>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2013/2014 - ciekawostki, pytania, rozmowy o NBA.

Status
Zamknięty.
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
mysle ze nr 1 dla niego to miami tylko napewno za mniej niz 15 nie bedzie tam gral, no i oczywiscie lebron musi zostac. jak nie miami to wydaje sie ze houston ma najlepsza sytuacje. moze tez leciec na kasae i zostac w NY
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Carmelo zostanie w Nowym Jorku albo pójdzie do Dallas. Są to dwie najbardziej realne i najlepsze opcje dla niego. W Miami nie wyląduje, bo Heat nie mają pieniędzy na niego, zakladając, że Lebron dostanie maxa. Do tego Bosh chce 18mln za sezon i 5 letniej umowy wartej 90mln. Więc skąd kasa na Melo? A jeśli Heat nie dogadają się z Lebronem, to tematu również nie ma. Największym problemem Heat jest nie max deal Lebrona, tylko to, że muszą dać Wade&#39;owi pieniądze na które nie zasługuje biorąc pod uwagę jego chroniczne problemy z kolanami, staty gdy jest na parkiecie i obniżający się poziom gry. Ale muszą mu je dać za zasługi - za grę w jednym klubie, za opt out i inne pierdoły. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty, teraz rozumiem Brona czemu olał Cavs kilka lat temu i nie będę miał mu za złe, gdyby olał Miami.
Wracając do Melo...jeśli pójdzie to Houston to będzie można powiedzieć zamienił stryjek siekierkę na kijek. Słaby trener, drużyna bez obrońców..jak zwykle skończy się na 2 rundzie na silnym zachodzie. Znacznie lepszą opcją są Mavs - świetny trener, niezła ekipa tworząca drużynę, Mavs byli jedyną ekipą, która tak naprawdę postawiła się Spursom i to nie jest przypadek. Knicks też nie są złą opcją - Jackson nie mając picków w dracie zrobił świetną robotę oddając niechcianego Feltona + Chandlera a dostając Calderona, który w miejsca uspokoi grę Knicks + 2 prospecty w dracie - Early i Antatekoumpo. Skoro Bulls potencjalnie odpadli z walki o Melo, co wyjdzie im na plus (nie wiem tylko po co im Pau Gasol) to opcje są dwie Knicks lub Mavs. Lakers odrzucam z wiadomych względów - burdel na kółkach, z fatalnym kontraktem Bryanta, który będzie im wadził przez lata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
jak mowisz ze houston jest bez obroncow to dallas tym bardziej. w houston maja obroncow top 5 w lidze na dwoch pozycjach, wiec material do zbudowania niezlej obrony napewno jest, tym bardziej ze harden za czasow oklahomy zly w obronie nie byl, inna sprawa jest trener, ktory nic nie wnosi do tej druzyny w przeciwienstwie do coacha dallas. jesli melo zostanie w NY to raczej nie ze wzgledu na grajkow z drugiej rundy draftu czy calderona tylko na kase, wg mnie bez melo NY to jest najslabsza druzyna w lidze na ten moment i nikt nie jest blisko, nawet jak anthony z nimi podpisze to PO w najblizszym sezonie nie zrobia. jesli melo chcial by zostac w NY ze wzgledu na wyczyszczone salary na rok 2015 wydaje mi sie, ze wykozystal by swoja opcje w kontrakcie na ten sezon
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
To różnimy się w ocenie jeśli twierdzisz, że Dallas jest gorsze defensywnie od Houston ???? prawda jest taka, że ciężko być gorszym defensywnie od Houston, a to że Houston ma dwóch top 5 defensorów na 2 pozycjach nie przekłada się w żaden sposób na drużynową defensywę Houston i z Melo lepiej nie będzie. Proste, że Knicks mogą go skusić kasą, ale ta wymiana z Mavs i dwa picki w drafcie pokazują, że Knicks w postaci Jacksona mają właściwą osobę na właściwym miejscu, kogoś z głową na karku, a to też jest jakiś argument, bo na dobrą sprawę nagle okazuje się, że niewiele jest lepszych opcji na rynku - Houston z tym składem nie potrafili przejść 1 rundy playoff, w rywalizacji w której odrobina defensu mogłaby przechylić szalę - to nie brak Melo był problemem tylko brak defensywy i coacha i przyjście Melo tych dwóch rzeczy nie zmieni. Dallas jest drużynowo lepszą ekipą i wolałbym grać w ekipie z Ellisem, Nowitzkim + dwoma zawodnikami, z którymi już grałem w Knicks i u trenera, który potrafi ze swoich zawodników wycisnąć to co najlepsze, a nie w drużynie dwóch samolubów (Howarda i Hardena) bez defensywy i z coachem, który nie ma tego czegoś w najważniejszych momentach. Harden za czasów OKC nie był zły w obronie, bo OKC grało jakąś obronę w przeciwieństwie do Houston, które rywalizację przegrało z Aldridgem, bo coach geniusz nie potrafił ogarnąć jakiegoś sposobu obrony na jednego zawodnika przeciwnika. Howard i Harden to zdają się być koszykarzami, którzy w swojej karierze raczej niczego wielkiego nie wygrają. Harden był świetny na tle Duranta i Westbrooka, ale gdy w playoffach trzeba było przejąć cieżar gry w decydujących momentach zawodził niemiłosiernie; jest dobry ale i przepłacony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
no czyli generalnie sie zgadzamy bo ja nie mowie ze houston jest lepsze w obronie, tylko ze tam sa zawodnicy na ktorych dobra obrone mozna zbudowac. problemem jest tutaj trener zreszta tak jak mowisz seria z portland to najlepiej pokazala bo rockets napewno gorsi nie byli, tyle ze zabraklo dobrych akcji w koncowkach i lepszej obrony. co do dallas to jest swietny trener ale poza tym grubas felton, dziadek nowitzki ktory wsumie gra podobnie jak melo i mogli by nie pasowac do siebie na boisku, chandler polamany i szalony ellis, ja nie widze tej druzyny w 2 rundzie, a to ze powalczyli z SA wg mnie wynika ze slabszych meczow spurs a nie z potencjalu dallas. zgadzam sie tez ze harden zawodzil w PO wsumie od czasu finalow z miami, to jest problem ale moze przyjdzie poprawa z czasem, lebron kiedys tez zawodzil, a taki durant jest wg mnie mocno przehypowany bo w PO swietnie gral tylko przeciwko clippersom ktorzy nie miel na niego obroncy. Wydaje mi sie ze opcja druzyny z melo hardenem i howardem czyli mozliwe ze 3 z 10 najlepszych zawodnikow w lidze jak dla mnie bardziej trafi do anthonego
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
a to ze powalczyli z SA wg mnie wynika ze slabszych meczow spurs a nie z potencjalu dallas
akurat kwestia potencjału drużyny to sprawa drugorzędna, potencjał nie gra i nigdy grał nie będzie; chodzi bardziej o klimat do gry, podejście trenera i jego umiejętność wyciągnięcia z graczy tego co najlepsze. Carlisle to świetnie robi, a nie powiedziałbym, że Spurs w tej rywalizacji grali gorzej niż w kolejnych rundach...ba powiedziałbym, że to bardziej Dallas przegrało tę parę niż Spurs ją wygrali. Dallas grało koszykówkę zespołową bardzo zbliżoną do Spurs, potem już nikt tego nie grał. Gdyby mieli kolejną opcję w ataku to byliby świetną ekipą i pewnie pozamiataliby parkiet Rocketsami w playoffach. Kwestię Peltona zostawiam otwartą, bo nie wiem na ile jego forma i gra to efekt &quot;nowego jorku&quot; i klimatu w ekipie Knicks - tam od jakiegoś czasu, dłuższego czasu, wszyscy byli zmęczeni sobą. Zmiana klimatu i przede wszystkim personelu od właściciela po trenera może Peltonowi tylko pomóc.
3 z 10 najlepszych zawodnikow w lidze
ostro..Melo pewnie tak, choć to samolub, który grając drużynowo mógłby wiele ze swoich statów stracić, Harden jest w 10tce, ale najwięcej zarabiających, Howard w 10 był kilka lat temu, teraz nie wiem czy jest nawet w 20tce ???? . Osobiście gdybym kierował Knicksami wolałbym kasę dla Melo dać na Stephensona, Gasola i Arizę i miałbym zajawkę drużyny - za rok po odejściu Amare i Bargnianiego miałbym kolejne pieniądze na wzmocnienie ekipy i tak powstałaby w ciągu 2 lat ekipa na solidnym poziomie, ale mam wrażenie, że większość GMów nie ma pojęcia o racjonalnym wydawaniu pieniędzy i budowaniu drużyny.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kilka njusów wyczytałem, to się podzielę:
Darren Collison chce grać i dlatego przenosi się do Sacramento Kings. A szanse są spore, bo patrol na Isaiaha Thomasa zagięły m.in. Boston Celtics czy Detroit Pistons.
Thabo Sefolosha idzie do Atlanty Hawks na trzy lata. Według mnie spora wyrwa w obronie Thunder i ciekawe, czy załatają to kimś równie dobrze usposobionym defensywnie.
Chris Kaman za to trafił do Portland Trail Blazers. Czyli jeden z celów na to okienko sobie spełnili. Szukają jeszcze kogoś na rozegranie i pozycję skrzydłowego.
No a Dirk zgodził się na obniżenie zarobków i zostaje w Dallas. Podpisał umowę na trzy lata, a za rok gry skasuje 10 mln dolców.
 
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
no nie przesadzaj z tym howardem, wszyscy sie z niego smieja ze to drewniany, ze pajac a i tak pewnie od ~2007 roku jest najlepszym C w lidze i nikt nie jest blisko, jak nie jest w 10 to na bank w top 15, broda tym bardziej. co do wydawania kasy to napewno w przypadku gdzie chcesz sie przebudowac wchodzenie w kontrakt pewnie 4 letni arizy, ktory przypadkiem znowu gra zyciowke jak jest w CY i gasola dla ktorego jest coraz mniej miejsca w NBA bo jest za wolny zeby grac na 4 i za slaby w obronie zeby grac C nie wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem. stephensona tez lubie i wydaje mi sie, ze on moze byc sporo lepszy niz jest teraz, ale nie zdziwi mnie tez jesli ten sezon okaze sie jego najlepszym w karierze bo zacznie cos odwalac. jesli NY nie podpisze melo, to jak dla mnie powinni zupelnie odpuscic podpisywanie starszych zawodnikow i ewentualnie poszukac kogos mlodszego jako kandydata na 3/4 opcje, a najwieksza kase zostawic na przyszly rok gdzie majac top 5 pick moze sie im udac sprowadzic jakas gwiazde. Sefolosha po tym co pokazal w PO wydaje sie kolejnym przypadkowym przeplaconym przypadkowym zawodnikiem, ale wsumie atlanta nie ma innego wyjscia jak tam nikt nie chce grac. fajna decyzja ze strony dirka, widac ze chce pomoc druzynie zrobic sklad do walki o cos wiecej niz 2 runda
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jak wiadomo karty rozdaję tak naprawdę dwóch zawodników LBJ i Melo, jeśli oni podejmą decyzję i nie zostaną w swoich klubach a np. ktoś z nich pójdzie do Dallas to kursy mocno się zmienią. Czy jest teraz jakiś ciekawy kurs w który można uderzyć według Was? To okno transferowe może okazać się najbardziej &quot;rewolucyjne&quot; od wielu lata albo tak naprawdę nic się ciekawego nie wydarzy więc może warto już teraz zaryzykować? Dallas z tego co pamiętam próbowało już w tamtym roku zrobić zespół który będzie walczyć nawet o mistrzostwo więc może w tym roku się uda zwłaszcza że przecież kasy im nie brakuję....?

 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Kursy beznadziejne jak na tak długi okres oczekiwania. Heat po 4.50 z ich sytuacją kadrową? Oni w tym momencie mają chyba tylko 2 zakontraktowanych koszykarzy, zanosi się na to, że Lebron nie wróci, bo mamy pat - Lebron czeka na ruchy na rynku, free agenty i drużyny czekają na decyzję Lebrona. Poza tym nie oszukujmy się - Heat nie są w stanie zbudować ekipy przepłacając dwóch graczy, którzy najlepsze lata mają za sobą - Bosha i Wade&#39;a. Gdybym miał próbować kogoś ze Wschodu to idąc po dobrym kursie próbowałbym - Cavs, Hornets i Raptors. Na Zachodzie znacznie trudniej i tylko Warriors mają kursowo wartość.
 
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Granger prawdopodobnie w Heat 4,2 mln za 2 lata
McRoberts prawdopodobnie w Heat 23 mln za 4 lata
Riley wydał oświadczenia w których informuje, że zostały rozpoczęte rozmowy nt. kontraktów z tymi zawodnikami co prowadzi do tego, że PRAWDOPODOBNIE je podpisza.
Rio &lt; Napier -5 lat
Birdman &lt; McRoberts - 8 lat
Battier &lt; Granger - 4 lat
Na pewno widać idzie to wszystko ku odłodzeniu dosyć starego składu. Są to wszyscy gracze którzy mają wysokie I.Q jeśli chodzi o basket. Granger jest cieniem człowieka jeśli chodzi o porównanie do tego co potrafił robić 2 lata temu, ale wciąz to chłopak z ławki który może dać 10+pkt w wielu spotkaniach. McRoberts jest porządnym wzmocnieniem, ale nie jakimś wybitnym.
No nie wiem czy rookie będzie aż tak wielkim wzmocnieniem. Jeśli się skończy Napier+Cole to będzie to najgorsze rozegranie w lidze.
Wybacz, to co zagrał, albo czego nie zagrał w The Finals pozwala mi myśleć, że rookie słabszy nie będzie mimo, że fajerwerków po nim się nie spodziewam. Zresztą Heat &quot;mają LBJ&quot; jako rozgrywającego i pozycja 1 w Miami = shooter
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Rio &lt; Napier -5 lat
No nie wiem czy rookie będzie aż tak wielkim wzmocnieniem. Jeśli się skończy Napier+Cole to będzie to najgorsze rozegranie w lidze.
Póki co słabe te transfery Miami. Granger może być dobrym wzmocnieniem,ale to spory znak zapytania.
Wade był tak katastrofalny w finałach,że czarno widzę kolejny sezon Heat.

Natomiast bardzo podoba mi się transfer Clippers. Hawes będzie świetnym uzupełnieniem pod koszem. Jego umiejętności są tak różne od Jordana,że trener będzie miał bardzo komfortową sytuację w rotacji pod koszem.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Sixers są gotowi przejąc kontrakt Amare w wymianie z Knicks ale pod warunkiem ze w pakiecie dostana rowniez Shumperta...According to Stephen A. Smith i jego zródła w Sixers.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
http://www.rotoworld.com/headlines/nba/236510/nets-acquire-jarrett-jack-in-three-team-trade
Cavs zwalniają cap space by móc zaoferować Lebronowi maxa
Mało tego
http://espn.go.com/nba/story/_/id/11194706/cleveland-cavaliers-pursue-ray-allen
Szykują się do ściągnięcia Allena i Millera

Jedyną rzeczą z którą się zgadzam z wystąpienia czcigodnego Smitha jest to, że Melo wraca do Knicks ponieważ it&#39;s all about the money. + to że Melo czeka na decyzję Lebrona.
Natomiast ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której Lebron, najlepszy obecnie koszykarz in da world, uzależnia swoją decyzję od decyzji Bosha...nie wiem co brał Smith, ale to Lebron rozdaje karty w tej grze a nie Chris Bosh. Bosh mimo oferowanego Maxa od Houston czeka...na co/na kogo...na LBJ&#39;a.. tak jak większość drużyn.
Najbardziej chce mi się śmiać z Fakersów...dali 36letniemu Bryantowi, który jest w fazie rozkładu, kontrakt, który udupił ich na lata. Fakers mogli być królami tej free agency, a są niewolnikami kontraktu fochającego się blaknącego gwiazdora, który z jednej strony pieprzy o chęci zdobycia mistrzostwa, a z drugiej nie jest/nie był w stanie zrezygnować z jednego zafajdanego dolara. Szczyt hipokryzji.
A co do decyzji Lebrona, to chciałbym, żeby wrócił do Cavs, ale w głębi duszy czuję, że wyrucha ich kolejny raz. Kursy na Cavs powariowały, poleciały na łeb na szyję.

Melo w Knicks zgodnie z przewidywaniami
http://www.rotoworld.com/headlines/nba/236531/report-carmelo-anthony-staying-with-knicks
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom