>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2014 - Tirreno - Adriatico (12.03 - 18.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Jutro zaczynamy o wiele ciekawszy wyścig niż we Francji a mianowicie Tirreno-Adriatico, popularnie zwanym wyścigiem Dwóch Mórz. Jeszcze mocniej będziemy przyglądali się rywalizacji w tym wyścigu, ponieważ startuje tutaj Michał Kwiatkowski który jest w znakomitej formie i jest faworytem bukmacherów do wygrania tego wyścigu :!: Na starcie nie pojawi się Chris Froome który z powodu lekkiej kontuzji odpuszcza walkę w tym wyścigu. Nie ma również na starcie ubiegłorocznego i zwycięzcy sprzed dwóch lat Vincenzo Nibalego. Świeżo upieczony tata startuje w Paris-Nice, startuje tam dlatego że wprowadzono sekwencje brukowe na PN i te same odcinki będą na Tour de France także Nibali widocznie chce mieć rekonesans trasy i przetestowanie go w dużej grupie zawodników. Jednak nie mówmy tutaj o nieobecnych bo na starcie i tak pojawia się cała śmietanka kolarskiego środowiska. Jest Alberto Contador który ma wysokie cele na ten wyścig, mamy również Nario Quintanę, zastępcę Frooma w SKY Richie Porte. Wysokie ambicie na pewno ma Dominico Pozzovivo który na Roma-Maxima potwierdził że jest znakomicie przygotowany i stać go na zwycięstwo. Uran, Evans, Ulissi, Gesink, Mollema, Peraud, Wiggins, Kreuziger czy ubiegłoroczny zwycięzca Vuelta a Espana - Chris Horner gwarantują ściganie na wysokim poziomie.

▶ Rozkład jazdy:
Stage 1 - 12 March - Donoratico - San Vincenzo TTT, 18.50 km
Stage 2 - 13 March - San Vincenzo - Cascina, 166.00 km
Stage 3 - 14 March - Cascina - Arezzo, 210.00 km
Stage 4 - 15 March - Indicatore - Cittareale, 244.00 km
Stage 5 - 16 March - Amatrice - Guardiagrele, 192.00 km
Stage 6 - 17 March - Bucchianico - Porto Sant&#39;Elpidio, 187.00 km
Stage 7 - 18 March - San Benedetto del Tronto ITT, 9.10 km

▶ Oficjalna strona:
http://www.gazzetta.it/Speciali/TirrenoAdriatico/it/

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW :!:
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Alberto Contador Velasco (ESP) vs Roman Kreuziger (CZE) ( 1.314)
Alberto zmienił sposób przygotowań i okres formy niz w zeszlym roku gdzie wszedzie wygladal marnie.teraz widac ze jest inaczej forma powoli jest co pokazal na Algavre.Tirreno chce wygrać Roman ma mu pomagac wiec spokojnie powinien byc wyzej niz Czech

