>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

6. kolejka Ligue 1 [ 20.09 - 22.09.2013 ]

Status
Zamknięty.
M 2,5K

mati89

Forum VIP
ComeOn


Siódma kolejka francuskiej ekstraklasy zapowiada się nawet obiecująco i to nie tylko z okazji niedzielnego hitu między bogaczami z Paryża i Monako. Już w piątek możemy być świadkami fajnego spotkania bo Toulouse wcale nie gra tak słabo jak wszyscy myślą. Saint-Etienne nie gra z kolei tak dobrze jak się wszystkim wydaje. Kursy na gospodarzy trochę zaniżone. Będzie ciekawie.
Do fajnego pojedynku dojdzie na Korsyce. Bastia naściągała dobrych muzyków ale jeszcze wszystkie instrumenty nie są nastrojone i zespół trochę fałszuje. Zobaczymy co pokażą przeciwko faworyzowanej Marsylii, która z kolei będzie chciała sobie odbić porażkę w LM. W meczu zeszłorocznego beniaminka (Reims) z obecnym (Guingamp) nie podejmę się typowania kto zwycięży bo może tu paść naprawdę każdy rezultat. Podobnie jak w meczu Evian - Montpellier.
W niedzielę aż cztery spotkania. Na początek Lorient - Bordeaux gdzie bardzo ciężko wskazać faworyta i prawdopodobnie skończy się podziałem punktów. W Nicei, z kolei, zapowiada się jednostronne widowisko, Valenciennes nie ma wielu argumentów, szczególnie na wyjazdach, tym bardziej na tak gorącym terenie, wynik ostatniego meczu między tymi drużynami sporo mówi. Na Gerlande Lyon będzie próbował odbić się od dna. Po dobrym początku sezonu szybko zgaśli i nie mogą wygrać już od sześciu spotkań (licząc rozgrywki ligowe i pucharowe). Z Nantes łatwo nie będzie ale kto wie. W niedzielę wieczorem wreszcie hit kolejki i to nie byle jaki bo już przed sezonem mogliśmy powiedzieć że PSG i Monaco będą się biły o mistrza. Powinny być gole ale ręki nie dam uciąć ????
Zdecydowanie najbardziej ciekawe mecze czekają nas w Montbeliard oraz w Bretanii. Sochaux będzie próbowało przełamać swą niemoc w zwyciężaniu w spotkaniu z Lille, natomiast modernizowane przez inżyniera Montanier&#39;a Rennes wpuści na teren budowy gości z Ajaccio. W obu meczach zanosi się na grad goli i wiele akcji ofensywnych z obu stron. Aż do porzygu. ;)

A Francuzi jak zwykle królewicze, ostatni zakładają temat ????
????
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
po południu powinno być wiadomo coś więcej o składach, a póki co wstępna zapowiedź
Rennes Ajaccio
Rennes po dwóch teoretycznie ciężko zapowiadających się spotkaniach bo z uznanymi markami ligi czyli Lyonem oraz Lille. W obu przypadkach mecze kończyły się podziałami punktów i rezultatami 0-0. Wcześniej Rennes miało na rozkładzie Evian, Nicea, Reims. Cenne wygrane z Evian i Reims, które stawiały opór, podnosząc poprzeczkę dość wysoko. Z Niceą bardzo słabe zawody i porażka, ale mimo kiepskiej postawy i tak zdołali zdobyć honorowe trafienie. Teraz zadanie powinno być znacznie łatwiejsze, o ile Ajjaccio znowu nie dopisze szczęście. Znowu, gdyż do tej pory ofensywna grała bardzo słabo, a defensywa powinna dziękować ofensywom rywali, że były mało skuteczne. Tak było w przypadku starcia z PSG 1-1, a Paryż tak nacierał, że to niewiarygodne, że udało się w tamtym meczu wywalczyć remis. Z Sochaux i Nicea także byli dużo gorszą stroną, a także zdołali ugrać remis. Co prawda w ostatnim meczu ofensywa nieco drgnęła i było aktywniej niż do tej pory i nawet udało się zdobyć dwa gole, ale co z tego jak wreszcie naprzeciw stanęła rozpędzona i skuteczna ofensywa Evian i wbili im 3 gole. Rennes powinno u siebie zdominować rywala, napada powinien mieć łatwiejsze zadanie niż w przypadku konfrontacji z Lille czy Lyonem, więc liczę, że skuteczność powróci.

Rennes 1.82 ✅

Lyon Nantes
Z kim jak z kim, ale z Nantes po za domem Lyon już musi wygrać. Ogólnie postawa beniaminka nie powala na kolana i nie spodziewam się, żeby wysoko postawili poprzeczkę. Ich ofensywa w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Sochaux zagrało fatalne spotkanie, niemalże zerowe zagrożenie pod bramką rywala, a mimo to tylko 1-0 dla Nantes.
przed mecze z Sochaux wspomniałem o postawie Nantes
Ja bym tam uważał na Nantes po takim kursie. W pierwszym meczu u siebie z Bastią to goście prowadzili grę, ale nic z niej nie wynikło, bo razili celnością swoich strzałów, po za jednym, samóbójczym trafieniem... W drugim meczu Lorient ich całkiem stłamsiło. Nie ma co sugerować się, że było 1-2, bo bramka dla Nantes padła po samobójczym trafieniu, a w ogólnym rozrachunku meczowym Morszczuki gniotły. Z PSG kolejny rezultat 1-2 i znowu samobójcze trafienie na korzyść Nantes. W meczu z mistrzem kraju byli bardziej aktywni w ataku, ale co z tego skoro sami ponownie nie potrafili zdobyć gola. W meczu z Reims ofensywa znowu nie błysnęła i nic nie ustrzeliła. Choć wiadomo, że Soszo to drużyna własnego boiska to przy takiej postawie ofensywy mało atrakcyjny kurs na Nantes, przynajmniej dla mnie.
Póki co beniaminek ma więcej szczęścia niż umiejętności. Nie wierzę, żeby Lyon znowu miał stracić punkty u siebie i to z taką drużyną...
Lyon 1.72 ✅
Nicea Valenciennes
Nicea przetrzymała szturm Lille i jak rasowy bokser wyprowadziła dwie kontry i wygrała 2-0. Teraz zadanie wydaje się być łatwiejsze, bo grają u siebie i przyjeżdża nie najlepiej prezentujące się Valenncienes. Sezon zaczął się świetnie, wygrali pewnie, totalnie tłamsząc Tuluzę 3-0. Z Bastią niby wyrównane spotkanie, ale jednak 0-2 w plecy. Gdy podejmowali Maryslię to wiele nie zdziałali, choć Marsylia też była łaskawa i mało precyzyjna. Z Lorient było jeszcze słabiej, ale rywale znowu okazali dobre serce i też minimalna porażka 0-1. Z St Etienne też wydawać by się mogło, że wyrównane starcie, ale 1-3 do tyłu. Bolączką Valenciennes jest słaba postawa w ofensywie, która strzeliła raptem 4 gole, w tym dwa z nich po rzutach karnych. Ofensywa nie jest na tyle dobrze dysponowana, żeby wziąć ciężar gry na siebie przez co oddaje się rywalom inicjatywę, a ci to skrzętnie wykorzystują. Nicea znacznie bardziej śmiała i pewna siebie. U siebie powinni zdominować rywala. Ofensywa lepiej dysponowana. To wszystko powinno się przełożyć na wygraną gospodarzy.
Nicea 1.80 ✅
Totomix
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
zuzlopiotrek 30

zuzlopiotrek

Użytkownik
moze ktos cos powiedziec o meczu St. Etienne - Toulouse? jakias plaga kontuzji czy co u gospodarzy, ze kurs 1.8? Do tej pory St.Etienne 2 miejsce, 4-0-1 bramki 7:3, u siebie 2-0-0 bramki 3:1, Touluse przedostatnie 19 miejsce 0-3-2 bramki 3:7, wyjazdy 0-1-2 bramki 1:5.
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Jeśli według Ciebie kurs jest za wysoki to graj ???? Mi się nie podoba bo uważam że Toulouse nie gra tak słabo jak wskazują choćby te statystyki które podałeś. Goście są na pewno w stanie urwać tutaj punkt. Co do kontuzji o które pytasz, obie drużyny bez swoich podstawowych napastników, Saint-Etienne bez Brandao , natomiast Toulouse bez Ben Basata. W dalszym ciągu też kontuzjowani są obrońcy Brison (Saint-Etienne) i Akpa Akpro (Toulouse). Poza nimi wszyscy cali i zdrowi. Prawdopodobne składy via football365.fr :
Saint-Etienne : Ruffier – Clerc, Bayal, L.Perrin, Ghoulam – Lemoine (ou Cohade), Clément – Hamouma, Corgnet, Tabanou – Erding
Toulouse : Ahamada – Ninkov, Aurier, Spajic, Abdennour, I.Sylla – Chantôme, E.Didot (cap), Trejo – Ben Yedder, Braithwaite.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Evian - Montpellier
Evian zawsze stara się grać otwartą piłkę i nic dziwnego bo mając taką defensywę trzeba wychodzić na boisko z myślą strzelenia jednego gola więcej od przeciwnika. W praktyce różnie z tym wychodzi ale ostatnio notują dobrą skuteczność a co za tym idzie wyniki też są pozytywne. Myślę że jutro jej nie zgubią i jakąś bramkę zaliczą. Montpellier &quot;w gościach&quot; gra na pewno odważniej niż kiedy rozgrywają mecze u siebie. W ostatniej kolejce nie strzelili ale zrzuciłbym to na karb kilku absencjiw składzie. Jutro cała trójka nieobecnych przed tygodniem - Mounier, Bakar i Marveaux wraca do składu także powinno być lepiej, przynajmniej w ofensywie. Mounier czy Bakar to jednak więcej jakości w grze niż 19-letni Sanson, niczego nie ujmując temu ostatniemu ???? W ekipie Evian podobnie, wszyscy odpowiadający za ofensywę (poza Ehretem) są do dyspozycji trenera. Po jednomeczowej karencji wraca kapitan Barbosa (nie mylić z Kapitanem Barbossą ???? ) Po bramce powinno wpaść, może nawet over ale jednak bts pewniejszy.
BTS @ 1,74 Marathonbet ✅

Bastia - Marsylia
Przymierzałem się też do grania jakiegoś typu na bramki w meczu na Korsyce ale po sprawdzeniu składów zdecydowanie odpuszczam. Do jedenastki Marsylii wraca bowiem Diawara natomiast wypada Payet. Powrót tego pierwszego to zdecydowanie poprawa defensywy bo jednak Mendes na pozycji środkowego obrońcy to nie jest to. Drugi ciągnął od momentu przyjścia całą ofensywę Olympique i teraz okaże się co warci są zmiennicy. CIekawe czy trener gości nie postawi na byłego zawodnika Bastii Thauvina ???? Jeśli chodzi o Koryskan to widać że brakuje tego powera w ataku jaki był w poprzednim sezonie. Z graczy odpowiadających za ofensywę odeszli Modeste, Beauvue, wspomniany Thauvin oraz kapitan Rothen. Włodarze Bastii ściągnęli fajnych zawodników (m.in Krasic, Boudebouz) ale cała orkiestra nie będzie dobrze grała zanim wspólnie nie poćwiczy. Bastia na pewno zostawi na boisku serducho ale nie mam pojęcia czy przełoży to się na punkty. Imo albo remis albo skromna wygrana gości. Może under 2.5 (po (1,76) byłby dobrym pomysłem?

Rennes - Ajaccio
Pełna zgoda z Barichello ale jednak spróbuję innego zakładu bo kurs na Rennes mi się nie podoba i jestem przekonany że na live uda się złapać o wiele lepszy ???? Ajaccio na bank przyjedzie do Bretanii autobusem i postawi go przed własną bramką. Dlatego nie jestem tak przekonany do grania po tym kursie wygranej Rennes. Gospodarze powinni zdominować rywali ale czy przełoży się to na gładkie zwycięstwo trudno powiedzieć. Mi podoba mi się inny typ, może nie tyle pewniejszy ale na pewno warty uwagi - czyste konto Rennes. Zakład trochę uzależniony od tego czy Costilowi nie wpadnie coś głupiego do głowy np żeby niepotrzebnie wyleźć z bramki przy stałym fragmencie rywali, ale uważam że ma całkiem spore szanse powodzenia. Przede wszystkim ze względu na kontuzje w drużynie gości. Kontuzjowani w dalszym ciągu są Faty, Oliech, Tonucci i Eduardo a teraz do tego grona dołączyli Pedretti, Belghazouani i stoper Perozo. Brak Pedrettiego i Belghazouaniego na pewno osłabi i tak już niezbyt mocną ofensywę gości - do pilnowania zostają w zasadzie Mutu i Diarra. Za czystym kontem Rennes przemawia też poprawa ich gry w defensywie. Widać że Armand i M&#39;Benuge to inna para kaloszy niż Apam i Mavinga. W związku z tym że Rennes powinno dominować w posiadaniu piłki itp nie spodziewam się wielkiego zagrożenia ze strony Ajaccio. Scenariusz z Paryża raczej mało realny ????
Ajaccio nie strzeli @ 2,15 Marathonbet ✅

Reims - Guingamp
Na przekór stawiającym Reims spróbuję lekko pograć gości. Reims fakt faktem jest u siebie solidne ale ostatnio mnie nie przekonują. Do tego wypada im Krychowiak, który jest bardzo istotnym elementem układanki trenera Fourniera. Ważnym tym bardziej, że trzeba będzie sporo rozgrywać bo goście na wymianę ciosów raczej nie pójdą. Jedyna szansa Guingamp tkwi w kontratakach i myślę że z taką taktyką podejdą do tego spotkania. Przy kursach ok. 2 na Reims lepiej pobrać Guingamp z podpórką albo zostawić ten mecz w spokoju.

Sochaux - Lille
W Sochaux bieda z nędzą - zapowiada się pewny under. Obie drużyny nie mają obecnie wiele do zaoferowania. Odpuszczam jednak to spotkanie bo gospodarze są na tyle nieobliczalni że równie dobrze co zagrać na zero z tyłu to mogą pomóc Lille w zdobyciu trzech goli niczym Shelvey pomógł Liverpoolowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
yurand 230

yurand

Użytkownik
PSG - Monaco
TYP 2 - KURS 4,15
BUK: MILENIUM

Dla mnie ten kurs to jest jakieś nieporozumienie. PSG nie zachwyca, traci bramki a do tego nie wykazuje się niczym wspaniałym. TO prawda, że Monaco potknęło się u siebie z Tuluzą, ale to tylko wypadek przy pracy. A raczej wysoka nieskutecznosc, bo przeważali przez całe spotkanie. Monaco poza tą małą wpadką notuje bardzo dobre wyniki. I TO WŁAŚNIE NA WYJAZDACH. Przypomnijmy sobie pierwszy mecz z Bordeaux, gdzie Monaco zwyciężyło 2-0 czy chocby przedostatni mecz z mocną w tym sezonie Marsylią. Tam pokonali miejscowych 2-1. Kursy powinny byc 2,60 na 2,60, a faworyzuje się PSG... Dla mnie to niezrozumiałe, bo to Monaco wygląda lepiej przed tą konfrontacją i to na nich bym stawiał w niedzielnej potyczce. Jeśli chodzi o wynik to czuję 1-2. Nie patrzec na wysoki kurs tylko na formę obu zespołów... Zachęcam i pozdrawiam.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
PSG v Monako
PSG kurs: 1,80 buk: Bet365 ⛔ (edit po meczu: no niestety hit kolejki ligi francuskiej to nuda jak Man Utd vs Chelsa, ale tamten mecz był w poniedziałek ???? . Grali na remis jedni i drudzy. Po prostu szkoda na to było patrzeć po 4 celne strzały z każdej z ekip w ciągu całego meczu)
powyżej 2,25goli kurs: 1,875 buk: bet365 1/2⛔
No i mamy chyba hit kolejki. Poprzedni mistrz gra z prognozowanym mistrzem. Myślę, że zobaczymy fascynujące widowisko z dużą ilością goli. Całkowicie nie zgadzam się z przedmówcą. Owszem z 3 tygodnie temu PSG nie zachwycała, ale od pokonania Bordeux wreszcie grają jak z nut za to Monaco, które świetnie zaczęło wytraciło na szybkości. Prognoza co do CS to 2:1 (sam jednak nie gram nigdy CS bo to za duża loteria)
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
PSG - Monaco
Bukmacherzy strasznie nie doceniają drużyny gości, ok PSG gra u siebie z beniaminkiem ale ten beniaminek radzi sobie jak na razie bardzo dobrze i tak jak przypuszczano będzie głównym rywalem Paryża w walce o mistrza. Monaco może i miało ostatnio słabsze mecze - remis z Toulouse, wymęczona wygrana z Lorient ale dzisiaj czeka ich kompletnie inne spotkanie, spotkanie w którym goście będą mogli wyprowadzić parę kontrataków, a w tych są naprawdę groźni - przykład z niedawnego meczu Monaco na Velodrome. Myślę że Monaco nie będzie miało kłopotów ze zdobyciem chociaż jednego gola. Boczni obrońcy Paryża van der Wiel i Maxwell mogą mieć sporo pracy z parą Ocampos, Carrasco. Ze środkiem defensywy również nie jest wesoło. Wobec kontuzji Alexa obok Thiago Silvy tak jak z Olympiakosem zagra Marquinhos. Brazylijczyk zaliczył bardzo udany debiut bo jego drużyna wygrała, a on sam strzelił na dodatek bramkę, ale jednak cały blok obrony nie funkcjonował idealnie. Falcao czy Riviere (zdobywcy kolejno 4 i 5 goli w tym sezonie) na pewno są w stanie to wykorzystać. Strzelić strzelą, ale nie byłbym tak jak Yurand przekonany do wygranej gości. Stawiałbym bardziej na bramkowy remis bo PSG jednak jak chce to potrafi o czym świadczy wtorkowy mecz w LM. Pierwszą połowę z Olympiakosem zagrali fatalnie ale po przerwie byli o niebo lepszą drużyną. Dzisiaj wieczorem trzeba liczyć że od początku pokażą tą swoją mocniejszą stronę. Grając u siebie w niemal pełnym (tylko bez wspomnianego Alexa) powinni spokojnie pokonać Subasica. Zgodzę się z Adamo80 że parę goli padnie, w końcu będzie to francuski hit ????
BTS @ 1,96 Marathonbet ✅

Lyon - Nantes
Nie widzę tutaj za bardzo innych opcji do grania niż under lub czyste konto Lyonu. Znając wybuchowy charakter Aulasa kolejna porażka w lidze w tak krótkim czasie mogłaby zakończyć karierę Garde w Lyonie. Dlatego trener gospodarzy nie może sobie pozwolić na kolejną wtopę i myślę że tak ustawi drużynę żeby tego nie przegrać więc na boisku pewnie zobaczymy po raz kolejny dwóch defensywnych pomocników. Wariant tym bardziej prawdopodobny że Gourcuff jeszcze się nie wyleczył i dzisiaj nie zagra. Nie zagra również Bisevac ale to nie jest wielkie osłabienie defensywy bo Umtiti i Kone dają razem radę. Z przodu stała ofensywna czwórka Grenier, Briand, Lacazette i Gomis. Cała czwórka nie jest w gazie i zdobywanie bramek przychodzi Lyonowi bardzo bardzo ciężko. Myślę że w dzisiejszym meczu to się nie zmieni i Lyon nie zdobędzie sam trzech bramek. Strzelić może strzelą ale wątpię w zdobycie więcej niż gola czy dwóch. Tak jak wspomniałem wyżej nie liczę na trafienie Nantes. Goście grają fajnie ale pazur pokazują głównie na własnym boisku, poza nim nie są już tacy groźni. Myślę że dzisiaj na Gerlande również nie poszaleją. Tym bardziej że wypada im oprócz kontuzjowanych już wcześniej Pancrate Veigneau także Nicolita i Cichero. Veigneau i Cichero to obrońcy ale trzon defensywy pozostaje bez zmian. Liczę że mimo absencji tych defensorów Nantes nie przestanie dobrze bronić. Defensywa jest jak do tej pory ich najmocniejszym punktem w tym sezonie. Kurs dobry, lekko warto spróbować.
under 2.5 @ 1,75 Marathonbet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom