>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Speedway Ekstraliga 2013 Playoffy

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
A mówiono przed rewanżem , żeby tylko nie zaognić sytuacji , żeby wszystko odbyło się fair. To sędzia nim co niektórzy się jeszcze dobrze nie rozsiedli na stadionie załatwił sprawę.
Dlaczego nie masz pretensji do Szombierskiego? Gdyby nie kombinował (czyt. &quot;żeby wszystko odbyło się fair&quot;) i przyjął na klatę, że można przegrać podwójnie bieg, to nie byłoby czterech wykluczeń dla Rafała.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ps: interesuje się już trochę żużlem ale czerwonej kartki to ja jeszcze nie widziałem.. ktoś może jest bardziej w temacie i powie mi kiedy ostatnio w ekstralidze u nas i za co była pokazana?
Te kartki żółta i czerwona (takie nazewnictwo) zostały wprowadzone dopiero w tym sezonie. Tyle, że wykluczenia meczowe (czerwo) i ostrzeżenia (żółta) były już wcześniej bez tej piłkarskiej terminologii.
Jak się nie mylę to w tym sezonie do tej pory tylko raz sędzia przyznał żółtą kartkę - Holderowi za niesportowe zachowanie gdy po defekcie nie zjechał z toru.
Kiedy ostatni raz sędzia wykluczył zawodnika na cały mecz... pewnie dziennikarze tego się doszukają.
A co do słuszności tej kartki. Kudriaszow w tym sezonie dostał za taki sam numer chyba karę na kilka spotkań. Oszustów trzeba tępić. Pewnie dzięki tej kartce sędzia &quot;ochłodził&quot; głowy niektórym.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dzisiaj już trochę lepiej oba typy , które bez większej analizy opisałem siadły. Mam nadzieję , że komuś pomogłem. Czekam na kursy ale cudotwórcą nie będę jeśli napiszę , że stawiam wszystkie pieniądze na Falubaz , że zdobędzie złoto. Dlaczego? Po pierwsze z czystej sympatii , a raczej antypatii Torunia. Po drugie ze względu na to iż panowie Wojaczek i Grodzki bardzo umiejętnie załatwili Częstochowę w dwumeczu , Miedziński - Emila , a Gollob - Holtę. Pomimo tych wszystkich przeciwności tylko i wyłącznie złośliwość rzeczy martwych sprawiła , że to Toruń jest dzisiaj w finale, a nie Włókniarz. Finał już myślę ( a przynajmniej mam taką nadzieję) odbędzie się bez podobnych cyrków i tym razem zgodnie z duchem walki zwycięży zespół lepszy. Oczywiście uważam , że Falubaz na chwilę obecną jest zespołem o niebo lepszym od Krzyżaków.

Ps: interesuje się już trochę żużlem ale czerwonej kartki to ja jeszcze nie widziałem.. ktoś może jest bardziej w temacie i powie mi kiedy ostatnio w ekstralidze u nas i za co była pokazana? A mówiono przed rewanżem , żeby tylko nie zaognić sytuacji , żeby wszystko odbyło się fair. To sędzia nim co niektórzy się jeszcze dobrze nie rozsiedli na stadionie załatwił sprawę.
Czerwona kartką, to wymysł z tego sezonu ale to chodzi o wykluczenie do końca meczu. Ostatnio takie coś miało miejsce w czerwcu, w Lublinie, gdy Kudriaszow się wyłożył, dzięki czemu KMŻ wygrał, a potem okazało się, że dało do utrzymanie, a Ostrovia przez to spadła. Wtedy, to było na sam koniec więc wiele to wykluczenie gościom nie pomogło ale pamiętajmy, że wiąże się to z tym, iż zawodnik nie może jechać w kolejnym spotkaniu, a może komisja jeszcze dorzucić jakieś dodatkowe spotkania do pauzy.

Dla mnie wykluczenie było prawidłową decyzją, bo to cyrk, a nie upadek był. Szumina na tyle wytracił impet jazdy, żeby móc bezpiecznie się położyć i sobie krzywdy nie zrobić ewentualnie i to mu się udało.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
@ CeKaeM
Czerwonej kartki, to mogło nie być gdyż ten przepis jest od niedawna. Ale wykluczenie do końca zawodów zdarzało dość często. Kiedy po raz ostatni ktoś został w taki sposób ukarany? Przyznam szczerze, że nie wiem. Ja kojarze np. sytuację sprzed paru dobrych lat jak wykluczony z zawodów został Tomasz Gollob po tym jak sprzedał gonga Bajerskiemu. Jeździł jeszcze wtedy w barwach Unii Tarnów, więc jakieś 8-9 lat temu to było. Ale podejrzewam, że coś prędzej by się znalazło.
Co do wykluczeń, to skoro sędzia przed meczem ostrzegał zawodników przed symulką, to nie można mieć pretensji że posłał Szombierskiego pod prysznic. Podobnie w I meczu błędów sędziowskich ja się nie dopatruję. Także przestańmy z tym opowiadaniem, że sędziowie pomagają Toruniowi. Co najwyżej mu nie utrudniają, bo nie pamiętam jakieś kontrowersyjnej sytuacji podyktowanej przeciwko nim ;) Inna sprawa, że zespół Unibaxu nad wyraz często &quot;płacze&quot; przed meczem w kwestii przygotowania toru, więc rozumiem rozgoryczenie ale to temat na inną dyskusję. Prawda jest taka, że osłabiony Włókniarz dokonał praktycznie niemożliwego i gdyby nie ten defekt Holty to byliby w finale, no ale taki jest żużel.
A co do wypadku Holta/Gollob to dla mnie jest to typowa sytuacja 50/50 gdzie nikt nie był winny. Norweg zajechał Gollobowi, ten chciał wyhamować ale te nowe tłumiki dziwnie działają i była kolizja. Ale niczego innego Gollob nie mógł zrobić.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
@ Robson 26
Właśnie na sportowych wyczytałem , że pękł mu łańcuszek , a że sam się nie podniósł z toru wynika z jego dyskopatii ( słyszałem czy czytałem gdzieś , że ma przepuklinę kręgosłupa , żaden ze mnie lekarz nie wiem czy to to samo). Nie mi oceniać i myślę , że nikt nie jest w stanie tego w 100% stwierdzić jak było naprawdę czy mu faktycznie pękł ale problemy z kręgosłupem Rafała nie są znane od wczoraj więc to , że nie zszedł z toru o własnych siłach jestem w stanie zrozumieć. Na pewno osoby , które mają podobne problemy z kręgosłupem potwierdzą tą teorię.
Powiem tak , to nie był pierwszy bieg , który widziałem kiedy jedni prowadzą 5:1 , a ostatni zawodnik upada na tor ale pierwszy w którym konsekwencją jest czerwona kartka czy tam wykluczenie do końca zawodów.
aa i jeszcze taka sytuacja , Miedziński dostaje ostrzeżenie w 14 biegu za ostrą jazdę? Za co ja się pytam? Czy mnie coś ominęło jak byłem na meczu? Czy sędzia już po prostu nie chciał dalej tylko Włókniarza krzywdzić przyznając ostrzeżenie Czaji za jazdę po murawie to dał Miedziakowi w gratisie , żeby zmiękczyć kibiców ;)
I jeszcze jedna sytuacja z meczu Włókniarza o której właśnie znajomy mi przypomniał z czasów gdy Karlsson jeździł u nas. Niestety nie pamięta meczu , ja osobiście też ale było to podobnie jak dzisiaj , z tym , że Peter taki był &quot;bezszczelny&quot; ;) , że po upadku wstał i widząc jak jest 1:5 w plecy z powrotem położył się na tor. Może ktoś pamięta? Wtedy żadnych konsekwencji , a dziś no cóż.. wtedy pewnie rywalem nie był Toruń ;)
 
B 26,1K

bosky

Użytkownik
Norweg zajechał Gollobowi, ten chciał wyhamować ale te nowe tłumiki dziwnie działają i była kolizja. Ale niczego innego Gollob nie mógł zrobić.
Myślę, że akurat przy tak bliskim kontakcie żaden tłumik by nic nie zmienił, bo tutaj Holta wpasował się idealnie przed Golloba. Co nie zmienia faktu, że sytuacja była 50/50 ze względu na to, że Norweg był z przodu.Podejrzewam, że sędzia chciał &#39;oddać&#39; częstochowianom to co ich za tą czerwoną kartkę dla Szombierskiego.
Co do samej sytuacji z biegu 3. - obiektywnie - żużel to taki sport, w którym te podwójne prowadzenia zdarzają się jednak często, nierzadko nawet od pierwszego łuku, więc gdyby każdy się wykładał widząc 5:1 dla rywali zawody trwałyby po 5h i nie miałoby to za wiele wspólnego ze sportem. Taka decyzja na jakiś czas wybije zawodnikom z głowy kombinatorstwo, inna sprawa, że gdyby to był 14. bieg, to Szumina nawet mając świadomość czerwonej kartki pewnie zrobiłby to samo. Bo z mniejszą szkodą dla klubu, w końcu co daje takie wykluczenie do końca zawodów.
Subiektywnie bardzo szkoda mi było częstochowian po 15. biegu i szczerze im kibicowałem, ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - przecież można było za wyraźnie utykającego Holtę wrzucić Czaję z rezerwy zwykłej. Chłop odjechał kapitalne zawody, a przy takim samym układzie biegu z palcem w nosie dociągnąłby te 5 punktów.
edit: trudno nie pamiętać tamtej sytuacji, w końcu to nie było aż tak dawno temu ;-) co innego pojedyncze biegi z udziałem Palucha, ale żeby zawody sprzed 3 lat.. ????
http://www.youtube.com/watch?v=-QZftrswezc
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
I jeszcze jedna sytuacja z meczu Włókniarza o której właśnie znajomy mi przypomniał z czasów gdy Karlsson jeździł u nas. Niestety nie pamięta meczu , ja osobiście też ale było to podobnie jak dzisiaj , z tym , że Peter taki był &quot;bezszczelny&quot; ;) , że po upadku wstał i widząc jak jest 1:5 w plecy z powrotem położył się na tor. Może ktoś pamięta? Wtedy żadnych konsekwencji , a dziś no cóż.. wtedy pewnie rywalem nie był Toruń ;)
Wtedy, to zdaje się, że z Polonią Bydgoszcz jechał Włókniarz i nawet ktoś kiedyś wrzucał tutaj na forum video, z tego cyrku i radości kibiców, z tego wydarzenia.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
O tym Karlssonie to mi się przypomniało, że kiedyś to nawet na forum wrzucił @Żak tutaj --&gt; #12
Ale filmik już wygasł - ponad 3 lata temu to było, może Żak gdzieś ma ten filmik jeszcze. PK faktycznie położył się (raczej nie celowo), zerknął jak wygląda sytuacja i jak było niekorzystnie to leżał dalej i udawał, że nie może wstać.
 
J 13

jofranco

Użytkownik
pamietam to mieli przegrany mecz jechali z bydgoszczą Walasek i AJ , PiKej byl ostatni i sie polozyl. W powtorce tasma AJ i zamiast 5-1 zrobiło sie 3-2 bo jechali tylko we dwóch ;)) i bydgoszcz nie wygrala wtedy raczej
 
J 13

jofranco

Użytkownik
zrobcie ankiete ; ) kto final kto brąz, jak wy myślicie kto ma jakie szanse, martwi mnie troche ten Toruń ;p Gollob zawsze sie spina na falubaz!
W zg druga linia dno zadecydują niuanse bedzie ciekawie ale osobiście już dosyc tego Torunia mam co roku ;)) wolałbym Falubaz-Włókniarz ;d
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Subiektywnie bardzo szkoda mi było częstochowian po 15. biegu i szczerze im kibicowałem, ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - przecież można było za wyraźnie utykającego Holtę wrzucić Czaję z rezerwy zwykłej. Chłop odjechał kapitalne zawody, a przy takim samym układzie biegu z palcem w nosie dociągnąłby te 5 punktów.
Jeszcze bardziej byłoby Ci szkoda,jakby Holta dowiózł 5-1 z Jepsenem,cieszylibyście się z awansu a za kilka dni władze Ekstraligi zweryfikowałyby wynik na korzyść Torunia,bo Czaja nie miał prawa jechać w 14.biegu za Szombierskiego.Sam nie miałem o tym pojęcia,ale w magazynie żużlowym o tym była mowa.I jak sobie obejrzysz powtórkę to usłyszysz waszego kierownika jak zgłasza obsadę 14 biegu i mówi: &quot;pole A puste a za niego Czaja&quot;????

@bosky

Przepraszam,było późno jak to pisałem i myślałem o tym całym Cekaemie a nie o Tobie;)
 
B 26,1K

bosky

Użytkownik
Jeszcze bardziej byłoby Ci szkoda,jakby Holta dowiózł 5-1 z Jepsenem,cieszylibyście się z awansu a za kilka dni władze Ekstraligi zweryfikowałyby wynik na korzyść Torunia,bo Czaja nie miał prawa jechać w 14.biegu za Szombierskiego.Sam nie miałem o tym pojęcia,ale w magazynie żużlowym o tym była mowa.I jak sobie obejrzysz powtórkę to usłyszysz waszego kierownika jak zgłasza obsadę 14 biegu i mówi: &quot;pole A puste a za niego Czaja&quot;
Najzabawniejsze jest to, że pisząc tego posta personalnie nie wpadłeś na to, żeby spojrzeć przy nicku skąd jestem. ???? ???? ????
nasz kierownik jest już akurat dawno na wakacjach, być może łowi ryby z Gapińskim i Zmorą, najpewniej zastanawia się skąd znaleźć pieniądze na Zagara ;-)
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Właśnie na sportowych wyczytałem , że pękł mu łańcuszek , a że sam się nie podniósł z toru wynika z jego dyskopatii ( słyszałem czy czytałem gdzieś , że ma przepuklinę kręgosłupa , żaden ze mnie lekarz nie wiem czy to to samo). Nie mi oceniać i myślę , że nikt nie jest w stanie tego w 100% stwierdzić jak było naprawdę czy mu faktycznie pękł ale problemy z kręgosłupem Rafała nie są znane od wczoraj więc to , że nie zszedł z toru o własnych siłach jestem w stanie zrozumieć. Na pewno osoby , które mają podobne problemy z kręgosłupem potwierdzą tą teorię.
Skoro ma problemy z kręgosłupem i go żona musi podnosić, to może nie powinien ścigać się już na żużlu. Jak miał defekt, to mógł normalnie zjechać, a nie upadać. Jakoś nie widziałem, by nim rzucało z powodu defektu. Zobacz powtórkę z Holtą w 15. biegu. Widać jakby właśnie pękł łańcuch czy cokolwiek. Rysiu z chorymi nadgarstkami jakoś umiał w łuku utrzymać motocykl i zjechać.
A czy on za to powinien dostać czerwoną, żółtą, czy jakąkolwiek śmieszną kartkę, to już inna sprawa. Nie byłoby wykluczenia do końca zawodów, gdyby nie kombinował. Jak się okazuje był to strzał w stopę, bo pewnie 4-5 punktów by zrobił i zapewne Częstochowa znalazłaby się w finale.
 
D 243

_danonek_

Użytkownik
Jak dla mnie to ściema z tym kręgosłupem. Niech już nie przesadza, że wstać nie może i żona z córką go podnoszą z łóżka.Przecież to profesjonalny żużlowiec a nie inwalida. Nie mówię oczywiście, że nic mu nie jest, ale moim zdaniem to taka gra pod publiczkę aby pokazać jak go skrzywdzono i żeby zagrać na uczuciach naiwnym ludziom. Co do sytuacji z Czają to dzisiaj na SF można było przeczytać, że jest luka w regulaminie i nic nie ma o takiej sytuacji jaka miała miejsce i że ich zdaniem nie popełniono błędu
 
C 407

cekaem

Użytkownik
@ Robson 26
Odświeżyłem sobie sytuację o której pisał Vader. Holder jakoś w meczu w Zielonej Górze w 12 biegu nie potrafił zjechać z toru po defekcie kiedy przegrywali 1:5. Jeśli zachowanie Szombierskiego nie można w 100% stwierdzić , że było celowe to zachowanie Holdera nie pozostawia żadnych złudzeń. Wtedy nie było czerwieni teraz jest. Wiecie może nie miałbym żadnych aluzji gdyby sędziowie byli konsekwentni w swoich działaniach.. Pan Wojaczek jednak koniecznie chciał zostać bohaterem pierwszoplanowym, nie to co Pan Kuśmierz , który sędziował spotkanie w Zielonej Górze.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
widzieliście już może w którymś z buków kursy na zwycięstwo w dwumeczu Falubaz- Apator? czyli de facto na DMP?
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Odświeżyłem sobie sytuację o której pisał Vader. Holder jakoś w meczu w Zielonej Górze w 12 biegu nie potrafił zjechać z toru po defekcie kiedy przegrywali 1:5. Jeśli zachowanie Szombierskiego nie można w 100% stwierdzić , że było celowe to zachowanie Holdera nie pozostawia żadnych złudzeń. Wtedy nie było czerwieni teraz jest. Wiecie może nie miałbym żadnych aluzji gdyby sędziowie byli konsekwentni w swoich działaniach.. Pan Wojaczek jednak koniecznie chciał zostać bohaterem pierwszoplanowym, nie to co Pan Kuśmierz , który sędziował spotkanie w Zielonej Górze.
Dalej się nie rozumiemy. Nie wnikam w decyzje sędziów, bo i tak nigdy z tym tematem nie dojdziemy do ładu. Wojaczek zareagował na frajerskie zachowanie Szombierskiego. Gdyby Rafał jechał fair, a nie próbował przy podwójnym prowadzeniu gości przerwać bieg, to nic by przecież nie było. Wy będziecie widzieli tu defekt, chwilowe osłabienie, ból kręgosłupa, koleiny, wszystko co nie pozwoliło tak doświadczonemu zawodnikowi wybronić się przed upadkiem, a inni symulowanie na wysokim poziomie. Osobiście uważam, że sędzia powinien go wykluczyć tylko z tego biegu i dać mu ostrzeżenie.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
widzieliście już może w którymś z buków kursy na zwycięstwo w dwumeczu Falubaz- Apator? czyli de facto na DMP?
bet365 1,66 2,15
betsson 1,55 2,30
betsafe 1,55 2,30

Całkiem dobry kurs na Toruń. Czwórka Gollob-Ward-Miedziński-Przedpełski oferuje dobre wyniki przy zastosowaniu ZZ. Z drugiej strony mamy nielichą czwórkę Hampel-Protasiewicz-Jonsson-Dudek. Tomaszowi motywacji nie braknie, drugi rok z rzędu przegranie finału o złoto z pewnością mu nie w smak. Celem Aniołków w pierwszym meczu powinno być zatrzymanie Myszy w 3X punktach. Wzajemnego głaskania się w sprawie toru nie należy oczekiwać, szczególnie w meczu rewanżowym. Falubaz jest mocnym zespołem i słusznym faworytem batalii o złoto, ale moim zdaniem spalą się w rewanżu, już z Tarnowem mieli pietra ;)

Przeto tedy toteż...
Toruń wygra DMP @ 2,30 (betsson)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom