>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

6 kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej - 12.12.2013 - czwartek

Status
Zamknięty.
H 14

hiszpan7

Użytkownik
SC Freiburg - Sevilla FC 2 (0ah) 1,825 5/10 bet365
Freiburg w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu u siebie (w lidze też). Priorytetem dla nich jest raczej poprawa 16 pozycji w tabeli Bundesligi, niż LE, w której i tak nie czekają ich jakieś wielkie sukcesy. Sevilla dla odmiany w lidze jest na 8 niezłym miejscu, gdzie na wyjazdach ulegli tylko nieznacznie Valencii oraz Barcelonie i Realowi, a to trochę wyższa półka niż dzisiejszy rywal. Gościom dziś wystarczy remis do zajęcia na 100 % 1wszego miejsca w grupie, ale myślę, że przy odrobinie wysiłku mogą nawet wygrać. Nawet w wypadku ich porażki, Liberec musiałby pokonać Estoril 3 albo 4 bramkami co jest mało realne, aby ich wyprzedzić. Emery pewnie da odpocząć kilku podstawowym piłkarzom, ale na Freiburg powinno to wystarczyć. Kursy już sporo spadły. Gospodarzy czeka za chwilę trudny mecz wyjazdowy w Gelsenkirchen, Sevilla podejmie u siebie Athletic Bilbao.
Sevilla bez Marina (P 7/0) i Pareji (D 9/0), a Vitolo jednak (P 11/2) pojechał z drużyną.
Freiburg bez pomocników Schustera (11/0), Schmida (11/0), Coquelina (13/0).
Przewidywane składy:
Freiburg:
Baumann - Sorg, Höhn, Diagne, C. Günter - Ginter, Höfler - Fernandes, Kerk - Darida, Mehmedi
Sevilla:
Javi Varas - Diogo Figueiras, Fazio, Daniel Carrico, Alberto Moreno - Iborra, Mbia - Jairo, Rakitic, Perotti - Bacca
Sevilla jest lepszą drużyną w lepszej formie, z szerszą kadrą i choć nie musi to ma duże szanse na zwycięstwo. Nie wierzę jakoś w przełamanie Niemców akurat dzisiaj.
Za mniejszą stawkę zagram jeszcze 2 (-0,25ah).
Szczerze odradzam ten typ.
W tej edycji LE grałem dwa razy na Sevillę ( z Libercem i z Estoril) i w obu meczach stracili bramkę na 1-1 w samej końcówce. Co więcej na boisku wyglądali jak zbieranina chłopaków z podwórka, którzy nigdy ze soba nie grali. W niczym nie przypominali drużyny z Primera Division. Nie potrafili 3 podań wymień, choć przeciwnik grał cała drużyna we własnym polu karnym.
Moim zdaniem szkoda nerwów na ten mecz. Sevilla wygląda mi na drużynę, która w dupie ma te rozgrywki. Wychodzi na boisko bo musi i chce jak najmniejszym nakładem sił przejść dalej.
Ja sobie obiecałem, że w LE już na ten klub nie zagram, no chyba, że w półfinale czy finale, jeżeli tam dojdą w co szczerze wątpię.
Remis im wystarcza i pewnie taki wynik padnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Ciekawy mecz zapowiada sie w Eindhoven gdzie miejscowe PSV bedzie podejmowac Ukraincow z Odessy. PSV to obecnie najgorzej prezentujaca sie druzyna ligi Holenderskiej. W 5 ostatnich spotkaniach zdolali uciulac 2 punkty i maja bilans 6-13. Ostatnie slabe wystepy w lidze - przegrana z Vitesse 2:6 oraz z Feyenordem 3:1 napewno nie podbudowalo psychicznie ekipy Philila Cocu przed meczem z Odessa.
Obecnie PSV zajmuje 10 miejsce w lidze i traci juz 13 punktow do lidera.
Odessa z drugiej strony ma przyzwoity sezon. Obecnie zajmuje 5 miejsce tylko za &quot;wielka czworka&quot; Ukrainskiej ligi - Shakhtarem, Metalistem, Dynamo i Dnipro. Odessa to nie jest maszynka do strzelania goli lecz zespol dobrze poukladany taktycznie ktory stanowi kolektyw.
Dzisiaj obie ekipy spotkaja sie by rozegrac boj o drugie miejsce w grupie i awans do fazy Play-Off LE. Awans ktory dla jednych moze byc kula u nogi a dla drugich najwiekszym sukcesem odniesionym przez klub w Europejskich pucharach.
Moim zdaniem, dzisiaj warto zaryzykowac i zagrac w strone Ukraincow. Po pierwsze PSV to zespol w dolku. Holendrzy maja problemy z wykorzystywaniem swoich akcji ofensywnych oraz z solidna gra w obronie. Ich gra sie nie klei, ich taktyka ma duzo mankamentow, zawodnicy nie do konca wiedza co robic na boisku. Do tego dochodzi brak lidera w zespole.
Choc ogolnie mysle, ze Holenderskie i Ukrainskie kluby nie olewaja Ligi Europy - bo jest to jednak dobra okazja by wypromowac swoje mlode gwiazdy to jednak mysle, ze PSV nie mialo by nic przeciwko temu by w rundzie wiosennej grac tylko w lidze i starac sie odzyskac utracone punkty. LE kibice PSV wybacza ale miejsca w lidze poza LM juz raczej nie.
Sytuacja w grupie przedstawia sie tak, ze Ukraincy dzisiaj musza wywiezc z Holandii komplet 3 punktow i mysle, ze wlasnie z takim nastawieniem przyjada do Eindhoven. Odessa to zespol ktory ma w tym sezonie szanse odniesc sukces na arenie miedzynarodowej i mysle, ze doskonale o tym wiedza. Motywacja powinna byc wieksza po stronie gosci a umiejetnosci Ukraincow sa na podobnym poziomie co zawodnikow z Eindhoven. Skoro takie zespolu jak Vitesse czy Ludogorets potrafia wygrac z PSV to mysle, ze Odessa tez bedzie w stanie wygrac. Kurs @ 5 to bardzo dobry kurs a DNB @ 3,55 tez wyglada calkiem przyzwoicie.
Moje typy :
PSV vs Odessa / Odessa strzeli @ 1,59 - Betsafe
PSV vs Odessa / Odessa DNB @ 3,55 - Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
H 14

hiszpan7

Użytkownik
PSV - Czernomorec - 1 - 1,72 (0-1) - jednak pierwsza myśl jest najlepsza
Długo zastanawiałem się jak ugryźć ten mecz. Jak obie ekipy do niego podejdą. Holendrom w tym meczu do awansu wystarcza remis, natomiast Odessa by awansować musi wygrać.
Początkowo bardziej skłaniałem się ku zwycięstwu gości. Kurs 5,00 bardzo kusi.
Jednak po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów wyszło mi na to, że ten mecz wygra PSV.
Jak mówi trener pomimo tego, że wystarcza im remis drużyna będzie przez 90 minut walczyła o zwycięstwo. Najlepszym sposobem po kompromitacji takiej jakiej doznało PSV w lidze z Vitesse jest zwycięstwo w kolejnym meczu.
Wydaje mi się, że przed własną publicznością Holendrzy zrobią wszystko, aby ostatnie wyniki zrekompensować swoim kibicom, a także odbudować swoją pewność siebie i udowodnić sobie, że potrafią nadal wygrywać. Nie ma w końcu lepszej metody powrotu do formy niż kolejne zwycięstwa.
Co do Ukraińców to nie są to jacyś wirtuozi piłki i są zdecydowanie w zasięgu PSV.
Ponadto mecz jest w Tv więc troszkę emocji na zimny czwartkowy wieczór nie zabraknie.

MARIBOR - WIGAN - 1 - 3,10

Tu sytuacja jest bardzo podobna do poprzedniego meczu z tym, że faworyt będący ostatnio w katastrofalnej formie gra na wyjeździe.
Maribor jako, że ma lepszy bilans dwumeczu z Zute przy zwycięstwie z Wigan może śmiało myśleć o awansie. Do szczęścia potrzebne jest im jeszcze wyjazdowe zwycięstwo Rubina nad Belgami, które nie jest jakoś bardzo nierealne.
Oczywiście Rosjanie mają już zapewniony awans i bez stresu mogą ten mecz zremisować lub przegrać. Jednak mecz rozgrywany jest w tym samym czasie, więc Słoweńcy dadzą z siebie wszystko licząc na sprzyjający dla nich wynik.
Wiadomo, że w normalnych okolicznościach Wigan to drużyna dużo silniejsza niż Maribor i oni tez grają dziś o awans. Jednak są ostatnio w koszmarnej formie. Przegrywają mecz za meczem i powoli muszą zacząć martwić się pozycja w Chamipoship, a nie wojować Europę.
Na pewno o zwycięstwo Mariboru będzie bardzo ciężko. Ja jednak wolę wziąć Maribor za małą stawkę i liczyć na niespodziankę niż grać na Wigan za grubsze pieniążki.
 
G 11

grug1

Użytkownik
ja sie zastanawiam nad;
maccabi ale raczej odpuszcze bo kurs marny a widac ze juz idzie masowka...jeszcze palna remis ktory i tak im pasuje.

sevilla raczej no bet - jak widac po powolaniach na mecze raczej zespoly ktore awansowaly grajac wyjazd nie beda sie mocno spinac...
lyon rezerwa
AZ rezerwa
rubin slaby sklad
valencia sklaby sklad
fiorentina tez czytalem jakis slabszy sklad

ja proponuje zagrac na;
waregen - rosjanie wczoraj pokazali jak graja w meczach juz o nic... 2 polowa z wiedniem gdzie juz wiedzieli ze awansuja (2-0 dla atletico) polozyli ja calkowicie.

mysle ze czarnomorec powalczy dlaczego? x2 lub 2DNB why? psv padaka i jakies oslabienia - nie bede pisal jakie jak ktos zainteresowany to pewnie sam wie...

PAOK raczej spokojnie powinien u siebie w grecji jest mocny a w koncu bedzie gral z 2gim skladem z AZ

co do mnie raczej preferuje jesli chodzi o LE grac zaklady live gdzie juz mniej wiecej po 15minutach bedzie widac komu zalezy a kto przyjechal sie przejechac;)

nie podaje kursow bo kazdy zna je doskonale:cool:
poza tym mysle&#39;

panduri, salzburg
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
PAOK - AZ
Szczerze mówiąc, nie będę tutaj analizował greckiej drużyny. Są to dwie najsilniejsze ekipy w grupie, które mają już awans - mecz o pietruszkę można rzecz (no może o te 200.000 tyś co daje pierwsze miejsce ;) ).
Najważniejszy akt tego spotkania podaję jednak tutaj: AZ zagra w prawie całkowicie rezerwowym składnie. D. Advocaat chce dać szansę swoim młodym piłkarzom. AZ ma ważniejsze spotkania w lidze obecnie, więc zagra dziś bardzo okrojonym składem.
Jest to dla mnie wystarczający argument by zagrać 1, ponieważ nie wierzę w to, by rezerwy AZ (w Grecji) mogły powalczyć z PAOK.

PAOK - AZ 1 @ 1.54 (Unibet)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kralecky 32

kralecky

Użytkownik
Eintracht Frankfurt vs APOEL Nikozja - 19:00
Dzisiaj we Frankfurcie dojdzie do pojedynku między zwycięzcą grupy a walczącym o awans do dalszej fazy rozgrywek zespołu ze stolicy Cypru. Według bukmacherów faworytem tego spotkania niezaprzeczalnie jest zespół Eintrachtu. Pewnie zdominowali oni grupę, a jedyną porażkę ponieśli w Izraelu przegrywając w Tel Avivie po świetnym meczu z ekipą Maccabi. Na dzień dzisiejszy jest to jednak zespół broniący się przed spadkiem w Bundeslidze. Z całą pewnością ten mecz nie będzie dla nich priorytetem patrząc na to przez pryzmat 15 miejsca w lidze (z taką samą ilością punktów co Freiburg, który jest na miejscu zapewniającym baraże o utrzymanie) oraz pewnego pierwszego miejsca w grupie F rozgrywek Ligi Europy. W innej sytuacji jest natomiast APOEL, który przy ogromnym &quot;farcie&quot; może awansować dalej. Wystarczy &quot;tylko&quot; wygrać z Eintrachtem strzelając minimum 3 bramki i czekać na wynik meczu w Tel Avivie, gdzie wyżej wspomniane Maccabi podejmie walczącą o honor ekipę Bordeaux. Dodatkowo Izraelczycy nie mogą przy tym układzie strzelić bramki,, a Francuzi muszą odnieść zwycięstwo. Sytuacja jest więc arcytrudna, ale nie takie rzeczy działy się w tym sporcie. Jestem jednak realistą i w wygraną Bordeaux raczej mocno wątpię, a na pogrom ze strony Cypryjczyków także nie liczę. Mój typ na to spotkanie to skromna wygrana ekipy z Nikozji.
Typ: -2,5/2
Kurs: 9.00

EDIT: bukmacher - STS
Za drobne pogram! ;)
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Calanau zgadzam się w 100 % z tym co napisałeś powyżej. Dwa dni temu kursy na PSV rosły...teraz odwrotnie maleją. Doszedłem do wniosku że potraktuję to spotkanie czysto sportowo ( co w przypadku LE nie jest aż tak oczywiste ). Dodam tylko że pierwszy mecz tych ekip był to mecz z grupy tych, gdzie gospodarze grają a goście zdobywają bramkę.
Obrońcy PSV jak dzieci we mgle o dodatkowo dziś zagraja bez Schaarsa i Brumy. Odessa to można powiedzieć nowicjusz na arenie europejskiej, więc w takim mecz powinni dać z siebie wszystko...
Odessa x2 kurs 2,00 STS
wynik 0: 1

Paok - Alkmaar
Pozwolę sie tu nie zgodzić z Tobą Ajax. Kursy na wstępie oscylowały koło 2,0 na PAOK. Mecz tylko o pierwsze miejsce w grupie, bo obie ekipy mają awans już zapewniony.Biorą pod uwagę olbrzymie spadki na gospodarzy i fakt grania o przysłowiową pietruszkę nie byłbym sobą gdybym nie zagrał....
Alkmaar x2 STS kurs 2,25
wynik 2:2


Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot; dzięki &quot;...
 
wicool 6

wicool

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Europejska
Spotkanie: M. Tel Aviv - Bordeaux
Typ: over 2.5
Kurs: 2.30
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Pod moją analize wskakuje mecz ostatniej kolejki Ligi Europejskiej. Widziałem już chyba dwie analizy tego meczu, ja chcę zagrać over 2.5. Sytuacja wygląda następująco. Drużyna z Izraela ma 8 pkt, za nią, z dorobkiem 5pkt znajduje się drużyna z Cypru, APOEL który aby wyjść z grp musi wygrać swój dzisiejszy mecz z Frankfurtem który ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca, co oznacza że raczej dadzą pograć zmiennikom, tzn. że APOEL ma duże szanse na zwycięstwo. Jezeli cypryjska drużyna wygra będzie miała 8pkt. W takiej sytuacji liczy się bilans bramkowy obu drużyn, ponieważ te (M. Tel Aviv i APOEL mają dwa bezbramkowe remisy). Dzisiaj Izraelska drużyna nastawi się na atak i będzie chciała wpakować kilka bramek swojemu rywalowi z Francji któremu nie zależy na zwycięstwie, ponieważ nie ma już szans na wyjście z grupy. Teraz fakty:
Dwa wyjazdowe mecze Bordeaux w LE:
APOEL 2-1 Bordeaux
Frankfurt 3-0 Bordeaux

Poprzedni mecz tych drużyn:
Bordeaux 1-2 M. Tel Aviv
Mecze domowe, dzisiejszego gospodarza, w LE:
M. Tel Aviv 4-2 Frankfurt
M. Tel Aviv 0-0 APOEL
Jak widać statystyki i przeczucia mówią same za siebie, przepraszam że tak późno.
gram w takim kuponie:
⚽AKO Liga Europejska 12.12.2013
NK Maribor - Wigan, typ: over 3.5 (Ilość kartek)
FC Salzburg - Esbjerg, typ: over 2.5
Maccabi Tel Aviv - Bordeaux, typ: over 2.5
kurs: 5.75, buk: Bet365, stawka: 40.00zł, EWK: 230zł
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
PAOK - AZ
Spotkanie decydujące o zajęciu pierwszego miejsca w grupie. PAOK prowadzi mając na koncie tyle samo punktów na koncie co AZ, gospodarzom do zachowania pierwszego miejsca wystarczy dzisiaj remis. No i niby nie muszą się spinać, wystarczy pokopać i dowieźć remis. Jednak wydaje się że będzie to wyglądało zgoła odmiennie, po pierwsze gospodarze podchodzą do meczu poważnie, w kadrze są wszyscy zawodnicy zdolni do gry, nie zagrają tylko kontuzjowani, trenujący indywidualnie: Lawrence, Lopez, Ninis i Tzavellas. Po drugie u siebie grają naprawdę dobrze, wygrali wszystkie trzy spotkania w lidze europejskiej, to samo pokazują występy w rodzimej lidze, gdzie wygrywają u siebie mecz za meczem, jedyny remis zanotowali w ten weekend w meczu w którym mieli ogromną przewagę i bardzo pechowo nie zdobyli trzech punktów. Jednak najważniejszym faktem przemawiającym za graniem gospodarzy jest podejście gości do tego spotkania, trener Advocaat wychodzi z założenia, że nie jest ważne z którego miejsca wyjdą, więc w dzisiejszym spotkaniu zobaczymy rezerwowych zespołu AZ, a jeśli dodamy do tego fakt jak słabo spisują się na wyjazdach w tym sezonie, zdecydowanie przeważają porażki, można próbować dziś grać na dość pewną wygraną gospodarzy.
1 -&gt; 1.57 Bet365
EH(0:1) 1 2.60 paddypower
AH(0:2,5) 1 5.10 marathonbet
 
dejvo91 169

dejvo91

Użytkownik
W ofercie zauważyłem dziś ciekawe rozbicie kursów między Tottenhamem a Anzhi. W grupie wszystko jest już wiadome przed spotkaniem, 1 miejsce Londyńczycy, 2 Rosjanie. Nie wydaje wam się, że obydwa kluby potraktują ten mecz ulgowo? Moim zdaniem tak może być, a wtedy na boisku możemy ujrzeć troszkę loterii. Kurs na Anzhi to w tym momencie na BAH-u 13.50, co w moim odczuciu, jest zdecydowanie przesadzone. Kurs na X2 to 4.20. Handicap 0-2 w okolicach 2.15. Angielskie boiska to także nie nowość dla Anzhi, na których nie radzili sobie wcale najgorzej.
Widzicie jakieś szanse dla tych wysokich kursów? Tottenham, który przyjdzie wybiegać swoje nie koniecznie musi dziś rozgromić Rosjanów, którzy może potraktują mecz jako rewanż za porażkę u siebie i jakoś uciułają remisik lub nawet pokuszą się o coś więcej. Osobiście chyba pogram za drobnice X2 ????
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Dynamo Kijów - Rapid Wiedeń

Dynamo jeśli chce zagrać w dalszej fazie LE musi dziś minimum zremisować z Rapidem Wiedeń. W podstawowym składzie wychodzi ofensywne trio czyli Yarmolenko, Belhanda i Lens. Co prawda na szpicy zamiast Mbokaniego zagra Brown jednak myślę, że ekipa z Ukrainy stanie dzisiaj na wysokości zadania i zgarnie komplet punktów. W pięciu ostatnich spotkaniach przed własną publicznością zdobyli komplet punktów, a bilans bramkowy wynosi 19:3. Z kolei Rapid w ostatnich pięciu spotkaniach ma bilans 1-2-2 co pokazuje, że na wyjazdach nie idzie im wcale łatwo. Myślę, że tak doświadczona drużyna jak Dynamo Kijów wykorzysta atut własnego boiska oraz warunki atmosferyczne panujące obecnie na Ukrainie, które zdecydowanie bardziej będą &quot;przeszkadzały&quot; gościom. Proponuję :

Dynamo Kijów @ 1,45 ✅ 3:1
Dynamo Kijów (0:1) @ 2,30 ✅ 3:1
Dynamo Kijów strzeli gola w obydwu połowach @ 2,18 ✅ 2 i 1
Do przerwy/wynik końcowy 1/1 @ 2,12 ✅ 2:1 i 3:1


Unibet


Tottenham - Anży

Myślę, że wspaniała passa jaką kontynuują Koguty w grupie LE zostanie dziś podtrzymana. Podopieczni AVB po dotkliwej porażce z Manchesterem City na Etihad 0:6 podnieśli się z kolan i w ostatnich czterech spotkaniach udało mi się odnieść trzy zwycięstwa i zaliczyli jeden remis. Warto tu zaznaczyć, że remis wpadł z Manchesterem United, gdzie Koguty zdecydowanie przeważały. Jednak indywidualne błędy zawodników Tottenhamu sprawiły, że Rooney najpierw strzelił gola z 5 metrów po tym jak piłka spadła mu pod nogi. A druga bramka to błąd i karny wykorzystany przez Wazzę. Widać, że AVB podchodzi do tego spotkania bardzo poważnie o czym może świadczyć skład jaki wystawił na to spotkanie, w którym zagra m.in. Dembele, Lamela, Towsend czy Soldado. Z kolei Anży po odpływie milionów dolarów bardzo cienko przędzie. W lidze zajmują ostatnie miejsce z zaledwie 8 punktami na koncie. W dodatku od 5 spotkań nie wygrali. Wydaje mi się, że Tottenham zagra dziś na maksa i zaaplikują rywalom na odchodne kilka bramek. Moje typy to :

Tottenham (0:1) @ 1,60 ✅ 4:1
Tottenham strzeli gola w obydwu połowach @ 1,68 ✅ 2 i 2
Do przerwy/wynik końcowy 1/1 @ 1,50 ✅ 2:1 i 4:1


Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
scott99 4,6K

scott99

Użytkownik
Guimaraes - Lyon
Typ: 1X
Kurs: 1.40

W dzisiejszym meczu Lyon bez wielu podstawowych graczy dodatkowo ma pewny awans.
Natomiast drużyna gospodarzy bez znaczących osłabień, z teoretycznymi szansami na awans.
Wynik pierwszego spotkania rozegranego we Francji to 1:1, dziś również gospodarze nie powinni tego przegrać.
PAOK -AZ ALKMAR (REZERWY)
Typ: 1
Kurs: 1.55

PAOK u siebie jest zawsze mocny i dzisiaj powinien wygrać z rezerwowym składem AZ.
W drużynie gospodarzy nie zagra ich najlepszy napastnik Salpingidis oraz podstawowy obrońca Tzavellas.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom