>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Wisła, Zakopane 16-19.01.2014

Status
Zamknięty.
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Niemcy - Norwegia - 1 @ 1,60 Unibet ✅
Jeżeli chodzi o tą parę to wyżej już kolega napisał - Niemcy mają po prostu lepszą ekipę i nie wydaje mi się, żeby dali się wyprzedzić Norwegii bez tak naprawdę czwartego skoczka. Namotali na szybko tego Tande, który co prawda dobrze skakał w kwalach i treningach, jednak nie sądzę, żeby pokonał w konkursie Freitag&#39;a. Wellinger moc pokazał w Wiśle, we wcześniejszych konkursach też parę razy podium. Jak już kiedyś pisałem, z tego skoczka &quot;będą ludzie&quot;, ma szansę wg mnie stać się tzw. dominatorem jak np. w swoich najlepszych latach Schliri.

Polska podium @ 1,50 b365 ⛔
Nie wyobrażam sobie, żeby Polacy źle wypadli w dzisiejszym turnieju. Dla wszystkich jest to skocznia macierzysta, na której oddali niezliczoną ilość skoków. Skład, jak na ten moment, optymalny. Stoch jako lider pewnie nie zawiedzie, zawsze dobrze wypada w Zakopanym. W Murańce też widać zwyżkowanie formy ( mam nadzieje, że go wezmą do Soczi ), potrafi odlecieć. Żyła ostatnio słabiej, ale gdzie jak nie tu ma się odbić? Kubacki straszna sinusoida, znakomite skoki przeplata fatalnymi. Ma piekielnie mocne odbicie i jak nauczy się to wykorzystywać, a nie skakać w pionie, to będzie znakomitym skoczkiem. Tak jak reszta, tutaj czuje się najlepiej, daleko poleciał w kwalifikacjach.
Zagrozić nam mogą tak na prawdę tylko 3 reprezentacje. A są to, poza wg mnie murowanym faworytem do zwycięstwa - Austrią, Niemcy i Norwegia. Norwegia, tak jak opisałem powyżej nie prezentuje się zbyt dobrze. Można by jeszcze wziąć pod uwagę Słoweńców, ale Tepes i Damjan słaby sezon raczej, tutaj w kwalach w miare poskakali, ale wystarczy jeden czy dwa nieudane skoki i lecą. Słoweńców widzę na miejscach 5-8.
Walka o pierwsze 3 miejsca więc będzie się toczyć, mam nadzieję, między Austrią, Niemcami i Polską. A kurs 1,50 na podium Polaków to wg mnie duży prezent.

Życzę udanych typów i miłego oglądania konkursów w polskiej stolicy Tatr ????

P.S. Oby wiatr nic nie namotał, bo ten sezon już jest wystarczająco wypaczony przez warunki pogodowe.

Edit : Dzięki, racja. Kot i Żyła poza kadrą na dzisiejsze zawody. Tak czy siak, Murańka, Kubacki, Ziobro i Stoch to bardzo dobra ekipa, jeżeli chodzi o formę poszczególnych zawodników to wg mnie najlepsza. Tak jak pisałem wyżej, Żyła słabo, więc może to i lepiej, że go nie ma ?

EDIT2 : Murańka zepsuł cały konkurs. Po tym konkursie moja ocena jego umiejętności idzie głęboko w dół. Do póki nie zrobią coś z jego psychiką, bo chłopak udowadniał parę razy, że może daleko lecieć, to niech go nie biorą do drużyny bo tylko psuje dobre skoki innych. Dawid natomiast znakomicie.
 
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
Poland - Germany 2 @ 2,20 pinnacle ✅

Value na Niemcy. Po przeanalizowaniu wyników z treningów i kwalifikacji, zakładając, że Stoch i Wellinger zaprezentują równy poziom lub Stoch będzie nieznacznie lepszy (Obaj nie startowali w żadnej sesji. W Wiśle Niemiec pierwszy, Polak drugi niewielka różnica) oraz zliczając punkty poszczególnych zawodników wybranych do składów na dzisiejszy konkurs Niemcy z nami wygrywają.

Austria wygra @ 1.55 bet365 ⛔

Na podstawie tej samej analizy Austria dzisiaj bije wszystkich. Hayobeck, Schlirenzauer, Diethart skaczą znakomicie, wystartuje też Poppinger który jest mniej więcej na poziomie Murańki.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Słowenia-Niemcy 2 @1.41
Wank-Freitag-Wellinger-Freund kontra Tepes-Kranjec-Damjan-Prevc.
Wydaje mi sie, ze w tej chwili to w Slowenii tylko Prevc reprezentuje bardzo wysoki poziom. Na mamucie faworytami byliby Slowency zapewne, ale skoki Tepesa czy Krancja w Zakopanem to moga byc baaaardzo rozne, a w koncu kazdy musi skoczyc teoretycznie dwa razy. U Niemcow najbardziej renomowane nazwiska to Freund i Freitag, ale to nie oni skacza obecnie najlepiej. Bardzo dobrze skacze Wellinger, Wank na razie w treningach i Zakopanem scisla czolowka i to wlasnie on rozpocznie konkurs Niemcom. Sklad niemiecki duzo bardziej wyrownany, a to w konkursie druzynowym liczy sie przede wszystkim i duzo lawtiej uwierzyc mi w 8 dobrych skokow Niemcow niz Slowencow przy tym co prezentuja zawodnicy na ta chwile.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Widzę że kursy pospadały w porównaniu do wczoraj. Szkoda, niestety miałem możliwość zagrać tylko w STSie więc trochę kasy ucieknie, ale raczej moje typy wejdą, mianowicie:

Polska - Norwegia
Niemcy - Słowenia
ako: 1.65

Składy:
Murańka - Fannemel
Kubacki - Tande
Ziobro - Velta
Stoch - Bardal
---
Wank - Tepes
Freitag - Kranjec
Wellinger - Damjan
Freund - Prevc

Zaczynając od Polaków to tak na dobrą sprawę każdy powinien wygrywać z norweskimi rywalami w swojej turze. Wiatr figli płatać nie powinien więc to liczący się argument. Ponadto Wielka Krokiew, no i fantastyczna atmosfera.
W treningach (suma not za dwa skoki treningowe)
Murańka 135,4 - Fannemel 119,4
Kubacki 133,5 - Tande 108 (!)

Ziobro i Stoch nie skakali, a Velta z Bardalem oddali bardzo dobre skoki ale nie sądzę by przegrali to co zyskał Klimek z Dawidem.


Co do drugiej pary to nie ma co dużo gadać. W ekipie Słowenii kryzys, liczy się tylko Prevc, Kranjec słabiutko na treningu i kwalifikacjach, Damjan dobrze, choć zobaczymy czy podobnie zaprezentuje się w konkursie głównym (śmiem wątpić), Tepes podobnie jak Robert Kranjec słabo. Są bardzo nierówni, w przeciwieństwie do Niemców. Wank w czołówce treningów i kwalifikacji (w końcu Mistrz świata z Zakopanego, co nie? ;) ), solidnie Freund i Freitag,
Wellinger odpuścił podobnie jak Prevc czy Stoch.

Kursy dupy nie urywają ale zdają się być solidne. Skoki to nieprzewidywalna dyscyplina, ale ja zaryzykuję.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jak ktoś typuje Austrię Win , oraz spodziewa się walki Polski z Niemcami o 2-3 miejsce to w Betsson można łączyć zakłady:
Austria - Polska 1 1.34
Polska - Norwegia 1 1.41
Niemcy - Słowenia 1 1.41 lub Niemcy - Norwegia 1.52
Ale tak przeglądając wyniki z przed roku tam też Słowenia miała nie walczyć, słabo skakali w treningach, Norwegia była faworytem z Polską, a i Niemcy też miały lepiej się prezentować, a ogólnie była dupa bo wygrała Słowenia, przed Polską ( skok Miętusa... ) i Austrią. Niemcy 4 miejsce. Jeszcze jak będzie dzisiaj wiatr kręcił to dla mnie nie ma sensu wchodzić wyższymi stawkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
midel 189

midel

Użytkownik
Może dlatego, że Kubacki potrafi mocno wyjść z progu, a to na małej skoczni atut. Do tego Dawid był w zespole na MŚ, gdzie nasi zgarnęli brąz. Z punktu widzenia trenera z pewnością ma to znaczenie. Klimek skakać potrafi, lecz widać jeszcze różnice między treningami, kwalifikacjami, a konkursem gdzie te skoki nie są już tak dobre. Też bym wolał zobaczyć Murańkę na Igrzyskach lecz chyba doświadczenie zwycięży i pojedzie Kubacki.
Jasne, u Klimka widać różnicę między treningami czy Q, które potrafi wygrywać, a konkursami, ale... Klimek regularnie jest w pierwszej 20, natomiast Kubacki od wielkiego dzwonu + również jest spora dysproporcja między treningami a konkursem u Dawida. Co z tego, że ma silne wyjście z progu jak potem spada jak kłoda?
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Dzisiaj w końcu Puchar Świata wita nas w Zakopanem, gdzie panuje zdecydowanie najlepsza atmosfera z całego cyklu skoków. Oczywiście sama skocznia będzie premiować polskich skoczków, którzy powinni zaprezentować się dzisiaj naprawdę dobrze i każde miejsce poza podium w tym wypadku będzie trzeba traktować jako klęskę.
Dlatego od siebie radzę dzisiaj kierować się przekonaniem, że Polacy znają te skocznie jak własną kieszeń i oddali tutaj multum skoków dlatego nie można spodziewać się rażących błędów w trakcie wszystkich skoków. Nasza ekipa bardzo dobrze zna każdy aspekt tej skoczni i z pewnością powinni oddać 8 przyzwoitych równych skoków. Śmiem wątpić czy mogą dzisiaj zaatakować pierwsze miejsce, bo mimo wszystko Austria ma chyba ciągle zbyt mocną ekipę nawet na to, żeby oddać zwycięstwo tutaj w Zakopanem na rzecz podopiecznych Łukasza Kruczka.
Austria - Norwegia 1 1.196
Austria - Słowenia 1 1.134
Hayboeck - Fannemel
Poppinger - Tande
Diethart - Velta
Schlierenzauer - Bardal
W tym wypadku może kurs nie zachwyca, ale raczej wątpię, żeby Norwegia mogła dzisiaj stanąć w równorzędne szranki z zespołem Pointnera. Przede wszystkim rzuca się tutaj pojedynek Poppingera z Tande i według mnie Austria w samej 2 kolejce powinna kilka razy nadrobić dość sporo punktów. Hayboeck gwarantuje również solidność, a będący w ciągłym gazie Diethart nie powinien w żadnym stopniu odstawać od Velty. To samo tyczy się Schlieriego, który swoje jak zwykle skoczy.
Dla mnie osobiście tutaj mamy dobrą propozycje do podbicia AKO i ja sam z pewnością skorzystam z tej możliwości. Można również próbować Austria - Słowenia jeśli ktoś uważa, że Norwegia może mieć jakieś szanse z Austrią, którą ja osobiście upatruje w roli faworyta w dzisiejszym konkursie.

Polska - Słowenia 1 1.352
Murańka - Tepes
Kubacki - Kranjec
Ziobro - Damjan
Stoch - Prevc
W przypadku Polaków decyduje się na zagranie ich przeciwko zespołowi Słowenii z jednej przyczyny. Słowenia skacze po prostu słabo i wszyscy poza Prevcem są zwyczajnie pod formą. Stoch jest w stanie utrzymać Prevca w ryzach więc reszta pojedynku będzie rozgrywać się pomiędzy resztą skoczków. Gdyby Polacy skakali na innej skoczni, a nie na Wielkiej Krokwi to z pewnością można byłoby zastanawiać się czy tacy zawodnicy jak Kubacki czy Murańka są w stanie utrzymać Tepesa i Kranjca. Mimo wszystko uważam, że Murańka i Ziobro z pewnością oddadzą dobre skoki, a Kubacki zaliczy solidny występ i powinien również pokonać bardzo słabo spisującego się ostatnimi czasy Kranjca. Nie uważam, żeby Słowenia była w stanie powalczyć dzisiaj o lokaty w TOP3. Kurs zachęcający, Polacy u siebie - a tutaj są naprawdę mocni, więc wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Zakopane - drużynówka sobota 17:30
Niemcy - Polska

Typ : Niemcy @ 2,20 Unibet✅
Ja bym się aż tak na Polaków nie napalał. Dla mnie dzisiaj mocno odpalą Niemcy. Wyrównana czwórka, bardzo dobra czwórka. Wellinger mocny, Freund swoje skoczy, Wank tutaj w Zakopanem świetnie skacze póki co i Freitag przyzwoicie też da rade.
U nas Stoch wiadomo klasa, Ziobro wyszedl mu konkurs w Wiśle, ale też nic wielkiego poza tym ostatnio nie skakał. Klimek wyrównany dobry poziom, ale przy wietrze z tyłu może mu być ciężko aczkolwiek liczę,że i tak skoczy dobrze i postawi kropkę nad &quot;i&quot; i pojedzie do Soczi kosztem cieniasa Kubackiego. To jest ten element, którego dzisiaj zabraknie naszemu zespołowi by walczyli o coś więcej. Kubacki drewniany jest i tyle, jak Kruczek go weźmie do Soczi to będzie śmiech na sali...
Dla mnie spore value na Niemców w parze z Polakami.
Austria i Niemcy wg mnie walczą dziś o wygraną. Polacy, Słowenia i Norwegia o miejsce na podium. Widzę wszyscy stawiają przeciwko Norwegom, ale trójkę mają dość dobrą bo Bardal jest dobry, Velta forma w górę i skacze coraz lepiej. Fannemel od TCS skacze w kratkę ale potrafi nie zawalić, spora niewiadoma to Tande jedynie, ale Jacobsen i Hilde jeszcze gorsza forma więc kogo by tutaj Stoeckl nie dał by była zagadka.
Słowenia z loteryjnym Tepesem, Kranjcem bez formy, super Prevcem i łapiącym forme Damjanem. Może być ciasno w walce o to 3msc moim zdaniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Prevc - Bardal (drużynowy 1. seria) [1] 1,35 totomix
W swoich rozważaniach nie skupiłem się na rywalizacji drużyn, ale na występach pojedynczych zawodników i stawiam na tych, którzy ewidentnie są w gazie. Do takich na pewno można zaliczyć Petera Prevca, który indywidualnie według mnie jest kandydatem co najmniej do podium. W Wiśle oddawał bardzo długie skoki, aż za długie żeby je dobrze wylądować. Uważam, że w Zako będzie mu łatwiej, bo zeskok jest dłuższy i nie ma przeciwstoku, dlatego Peter będzie mógł pokazać pełnie swoich możliwości. Bardal przy nim wypada blado, to już nie ten sam Norweg, co na początku sezonu. W Wiśle był wyraźnie słabszy i uważam, że w Zakopanem będzie podobnie.

Hayboeck - Fannemel (drużynowy 1. seria) [1] 1,15

Austriak to zwycięzca kwalifikacji i 3. zawodnik konkursu w Wiśle. Wydaje się, że w takiej formie jest prawie pewny wyjazdu do Soczi. Fannemel to specjalista przede wszystkim od lotów i tam szczególnie w drugim konkursie na Kulm spisał się dobrze, bo zajął 5. miejsce, jednak dzisiaj powinna zaważyć wysoka i bardziej ustabilizowana forma Hayboecka. Dodajmy, że w kwalifikacjach Norweg skoczył 5m krócej od Austriaka.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Ale tak przeglądając wyniki z przed roku tam też Słowenia miała nie walczyć, słabo skakali w treningach, Norwegia była faworytem z Polską, a i Niemcy też miały lepiej się prezentować, a ogólnie była dupa bo wygrała Słowenia, przed Polską ( skok Miętusa... ) i Austrią. Niemcy 4 miejsce. Jeszcze jak będzie dzisiaj wiatr kręcił to dla mnie nie ma sensu wchodzić wyższymi stawkami.
No i się potwierdziło, Słowenia &quot;dyma&quot; wszystkich ponownie w Zakopanem.
A co do Polski to Kubacki dzisiaj nieoficjalnie wygrałby zawody... także raczej wyjazd sobie zapewnił, a Klimek niestety udowodnił, że jak przychodzi do poważnej walki o miejsce w składzie to skacze z &quot;kupą&quot; w kombinezonie.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
A co do Polski to Kubacki dzisiaj nieoficjalnie wygrałby zawody...
Nic by nie wygrał,konkursu nie oglądałeś?
Miał +11pkt za belkę obniżoną w stosunku do poprzednich skoczków swojej grupy,jednak inne grupy skacząc z tej belki już tej rekompensaty nie miały.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nic by nie wygrał,konkursu nie oglądałeś?
Chyba jednak oglądał, bo ma racje: http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/11605,PS_Zakopane_Slowenia_triumfuje_Polska_czwarta

Słowenia udowodniła dzisiaj po raz kolejny, że w ich przypadku nie ma co patrzeć na indywidualne skoki, w drużynie się wzajemnie mobilizują a co za tym idzie każdy skacze o niebo lepiej. To samo było przecież w poprzednim konkursie drużynowym. No cóż, ja również o tym dzisiaj zapomniałem, i zapłaciłem za to surową karę.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Miał +11pkt za belkę obniżoną w stosunku do poprzednich skoczków swojej grupy,jednak inne grupy skacząc z tej belki już tej rekompensaty nie miały.
Nie 11 punktów a 17 więc Kubacki indywidualnie ledwo załapałby się do TOP10.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Oficjalne wyniki konkursu: http://data.fis-ski.com/pdf/2014/JP/3903/2014JP3903RL.pdf
Jak widać w użyciu były 3 belki:12,13,14.
Ogólnie do konkursu Kubacki zdobył 1,1 pkt więcej niż Prevc,ale Kubacki skakał raz z 13stej belki,a raz z 12 (dostając za to +11,6 pkt),Prevc skakał 2 razy z 12,nie dostał żadnych dodatkowych punków -&gt; ergo Kubacki przegrał z Prevcem o 1,1-11,6-5,8=16,3 pkt(przeliczając na metry 9 metrów) CND
Kubacki przegrał tez z kilkoma innymi,ale nie chce mi się wszystkich wyliczać ,mam nadzieję,że jeden wystarczy.
 
koszyk 69

koszyk

Użytkownik
Wszystkie kursy z STS

Schlierenzauer G. vs Bardal A. - 1 @ 1,4 ⛔
Schlierenzauer jak i Bardal w dzisiejszym konkursie nie zaprezentowali się jakoś wyśmienicie, chociaż Austriak pokazał, że kiedy jest pod presją i trzeba wykonać dobry skok można nie nim polegać. Gregor aktualnie jest w wyższej formie i moim zdaniem spokojnie powinien polecieć kilka metrów dalej i odhaczyć jedno zdarzenia na kuponie.

Ziobro J. vs Murańka K. - 1 @ 1,35 ⛔
Klemens to jedna wielka zagadka, chłopak potrafi oddać świetny skok by w następnym się spalić i wylądować 10m bliżej. Nie wiem, może presja IO tak na niego zadziałała ale dzisiejsze skoki to tragedia i głownie jemu możemy &quot;zawdzięczać&quot; spadek poza podium. Ziobro w coraz lepszej formie i w jutrzejszych zawodach potwierdzi, że wyjazd do Soczi należy się jemu jak nikomu innemu w tej kadrze (oczywiście poza Kamilem), a na pewno nie osobie z gorącą głową.

Stoch K. vs Kubacki D. - 1 @ 1,42 ✅
Kubacki dzisiaj odpalił i brawa dla niego, ale nie można porównywać jego skoków do skoków 4 grupy, ponieważ zupełnie inna belka wchodziła w grę. Kamil jest niepodważalnym liderem naszej kadry i w jutrzejszych zawodach powalczy o podium, a na pewno przeskoczy Dawida, który przy dobrych skokach zakończy swoje zmagania w pierwszej 10. Buki chyba za mocno sugerowały się dzisiejszymi notami wystawiając taki kurs.

Prevc P. - klasyfikacja końcowa 1-3 @ 1,5 ✅
Prevc jest faworytem jutrzejszego konkursu i tylko jakiś dziwny splot wydarzeń przeszkodzi mu w postawieniu nogi na podium, nie mówię tu o pewnym pierwszym stopniu ale o miejscach 1-3. Drużyna Słowenii pokazała dzisiaj, że w Soczi powalczy o medale, przykro to mówić ale raczej z Niemcami i Austrią, bo jeszcze miesiąc temu mogłem powiedzieć, że medal mamy w kieszeni ale dzisiaj no cóż chłopaki obniżyli loty. Wracając do typu, jeżeli Peter będzie skakał tak jak na treningach i konkursie drużynowym spokojnie ogarnie ten bet i będę mógł cieszyć się razem z nim.

Hayboeck M. - klasyfikacja końcowa 1-6 @ 1,6 ⛔ (zabrakło 0,4 pkt)
Hayboeck prezentuje się bardzo dobrze w Polskich konkursach, wygrywając kwalifikacje i zajmując 3 miejsce w Wiśle. W konkursie drużynowym też nie zawiódł i jutro powinien powalczyć o pozycję 1-6. Tak na prawdę do walki o podium, oprócz Austriaka, przystąpią jutro Peter Prevc, Kamil Stoch, Jernej Damjan, Gregor Schlierenzauer i Andreas Wellinger. Nie widzę innych skoczków, którzy mogliby zamieszać w jutrzejszych zawodach.
e: jakie były dzisiejsze skoki każdy widział, kompromitacja załogi FIS, w takich warunkach konkurs nie powinien zostać dokończony
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Póki co oferta od buków zagranicznych mnie nie zadawala więc skubnę coś od kochanego STS.
Prevc - Kranjec @ 1 @ 1,27 ✅

Peter osiągnął już chyba szczyt swojej formy. Od kilku tygodniu znajduje się w ścisłej czołówce a jego skoki wyglądają po prostu świetnie. Bod każdym względem narciarskiego rzemiosła Prevc przewyższa swojego rodaka i jutro nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem go. Kranjec wczoraj w drużynowce bardzo dobrze jak na swoją aktualną formę, ale to już chyba normalne, że Słoweńcy tak dobrze spinają się na zawody drużynowe.
Stoch - Kubacki @ 1 @ 1,40 ✅
Para wystawiona zapewne ze względu na fakt świetnego występu Dawida w konkursie drużynowym. Naprostuję jednak fakt, że Dawid świetny występ zawdzięcza przede wszystki faktowi, iż szczęście do warunków to on miał dziś chyba jak nikt inny, a do tego belka przy jego skoku była wyżej aniżeli między innymi u Kamila. Może i Kubacki ma formę zwyżkową o której mówi Kruczek, ale Stoch to klasa światowa i jutro będzie przed Dawidem o kilka lub nawet kilkanaście pozycji.
Ziobro - Murańka @ 1 @ 1,35 ⛔
Klimek to jednak zawodnik typowo treningowy. Nie wiem co się dzieję z jego głową, ale tych dobrych skoków treningowych nie potrafi zupełnie przenieść na konkurs główny. Inna sprawa ma się z Jankiem. Ziobro to bez wątpienia odkrycie sezonu w polskich skokach i nic dziwnego, że Kruczek uważa go za trzon naszej kadry obok Stocha. Dziś dwa dobre skoki, a napewno lepsze od tych Klimka. Tu nie chodzi tylko o odległość, ale i o technikę ,która mimo wszystko lepsza jest u Janka.
Taki tripelek daje nam AKO = 2,40,a więc pomimo podatku jaki musimy tu zapłacić naprawdę warto go pobrać.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Podobnie jak kolega Koszyk uważam za pewkę dnia top3 Prevca. Wklejam moją analizę z typów dnia:
Dyscyplina: Skoki narciarskie
Spotkanie: Zakopane HS134
Typ: Peter Prevc top3 ✅
Kurs: 1.5
Unibet

Kurs nie robiący może wrażenia, jednak niemal stuprocentowy. Kto interesuje się skokami albo chociaż ogląda zawody widzi w jakiej dyspozycji jest ten chłopak. Mój rówieśnik ze Słowenii jest w życiowej formie i potwierdza to z każdym kolejnym skokiem. Niestety nie przytoczę wyników Prevca z serii treningowych czy kwalifikacji gdyż miał prawo nie brać w nich udziału i z niego skorzystał, jednak świeże wyniki z wczorajszej drużynówki:
132 m i 131,5 m uplasowały Prevca w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej na drugim miejscu (za Kubackim któremu trafiło się jak ślepej kurze ziarno).
Mniej istotne co prawda, ale oddające jego klasę są wyniki poprzednich konkursów: 2. w Bischofshofen (łącznie 4. w TCS), 2. i 1. w Bad Mittendorf, 5. w Wiśle (tylko dlatego że podparł pierwszy skok w którym pobił rekord skoczni) no i wczoraj 1. w drużynowym konkursie w Zakopanem. Jestem przekonany że zobaczymy Prevca na podium.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Maksimochkin vs Asikainen |1| kurs:1,70✅
Rusek błyszczy jako jedyny ze swojej kadry.W kwalifikacjach skok życia,ale coś nie wydaje mi się aby to był jednorazowy wyskok.Może 130 m nie powtórzy ale wczoraj 119 m i masa dodanych punktów.Asikainen wczoraj tylko metr dalej ale w innych warunkach.Fin to dla mnie duża zagadka.Według mnie Rusek to wygra,bo w Zakopcu czuje się na prawdę świetnie.
Wank vs Janda |1| kurs:1,12⛔
Peffka na podbicie kursu.Wank umie tutaj odpalić skok nawet powyżej 130m,co potwierdził wczorajszą drugą próbą w drużynówce.Ogólnie pewny punkt swojej drużyny,dobra forma i w tej chwili Janda nie ma co się z nim równać.
Matura vs Velta |1| kurs:1,45✅
Co tu dużo pisać.Velta dobry ale Matura jeszcze lepszy.Janek złapał luz i formę,pokazuje to w każdej próbie ostatnimi czasy.W końcu za chwilę Japonia:]Wczoraj w drugiej próbie odpalił 133 m.Norweg raczej granicy 130 dziś nie przeskoczy.
Fannemel vs Tepes |1| kurs:1,50⛔
Tepes mnie nie przekonuje,jest strasznie chimeryczny.Norweg trzyma solidny poziom.Wczoraj w obu próbach po 3 metry skakał dalej.Dziś liczę na podobny scenariusz.Wyżej cenie Andersa.
Prevc vs Bardal |1| kurs:1,40⛔
Kandydat nr.1 do wygrania dzisiejszych zawodów kontra póki co skaczący tutaj bez większego błysku Bardal.Wiadomo Norweg poniżej określonego poziomu nie schodzi,ale Prevc ma życiową formę-znowu.
Cały konkurs:

Kubacki vs Ziobro |1| kurs:1,57⛔

No Dawid pokazał wczoraj,że zasługuje na szansę w Soczi.Z uśmiechem na ustach dwa razy ponad 130 m.Odpowiednio 5 i 6 m dalej od Janka w obu próbach.W kwalach skoczył 131,5 m więc widać u niego na tej skoczni regularność.Dla mnie pewne zwycięstwo Kubackiego,który dziś też musi skoczyć swoje aby być w kadrze na Soczi.
Damjan vs Freund |1| kurs:1,57⛔
Peffka.Damjan złapał super formę.Trzeba się będzie z nim liczyć.Wczoraj w konkursie odpowiednio 8,5 m oraz 4 m dalej od Niemca.W kwalach również 8 m lepsza odległość.Freund skacze dobrze ale bez szału.Z tak skaczącym Słoweńcem szans mu większych nie daje.
Bukmacher:STS
e:Gdyby był konkurs w takich warunkach jak wczoraj to byłoby za pewne 7/7,a tak...szkoda gadać.Powinni ten cyrk odwołać i tyle.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Niech tylko dzisiaj wiatr nie przeszkasza, a będzie w dziale zielono. W tej na Wielkiej Krokwi wieje z prędkością 0.8m/s.

:idea: Michael Hayboeck vs Rune Velta @1.46 Marathonbet
Austriak złapał formę i teraz notuje same udane skoki, dlatego nie ma co się dziwić, że ląduje w TOP10 w ostatnich zawodach. Dzisiaj powinna zaważyć wysoka i bardziej ustabilizowana forma Hayboecka, bo Velta też skacze dobrze, ale nie równo. Nie ma tej powtarzalności jaka jest u Michaela, stąd wydaje mi się, że przy dwóch równych skokach to Austriak uzyska lepszą łączną notę od Velty.

:idea: Andreas Wank vs Michael Neumayer @1.44 Marathonbet

Andreas czuje się bardzo pewnie na tej skoczni. Może być pod formą, ale kiedy przychodzi Zakopane, Wank odnajduje ją i skacze jak z nut. Jeżeli wiatr nie zamiesza to bez problemu pokona w tej wirtualnej rywalizacji swojego starszego kolegę z reprezentacji, który ostatnio skacze bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć że słabo.

:idea: Jan Matura vs Anssi Koivuranta @1.49 Marathonbet

Czech przyszykował wysoką formę i stabilizację tuż przed Sapporo i pod Soczi, więc wg mnie jest to pewa. Anssi skacze dość równo w miarę daleko, ale nie na tyle by w Zakopanem skakać dalej niż Janek, który nie zespuł tutaj jeszcze ani jednego skoku i w każdym skoczył dalej od Fina. Bdb forma i TOP10 to dla niego formalność. Anssi powinien zakręcić się koło pierwszej 15.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Wszystkie kursy z STS

Hayboeck M. - klasyfikacja końcowa 1-6 @ 1,6

Hayboeck prezentuje się bardzo dobrze w Polskich konkursach, wygrywając kwalifikacje i zajmując 3 miejsce w Wiśle. W konkursie drużynowym też nie zawiódł i jutro powinien powalczyć o pozycję 1-6. Tak na prawdę do walki o podium, oprócz Austriaka, przystąpią jutro Peter Prevc, Kamil Stoch, Jernej Damjan, Gregor Schlierenzauer i Andreas Wellinger. Nie widzę innych skoczków, którzy mogliby zamieszać w jutrzejszych zawodach.
Jak wszystkie typy pozostałe wydają się eleganckie, tak tego za żadne pieniądze bym nie postawił. Bałbym się 1-10 miejsca. Bez przesady nie róbmy z Hayboecka już skoczka, który będzie regularnie oddawał dobre skoki. Widać forma jest, ale wciąż to tylko Hayboeck. Po za tym wymieniłeś 5 kolesi co mogą z nim walczyć, a ja spokojnie jeszcze dodam: Diethart, Bardal, Matura, Freund, Kranjec + jak zawsze może ktoś jeszcze zaskoczyć. Także kurs 1.50 dla mnie jest żałosny jeżeli chodzi o 1-6 i kompletnie nie do grania, ale to skoki narciarskie więc przecież może nawet wygrać...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom