>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sylwetki, kontuzje, spostrzeżenia, ciekawostki ze świata tenisa

dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
No Djokovic ich na bank przegoni. On za 2,3 lata nie będzie miec konkurencji oprócz Murray&#39;a ale On będzie z nim wygrywał tak czesto jak Roger z Nadalem
Nie wiem czy dobrze zrozumialem to co jest napisane powyzej, aczkolwiek bilans spotkan pomiedzy Nadalem a Federerem wynosi 21-10 na korzysc Nadala, a w samych pojedynkach szlemowych jest 8-2 dla Nadala.
A tak na marginesie uważam, że w przyszłości mocno zameiszać moze Gasquet, Janowicz i Paire. I oczywiscie Tsonga
To nie o to chodzi. Djokovica czy Nadala zmieni po prostu kolejna generacja tenisistow, ktorzy sa gdzies 7-10 lat mlodsi (a nie zaden Gasquet czy Tsonga), aczkolwiek najwiekszy potencjal do osiagniecia czegos wiekszego z tenisitow, ktorzy sa obecnie ma bez watpienia Grigor Dimitrov.
 
anapolon 88

anapolon

Użytkownik
Zagdzam sie z Toba w 100% chlopak ma talent i w nim jedynym widze nastepce trojki wymienionej wyzej, on jedyny moze na dluzej zagoscic na fotelu lidera o odejsciu starej gwardii
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Nie wiem czy dobrze zrozumialem to co jest napisane powyzej, aczkolwiek bilans spotkan pomiedzy Nadalem a Federerem wynosi 21-10 na korzysc Nadala, a w samych pojedynkach szlemowych jest 8-2 dla Nadala.



To nie o to chodzi. Djokovica czy Nadala zmieni po prostu kolejna generacja tenisistow, ktorzy sa gdzies 7-10 lat mlodsi (a nie zaden Gasquet czy Tsonga), aczkolwiek najwiekszy potencjal do osiagniecia czegos wiekszego z tenisitow, ktorzy sa obecnie ma bez watpienia Grigor Dimitrov.
Wiem. Pisząc On miałem na mysli Szkota. Ze on bedzie wygrywał tak jak Roger z Nadalem...
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Jak zarabiać na tenisie, nie odbijając piłki?

W tej branży jest ich kilkuset. Na kortach spędzają całe dnie. Muszą się dobrze maskować, bo działają nielegalnie. Co robią? Obstawiają mecze tenisowe, zarabiając na tym duże pieniądze. Wystarczy tylko dobrze klikać myszką.

Bohaterem naszego tekstu będzie Massimo. Włoch jest jednym z pionierów obstawiania meczów, siedząc na trybunach. - Działam już 8-9 lat. Ludzie się zmieniają, a ja chyba jestem w tym najdłużej - chwali się.

Na turnieje lata samolotami, mieszka w dobrych hotelach. Na korcie siedzi po kilka godzin dziennie. Musi być na miejscu, bo to właśnie daje mu przewagę nad ludźmi zawierającymi zakłady przed komputerem w domu.

- Relacja w telewizji jest zawsze o parę sekund wolniejsza. Korzystam z tego, będąc na korcie. Dzięki temu jestem szybszy od reszty i wygrywam. Przecież nie kradnę i nie robię nikomu krzywdy - mówi.

Jak on to robi?​


Massimo gra tylko na betfair. Ten znany bukmacher działa na zasadzie giełdy. Ludzie zakładają się tu między sobą i z reguły obstawiają tylko jedno spotkanie. Od tego pobierana jest niewielka prowizja. Jeśli na betfair sporo ludzi obstawiło dany mecz, jest pewność, że w puli będą naprawdę duże pieniądze. U innych bukmacherów ciężko wygrać wielkie sumy, bo są ograniczenia finansowe. Po prostu na niektóre spotkania są limity i nie można postawić dużych stawek.

- Zawsze gram tylko jeden mecz, obstawiam tylko na żywo i nie boję się inwestować wielkich kwot - to moje trzy podstawowe zasady - twierdzi Włoch.

- Trzeba być bardzo uważnym i dobrze znać matematykę. Przewidywać, jak może zmienić się kurs za kilka sekund. Jeśli zawodnik ma na przykład piłkę na przełamanie serwisu, to kurs na nią za chwilę się zmieni. Natychmiast to wykorzystuję i w ciągu kilku sekund zarabiam sporą sumkę. Właśnie dzięki temu, że śledzę mecz na żywo - kontynuuje.

Złote czasy minęły​


Massimo wspomina złote czasy, kiedy zarabiał nawet kilkanaście tysięcy euro dziennie. Wtedy na korty można było wnosić laptopy, a z rozpoznaniem takiej osoby jak Włoch nie było większego problemu. Nikt też się nim za bardzo nie interesował.

Rok 2005. Sopot, kort centralny. W jednym z górnych rzędów siedzi mężczyzna. Na kolanach laptop, na nosie przeciwsłoneczne okulary. Co robi? Obstawia i wygrywa duże pieniądze.

- Dziś zgarnąłem kilka tysięcy euro. A wszystko dzięki paru dobrym kliknięciom myszką - mówi Massimo i pokazuje drugą trybunę. - Widzicie tych kilku gości z laptopami. Robią to samo co ja.

Gdy w grę wchodzą spore kwoty, Włoch często nie potrafił powstrzymać emocji. - Show me the money - często krzyczał w stronę zawodnika, na którego postawił. - Easy money - to jedno z jego ulubionych powiedzeń, kiedy wygrywał.

- Kilka lat temu często livescory z turniejów się blokowały, więc ludzie przed komputerami nie znali wyniku, a ja zarabiałem pieniądze. Nikt nas nie kontrolował - twierdzi Włoch.

Czarne listy i wyrzucanie z kortów​


Władze światowego tenisa wzięły się jednak za takie osoby jak Massimo, twierdząc, że ich praca wiąże się z ustawionymi meczami. - Jak widzicie z mafią nie mam nic wspólnego. Przecież inaczej nie chwaliłbym się wam tym wszystkim.

Od kilku lat obowiązuje zakaz wnoszenia na korty laptopów, a władze każdego turnieju dostają listę osób, które starają się zarobić pieniądze. - Mamy około 300 nazwisk. Tym ludziom pod żadnym pozorem nie można wydawać akredytacji i wręczać zaproszeń. Mogą oczywiście kupić bilety, o ile nie są imienne - tłumaczył niedawno szef biura prasowego Artur St. Rolak podczas ostatniego meczu Pucharu Davisa Polska - Australia.

- Na takich czarnych listach najwięcej jest nazwisk z Azji i Rosji. Możemy także znaleźć kilku Polaków - dodał.

Często organizatorzy dostają zdjęcia delikwentów, które wręczają ochronie, aby ta wyłapywała podejrzane osoby na trybunach. - Parę razy zostałem wyproszony z kortu - mówi Włoch. - Wtedy nawet nie protestuję. Po prostu wychodzę i nie wracam, ale taki turniej jest już dla mnie stracony. Niektórzy, bardziej bezczelni za kilka godzin znów pojawiają się na trybunach. Teraz trzeba się dobrze ukrywać.

- Robię to od paru lat, więc większość sędziów zna dobrze moją twarz. Na jednym z turniejów siedziałem spokojnie na trybunach. Jeszcze nie zdążyłem nawet zająć się pracą, a już mnie wyrzucili. Podszedł ochroniarz, który znał moje imię i spokojnie mnie wyprosił - opowiada.

Każdy przepis da się obejść​


Włoch musi być czujny jak ważka. Siada więc za reklamami albo za kamerami telewizyjnymi. Jak tylko może zakłada czapkę i okulary. Na kolanach już nie trzyma laptopa. W uchu ma słuchawkę i podaje wynik koledze siedzącemu przed komputerem i robiącemu co trzeba. - Wiele osób się w to bawiło, ale naprawdę niewielu wytrzymuje w biznesie tyle lat. Ja też już nie zarabiam takich kokosów co kiedyś. Wystarcza mi na całoroczne życie bez ekstra dodatków. Teraz bardziej traktuje to jako hobby. Swoje w życiu zarobiłem - kończy z uśmiechem na ustach.

Niedługo koniec sezonu. Tenisiści, podobnie jak Massimo, udadzą się na urlopy. A od stycznia znów wszystkich czeka ciężka praca.


Źródło: Eurosport
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Wątpię, żeby Djokovic przegonił w ilości wygranych szlemów kogoś z dwójki Nadal/Federer, bo Hiszpan prawdopodobnie prześcignie Szwajcara. Ja jestem bardzo ciekawy kondycji i zdrowia Serba, bo jeżeli przed nim jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie to ja nie wiem czy wytrzymają jego ścięgna przy tych doślizgach na szybkich nawierzchniach. Australian Open dla Serba, French Open dla Nadala, Wimbledon dla Murraya, a US Open będą się dzielić.
 
anapolon 88

anapolon

Użytkownik
Szakal moim zdaniem ten Wimbledon to jednorazowy wyczyn Muray&#39;a , Nadal albo Djoko w przyszlym roku powalcza o tego szlema, mam nadzieje ze Nadal urzyma dobra forme do stycznia i wygra Australian Open
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Dimitrov to nawet w top3 nie bedzie a wy robicie z niego mega talent ktory nigdy nie wypali.
No to Ci Dimitrov dzis odpowiedzial czy jest mega talentem czy nie, wygrywajac swoj pierwszy turniej ATP w Sztokholmie. Zreszta nie rozumiem jak mozna negowac umiejetnosci Bulgara. Jako junior wygral swoje dwa ostatnie szlemy podczas Wimbledonu i US Open, w ktorych wystapil. W swoim debiucie w Rotterdamie byl o wlos od pokonania Nadala, a mial wtedy ledwo 18 lat. Oczywiscie on gral ostatnio slabiej, ale czy Ty widziales jego wygrany mecz z Djokovem w Madrycie, albo jaki mecz zagral z Murrayem w tym roku w Miami. Przeciez z taka gra to Bulgar moze ograc prawie, ze kazdego zawodnika z topu, a czas dziala caly na jego korzysc. Takze mam calkiem inny poglad na umiejetnosci Bulgara.
 
damianres 170

damianres

Użytkownik
No to Ci Dimitrov dzis odpowiedzial czy jest mega talentem czy nie, wygrywajac swoj pierwszy turniej ATP w Sztokholmie. Zreszta nie rozumiem jak mozna negowac umiejetnosci Bulgara. Jako junior wygral swoje dwa ostatnie szlemy podczas Wimbledonu i US Open, w ktorych wystapil. W swoim debiucie w Rotterdamie byl o wlos od pokonania Nadala, a mial wtedy ledwo 18 lat. Oczywiscie on gral ostatnio slabiej, ale czy Ty widziales jego wygrany mecz z Djokovem w Madrycie, albo jaki mecz zagral z Murrayem w tym roku w Miami. Przeciez z taka gra to Bulgar moze ograc prawie, ze kazdego zawodnika z topu, a czas dziala caly na jego korzysc. Takze mam calkiem inny poglad na umiejetnosci Bulgara.
Zgadzam sie z dx2 Dimitrov w przyszłości to może byc TOP 3. Wedlug mnie bedzie to lepszy gracz niz np. Nishkori czy JJ.
 
K 203

krolwta

Użytkownik
&quot;If I&#39;m not missing something, Sloane Stephens has broken that record and is now probably the highest ranked player of all time that hasn&#39;t made a WTA final, #12 and counting.&quot;
znalazlem gdzies w internecie
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
No to Ci Dimitrov dzis odpowiedzial czy jest mega talentem czy nie, wygrywajac swoj pierwszy turniej ATP w Sztokholmie. Zreszta nie rozumiem jak mozna negowac umiejetnosci Bulgara. Jako junior wygral swoje dwa ostatnie szlemy podczas Wimbledonu i US Open, w ktorych wystapil. W swoim debiucie w Rotterdamie byl o wlos od pokonania Nadala, a mial wtedy ledwo 18 lat. Oczywiscie on gral ostatnio slabiej, ale czy Ty widziales jego wygrany mecz z Djokovem w Madrycie, albo jaki mecz zagral z Murrayem w tym roku w Miami. Przeciez z taka gra to Bulgar moze ograc prawie, ze kazdego zawodnika z topu, a czas dziala caly na jego korzysc. Takze mam calkiem inny poglad na umiejetnosci Bulgara.
Nie ma co jeszcze rozdmuchiwać tego jego tytułu, bo po pierwsze to najniższa ranga (250), a po drugie można rzec, że grał u swoich, bo związki Bułgara ze Szwedzką szkołą tenisa powinny być znane. Na pewno nie jest to chłopaczek do bicia, ale nie przesadzajmy, jakiegoś wybitnego stylu w nim nie widać, naśladowania ruchów Federera tu nie liczę, a więcej można zauważyć u niego wpadek jak dobrych występów. Niech pogra na takim poziomie ze 3-4 turnieje i to nie w końcówce sezonu, to może zmienię o nim zdanie.
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Niech pogra na takim poziomie ze 3-4 turnieje i to nie w końcówce sezonu, to może zmienię o nim zdanie.
Alez ja od niego nie oczekuje, ze bedzie grac tak jak w Sztokholmie, gdzie wygral ten tytul, ale ze bedzie grac tak jak z Murrayem w Miami czy Djokovicem w Madrycie, bo tam gral duzo lepiej niz w Sztokholmie, a to imprezy duzo wiekszej rangi. Swoja droga to wierz mi, ze niejden zawodnik chcialby taki tytul w Sztokholmie wygrac.
Tak, masz racje jest to turniej rangi ATP 250, ale sa turnieje ATP 250 o puli okolo 300 tysiecy dolarow i sa turnieje ATP 250 o puli okolo 600 tysiecy dolarow jak wlasnie Sztokholm i one maja juz swoja renome. Zreszta popatrzmy, kto ten turniej wygrywal ostatnimi laty:
2008 - David Nalbandian, ktory byl wtedy tenisista TOP5, jeden z najlepszych tenisistow halowych ostatnich lat
2009- Marcos Baghdatis - finalista Australian Open, polfinalista Wimbledonu
2010-Roger Federer - przedstawiac nie trzeba
2011-Gael Monfils
2012-Tomas Berdych- tez tenisista bedacy w okolicach TOP5 od dluzszego czasu
Zadnych przypadkow tutaj nie widze i na pewno to duzy zaszczyt znalezc sie w takim towarzystwie.
 
win1988 164

win1988

Użytkownik
Smutna wiadomość dotycząca definitywnego zakończenia kariery Sodrelinga. Czy go obecnie brakuje w Tourze? Tego bym nie powiedział, ale mimo wszystko szkoda, że tak klasowy zawodnik przegrał walkę z chorobą. Potrafił sprawić nie jedną niespodziankę. Średnio podobał mi się jego tenis, przysłowiowa &quot;siła razy ramię&quot;, ale głupotą byłoby niedocenienie jego osiągnięć w minionych latach. Na Roland Garrosie wyprawiał cuda, o które w życiu bym go nie podejrzewał.
 
mariuszm127 134

mariuszm127

Użytkownik
Smutna wiadomość dotycząca definitywnego zakończenia kariery Sodrelinga. Czy go obecnie brakuje w Tourze? Tego bym nie powiedział, ale mimo wszystko szkoda, że tak klasowy zawodnik przegrał walkę z chorobą. Potrafił sprawić nie jedną niespodziankę. Średnio podobał mi się jego tenis, przysłowiowa &quot;siła razy ramię&quot;, ale głupotą byłoby niedocenienie jego osiągnięć w minionych latach. Na Roland Garrosie wyprawiał cuda, o które w życiu bym go nie podejrzewał.
Źródło?
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Niedługo zbliża się ATP Paryż 1000 i później turniej kończący sezon ATP. Każdy kto śledzi tenis, a przynajmniej rok temu wie jak wielkie cyrki były w Paryżu i można było złapać nieziemskie kursy. Przykład to np. Djokovic z 6:0 2:0 z Querrem przegrywa mecz. Prawie wszyscy którzy grali w Londynie oprócz Davida Ferrera który wygrał swój pierwszy Masters w życiu odpadli.
Sprawdź jak było w 2012 roku w Paryżu.
Tu macie listę zawodników z tego roku:
www.fft.fr/en/bnp-paribas-masters-official-website/players/2013-players
Uważam, że spore szanse na szybkie odpadnięcie będzie miał Juan Martin Del Potro o ile dobrze poradzi sobie w Bazylei. Nadal nie wiadomo czy goni Djokovica, ale przez ostatnie 3 lata nie startował w Paryżu, ani nigdy go nie wygrał. Po Serbie i jego wyniku z Amerykaninem można się wszystkiego spodziewać. Jak myślicie, będą szanse na spory zarobek jak rok temu?
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jak myślicie, będą szanse na spory zarobek jak rok temu?
Myślę, że tak będą spore szanse aby weszły kosmiczne kursy szczególnie właśnie Djoko ???? bo podobnie jak przed rokiem zgarnął komplet w Azji (2xChiny).
Nadal to zagadka. Ferrer też w obecnej formie długo tam nie powinien zagościć.
Del Potro jeśli nie odpuści Bazylei to 1r max 2r out w Paryżu (szczególnie, że już nadrobił szybkie odpadnięcie w USO (finał w ATP1000Chiny)).
 
Do góry Bottom