach ścigania.
Body miał w sumie wakacje, bo jakoś Liquigas nie pracował zbytnio na Caruso. Więc chyba ma w głowie ten etap.
Szwed z kolei pewnie coś tam robił na Dege, ale głównie skłania mnie do tego typu jego dość słaba dyspozycja po powrocie z kontuzji na Giro.
Do wygranej obstawiam kogoś z 3: Malori, Dennis, Vandewalle
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
R 225

rover

Użytkownik
W związku z tym, że także rywalizuję w konkursie o zagram, zaproponuje także nieco tajemniczo. ????
Jedna z niewielu szans dla czasowców na wygranie etapu, zdobycie punktów world tourowych, dlatego nie sądzę, aby ktokolwiek odpuścił dzisiejszy etap. Tymbardziej że nie ma Martina, Cancellary etc. Najlepiej przygotowany z całej stawki wydaje mi się Malori. Dobrze pojechał drużynówke gdzie mocno pociagnął pierwsza część dystansu. Jest solidnie przygotowany. Na górskiej czasówce nie zachwycił, ale wyliczyłem różnice z płaskiego odcinka tej czasówki i włozył tam Dennisowi 21 s. Dlatego to wlasnie włocha uznaje za faworyta.
Malori wygra etap @3.38 pinnacle
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
D. Millar -P. Gilbert 1 @ 2.42 Pinnacle✅
Millar to już nie te lata co kiedyś, ale wobec tego, że zbyt dużo czasowców na trasie nie pozostało to myślę, że Millar przyjedzie dzisiaj stosunkowo wysoko. Gilbert nigdy specjalistą od jazdy na czas nie był, na poprzedniej czasówce dosyć wyraźnie przegrał z Brytyjczykiem i myślę, że dzisiaj może być podobnie. Kurs na pewno mocno przeszacowany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No to zaczynamy.
Po Conatadorze można spodziewać się wszystkiego. Ja liczę na fajerwerki. Kursy dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, bo jeśli jest zdrowy to jest tutaj w TOP3 jeżdżących po górach.
Klasyfikacja generalna:
Alejandro Valverde - Alberto Contador 2 @ 3,75 Bet365 ✅✅✅
Alberto Contador TOP10 @ 2,10 Bet365 ✅✅✅
Alberto Contador TOP3 @ 5,50 Bet365
✅✅✅
Valverde to pomocnik Quintany. Może coś ugrać ale nie zapominajmy że jest po Tour de France gdzie był dość średni w górach. Kurs na TOP10 przesadzony. A na TOP3 już całkowicie skoro płacą tylko @8,0 na wygraną.
Świetna wiadomość dla Przemka Niemca będzie liderem Lampre na Vueltę. Tak jak DejviWatt pisze jego stać na TOP10. W górach potrafi kręcić. Niby obsada masakra na tym wyścigu, jednak jak to Vuelta ma do siebie połowa odpadnie z walki o KG w 1 tygodniu. Przemek jeździ czujnie i liczę na dobry wynik. A kogoś trzeba pchać skoro nie ma Majki :razz:

Przemysław Niemiec TOP10 @3,00 Bet365
⛔⛔⛔
A jeszcze wracając do Contadora, z fajnym porównaniem się spotkałem, iż on jest jak bokser, jak mistrz który albo walczy o pas albo w ogóle nie walczy. A skoro pojawił się na starcie to walczy o wygraną.
Znakomity wyścig, pod każdym względem. Poprzez pryzmat forum, pod względem bukmacherki kapitalnie. Dawno nie było tak udanego wyścigu. Świetna robota wszystkich udzielających się tutaj, myślę że gdyby przeliczyć każdy typ płaską stawką to niesamowite pieniądze można było wygrać grając typy wszystkich tutaj podających swoje propozycje, jeszcze raz świetna robota ????
Co do wyścigu, wygrał ten na którego najmocniej liczyłem czyli Alberto Contador. Nie dość że kibicowsko super to jeszcze Hiszpan dał zarobić. Wyścig trochę zmienił się z dniem upadku Nario Quintany, przegrupowanie lidera w Movistarze, do tego miazga na tej samej czasówce Contadora nad Froomem i tak na prawdę emocje się skończyły w Klasyfikacji Generalnej. Jednak zrekompensowały to świetne etapy szczególnie ten na Covadongę gdzie wygrał Polak Przemysław Niemiec. Zaimponował mi Krzysztof Froome bo jechał po ciężkiej kontuzji i nie jechał w swoim stylu, może dlatego że nie miał drużyny by robić selekcję od tyłu i musiał atakować, co mi się niesamowicie podobało u Brytyjczyka. Kolejne podium Valverde któremu nie kibicowałem za to jego kunktatorstwo, wolałem zobaczyć Włocha Fabio Aru na podium.
Świetny wyścig za nami, chyba najlepsze GT w tym roku, zresztą Vuelta co roku jest najlepsza poziomem sportowym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Talansky - Pinot 2,02 (a było 2,20) ✅
Pisałem wyżej. Pinot po bardzo trudnym TdF do tego 3 czasówki i do tego Andrew, który po totalnie nie udanym TdF, gdzie nastawiał się na CG będzię musiał poszukać szansy w Hiszpanii. Wg. mnie duże value ten kurs, tym bardziej, że jak ktoś pisał Pinot raczej tutaj nastawi się na etapy.
Contador win Vuelta Espana 2014 9,00 ✅
Daniel Martin - Przemyslaw Niemiec 2,60 ⛔
Na pewno value. Jedyne co mnie wzbraniało przed tym typem to Horner, bo było jasne, że obrońca tytułu będzie liderem i nie było do końca pewne jaką rolę będzie miał Przemek. Po wypadnięciu Hornera powinno być jasne, że jest liderem. Daniel to wielka niewiadoma ale nie sądzę, by w tej parze był tak dużym faworytem, tym bardziej, że ma Talansky&#39;ego, który powinien być liderem(chyba że pojadą na kilku)+to jest Garmin
Laurens Ten Dam - Cadel Evans 1,934 ⛔ [/b]
Oj Cadel, Cadel...Jednak mu zawierzę. Z kilku przyczyn. Po pierwsze trasa. Nie jest w tym roku wybitnie ciężka. Do tego 3 czasówki, chociaż ta TTT to taki bardziej prolog. Jednak mimo wszystko te kolejne dwie mocno faworyzują Cadela. Do tego chyba nie jest źle z formą, w Utah 3 miejsce daje nadzieje. Ten Dam ma TdF w nogach i jakoś nie chce mi się wierzyć, że tutaj pojedzie na generalkę, bardziej widzi mi się do pomocy Gesinkowi czy Keldermanowi(chociaż to Belkin i tutaj żadne cuda mnie nie zdzwią). Kurs bardzo przyzwoity i wydaje mi się, że jedna trochę zawyżony.
Myślałem nad Gesinkiem z VDB, ale kursy są dobrze wg. mnie wystawione więc nie ma tam value.
Jednak się skusiłem na Sagana za drobne bo po takim kursie na pewno tutaj jest lekkie value.
Dodałem jeszcze:
Movistar Team will win team classification 3,63 ⛔ 2
Mają najszerszą drużynę i naprawdę wielu górali, którzy także mogą iść w ucieczki. Jest Valverde, Quintana, Anacona, Izaqirre, Herrada. Po takim kursie warto i to bardzo. Tym bardziej, że pewnie na podjazdach Movistar będzie chciał kontrolować a to oznacza, że do późna powinni zostawać pomocnicy a to oznacza, że pewnie zawsze ktoś będzie z przodu bo wydaje mi się, że Valverde nie odpuści z Quintana wiadomo. Tak naprawdę kto ma im zagrozić. Na mecie mamy bonifikaty więc przy takiej trasie faworyci nie odpuszczą. Jest Garmin z Talanskym, Martinem i Hesjedalem ale tak naprawdę nie wiadomo jak to Martin pojedzie na Hesjedal jednak ma już w nogach sporo w tym sezonie. Jest Belkin z Ten Damem(TdF), Gesinkiem też tutaj nie wiadomo co może pokazać i Keldermanem, który nie wiadomo jak po Giro i przerwie będzie jechać. Sky niby ma szanse ale nie widzę regularnie przyjeżdżających z czołówką 3 kolarzy Sky, To samo Tinkoff, Katusha, Astana.
I tak spoko. Szkoda Quintany bo z nim Movistar pewnie wygrałby drużynową, bo też taktyka drużyny byłaby trochę inna.
Co do h2h Talansky poszedł grubo więc i tak fajne plusy. Contador także po 12.25 w pinnku więc ogólnie cała Vuelta bardzo pozytywnie ????
Po Cadelu też trochę więcej się spodziewałem. Totalnie niewidczony i mimo, że Ten Dam stracił prawie 2h to i tak był lepszy niż Cadel. Szkoda
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
http://rowery.org/2014/08/22/vuelta-a-espana-2014-christopher-horner-nie-obroni-tytulu/

Daniel Martin - Przemysław Niemiec @ 2.67 Pinnacle ⛔⛔⛔

Wychodzi, na to, że Niemiec będzie liderem Lampre. Na balonowym wyścigu fajnie pojechał, ponoć forma na Vuelte jest:



A założenia taktyczne w świetle braku Hornera, będą sprzyjające, Polak dostanie szanse.
Martin to łamaga, ma Talanskiego w składzie i nie wiadomo właściwie jak tam jego dyspozycja. Za duża dysproporcja w kursach, zresztą po tej informacji o Hornerze polecą.


http://rowery.org/2014/08/22/vuelta-a-espana-2014-froome-upadl-pinot-lezal-i-nie-wstal/

W świetle powyższego i reszty argumentów ww. przykładam mocniej:

Thibaut Pinot - Andrew Talansky @ 1.95 bwin ✅✅✅

Przemek niestety potracił w 1 tygodniu i potem polował na etap, zresztą taktyka okazała się słuszna. Co do Martina zwyczajnie się pomyliłem, forma była.
Talansky zupełnie się nie pokazał, ale na Pinota, który odpuścił sobie dojechanie do końca wystarczyło.
Wszystko na Contadora oczywiście pobrane więc ✅ konkretny.

Jak zwykle Vuelta okazała sie najlepszym GT w ciągu roku. Co do typów na forum zgodze się z dawidem w 100%, dawno nie było takiej aktywności i tylu naprawdę solidnych betów w tym dziale. Szło się konkretnie zarobić na tym wyścigu - kto nie zaglądał niech żałuje ;)
Wszystkim, którzy podawali zakłady i ciekawe informacje - dzięki, oby tak dalej!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
T 19

trewor

Użytkownik
Niestety z tego co się orientuję nie mogę wysyłać priva &lt;tutaj prośba do moderatora, który za jakiś czas skasuje ten post, o odblokowanie mi możliwości prywatnych wiadomości; mam nadzieję, że roczny okres karencji jest wystarczający&gt;, ale chciałem podziękować:
@dawid.400 za typ z etapu 11: Froome - Quintana 1
@szymon1989, @Davey_Watt, @Rimaraf za typ w generalce: Talansky - Pinot 1

Weszło w takich, a nie innych okolicznościach, no ale... taki sport :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
No to teraz ja zajme sie podsumowaniem tegorocznej Vuelty. Pierwsze wrazenie? Bardzo pozytywny, malo plaskich etapow, na ktorych straszliwei sie mecze ogladajac i gdyby nie komentatorzy to prawdopodobnie wlaczalbym jedynie koncowki etapu. Obsada? Naprawde swietna, dawno juz nie bylo takie wielkiego touru z taka paka. Musze przyznac, ze byla troche zwariowana. Kiedys ktoregos czolowego lapal kryzys to pojawialy sie mysli, ze jutro bedzie plynac jeszcze mocniej. Nastaje nowy dzien, a tu taka niespodzianka, bo ten kolarz wyglada najlepiej ze wszystkich walczacych o czolowe lokaty.
Teraz przejde do konkretnych osob. Wiadomo podsumowanie trzeba zaczac od wielkiego come back&#39;u Alberto Contadora. Ksiegowy pokazal moc i przede wszystkim charakter. Wrocil po kontuzji, przygotowany troche na szalenczych warunkach i przede wszystkim bez mocnej pomocy. Jesli nie kontuzja to sadze, ze Tour de France rowniez by wygral i nawet bedacego w swietnej dyspozycji wtedy Rekina spokojnie by objechal. Forma pewnie byla lepsza niz tu, no i mial tam na pewno lepszych gregario.
Szarpal, atakowal, mozna powiedziec wrocil stary dobry Alberto. Mozna powiedziec, ze w pewnych momentach zbyt mocno koncentrowal sie na Purito i Valverde, jednak w najwazniejszych momentach potrafil ich urwal i wygrac.
Drugim plusem dla mnie jest na pewno postawa Krzyska Froome&#39;a. Podobnie jak Alberto musial wycofal sie z Touru z powodu kontuzji, tutaj powrocil, mimo ze nie byl w najwyzszej formie to z kazdym dniem widac bylo poprawe. Troche dziwna taktyka, bo czasem na etapie plywal niemilosiernie, by potem atakowac. Troche komicznie wygladalo, gdy Sky rozrywalo peleton, a Froome ledwo sie na koncu potrafil utrzymac. Widac bylo, ze nie bylo zgrania, a moze dalej sa jakies zgrzyty w tej druzynie? W kazdym badz razie nie mial duzego oparcia w niej oprocz Nieve. Poradzil sobie jednak i tak moim zdaniem bardzo dobrze.
Z kolarzy drugiego szeregu chcialbym przede wszystkim docenic Aru, Martina i Barguila. Ta trojka podobala mi sie chyba najbardziej. Wloch i Francuz pokazali, ze sa rzadni sukcesow. Atakowali kiedy tylko mogli, jechali bardzo odwaznie. Czasem placili za swoja mlodziencza fantazje. Jednak wlasnie na takich probach beda uczyli sie podwojnie. Na razie zbieraja doswiadczenie i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze to w przyszlosci zaprocentuje i obaj beda mogli walczyc o czolowe miejsca na wielkich tourach. Barguil pokazal, ze francuska szkola tak jak polska szkola zbiera zniwo swojej pracy. Tam rowniez wyrastaja naprawde fajni kolarze tak jak w/w Barguil, Bardet czy Pinot. Beda mieli pewnie pocieche jeszcze z nich. Aru to mimo wszystko jednak polka wyzej niz Barguil w tym momencie. Stal juz w tym roku na podium Giro, jednak tutaj obsada byla duzo lepsza. Widac, ze jeszcze troche sie musi nauczyc, zeby rownorzednie rywalizowac z czolowymi kolarzami. Co do Martina to on zaskoczyl chyba wszystkich najbardziej. Malo kto stawial na niego, ze bedzie tak wysoko. Duzo osob, w tym tez ja, stawiali Przemka Niemca wyzej od Irlandczyka. Pokazal, ze potrafi jezdzic duze wyscigi i robic to naprawde dobrze. Na najtrudniejszych etapach troche tracil do najlepszych, na tych prostszych bil sie o wygrana. Naprawde pozytywna postac tej Vuelty.
Nie mozna zapomniec rowniez o naszym Przemku Niemcu. Mimo, ze troche wiecej oczekiwalem od niego w klasyfikiacji generalnej to i tak jestem zadowolony. Przemkowi nie sluza wysokie temperatury, jak sam mowi straszine sie meczy przy nich. Co by jednak nie mowic wygrany etap duzo wiecej znaczy niz 9, 12 czy 15 miejsce w klasyfikacji generalnej. Za 4-5 lat malo kto bedzie o tym pamietac. Zwyciezcy etapu pamietani sa dluzej, tymbardziej takich ciezkich i kultowych jakim byla Covadonga.
Degenkolb i Bouhanni, o nich takze trzeba pamietac, bo swoja role odegrali w tym wyscigu. Francuz pokazal, ze na plaskich etapach to on jest naprawde mocny i w tym momencie to najlepszy kolarz Francuski na takie etapy. Mimo, ze na mistrzostwach Francji objechal go Demare, to z czystym sumieniem moge powiedziec, ze Bouhanni jest lepszym kolarzem od swojego klubowego kolegi. Zaskoczyl mnie on jednak przede wszystkim na 3 etapie, gdzie kazdy skazywal go na porazke. To on pokazal, ze coraz lepiej radzi sobie pod gore i mimo, ze byl dopiero 9 to i tak swietny wynik. Wygral 3 etapy i sadze, ze nie ma czego sie wstydzic. Co do jego glownego rywala w tym wyscigu - Degenkolba, to tak naprawde obaj plaskie i pagorkowate etapy rozdali wobec siebie. Niemiec wzial 4 etapy, moze gdyby nie kraksy i jakies chwilowe slabosci byloby ich wiecej. Gdy juz Francuza nie bylo, to latwo mozna bylo dostrzec, ze Dege nie ma sobie rownych. Jechal rowniez naprawde dobry wyscig, chyba najlepszy w swojej karierze, ktory przypieczetowal zielona koszulka, dla najlepszego zawodnika klasyfikacji punktowej. Pokazal, ze Giant to nie tylko Kittel. Trzeba jednak przyznac, ze ten zespol ma najlepszy pociag w calej elicie. Normalnie to wlasnie Degenkolb pracuje dla Kittela, ale rowniez sa tu swietni inni zawodnicy tacy jak Sinkeldam czy Arndt.
Warto rowniez wyroznic Gesinka, ktory mimo ze nie ukonczyl wyscigu to pokazal sie z naprawde fajnej strony. Nie mowie to przez pryzmat wspolczucia do jego sytuacji rodzinnej, bo jest mi przykro i trzymam kciuki, zeby wszystko sie dobrze skonczylo. To jak zawsze psioczylem na niego, ze jest szklany, ze nie ma jaj. To tutaj pokazal fajna jazde. Nie bal sie atakowac i nie ukrywam, ze bardzo mu kibicowalem, gdy zaatakowal po etap. Lubie tego kolarza, mam do niego pewien sentyment, bo to taki niespelniony, ale moim zdaniem utalentowany kolarz. Moze Vuelta bedzie jakims krokiem w dobra strone? Kto wie?
Co do minusow to chyba nikt nie ma watpliwosci, ze tutaj powinny znalezc sie nazwiska Valverde i Rodrigueza. O ile jeszcze Alejandro czasem zaskakiwal, na przyklad wtedy gdy wygral etap, to Purito moim zdaniem kompletnie zmascil ten wyscig. Mial atakowac, jak sam mowil dwa etapy mial upatrzone. Pokazal jednak, ze nie ma jaj na wygrywanie. Znowu w frajerski sposob przegral. Mial najlepsza ekipe, bo takich gregario jak Moreno i Caruso to kazdy mogl mu na Vuelcie pozazdrosic. Nie potrafil on jednak tego wykorzystac. Nie zalapal sie nawet na podium i dobrze. Tak jak wspominalem, ze moim zdaniem Purito nie wygra zadnego etapu. No i mialem racje. Valverde w swoim stylu, zamiast walczyc o zwyciestwo to on od razu sie poddal i myslal jak najwiecej nie stracic. Szkoda, ze Kintana szybko odpadl, bo on tutaj moglby wprowadzic troche zametu. Mnie osobiscie irytowalo, gdy Valverde i Purito ogladali sie na Contadora, zamiast atakowac. Dobrze, ze ich Krzychu ogral i pokazal im miejsce w szeregu.
Trzeba tutaj wrzucic do jednego worka kolarzy, ktorzy zdecydowanie nie byli w formie na tej Vuelcie, a mam na mysli chocby: Talanskiego, Van den Broecka, Pinota. Oprocz Francuza to dwoch pierwszych jakos nie moze trafic w wielkie toury. Kiedy wydaje sie, ze w tym roku moga odpalic i powalczyc o zwyciestwo to zawsze cos jest nie tak. Czasem nie trafiaja z forma, a niejednokrotnie jakies kontuzje uniemozliwiaja im zakonczenie. Troche podobnie do Gesinka, moze uda tym razem im sie przerwac ta niemoc?
Z kolarzy na plaskie i lekko pagorkowate etapy zawiodl zarowno Sagan jak i Gilbert. Moze to nie mial byc moment szczytu ich formy, jednak jechal wielkie tour, zeby przejechac go zupelnie niezauwazonym to troche nie przystoi kolarzom tego pokroju. Co prawda zdarzalo im sie finiszowac gdzies w czubie, jednak to nie bylo raczej spelnienie ich oczekiwan. O ile Sagan mogl byc zmeczony po Tourze, a teraz tylko budowac forme to Belg mnie zawodzi od dluzszego czasu. Jeszcze niedawno lubilem jak atakowal i wygrywal etapy na Tour de France, mial naprawde dobre kopyto. Zagubil gdzies jednak swoja forme. Mam nadzieje, ze to sa jednak tylko chwilowe problemy.
Podsumowujac:
✅
Contador
Froome
Aru, Martin, Barguil
Degenkolb, Bouhanni
Niemiec
Gesink
⛔
Valverde
Rodriguez
Talansky, Van den Broeck, Pinot
Sagan, Gilbert
Co do konkursu to chcialbym bardzo podziekowac za udzial jak i rywalizacje. Byla naprawde na najwyzszym poziomie. Sam fakt, ze zwyciezca mial duzo wieksza liczbe punktow niz na konkursie Tour de France cos swiadczy. Co wiecej walka o czolowe lokaty trwala do samego konca. Konkurs przysluzyl sie rozkwitowi tego dzialu, ktory chyba byl w tym okresie najbardziej i najlepiej dzialajacym. Swietne analizy, a oprocz tego skutecznosc typow. Dziekuje za swietna zabawe i jeszcze raz gratuluje pracy, jaka kazdy z nas wniosl w rozwoj tego dzialu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +67
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
zabek może i fajne podsumowanie, ale i tak nikt tego nie przeczyta
tldr ????
Moze i tak byc. Ja tam podzelilem sie moimi przemysleniami, ale to i tak jest tylko czesc. Jak juz cos robie to chce mimo wszystko, zeby to mialo chociaz rece i nogi. Jesli ktos chce to zachecam do przeczytania, jesli nie to tez sie nic nie stanie. Jak ktos ma chwilke czasu i lubi czytac lektury to polecam ???? A ktos skusil sie na przeczytanie, bo reputy polecialy, ale tez trafily sie mile slowa na PW, to buduje i zacheca do pracy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom