>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
UEFA zadecydowała o rozstawieniu drużyn przed losowaniem eliminacji Euro 2016. Reprezentacja Polski znalazła się w trzecim koszyku, a nie jak się na to wcześniej zanosiło - w czwartym. Losowanie odbędzie się 23 lutego w Nicei.
Podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Euro 2016:
Koszyk 1: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Portugalia, Grecja, Rosja, Bośnia i Hercegowina
Koszyk 2: Ukraina, Chorwacja, Szwecja, Szwajcaria, Dania, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia
Koszyk 3: Serbia, Słowenia, Turcja, Słowacja, Izrael, Norwegia, Rumunia, Austria, POLSKA
Koszyk 4: Armenia, Czarnogóra, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Białoruś
Koszyk 5: Islandia, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr
Koszyk 6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Andora, San Marino, Gibraltar

W wyniku losowania zostanie utworzonych 8 grup po 6 drużyn i jedna pięciozespołowa grupa. Eliminacje potrwają od 7 września 2014 roku do 17 października kolejnego roku. Do Euro 2016 awans z każdej z grup wywalczą dwie czołowe drużyny oraz najlepsza ekipa z trzecich miejsc. Pozostałe drużyny, które zajmą trzecie miejsca, utworzą pary barażowe, których zwycięzcy także zagrają w mistrzostwach Europy
Przydałaby sie grupa najmocniejsza jaka sie da zamiast kolejnego wyjazdu do San Marino.
Kiedy Nasi wygrali ostatni mecz na wyjeździe z liczącą się ekipą ?
Niemcy-Belgia-POLSKA-Armenia-Islandia-Luksemburg wydawałaby się dobra na pokazanie jak daleko za Europą jesteśmy
 
kubusts 11

kubusts

Użytkownik
Jestem za, niech dostaną najmocniejszą grupe !
Dlaczego ?
Chce popatrzeć jak dostają lanie i wkońcu obudzą sie i oby zaczli grać. Jeśli nadal bedziemy grać z taki leszczami i wygrywać lub remisowac i podniecać sie w mediach że Nawałka odbudowuje Polską kadre to śmiech na sali.
Niech zagrają choćby z Belgia , Szwecją , Czechami, z Rosją , niech udowodnią ze coś są warci , a nie obijają tą Mołdawie lub San Marino i poprawiaja sobie bilans .
Bo to smieszne sie już robi widząc jak Brożek strzela bramke.
Najbardziej boli &quot;WIELKIE TRIO W BVB&quot; a w kadrze gdzie oni są ? Nie powiem bo Błaszczykowski się stara ale Lewy ? Po co grać dla Polski ? Kasa uderza do głowy ?
Gdzie te gwiazdy z europejskich lig ?
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Wreszcie 77ma reprezentacja w rankingu FIFA otrzymała sponsora na miarę swoich możliwości ,jak podaje oficjalna strona PZPNu dnia 30.01.2014 została podpisana umowa sponsorska z cinkciarz.pl.
No pasuje jak ulał.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Wg mnie bardzo dobry ruch marketingowy dla tej firmy cinkciarz. Jak to sie mówi nie wazne jak, ale ważne żeby mówili. I takimi właśnie drogami internetowymi i różnymi memami to firma ma dodatkowe reklamy, których nigdy nie byłaby w stanie wypracowac gdyby nie umowa z PZPNem. A skoro PZPN zgodził sie na cinkciarza to tez musiał nie mało dostać, bo akurat PZPN może być tylko wyśmiany.
 
lewandowski 127

lewandowski

Użytkownik
Adam Nawałka powołał 18 piłkarzy z lig zagranicznych na towarzyski mecz ze Szkocją, który odbędzie się 5 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie (godz. 20.45).
Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal, Anglia), Artur Boruc (Southampton, Anglia), Łukasz Fabiański (Arsenal, Anglia)

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui, Rumunia), Kamil Glik (Torino, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Krasnodar, Rosja), Marcin Komorowski (Terek Grozny, Rosja), Łukasz Piszczek (Borussia, Niemcy), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt, Rumunia)

Pomocnicy: Mateusz Klich (Zwolle, Holandia), Grzegorz Krychowiak (Reims, Francja), Ludovic Obraniak (Werder Brema, Niemcy), Sławomir Peszko (FC Koeln, Niemcy), Eugen Polanski (Hoffenheim, Niemcy), Maciej Rybus (Terek Grozny, Rosja), Waldemar Sobota (Club Brugge, Belgia)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia, Niemcy), Arkadiusz Milik ( Augsburg, Niemcy)
 
seban7 2

seban7

Użytkownik
Jakieś rozczarowania powołaniami? Myślicie, że Ludo będzie coś grał? Nie wiem jak was, ale mnie trochę Nawałka rozczarował tymi powołaniami.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Ciekawe czy ten mecz zostanie rozegrany na Narodowym. Tyle miliardów poszło na stadion i tyle milionów na system identyfikacji kibiców a tu straż i policja stają kantem. Paranoja.
 
interista18 773

interista18

Użytkownik
Nawałka tymi powołaniami potwierdził, że będzie oscylował wokół tych samych graczy, którzy grali u Fornalika. Niezrozumiałe jest dla mnie powołanie Peszki, który nie jest podstawowym zawodnikiem drugoligowego Koln. W jego miejsce widziałbym Wszołka albo Grosickiego. Pierwszy nie jest podstawowym zawodnikiem Sampy, ale jeśli już gra to na ogół wyróżnia się i jest bardziej perspektywiczny niż Peszko. Grosicki z kolei wyraźnie odżył we Rennes i mam nadzieję, że odbuduje się na stałe, bo na początku pobytu w Turcji był wyróżniającą się postacią w Sivassporze i nawet były oferty z mocniejszych klubów. Co do pozostałych powołań nie mam zastrzeżeń, zostali powołani Ci, którzy najbardziej zasłużyli na to.
Mecz powinien się normalnie odbyć na Stadionie Narodowym, jednak całe to zamieszanie to jest wielka kpina. Policja na początku wyraziła negatywną opinię, jednak później zmienili zdanie i dali pozytywną opinię. Straż Pożarna z kolei utrzymuje, że nie ma pełnej dokumentacji co do bezpieczeństwa i wyraża negatywną opinię. PZPN płaci naprawdę duże pieniądze za organizację takiego meczu, a zarządca obiektu nie może spełnić wymaganych kryteriów. Coś jest nie tak, bo gdy organizowane są jakiejś badziewne koncerty, szczyt klimatyczny czy inne imprezy nie związane ze sportem to nie ma żadnych problemów z wydaniem zgody albo z bezpieczeństwem ludzi. A jak przychodzi do organizacji meczu ( stadion w głównej mierze do tego jest) to pojawiają się problemy z dokumentacji, dachem itd. Powstały w Polsce naprawdę fajne, nowoczesne obiekty, jednak co do organizacji to nadal jesteśmy w tyle i dużo brakuje nam do np. Niemiec, gdzie nie wyobrażam sobie żeby dwa tygodnie przed meczem nie było pewne czy obiekt spełnia wszystkie wymagania i czy można zorganizować mecz. Zresztą z niedoszłym Pucharem Polski w 2012 roku pomiędzy Wisłą a Legią były podobne problemy...
 
F 4

flejson

Użytkownik
Mecz daleko, ale BTS ze Szkocją wygląda pięknie. Nasi dawno nie strzelili, a z taką obrona to straca cos napewno. Czekam na kursy, pojawiły się juz gdzieś
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Nie wiadomo co tu robi Fabiański skoro szanse na grę jego są zerowe .
Obraniak dopóki nie nauczy się języka kategoryczny zakaz , niestety Adaś widzi to inaczej . Reszta ok bez większych zastrzeżeń nie było kogo dodać z zagranicy .
 
A 0

adam9112

Użytkownik
Szkoci zagraja pewnie twardo tak jak Wyspiarze. Teoretycznie mamy szanse bo moga mieć braki w technice. Ale zobaczymy. Jak San Marino potrafiło bramke strzelić to kto wie ????
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Jedno wielkie nieporozumienie. Jak dla mnie to eliminacje do Mistrzostw Europy są już przegrane, i nie chodzi mi tutaj o wczorajszą porażkę ze Szkocją która akurat mnie nie dziwi. I zapewne co niektórzy będą pisali - no tak ale przecież nie było Lewandowskiego – i co z tego? Sam Lewandowski powiedział w jednym wywiadów w dniu meczu „nie czuje bólu w kolanie ale wolę nie ryzykować poprzez występ” I TO JEST PODEJŚCIE DO GRY W REPREZENTACJI? To po co przyjął powołanie?. Od dwóch lat jestem tego zdania, że naszą kadrę powinien objąć zagraniczny trener i to bez znaczenia czy będzie on z Niemiec, Anglii Włoch czy Szwajcarii lecz taki trener spojrzy trzeźwym okiem na naszych zawodników nie faworyzując np. Lewandowskiego który moim zdaniem nie nadaje się do gry w kadrze z racji tego, że poprzez swoją pewność „ i tak mnie wezmą bo nie mają alternatywy” przez co gra jak gra by nie ryzykować kontuzją która pokrzyżuje mu występy w klubie za większe pieniądze niż reprezentacja. Jak dla mnie trener zagraniczny powinien być wybrany jeszcze przed Euro 2012 a tak Smuda zepsuł nam Euro, Fornalik zabrał nam udział w Mistrzostwach Świata a Nawałka nie wywalczy sobie awansu do Mistrzostw Europy gdzie o 2 miejsce walczyć będzie Irlandia ze Szkocją – przykre ale prawdziwe. I o ile Smuda coś tam jeszcze osiągnął w piłce klubowej jako trener o tyle Nawałka czy Fornalik to kompletne nieporozumienie. Z tego wszystkiego najbardziej jest mi żal nas wszystkich czyli kibiców a przy takiej postawie jak obecna to za rok albo półtora będziemy marzyli o 77 miejscu w rankingu FIFA.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
R 3

rafciu166

Użytkownik
11 na mecz z USA na MŚ 2002
Radosław Majdan - Tomasz Kłos (89&#39; Tomasz Wałdoch), Jacek Zieliń ski , Arkadiusz Głowacki, Marek Koźmiński - Maciej Żurawski, Maciej Murawski, Cezary Kucharski (64&#39; Marcin Żewłakow), Jacek Krzynówek - Emmanuel Olisadebe (86&#39; Paweł Sibik), Paweł Kryszałowicz
11 na mecz z Anglia w 2005 el. MŚ 2006
Artur Boruc - Jacek Bak , Marcin Baszczynski , Mariusz Jop , Michal Zewlakow - Kamil Kosowski , Mariusz Lewandowski , Radoslaw Sobolewski - Grzegorz Rasiak , Ebi Smolarek , Maciej Zurawski
11 na mecz z Portugalią w Lizbonie 2007 el. ME 2008
Artur Boruc - Grzegorz Bronowicki , Mariusz Jop , Marcin Wasilewski , Michal Zewlakow - Jakub Blaszczykowski , Dariusz Dudka , Jacek Krzynowek , Mariusz Lewandowski - Ebi Smolarek , Maciej Zurawski
Widzimy, że w każdym z tych meczów gralismy na 2 napastników, a w przypadku meczu z Anglia wg. mnie było ich 3 Rasiak,Smolarek, Żurawski, tym samym Janas pokazał, że ma jaja przeciwko Anglii zagrac 3 napastnikami, co robimy teraz gramy 1 napastnikiem co kompletnie nie przynosi żadnego efektu. Nie będzie żadnej róznicy czy w ataku bedzie grał Lewandowski czy MIliki, gdyż z lepszym rywalem kompletnie osamotniony napastnik nie ma prawa sobie poradzić. Powinnismy wrócić do systemu gry z 2 napastnikami Lewandowskim i Milikiem, za ich plecami powinien grac ofensywnie ustawiony Obraniak wtedy z przodu bysmy robili troche wiatru i wiecej okazji by było napewno a tym samym jakies bramki by wpadły bo narazie jest narzekanie, że jestesmy nieskuteczni i tak bedzie dalej jesli bedziemy grali tym systemem bo te okazje które mamy nie sa 100% tylko bardziej wynikaja z przypadku. Apeluje do Nawalki zacznijmy grac jak wczesniej co przynisoło nam awanse do MS 2002, MŚ 2006 i ME 2008. Wnioski sa proste, nasz koszmar zaczal sie wtedy jak Smuda zmienil formacje i zaczelismy grac na 1 napastnika, co wgl sie nie sprawdza, w takim systemi potrzebowalibysmy klasowych pomocnikow usposobionych bardzo ofensywnie, a takich oprocz Błaszcykowskiego i ewentualnie Obraniaka nam zdecydowanie brakuje. Nie wiem co robi sztab szkoleniowy i za co im sie płaci, bo kompletnie nie wyciagaja zadych wniosków. Od 5 meczow nie potrafimy strzelic gola, to o czyms swiadczy. Zmieniaja sie trenerzy, ale w grze i w systemie nie zmienia sie nic, skladu rozumiem ze nie mozna zmienic bo kazdy wie ze lepszych pilkarzy nie znajdziemy, w lidze polskiej nie ma co szukac bo to kompletne dno, ale system gry mozna zmienic na taki którym gralismy dawniej i przynosił efekty. Co o tym myslicie, dziekuje. :
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Na szybko z koma
Tez jestem zdania, ze lepszy bylbu ktos zagraniczny, bo polscy trenerzy maja blade pojecie o dobrej taktyce.
Nie strzelamy bramek i dalej gramy jednym napastnikiem. Wczoraj przegrywamy i trener zamiast scuagnac obronce i worowadzic napastnika sciaga pomocnika... ofensywa uoarcie gra gora, choc to krolestwo Szkotow, wiec nue wiem na co liczyl Nawalka. Nie szlo a oni uparcie swoje, bezproduktywnie. Milik przypominal Lewego, chcial, ake nie mial z kim. Rzucacie sie do garel, ze Lewy obrosl piorkami. A jak innym nie zalezy i zamiast zapuerdalac po boislu, w meczCh o stawke odpuszczaja i sobie truchtaja, a ja bym walczyl i walczyl to ta walja zxwiatrakami tez by mnie demobilizowala. Ale ti szerszy watek.
obrona to dno i nie ma znaczenia czycgra ich czterech czy byloby pieciu, bo mamy wolnych srodkowych, nie zgranych, slaba komunimacjabi wyszkolenie defensywy, ja ograniczylbym do gry na trzech. W ofensywie mamy wiekszy potencjal, lecz niespelniony. Brakuje ducha w druzunue i kogos na lawce kto by chwycil za gardla i pokazal kto rzadzi i ze ma konkretne przeslanie.
Wczorajszy mecz to porazka na maxa. Nic nue grajaca w ofensywie wygrywa 1-0. Az sie boje pomyslec co by bylo gdyby to byl mecz o stawks i sprezyliby sie na maxa....
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Wg mnie :
Kadra grala wczoraj jak i od dluzszego czasu po prostu piach.
Ale to co bylo wczoraj to - niewiem jak to okreslic.Ja po 20 minutach meczu zasypialem.
Same &quot;akcje&quot; gora na 50m na skrzydelko.
Wogole zero ZERO pomyslu.Tam chyba na odprawie lataja teksty typy gramy gramy biegamy biegamy.No kurde bez jaj.
Wybranie Nawalki naprawde smierdzialo drugim Fornalikiem i uwazam ze teraz jest nawet gorzej.Boniek naprawde powinien zatrudnic szybko jakiegos treneiro z doswiadczeniem aby nie osmieszyc sie ostatnim lub przed ostatnim miejscem w grupie na euro 2016.Lepiej nie bedzie , niemiaszki nas poleca z 6-0 , irlandia z 2/3 a szkocja nawet te 1-0.
Co do kolegi co tu pisal post to zgadzam sie aby kadra powrocila do formacji z 2 N.
Kolejna sprawa to ze pismaki pisza ,ze Nawalka wprowadza duzo nowych twarzy i ze musi wrocic do sprawdzonych.
Sorry ale po co mu tyle ligowcow do sprawdzenia z czego moze 1-2 ewentualnie mogli by zostac wlaczeni do szerokiej kadry na eliminacje 2016.
Jak mozna byc takim slepym i powolywac Peszke ,Komorowskiego,Brozka (pisze o ostatnich meczach nie tylko tym wczorajszym.)
Licze ze mlodzi zostana wlaczeni na ich miejsca na eliminacje (m.in wolski)
 
R 3

rafciu166

Użytkownik
Panowie, w naszym przypadku na stanowisku selekcjonera potrzebna jest osoba odważna, która nie będzie się bała zmiany formacji, Smuda pomysł miał, nie był on dobry ale pokazał własną inicjatywe i za to go tylko go cenie. Natomiast Fornalik i jak narazie Nawałka powtarzają błędy Franka, grając tą samą formacją co kompletnie jest głupotą. Panowie każdy widzi jak napastnik się meczy w naszej kadrze, nie może tak być, my to widzimy, a nie widzą tego fachowcy tacy jak Nawałka. To po co on jest trenerem, osobiście bym się wstydził jeśli kadra od 3 spotkan pod wodza trenera nie strzelila gola, a mało tego nie pokazała żadnego stylu. Nie oszukujmy się na Irlandie, Szkocję taka gra nam nie wystarczy nawet jak będzie grał Lewy i Kuba. Osobiście żal mi Lewego, że tak musi się meczyć w tej pomylonej formacji, a potem słuchac krytyki na swój temat. Nie ma szans zeby regularnie strzelal bramki, jedynie jak sam sobie wypracuje sytuacje wówczas jest szansa na gola tak jak w meczu z CZarnogórą zresztą po błedzie obrony. Szlak mnie trafia, że Nawałka tego nie widzi a mówi, że wszystko trzeba zrobic aby Robert zaczał strzelac. A co robi w tym kierunku, otóż nic, jak narazie ładnie mówi ale nic z tego nie wynika. A Polacy muszą się wstydzic za Polską reprezentacje i jeszcze Szczesny mówi ze nie jestesmy tacy słabi. Piłkarzom brakuje jaj żeby się przyznać, że cos jest nie tak, że coś zle funkcjonuje w tej kadrze no Panowie, szanujmy się. Kto dzisiaj gra 1 napastnikiem, Niemcy? Owszem ale jaką mają pomoc Gotze, Kroos, Ozil, czy Reus absolutne gwiazdy o jakże ofensywnym ciągu, a u nas napastnik jest skazany na pożarcie bo jest sam i nie ma wsparcia. Zreszta proponuje obejrzec mecz np. Anglia- Polska z 2005 w eliminacjach ilu tam było naszych reprezentatów w polu karnym 3 czasami 4, a w meczu wczorajszym w akcji ofensywnej sam Milik, a pamietam taka akcje że skrzydłowy chciał dośrodkowywac a w polu karnym jeszcze nikogo nie było, no panowie. Obroncy samobojczych trafien nie beda zaliczac. Zmienmy ta formacje wreszcie mamy mecze towarzysko z Niemcami, na wakacjach nie pamietam z kim i pozniej eliminacje mecz z Gibraltarem nastepnie u siebie Niemcy i Szkocja, jest czas zeby ta fromacje wyprobowac do Szkocji, bo mecz z Gibraltarem to musimy wygrac a z niemcami jestesmy na pozycji straconej wiec mozna sprobowac jedynie ofensywa ich zaskoczyc, bo wiemy jaka mamy obrone, a grac na remis z Niemcami to skonczy sie 2 lub 3 do zera jak nie lepiej. Mam nadzieje i wiare, że ktoś przejrzy na oczy wreszcie bo kibicuje od 6 roku życia, a mam juz 22 i co teraz gramy to woła o pomste do nieba. Lepszych pilkarzy nie znajdziemy, niż tych co mamy więc trzeba to nadrobić formacja, taktyka, madroscia gry, charakterem i walką, a nie wiarą w to że Lewandowski sam ogra cały zespół przeciwnika. Naprawde napastnik ma cięzki los w naszej kadrze.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Że Wam się chce tyle pisać o tych ogórkach i całej tej hucpie o nazwie piłkarska reprezentacja Polski. Przecież Ci goście nie zasługują na 5 min czytania i pisania o nich. Sam teraz tracę 2 minuty na tych patałachów i się zastanawiam po co.
 
homel 918

homel

Użytkownik
Niedlugo sie okaze ze z trojki Smuda Fornalik Nawałka to Franz zrobil najlepszy wynik bo nie przegral wszystkich meczow w grupie... Wiem ze wczoraj nie bylo Kuby i lewego ale ogolnie styl reprezentacji mam wraznie od paru lat taki sam, tyle ze u Smudy mieli kilkunastominutowe zrywy z akcjami do przodu heh
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Niedlugo sie okaze ze z trojki Smuda Fornalik Nawałka to Franz zrobil najlepszy wynik bo nie przegral wszystkich meczow w grupie... Wiem ze wczoraj nie bylo Kuby i lewego ale ogolnie styl reprezentacji mam wraznie od paru lat taki sam, tyle ze u Smudy mieli kilkunastominutowe zrywy z akcjami do przodu heh
Z gwiazdami z Dortmundu czy bez - żadna różnica jak dla mnie.Oni i tak bramek nie strzelają ...
Jedyne co wczoraj zobaczyłem w meczu to Górnik Zabrze style.
Dzida do przodu i ogień.
Chłopy po 2 metry na środku obrony a my walimy górne lagi na Peszke i Sobotę z metra ciętych...
Mówiłem i mówił będę że STOP dla trenerów z polskiej ligi.Bo to że ktoś robi sukces z byle jakim klubem w Polskiej lidze nie przeniesie nic dobrego do reprezentacji.
Trener tylko zagraniczny Niemiec , Holender , ewentualnie Włoch.
Znowu media i kibice wybrali polaczka.Tak było ze Smudą i Fornalikiem.
Hiszpania ma dwie jedenastki w piłce nożnej , może by nam oddała jedną w ramach wspierania niepełnosprawności ???
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Jak to mówił trener Probierz - byle tanio. Zatrudniamy polskiego szkoleniowca, który jest nijakim autorytetem dla tych piłkarzy, nie umie nic z nimi zrobić. Panowie, przecież my w poważnym meczu bramki nie możemy strzelić, jak my chcemy wygrać? Tutaj trzeba zmienić wszystko, włącznie z zawodnikami. Niech grają młodzi, Ci z kadry Dorny, niech grają walczaki z polskiej ligi, bo obecna kadra to kadra przegranych. Nic nie potrafimy wygrać, 0 osiągnięć. Jak jest słaby burdel to zmieniasz dziwki a nie alfonsa.
 
Do góry Bottom