>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Internetowy kantor

lebex 0

lebex

Użytkownik
Witam. Chciałbym założyć konto na jednym z internetowych kantorów. Co polecacie i dlaczego? Mogą być serwisy zagraniczne.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Jakiś czas temu miałem trochę grosza z UK i założyłem konto na cinkciarz.pl bo w zasadzie było tych kantorów niewiele w necie. Kursy na prawdę bardzo dobre. Dodatkowo mają opcję wymiany prosto z &quot;portfela walutowego&quot;. Z tego co widzę, to tego typu kantorów w necie jest teraz masa. Ale cinkciarz.pl jak najbardziej godny polecenia.
 
popijava 87

popijava

Użytkownik
Kiedyś chciałem założyć konto w takim e-kantorze, ale szybko przekonałem się, że jest to bez sensu z uwagi na to, że w banku trzeba mieć konta we wszystkich walutach, które się wymienia. Poza tym banki każdy przelew w walucie innej niż polski złotych traktują jako przelew zagraniczny i nieźle na tym doją klientów (nawet gdy nadawca i odbiorca są z Polski). Kursy w e-kantorze są lepsze, ale myto banku za przelewy powoduje, że wymiana jest nieopłacalna. Przy większych kwotach być może by się opłacało, ale występuje ryzyko powierzania pieniędzy podmiotom działającym tylko w necie, bo wałki się zdarzają, a później nic nie można zrobić - jak pokazał choćby AmberGold. Poza tym chcąc wymienić większą kwotę, idzie się do kantoru i się negocjuje cenę. I kantory na to idą.
Ważne by mieć te &quot;perę dolarów w garści&quot;, a nie wirtualizować je nie wiadomo u kogo.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Poza tym banki każdy przelew w walucie innej niż polski złotych traktują jako przelew zagraniczny i nieźle na tym doją klientów (nawet gdy nadawca i odbiorca są z Polski)
Co masz na myśli ? Ja ostatnio zacząłem korzystać z e-kantoru i przelew jest traktowany jako krajowy mimo, że jest w € i nie ma z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.
Od siebie dodam, że wymiana wygląda korzystnie, mój bank nie jest obsługiwany dość szybko więc wymiana może trwać dzień albo trochę dłużej, ale jak się jest w banku, który ma lepszą współpracę z e-kantorem to przelewy idą w godzinę.
 
popijava 87

popijava

Użytkownik
Co masz na myśli ?
Mam konto walutowe w Aliorze i BZWBK, ale jak chcę zrobić komuś przelew w innej walucie, to jest to (było?) potwornie drogo, by nie powiedzieć: ździerstwo. A przelew do osoby w Polsce na konto walutowe w tej samej walucie, dla jasności.
Pytałem na infoliniach dlaczego tak się dzieje, to właśnie taką odpowiedź uzyskałem, że jest to przelew zagraniczny. Dokładnie w Aliorze mi tak powiedziano. Jest też tam jakaś tańsza opcja, ale nie taka tania, ale trzeba taki przelew robić telefonicznie. Czyli Alior został na poziomie manufaktury, choć reklamuje się inaczej. W BZWBK też taki przelew był zagraniczny, ale po znajomości można go było ominąć, ale tylko wtedy jak: 1. jest się fizycznie w banku, 2. Doradca klienta jest ci znany i nie ma akurat okresu, 3. drugie konto walutowe ktoś ma też w BZWBK.

Więc moje pytanie na koniec. Z którego banku robisz tanie krajowe przelewy?
 
K 3

kruker

Użytkownik
Dawno z tego nie korzystałem i nie jestem pewien czy pamięć mnie nie zawodzi, ale w mbanku chyba nie było tak drogo.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Więc moje pytanie na koniec. Z którego banku robisz tanie krajowe przelewy?
Przepraszam, że dopiero teraz, ale wcześniej nie widziałem odpowiedzi.
Mam konto walutowe (w zasadzie jestem tylko pełnomocnikiem, ale to nic nie przeszkadza) w ING i stąd tez robię przelewy do serwisu internetowykantor.pl na ich konto walutowe w ING ( przelew jest krajowy ) przez co nikt nie dokonuje przewalutowania ani też nie płacę za to nic.Następnie na stronie zatwierdzam kurs po jakim chcę dokonać wymiany waluty a oni odsyłają złotówki na moje konto również w ING.Nie ponoszę przy tym żadnych kosztów.
 
T 0

tola

Użytkownik
Kantory internetowe to bardzo dobry pomysł, sama z nich korzystam, bo to najtańszy sposób na wymianę waluty
Wybór jest już w tej chwili ogromny, na polskim rynku pojawia się coraz więcej różnych kantorów. Zanim któryś się wybierze, warto sprawdzić opinie użytkowników i porównać kursy, np. na strefawalut.pl
 
tobias 359

tobias

Użytkownik
Mam konto walutowe (w zasadzie jestem tylko pełnomocnikiem, ale to nic nie przeszkadza) w ING i stąd tez robię przelewy do serwisu internetowykantor.pl na ich konto walutowe w ING ( przelew jest krajowy ) przez co nikt nie dokonuje przewalutowania ani też nie płacę za to nic.Następnie na stronie zatwierdzam kurs po jakim chcę dokonać wymiany waluty a oni odsyłają złotówki na moje konto również w ING.Nie ponoszę przy tym żadnych kosztów.
Jak sam wcześniej pisałeś robisz przelew w walucie EURO, dzięki czemu kwalifikujesz się do tzw. przelewu europejskiego. Jego wykonanie jest znacznie tańsze. Ja posiadam konto walutowe w funtach i tak różowo nie jest. Wystarczy wejść w tabele opłat i prowizji.
 
L 1

luqas87

Użytkownik
Ja miałem konto w walutomacie, nie mam żadnych zarzutów - jest dużo ludzi, tak że w każdej chwili można sporo wymienić, bo tam łączy się oferty kupujących ze sprzedającymi (taki arkusz zleceń jak na giełdzie)
Osobiście to traktowałem to jako giełdę, trening przed forex, który mnie zawsze interesował, ale nie mogę złego słowa o walutomacie powiedzieć.
 
J 0

jkarol

Użytkownik
cinkiarz jest bardzo dobry, też polecam ten kantor, szybkość, bezpieczeństwo to główne zalety tego kantoru.
Ja korzystam z Rkantor.com to nowy kantor bodajże Raiffeisena i sobię chwalę. Wyieniam raczej rzadko i małe sumy a niektóre kantory mają limity na transakcje po dobrym kursie od 50k. Korzystałem wczesniej z internetowego ale potrzebowałem oddziały
 
K 100

kksmisiek

Użytkownik
polecam kantor online alior banku.korzystam z niego od dluzszego czasu i jestem zadowolony.kursy duzo lepsze niz w innych kantorach.przelewy tez sa zadarmo.ja posiadam konto osobiste w alior banku ale chyba nie jest to wymagane.
 
Do góry Bottom