Cadel Evans (AUS) vs Nairo Quintana Rojas (COL) ( 1.613)
Cadel nie najgorzej ostaatnio na Strade Bianche ale to jeszcze nie to poprzedni rok bardzo slaby i w tym mysle tez nadal nie bedzie blyszczal lata tez juz robia swoje.Nairo mlody byk wszyscy wiemy jak doskonale potrafi sie wspinac jesli jest na dobrej drodze formy przed giro powinien byc duzo wyzej niz Australijczyk
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
1 Etap:
Wygra TTT? Movistar @ 12,00 Unibet
⛔ 3 miejsce ;)
Na to czekałem. Moim zdaniem Movistar jutro wygra. Dlaczego? a no dlatego że całą zimę trenowali w tunelu aerodynamicznym, są doskonale przygotowani do drużynowych czasówek. Poza tym nie po to przychodził Malori do Movistaru żeby Hiszpanie nie wygrywali czasówek. Do Włocha należy dodać takie motory napędowe jak Dowsett, Carstroviejo, Quintana oraz Amador na krętych Włoskich uliczkach powinni sobie znakomicie poradzić. Rok temu prawie na tej samej czasówce zajęli drugie miejsce ze stratą 11 sekund do Omegi Pharma, Omega też ma kapitalną moc ale po takim kursie ja gram na Movistar.
Omega Pharma - Orica Greenedge 1 @ 1,50 Bet365 ✅ 1-2
Tutaj na moje pewka bo Omega pojedzie o wygraną z Movistarem mając w składzie Martina i Kwiatkowskiego specjalistów od TT oraz szybkie pociągi jak Cave, Petacchi czy Resnshaw. Orica w takim sobie składzie jest mocny Tuft, jest Clark i Impey ale jest też Santaromita i jego drużyna nie może zgubić a na czas on jest słaby, ale za to na generalkę szykowany także mogą na niego czekać i przez to tracić czas.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W Pinnacle jest @1,714 na Omegę z Oricą i to jest po prostu nieporozumienie. Nie wyobrażam sobie żeby Orica była przed taką Omegą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna:
Tiago Machado - Cameron Meyer 1 @ 1,769 Pinnacle
✅ 47-78
Ogólnie rzecz biorąc skąd taka para i skąd taki kurs. Przecież ten Meyer to cienki bolek jeśli chodzi o góry, w takim Omanie stracił 6 minut do Frooma a tam był tylko jeden górski etap i dostał tyle do plecaka. Tutaj to będzie w okolicach 80 miejsca jak nie dalej. Machado w wyścigu w Portugalii finiszował ostatecznie na 18 miejscu, forma powinna iść do góry także jestem o niego spokojny tym bardziej że lubi jeździć po górach. Do tego jest liderem razem z Huzarskim w NettAppie także TOP20 w zasięgu Portugalczyka. W TTT Machado trochę straci ale za to w ITT powinno być na remis ewentualnie na korzyść Machado, ale w górach będzie pogrom.
Wygra Tirreno-Adriatico? Nario Quintana @ 5,57 Pinnacle ⛔ 2 :???:
Ogólnie widzę tak ten wyścig:
*****Quintana
****Contador, Porte, Kwiatkowski
***Evans, Uran, Kangert, Pozzovivo
**Gesink, Horner, Dan Moreno
Także dla mnie głównym faworytem jest Nario. Na początku sezonu demolował rywali w Argentynie gdzie przyjeżdżał po 2 minuty szybciej na górskim finiszu. Co prawda tam nie było takich rywali jednak i tak widać moc u Kolumbijczyka. Jak kolega wyżej napisał to jest BYK który na ścianach potrafi demolować. Na czas z Movistarem sporo nadrobi do tego w ITT też nie straci a w górach ma duże szanse na to by być najlepszym. Kwiato mimo wszystko jeszcze nie jest 100% pewniakiem na wysokie góry, Contador z dużymi szansami ale jak wygra Alberto to też nie będę narzekał. Porte to jest diabeł, ale jest też szansa że nie te prochy weźmie i nie da rady.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgodnie z ustaleniami ruszam w nowy sezon kolarski:wink: trochę później niż wszyscy, ale mam nadzieję, że w dobrej formie:wink:
Zgadzam się dawid.400, że Tirreno-Adriatico zapowiada się dużo ciekawiej niż Paryż-Nicea. Na liście startowej bardzo dużo ciekawych nazwisk o których wspomniano wcześniej. Fajnie, że wśród faworytów do wygrania całego wyścigu wymieniany jest Michał Kwiatkowski. Buki robią z niego głównego faworyta.
Na sprinterskich etapach szykuje nam się pasjonująca rozgrywka. Cavendish, Greipel, Sagan (dwa wygrane etapy w poprzedniej edycji) i Kittel na pewno zagwarantują emocję. 2, 3 i 6 etap raczej dla sprinterów. Jest gdzie powalczyć.
To dopiero początek sezonu więc ciężko powiedzieć kto jak potraktuje ten wyścig. Moim faworytem jest Nairo Quintana. Bardzo lubię młodego Kolumbijczyka i jego styl jazdy. Popieram granie na niego w parze z Evansem. Powinien sobie z nim poradzić. Wg mnie Cadel zbliża się już do końca kariery i forma będzie szła w dół.
Klasyfikacja generalna: Cadel Evans - Nairo Quintana 1,50 bet365
Inne typy to:
Domenico Pozzovivo - Ivan Basso 1,28 bet365
Domenico Pozzovivo - Bauke Mollema 1,55 unibet
Mały Włoch z Ag2r na pewno zakręci się w czołówce klasyfikacji generalnej. Ściga się u siebie, jest dobrym wspinaczem i na dodatek dostał 1 a to go na pewno zmotywuję. O pokonanie Basso jestem spokojny. Jeśli dziś w miarę dobrze wypadnie podczas TTT to Molleme tez powinien pokonać w generalce.

Pierwszy etap to TTT. Przed rokiem na takiej samej trasie triumfowała Omega, więc można na pewno są wśród faworytów dzisiejszej rywalizacji. Skład z Kwiatkowskim i Martinem na czele wygląda bardzo mocno.
Ja pogram: Omega TOP-3 1,20 unibet ✅ 1 / mozna było zagrać odważniej
Jako dodatek do jakiegoś dubla lub tripla.
Na razie chyba tyle, nie lubię grać TTT...
Może później coś dorzucę na cały wyścig.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Powtórzę się, ale trudno.Dla mnie też Nairo faworytem bo jest kocurem, dla mnie największy talent w peletonie a dopiero 24 lata (a z japy wygląda na 40), świetnie ogląda się jego jazdę, na ścianach radzi sobie bezproblemowo, na czasówce też za wiele do najlepszych nie straci, a jednak w większych górach zjada raczej naszego Kwiatka.

Nie gram dużo na TTT, jedynie od Dawida pobieram Omegę z Oricą oraz w dublu też biorę :

Netapp - IAM Cycling | 1 - 1,50 (Bet365)⛔


Jadę zaraz na uczelnię dlatego bez analizy typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 139

marcato

Użytkownik
Quintana to mój ulubieniec, ale IMO on tego nie wygra. Dlaczego?
Proste. Gór tu nie ma. Ten murek na 5 etapie to ile? 200 metrów? Ile tam moożna zyskac?
A na czasówce Nairo straci nawet jeśli przyjąć śmiałe założenie, że na ITT zyska (ja uważam, że też straci).
Na dłuższych wysokich podjazdach wiadomo, że Kwiato by spuchł, ale tutaj...
Moim zdaniem Flowerman to ogarnie i dopisze sobie skalpa.
Go, Michau, go!:grin:
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś drugi który zapowiada się jako klasyczna walka sprinterów o wygranie etapu. Profil trasy w końcówce etapu jest zupełnie płaski, tylko w pierwszej części mamy trochę pagórków. W peletonie jest bardzo dużo dobrych sprinterów więc nie widzę innej opcji niż finisz z dużej grupy. Główni faworyci to Cavendish, Greipel, Kittel i Sagan. W bardzo dobrej formie na początku sezonu są Modolo i Demare. Szykuję się ciekawa rywalizacja.
Moje typy:
TOP-3 Mark Cavendish 1,50 bet365 ⛔ 17
Po wczorajszej TTT został liderem wyścigu. To na pewno jeszcze bardziej go zmotywuję by powalczyć o wygranie etapu. Ma bardzo mocną pomoc do rozprowadzania (Trentin, Renshaw czy Petacchi). Dla mnie jest faworytem, ale zagram bezpieczniej tylko na TOP-3. Forma dobra, niedawno wygrał etap na Volta ao Algarve.
Peter Sagan - Danielle Bennati 1,40 bet365 ✅ 5 -119
Słowak w tej parze jest zdecydowanym faworytem, to trochę inna półka jeśli chodzi o sprinterów. Może w tym sezonie nie błyszczy formą, ale zdążył już wygrać etap na Tour of Oman. Ma też kilka miejsc na podium w Dubaju i Omanie. Bennati miał kilka dobrych wyników w Katarze, ale tam nie miał tak silnej konkurencji. Stawiam zdecydowanie na Sagana.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Taki pojedynek sprinterów będziemy mieli dopiero na TdF. Cavendish, Greipel, Kittel, Modolo, Demare, Sagan cała śmietanka jeśli chodzi o sprinterów ????

Marcel Kittel - Andre Greipel 2 @ 2,60 Sportingbet
✅ 162-3 Kittel gleba ????
Zabiję również takie kursiwo na Gorillę. Typowe 50/50 a kurs niewątpliwie zawyżony na zawodnika Lotto. Greipel ma wszystko co ma najlepsze Lotto jeśli chodzi o rozporowadzanie jest Hansen, Roelandts i ostatni w układance Sieberg. Cała moc krótko mówiąc, Gorilla też w znakomitej formie, wygrał już w tym roku 6 etapów sprinterskich, w 8 etapach był w TOP3 także rewelacja. Kittel też z pełnym zaprzęgiem, startował w tym roku tylko w Dubaju wygrał tam 3 etapy ale prawdę mówiąc nie miał z kim przegrywać. Moc obaj panowie mają porównywalną i dlatego po takim kursie gram na Greipela.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zwycięzca etapu Matteo Pelucchi ????
To bardzo duża niespodzianka. Faworyci zawiedli: Kittel kraksa, Cavendish pogubił się na ostatnich kilometrach i nie finiszował, Greipel i Sagan zaczęli chyba zbyt wcześnie. Sama końcówka bardzo ciekawa i &quot;wystrzał&quot; zawodnika z drugiego szeregu.
Jutro pora na rewanż. Rano napisze swoje propozycje na etap.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
3. etap - Enrico Battaglin wygra | 29,00 (Bet365)⛔

Nie żaden pewny bet, ale raczej tak na czuja próbuję grać na Włocha.Nie podarowałbym sobie gdybym nie spróbował.Gram na Włocha bo w tamtym roku zwróciłem na niego uwagę podczas Giro gdzie fajnie sobie radził na trudniejszych finiszach.Tutaj równie trudny finisz, raczej nie dla klasycznych sprinterów bo ostatni kilometr to 5% podjazdu także pod górkę może powalczyć na ostatnich metrach.Rok temu jechał w wyścigu w Toskanii gdzie finisz też był w Arezzo (ale nie znalazłem czy w tym samym miejscu) i zajął niezłe miejsce także może w tym roku pokusi się o wygraną.Za tam 20 zł sobie spróbuję, żeby nie żałować.
 
M 139

marcato

Użytkownik
Dzisiaj etap pozornie plaski ale ostatni kilometr jest pod gore. Jest tam nawet fragment 11%.

Sprinterzy nie powalczą, pora na klasyków.

Warto zauważyć, że na podobnej końcówce Flowerman pokarał niedawno Sagana, który dziś jest zdecydowanym faworytem buków.

Brałbym dzisiaj Michała, bo wydaje mi się, że jest lekko niedoceniany (np. na SB kurs na zwycięstwo Michała jest 15.00, wobec 2.75 na Sagana).

Kłopot może być w tym, że Michał nie będzie chciał się zbytnio napinać, zeby się nie spompowac przed łikendowymi górami.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgadzam się z tym co napisał Qozi - końcówka jednak za trudna dla klasycznych sprinterów. Z grona faworytów odpada więc Cavendish, Kittel i Greipel pewnie też. W takim wypadku trzeba zwracać uwagę na Sagana, Gilberta czy Modolo. Możliwe, że do walki o wygranie etapu włączą się faworyci do wygrania generalki. Na takiej końcówce można urwać kilka sekund. Ostatni kilometr powinien pasować Kwiatkowskiemu, może dzisiaj powalczy o coś dla siebie?
Michał Kwiatkowski
- Cadel Evans 1,36 bet365 ✅ 2 - ? / brawo Kwiatek, w nagrodę koszulka lidera
Pogram na Kwiatka. Kurs bez szału, ale to Polak jest wyraźnym faworytem w tej parze. Celuję w dobry wynik w generalce, końcówka etapu także pod niego. W tym sezonie Kwiatek wygrywał już z Evansem i dziś powinno być podobnie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ciężko coś wytypować, ale jak na moje żaden sprinter tutaj nie dojedzie do finiszu w 1 grupie, nawet nie będzie to Sagan, gdyby jakiś buk dawał @1,60 na to że nie wygra etapu łykałbym jak młody pelikan ale to @1,45 to jednak nieco za mało.
Dzisiaj mamy aż 4 rundy po Arezzo, wymagające rundy, każda kończy siętakim czymś:

Zwycięzca 3 etapu? Michał Kwiatkowski EW @ 15,00 Sportingbet ✅ 2
Zwycięzca 3 etapu? Cadel Evans EW @ 34,00 Bet365
⛔ 19
Gram takie dwa zakłady. Michał jest faworytem tego etapu według mnie ma wszystko żeby go wygrać, bo potrafi zafiniszować z grupy może odjechać, myślę że poradzi sobie też na sekwencji brukowej która jest tuż przed metą. Do tego na mecie czeka łakomy kąsek w postaci bonifikaty 10 sekundowej. Michał ma sporą przewagę, ale myślę że powinien pójść za ciosem bo taki Quintana i Contador w wysokich górach mu trochę czasu dołożą.
Na Evansa dlatego że om preferuje takie dynamiczne podjazdy on z kolei ma 54 sekundy straty do lidera i musi już teraz odrabiać jeśli chce być wysoko w KG. Do tego te 10 sekund, po brukach jeździ bardzo dobrze także może to być puncher który dzisiaj pozamiata towarzystwo.
Sagan odpadał na Strade Baniche na mniejszym wzniesieniu także tutaj nie ma co szukać bo jak pójdzie mocny atak to spłynie, no chyba że pójdzie wcześniej na solo i na ambicji dojedzie w pojedynkę do mety, ale nie sądzę by go puścili.
 
S 25

sultanofswing

Użytkownik
Co do Battaglina, Bet365 zestawia go z Cancellara po kursie 2.1(na Szwajcara 1.66).
Kusi mnie ten typ. Uważacie, że Fabian będzie się spinał na ten etap? Nie pamiętam, żeby podczas etapówek walczył na tego typu etapach. Klasyki to inna bajka. Ale być będzie chciał sprawdzić nogę, trudno powiedzieć.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Michał Kwiatkowski TOP 3 @@ 1.55 Unibet 7 ⛔⛔

Michał jest w bardzo dobrej formie, co prawda jest duża rywalizacja, bo przecież oprócz niego jest Quintana, Contador czy Porte. Oczywiście jest to tylko garstka zawodników którzy mogą tu coś ugrać i może będzie jakaś niespodzianka? ???? Mimo to, Flowerman ma dodatkową motywację w postaci koszulki lidera, którą będzie chciał dotrzymać do końca. Dam mu szansę ???? .

Dodatkowo strzał, a może trafię ???? .

Richie Porte wygra etap @@ 10.00 Unibet 5 ⛔⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutro chyba decydujący etap Tirreno-Adriatico, bardzo mocne góry, myślę że Quintana jutro pozamiata bo finisz stworzony dla niego. Jak Michał nie straci ponad minutę to będzie dobrze, chyba że się mylę i Kwiato jest przygotowany do rywalizacji z najlepszymi.
Julian Arredondo - Rinaldo Nocentini 1 @ 1,513 Pinnacle ✅ 15-23
Jak można zestawić górala - Arredondo z zawodnikiem klasycznym - Niecentini na górskim etapie? Ja nie mam pojęcia. Chyba tylko dlatego że dzisiaj Nocentini finiszował na 7 miejscu a Julek był 13. Trek Faktory jedzie zdecydowanie na Arredondo w tym wyścigu i wszyscy będą mu mocno pomagali. W wyścigu w Argentynie spisywał się rewelacyjnie na górskich etapach przegrywał tylko z Quintaną. Nocentini z AG2R w drużynie ma Pozzovivo i Perauda i ani mu się śni że drużyna pojedzie pod niego. Tym bardziej że Dominik jest w znakomitej formie. W tym H2H jest jeden faworyt i jest nim Arredondo i tylko kraksa/awaria roweru blisko finiszu może mu przeszkodzić w pokonaniu Rinaldo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 139

marcato

Użytkownik
Dwa fajne kursy z SB:

Kwiatkowski - Evans 1,363 - 2,875⛔

Ło matkoboskoczestochosko. Ale Kwiato zakrecil bukami, skoro zestawiaja go z goralem jako faworyta prawie 1:3. Przecież Kwiato to jest ciągle jeszcze raczej klasyk i czasowiec niz goral a Evans poki go sezon nie zmeczy powinien z grubsza dawac rade w gorach. W zeszlym roku byl drugi na Giro dopiero pozniej sie spompowal. A jak przegram to tez sie nie zmartwie.;)

Contador - Porte 1,444 - 2,60 ⛔

Powiedzmy sobie szczerze. Contador bez cukierkow nie jest juz w stanie wygrywac wyscigow a Porte to jednak jest kozak. Uwazam ze maja rowne szanse i obok takiego kursu obojetnie nie przechodze.

,
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Jak dla mnie dwie peffki na jutro:
Alberto Contador TOP 3 @@ 1.25 Unibet ✅✅
Nairo Quintana TOP 3 @@ 1.40 Unibet ⛔⛔
Nairo Quintana - Michele Scarponi 1 @@ 1.36 Unibet ✅✅

Końcówka naprawdę trudna i widzę szanse na zwycięzcą tylko między tymi dwoma kolarzami, ewentualnie Richie Porte może coś zdziałać. Nachylenie dochodzące do 25% na Muro di Guardiagrele, trzeba dodać jeszcze Passo Lanciano (12.3km, śr nachylenie 8.4%). Obaj zawodnicy w dobrej formie, dwa pierwsze miejsca na czwartym etapie i nie widzę tutaj innej opcji niż Quintana albo Contador.




https://www.youtube.com/watch?v=HbaB0TT2pzw
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom