>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Jak mądrze zarządzać kapitałem podczas obstawiania meczów?

M 0

motorcycleboy

Użytkownik
Mam pytanie:
W toku gry będzie nieustannie zmieniał się poziom mojego bankrollu. Czy powinienem zmieniać wartość jednostki, np. jeżeli mam 1000zł kapitału i 10j=30zł, to po spadku kapitału do 800 zł powinienem zmniejszyć wartość jednostki do powiedzmy 10j=25zł?
Pozdrawiam
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ilość jednostek jako stawka zakładu, to iloczyn kasy aktualnie posiadanej w banku oraz wstępnie przyjętego, stałego procentowego wskaźnika np. 3%.

Tak więc gdy zaczniesz grę z kapitałem 1000zł a tym wskaźnikiem będzie te 3%, to stawka wyniesie 1000*3%=30zł, a gdy posiadana kasa będzie wynosić 800zł, to i stawka 800*3%=24j.

W ten sposób grasz, ryzykując zawsze ten sam procent posiadanego budżetu.

..........

Oczywiście nie poruszyłem tu zagadnienia stawek modulowanych.
 
ekaga 238

ekaga

Użytkownik
Jesli chodzi o stawkowanie procentowe to tutaj powinna pojawić sie także odpowiedz jak stawkowac grając kilka typów jednocześnie. Chodzi tutaj o sytuacje gdzie zauważamy value np. Tydzień przed meczem i gramy kupon bo pózniej kursy poleca w dół. Wtedy teoretycznie bodzet czyli dostępne środki nam sie zmniejszają wiec następne kupony powinny byc grane za mniejsza stawkę? Moim zdaniem nie. A według was?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
A 226

adiqq

Użytkownik
Jesli chodzi o stawkowanie procentowe to tutaj powinna pojawić sie także odpowiedz jak stawkowac grając kilka typów jednocześnie. Chodzi tutaj o sytuacje gdzie zauważamy value np. Tydzień przed meczem i gramy kupon bo pózniej kursy poleca w dół. Wtedy teoretycznie bodzet czyli dostępne środki nam sie zmniejszają wiec następne kupony powinny byc grane za mniejsza stawkę? Moim zdaniem nie. A według was?
w tym przypadku budżet ci się nie zmniejszy, bo ten typ zagrany z wyprzedzeniem nie został jeszcze rozstrzygnięty. Środki dostepne są mniejsze, ale przecież nie będę przecież przeliczać stawkowania przed każdym postawionym typem, żeby grać np za te 3% budżetu.
wtedy grając dużo typów, każdy kolejny typ muszę grać za mniejszą stawką, co IMHO jest bez sensu....
stawki można przeliczać w jakichś cyklach np. tygodniowych, lub przy znacznej zmianie budżetu (np przy spadku do 80% i wzroście do 150%)
 
cashandra 6

cashandra

Użytkownik
Zgadzam się z tym co pisze użytkownik adiqq. Jeżeli gramy dużo wcześniej więcej typów, to nazbiera nam się mniejszy kapitał i niższe stawki, co ni jak ma się do artykułu. Lepiej to robić cyklicznie jak już wyżej ktoś wspomniał, co jakiś okres czasu, albo osiągniętego salda/budżetu.
 
Do góry Bottom