>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Wisła, Zakopane 16-19.01.2014

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


W czasie gdy wszyscy skupiają się na AO oraż ME w piłce ręcznej ja zapraszam Was po raz kolejny na długi weekend ze skokami narciarskimi. Weekend wyjątkowy, bowiem zawody Pucharu Świata zagoszczą tym razem do Wisły oraz Zakopanego. Zaczynamy już w czwartek od kwalifikacji i konkursu głównego w Wiśle-Malince. Polska jako gospodarz ma prawo wystawić oprócz kadry głównej, sześciu skoczków z grupy narodowej. I tak o to trener Łukasz Kruczek powołał: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę, Krzysztofa Bieguna, Dawida Kubackiego, Aleksandra Zniszczoła, Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska, Krzysztofa Miętusa i Jakuba Wolnego dla którego będzie to debiut w Pucharze Świata.


Program zawodów:


Czwartek, 16.01.2014 Wisła

09:00 oficjalny trening
11:00 kwalifikacje
16:00 seria próbna
17:30 pierwsza seria konkursowa

Piątek, 17.01.2014 Zakopane

14:00 oficjalny trening
16:00 kwalifikacje

Sobota, 18.01.2014

16:15 seria próbna
17:15 pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 19.01.2014

13:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa



Zapraszam do merytorycznej dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
hristo 585

hristo

Użytkownik
no to ja zacznę;-)
Pierwszy ziemniak, który wyskoczył z kursami to millenium. Warto zwrócić uwagę, że kwale zaczynają się jutro o 11(wcześniej trening), więc jak ktoś obstawia u naziemnych trzeba to zrobić dzisiaj, ewentualnie czekać aż buki się zlitują i między kwalifikacjami a konkursem rzucą jakieś kursy;-)
Wyszło mi całkiem fajne ako....w sumie z niczego, bo typy jak dla mnie dość pewne:
KONKURS
Diethart - Kraus 1 1.35✅ - konkurs, w którym Austriak musi udowodnić, że nie był tylko gwiazdą TCS, ale potrafi ustabilizować formę. Myślę, że nie będzie przeskakiwał skoczni, ani nawet nie stanie na podium, ale powininen być w TOP10, czego nie wróżę Krausowi. Niemiec ma już nominację na IO i pewnie będzie prowadzony pod kątem najważniejszej imprezy sezonu.
Żyła - Kranjec 1 1.62 ✅- Jak już Kranjec nie ląduje na podium na mamucie to jest źle;-), wiem wiem....wszyscy widzieli w jakich warunkach puszczali, mimo to uważam, że z Piorkiem nie ma szans wygrać. Żyła jest w miarę równy, ustabilizował się, na nieco niższym poziomie niż wszyscy oczekiwali, ale jednak stabilny w połączeniu ze swoją skocznią daje wystarczającą przewagę nad Słoweńcem.
Bardal - Fannemel 1 1,3 ✅- nawet nie powininem komentować tego typu. Bardal odpoczął, potrenował, w Wiśle dla mnie kandydat do podium, loty się skończyły, więc Fannemel to dla mnie kandydat do odpadnięcia w I serii ;-)
teraz KWALIFIKACJE:
Kot - Biegun 1 1.45 ✅- Maciek powoli powoli odbudowywuje formę, nawet na mamucie, gdzie średnio mu wychodzi, wyskakał 10te miejsce. Myślę, że przed IO wróci na pozycję nr2 wśród naszych skoczków. Wisła to może być jego konkurs
Ziobro - Koivuranta 1 1.7 ⛔ - Ziobro stał się regularny, Ansi zaskoczył wszystkich na TCS, ale myślę, że powróci na swoje miejsce czyli walkę o TOP30. Jeśli będą równe warunki Janek powinien znaleźć się na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki
 
dspk666 5,7K

dspk666

Użytkownik
Proponuje dubla w sts kurs 2,02✅ pojedynki austryjacko-norweskie osobiście stawiam to za 160 zł , a prawdopodobieństwo wygranej duże .

Schlierenzauer G. - Bardal A. typ 1 - kurs 1,45 (całe zawody)✅

Gregor w każdych dzisiejszych próbach na skoczni im.Adama Małysza lepiej od Bardala , w jego skokach widać luz i to on jest faworytem do zwycięstwa w Wiśle.

Poppinger M. - Jacobsen A. typ 1 - kurs 1,44 (1 seria)✅

Tu podobnie za każdym razem w treningach i kwalifikacjach lepszy austryjak zdażyła sie nawet roznica trzysdziestu pozycjii , Poppinger i jego forma ide zdecydowanie w góre , a Jacobsen jak to w tym sezonie skacze przeciętnie .
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Poppinger - Velta @ 1 @ 1,70 Betsson ⛔
Generalnie zawsze jest tak, że ten kto świetnie skacze w Pucharze Kontynentalnym nie radzi sobie równie dobrze w Pucharze Świata. Z Austriakiem jest inaczej. Poppinger ostatnimi czasy załapał naprawdę dobrą formą co pokazał w Kulm oraz dziś podczas treningów i kwalifikacji. 131,5 metra na Malince to naprawdę świetny rezultat i wierzę, że powtórzy to dziś także w konkursie. Velta dziś dobrze ,ale bez tej iskry którą miał Austriak. Jak dla mnie to jeden z pewniejszych typów na dzisiejszy dzień.
Poppinger - Kubacki @ 1 @ 1,50 Unibet ✅
Czysta perełka od Unibetu. Poppingera opisywałem wyżej, ale dodam, że w przeciwieństwie do Dawida trzyma stabilną a co ważniejsze wysoką formę. Kubackiemu jeden skok wyjdzie, drugi już niekoniecznie. To co powinno być jego mocną stroną , a więc wyjście z progu jest często jego mankamentem. Zbyt wysoka trajektoria lotu w pierwszej fazie lotu ma znaczne przełożenie na dalszą fazę lotu. Niestety, ale jak Dawid tego nie zmieni to będziemy oglądali więcej takich wpadek. Bet dnia i ja gram to mocno.
Thomas Diethart - Peter Prevc @ 2 @ 2,40 Betsson ⛔
Typ ryzykowny, ale widzę w nim spore value. Dlaczego? To jaką kapitalną formę ostatnimi czasy prezentuje Słoweniec widzi chyba każdy kto choć trochę interesuję się skokami. Bardzo dobry występ na TSC, oraz świetnie zawody w Kulm w miniony weekend sprawiły, że Prevc bardzo mocno podskoczył w generalce. Austriak z kolei kapitalny na TCS. Dziś też dobre skoki, ale porównywalne z tymi Petera. Wydaje mi się ,że tu mogą zadecydować szczegóły takie jak noty czy punkty za wiatr, ale po takim kursie trzeba po prostu spróbować.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Manuel Poppinger - Dawid Kubacki 1 @ 1.50 (Unibet). ✅
Bardzo ciekawa para według mnie. Jeśli chodzi o naszego zawodnika, według mnie nie pojedzie on na Igrzyska Olimpijskie, jest słaby, nie robi postępów, wciąż ten sam błąd, wybija się mocno, ale do góry, co jest błędem. Regularnie nie zachwyca, nie skacze nawet poprawnie. Tutaj również nie powinno być inaczej, w treningu skakał tylko raz 122 metrów i 27 miejsce, w kwalifikacjach było lepiej 128.5 tylko że miał huragan pod nartami. Jego rywalem jest Poppinger, może nie jest to czołowy zawodnik Pucharu Świata, ale tutaj skacze bardzo dobrze. W seriach treningowych 129 i 124 metrów, w kwalifikacjach 131 metrów. Widać że dobrze mu się tu skacze. Według mnie jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Kubacki możliwe że zakończy konkurs po pierwszej serii.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ciężko powiedzieć jakie będą dziś warunki,najlepiej poczekać do treningów,ale jak tak wczoraj czekałem to mi kursy pospadały do 1,1 a to można grać jak gra piłkarska Barcelona lub koszykarski Real ;)
Dobrze walkę z naturą oddaje spot BBC o Soczi : http://www.youtube.com/watch?v=b-lsSKOlV0I
Więc na kwali wybrałem dobrze skaczących Austriaków kontra nieco niespodziewane objawienia tego sezonu, o ile Ansi faktycznie w formie jest całkiem dobrej o tyle Kanadyjczyk moim zdaniem zawdzięcza swoje sukcesy warunkom wietrznym,co potwierdzają skoki gdy już mu tak dobrze nie wieje - nic a nic nie lepsze od skoków Huli.
Trzecia para to Klimek i Janda - Klimek w formie o wiele lepszej i może przegrać tylko wtedy gdy będzie miał o wiele gorsze warunki.
Poppinger M. - Boyd Clowes M. @ 1,5✅
Hayboeck M. - Koivuranta A. @ 1,35✅
Murańka K. - Janda J. @1,25 ✅
AKO: 2,53 (po składce na ubogich polityków zostaje 2,22)✅
Inne ciekawe pary na ten moment to IMO:
Damjan - Hilde @1,35✅ - Forma Słoweńca chyba idzie w górę,boję się tylko,czy to nie jest tak,że skocznia w Wiśle mu wyjątkowo pasuje,przed rokiem tak jak i wczoraj skakał tam nieźle,Hilde skacze tragicznie,uratować go może tylko huragan pod narty.
Kubacki - Jacobsen @2,05 ⛔
Żyła - Kot @2,42✅
Velta - Matura @2,02✅
Kraft - Neumayer @2,35⛔
A to pary gdzie faworyt nie jest jakiś wyraźny i myślę,że 2 z 4 par powinny wejść.
To wszystko oczywiście na kwali,przed treningami.

E:przy tych 4ch ostatnich parach zapomniałem już o podatku,więc 2z4 niekoniecznie oznaczało✅,ale podliczyłem to na szybko i wychodzi 1% zysk ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 8

adekwa5

Użytkownik
Kofler vs. Hvala 2 2.02 STS
Dla mnie to kurs trochę zawyżony. Kofler jest kompletnie bez formy i nie radzi sobie z trudnymi warunkami, ma problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii. Dziś ma również wiać, a więc może pojawić się problem nawet z zakwalifikowaniem do konkursu.
a jakie jest wasze zdanie na temat tej pary?
 
michaju 21

michaju

Użytkownik
Skoki - Zakopane Kl.koncowa, 19.01.14
Kot Top 10 @ 5,00 Milenium ✅
Jego skocznia. W poprzednim roku 5 w indywidualnym, najlepszy w drużynówce na tej skoczni. Wczoraj widać było, że chciał, ale nie mógł. Może w Zakopanem się przełamie. Myślę, że stać go na 10.
=================================================
jeszcze dorzucam kilka typów na drużynówkę, w których widzę value :
Wank - najlepszy z Niemców @ 4,20 Milenium ⛔
Hayboeck M.-Wank A. 2 - 1 seria @ 2,95 Milenium ✅
Stoch K.-Freund S. 2 - 1 seria @ 3,70 Milenium ⛔
Słowenia miejsce 1-2 @ 5,50 Milenium ✅
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Z tego co zrozumiałem to postawił po pierwszej serii,że Stoch będzie na podium,a nie ,że Stoch będzie na podium po pierwszej serii ????
Żeby nie było całkiem nie na temat to za skijumping.pl : &quot;Pogoda na ten moment w Zakopanem jest iście wiosenna. Na najbliższe dni oraz godziny meteorolodzy zapowiadają opadu śniegu lub śniegu z deszczem, a do rywalizacji skoczków podobnie jak w Wiśle prawdopodobnie włączy się wiatr.&quot;
No i jest też lista startowa kwalifikacji,68 zawodników czyli więcej niż w Wiśle prawdopodobnie dlatego,że regulamin dopuszcza do startu skoczków &quot;ponadprogramowych&quot; jeśli w ten sam weekend na tej samej skoczni odbywają się zawody drużynowe,a konkretnie chodzi mi o Kazachów.
 
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Bet365 2/10, 8/10
Stawiam za drobne, że Polska wygra wiadomo Austria jest zdecydowanym faworytem, co do tego nie ma wątpliwości, ale Polacy u siebie, mam nadzieję że ta publiczność ich poniesie, dzisiaj średnia miejsc Polaków to 13,14, ale bez 2 skoków Ziobro i 3 Stocha czyli najlepszych naszych zawodników, skład mamy kompletny, jeżeli każdy skoczy 125m to o wynik jestem spokojny
Polska wygra 5,0
Polska podium 1,55
Betsafe 7/10
To jest moim zdaniem super bet, jeżeli składy będą się zgadzać to nie ma innej możliwości, żeby Niemcy przegrali z Norwegią, u naszych zachodnich sąsiadów skacze Wank, który bardzo lubi tą skocznię, Wellinger który czuje się tak mocno że zrezygnował ze startu w treningach i kwalifikacjach + prawdopodobnie Freund i Freitag, u Norwegów jedynie Bardal trzyma jako taki poziom, dalej wyrównani średniacy na poziomie Freitaga czyli najgorszego z Niemców, Velta i Fannemel i na końcu prawdopodobnie Hilde, choć to nie jest pewne, bo Norwegia nie ma tak na prawdę 4 do drużyny
Niemcy - Norwegia 1 1,61
STS 10/10
STS chyba zaspał z kursami na te same zdarzenia w Milenium 1,15 i 1,27. Czesi mają lidera Maturę i resztę trzech wyrównanych zawodników (Janda, Hlava, Hajek), natomiast Finowie bez Ahonena i Maeaettae nie mają czego szukać, Asikainen i Happonen to poziom niżej od Czechów, Koivuranta Finom nie zapewni zwycięstwa w tej parze. Taka sama sytuacja dotyczy rezerwowych Rosjan, bez Vassilieva i Kornilova. Sardyko ? Kaliniczenko? Oni nie wiem czy się zakwalifikowali do jakiegoś konkursu, Maksimoczkin raczej nie powtórzy takiego wyczynu jak dziś w kwalifikacjach. U Włochów solidni Bresadola i Dellasega które swoje skoczą + wracający powolutku do formy Colloredo i słaby Morassi
e jednak Koudelka za Jandę, ale myślę że mimo to Koudelka nie zrobi dużej straty
, i w Norwegii Tande, myślę że to zdecyduje że Norwegów na bank nie zobaczymy na podium, chyba że skoczy naprawdę świetnie
Czechy - Finlandia 1 1,30
Włochy - Rosja 1 1,40
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Trochę dziwi mnie wystawienie Kubackiego w konkursie,ale mam podejrzenia, że właśnie po tych zawodach Kruczek zadecyduje kto z trójki (Ziobro, Kubacki, Murańka) nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie. Wydaje mi się, że tym najsłabszym punktem jest właśnie Dawid. Dlaczego? Chłopak ma mocno chwiejną formę, a dobre skoki przeplata często złymi. Jeżeli chodzi o dwóch pozostałych (Murańkę i Ziobrę) to tu o niespodziance raczej pisać nie możemy. Janek i Klimek to ostatnimi czasy dwaj najlepsi skoczkowie naszej kadry obok Kamila Stocha. Obaj także rozgrywają najlepszy sezon swojej karierze i w pełni zasłużyli na szansę wyjazdu na IO. Kot i Żyła to raczej pewniaki w tali Kruczka i ciężko przypuszczać by i oni nie mieli udać się do Soczi. Doświadczenie jest, forma może nie super, ale na przyzwoitym poziomie.

Jutro pogram coś takiego:
Austria wygra @ 1,55 Betsson
Schlierenzauer, Diethart, Hayboeck, Poppinger - ta czwórka jutro powinna spokojnie wywalczyć złoto. Wszyscy prezentują równą, dobrą formę. Może i Polacy ich postraszą, ale mam czuja, że mimo wszystko to Austria powiększy swój dorobek w Pucharze Narodów. Schlieri wiadomo, gwiazda sama w sobie. Kryzys ma już chyba za sobą i powoli wraca do świetnego skakania. Diethart - absolutne odkrycie nie tylko TCS, ale i całego sezonu. Chłopak ma świetne papiery na skakanie i będzie czarnym koniem na IO. Hayboeck - rewelacja ostatnich konkursów. W Wiśle pokazał jak dużym potencjałem dysponuje i, źe w tym sezonie jeszcze sporo namiesza. Poppinger - rozsypał się Koch i Kofler. Loitzl to już nie ten sam zawodnik co w ubiegłych sezonach, a kontuzji doznał Morgi i ciągle nie wiadomo kiedy wróci do skakania. W takiej sytuacji pozostał Austriakom Poppinger, który naprawdę prezentuje się z bardzo dobrej strony. W Wiśle może niemrawo ,ale trzeba zaznaczyć, że zarówno w pierwszej jak i drugiej serii miał bardzo ciężkie warunki. Jeżeli Morgi wróci na IO to właśnie Manuel powinien zostać 5 reprezentantem na Austri na IO.
 
memfisek 97

memfisek

Użytkownik
Mi się spodobał kurs na naszych orłów w pojedynku z Norwegami. Pierwszy u nas będzie skakał Murańka, a u Norwegów Fannemel. Klemens od Turnieju Czterech Skoczni naprawdę skacze solidnie. Gdyby nie zepsuł ostatniego skoku w Bischofshofen to by TCS zakończył w pierwszej 10. Fannemel natomiast mam wrażenie, że w kwalifikacjach do konkursów pokazuje to co naprawdę potrafi a jak przychodzi presja związana z konkursem to uchodzi z niego powietrze. Ziobro z Rune Velta na podobnym poziomie, także ich nie ma co porównywać. Najbardziej obawiam się o dyspozycję Dawida Kubackiego w dzisiejszej drużynówce, Dawid jest bardzo nierówny ale wierzę że może oddać dwa przyzwoite skoki. Kamila z Bardalem nie ma co porównywać, każdy wie na co ich stać i że to oni będą nadrabiać punkty za ewentualne słabsze skoki kolegów.
Myślę, że Polacy spokojnie są w stanie uzyskać lepszy rezultat od Norwegów. Wiadomo skaczemy u siebie plus dochodzi chęć wykazania się przed trenerem Kruczkiem w związku ze zbliżającymi się nominacjami na Igrzyska.

Polska - Norwegia @ 1.556 PinnacleSports
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Czechy vs Finlandia |1| kurs:1,25✅
Może nie peffka ale według mnie typ bardzo prawdopodobny.Finowie bez Ahonena za dużo nie zwojują.O ile Hajek może przegrać z Asikainenem to reszta Czeskich skoczków powinna być od swoich przeciwników lepsza.Matura poprowadzi Czechów do lepszego miejsca niż Finlandia.

Włochy vs Rosja |1| kurs:1,30✅

Tutaj podobnie.Jedynie Maksimochkin może wygrać rywalizację z Morassim.Reszta Włoskich skoczków powinna zdecydowanie wygrać swoje pojedynki z Ruskimi.Włosi mają bardziej zgrany team i myślę,że zajmą lepsze miejsce od Rosjan.
1 seria:
Prevc vs Freund |1| kurs:1,35✅
Freund skacze dobrze ale pokonać rewelacyjnego w ostatnim czasie Słoweńca mu się raczej nie uda.Peter jak odpali to spokojnie kilka metrów albo nawet więcej nad Niemcem zrobi,bo to w tej chwili inny poziom.
Murańka vs Fannemel |1| kurs:1,50✅
No cóż wyżej cenie Klimka.Na treningach zdecydowanie lepszy,w kwalach skoczyli tak samo ale Norweg miał trochę lepsze warunki.Myślę,że Murańka jest w stanie oddać bdb próbę w pierwszej serii,na pewno lepszą niż Fannemel,który skaczę dobrze ale nie wiem czy tu w Zakopcu będzie aż tak mocny.
Matura vs Koivuranta |1| kurs:1,57✅
Prosta sprawa.Trzy próby na tej skoczni i w trzech lepszy Matura.Czech ostatnio w bdb formie.Koivuranta źle nie skacze,ale na Janka to za mało.
Colloredo vs Rosliakov |1| kurs:1,22✅????
Peffka.Włoch lepszy o dobrych kilka metrów w każdej z prób.Rusek to cień skoczka.Okupuje tutaj końcowe miejsca.Stawiam na Sebe.
Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
koszyk 69

koszyk

Użytkownik
Dawno się nie wypowiadałem ale konkurs drużynowy w naszej stolicy Tatr to coś obok czego przejść nie mogę ????
STS - 1 seria
Hayboeck M. vs Murańka K - 1 @ 1,35 ✅
Jak dla mnie peffka. Hayboeck w każdym ze wczorajszych skoków był lepszy od polaka, odpowiednio 1T miejsca 7 i 11, 2T miejsca 4 i 15, K miejsca 1 i 9. Ze skoku na skok prezentuje się coraz lepiej co zaowocowało 3 miejscem w Wiśle. Murańka pewnie będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed IO ale bez przesady, w obecnej formie nie zagrozi Austriakowi.

Resztę typów zostało opisanych przez kolegów we wcześniejszych postach dlatego nie będę się nad nimi wysilał.
Prevc P. vs Freund S. - 1 @ 1,3 ✅
Włochy vs Rosja - 1 @ 1,27 ✅
Czechy vs Finlandia - 1 @ 1,22 ✅
 
midel 189

midel

Użytkownik
Trochę dziwi mnie wystawienie Kubackiego w konkursie,ale mam podejrzenia, że właśnie po tych zawodach Kruczek zadecyduje kto z trójki (Ziobro, Kubacki, Miętus)
Miętus? O Murańce chyba myślałeś ???? Wg mnie Jasiu Ziobro też jest pewniakiem i właśnie między Kubackim a Klimkiem rozgrywa się walka. Nie wiem dlaczego Kruczek tak pcha Kubackiego, ale trudno. Oby Klimek pojechał.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Miętus? O Murańce chyba myślałeś ???? Wg mnie Jasiu Ziobro też jest pewniakiem i właśnie między Kubackim a Klimkiem rozgrywa się walka. Nie wiem dlaczego Kruczek tak pcha Kubackiego, ale trudno. Oby Klimek pojechał.
No trochę pcha Kubackiego, nawet nie dawno powiedział, że brązowa ekipa z przed roku na pewno pojedzie ale widać, że teraz już ma wątpliwości, bo jak Stoch, Kot i Żyła to pewniaki, to właśnie o te 2 miejsca powalczą dziś i jutro pewnie Kubacki, Murańka i Ziobro. Tak myślałem wczoraj po kwalifikacjach, że może taki skład wystawić. I też się zgadzam, że Ziobro nie wypadnie ze składu, a Kubacki z Murańką powalczą o ostatnie miejsce i również jestem za tym aby pojechał Klimek, ale niech to między sobą rozstrzygną podczas weekendu.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Nie wiem dlaczego Kruczek tak pcha Kubackiego, ale trudno. Oby Klimek pojechał.
Może dlatego, że Kubacki potrafi mocno wyjść z progu, a to na małej skoczni atut. Do tego Dawid był w zespole na MŚ, gdzie nasi zgarnęli brąz. Z punktu widzenia trenera z pewnością ma to znaczenie. Klimek skakać potrafi, lecz widać jeszcze różnice między treningami, kwalifikacjami, a konkursem gdzie te skoki nie są już tak dobre. Też bym wolał zobaczyć Murańkę na Igrzyskach lecz chyba doświadczenie zwycięży i pojedzie Kubacki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom